PDA

Zobacz pełną wersję : Prezydent Bronisław Maria Komorowski



Strony : [1] 2

KWidziu
06-08-2010, 09:31
Komentarz do dzisiejszej uroczystości zaprzysiężenia nowego JE Prezydenta Rzeczypospolitej pana Bronisława Komorowskiego:

A w stolicy koronacja się zaczyna
I król światowy pokazuje szyk
Ale z obecnych nie wie jeszcze nikt
Że na tortach dał napis "Wiwat Katarzyna"

Wydzieliłem ten post, bo myślę że tym komentarzem możemy zacząć nowy wątek. Przecież o działalności nowego Prezydenta nie będziemy wiecznie pisać w temacie Wybory Prezydenckie - Furvus

Witia
06-08-2010, 13:41
Wcale nie zajechało stronniczością Kwidziu ;)

KWidziu
06-08-2010, 15:10
Po wysłuchaniu orędzia JE Prezydenta Rzeczypospolitej pana Bronisława Komorowskiego uważam, że mój komentarz celnie oddaje rzeczywistość :lol:

Barsa
06-08-2010, 15:38
kaczor i pis pokazali "klasę"... nie pamiętam poprzednich zaprzysiężeń, tez była taka szopka, ze przegrany nie przychodził do sejmu a jego klub nie wstał i nie bił brawa?

Idill`a (MZ)
06-08-2010, 15:45
kaczor i pis pokazali "klasę"... nie pamiętam poprzednich zaprzysiężeń, tez była taka szopka, ze przegrany nie przychodził do sejmu a jego klub nie wstał i nie bił brawa?

To dopiero wstęp, za rok ruszą na bagnety....a Jarosław Kaczyński poprowadzi podziemie opozycyjne...
Coś czuję, że w końcu dojdzie do katastrofalnej w skutkach kulminacji, gigantycznego frontu antagonizowania społeczeństwa w gruntowny sposób.... a Jarek wówczas powie to nie my, to Ci kłamcy, którzy stali po stronie zomo..

X71
06-08-2010, 15:59
kaczor i pis pokazali "klasę"... nie pamiętam poprzednich zaprzysiężeń, tez była taka szopka, ze przegrany nie przychodził do sejmu a jego klub nie wstał i nie bił brawa?
byly i to nawet wieksze jak np z Kwasniewskim,tutaj szopke robiia media.A tak w ogole to temat o Jarku czy Bronku?

Krzyzak
06-08-2010, 16:00
Ehh... PiS i to ich gadanie jest żałosne ... Ich partię popiera ogólnie tylko jakaś grupa starych nawiedzonych i fanatycznych babci, które podkochują się w Kaczyńskim ... No bez obrazy ale większość, która popiera PiS to babusie :D Mszczą się teraz, za to, że ludzie woleli Komorowskiego, nie biją braw, nie mówiąc już o Jarku, który w ogóle nie przyszedł ... Mogli przynajmniej pokazać, że mają jakiś szacunek dla człowieka-prezydenta... I dla nich niby najważniejsza jest Polska :lol:

Fumanchu
06-08-2010, 17:12
Kto zrobi taką sygnaturkę co odlicza dni do końca kadencji Komorowskiego ? Już taka była przy L.K. i cieszyła się popularnością wśród różnej maści ..... Teraz ja taką chętnie wkleję. Nie mój prezydent i nie mój premier. Niech zawetuje podwyżkę vatu którą PO wprowadza teraz. A że jestem w podłym nastroju to dla wyborców PO i Komora kawał (gówniany ale jest).

Idzie ulica Niemiec i patrzy a tam dwoch Polaków smaruje chleb gownem.
Podchodzi do nich i sie pyta:
- Co wy robicie ? jecie chleb z gownem ??
na co oni odpowiadaja
- bo u nas taka bieda ze nie mamy nic innego do jedzenia.
Wzruszony Niemiec dal im 20 euro i poszedl dalej.
Po chwili idzie Rusek i patrzy a tam dwoch Polaków smaruje chleb gownem.
Podchodzi do nich i sie pyta:
- Co wy robicie ? jecie chleb z gownem ??
na co oni odpowiadaja
- bo u nas taka bieda ze nie mamy nic innego do jedzenia.
dal im 10 euro i poszedl.
po jakims czasie idzie Komorowski i patrzy a tam dwoch Polaków smaruje chleb gownem
podchodzi do nich i sie pyta:
- Co wy robicie ? jecie chleb z gownem ??
na co oni odpowiadaja
- bo u nas taka bieda ze nie mamy nic innego do jedzenia.
a B.K. na to :
To na cholere tak grubo smarujecie ?

No to zionąłem nienawiścią,ulżyło mi :) ,nara. Idę mordować w Battlefielda.
I osobiście to pierniczę ,dostałem podwyżkę.

Furvus
06-08-2010, 18:09
A tak w ogole to temat o Jarku czy Bronku?
Dobre pytanie ;) Jak ktoś ma zamiar pisać tylko o PiS, to proponuję założyć odpowiedni temat.


Kto zrobi taką sygnaturkę co odlicza dni do końca kadencji Komorowskiego ? Już taka była przy L.K. i cieszyła się popularnością wśród różnej maści ..... Teraz ja taką chętnie wkleję.
Apropos, zaciekawiło mnie jak to wygląda formalnie. Urzędujący prezydent kończy kadencję równo 5 lat od zaprzysiężenia? Czyli np. Komorowski skończy ją 6 sierpnia 2015? Bo jeśli tak to znowu mogą być wakacyjne wybory.

Barsa
07-08-2010, 10:18
Bronek Maria został wybrany poprzez "nieporozumienie"... tak rzecze Jarek :D

ps. naprawdę to jest mały człowiek, nie mylić z niskim... :roll:

Furvus
07-08-2010, 13:44
Chyba nigdy nie nauczy się przegrywać ;)

Iron_Marcin
07-08-2010, 14:09
Kto zrobi taką sygnaturkę co odlicza dni do końca kadencji Komorowskiego ? Już taka była przy L.K. i cieszyła się popularnością wśród różnej maści ..... Teraz ja taką chętnie wkleję. Nie mój prezydent i nie mój premier. Niech zawetuje podwyżkę vatu którą PO wprowadza teraz. A że jestem w podłym nastroju to dla wyborców PO i Komora kawał (gówniany ale jest).
http://antykomor.pl/czas-do-konca-kaden ... rowskiego/ (http://antykomor.pl/czas-do-konca-kadencji-bronislawa-komorowskiego/)
jest już coś takiego. 5 sekund w google.

wklejaj sobie dowoli, dzięki takiemu cudeńku jak adblock, mogę dowoli blokować. to cacko posłało większość avatarów i podpisów do piachu 8-)

Fumanchu
07-08-2010, 15:40
Dziękuję , dodaj jeszcze do adblocka admuncher na reklamy i szafa gra.

Krzyzak
08-08-2010, 12:49
Och ten Jarek, Jarek ... Niech PiS w końcu przyjmie, że przegrało wybory i przegrywać będzie, bo zachowują się jak niedorozwinięte dzieci, które nade wszystko chcą władzy ( a tak jest :D ) ... Ja nadal trzymam swojego, że na PiS głosują tylko babcie fanatyczki ;)

Herod
09-08-2010, 10:43
Niezła sygna Iron. Klimatyczna i pocieszająca.

Krzyżak - tylko 51 (czy więcej) procent głosujących wolało Komorka. Reszta + ci co nie zagłosowali ( blisko połowa narodu) raczej go nie kochają... jeszcze. :P

Krzyzak
09-08-2010, 11:36
Czyżby babcie miały, aż taki wpływ na wnuków i swoje dzieci :D

Elrond
09-08-2010, 11:59
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... caid=1aac4 (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Pomylka-Komorowskiego-czy-zaprzysiezenie-jest-wazne,wid,12550601,wiadomosc.html?ticaid=1aac4) - to w podstawówce człowieka katowały polonistki i się człowiek uczył recytować różnych długich wierszy, a dla prezia nawet jedno dłuższe zdanie złożone jest problemem :lol:


Ja nadal trzymam swojego, że na PiS głosują tylko babcie fanatyczki ;)

To tych "babć fanatyczek" jest około 50% wśród głosujących, plus potencjalnie drugie tyle, bo część nie poszła na wybory i też nie darzy Bronka miłością :lol:

Krzyzak
09-08-2010, 12:10
Przynajmniej 20 % to owe babcie, podkochujące się w Jarku . Swoją drogą jeśli chodzi o te pomyłki Bronka podczas zaprzysiężenia to jest to żałosne, że wszyscy robią z tego aferę itd :roll: No chłop się pomylił, bo się denerwował, zostawcie go w spokoju i tyle ... Ale PiS zapewne się przyczepi, jak zawsze ...

09-08-2010, 12:11
Zaraz się okażę, że średnia wieku to 70tka. ;)

To też jest dobre. Z szalika, czy worka to miesiąc żartowali, z Bronka nie można.

Barsa
09-08-2010, 12:30
To tych "babć fanatyczek" jest około 50% wśród głosujących, plus potencjalnie drugie tyle, bo część nie poszła na wybory i też nie darzy Bronka miłością :lol:

Czy ja muszę i na tym forum czytać idiotyczne opinie, ze wynik z drugiej tury przekłada się na poparcie PIS-u? Moze bardziej popatrzymy na pierwszą turę?

+ kazdy kto nie darzy Bronka sympatią to zaraz PIS-owiec... dzisas Elrond.

PIS wrócił do starej retoryki, czyli ponad 30% nie wyskoczy...

Bronek, Bronek i podczas zaprzysiężenia musial strzelil pomylke, cóz ten typ tak ma :lol: :lol: :lol:

Elrond
09-08-2010, 13:48
Przynajmniej 20 % to owe babcie, podkochujące się w Jarku .

Nie wiedziałem, że aż tyle jest u nas babć. No i skoro 20%, to co z resztą :?:


Swoją drogą jeśli chodzi o te pomyłki Bronka podczas zaprzysiężenia to jest to żałosne, że wszyscy robią z tego aferę itd :roll: No chłop się pomylił, bo się denerwował, zostawcie go w spokoju i tyle ... Ale PiS zapewne się przyczepi, jak zawsze ...

Żałosne to jest, że głowa państwa nie potrafi bez błędu wypowiedzieć krótkiej formułki, którą i tak mu dyktują, gdy dzieci w pierwszych klasach podstawówki potrafią recytować bezbłędnie długie wiersze. Zresztą sprawa nie jest tak bez znaczenia - w USA, gdy Obama pomylił tekst przysięgi(bo mu źle podyktowano), to przysięgę powtórzono.
Ale faktycznie, gdyby to był jedyny mankament Bronka, że się myli przy przysiędze, to by było cudownie ;)

Krzyzak
09-08-2010, 15:52
Elrond zauważ, że napisałem "przynajmniej" może być ich o 10% więcej równie dobrze ... A to, że się pomylił jeden czy dwa razy, jest normalne bo jak Ty byś mówił coś takiego ( zaprzysiężenie ), przed całym narodem to też byś się pomylił :roll:

Elrond
09-08-2010, 18:20
A to, że się pomylił jeden czy dwa razy, jest normalne bo jak Ty byś mówił coś takiego ( zaprzysiężenie ), przed całym narodem to też byś się pomylił :roll:

Aż mnie nostalgia ominęła, jak o tym rozmawiamy, bo mi się dzieciństwo przypomniało :D Z tego co pamiętam jak byłem 7-8 latkiem, to potrafiłem recytować długi, trudny wiersz przed całą szkołą, nie pomyliwszy się przy tym ani razu. Skoro wtedy potrafiłem, to teraz jako duży chłopiec z jednym zdaniem poradziłbym sobie nawet w stanie "choroby filipińskiej" :lol: Skąd pewność, że "też bym się pomylił" :?:
A przysięgę Bronka na wszelki wypadek mogli powtórzyć, żeby się nikt nie czepiał. No chyba, że się bali, że przy powtórkach też by się mógł pomylić :lol:

Krzyzak
09-08-2010, 20:03
Co innego przed całą szkołą, a przed całym narodem ;)

Elrond
09-08-2010, 23:30
Co innego przed całą szkołą, a przed całym narodem ;)

Porównując to moje wystąpienie było na dalece wyższym stopniu trudności. I wciąż nie napisałeś, dlaczego każdy inny też "musiał się pomylić" przy przysiędze prezydenckiej :?:

10-08-2010, 13:32
Nie no, nie oczekujmy, by prezydent Polski wystąpił dobrze przed własnym narodem.

Krzyzak
13-08-2010, 08:39
Bo takie przemówienie przed całym narodem jest czymś innym niż szkolnym. Nerwy Cię zżerają ( teraz napiszesz, że przy występie w szkole też ... ). Nawet jak ćwiczysz kilkadziesiąt razy, to nie masz pewności, że się nie pomylisz ... Poza tym nie czepiajcie się tego zaprzysiężenia, ważne żeby był dobrym prezydentem nieprawdaż ? ;) Tu się chyba musimy zgodzić :D

Fumanchu
13-08-2010, 10:11
ważne żeby był dobrym prezydentem nieprawdaż ? ;) Tu się chyba musimy zgodzić :D
Gut gut supa gut
gut gut supa gut
alles supa gut
podpisał pewien dokument, jak dostanę go w łapki w sobotę to ujawnię co.

PaskudnyPludrak
13-08-2010, 10:57
Gut gut supa gut
gut gut supa gut
alles supa gut
podpisał pewien dokument, jak dostanę go w łapki w sobotę to ujawnię co.
traktat rozbiorowy ?? :lol:

X71
14-08-2010, 02:05
Pewnie malo wazne,bo Polska staje sie "nowoczesnym" krajem ale mamy tutaj taki fajny fakt:
http://www.tvn24.pl/-1,1669176,0,1,krzy ... omosc.html (http://www.tvn24.pl/-1,1669176,0,1,krzyz-dla-bolszewikow,wiadomosc.html)
Byl projektodawca tego krzyza w 2008r oraz warto wspomniec ze jego dziadek walczyl po stronie bolszewikow :lol:

Iron_Marcin
14-08-2010, 17:44
co do tego krzyża prawosławnego - bolszewik bolszewikiem, ale chłopcy tam umierali tacy sami jak my. piękni i młodzi, mieli pierwsze miłości, dziewczyny, może już nawet żony i dzieci... całe życie przed sobą. jestem pewien, że nie każdy z tych szeregowych 'bolszewików' szedł na śmierć z uśmiechem na ustach.

zwykłym żołnierzom zdecydowanie należą się pomniki. ich dowódcom - zdecydowanie nie.

Idill`a (MZ)
14-08-2010, 17:53
co do tego krzyża prawosławnego - bolszewik bolszewikiem, ale chłopcy tam umierali tacy sami jak my. piękni i młodzi, mieli pierwsze miłości, dziewczyny, może już nawet żony i dzieci... całe życie przed sobą. jestem pewien, że nie każdy z tych szeregowych 'bolszewików' szedł na śmierć z uśmiechem na ustach.

zwykłym żołnierzom zdecydowanie należą się pomniki. ich dowódcom - zdecydowanie nie.

Podpisuję się nogami i rękami x2 :D , trochę wyobraźni, wiedzy oraz zrozumienia.

Witia
14-08-2010, 18:05
zwykłym żołnierzom zdecydowanie należą się pomniki. ich dowódcom - zdecydowanie nie.
Głupoty gadasz. Przecież to Ruskie, a Ruskie są złe i trzeba ich pozabijać, bo ich pradziadkowie pokonali i poniżali naszych. Biorąc pod uwagę, że jesteśmy krajem katolickim, to w imię pojednania, zamiast seria z ckm-u, wystarczy jeden strzał w głowę.


Pewnie malo wazne,bo Polska staje sie "nowoczesnym" krajem ale mamy tutaj taki fajny fakt:
Polska staje się krajem NORMALNYM, walczącym i gardzącym homofobią, ksenofobią i ogólnie rozumianym prostactwem.

Fumanchu
14-08-2010, 20:05
Gut gut supa gut
gut gut supa gut
alles supa gut
podpisał pewien dokument, jak dostanę go w łapki w sobotę to ujawnię co.
traktat rozbiorowy ?? :lol:
Nie,dziś dostałem,awans na najniższy stopień oficerski (ale oficerski) Zakładamy juntę czy huntę wojskową i robimy przewrót ? :D
http://images39.fotosik.pl/321/6858600706c83c76m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6858600706c83c76.html)
Na szybko robiłem wrzutę byle jakiego zdjęcia bo nie mam siły po tej dość długiej imprezie.
E: Wiadomo ,zielone berety.

X71
14-08-2010, 22:49
Rosja,kraj ktory do niedawna nie uznawal Katynia,gdzie stoi chyba jedyny pomnik polskich zolnierzy wymordowanych w bestialski sposob(od tylu kulke w leb) przyjmie to jako dobry gest,ze Komorowski odsloni im pomnik bolszewikow,ktorzy wchodzac na nasze ziemie mordowali i grabili co sie dalo.Kraje baltyckie bronia sie od jednostronnej polityki historycznej ruskich a my stawiamy im pomniki ku "lepszym relacjom"

Uwazam,ze Tusk to czlowiek europy(Niemcy,Francja) a Komorowski prorosyjski jak SLD.Podzielili sie wiec Polska sprawiedliwie.Teraz kwestia czasu i Putin juz tak latwo Polski nie odda w inne rece a napewno nie Stanom.

PaskudnyPludrak
15-08-2010, 02:20
Nie,dziś dostałem,awans na najniższy stopień oficerski (ale oficerski) Zakładamy juntę czy huntę wojskową i robimy przewrót ? :D
http://images39.fotosik.pl/321/6858600706c83c76m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6858600706c83c76.html)
Na szybko robiłem wrzutę byle jakiego zdjęcia bo nie mam siły po tej dość długiej imprezie.
E: Wiadomo ,zielone berety.
Gratulację ;) jak najbardziej poważnie .

Iron_Marcin
15-08-2010, 08:09
Rosja [...] przyjmie to jako dobry gest,ze Komorowski odsloni im pomnik
dobrze, że myślimy podobnie

u mnie w mieście jest pomnik ofiar I wojny światowej, a także jeńców wojennych - właśnie tej armii bolszewickiej. oni, po trafieniu do niewoli, stali się zupełnie niepotrzebni swoim dowódcom. stoi sobie sam, niemal zapomniany
http://www.panoramio.com/photo/30849267
z jednej strony inskrypcja w języku rosyjskim, po drugiej - w niemieckim (http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Pomni ... lkowie.jpg (http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Pomnik_na_cmentarzu_jenieckim_w_Strzalkowie.j pg)). lokalna społeczność (włączając mnie) bardzo szanuje tamto miejsce, i nigdy nie było zamiaru bojkotowania tego pomnika, a tym bardziej jego niszczenia. druga sprawa: tamten, który jest drzazgą w waszym oku upamiętnia 21 żołnierzy. ten w strzałkowie upamiętnia w zasadzie nieznaną liczbę ofiar

PS X71, czy ty przeżyłeś w dzieciństwie jakąś traumę, lub poważny uraz głowy?

