PDA

Zobacz pełną wersję : Budynki a jednostki specjalne



sefko1
28-07-2010, 09:56
Ostatnio grając Selkami bardzo mnie zdziwiło, że po wybudowaniu Kuźni mogłem rekrutować rydwany. Grając Rzymem czy Macedonią ten budynek nie dawał jednostek specjalnych. W związku z tym mam pytanie: Które budynki, na jakim poziomie i w których nacjach dają jakieś specjalne jednostki?

Mam również drugie pytanie z serii banalnych. Jakie budynki należy budować, aby mieć złoty "mieczyk" i złotą "tarczę" (podejrzewam, że kuźnie i mury miejskie, ale chyba nigdy nie miałem więcej niż brązową tarczę).

Pozdrawiam.

kuroi
28-07-2010, 10:30
Ostatnio grając Selkami bardzo mnie zdziwiło, że po wybudowaniu Kuźni mogłem rekrutować rydwany. Grając Rzymem czy Macedonią ten budynek nie dawał jednostek specjalnych. W związku z tym mam pytanie: Które budynki, na jakim poziomie i w których nacjach dają jakieś specjalne jednostki?

Mam również drugie pytanie z serii banalnych. Jakie budynki należy budować, aby mieć złoty "mieczyk" i złotą "tarczę" (podejrzewam, że kuźnie i mury miejskie, ale chyba nigdy nie miałem więcej niż brązową tarczę).

Pozdrawiam.
Nie ma czegoś takiego jak jednostka specjalna. Po prostu są jednostki, które jedna nacja może mieć a inna nie.

Kuźnia na wysokim poziomie i odpowiednia świątynia powinny dać Ci złote mieczyki i tarcze.

sefko1
28-07-2010, 10:50
Nie ma czegoś takiego jak jednostka specjalna. Po prostu są jednostki, które jedna nacja może mieć a inna nie.
Kuźnia na wysokim poziomie i odpowiednia świątynia powinny dać Ci złote mieczyki i tarcze.

No właśnie nigdy nie miałem złotej tarczy w grze. Mieczyki często, ale tarczy chyba nigdy. Nawet srebrnej nie pamiętam.
Co do jednostki specjalnej to z definicji taka, którą dysponują tylko wybrane nacje i są tworzone przez inne budynki niż koszary, stajnie czy strzelnice, choć może bardziej prawidłowa była by nazwa jednostki unikalne. Np. coś kiedyś mi się obiła o uszy wzmianka o dużym okręcie dostępnym tylko w świątyni Scypionów, jazda Gotów też chyba jest z jakieś świątyni. Poza tym są chyba tez jednostki, które można rekrutować tylko w wybranych osadach (amazonki??). Na pewno trochę tych unikalnych jednostek jest.

kuroi
28-07-2010, 11:09
Co do jednostki specjalnej to z definicji taka, którą dysponują tylko wybrane nacje i są tworzone przez inne budynki niż koszary, stajnie czy strzelnice, choć może bardziej prawidłowa była by nazwa jednostki unikalne. Np. coś kiedyś mi się obiła o uszy wzmianka o dużym okręcie dostępnym tylko w świątyni Scypionów, jazda Gotów też chyba jest z jakieś świątyni. Poza tym są chyba tez jednostki, które można rekrutować tylko w wybranych osadach (amazonki??). Na pewno trochę tych unikalnych jednostek jest.
Ja bym nie nazwał tego jednostkami unikanymi, bo przecież prawie każda frakcja ma swoje własne jednostki, nie ma w tym nic unikalnego.
Chociaż patrząc z drugiej strony to niemal wszystkie jednostki danych frakcji są unikalne bo tylko dane frakcje mogą je mieć, np. Rzym nie może mieć Greckich ciężkozbrojnych hoplitów zaś Grecy Rzymskich legionistów. :ugeek:

Te 2 duże okręty rekrutują Scypioni dzięki świątyni Neptuna.

Amazonek nie można rekrutować. One istnieją w domu, jako buntownicy ale nie można ich rekrutować.

sefko1
28-07-2010, 11:19
Niepotrzebnie czepiasz się nomenklatury. Chyba doskonale wiesz o co mi chodzi.
Mam już rydwany z kuźni u Selków, ciężki statek w Świątyni Neptuna u Scypionów, Jazda gotów bodajże w kręgu wodana u Germanów. Coś jeszcze?
Jeszcze raz podkreślam, chodzi mi o jednostki rekrutowane poza koszarami, stajnią i strzelnicami.

Nie kojarzę, także jak jest z Pierwsza Kohortą i Spartanami, ale ich chyba tez nie można rekrutować w każdym miejscu. Choć tu bardziej chodzi o konkretne miasto, niż jakiś konkretny budynek.

Matos
28-07-2010, 21:28
Kartagina ma święty zastęp w wielkiej świątyni Baala z tego co pamiętam :geek:

Dylanus
30-07-2010, 11:54
Arcani w świątyni Marsa(?)
Gladiatorzy w arenach
Rydwany są ZAWSZE w kuźniach.
Nadzy fanatycy w świątyniach- zależy od nacji.
Woad Warriors też w świątyniach.
Łowczynie głów jw.

sefko1
30-07-2010, 13:38
Rydwany może i są zawsze w kuźniach, ale nie dla wszystkich nacji.
A co do świątyń to można gdzieś znaleźć poradnik, która świątynia i przy którym poziomie daje jakieś "unikalne" jednostki dla danej nacji.

ManUtd
30-07-2010, 16:31
Po prostu wejdź sobie w przegląd budynków i poklikaj prawym na najwyższym poziomie świątyni ;) Nie wiem czy te jednostki są uwzględnione w jakichś drzewkach rozwoju czy czymś.
Rydwany są zawsze w kuźniach ale tylko w krajach wschodu (seleucydzi, egipt np.)
Pierwszą kohortę można rekrutować wszędzie w max. koszarach ale spartan już tylko w sparcie.
W sumie każda frakcja ma jakieś najbardziej zaawansowane jednostki w najbardziej rozbudowanej świątyni czy koszarach, to żaden unikat.

Dylanus
31-07-2010, 15:52
?A pierwsza kohorta nie jest czasem ekskluzywna dla Rzymu?

sefko1
01-08-2010, 12:53
A czemu nie mogę rekrutować słoni w każdym mieście. Grając Selkami?

kuroi
01-08-2010, 13:38
A czemu nie mogę rekrutować słoni w każdym mieście. Grając Selkami?
Region musi mieć słonie jaki "zasoby". Bo np. w lasach Germanii nie ma słoni -.-

robercik8211
26-09-2010, 19:47
A czemu nie mogę rekrutować słoni w każdym mieście. Grając Selkami?
tak samo z wielbladami. kto widział zeby werbowac jakies jednostki na wielbladach na przyklad w brytani