PDA

Zobacz pełną wersję : błąd a cóż by innego ;)



Matisek
28-07-2010, 20:51
Gram sobie sam kampanię all frakcjami oprócz Papiestwa i rebelii.
Często wywala mnie do windowsa, ale gdy wchodzę ponownie to mogę grać dalej z auto sejva.
Niestety do czasu.
Ostatnio ciągle mi wyskakuje czarny ekran gdy daję koniec tury i ciągle podczas tej samej frakcji tzn. za raz dopowiem.
To było tak:
gram sobie i przychodzi mi do Anglii (jako iż ta frakcja jest pierwsza w turze) komunikat o Mongołach, nie że się pojawili, ale że się zbliżają. Jest tura 65. Gra dochodzi do Wenecji, robię nią turę i daję klepsydrę- aż tu nagle czarny ekran, kursor raz z gry, raz z pulpitu (zależy na jakie miejsce najadę ekranu), dźwięk taki jak przy wyskoczeniu jakiegoś komunikaty/błędu... Jedyne co można zrobić to kliknąć esc, jednak wtedy sprowadza mnie do windy i wyłącza grę.
Za pierwszym razem (a było to wczoraj) myślałem że znowu mnie wywaliło, ale jak wczytam to bd mógł grać dalej. Za drugim razem skończenia 65 tury Wenecją ponownie mnie wywaliło do windy.
Dzisiaj, wczytałem zapis z kilku tur wcześniej i kiedy doszło do 65 tury Wenecją znowu to samo...
Hmmm.... Co robić? posiadam mIItw podstawkę z zainstalowanym dodatkiem Krzyżaków.
Czy coś zmieniałem? tak, w krzyżakach odblokowałem w plikach norwegię,mongołów, oraz rebelię. Zmieniłem stosunki dyplomatyczne aby każda frakcja miała do innej 0.1 (jak ktoś wie o co chodzi to się skapnie). W podstawce wgrałem moda z tematu na dodawanie prowincji, jednak usunąłem jego folder. Ostatnio unpackowałem pliki (czy jak to się zwie) w dodatku. W podstawce jeszcze przeniosłem frakcje z nonplayable do playable Mongołów, Azteków i rebeliantów, jednak już to zmieniłem na takie jak było. Dodawałem i już usunąłem w niektórych plikach z dodatku norwegię aby szkoliła jednostki.
Czy zmiany w folderze dodatku mogą wpłynąć na podstawową wersję gry?
Jeszcze dopiszę, że aby sprawdzić czy działa gra, zacząłem grać Szkocją i wszystko działa, kampania i bitwy.
Co poradzicie?
Dodam jeszcze ssa z gry jakby komuś był potrzebny:
http://www.voila.pl/222/e25p0/index.php?get=1&f=1


EDIT: odpowie ktoś? :(

kirlan
31-08-2010, 13:06
długo nie pisałem bo myślę że to kwestia szczegółów gry a ja jej nie mam
.....
ale skoro miesiąc nikt nie pisze..
.
Spróbuj
a) reinstalki gry i dodatku
b) odciążyć pamięć RAM - poszukaj w moich postach jak i co wywalić

-----------
osobiście jednak obstawiam jakiś bug w grze - może jest jakaś łatka na niego ale to juz nie do mnie

Krzyzak
31-08-2010, 13:45
Tak jak kolega wyżej napisał spróbuj reinstalki, bo mało osób zgłaszało się z takim błędem więc to raczej nie bug... I powiedz jaką masz wersję patcha ?