X71
15-08-2010, 09:55
PS X71, czy ty przeżyłeś w dzieciństwie jakąś traumę, lub poważny uraz głowy?Nie,poprostu nie wierze w wasze pojednanie z ruskimi bo te "pojednanie" zawsze jest na jednostronnych warunkach.Partie lewicowe u nas w kraju to partie prorosyjskie,czesto skladajace sie ze starych komuchow,dupowlazow naszego sasiada ze wschodu.Mam wymieniac?Wystarczy ze podam przyklad ich "bohatera" Jaruzelskiego.Polityka ruskich jest zawsze taka sama,czyli "badzcie grzeczni to beda lepsze relacje".Z naszym krajem w ogole sie nie licza,jestesmy dla nich przeszkoda w kontaktach z Europa,wczesniej nas podbijali a teraz wsadzaja na stolki "swoich".Calkiem niedawno mielismy rzady SLD,gdzie Miller skompromitowal sie na roznych frontach i to byla w jakims sensie trauma polityczna dla mnie.

Wiec powtorze sie poraz ostatni,dobre stosunki z Rosja zawsze wygladaja tak samo,jestesmy wtedy panstwem,ktore musi uwazac na to co robi,zeby nie rozloscic kacapow rownoczesnie kacapy robia co chca a my nie mamy nic do powiedzenia.Przekonasz sie o tym w najblizszym czasie dzieki Komorowskiemu.

PS.Komor odslania pomnik bolszewikom wtedy gdy kazal usunac krzyz i nie zezwala na pomnik ofiar "katastrofy",to jest zwykly zbieg okolicznosci czy poprostu on jest tak glupi?Bo ja slyszalem wiele razy o zgodzie ktora buduje,slyszalem tez ze ma byc prezydentem wszystkich polakow.

Iron_Marcin
15-08-2010, 10:33
Wiec powtorze sie poraz ostatni,dobre stosunki z Rosja zawsze wygladaja tak samo,jestesmy wtedy panstwem,ktore musi uwazac na to co robi,zeby nie rozloscic kacapow rownoczesnie kacapy robia co chca a my nie mamy nic do powiedzenia.Przekonasz sie o tym w najblizszym czasie dzieki Komorowskiemu.
stosunki z imperiami zawsze tak wyglądają, bez względu czy to usa, czy rosja, etc.


PS.Komor odslania pomnik bolszewikom wtedy gdy kazal usunac krzyz i nie zezwala na pomnik ofiar "katastrofy",to jest zwykly zbieg okolicznosci czy poprostu on jest tak glupi?
jak to nie zezwala - przecież pomnik będzie na powązkach. zbieg okoliczności? chyba nie, w końcu mamy 90 rocznicę bitwy warszawskiej.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... caid=1ab53 (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Francja-uczcila-90-rocznice-zakonczenia-I-wojny-swiatowej,wid,10558953,wiadomosc.html?ticaid=1ab53 )
Francuzi potrafili razem z Niemcami uczcić zakończenie I Wojny Światowej, mimo że oba te narody walczą ze sobą praktycznie od śmierci Karola Wielkiego. my, z rosjanami, chyba nigdy nie będziemy w stanie coś takiego uczynić, jeżeli chodzi o Wojnę Polsko-Bolszewicką.
może w końcu czas na zmiany

X71
15-08-2010, 10:57
stosunki z imperiami zawsze tak wyglądają, bez względu czy to usa, czy rosja, etc. Jestesmy w UE czy mamy byc satelita Rosji?.Popatrz na Bialorus czy teraz na Ukraine i porownaj je z Estonia,Lotwa czy Litwa.Te ostatnie nie zgadzaja sie na kazde zachcianki Kacapow.


jak to nie zezwala - przecież pomnik będzie na powązkach. zbieg okoliczności? chyba nie, w końcu mamy 90 rocznicę bitwy warszawskiej.
Czy na tej tablicy pod krzyzem nie jest napoisane przypadkiem ze na miejscu krzyza ma byc pomnik?Co do bitwy warszawskiej to dobrzez ze jeszcze mozemy w ogole organizowac takie imprezy.Zastanow sie tez od kiedy jest taki nacisk na nasze rocznice a zwlaszcza te w ktorych udzial brali tez rosjanie.

Iron_Marcin
15-08-2010, 12:33
Jestesmy w UE czy mamy byc satelita Rosji?.Popatrz na Bialorus czy teraz na Ukraine i porownaj je z Estonia,Lotwa czy Litwa.Te ostatnie nie zgadzaja sie na kazde zachcianki rosjan.
a co ma jedno do drugiego? to, że jesteśmy w UE nie wyklucza, że możemy mieć dobre stosunki z rosją. to, że onegdaj nasze stosunki nie były najlepsze, nie oznacza wcale, że poprzez patrzenie przez pryzmat "polityki historycznej" musimy uznawać rosjan za naszego wroga nr1, w KAŻDEJ sytuacji. przecież to niedorzeczne. czy niewielki pomnik poświęcony pamięci zwykłych żołnierzy to zamach na naszą suwerenność? litości.
http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,3487690.html
Polacy po prostu lubią stawiać pomniki ofierze żołnierzy, nawet wrogich, którzy ginęli na naszej ziemi. ja nie widzę tutaj bycia czyjąś marionetką, raczej nasze dobre maniery wobec ościennych państw i narodów.


Zastanow sie tez od kiedy jest taki nacisk na nasze rocznice a zwlaszcza te w ktorych udzial brali tez rosjanie.
o krzyżu powiedziane już jest wiele, w innym temacie. najwyraźniej czytać nie umiesz.
a co do parcia na spotkania i rocznice, w których czci się także pamięć rosjan - nie mam pojęcia, ale już Kwachu zapraszał delegacje rosyjskie na ważne rocznice dotyczące obu państw.

X71
15-08-2010, 13:07
a co ma jedno do drugiego? to, że jesteśmy w UE nie wyklucza, że możemy mieć dobre stosunki z rosją. to, że onegdaj nasze stosunki nie były najlepsze, nie oznacza wcale, że poprzez patrzenie przez pryzmat "polityki historycznej" musimy uznawać rosjan za naszego wroga nr1, w KAŻDEJ sytuacji. przecież to niedorzeczne. czy niewielki pomnik poświęcony pamięci zwykłych żołnierzy to zamach na naszą suwerenność? litości.Dlaczego Rosjanie tak chetnie nie stawiaja nam pomniki jak to robi ich czlowiek Komorowski?Jesli jest jakis pomnik nazych zolnierzy na ziemiac rosyjskich to postawiony za nasze pieniadze.

Polacy po prostu lubią stawiać pomniki ofierze żołnierzy, nawet wrogich, którzy ginęli na naszej ziemi. ja nie widzę tutaj bycia czyjąś marionetką, raczej nasze dobre maniery wobec ościennych państw i narodów.Co za bzdura.Nie Polacy tylko komuchy i obecnie Komorowski.

o krzyżu powiedziane już jest wiele, w innym temacie. najwyraźniej czytać nie umiesz.Skoro ja czytac nie umiem to powinienes zobacz tytul tematu a potem swoje wywody na temat stawiania pomnikow.Odbiegamy calkiem od tematu o Komorowskim

a co do parcia na spotkania i rocznice, w których czci się także pamięć rosjan - nie mam pojęcia, ale już Kwachu zapraszał delegacje rosyjskie na ważne rocznice dotyczące obu państw.Kwachu to stary komuch,prorosyjski jak cale lewicowe scierwo.Agentow tam nasz sasiad ma najwiecej i to nawet niektorym udowodniono.Radze przestudiowac raz jeszcze rzady lewicy i Kwacha.Od razu zaznaczam ze prezentacja,znajomosc jezykow obcych tego buca ma dla mnie zadne znaczenie bo ja nie musze sie wstydzic za politykow jak nam to wmawiaja od kilkunastu lat.

Odbiegamy calkiem od tematu o Komorowskim.Mysle ze powstal on po to zeby oceniac jego prace dla Polski,niech sie inni nie dziwia jak bedzie czesto krytykowany,nawet w chamski sposob,identycznie przez to samo przechodzil Kaczynski.

Fumanchu
15-08-2010, 13:16
Nie,dziś dostałem,awans na najniższy stopień oficerski (ale oficerski) Zakładamy juntę czy huntę wojskową i robimy przewrót ? :D
http://images39.fotosik.pl/321/6858600706c83c76m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6858600706c83c76.html)
Na szybko robiłem wrzutę byle jakiego zdjęcia bo nie mam siły po tej dość długiej imprezie.
E: Wiadomo ,zielone berety.
Gratulację ;) jak najbardziej poważnie .
Dziękuję , a że nie chcieliście hunty zrobić to będę musiał trawić naszego obecnie panującego jewscze 1816 dni.
No i przejął dziś siły zbrojne oficjalnie.Ale potraktuję to jako próbę cierpliwośći.
"Jak będziesz czekał na brzegu rzeki dostatecznie długo,zobaczysz w niej spływające ciało swego wroga" - Sun Tzu :D
Nie będzie tak źle myślę.

Witia
15-08-2010, 13:36
Dlaczego Rosjanie tak chetnie nie stawiaja nam pomniki jak to robi ich czlowiek Komorowski?Jesli jest jakis pomnik nazych zolnierzy na ziemiac rosyjskich to postawiony za nasze pieniadze.
Mam propozycję.
Piszesz, że Komorowski to 'ich człowiek', domyślam się, że chodzi o jakieś powiązania z Ruskimi, np agent, szpieg, marionetka, itd. Dlatego zróbmy tak. Przedstawisz argumentację, wedle której uda Ci się dowieść, że Komorowski faktycznie jest 'ruskim wysłannikiem', ja wtedy dam Ci rangę specjalną 'wszechwiedzący', a jeżeli nie, to przestaniesz robić z siebie błazna i pisać głupoty, które merytorycznie stoją na poziomie absolwenta prywatnej szkoły podstawowej dla dzieci z przerostem ksenofobii. Ok ?

Bo wiesz, żarty żartami, ale gadanina Twoja i paru innych osób, powinna być konstytucyjnie zabroniona w imię dobra społecznego. Generalnie powinno się państwowo zwalczać głupotę, bo liberalizm i gadanina o wolności słowa jest fajna, dopóki ktoś robi to trzymając się jakiś fundamentalnych zasad dyskusyjnych i stosując podstawowe kryteria logicznego rozumowania. U Ciebie natomiast, w pewnych tematach, całkowicie tego brak. Przykro mi.

X71
15-08-2010, 15:18
Dlaczego Rosjanie tak chetnie nie stawiaja nam pomniki jak to robi ich czlowiek Komorowski?Jesli jest jakis pomnik nazych zolnierzy na ziemiac rosyjskich to postawiony za nasze pieniadze.
Mam propozycję.
Piszesz, że Komorowski to 'ich człowiek', domyślam się, że chodzi o jakieś powiązania z Ruskimi, np agent, szpieg, marionetka, itd. Dlatego zróbmy tak. Przedstawisz argumentację, wedle której uda Ci się dowieść, że Komorowski faktycznie jest 'ruskim wysłannikiem', ja wtedy dam Ci rangę specjalną 'wszechwiedzący', a jeżeli nie, to przestaniesz robić z siebie błazna i pisać głupoty, które merytorycznie stoją na poziomie absolwenta prywatnej szkoły podstawowej dla dzieci z przerostem ksenofobii. Ok ?

Bo wiesz, żarty żartami, ale gadanina Twoja i paru innych osób, powinna być konstytucyjnie zabroniona w imię dobra społecznego. Generalnie powinno się państwowo zwalczać głupotę, bo liberalizm i gadanina o wolności słowa jest fajna, dopóki ktoś robi to trzymając się jakiś fundamentalnych zasad dyskusyjnych i stosując podstawowe kryteria logicznego rozumowania. U Ciebie natomiast, w pewnych tematach, całkowicie tego brak. Przykro mi.

Szczerze gdzies mam Twoje rangi Witia,blaznem jestes dla mnie juz od dawna ale tak jak napisalem wczesniej nie mam zamiaru przypominac Ci to w kazdym swoim poscie.Znowu chcesz zebym ci cos udowadnial.Od ciebie wieje PeOwcem na odleglosc wiec nie spinaj sie tak bo zaraz pekniesz.Przez kilka ostatnich lat byla tutaj akcja przeciw sp Kaczynskiemu wtedy jakos ci to pasowalo i nie wycierales sobie geby konstytucja.Teraz gdy prezydentem jest Komorowski to juz jest cos nie tak?To jest Twoj obiektywizm Witia o ktorym gdzies tam pisales?Nie kompromituj sie....

glaca
15-08-2010, 15:30
Przez kilka ostatnich lat byla tutaj akcja przeciw sp Kaczynskiemu
to chyba inne forum czytaliśmy, bo tu odkąd pamiętam konserwatyści stanowią większośc i jeżeli była jakakolwiek akcja 'przeciw' to wlasnie przeciw wszystkiemu, ale na pewno nie Zimnemu Lechowi.
i też w podobnym klimacie zdrajców, rejtanowskiego darcia szat przez ostatnich sprawiedliwych. a gdy chodzi o konkrety to jakoś ciężko udowodnic w czym jeden reżim gorszy od drugiego- zamiast racjonalnie wskazac błędy tworzy się taki klimat zagrożenia. za dużo emocji zdecydowanie.

X71
15-08-2010, 15:34
Przez kilka ostatnich lat byla tutaj akcja przeciw sp Kaczynskiemu
to chyba inne forum czytaliśmy, bo tu odkąd pamiętam konserwatyści stanowią większośc i jeżeli była jakakolwiek akcja 'przeciw' to wlasnie przeciw wszystkiemu, ale na pewno nie Zimnemu Lechowi.
skocz do archiwum Glaca,wyzywanie tego goscia w chamskim sposob bylo(jest w sumie) na porzadku dziennym,kazdy jego ruch byl komentowany z dopiskiem milych slow nie wpsominajac o specjalnych dla niego zakladanych tematach czy avatarach.

glaca
15-08-2010, 15:37
ale poważni ludzie się tym nie zajmowali tylko trolle pokroju dzika.
poza tym jest różnica między naśmiewaniem się ze sraczki przed szczytem, kartoflem i Maria Kaczyńska obok wesołego diabła, a mówieniem, że prezydent jest ruskim agentem.

X71
15-08-2010, 15:40
jaka roznica Glaca?chyba tylko dla Ciebie,Witii i innych z ekipy.W sumie nie musisz przeszukiwac calego archiwum,wystarczy przeczytac swoje posty,wtedy dojdziemy do tego ze bedziesz chyba sam musial sie nazwac trollem.

glaca
15-08-2010, 15:45
innych z ekipy :lol: układu? wsi? kgb? wielkiego sanhedrynu czy mistrza świątyni izis j.pepi-poniatowskiego?

tu masz lustrzany topic:
viewtopic.php?f=26&t=3947&hilit=kaczy%C5%84ski (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=26&t=3947&hilit=kaczy%C5%84ski)
i zastanów się.

X71
15-08-2010, 15:52
tu masz lustrzany topic:
viewtopic.php?f=26&t=3947&hilit=kaczy%C5%84ski (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=26&t=3947&hilit=kaczy%C5%84ski)
i zastanów się.
Przeciez ten temat powstal pod koniec jego kadencji,przed nim byly inne(czesto kasowane) albo na starym forum,niepamietasz?

PS.Byla i jest ogolnonarodowa zgoda na wysmiewanie Kaczynskiego,jego zony i wlasciwie wszystko co z nim zwiazane,teraz gdy zarzuca ktos Komorowskiemu niejasne kontakty z ruskimi to wielka obraza bo tak nie wypada itp.Jest coraz bardziej zabawnie panowie :lol:

glaca
15-08-2010, 15:55
to może jakiś link? bo ludzka pamięc bywa zawodna.
tylko proszę bez retoryki jarkacza: byly topicki obrażające, ale zostaly skasowane- bo były obrażające ;)

PaskudnyPludrak
15-08-2010, 16:02
,teraz gdy zarzuca ktos Komorowskiemu niejasne kontakty z ruskimi to wielka obraza bo tak nie wypada itp.Jest coraz bardziej zabawnie panowie :lol:
Ale o jakie niejasne kontakty z Ruskimi chodzi ?"
Np na Salonie24 czytałem że dziadek Komorowskiego(Rusek) ,zabił prawdziwych Komorowskich i ukradł im nazwisko,podszył się pod nich ze swoją rodziną ,z czego wynika że Bronek to Rusek z krwi i kości :lol: :lol:

X71
15-08-2010, 16:03
to może jakiś link? bo ludzka pamięc bywa zawodna.
tylko proszę bez retoryki jarkacza: byly topicki obrażające, ale zostaly skasowane- bo były obrażające ;)Jak mam Ci podac link ze starego forum jak one juz nie istnieje?Tutaj w nowym wskocz sobie do kazdego tematu opisujacego obecna ekipe rzadzaca,wpisz sobie w szukaj "Kaczyński".Sam przeciez wielokrotnie obrazales Kaczynskiego wiec nie wiem czego Ty odemnie chcesz?Chcesz mi wmowic ze nikt tutaj nie obrazal sp Lecha a jak juz to kasowali te posty lub bylo ich kilka? :lol: :lol: :lol:

PS.Przypomne tez ze te forum jest stosunkowo od niedawna...Najlepsze czasy to gdy premierem byl Jarek,wtedy to bylo jak religia ktora glosi ze Kaczynscy to zlo.Byly mysli Palikota itp juz nie pamietasz Glaca?

Baal-Melkart
15-08-2010, 16:14
polskich zolnierzy wymordowanych w bestialski sposob(od tylu kulke w leb)
Bestialski sposób? Radze porównać to do "humanitarnej" eliminacji Polaków na Wołyniu. Tej samej zbrodni, którą Lech Kaczyński poświęcił na ołtarzu dobrosąsiedzkich relacji z Ukrainą olewając 65 rocznicę. Brawo. Tak się walczy o "pamięć historyczną".

glaca
15-08-2010, 16:15
jechało się kaczorów, jedzie się teraz pełowiaków.
to chyba normalne?
inna sprawa gdy sobie żartujemy, a inna gdy ktoś stara się nam wmówic, że to ruskie agenty. litości. róznica jest.
i nie, nie pamiętam. szkoda mi pamięci na takie pierdoły ;)
a już na pewno nie wydaje mi się żebym tracił czas na pisanie o kartoflu ;/

X71
15-08-2010, 16:20
jechało się kaczorów, jedzie się teraz pełowiaków.
to chyba normalne?
inna sprawa gdy sobie żartujemy, a inna gdy ktoś stara się nam wmówic, że to ruskie agenty. litości. róznica jest.
i nie, nie pamiętam. szkoda mi pamięci na takie pierdoły ;)Niema dla mnie zadnej roznicy,ja wysmiewam Komorowskiego ze jest ruskim agentem.To jest w jakims stopniu obraza tego goscia(mozliwe ze dla niego osobiscie nie jest ;) )Jego dzialania przypominaja mi prorosyjkosc jak byk,wiec tak bede go sobie obrazal.Jakis problem?

Iron_Marcin
15-08-2010, 17:34
Niema dla mnie zadnej roznicy,ja wysmiewam Komorowskiego ze jest ruskim agentem.To jest w jakims stopniu obraza tego goscia(mozliwe ze dla niego osobiscie nie jest ;) )Jego dzialania przypominaja mi prorosyjkosc jak byk,wiec tak bede go sobie obrazal.Jakis problem?
wiesz, że ja mogę zgłosić to do prokuratury? właściwie nawet powinienem. screen już mam, stronę też zapisałem.

JEST ZNACZNĄ RÓŻNICĄ nazywanie obecnego prezydenta ruskim agentem, a wyśmiewanie za zabawne wpadki, np. Roher Prerejro, Irasiad etc.

Idill`a (MZ)
15-08-2010, 17:44
@X71 Czy ty przypadkiem nie jesteś aktorem z "solidarni 2010"?, twoje wypowiedzi, to nie jest chęć dyskusji tylko forsowanie partyjnych tekstów, odróżnij propagandę od faktów. To może będzie o czym rozmawiać.

Witia
15-08-2010, 17:46
Szczerze gdzies mam Twoje rangi Witia,blaznem jestes dla mnie juz od dawna ale tak jak napisalem wczesniej nie mam zamiaru przypominac Ci to w kazdym swoim poscie.Znowu chcesz zebym ci cos udowadnial.Od ciebie wieje PeOwcem na odleglosc wiec nie spinaj sie tak bo zaraz pekniesz.Przez kilka ostatnich lat byla tutaj akcja przeciw sp Kaczynskiemu wtedy jakos ci to pasowalo i nie wycierales sobie geby konstytucja.Teraz gdy prezydentem jest Komorowski to juz jest cos nie tak?To jest Twoj obiektywizm Witia o ktorym gdzies tam pisales?Nie kompromituj sie....


:D Betonem zalać, zalać betonem i betonem zalać...
Po prostu poziomu Twoich postów sensownie komentować się nie da, bo jak można skomentować zwrot "znowu chcesz, żebym ci coś udowadniał" ? Oczywiście, że chce żebyś mi coś udowadniał, bo jak się kogoś oskarża, to trzeba winę udowodnić. Czy to takie skomplikowane ? Jaki iloraz inteligencji trzeba mieć, żeby pojąć tak fundamentalne zasady ? 70 już starczy czy jeszcze nie ? Powiedz mi, czy ja oskarżam Twojego ojca ( dla przykładu ) o to, że jest agentem, mordercą, szpiegiem ? Nie. A wiesz dlaczego ? Bo zachowuje się jak normalny człowiek mający pojęcie o fundamentalnych zasadach prawno-społecznych, a nie jak fanatyk po kursie na inkwizytora z XVI wieku, który stoi nad oskarżonym i drze się mu do ucha "udowodnij, że jesteś niewinny!". Ten temat poruszaliśmy już wiele razy i dziwi mnie, że człowiek dorosły nie jest w stanie pojąć tak podstawowych rzeczy. Ja wiem, że Twoja totalitarna metoda jest fajna, bo można nią do usranej śmierci oskarżać różnych ludzi o najróżniejsze rzeczy, ale może wypadało by wreszcie w pewnym wieku zacząć zachowywać się jak człowiek dorosły i cywilizowany. Tak mój drogi - cywilizowany, bo Twoja metoda niestety była wykorzystywana zawsze i tylko przez zwierzęta pokroju bolszewików i inkwizytorów. Dlatego, jeżeli ktoś się kompromituję to zapewniam Cię, że nie jestem to ja.

Już pomijam kwestię 'wiania PeOwcem'. Nie wiem co tam sobie wmawiasz na mój temat, ale niestety rzeczywistości nie zakrzywisz.

I jeszcze na koniec - tak, drogi kolego, to jest właśnie mój obiektywizm.

X71
16-08-2010, 10:05
I jeszcze na koniec - tak, drogi kolego, to jest właśnie mój obiektywizm. :)
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2569460
Wiec Ciebie ten obiektywizm nie dotyczy skoro ostatnimi czas probujesz wmowic ze politycy PO sa hm...prawdziwi:

Hmm.. może dlatego, że PO nie odmienia się raz na kilka miesięcy, szczególnie w okresie wyborów ? Może dlatego, że Niesioł nie staje się na dwa tygodnie orędownikiem pokoju i miłości, kłamiąc w żywe oczy, po czym zniechęcony graniem innej osoby wraca do pierwotnego stylu ? może dlatego że politycy PO są na tyle prawdziwi i przekonani do swojej postawy, że nie potrzebują stylistów i speców od public relations, aby ukryć jak najlepiej swoje socjopatyczne zachowania ?
Moze chodzilo Ci o to Witia?
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2576457

Iron_Marcin@ komuno wroc! :lol:

Iron_Marcin
16-08-2010, 11:16
Iron_Marcin@ komuno wroc! :lol:
nie chcę nic mówić, ale powinieneś bardzo przemyśleć swoje dotychczasowe wypowiedzi w tym temacie


Art. 135. § 2. Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
jeżeli coś takiego jest karane zgodnie z polskim prawem, to tym bardziej powinno być niezgodne z regulaminem forum.

PS właśnie wychodzę do miasta, przy okazji odwiedzę prokuraturę. zobaczymy, co powiedzą.

X71
16-08-2010, 11:29
Tylko widzisz Iron,Twoje wypowiedzi tez mozna zrzucic na dysk i podac to do prokuratury powolujac sie na ten sam artykul....Mam te wypowiedzi na dysku

Marat
16-08-2010, 11:50
Dziwnym trafem pominąłeś post Baal'a.

X71
16-08-2010, 12:12
Dziwnym trafem pominąłeś post Baal'a.tylko ze temat jest o obecnym prezydencie Komorowskim a nie dyskusja na temat co bylo wieksza zbrodnia,czy o tym co zrobil sp Kaczynski.Wypowiadalem sie juz na ten temat,gdzie Kaczynski szedl na wiele ustepstw tylko zeby utrzymac dobre stosunki z Ukraina.Skoro mamy tutaj oceniac obecnego prezydenta,jego wpadki,dzialania itd to niech tak zostanie.Przez ostatnie lata wysmiewalismy kazdy ruch Kaczynskiego,nie rozumiem tego oburzenia kiedy ktos zle napisze o obecnym prezydencie.Komorowski to James Bond 007 ;) Dalsza dyskusje na temat prokuratury wyslij na priv Iron,chyba ze celem tego ma byc popisanie sie przed innymi...dzialania Kaczynskiego,PIS-u,SLD czy czegos nie zwiazanego z obecnym prezydentem prosze poruszac w innych tematach jest tego przeciez dosyc duzo.

Iron_Marcin
16-08-2010, 12:26
Tylko widzisz Iron,Twoje wypowiedzi tez mozna zrzucic na dysk i podac to do prokuratury powolujac sie na ten sam artykul....Mam te wypowiedzi na dysku
ciekawe które

Dalsza dyskusje na temat prokuratury wyslij na priv Iron,chyba ze celem tego ma byc popisanie sie przed innymi
jako że forumowicze to zapewne w znakomitej większości obywatele polscy, a na pewno patrioci, mają prawo wiedzieć, jak funkcjonuje u nas prawo.

byłem przed chwilą w Prokuraturze Rejonowej w Słupcy. powiedziałem ładnie, że chciałbym zgłosić podejrzenie popełnienia przestępstwa. panie w sekretariacie spytały się jakie, więc ja mówię "art 135, par. 2, obraza prezydenta". oczy zrobiły wielkie jak talerze, i powiedziały, że z takimi sprawami to lepiej najpierw iść na Policję. tak więc zrobiłem... przeszedłem na drugą stronę ulicy (swoją drogą geniuszem był ten, kto umieścił w moim mieście Policję zaraz obok Prokuratury 8-) ). zameldowałem dyżurnemu, że mam podejrzenie przestępstwa. pokazałem mu wydruk tego tematu z podkreślonymi wypowiedziami o przeszłości prezydenta, i dowiedziałem się następujących rzeczy

1. nie jest tajemnicą, że odpowiednie służby monitorują internet. jak trzeba będzie, to uruchomią machinę
2. internet, przynajmniej w polsce, traktowany jest z trochę większym pobłażaniem, niż wydarzenia dziejące się w "realu"
3. faktycznie, jest to zarzut ścigany z urzędu, i można na to bez problemu złożyć zawiadomienie, wykonać czynności śledcze etc etc etc. jednakże to pociągnie odpowiednie koszty, a prokurator, który by dostał tę sprawę, mógłby to zwyczajnie umorzyć, ze względu na niewielką liczbę dowodów i dyskusyjność. najprościej jednak byłoby tego pana przekonać, żeby takich myśli nie wypowiadał publicznie.
4. dziękujemy za czujność

PS pamiętam, że na forum mieliśmy jednego sędziego, tylko że od baaardzo dawna jest nieaktywny, więc i nick zapomniałem (Roland nie czasami?)

X71
16-08-2010, 12:52
fajnie Iron,tez dziekuje za czujnosc a teraz zacznijmy dyskutowac o dzialaniach Komorowskiego.Czy jest zlym czy tez dobrym prezydentem ;)

PaskudnyPludrak
16-08-2010, 12:56
.Czy jest zlym czy tez dobrym prezydentem ;)
a może Ruskim agentem :lol: :lol:

glaca
16-08-2010, 13:05
dyskutowac? chyba żartujesz. o ruskim agencie?

X71
16-08-2010, 13:18
o czym tylko chcecie,tylko juz prosze nie o sraczce czy zimnym lechu,zwlaszcza Ty Pludrak ;)Bo kto jak kto ale w obrazaniu to Ty jestes tutaj orlem.I najmniej odpowiednim uzytkowniekiem tego forum do zwracania mi uwagi :lol:

PaskudnyPludrak
16-08-2010, 14:31
X71
Ależ ja ci nie zwracam uwagi ,chciałbym się tylko dowiedzieć czegoś o tym ruskim agencie :?

Idill`a (MZ)
16-08-2010, 15:04
@X71 Kończ waść wstydu oszczędź, z całym szacunkiem, wolę dyskutować z moimi psami niż z tobą, one przynajmniej nie bredzą.
Iron_Marcin bardzo mądra decyzja, sam chciałem się już wybrać do prokuratury, akurat nie mam daleko tylko 10m od szkoły. :)


ps. Chwilowo X71 się wystraszył, ale gwarantuję, że nie dalej niż za kilka dni/tygodni wyskoczy nam ze swoimi nowinkami, może tym razem będzie próbował nam wmówić, ze rodzina Tusków i Komorowskich to tajna familia potomków dzieci Goebelsa. :roll:

E:
Tak Idill,x71 wystraszyl sie Ciebie, Pludraka i syna byłego funkcjonariusza SB.......
:? zdążyłem zapisać twojego posta, zanim go skasowałeś.

E1:sorry za offtopic

X71
16-08-2010, 16:14
:lol: :lol: Jesli ktokolwiek mnie zniecheci do pisania na tym forum to bede ja sam,nie bedzie nim Iron,Ty,Glaca czyktokolwiek inny z antykaczystow.Jedyna alternatywa to ban od admina wiec proponuje tym razem tam sie kierowac.

Idill`a (MZ)
16-08-2010, 17:23
http://fakty.interia.pl/polska/news/pol ... go,1519445 (http://fakty.interia.pl/polska/news/polityk-lewicy-doradca-komorowskiego,1519445)

Bardzo mądra decyzja Komorowskiego, już kilkoma swoimi decyzjami potwierdził, że stawia na racjonalizm , obiektywizm, a nie prezydenturę partyjną. Ewidentnie widać, że chce przywództwa dla całego narodu, liczę, że w razie czego będzie go stać nawet na zawetowanie ustawy PO.

Witia
17-08-2010, 10:03
X71 jak tak dalej pójdzie, to prześcigniesz Jarka w sztuce odwracania kota ogonem, bo my nie rozmawiamy o posłach PO, tylko o Twoim toku myślowym.
Komentowany przez Ciebie fragment może nie do końca oddaje to co chciałem wyrazić, ale kto napisał, że wszystko trzeba brać dosłownie ? Chodziło mi o wskazanie faktu, że politycy PO wydają się być mniej sztuczni od tych z PiS-u. Może dobór słów i zwrotów był przesadzony.

W każdym bądź razie - na zarzuty nie odpowiedziałeś.

Furvus
17-08-2010, 16:31
PS pamiętam, że na forum mieliśmy jednego sędziego, tylko że od baaardzo dawna jest nieaktywny, więc i nick zapomniałem (Roland nie czasami?)
To był Petrus Miodus, swoją drogą jeden z najciekawszych forumowiczów swego czasu.

Widzę, że się nieźle rozkręciliście w tym temacie, szkoda tylko że niezbyt merytorycznie od pewnego momentu ;)

Co do tego pomnika bolszewickich żołnierzy, to wolałbym, żeby został on ufundowany przez Rosjan (tak jak postąpili Niemcy w przypadku swojego cmentarza, o którym jest mowa w linku podanym przez Iron_Marcina). Skoro stało się, jak się stało i ufundowała go Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, to powinien zostać uroczyście odsłonięty, chociaż dużo lepiej gdyby była to po prostu mogiła. A że ludzie protestują... mają takie prawo i z niego korzystają.


http://fakty.interia.pl/polska/news/polityk-lewicy-doradca-komorowskiego,1519445

Bardzo mądra decyzja Komorowskiego, już kilkoma swoimi decyzjami potwierdził, że stawia na racjonalizm , obiektywizm, a nie prezydenturę partyjną. Ewidentnie widać, że chce przywództwa dla całego narodu, liczę, że w razie czego będzie go stać nawet na zawetowanie ustawy PO.
:lol: :lol: :lol: Tak się składa, że Nałęcz po swoim wycofaniu się z wyborów prezydenckich (a tak błyskotliwie się promował, z Obamą na billboardach :D ) poparł Komorowskiego. Teraz ten ostatni w nagrodę daje mu stanowisko. Z tym wetowaniem to myślę, że musiałby być jakiś przełomowy moment, w stylu - PO idzie na dno, więc Prezydent, żeby się od nich odciąć, wetuje jakąś istotną ustawę. Ale to już kompletne political fiction i pewnie do takiej sytuacji nigdy nie dojdzie.

Idill`a (MZ)
17-08-2010, 17:44
:lol: :lol: :lol: Tak się składa, że Nałęcz po swoim wycofaniu się z wyborów prezydenckich (a tak błyskotliwie się promował, z Obamą na billboardach :D ) poparł Komorowskiego. Teraz ten ostatni w nagrodę daje mu stanowisko. Z tym wetowaniem to myślę, że musiałby być jakiś przełomowy moment, w stylu - PO idzie na dno, więc Prezydent, żeby się od nich odciąć, wetuje jakąś istotną ustawę. Ale to już kompletne political fiction i pewnie do takiej sytuacji nigdy nie dojdzie.

Kolejna insynuacja, pokaż mi jakiegokolwiek przywódce państwa, który by obsadzał swój 'dwór' przeciwnikami politycznymi, to absurd..... :lol:
Po za tym Nałęcz to człowiek lewicy, a to, ze lewicowcy w ostatnich wyborach jako kandydata wybrali kompletnie nie charyzmatycznego, bez wizji, populistę, to już nie jego wina, wybrał Komorowskiego przede wszystkim dlatego, że miał największe szanse na pokonanie cyt. "IV RP".
Nałęcz to bardzo kompetentny historyk, który nie manipuluje historią, taka osoba z pewnością przyda się w radzie Komorowskiego.
Wybranie Kozieja, Sokołowskiego i Michałowskiego na ministrów jest też według Ciebie "nagrodą" phi.... :lol: :lol:

Furvus
17-08-2010, 17:56
Nałęcz nie jest żadnym przeciwnikiem politycznym, bo od 5 lat faktycznie nie funkcjonuje w polityce i nie stanowi żadnego zagrożenia dla kogokolwiek. Nie pisałem o wymienionych przez Ciebie panach, tylko o Nałęczu. Ich nominacje są spowodowane innymi przesłankami.

Idill`a (MZ)
17-08-2010, 18:06
Nałęcz nie jest żadnym przeciwnikiem politycznym, bo od 5 lat faktycznie nie funkcjonuje w polityce i nie stanowi żadnego zagrożenia dla kogokolwiek. Nie pisałem o wymienionych przez Ciebie panach, tylko o Nałęczu. Ich nominacje są spowodowane innymi przesłankami.

Źle zrozumiałeś to była lekka ironia z mojej strony ;) . innymi przesłankami? jakimi?? Jak dla mnie jest to celowe, Komorowski w ten sposób chce pokazać odpartyjnienie pałacu prezydenckiego, oraz skupienie się wreszcie na faktycznych zadaniach pałacu, a nie na "gierkach przyszłościowych" co cechowało poprzednika.

Furvus
17-08-2010, 18:34
Sokołowski to bardzo bliski współpracownik Komorowskiego, więc tu nominacja jest naturalna. On i Michałowski to bardziej urzędnicy niż politycy, co pozwala przypuszczać, że nie będą mieli ambicji politycznych i nie potraktują swoich stanowisk jako "trampoliny" w karierze. Koziej to taka "chodząca żółta kartka" dla Klicha i pewnie na polu wojska i obronności Prezydent będzie chciał się najbardziej angażować (sam był szefem MON).

Idill`a (MZ)
17-08-2010, 18:46
Tak więc chyba, zgodzisz się ze mną, że na pewno nie może być zarzutem do Komorowskiego, obsadzanie pałacu "partyjnymi koleżkami", pierwsze kroki na pewno można uznać za udane i co najważniejsze nowe w naszej świeżej demokracji.

Furvus
17-08-2010, 19:23
To, że Prezydent ciągnie swoich byłych współpracowników za sobą do swojej Kancelarii to nic nowego. W przypadku jego śp. poprzednika niektórzy wręcz zarzucali mu, że sprowadza do Kancelarii swoich współpracowników z warszawskiego Ratusza :) Niczym nowym nie jest też pojawianie się w otoczeniu Prezydenta osób, które nie są bezpośrednio związane z jego macierzystą partią. Naprawdę nie ma się czym zachwycać.

Cieszy mnie że opozycja idzie z duchem czasu i uruchamia takie inicjatywy:
http://www.kppis.pl/500dni/
http://obiecales.pl/

PaskudnyPludrak
17-08-2010, 19:31
Co do tego pomnika bolszewickich żołnierzy, to wolałbym, żeby został on ufundowany przez Rosjan (tak jak postąpili Niemcy w przypadku swojego cmentarza, o którym jest mowa w linku podanym przez Iron_Marcina). Skoro stało się, jak się stało i ufundowała go Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, to powinien zostać uroczyście odsłonięty, chociaż dużo lepiej gdyby była to po prostu mogiła. A że ludzie protestują... mają takie prawo i z niego korzystają.

.
Nasi tzw "patrioci" zbojkotowali ten pomnik i nie został odsłonięty,tymczasem na Litwie tamtejsi "patrioci" zbojkotowali pomysł stawiania pomników Piłsudskiemu :lol: :lol:

18-08-2010, 23:09
Żeby komuś się chciało dla takiej pierdoły latać na policję, propsy. :P

tak btw fajną rzecz znalazłem: http://antykomor.pl/przysiega-komora/ (od 35sek.)

/glaca

http://img171.imageshack.us/img171/8246/wczorajdzis.jpg
serce mam po lewej stronie ;)

już pamiętasz? :P

Marek Aureliusz
25-08-2010, 15:28
Komorowski reaktywuje WSI http://www.niezalezna.pl/article/show/id/38149

Co ciekawe, J. Kaczyński już 9 sierpnia br. wiedział co się święci ale go wyśmiano:

Czy będzie współpraca z prezydentem? - W praktycznych sprawach jak reforma służby zdrowia PiS jest do niej gotowe - zapowiedział Kaczyński. Ale zastrzegł, że "z dotychczasowych dokonań Komorowskiego nie wyciąga optymistycznych wniosków". Prezydenta nazwał "przyjacielem Wojskowych Służb Informacyjnych". - Dochodzą do nas informacje o pracach w BBN, które dotyczą odtworzenia tej instytucji - stwierdził Kaczyński. Szef BBN Stanisław Koziej natychmiast po konferencji powiedział, że Kaczyński mówi nieprawdę.
http://wyborcza.pl/1,75478,8228500,Kacz ... ednie.html (http://wyborcza.pl/1,75478,8228500,Kaczynski_atakuje_Komorowskiego_za _wypowiedz__blednie.html)

Wszystkie znaki na Niebie i Ziemi mówią mi, że powoli zmierzamy w stronę totalitaryzmu i radzę się na to psychicznie przygotować.

Furvus
25-08-2010, 22:45
Jedna wątpliwość: już na początku artykułu napisano, że prezydent chciałby przejąć w dużej mierze wpływ na służby specjalne i ograniczyć wpływy premiera przez zgłoszenie odpowiednich ustaw. Nie za bardzo sobie wyobrażam, żeby Tusk chciał ot tak pozbywać się wpływu na służby i pozwoliłby przegłosować takie ustawy w parlamencie ;) Ogólnie mam nadzieję, że opisywane w tym artykule zmiany nigdy nie wejdą w życie, bo to kompletne pomieszanie z poplątaniem i kolejna okazja do czystek w służbach...

X71
28-08-2010, 15:14
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prezydent-z-duma-patrze-na-nowoczesne-samoloty,wid,12613092,wiadomosc.html)
Jest super.

PS.Proponuje zalozyc temat:Ministerstwo Prawdy obecnego rzadu.Zaniedlugo faszystowska TVP bedzie w rekach PO,wiec naprawde jest/bedzie w czym wybierac.

lofdi
28-08-2010, 21:17
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prezydent-z-duma-patrze-na-nowoczesne-samoloty,wid,12613092,wiadomosc.html
Jest super.

PS.Proponuje zalozyc temat:Ministerstwo Prawdy obecnego rzadu.Zaniedlugo faszystowska TVP bedzie w rekach PO,wiec naprawde jest/bedzie w czym wybierac.

Eee nie będzie! Jak widzę te nazwiska w tym zarządzie i ich pochodzenie to doznaje reminiscencji rządów Roberta K. winnego afery Rywina. Zresztą Rada Nadzorcza i KRRiTv wygląda tak, że SLD może blokować jakiekolwiek zmiany. Wydaje się być to nie pomyśli PO...ale jeżeli przyjrzymy się temu uważniej, to warto zauważyć, że kontrola nad Telewizją Publiczną prowadzi do upadku środowiska kontrolującego. Dlatego też rozsądnym jest wierzyć w klątwę TVP i oddać ją lewicy, niech sczeźnie doszczętnie. To taka dobra zagrywka - Lewica szczęśliwa bo dostała zabawkę, Platforma szczęśliwa bo wie, że danie tej zabawki to jak danie 5 latkowi zapałek (przy odrobinie szczęścia spali pokój w którym siedzi). Poza tym warto pamiętać, że jest jeszcze Tusk Vision Network (copyright by Kurski) więc nie ma się o co bać. Oczywiście nie sugeruję tutaj, że jakaś prywatna telewizja otwarcie popiera jedynie słuszną partię w Polsce:).

jester1
30-08-2010, 23:12
Co do tego pomnika bolszewickich żołnierzy, to wolałbym, żeby został on ufundowany przez Rosjan (tak jak postąpili Niemcy w przypadku swojego cmentarza, o którym jest mowa w linku podanym przez Iron_Marcina). Skoro stało się, jak się stało i ufundowała go Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, to powinien zostać uroczyście odsłonięty, chociaż dużo lepiej gdyby była to po prostu mogiła. A że ludzie protestują... mają takie prawo i z niego korzystają.

O ile mi to jest wiadome to nie jest pomnik tylko mogiła żołnierska (PiS propaganda rulez). A mogiły żołnierskie są stawiane za kasę organów państwa, na której znajdują się ciała żołnierzy.


Eee nie będzie! Jak widzę te nazwiska w tym zarządzie i ich pochodzenie to doznaje reminiscencji rządów Roberta K. winnego afery Rywina. Zresztą Rada Nadzorcza i KRRiTv wygląda tak, że SLD może blokować jakiekolwiek zmiany. Wydaje się być to nie pomyśli PO...ale jeżeli przyjrzymy się temu uważniej, to warto zauważyć, że kontrola nad Telewizją Publiczną prowadzi do upadku środowiska kontrolującego. Dlatego też rozsądnym jest wierzyć w klątwę TVP i oddać ją lewicy, niech sczeźnie doszczętnie. To taka dobra zagrywka - Lewica szczęśliwa bo dostała zabawkę, Platforma szczęśliwa bo wie, że danie tej zabawki to jak danie 5 latkowi zapałek (przy odrobinie szczęścia spali pokój w którym siedzi). Poza tym warto pamiętać, że jest jeszcze Tusk Vision Network (copyright by Kurski) więc nie ma się o co bać. Oczywiście nie sugeruję tutaj, że jakaś prywatna telewizja otwarcie popiera jedynie słuszną partię w Polsce:).

Dobry pomysł. Gdy patrzę na program tv i porównuje TVP i stacje prywatne to aż serce pęka. Jeśli dobry film to tylko w sobotę o 20. Reszta to starocie sprzed 2000 r.. Z seriali same starocie pokroju Zmienników lub 4 pancernych i pies. Nawet dr. House kupiła już TVN, tylko puszczają go dosyc późno. Co do sportu to skoki narciarskie w zimie i lekkoatletyka w lecie. No i jak zdążą przed Polsatem kupic prawa do transmisji na jakiś mecz (głównie Polska vs ..., na co szkoda patrzec).

Tylko że w tym szaleństwie brak metody bo każda partia która wygrała wybory musi miec w zarządzie swoich ludzi by dobrze przedstawic swoją partię w nadchodzących wyborach. W ten sposób w gdy PiS przejmował media PO biło na larum, a gdy PO przejmuje media PiS kreuje siebie na obrońców wolnych mediów. Gdyby PO oddała Radę SLD to w najbliższych wyborach na 88 % wygra uśmiechnięty Napieralski, podążający do boju na barkach Kalisza i Senyszyn.

A co do dzisiejszych uroczystości 30 rocznicy Solidarności to zaprosili prezydenta i premiera tylko po to, żeby im dac w twarz. A Kaczyński zachował się jak prostak nie podając im ręki. Strasznie ciężkie będzie miał te 4 lata urzędowania. Ale emerytura niczego sobie :D

Furvus
31-08-2010, 14:13
O ile mi to jest wiadome to nie jest pomnik tylko mogiła żołnierska (PiS propaganda rulez). A mogiły żołnierskie są stawiane za kasę organów państwa, na której znajdują się ciała żołnierzy.
To widzę, że Kunert siał pisowską propagandę nazywając to pomnikiem ;) Swoją drogą nie widziałem nigdy tak okazałej "mogiły". Z finansowaniem to jest różnie, ale nie ma też przeszkód, żeby ROPWiM finansowała mogiły (nie pomniki).


A co do dzisiejszych uroczystości 30 rocznicy Solidarności to zaprosili prezydenta i premiera tylko po to, żeby im dac w twarz. A Kaczyński zachował się jak prostak nie podając im ręki. Strasznie ciężkie będzie miał te 4 lata urzędowania. Ale emerytura niczego sobie :D
Kto będzie miał strasznie ciężkie 4 lata urzędowania?

Iron_Marcin
31-08-2010, 16:30
Kto będzie miał strasznie ciężkie 4 lata urzędowania?
raczej nie Komorowski. z Solidarności została tylko nazwa, jej duch umarł razem z Krzaklewskim i AWS.

Fumanchu
05-09-2010, 12:59
ciekawostka ,znalazłem przypadkiem
http://images36.fotosik.pl/194/31ed082ecb90f5e2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=31ed082ecb90f5e2)

05-09-2010, 17:25
ciekawostka ,znalazłem przypadkiem
http://images36.fotosik.pl/194/31ed082ecb90f5e2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=31ed082ecb90f5e2)
Podsumowanie ciekawe...Nie zapomnę, jak obecny prezydent zżynał z Wikipedii dane, na tematy struktur państwa...Myślę, że to obrazuje, o sile nowego prezydenta, reprezentującego, jakby nie patrzeć Polskę... :lol: W moich stronach nazywają pana prezydenta - Komorra- ciekawe, skąd takie skojarzenia. Przecież nie chodzi o Rycha, Miro i resztą ferajny ;)

Idill`a (MZ)
05-09-2010, 21:20
Podsumowanie ciekawe...Nie zapomnę, jak obecny prezydent zżynał z Wikipedii dane, na tematy struktur państwa

To było bardziej podlizywanie się studentom, przypomnę, ze ta sytuacja miała miejsce na uczelni.

05-09-2010, 23:34
Podsumowanie ciekawe...Nie zapomnę, jak obecny prezydent zżynał z Wikipedii dane, na tematy struktur państwa

To było bardziej podlizywanie się studentom, przypomnę, ze ta sytuacja miała miejsce na uczelni.
Oby, to prawda, była ;)

Fumanchu
06-09-2010, 09:11
Oby, to prawda, była ;)
Prędzej wykształciuch i tyle. Jego Nieistotność.

24-09-2010, 10:19
Panowie studenci i jak tam? Dotrzymał słowa? Przecież na niego głosowaliście :lol: :lol: :lol: Nie mogę się powstrzymać, przepraszam, ale jak obserwuję jak Error robi sobie jaja...hehe, nie powinienem się śmiać, ale moi znajomi w pracy mówią jaka jest różnica pomiędzy Jarkiem a Bronkiem? Odpowiedź- wzrost...

Barsa
24-09-2010, 12:01
Ja jednak dostrzegam jeszcze inną różnicę... jeden to człowiek niejaki, a drugi oszołom, z dwojga złego wolę tego pierwszego, choć to jak kiedyś ktoś tu napisał wybór między dwoma chorobami, jednak mimo wszystko PO to zwykła grypa, a PIS to cholera... ja tam nie głosuję za żadną chorobą ;)

ps. nie jestem już studentem, więc po co im dawać "socjalne ulgi" z moich podatków :lol: fuera!! :P

KWidziu
25-09-2010, 06:28
Zwykła grypa? Najmniej nowa "hiszpanka". Nawet jak przeżyjesz, to powikłania mogą dobić, albo zrobić z człowieka kalekę. Ja tam dziękuję za taką chorobę...

Marek Aureliusz
09-11-2010, 19:54
http://www.wprost.pl/ar/216834/Szeremie ... tajemnice/ (http://www.wprost.pl/ar/216834/Szeremietiew-niewinny-Komorowski-odpowiedzialny-za-tajemnice/)
http://niezalezna.pl/artykul/kto_przepr ... a_/41095/1 (http://niezalezna.pl/artykul/kto_przeprosi_szeremietiewa_/41095/1)


Po dziewięciu latach sądowych batalii Romuald Szeremietiew został uniewinniony od zarzutu rzekomego udostępnienia tajnych dokumentów swojemu asystentowi. Według warszawskiego sądu za bałagan w Ministerstwie Obrony Narodowej odpowiada ówczesny szef resortu, czyli Bronisław Komorowski.
Co ciekawe Komorowski powiedział, że jeśli okaże się, że Szeremietiew jest niewinny to wycofa się, z życia publicznego. Już to widzę jak nasz (nie)honorowy i (nie)omylny Prezydent usuwa się w cień... A najgorsze jest w tym wszystkim to, że ta informacja nigdy nie trafi do wszystkich Polaków, "pod strzechy" bo mainstream milczy.

Barsa
09-11-2010, 21:30
Ja przeglądam co dzień tylko dwa serwisy informacyjne, resztę od "święta", TV nie oglądam, słucham TOK-u w pracy,ale znam tę historie... więc daj już spokój z tym "milczeniem".

Zresztą po ch**** normalnemu Polakowi takie info? W ogóle po ch*** mu interesować się polityką? Tylko nie pisz że po to, żeby iść zagłosować....zmanipulowany i zakłamany przez media :lol: Są ważniejsze żeby od tego "polskiego bagienka" i zazdroszczę ludziom, którzy nie interesują się tym wcale...

Marek Aureliusz
09-11-2010, 22:01
Polityka to sprawa życia i śmierci. Nie interesować się nią to tak jakby nie interesować się tym czy będzie się miało co do garnka włożyć. Ktokolwiek rządzi państwem trzyma w ręku niemal boską władzę. Dosłownie decyduje o życiu lub śmierci zwykłych ludzi. Nie interesować się tym co się dzieje "na górze" jest równoznaczne z osobistą degradacją do roli tucznej świni, która tylko patrzy by się nażreć, nieświadoma swego prawdziwego przeznaczenia.

Ciągle jesteśmy trzymani w jakiejś niewiedzy. Media pokazują tylko to co chcą. Jak zatem zwykły człowiek mógłby właściwie głosować lub też podjąć inne właściwe działania w sytuacji kiedy Państwo Polskie powoli stacza się w przepaść? Dlatego właśnie w prawdziwie wolnym i demokratycznym państwie, którym nie jesteśmy, mass media powinny rzetelnie a nie wybiórczo informować społeczeństwo o tym co się dzieje w kraju. Wiedzieć znaczy żyć.

Ok, było w TOKFM, bardzo mnie to cieszy ale w naszym chorym kraju jest tak, że dopóki czegoś nie pokażą w TVNie, TVP i Polsacie oraz nie napiszą w Gazecie Wyborczej, dopóty to nie istnieje w społecznej świadomości. A sprawa Szeremietiewa jest ciekawa bo może się okazać, że nasz obecny Prezydent jest zamieszany w jakiś przekręt. Czyż nie jest to dość ważny temat? Na pewno lepszy niż krzyże, dopalacze i tym podobne tematy zastępcze.

Janek
09-11-2010, 22:30
ale w naszym chorym kraju jest tak, że dopóki czegoś nie pokażą w TVNie, TVP i Polsacie oraz nie napiszą w Gazecie Wyborczej, dopóty to nie istnieje w społecznej świadomości.

http://www.tvn24.pl/12690,1681476,0,1,s ... omosc.html (http://www.tvn24.pl/12690,1681476,0,1,szeremietiew-uniewinniony-po-9-latach,wiadomosc.html)
http://tvp.info/informacje/polska/szere ... ch/3264998 (http://tvp.info/informacje/polska/szeremietiew-uniewinniony-po-9-latach/3264998)
http://wyborcza.pl/1,76842,8633664,Szer ... winny.html (http://wyborcza.pl/1,76842,8633664,Szeremietiew_ostatecznie_niewinny. html)

Marek Aureliusz
10-11-2010, 00:11
ale w naszym chorym kraju jest tak, że dopóki czegoś nie pokażą w TVNie, TVP i Polsacie oraz nie napiszą w Gazecie Wyborczej, dopóty to nie istnieje w społecznej świadomości.

http://www.tvn24.pl/12690,1681476,0,1,s ... omosc.html (http://www.tvn24.pl/12690,1681476,0,1,szeremietiew-uniewinniony-po-9-latach,wiadomosc.html)
http://tvp.info/informacje/polska/szere ... ch/3264998 (http://tvp.info/informacje/polska/szeremietiew-uniewinniony-po-9-latach/3264998)
http://wyborcza.pl/1,76842,8633664,Szer ... winny.html (http://wyborcza.pl/1,76842,8633664,Szeremietiew_ostatecznie_niewinny. html)
Hmmm.. czyli jednak, nie jest aż tak źle. Ale nie róbmy offtopa. Szeremietiew uniewinniony. Interesuje mnie czy Pan Prezydent jest człowiekiem słownym czy nie.

Barsa
10-11-2010, 00:42
Dla mnie sprawa życia i śmierci to mój ślub za rok, potem mam nadzieje powiększenie założonej rodziny, budowa domu itd.... Jeżeli ktoś uważa politykę za sprawę "życia i śmierci" jest dla mnie oszołomem. Naprawdę są ciekawsze rzeczy i ważniejsze dla ludzi niż Tuski i Kaczor...i nie mam na myśli "tuczenia" :roll:
Czy przy korycie będzie PO czy PIS będzie bardzo podobnie, czyli stracone lata dla Polski i Polaków, różnice niewielkie. Ja wole PO, ale nie dla programu czy innego bla bla bla, po prostu wydaję mi się, że mniej przeszkadzają ludziom i jest większy spokój, lecz to nie znaczy, że zamierzam na nich głosować....Wracając do polityki, czym powinna być dla obywatela... hm powinna być merytoryczna i nie przeszkadzać, Obywatel powinien zadbać o siebie wiedząc, że "na górze" są mądrzy ludzie i nie musi martwić się o kraj. W Polsce to nam nie grozi, więc może też być rozrywką, no i to mamy właśnie od kilku lat ;) Nie grozi też Polsce ani komunizm, ani faszyzm, więc na resztę to ja leję, niech się dzieje co ma być, bo i tak żaden z polityków mi nie pomoże w niczym dla mnie ważnym, żeby tylko już nie szkodzili więcej... trochę przesadzam ale jakąs taka ta jesień szara ;)


Co do tej całej "afery", to czego Ty wymagasz? Polityka to bujda na resorach, kłamstwo i perfidia, tak samo u Jarka, Ziobry, Donka :lol: jak i Bronka... nie ma kryształowych polityków, ktoś kto wejdzie w ich grono musi zacząć "politykować", obiecywać, wciskać kit ludziom, inaczej się nie utrzyma, na tym polega demokratyczna polityka.

Witia
10-11-2010, 09:33
Polityka to sprawa życia i śmierci. Nie interesować się nią to tak jakby nie interesować się tym czy będzie się miało co do garnka włożyć. Ktokolwiek rządzi państwem trzyma w ręku niemal boską władzę. Dosłownie decyduje o życiu lub śmierci zwykłych ludzi. Nie interesować się tym co się dzieje "na górze" jest równoznaczne z osobistą degradacją do roli tucznej świni, która tylko patrzy by się nażreć, nieświadoma swego prawdziwego przeznaczenia.
Stary, aż mnie ciary przeszły po tak epickim przemówieniu. Mógłbyś pisać scenariusze. Powyższy fragment z pewnością przyjęli by do "Sensu Życia" państwa Pythonów. To dla niego chyba najodpowiedniejsze miejsce.

Najbardziej spodobało mi się 'niemal boską władzę' ( Zeus jak to czyta w grobie się przewraca ) oraz 'nieświadoma swego prawdziwego przeznaczenia'. Ja nie wiem kim Ty jesteś, z ramienia którego wróżbity działasz, ale jeżeli masz patent na wyjaśnianie ludziom ich przeznaczenia to radzę otworzyć własny biznes. Na początku możesz ponosić straty, poza tym wiesz... rejestracja, bieganie po urzędach, zabawy podatkowe, ale naprawdę, myślę że po miesiącu będziesz na +



Ciągle jesteśmy trzymani w jakiejś niewiedzy. Media pokazują tylko to co chcą. Jak zatem zwykły człowiek mógłby właściwie głosować lub też podjąć inne właściwe działania w sytuacji kiedy Państwo Polskie powoli stacza się w przepaść? Dlatego właśnie w prawdziwie wolnym i demokratycznym państwie, którym nie jesteśmy, mass media powinny rzetelnie a nie wybiórczo informować społeczeństwo o tym co się dzieje w kraju. Wiedzieć znaczy żyć.
Powiem krótko - to, że nie masz kablówki i oglądasz jedynie TVP i Polsat nie oznacza, że 'media pokazują tylko to co chcą'. Żyjemy w czasach, w których posiadanie internetu jest w zasadzie jednoznaczne z nieograniczonym dostępem do informacji.

Elrond
11-11-2010, 00:48
Ja przeglądam co dzień tylko dwa serwisy informacyjne, resztę od "święta", TV nie oglądam, słucham TOK-u w pracy,ale znam tę historie... więc daj już spokój z tym "milczeniem".

Zresztą po ch**** normalnemu Polakowi takie info? W ogóle po ch*** mu interesować się polityką? Tylko nie pisz że po to, żeby iść zagłosować....zmanipulowany i zakłamany przez media :lol: Są ważniejsze żeby od tego "polskiego bagienka" i zazdroszczę ludziom, którzy nie interesują się tym wcale...

Serwisy informacyjne można sobie darować, dla komfortu psychicznego chociażby ;) Ja tam telewizyjnych nie oglądam wcale, z internetowych możliwie mało. Jak już ktoś chce i jednocześnie myśli, to musi mieć odporność nosorożca na to, co w TV zobaczy. JA tam żyję bez tego i mam się dobrze. Jednak pewne rzeczy warto wiedzieć, ale w gazetach się ich nie znajdzie.



Dla mnie sprawa życia i śmierci to mój ślub za rok, potem mam nadzieje powiększenie założonej rodziny, budowa domu itd.... Jeżeli ktoś uważa politykę za sprawę "życia i śmierci" jest dla mnie oszołomem. Naprawdę są ciekawsze rzeczy i ważniejsze dla ludzi niż Tuski i Kaczor...i nie mam na myśli "tuczenia" :roll:

Smutna prawda jest taka, że w republice każdy obywatel, chcący być czynny w życiu publicznym, chociażby jako aktywny wyborca, winien się sprawami publicznymi interesować. Nawet jak czuje do polityki wstręt. Z tego powodu zresztą bym większości obywateli zdjął to brzemię z ramion :lol: A interesowanie się demokratyczną polityką to nie jest z reguły sprawa życia i śmierci, chyba że startują i wygrywają takie osobniki jak Adolf Hitler, Salwador Allende albo Benito Mussolini ;) Niestety czasem nawet demokracja niesie śmiertelne zagrożenia.


Czy przy korycie będzie PO czy PIS będzie bardzo podobnie, czyli stracone lata dla Polski i Polaków, różnice niewielkie. Ja wole PO, ale nie dla programu czy innego bla bla bla, po prostu wydaję mi się, że mniej przeszkadzają ludziom i jest większy spokój, lecz to nie znaczy, że zamierzam na nich głosować....Wracając do polityki, czym powinna być dla obywatela... hm powinna być merytoryczna i nie przeszkadzać, Obywatel powinien zadbać o siebie wiedząc, że "na górze" są mądrzy ludzie i nie musi martwić się o kraj. W Polsce to nam nie grozi, więc może też być rozrywką, no i to mamy właśnie od kilku lat ;) Nie grozi też Polsce ani komunizm, ani faszyzm, więc na resztę to ja leję, niech się dzieje co ma być, bo i tak żaden z polityków mi nie pomoże w niczym dla mnie ważnym, żeby tylko już nie szkodzili więcej... trochę przesadzam ale jakąs taka ta jesień szara ;)

Hmmm faszyzm to akurat się w III RP pleni na każdym kroku, nawet w partiach "liberalnych". Ale mniejsza o to ;) Z resztą posta się generalnie zgodzę, wniosek jest taki, że rytuał przy urnie możemy sobie w III RP darować, bo do władzy i tak dojdzie w obecnym systemie jakaś partia socjalistyczna. A już szczególnie powinieneś chronić od tego swoją narzeczoną. Jest statystycznie dowiedzione, że szansa, że jeden głos wpłynie na wynik wyborów jest ileś tam tysięcy razy mniejsza, niż szansa, że po drodze stanie się wyborcy jakaś krzywda(np. wpadniemy pod samochód), więc ja bym swojej kobiety tak niepotrzebnie nie narażał :lol: Siebie zresztą po powiększeniu rodziny też, bo trzeba mieć dzieci na względzie ;)

Ouroboros
11-11-2010, 07:13
Prezydent Bronisław odkrył nową pasję, mianowicie nadawanie orderów. Czym nie różni się zresztą od byłego prezydenta, który też lubił "przypinać":

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/ord ... kiego.html (http://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,860,ordery-i-odznaczenia-z-okazji-90-lecia-polskiego-zwiazku-kolarskiego.html)

Jednak najważniejsze łupy dostali Jan Krzysztof Bielecki, Aleksander Hall, Adam Michnik i biskupa Alojzy Orszulik. Tak się zastanawiam jakie to wybitne zasługi mają ci czterej panowie, aby zostać uhonorowanymi Orderami Orła Białego, ale po chwili przypominam sobie, że drugi i trzeci pierwsi to koledzy pana prezydenta z niegdysiejszej partii o nazwie Unia Demokratyczna, Bielecki zaś z kolejnego przepoczwarzenia tego środowiska czyli Unii Wolności. Orszulik? Czwarty do brydża. Zasług Adama w zwycięstwach PO i Komorowskiego oczywiście nie wypada kwestionować:

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/ord ... alego.html (http://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,861,prezydent-wreczyl-ordery-orla-bialego.html)

Prawie się popłakałem. To ze szczęścia...

Iron_Marcin
11-11-2010, 08:40
Prezydent Bronisław odkrył nową pasję, mianowicie nadawanie orderów. Czym nie różni się zresztą od byłego prezydenta, który też lubił "przypinać":
królowa dała tytuły lordowskie Eltonowi, McCartneyowi, Fergusonowi i wielu innym, więc nadanie kilku cywilnych orderów ludziom związanych z tak pomijanym sportem jak kolarstwo, mam nadzieję, przyczyni się chociaż w niewielkim stopniu do popularyzacji tego sportu... chociaż nie, pewnie i tak większość nadal będzie się pasjonować "gałą", w której jesteśmy średni od prawie 40 lat, a beznadziejni od 20.

Ouroboros
23-11-2010, 19:08
http://www.rp.pl/artykul/568345_Jaruzel ... -RBN-.html (http://www.rp.pl/artykul/568345_Jaruzelski-bedzie-na-posiedzeniu-RBN-.html)

Jaruzelski zaproszony na posiedzenie RBN. Ja chyba śnie...

Komentarz P. Zaremby z "Rzepki": http://blog.rp.pl/zaremba/2010/11/23/co ... rowskiemu/ (http://blog.rp.pl/zaremba/2010/11/23/co-jaruzelski-doradzi-komorowskiemu/)

Zakapior-san
23-11-2010, 20:22
Trudno to komentować bo po prostu brak słów... Komor i spółka są tak zaślepieni potęgą swego słupka poparcia, że już wogóle nie kryją z jakich środowisk się wywodzą. :shock: Ciężko to przyznać ale Kaczor miał rację mówiąc, że stoją tam gdzie stało ZOMO.
Ps: Dobrze, że Bierut nie żyje, bo też zagrzaliby dla niego miejsce.

glaca
24-11-2010, 11:09
czego sie spodziewaliscie po mysliwym z wasami? :D
pewnie niedlugo odznaczy go orderem orla bialego...
formalnie wszystko ok niby- zaprosil wszystkich bylych preziow RP...

Elrond
24-11-2010, 11:54
Przepowiednia prezesa, że "oni są tam, gdzie stało ZOMO" faktycznie zaczyna być samospełniająca :lol:


formalnie wszystko ok niby- zaprosil wszystkich bylych preziow RP...

I chyba będą tam razem tylko pić wódę na koszt podatnika, bo nie wiem za bardzo co może doradzić ws. stosunków z Rosją naszemu preziowi takie towarzystwo, jak Jaruzel, Bolek czy Kaziu "yes yes yes"...

Iron_Marcin
24-11-2010, 12:50
I chyba będą tam razem tylko pić wódę na koszt podatnika, bo nie wiem za bardzo co może doradzić ws. stosunków z Rosją naszemu preziowi takie towarzystwo, jak Jaruzel, Bolek czy Kaziu "yes yes yes"...
uhm... ciągle pieprzycie, że Rosja to tak naprawdę ciągle ZSRR, a moim zdaniem, Jaruzelski to najlepszy wybór, jeżeli chodzi o kontakty ze Związkiem Radzieckim, więc nie rozumiem waszego zażenowania.

KWidziu
24-11-2010, 13:16
uhm... ciągle pieprzycie, że Rosja to tak naprawdę ciągle ZSRR, a moim zdaniem, Jaruzelski to najlepszy wybór, jeżeli chodzi o kontakty ze Związkiem Radzieckim, więc nie rozumiem waszego zażenowania.

Jeżeli chodzi o włażenie w dupsko i słuchanie rozkazów - bez dwóch zdań.

Elrond
24-11-2010, 16:26
uhm... ciągle pieprzycie, że Rosja to tak naprawdę ciągle ZSRR,

Kto i gdzie tak pisał :?: Co najwyżej ktoś mógł napisać, że w Rosji pewne sprawy się nie zmieniają(m.in. rosyjski imperializm), a krajem rządzą dalej ludzie starego systemu. Tyle że to akurat są rzeczy oczywiste...


a moim zdaniem, Jaruzelski to najlepszy wybór, jeżeli chodzi o kontakty ze Związkiem Radzieckim, więc nie rozumiem waszego zażenowania.

Tzn. czego on może nauczyć prezydenta :?: Jak na Kremlu prosić o "bratnią pomoc" dla zagrożonej demokracji w Polszy :lol: :?:

24-11-2010, 18:30
Korepetycje z wprowadzania stanu wojennego.

Zakapior-san
24-11-2010, 18:35
Nauczy Bronka jak skutecznie walczyć z własnym narodem, który jeszcze mu za to podziękuje :!:

Barsa
24-11-2010, 19:08
Nie rozumiem o co wam chodzi, przecież Jaruzel jest lewicowym politykiem starszego pokolenia.... :roll:

glaca
24-11-2010, 19:17
O-o-odpieprzcie się od generała, co?
:D
(pochwalę się, że moja babcia była z nim u I komunii ^^ stąd komunizm przeca, nie? )

Napoleon7
24-11-2010, 23:09
Nie za bardzo wiem dlaczego forumowicze tak się oburzają. Przecież "genetyczny patriota", J. Kaczyński, w czasie kampanii prezydenckiej sam chwalił Gierka, mówił, że dawne podziały się skończyły (teraz są już inne) i trzeba zmienić podejście do przeszłości. Więc o co tu chodzi?!

KWidziu
25-11-2010, 04:48
Nie za bardzo wiem dlaczego forumowicze tak się oburzają. Przecież "genetyczny patriota", J. Kaczyński, w czasie kampanii prezydenckiej sam chwalił Gierka, mówił, że dawne podziały się skończyły (teraz są już inne) i trzeba zmienić podejście do przeszłości. Więc o co tu chodzi?!


Litości...

Ouroboros
25-11-2010, 07:12
Nie za bardzo wiem dlaczego forumowicze tak się oburzają. Przecież "genetyczny patriota", J. Kaczyński, w czasie kampanii prezydenckiej sam chwalił Gierka, mówił, że dawne podziały się skończyły (teraz są już inne) i trzeba zmienić podejście do przeszłości. Więc o co tu chodzi?!

Rozumiem, że J. Kaczyński stał się twoim nowym nowym idolem, na którego trzeba się powoływać, żeby jakoś wytłumaczyć sens i fakt zaproszenia komunistycznego dyktatora na posiedzenie RBN-u?

glaca
25-11-2010, 10:36
ależ Napoleonie... rzeczywistość na szczęscie nie jest dwubiegunowa jakby sobie tego życzył PO-PiS ;)
można gardzić tak samo Kaczynskim jak i Komorowskim czy Jaruzelskim ^^

PaskudnyPludrak
25-11-2010, 12:17
Naoglądali się "Towarzysz Generał" przeczytali kilka prac upolitycznionych siuśków karierowiczów z IPN'u ,i znają całą prawdę o złym Generale , i kto tu się daje manipulować :lol: :lol:

KWidziu
25-11-2010, 13:27
Naoglądali się "Towarzysz Generał" przeczytali kilka prac upolitycznionych siuśków karierowiczów z IPN'u ,i znają całą prawdę o złym Generale , i kto tu się daje manipulować :lol: :lol:

Pochwal się swoimi źródłami wiedzy :lol: :lol: :lol:

PaskudnyPludrak
25-11-2010, 16:59
Naoglądali się "Towarzysz Generał" przeczytali kilka prac upolitycznionych siuśków karierowiczów z IPN'u ,i znają całą prawdę o złym Generale , i kto tu się daje manipulować :lol: :lol:

Pochwal się swoimi źródłami wiedzy :lol: :lol: :lol:

Wojciech Jaruzelski Ból władzy –Henryk Piecuch
Peter Raina –Jaruzelski młode lata 1923-1945
Marceli Kosman –Los generała-Wokół medialnego wizerunku Wojciecha Jaruzelskiego
Ta ostatnia obala wiele tez ,oskarżeń pod adresem Generała ,jednak nie jest tak nagłośniona jak sensacyjne prace „super obiektywnych” historyków z IPN’u :lol: :lol:
Coś by się jeszcze pewnie znalazło ,dobrze też posłuchać ,poczytać jego samego bo dość logicznie potrafi się wybronić z niektórych absurdów kierowanych pod jego adresem , potrafi też się przyznać do błędu ,doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak osądzi go historia. Nie chodzi o wybielanie postaci generała ,bo bez wątpienia ma sporo na sumieniu i ma się czego wstydzić ,jednak ostatnimi czasy panuję wręcz mania na chore demonizowanie jego postaci ,ośmieszanie –choćby w filmie „Towarzysz Generał” autor jednej z wielu jego biografii kpi sobie z niego np. „jak takie chuchro mogło sobie poradzić z Maximem” i jego praca ma być obiektywna ? to prawie tak jakby Palikot napisał biografię Kaczyńskiego :lol:
Gdyby chciał i był taki bezwzględny ,zły ,prokremlowski ,antypolski jak to niektórzy zakładają ,to co mu stało na przeszkodzie zrobić konkretne czystki ,masowe egzekucję ? rozprawić się ostatecznie z Solidarnością ? a jak coś by poszło nie tak , mógł dać dyla do Moskwy ,tak jak zrobiło wielu wojskowych,oficerów bezpieki itp np na Litwie,Łotwie,w Estonii....... i po dziś dzień mają tam życie jak w Madrycie.
Zresztą oto jak ową książkę tego pana z filmu "Towarzysz generał" skomentował np śp Paweł Wieczorkiewicz który również do sympatyków generała nie należał "książka nie odpowiada standardom naukowym ,napisana poniżej dopuszczalnego poziomu ,a przy tym tendencyjna, do poziomu pamfletu"

Elrond
25-11-2010, 18:21
Wojciech Jaruzelski Ból władzy –Henryk Piecuch
Peter Raina –Jaruzelski młode lata 1923-1945
Marceli Kosman –Los generała-Wokół medialnego wizerunku Wojciecha Jaruzelskiego
Ta ostatnia obala wiele tez ,oskarżeń pod adresem Generała ,jednak nie jest tak nagłośniona jak sensacyjne prace „super obiektywnych” historyków z IPN’u :lol: :lol:
Coś by się jeszcze pewnie znalazło ,dobrze też posłuchać ,poczytać jego samego bo dość logicznie potrafi się wybronić z niektórych absurdów kierowanych pod jego adresem , potrafi też się przyznać do błędu ,doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak osądzi go historia. Nie chodzi o wybielanie postaci generała ,bo bez wątpienia ma sporo na sumieniu i ma się czego wstydzić ,jednak ostatnimi czasy panuję wręcz mania na chore demonizowanie jego postaci ,ośmieszanie –choćby w filmie „Towarzysz Generał” autor jednej z wielu jego

Które fakty podane w filmie "Towarzysz Generał" są fałszywe :?: Czy też może to interpretacja jest niewłaściwa :lol: :?:


Gdyby chciał i był taki bezwzględny ,zły ,prokremlowski ,antypolski jak to niektórzy zakładają ,to co mu stało na przeszkodzie zrobić konkretne czystki ,masowe egzekucję ? rozprawić się ostatecznie z Solidarnością ? a jak coś by poszło nie tak , mógł dać dyla do Moskwy ,tak jak zrobiło wielu wojskowych,oficerów bezpieki itp np na Litwie,Łotwie,w Estonii....... i po dziś dzień mają tam życie jak w Madrycie.

A po co by miał robić czystki i masowe egzekucje, skoro takie nie były potrzebne, a mogły się politycznie obrócić przeciwko niemu :roll: :?: To że Jaruzel najzwyczajniej w świecie jest jedną ze znaczniejszych postaci w panteonie naszych największych narodowych zdrajców, to zaraz nie oznacza, że był jakimś maniakiem, jak Pol Pot...

PaskudnyPludrak
25-11-2010, 21:08
Które fakty podane w filmie "Towarzysz Generał" są fałszywe :?: Czy też może to interpretacja jest niewłaściwa :lol: :?:
.
Wiele ,choćby to że wyjątkowo tępił WiN jest nadużyciem ,brał udział głównie w akcjach przeciw UPA które wtedy często-gęsto współpracowało z naszymi grupami niepodległościowymi w tym z WIN ,więc prawdopodobnie zdarzało mu się i z nimi walczyć ,a w filmie robi się z niego fanatycznego łowcę WIN’owców,Ak’owców itp ,rzekoma współpraca z Informacją wojskową –jak wyżej ,skoro walczył z takimi grupami ,oczywiste jest że musiał mieć kontakty z IW które nad wszystkim sprawowało kontrolę , sprzedawanie kolegów-dziwne że ci koledzy których rzekomo sprzedawał nic o tym nie wiedzą i mają inny pogląd na sprawę, i po dziś dzień jeśli jeszcze żyją ,to żyją z nim w przyjacielskich stosunkach ……. itd itp już dobrze nie pamiętam wszystkiego więc polecam sięgnąć głównie po książkę M.Kosmana jak i po dwie pozostałe które wymieniłem.


A po co by miał robić czystki i masowe egzekucje, skoro takie nie były potrzebne, a mogły się politycznie obrócić przeciwko niemu :roll: :?: .
Jak to po co ,w końcu był takim tyranem ,miał kolesiów w armii, w wywiadzie ,w partii ,układy na Kremlu ,po co było się układać z jakąś solidarnością i schodzić na dalszy plan ,jak można było wszystkich wziąć za gębę ,pozbyć się niewygodnego elementu ,a ludzi na ulicach zawsze można rozgonić czołgami ,i mógłby sobie po dziś dzień sprawować dyktatorskie rządy tak jak np. Łukaszenko na Białorusi .Skoro jest taki rządny władzy to taki układ byłby mu bardziej na rękę ,Moskwie zresztą też .

To że Jaruzel najzwyczajniej w świecie jest jedną ze znaczniejszych postaci w panteonie naszych największych narodowych zdrajców,
No gdzieś obok Sobieskiego można by go upchnąć :lol:

Elrond
26-11-2010, 14:20
Wiele ,choćby to że wyjątkowo tępił WiN jest nadużyciem ,brał udział głównie w akcjach przeciw UPA które wtedy często-gęsto współpracowało z naszymi grupami niepodległościowymi w tym z WIN ,więc prawdopodobnie zdarzało mu się i z nimi walczyć ,a w filmie robi się z niego fanatycznego łowcę WIN’owców,Ak’owców itp ,rzekoma współpraca z Informacją wojskową –jak wyżej ,skoro walczył z takimi grupami ,oczywiste jest że musiał mieć kontakty z IW które nad wszystkim sprawowało kontrolę , sprzedawanie kolegów-dziwne że ci koledzy których rzekomo sprzedawał nic o tym nie wiedzą i mają inny pogląd na sprawę, i po dziś dzień jeśli jeszcze żyją ,to żyją z nim w przyjacielskich stosunkach ……. itd itp już dobrze nie pamiętam wszystkiego więc polecam sięgnąć głównie po książkę M.Kosmana jak i po dwie pozostałe które wymieniłem.

Sposobu przedstawienia faktów można się czepiać(ale to był film oskarżycielski, a nie rozprawa naukowa), ale przedstawiano fakty. Zresztą we wściekłych atakach na film nie atakowano tego, co w filmie przedstawiono(bo nie bardzo było się czego czepiać), tylko tego jak to zrobiono i że dla równowagi nie puszczono panegiryków o bohaterskim generale.


Jak to po co ,w końcu był takim tyranem ,miał kolesiów w armii, w wywiadzie ,w partii ,układy na Kremlu ,po co było się układać z jakąś solidarnością i schodzić na dalszy plan ,jak można było wszystkich wziąć za gębę ,pozbyć się niewygodnego elementu ,a ludzi na ulicach zawsze można rozgonić czołgami ,i mógłby sobie po dziś dzień sprawować dyktatorskie rządy tak jak np. Łukaszenko na Białorusi .Skoro jest taki rządny władzy to taki układ byłby mu bardziej na rękę ,Moskwie zresztą też .

No i właśnie w 1981 z nikim nie rozmawiał, tylko rozjechał "Solidarność" czołgami, zresztą przeprowadzając de facto zamach stanu i ustanawiając juntę wojskową. Czego się już w 1989 nie dało zrobić. Gdyby towarzysz generał się odważył, to by skończył nie jak Łukaszenko, ale jak Caucescu :lol:


No gdzieś obok Sobieskiego można by go upchnąć :lol:

Miałem na myśli dołączyć go do panteonu takich postaci, jak targowiczanie czy ich XX w. następcy pokroju Bieruta i Wasilewskiej.

Zbrozło
08-12-2010, 12:46
Zdaje się, że dotychczas nie doceniono przemożnego wpływu pani prezydentowej na małżonka. W świetle pewnego artykułu ostatnie działania prezydenta stają sie dość jasne. Wychowanka rodziców-ubeków wiernie służących ludowej ojczyźnie aż do 1968, kiedy to na fali haniebnych czystek zostali zwolnieni z pracy. Wspaniałe wzorce do naśladowania. Chichot historii...
http://www.niezalezna.pl/artykul/rodzin ... pn/42191/1 (http://www.niezalezna.pl/artykul/rodzinna_historia_prezydentowej_w_aktach_ipn/42191/1)

Zakapior-san
08-12-2010, 13:28
Czyli "pierwsza dama" ma pochodzenie żydowskie skoro jej rodzice byli represjonowani w 1968. A Bronek pewnie był całkowicie nieświadomy ich pełnego poświecenia w pracy w MBP. No nie dziwię się że wolała opowiadać o rodzicach męża zamiast swoich w kampanii wybborczej i w życiorysie na stronie prezydenta tego nie ma. O ile pochodzenie żydowskie mi lata to zawodowe związki jej ojca i matki z ubeckimi katami Polski szokuje. Szokuje tym bardziej, że byli bardzo ambitni w swojej pracy, wielokrotnie awansowani i nagradziani za wkład w "bezpieczeństwo publiczne". Biografia prezydentowej - a także dzisiejsza niechlubna, służalcza wobec Rosji postawa jej męża - niestety wpisują ich oboje na listę prorosyjskiej agentury po 1945 r. Od razu spodobał się jej rodzicom- dobre sobie. Żonka wyrobiła gajowemu chody i fuchę w WSI, aż doszedł do funkcji moskiewskiego namiestnika w Warszawie. Pozazdrościć takiej żony. Oczywiście zaraz się zlecą obrońcy z hasłami "bo jakie to ma znaczenie kim byli jej rodzice". Otóż jeśli ktoś się oburza z powodu "grzebania" w przeszłości lub pochodzeniu oraz ukrywa przeszłość to znaczy, że ma coś na sumieniu. Oczywiście pochodzenie nie jest gwarancją bycia dobrym człowiekiem, ale jest jednak istotnym czynnikiem. Poza tym, może ważniejsze jest podejście do własnej przeszłości. Weźmy Wałęsę, gdyby na początku przyznał: byłem zwerbowany, zastraszony, nie miałem wyjścia, ale wycofałem się jak mogłem najszybciej - to był by bardzo ceniony. Ale jeśli zaprzecza, po cichu wypożycza teczki, coś ginie z tych teczek - to może jedynie znaczyć, że nie ma czystego sumienia. W tym kontekście - co chce ukryć Komorowska?
A pochodzenie... no cóż - przykładowo: jakie świadectwo i wartości mogą przekazać swoim dzieciom mordercy ks.Popiełuszki? miłość do kapłanów? poszanowanie życia? sympatię do Solidarności?
Stara agentura może nadal spać spokojnie. Komor już się nie kryje do tego stopnia że wział Jaruzela na doradcę. Wielki opozycjonista :lol:
Ps: Pamiętamy jak komar ruski chwalił się w jednym z wywiadów, że przy pomocy teścia napisał pracę magisterską w 11 dni.
A czy to, że jego teściowie "Dembowscy" razem z Jaruzelskimi jeżdzili na wczasy na Krym, też niebawem ujrzy światło dzienne?

PaskudnyPludrak
08-12-2010, 14:45
:lol: :lol: niezależna.pl i IPN :lol: :lol: nic dodać nic ująć :lol: :lol:

Zbrozło
08-12-2010, 15:32
A Pludrak jak GW - "Niezależnie od prawdy mam własne zdanie". :lol: :lol: :lol:

Zakapior-san
08-12-2010, 19:48
O cholera wypuściliśmy dżina Gorbiego z magicznej butelki po ruskiej dykcie.
Ps: ZChN było nie mniej antypolskie niż PO teraz. Różnica jest taka że PO pcha nas pod skrzydła matuszki Rosji.

PaskudnyPludrak
08-12-2010, 21:47
@Zeitzler
Co ty wiesz ,jesteśmy kondominium a rządzą nami agenci z Moskwy ,namiestnik Bronek itd ,tak jak prawi partyzant z Bieszczadzkich lasów.Prawdziwy król jest na wygnaniu ,działa w podziemiu ,Kulfon go zwą .

Ouroboros
09-12-2010, 14:24
Ministerstwo Prawdy wróciło i jest w całkiem niezłej formie: http://www.youtube.com/user/minPRAWDY

Komunikat tyczy się ostatnich akcji z tzw. "człowiekiem honoru" w roli głównej...

Zakapior-san
10-12-2010, 09:34
Co ty wiesz ,jesteśmy kondominium a rządzą nami agenci z Moskwy ,namiestnik Bronek itd ,tak jak prawi partyzant z Bieszczadzkich lasów.Prawdziwy król jest na wygnaniu ,działa w podziemiu ,Kulfon go zwą .
Dobra dobra nie zmieniaj tematu na swojego wymarzonego króla. Jeśli nie masz nic na obalenie "sfabrykowanego" jak to głosisz pochodzenia prezydentowej to uszy po sobie i wracaj do lepianki świniom paciary zadać bo głodne. Tyle Ci powie partyzant z Bieszczadzkich lasów. :lol:

Ministerstwo Prawdy wróciło i jest w całkiem niezłej formie: http://www.youtube.com/user/minPRAWDY

Komunikat tyczy się ostatnich akcji z tzw. "człowiekiem honoru" w roli głównej...
Nic dodać nic ująć. Ciekawe jak nasz niszczyciel teorii spiskowych pludrak to skomentuje :mrgreen:
http://razem13grudnia.pl/index.php/
No proszę jak się reakcjoniści i wrogowie ludu burzą ;)
Ps: czekam na komunikat ministerstwa prawdy o bohaterskim sprzeciwie klasy pracującej przeciw faszystowskiemu marszowi niepodległości 11 listopada :mrgreen:

Zakapior-san
10-12-2010, 12:41
To Jaroslaw Kaczynski mowil o przynaleznosci swoich przeciwnikow do "ukladu" ktory to zwalcza polskosc i katolicyzm.
Jak widzę poczynania rządu i prezydenta (przyjmowanie na doradcę jaruzela- kata Polaków i katolicyzmu jest jednym z wielu przykładów) to jestem skłonny uwierzyć w istnienie "układu". I może nie tyle układu co grupy interesów, która po prostu dba o swoje dobro.

On jest mentalnie blizej do Hitlera i Stalina niz Komorowski.
Co jak co ale kaczor wrogiem Polaków i katolicyzmu nie jest. Wrogiem jest jaruzel i banda która go hołubi. To są ludzie, którzy od 20 lat sprzeciwiają się ukaraniu zbrodniarzy/agentury, stawiają ich na stolcach a ostatnio już wogóle się nie kryją jak choćby akcja z jaruzelem :!: W/w życiorys komorowskiej wpisuje się w pewien szerszy kontekst geopolityczny. Tylko żeby mi tu zaraz nie zarzucono że kaczora popieram. Ja tylko stwierdzam fakty. Kaczor jest dla mnie mniejszym złem ale wciąż złem.

Ouroboros
10-12-2010, 13:00
On jest mentalnie blizej do Hitlera i Stalina niz Komorowski.

Śmiała teza, tylko czy umiesz ją udowodnić?

Montrose
10-12-2010, 13:22
Jak widzę poczynania rządu i prezydenta (przyjmowanie na doradcę jaruzela- kata Polaków i katolicyzmu jest jednym z wielu przykładów) to jestem skłonny uwierzyć w istnienie "układu". I może nie tyle układu co grupy interesów, która po prostu dba o swoje dobro.


Purytanie w siedemnastowiecznej Anglii uważali każdego katolika za wroga ludu i papistę, który razem z katolickim "układem" tylko czeka aby dokonać przewrotu, razem ze swoim papistycznym królem (Jakub II), a następnie spalić wszystkich protestantów na stosie :lol: Widzę, że ludzi o podobnej mentalności niestety nadal jest dużo. Tacy ludzie ferują tylko wyrokami kto jest wrogiem ludu i jedynej słusznej wiary. :lol:

Ouroboros
10-12-2010, 16:37
Katolicyzmu nie, ale Polakow tak.

A tę tezę potrafisz dowieść?


Komorowski nigdy czegos podobnego nie powiedzial.

Za to powiedział coś w ten deseń:

Zamiast trzech milionów mieszkań mamy trzy miliony podsłuchów, inwigilacji, prowokacji, podglądów i innych przyjemności zafundowanych nam przez PiS

Odpowiedz mi tylko na proste pytanie czy jest to propaganda?

Ouroboros
10-12-2010, 17:04
A tę tezę potrafisz dowieść?
Dowiode, gdy tylko ty dowiedziesz ze zdanie "Zamiast trzech milionów mieszkań mamy trzy miliony podsłuchów, inwigilacji, prowokacji, podglądów i innych przyjemności zafundowanych nam przez PiS" jest propaganda, bo dla mnie jest to prawda ;)

No to jedziemy z koksem: Definicja terminu propaganda: Szerzenie jakichś poglądów, idei, haseł, mające na celu pozyskanie kogoś dla jakieś idei lub akcji.

Idea to myśl przewodnia, a ta idea miała na celu pozyskanie jednej grupy lemingów do odebrania władzy tzw. kaczystom, którzy chcieli... o mój Boże przecież oni montowali zamach stanu, wprowadzili państwo policyjne, Jezusicku żyć się tu nie dało, już każdego w galotach z rana CBA ścigało... Takie teksty słyszałem na uczelni dzień w dzień. Ładnie to PlatfOremka wymyśliła to i Bronek podchwycił...

Propaganda obywatelskiego nieposłuszeństwa hehehe.

Mógłbym się ponadto przyczepić żartem do twierdzenia, skąd Bronek wie, przy całej swej mądrości, akurat, że to była liczba trzech milionów tych brzydkich rzeczy? Miał jakieś dokładne dane?

Dobrze ja wykazałem, że Broniu szerzył i szerzy propagandę, a ty wedle zasady, która sam ustaliłeś:



Dowiode, gdy tylko ty dowiedziesz

Dowiedz więc swej tezy. Czekam niecierpliwie.

Zakapior-san
10-12-2010, 17:55
Komorowski przyjol Jaruzelskiego zgodnie z prawem.
Zgodnie z prawem ale niezgodnie z dobrym smakiem i z własnymi oficjalnymi poglądami. Od kiedy to ofiara bierze do spółki swego kata :?: No chyba, że z Komora był taki opozycjonista jak z Jaruzela polski patriota... Czy gajowy musi na każdym kroku udowadniać z jakich środowisk się wywodzi?

Jaruzelski jest politykiem bardzo doswiadczonym, i na pewno sprawdzi sie na tym stanowisku lepiej niz nie jeden katolik z prawicy.
Zgadza się- żaden katolik z prawicy nie ma tyle doświadczenia w lizaniu ruskich zadów i walce z własnym narodem co Jaruzelski...

Podpowiem ci jedynie ze interesy Watykanu sa sprzeczne z interesami Polski.
Śmiem zasugerować twierdzenie że interesy Moskwy sa jeszcze bardziej sprzeczne z interesami Polski.

Przyjęcie Jaruzela przez prezydenta na doradcę to uwłaczenie pamięci setek ludzi, którzy zginęli w ubeckich katowniach albo pojechali na białe misie przez nieprawomyślność. To pogarda dla wolnej Polski i uwłaczenie pamięci prawdziwych opozycjonistów a nie fasadowych typu Komor i s-ka.

Ouroboros
10-12-2010, 18:11
Przeciez widac ze to bylo porownanie do slynnych 3 milionow mieszkan. 3 miliony mieszkan to faktycznie wielka liczba, wiec mozna ja bylo dla zartow uzyc w wypowiedzi dotyczacej inwigilacji.

A czy 3 miliony podsłuchów to też była, jak się wyraziłeś, faktyczna liczba? I czy te 3 miliony podsłuchów, że użyje twojego koronnego argumentu, to była prawda?



Szerzenie prawdy to szerzenie propagandy?

Sprawdź jeszcze raz zaprezentowaną przez moją skromną osobę definicję, pochodzi ze słownika PWN. W niej nie ma dychotomii prawda - fałsz, więc nadal czekam, chyba, że tworzysz jakąś nową definicję słowa propaganda? W takim razie czekam. To co robi Bronek i jemu podobni to propaganda czystej wody. Jeszcze sobie przypominam jak wyleciał z hasłem z roku 2005: "Szkoda Polski". On wiedział już przy okazji zwycięstwa pobożnych socjalistów z PiS, że PO = dobro a PiS = zło.

Tak przy okazji czym jest prawda? Jestem bardzo ciekawy jak rozumiesz to pojęcie.


Ciekawe... Nic nie wykazales, wiec nic nie musze udowadniac.

Czekam dalej na twój dowód. Takimi tekstami Bronek, Stefek and Co& pozyskiwali łatwowiernych do swojej kampanii przeciw Kaczyńskim, więc to jest propaganda. Każda partia stosuje propagandę! Nie tylko PiS, choć wiadomo PiS to "zuo"...


Podpowiem ci jedynie ze interesy Watykanu sa sprzeczne z interesami Polski.

Tak, ta prawda objawiona ma się z pewnością doskonale do nazwy tego tematu i treści jaką ze sobą niesie...



W przeciwienstwie do Kaczynskiego wywodzi sie ze srodowisk opozycyjnych

Kaczyński to stary KOR-owiec, potem działał w Solidarności, więc ciężko ci będzie umieścić go w szeregach PZPR.

Zakapior-san
10-12-2010, 18:20
Zgodnie z prawem, i z moimi pogladami.
Ale nie z jego oficjalnymi poglądami jako "opozycjonisty". Przekręcasz kota ogonem czy tylko przez niedopatrzenie nie skomentowałeś najważniejszych słów w tamtym zdaniu?

W przeciwienstwie do Kaczynskiego wywodzi sie ze srodowisk opozycyjnych
Kaczyński też wywodzi się ze środowisk opozycyjnych ale chyba z tych prawdziwych bo jaruzela na doradcę nie wziął. :mrgreen:

Katolicy z prawicy jedyne co by robili gdyby doszli do wladzy to lizali tylek Watykanu.
Jakoś rządzili pisowcy przez parę lat i nas watykanowi nie sprzedali.

Poza tym, Komorowski nie reprezentuje interesow Moskwy. Gdyby reprezentowal, dawno juz podpisalby cos na styl konkordatu, tyle ze okupantem bylby nie Watykan, tylko Moskwa.
Umowa gazowa na X lat jest nawet lepsza od konkordatu. :lol: W jaki sposób Watykan okupuje Polskę :?: W którym numerze FiM to było :?:

Ouroboros
10-12-2010, 18:59
Powiedzmy w takim razie ze mowie o propagandzie oblodnej.

Oblodnej? Oblodzonej? Chodzi o lód?



Jezeli propaganda jest mowienie prawdy, w takim razie to co robi Bronek jest propaganda ;)

Czekam więc na dowody lub uargumentowanie, że to jest prawda!



Skoro mowisz klamstwa o poddanstwie Bronka w stosunku do Rosji, moge powiedziec prawde o poddanstwie Kaczynskiego w stosunku do Watykanu.

A gdzie ja powiedziałem i napisałem o poddaństwie Bronka w stosunku Rosji? Znajdź mi proszę ten fragment! Ja pamiętam, że jedynie wrzuciłem komunikat ministerstwo prawdy, ale nie powiedziałem nic w ten deseń. Czekam więc na znalezienie fragmentu, w którym tak powiedziałem!!!



Raczej stary kolaborant, to on spal sobie smacznie w domu mamy gdy SB aresztowala Komorowskiego.

Dowody na ten zarzut jakieś masz? I to zarzut poważny! Dalsza część tego zdanie mnie rozbroiła, jak ten Kaczyński mógł sobie bezczelnie spać gdy SB aresztowała tak ważną w tym czasie postać jak Bronek...

Zakapior-san
10-12-2010, 19:12
Raczej stary kolaborant, to on spal sobie smacznie w domu mamy gdy SB aresztowala Komorowskiego.
I co on tam robił w tym SB? Nie twierdzę kategorycznie, że wskazywał ludzi na zdjęciach jak tow. Wałęsa bo NA RAZIE dowodow na to nie ma. Twierdzę natomiast, że nie było łatwo wyjechać na wakacje do Austrii za komuny, tym bardziej "opozycjoniście" śledzonemu przez bezpiekę...

Komorowski chce brac na doradcow specjalistow.
Jaka szkoda, że Bierut, Gomułka, Moczar i Radkiewicz już nie żyją. To dopiero byli spece od bezpieczeństwa i public relations :mrgreen:

Sprzedawali i calkowicie by sprzedali, gdyby PO nie doszlo do wladzy i nie przegonilo komisji majatkowej.
Jakby twoi idole z PZPR nie zabrali Kościołom (bo tu nie chodzi tylko o kk) majątków to by teraz nie trzeba było ich zwracać...

Umowa na wiele lat jest spowodowana brakiem wlasnego gazu.
Mamy dość gazu u siebie (niedawno odkryto) a resztę można dociągnąć z Norwegii albo z bliskiego wschodu. Władzuchna jednak wolała złoża oddać za bezcen zachodowi i podporządkować się ruskiemu widzimisie. Jak ruscy zechcą to będą szantażować nas jak Ukrainę czy Białoruś, będziemy płacić 5 razy tyle co dzisiaj w ramach "renegocjacji umowy" do tego dużo gazu za który Polska zapłaciła dzięki tej super umowie już nie otrzyma itd. Tak się traci suwerenność.

A Watykan okupuje Polske np tym ze ksiedza ze szkoly moze usunac tylko biskup.
To chociaż biskup może usunąć bo jak widzisz- Jaruzela NIKT nie może usunąć (za kraty więzienne gdzie jego miejsce). Poza tym jak widać nie wiesz co znaczy termin okupacja.

Ouroboros
10-12-2010, 19:18
Oblodnej? Oblodzonej? Chodzi o lód?
Widze ze zaczynasz sie czepiac ortografii. Sadze ze lepiej bedzie jak poszukasz sobie rozmowcow u siebie w gimnazjum.

Pytam, ponieważ nie znam takiego słowa. No dobrze już argumentum ad personam się pojawił, czyli nie doczekam się odpowiedzi na żadne z powyższych pytań? Nie znajdziesz fragmentu, w którym jakoby mówił kłamstwa o poddaństwie Bronka w stosunku do Rosji:



Skoro mowisz klamstwa o poddanstwie Bronka w stosunku do Rosji, moge powiedziec prawde o poddanstwie Kaczynskiego w stosunku do Watykanu.


Co, a może zwyczajnie nie ma takiego fragmentu?

Aquila
10-12-2010, 19:24
IMO lepsze poddanstwo Rosji niż wieczna wojenka ze wszystkimi wokół, tak wtrącając. Uważam, że powinniśmy się dogadywać z Rosją przede wszystkim a nie ze Stanami, których presidento ma w dupie pogrzeb naszego prezydenta i gra w golfa...

Zakapior-san
10-12-2010, 19:27
IMO lepsze poddanstwo Rosji niż wieczna wojenka ze wszystkimi wokół, tak wtrącając.
Caryca Kasia II i Józuś Stalin są z Ciebie dumni ;) Ja też chcę partnerstwa z Rosją ale nie na zasadzie poddaństwa...

Aquila
10-12-2010, 19:29
to było ironiczne ujęcie ;) chodziło mi o to żeby nie stroić fochów, tylko się dogadywać - bo tak działa poważna polityka.

Elrond
10-12-2010, 20:40
Odwracanie kota ogonem. To Jaroslaw Kaczynski mowil o przynaleznosci swoich przeciwnikow do "ukladu" ktory to zwalcza polskosc i katolicyzm. On jest mentalnie blizej do Hitlera i Stalina niz Komorowski.

Pomijając niezbyt trafiony zarzut, to swoje fobie o Kaczyńskim możesz wylewać w innym topicu, ten jest o gajowym Bronku, z tego co mówi tytuł,.


Komorowski przyjol Jaruzelskiego zgodnie z prawem.

Chcesz napisać, że wszyscy poprzedni prezydenci III RP działali niezgodnie z prawem :?:


Jaruzelski jest politykiem bardzo doswiadczonym, i na pewno sprawdzi sie na tym stanowisku lepiej niz

Doświadczony w czym i do czego się przyda na tym stanowisku :roll: :?:


nie jeden katolik z prawicy.

Co mają z Jaruzelem wspólnego katolicy i prawica :?: Swoją drogą "niejeden" się pisze razem.


Dowiode, gdy tylko ty dowiedziesz ze zdanie "Zamiast trzech milionów mieszkań mamy trzy miliony podsłuchów, inwigilacji, prowokacji, podglądów i innych przyjemności zafundowanych nam przez PiS" jest propaganda, bo dla mnie jest to prawda ;)

Są różne rodzaje prawdy. Jest sławna "prawda ekranu i czasów, o których mówimy". Jest półprawda. Jest też "gówno prawda". A na serio: to nie jest temat o Twoich fobiach, tylko o poczynaniach prezydenta.

Reszcie dyskutantów też proponuję nie rozprawiać o pisowskich fobiach towarzysza Zeitzlera, który ma szanse na szybkiego bana z takim stylem retorycznym, tylko skupić się na temacie.

PaskudnyPludrak
10-12-2010, 20:58
Doświadczony w czym i do czego się przyda na tym stanowisku :roll: :?:


Ale na jakim stanowisku ? przecież od początku było mówione że został zaproszony tylko raz w związku z wizytą Miedwiediewa
http://wiadomosci.wp.pl/kat,105794,titl ... caid=1b656 (http://wiadomosci.wp.pl/kat,105794,title,List-gen-Jaruzelskiego-do-prezydenta-Komorowskiego-przeczytaj,wid,12935299,wiadomosc.html?ticaid=1b65 6)

Elrond
11-12-2010, 14:38
Nadal nie widzę, do czego by się miał przydać w RBN przed wizytą Miedwiediewa. Miałby przyuczyć Bronka, jak się zwracać na Kremlu o "bratnią pomoc" :?: Czy też może jak słuchać i w mig łapać zachcianki prezydenta Rosji, a później tak go zadowolić, by z Polski wyjeżdżał z promiennym uśmiechem :roll: :?:

http://wyborcza.pl/1,90913,8790910,Gajo ... _cool.html (http://wyborcza.pl/1,90913,8790910,Gajowy_jest_cool.html) - aż się łezka w oku kręci, wszyscy nasi prezydenci jeździli do Waszyngtonu jako kapciowi, a tu taka zmiana, Bronek niczym husarz wpadł do Białego Domu, obsobaczył prezydenta największego mocarstwa na świecie, po czym groźnie pokiwał palcem w bucie. Choć nie - jak wizy zniosą to będę dumny, w razie W będzie gdzie bez problemu czmychnąć z III RP :lol:

Ouroboros
16-12-2010, 07:45
Dobry gospodarz Broniu, który krzywdy nie da zrobić nikomu, wygłosił onegdaj przemówienie: http://www.gmfus.org/livestream/poland/ ... video.html (http://www.gmfus.org/livestream/poland/archivedvideo.html)

Tu jest tekst kilku części: http://fotoszop.salon24.pl/

Najlepsze skecze:


„W naszym miejscu Europy, jak ktoś pamięta mapę Europy, nie wiem czy w Ameryce ktoś pamięta, jak wygląda mapa Europy, czy nie? Nie jestem tego pewien. My jesteśmy w takim miejscu między Rosją a Niemcami”


„Mało kto o tym wie, że w Polsce w XVIII wieku istniał mechanizm ustrojowy, który gwarantował każdemu obywatelowi prawo uczestniczenia w wyborach. To się wtedy źle skończyło. Skończyło się anarchizacją, państwo było za słabe. Mało kto o tym wie, że w Polsce wszyscy wybierali króla. Mało kto o tym wie, że polski sejmy czy polski parlament działa na zasadzie obowiązkowej zgody wszystkich. To było słynne liberum veto. Myśmy w XVIII wieku to praktykowali co nie zawsze wychodziło na zdrowie. Ale dzisiaj patrzymy na Unię Europejską i patrzymy, Panie Boże, przecież tam jest liberum veto. Obowiązkowa zgoda wszystkich z wszystkimi"


"Były w polskim sejmie trzy fazy dochodzenia do decyzji politycznych. Pierwsza faza to była faza zgłaszania poglądów. Każdy mógł sobie zgłosić, jaki chciał. Druga faza to była faza ucierania poglądów. Nie wiem, jak to pani tłumaczka przetłumaczy na angielski, ale ucieranie to jest coś jak w wielkim tyglu, jeżeli trze się, aż się zrobi jednolita masa. Ucierano poglądy przez długotrwała dyskusję. Ale jeśli to nie pomogło i niech choćby jedna osoba niezdecydowana albo przeciwna, to mogła wstać na sali parlamentu polskiego, krzyknąć liberum veto i czym prędzej uciec. Zrywała w ten sposób sejm. Więc polska szlachta wymyśliła trzecią fazę działania. To była faza bigosowania. Jak pani tłumaczka to przetłumaczy, nie wiem. Bigos to szczególne, specyficzne danie. Kapusta siekana i siekane mięso długotrwale gotowane. No więc trzecia faza - siekanie, bigosowanie polegało na to, że krewka szlachta chwytała za szable i takiego, który psuł ustrój państwa, który psuł prawo, po prostu brała na szable, nim zdążył uciec. Wszystko działało do roku 1562, kiedy pierwszemu posłowi polskiemu udało się nie tylko krzyknąć liberum veto, ale uciec, nim się szlachta zorientowała, nim wzięła za szable pan Siciński, starosta upicki uciekł na Litwę. I to był początek kryzysu. Nie wiem, jak sobie z tym poradzi Unia Europejska, ale tam jest liberum veto i od czasu do czasu trzeba brać się za bigosowanie”.

Stylowe!

Zakapior-san
16-12-2010, 07:57
Nie wiem skąd on wymyślił fazę bigosowania- chyba że piszemy historię na nowo a polski sejm wyglądał jak sicz zaporowska w filmie Hoffmana. :mrgreen: W pozostałej części przemówienia miał sporo racji. Duży plus za pojazd po eurokracji, miejmy nadzieję że go Bruksela za to nie wyklnie.

Wszystko działało do roku 1562, kiedy pierwszemu posłowi polskiemu udało się nie tylko krzyknąć liberum veto
Liczę, że to tylko błąd pisarski i nie podał złej daty (naprawdę był to rok 1652).

Z drugiej strony przemówienie nic nam nie dało a oto jak poszły ważniejsze kwestie (jak zwykle po bandzie):
http://www.blogpress.pl/node/6882

” Mr Obama nodded politely” zaczepiony o wizy dla Polaków, wspomniał o choince czyli zmienił temat. Na szczęście spotkanie w Oval Office trwało zaledwie 20 min.
:lol: :lol: :lol:

Ouroboros
17-12-2010, 08:44
Liczę, że to tylko błąd pisarski i nie podał złej daty (naprawdę był to rok 1652).

Pani tłumaczka daje 1562 - "look at" 19:34

Baal-Melkart
17-12-2010, 15:56
Każdemu się zdaża pomyłka. Bronek tak ciekawie opowiadał o tej szlachcie i liberum veto, że aż mu się cyfry w dacie przestawiły :)

Furvus
17-12-2010, 18:29
Każdemu się zdaża pomyłka.
Co racja, to racja ;)

Elrond
17-12-2010, 19:57
Duży plus za pojazd po eurokracji,

To w "eurokracji" było właśnie cudowne, że obowiązywała zasada liberum veto - każdy z krajów w sprawach kluczowych musiał się zgodzić, bo każdy miał prawo weta, więc nie dałoby się przepchnąć niczego, co by krzywdziło któryś z krajów. To już niestety nie obowiązuje. Więc jak np. większość zechce zdusić nowe kraje członkowskie metodą pt. "walka z globalnym ocipieniem", to już tego zawetować nie możemy...


miejmy nadzieję że go Bruksela za to nie wyklnie.

Za to akurat go pochwali - jest zwolennikiem "usprawniania" władzy eurotowarzyszy. Poklepią go po plecach - sam mówi, że nie może tak być, że np. jakiś płemieł z priwislańskiej europejskiej republiki ludowej będzie "pobrzękiwał szabelką" i np. starszym i mądrzejszym psuł szyki i przeszkadzał w interesach.


Nie wiem, jak sobie z tym poradzi Unia Europejska, ale tam jest liberum veto i od czasu do czasu trzeba brać się za bigosowanie.

Ciekawe jak Bronek chce "bigosować" w Brukseli :?: Ciąć szablami tych, co nie wyznają jedynie słusznej linii :roll: :?:

Ouroboros
20-12-2010, 17:24
Jest przemówienie Bronka z podkładem muzycznym nadającym pewnej dramaturgii: http://www.pardon.pl/artykul/13202/komo ... ne_danie/6 (http://www.pardon.pl/artykul/13202/komorowski_bredzil_w_usa_bigos_to_specyficzne_dani e/6)

I nie ma wątpliwości, Broniu z wykształcenia historyk podaje datę 1562 ....

Elrond
21-12-2010, 19:38
Hehe Bronek widocznie postanowił uprawiać dyplomację "na Borata" ;)

Herod
28-12-2010, 14:30
Może ktoś mi to przetłumaczyć... bo chyba czegoś nie zrozumiałem (mam nadzieję, że się mylę!)... wybaczcie, ale krew mnie zalewa, przysłania wzrok i mam ochotę pewnego buraka spalić w jego buraczanym dworze...

http://www.wprost.pl/ar/224539/Komorowski-za-mozliwoscia-laczenia-emerytury-z-praca-na-starych-zasadach/

Cytuję Kancelarię.
Sprawą istotną dla prawidłowego funkcjonowania państwa są kompleksowe działania zmierzające do zwiększenia zatrudnienia osób powyżej 50. roku życia. Takim działaniem pozostaje umożliwienie pobierania emerytury bez rozwiązywania stosunku pracy z dotychczasowym pracodawcą

Jestem zbyt wściekły, aby trzeźwo myśleć. Za ewent. wprowadzanie w błąd przepraszam.

Zakapior-san
28-12-2010, 15:56
Cytuję Kancelarię.
Sprawą istotną dla prawidłowego funkcjonowania państwa są kompleksowe działania zmierzające do zwiększenia zatrudnienia osób powyżej 50. roku życia. Takim działaniem pozostaje umożliwienie pobierania emerytury bez rozwiązywania stosunku pracy z dotychczasowym pracodawcą
Nie rozumiem- przecież mundurowcy tak robią od dawna- mają emeryturę i jeszcze pracują gdzie indziej. Młodzi za to niech jadą za granicę bo starym kasy brakuje.

Herod
28-12-2010, 16:43
No ofertę należy rozszerzyć... urzędnicy starzy też muszą przecież coś jeść. Jeszcze by z głodu pomarli...

Ronin
28-12-2010, 17:53
Bronek ma Łeb od parady bo widać że już dawno przestał go używać zgodnie z przeznaczeniem. Najpierw podpisuje ustawę która zakazuje jednoczesnej pracy zawodowej i pobierania emerytury a teraz kiedy zrobiło się o tym głośno to nagle wpada na pomysł żeby wyjść z własną inicjatywą ustawodawczą która ma de facto przywrócić stare przepisy prawne w tej materii. Takiego klocka umysłowego to nawet Kaczyński w pełni formy nie popełnił. ;)

Gerwand
03-01-2011, 17:43
Du*okrata.
Podlizuje się Rosji, Ameryce jakoś nie dąży to wyjaśnienia Katastrofy Smoleńskiej, bo przecież wielki sojusz z Rosją która ma na nas wyjeeee...chane.
A po za tym to burak, burak mu pisze przemówienia jego koledzy to same buraki, oficjalnie był internowany, ale nie wiadomo za co (w jakiej roli)
Podejrzewam że w roli klawisza.

Aquila
03-01-2011, 18:47
a co wielkie Stany sie niby z nami licza ? :lol: :lol: to czemu nie zniesli wiz ?

Gerwand
04-01-2011, 18:36
a co wielkie Stany sie niby z nami licza ? :lol: :lol: to czemu nie zniesli wiz ?
Ameryka również ma nas głęboko!
Gdzie takie wielkie mocarstwo a Polska. Ale oczywiście miłościwie nam panujący <tfu!> utrzymuje cieplaastee stosunki, wyjeżdża na spotkania i wgl. robi tak żeby było cieplastoo...
Szlag mnie trafia jak widzę tą prounijną, prorosyjską, pro amerykańską politykę!

PaskudnyPludrak
04-01-2011, 19:03
Szlag mnie trafia jak widzę tą prounijną, prorosyjską, pro amerykańską politykę!
To wyjedz na Białoruś ,albo jeszcze dalej do Korei Płn ;)

Witia
04-01-2011, 20:20
Szlag mnie trafia jak widzę tą prounijną, prorosyjską, pro amerykańską politykę!


Taki już los słabszego, że musi zabiegać o względy silniejszych. Przykre ale prawdziwe.

Elrond
04-01-2011, 23:33
Problem nie leży w "pro-jednej" czy "pro-drugiej" polityce, tylko w tym jak się ją robi i jak się realizuje nasze narodowe interesy. III RP prowadzi od lat dyplomację na kolanach wobec jednych i z wypiętym tyłkiem wobec innych. Więc wszystkim wielkim zrobi dobrze ;)
A w polityce międzypaństwowej "to nic osobistego, to tylko interesy". Niektóre dyplomatołki, lansowane nawet na "autorytety" tego nie rozumieją i np. plotą, że Polska musi być "panną sympatyczną". No więc jesteśmy :lol:

Gerwand
05-01-2011, 13:52
Chrzanić taką politykę!
Tylko rządy żelaznej pięści! Dyktatura! ŁugaBuga! :evil:

RUTEX
29-01-2011, 20:56
Widzieliście komu ten idiota wręczył ordery orła białego, najwyższe odznaczenie w Polsce :!:

Ouroboros
01-02-2011, 20:28
Okazuje się, że niezwyciężony Bron w czasie wizyty walnął kolejnym mega-tekstem:

http://wpolityce.pl/view/6723/Rubasznos ... ierne.html (http://wpolityce.pl/view/6723/Rubasznosc_prezydenta_raz_jeszcze__Komorowski_do_O bamy_o_zonach__trzeba_sprawdzac_czy_sa_wierne.html )

Jest 8 grudnia 2010 roku, Waszyngton. Prezydent Komorowski po raz pierwszy spotyka się z Barackiem Obamą w Białym Domu. – Bo z Polską i USA to jest, panie prezydencie, jak z małżeństwem. Swojej żonie należy ufać, ale trzeba sprawdzać, czy jest wierna – zagaja rubasznie Komorowski, sięgając po swe ulubione damsko-męskie analogie. Tłumaczka przekazuje Obamie: „...like with your wife...". Twarz amerykańskiego prezydenta tężeje. Ci z polskiej delegacji, którzy znają angielski, szybko pojmują, w jaką pułapkę wpakował się Komorowski. Prezydent USA mógł zrozumieć to tak, jakby polski gość kwestionował wierność jego żony, Michelle. Zalega pełna napięcia cisza. Doradcy Komorowskiego nerwowo zerkają na Obamę. – Dobre!!! – wybucha nagłym śmiechem wiceprezydent Joe Biden, który sam niejedną gafę Obamie zafundował. Radośnie chichocząc, poklepuje Komorowskiego po plecach. Polski prezydent też się cieszy. Tylko Obama nerwowo się uśmiecha.

Hahaha

glaca
01-02-2011, 20:38
wąsy zobowiązują!

02-02-2011, 10:25
wąsy zobowiązują!
Jeszcze coś dopiąć do klapy marynarki i.... :mrgreen: Dlatego zawsze powtarzam, co nie wszystkim się podoba, wolę Kwaśniewskiego z chorobą filipińską, niż jaśnie pana Bronisława Marię ;) Jest to wbrew moim poglądom, ale cóż... :cry: Kto miał okazję posłuchać to co mówił, i jak mówił z okazji 20- lecia BBN- u, to wie o czym napisałem...

Katele
02-02-2011, 22:08
Ouroboros zapomnial jednak napisac ze tlumaczka zle przetlumaczyla: powinno byc "like with someones wife". :|

Napoleon7
03-02-2011, 07:37
Ouroboros zapomnial jednak napisac ze tlumaczka zle przetlumaczyla: powinno byc "like with someones wife".
Co nie zmienia faktu, że "zwolennicy" Komorowskiego i tak zapiszą ten błąd na jego konto. Bo po co dał się wybrać na prezydenta skoro oni woleliby kogos innego?!
Trzeba porzyznać, że jest to argument trudny do podważenia...

Ale tak naprawdę to zastanawia mnie inna wypowiedź, którą powtarzana przez różne osoby słysze tu praktycznie od początków mej obecności na tym forum:

III RP prowadzi od lat dyplomację na kolanach...

Może z krótka przerwą w latach 2005-2007 ;)
Pomijając już to, że nigdy jeszcze nie bylismy tak bezpieczni jak obecnie i nigdy nie mieliśmy tak dobrych stosunków z sąsiadami jak obecnie, to ja nigdy jakoś nie mogłem zrozumieć na czym by polegała owa polityka uprawiana "na kolanach"? I dlaczego np. głosy osób stawiających taka tezę przycichły we wspomnianym okresie rządów PiS-u?

Zakapior-san
03-02-2011, 08:53
Co nie zmienia faktu, że "zwolennicy" Komorowskiego i tak zapiszą ten błąd na jego konto.
Kto zatrudnił tłumaczkę? Jeżeli była amerykańska to zwracam honor ale jeżeli polska to kto ją zatrudnił? Kancelaria Prezydenta. Kto rządzi kancelarią i bierze współpracowników? Prezydent. Co- nie ma już w tym kraju gdzie się niemal wszyscy angielskiego uczą choć jednej osoby dobrze znającej język? Na pewno są tacy ludzie, tylko jak się bierze tłumaczkę po znajomości to powstają kwiatki jak ten wyżej.

Pomijając już to, że nigdy jeszcze nie bylismy tak bezpieczni jak obecnie i nigdy nie mieliśmy tak dobrych stosunków z sąsiadami jak obecnie
Czechy też nigdy nie były tak bezpieczne jak dzisiaj, Słowacja też, Węgry też, Francja też itd itp. Czy odróżniasz geopolitykę i obecny układ sił w Europie i na świecie od zasług super rządów po 1989?

Napoleon7
03-02-2011, 09:43
...ale jeżeli polska to kto ją zatrudnił? Kancelaria Prezydenta.
A jeżeli zatrudnił ją jeszcze prezydent Kaczyński? ;)


Czechy też nigdy nie były tak bezpieczne jak dzisiaj, Słowacja też, Węgry też, Francja też itd itp. Czy odróżniasz geopolitykę i obecny układ sił w Europie i na świecie od zasług super rządów po 1989?

Chciałbym delikatnie zauważyć, że kraje te sa obecnie tak bezpieczne dopiero po roku 1990/91, czyli po zakończeniu zimnej wojny z powodu rozpadu bloku komunistycznego. A tenże blok, czy się nam to podoba czy nie (tak przynajmniej uważa się na całym świecie), rozpadł się w dużym stopniu dzieki nam. My byliśmy pierwsi, my pokazaliśmy jak sie to robi, my sprawiliśmy, że inni nabrali odwagi i przekonali się, że to się da zrobić. Inaczej mówiąc, mamy znaczący wkład w to, że jest tak bezpiecznie. Co akurat w tej dyskusji ma znaczenie.

Ouroboros
03-02-2011, 10:12
Ouroboros zapomnial jednak napisac ze tlumaczka zle przetlumaczyla: powinno byc "like with someones wife".
Co nie zmienia faktu, że "zwolennicy" Komorowskiego i tak zapiszą ten błąd na jego konto. Bo po co dał się wybrać na prezydenta skoro oni woleliby kogos innego?!
Trzeba porzyznać, że jest to argument trudny do podważenia...


O widzę, żeś już teraz w "jedynej słusznej" propagandzie na forum totala nieprześcigniony. Chłopie racz zrozumieć, że wybory prezydenckie sobie odpuściłem, bo dla mnie w takim kraju urząd prezydenta jest zbytkiem, na który płynie stanowczo za dużo pieniędzy. Więc te twoje "woleliby kogos innego" celowane, jak rozumiem w moją osobę (wyraźna interakcja dyskursywna z poprzednim wpisem), chybia celu. Wiem, że trudno będzie ci to przyjąć to do wiadomości, ale niestety tak jest.

Co do niezwyciężonego Bronisława Komorowskiego zagajanie takim tekstem w kontaktach między głowami państw "Swojej żonie należy ufać, ale trzeba sprawdzać, czy jest wierna" pozwala mi postawić pytanie, jakim tekstem prezydent zacząłby np. spotkanie z brytyjską królową? Sztywna etykieta kontra "luz-bluse". Kto góra?

Katele
03-02-2011, 11:16
Co do niezwyciężonego Bronisława Komorowskiego zagajanie takim tekstem w kontaktach między głowami państw "Swojej żonie należy ufać, ale trzeba sprawdzać, czy jest wierna" pozwala mi postawić pytanie, jakim tekstem prezydent zacząłby np. spotkanie z brytyjską królową? Sztywna etykieta kontra "luz-bluse". Kto góra?
Nie wiemy jakim tekstem zaczal by spotkanie z Brytyjska krolowa. Z Obama rozmawial dosc rubasznie, ale nie bylo by zadnej gafy gdyby nie tlumaczka. No i nie mlaszcze.

Zakapior-san
03-02-2011, 11:28
A jeżeli zatrudnił ją jeszcze prezydent Kaczyński?
To znaczy że jest świętą krową aż do emerytury choć nie wie z czego żyje?
Tym bardziej oczerniasz swojego prezydenta, bo zaczął "odsiewanie" od politycznych stołków a merytoryczne pozostały na dawnym miernym poziomie. Szkoda, że nie był taki szybki w doborze nowej tłumaczki i pisarza przemówień jak w czyszczeniu IPN-u 10 kwietnia 2010. Może dałoby się uniknąć skuchy z Obamą jak też tej na przemówieniu do dziennikarzy o szlachcie i bigosowaniu, gdzie usiłował pokazać nasz sejm XVI wieku jak sicz zaporowską. Spec od historii zasr... mać :mrgreen:

Napoleon7
03-02-2011, 18:42
To znaczy że jest świętą krową aż do emerytury choć nie wie z czego żyje?
:?: Ja tylko głośno myślę. ;) No bo jeżeli zatrudnił ją śp. Lech Kaczyński, to Komorowski mógł się na niej jeszcze nie poznać... A może to był jej pierwszy błąd? ;)
A tak na poważnie, to snucie takich dywagacji jest trochę niepoważne.


Tym bardziej oczerniasz swojego prezydenta...
:shock: :?: :!: Czy ty czasem czytałeś na pewno mój post?
Poza tym to jest NASZ prezydent (podobnie jak NASZYM prezydentem był L. Kaczyński, Kwaśniewski czy Wałęsa).


Szkoda, że nie był taki szybki w doborze nowej tłumaczki i pisarza przemówień jak w czyszczeniu IPN-u 10 kwietnia 2010.
:?: Wybacz, ale zupełnie nie rozumiem o co ci chodzi? Byłbyś w stanie wyjaśnić?

Zakapior-san
03-02-2011, 19:08
to jest NASZ prezydent (podobnie jak NASZYM prezydentem był L. Kaczyński, Kwaśniewski czy Wałęsa).
To nie jest mój prezydent. Nie głosowałem na niego i nie podzielam jego poglądów. Nie utożsamiam się z jego wpadkami ani czynami chwalebnymi (tych ostatnich to ze świeczką szukać). Nie będę na siłę uznawał za swojego prezydenta, który ma biegunowo różne od moich zapatrywania, jest wręcz moim wrogiem.

Wybacz, ale zupełnie nie rozumiem o co ci chodzi? Byłbyś w stanie wyjaśnić?
Z chęcią ale wpierw niech się pojawi odpowiedź w temacie Jeżeli teraz jest źle, to jutro będzie jeszcze gorzej, której wyczekuję od rana. Co się dzieje, że nie odpisujesz? Czyżby partyjne mózgi dopiero analizowały dane i szukały jak najbardziej pokrętnej odpowiedzi?

Elrond
10-02-2011, 16:36
A tenże blok, czy się nam to podoba czy nie (tak przynajmniej uważa się na całym świecie), rozpadł się w dużym stopniu dzieki nam.

A Zimna Wojna, Reagan, kryzys wewnątrz ZSRR nie miały tutaj zasadniczego wpływu :lol:


My byliśmy pierwsi, my pokazaliśmy jak sie to robi, my sprawiliśmy, że inni nabrali odwagi i przekonali się, że to się da zrobić.

Masz na myśli Jaruzela i Kiszczaka? Faktycznie pokazali innym towarzyszom, że "nie taki diabeł straszny" :lol:

Ouroboros
15-02-2011, 18:32
Wiadomo hrabiowie siadają pierwsi: http://www.pardon.pl/artykul/13598/kole ... weimarskim (http://www.pardon.pl/artykul/13598/kolejna_wpadka_komorowskiego_w_trojkacie_weimarski m)

Zawsze mógł zanucić deszczową piosenkę: http://www.pardon.pl/artykul/13595/nowa ... _w_deszczu (http://www.pardon.pl/artykul/13595/nowa_gafa_komorowskiego_sarkozy_musial_stac_w_desz czu)

Baal-Melkart
15-02-2011, 18:41
Wiadomo hrabiowie siadają pierwsi: http://www.pardon.pl/artykul/13598/kole ... weimarskim (http://www.pardon.pl/artykul/13598/kolejna_wpadka_komorowskiego_w_trojkacie_weimarski m)

Zawsze mógł zanucić deszczową piosenkę: http://www.pardon.pl/artykul/13595/nowa ... _w_deszczu (http://www.pardon.pl/artykul/13595/nowa_gafa_komorowskiego_sarkozy_musial_stac_w_desz czu)

Dokładnie :D , ale jak na razie nie zdarzyło mu się czytać nie swoje przemówienie, jak pewnemu ministerowi z Indii na forum ONZ :lol:

Napoleon7
15-02-2011, 19:18
A Zimna Wojna, Reagan, kryzys wewnątrz ZSRR nie miały tutaj zasadniczego wpływu
Napisałem "w dużym stopniu". Zawsze musi być ten pierwszy - jakoś wtedy zbyt wielu chętnych (poza nami) nie było. Odwagi to wszyscy nabrali dopiero po tym, gdy to my zrobiliśmy swoje. I okazało się, że się da ;)
Bez obrazy, ale uwielbiam ludzi, którzy z perspektywy czasu, siedząc sobie wygodnie przed komputerem uważają, że to co zrobiono to był "pryszcz" a w ogóle, to oni by to zrobili lepiej... ;)
Lubie to nawet! :) I cieszę się, że takich czasów mogłem dożyć! Naiwność bowiem w dużym stopniu jest odznaka tego, że po prostu nie jest źle. :)


Masz na myśli Jaruzela i Kiszczaka? Faktycznie pokazali innym towarzyszom, że "nie taki diabeł straszny"
Tak na poważnie, to patrząc z ich punktu widzenia dokonali z powodzeniem rzeczy ryzykownej. Stąd też czuję do nich swego rodzaju szacunek. Szczególnie do Jaruzelskiego, który, moim zdaniem w 1989 roku zmazał grzech stanu wojennego. Możesz się z tego śmiać lub szydzić, ale ci ludzie też ryzykowali - i ryzyko podjęli wykazując się odwagą. A być może i swego rodzaju patriotyzmem. Bo z opinii o Jaruzelskim wynikałoby, że choć facet błyskotliwy nie był i rządzić nie umiał, był człowiekiem któremu na Polsce zależało. W 1981 roku jej przyszłość widział inaczej niż opozycja, ale w 1989 uznał swój błąd.
Zastanawiam się, czy któremuś z forumowiczów starczy wyobraźni (i swego rodzaju odwagi) by wejść w skórę Jaruzelskiego i wyobrazić sobie jego rozterki. I docenić to co zrobił. Ale... nie oczekuje tego od wszystkich - aż taki naiwny nie jestem ;)

Furvus
16-02-2011, 11:33
Dokładnie :D , ale jak na razie nie zdarzyło mu się czytać nie swoje przemówienie, jak pewnemu ministerowi z Indii na forum ONZ :lol:
Wszystko przed nami ;) Chociaż biorąc pod uwagę jego wykład w USA, może lepiej byłoby gdyby przeczytał nie swoją kartkę ;)

Elrond
16-02-2011, 14:05
Wiadomo hrabiowie siadają pierwsi: http://www.pardon.pl/artykul/13598/kole ... weimarskim

Całe szczęście prezydentowi Francji Bronek oszczędził komentarza na temat jego żony :lol:


Napisałem "w dużym stopniu". Zawsze musi być ten pierwszy - jakoś wtedy zbyt wielu chętnych (poza nami) nie było. Odwagi to wszyscy nabrali dopiero po tym, gdy to my zrobiliśmy swoje. I okazało się, że się da ;) Bez obrazy, ale uwielbiam ludzi, którzy z perspektywy czasu, siedząc sobie wygodnie przed komputerem uważają, że to co zrobiono to był "pryszcz" a w ogóle, to oni by to zrobili lepiej... ;)
Lubie to nawet! :) I cieszę się, że takich czasów mogłem dożyć! Naiwność bowiem w dużym stopniu jest odznaka tego, że po prostu nie jest źle. :)

Że naszą transformację by można zrobić bez problemu dużo lepiej, to jest akurat oczywista oczywistość - o czym tu dyskutować :?: I że komuszków można było rozpracować tak, że by sami oddali władzę w zębach, byle darować im żywot, również. Tylko kto miał to zrobić? Może faktycznie z Bolkiem z jednej i "lewicą laicką" z drugiej strony lepiej się nie dało :lol:


Tak na poważnie, to patrząc z ich punktu widzenia dokonali z powodzeniem rzeczy ryzykownej. Stąd też czuję do nich swego rodzaju szacunek. Szczególnie do Jaruzelskiego, który, moim zdaniem w 1989 roku zmazał grzech stanu wojennego. Możesz się z tego śmiać lub szydzić, ale ci ludzie też ryzykowali - i ryzyko podjęli wykazując się odwagą. A być może i swego rodzaju patriotyzmem. Bo z opinii o Jaruzelskim wynikałoby, że choć facet błyskotliwy nie był i rządzić nie umiał, był człowiekiem któremu na Polsce zależało. W 1981 roku jej przyszłość widział inaczej niż opozycja, ale w 1989 uznał swój błąd.

"Dało" to się pryl reformować już wcześniej, nie byłoby straconej dekady, ale wtedy Jaruzel rozjechał naród czołgami(tak samo, jak III RP da się reformować już teraz, ale zanim nie rypnie, to waaadza tego nie zrobi). Wyciągać ręce do opozycji to zaczęli, jak już od kilku lat wiedzieli, że Zimna Wojna przegrana, że ZSRR się sypie i jest trupem, że "radzieccy" nie pomogą, nawet jak w Polszy będą wieszać komunistów na latarniach, że trzeba jakoś się z opozycją władzą podziałkować, że jakoś trzeba się z nią podzielić odpowiedzialnością za katastrofalny stan kraju, że trzeba oddać ster pikującego samolotu komu innemu, żeby to on wziął na siebie choć część bólu za reformy, że wszystko się sypie, że ster władzy coraz bardziej niepewny, nie da się zrobić powtórki z rozrywki.
Trzeba tylko było znaleźć safanduły i spolegliwe towarzystwo, które będzie można odpowiednio rozegrać do swoich celów.
Strategia ludzi "honoru" była więc strategią optymalną: dawała maksimum korzyści. Choć przez Twoje nieumiejętne podejście do ryzyka pewnie stwierdzisz, że "bezpieczniej" było dla Jaruzela zrobić kolejny stan wojenny, a sterowane oddanie władzy komu trzeba to było rozwiązanie "ryzykowne" :lol:


Zastanawiam się, czy któremuś z forumowiczów starczy wyobraźni (i swego rodzaju odwagi) by wejść w skórę Jaruzelskiego i wyobrazić sobie jego rozterki. I docenić to co zrobił. Ale... nie oczekuje tego od wszystkich - aż taki naiwny nie jestem ;)

Ależ oczywiście że wyobraźni starcza. Na miejscu starego dyktatora, pragnącego przede wszystkim bezpieczeństwa i "spokojnej starości" to sam bym zrobił to samo, chyba że by mi się życie przestało podobać i chciałbym je szybko i efektownie zakończyć. Wtedy bym poszedł ścieżką podobną do towarzysza Caucescu :lol:

Ouroboros
18-02-2011, 06:50
Bronisław nie czeka na koniec przemówienia, zajadając się na Litwie tamtejszymi delicjami: http://www.pardon.pl/artykul/13671/kole ... a_jedzenie (http://www.pardon.pl/artykul/13671/kolejna_gafa_komorowskiego_rzucil_sie_na_jedzenie)

Furvus
19-02-2011, 10:53
Dalszy ciąg dyskusji o lustracji, transformacji i dekomunizacji tutaj (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=26&t=7839)

Ouroboros
18-03-2011, 14:57
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/komorows ... omosc.html (http://wiadomosci.onet.pl/kraj/komorowski-zapraszam-kaczynskiego-na-obiat,1,4214633,wiadomosc.html)

Kancelaria Prezydenta przyznaje w rozmowie z reporterem RMF FM, że Bronisław Komorowski rzeczywiście popełnił błędy ortograficzne we wpisie do księgi kondolencyjnej w Ambasadzie Japonii. Prezydent napisał, że Polska łączy się z narodem Japonii w "bulu" i "nadzieji".

Podobno kiedyś dwa błędy ortograficzne uniemożliwiały zdanie matury z polskiego...

kuroi
18-03-2011, 16:07
Ja wiedziałem, że p. Komorowski nie jest dobrym prezydentem, ale dopiero tutaj przeczytałem jak wiele wpadek zalicza...(A to, jak zgaduje dopiero szczyt góry lodowej)
Tak się zastanawiam, czy jest tutaj ktoś, kto na tego p.....ana głosował....

Łapka w górę kto głosował na Komora!

18-03-2011, 17:21
Już sobie wyobrażam, co by się działo jakby to Kaczyński napisał :D

Asuryan
18-03-2011, 20:58
Łapka w górę kto głosował na Komora!
Proszę Cię bardzo <podnoszę łapkę w górę>. Mimo Jego licznych wpadek uważam go za mniejsze zło od pana "nigdy nie zostanę premierem, jeśli mój brat zostanie wybrany na prezydenta".

eeerobert
18-03-2011, 21:12
Oj tam. Czepiacie się go. Najbardziej denerwuje mnie Jarek, który to wyśmiewa prezydenta, a sam "obiat" napisał i słów hymnu nie zna :D Wpadki zdarzają się każdemu, no trudno, zdarza się. Mi to osobiście nie przeszkadza, o ile nie kompromituje naszego kraju. Poza tym nawet czytając nasze forum, widujemy błędy ortograficzne, a byłoby ich na pewno o wiele więcej, gdyby nie ta czerwona, falista linia :D

Aquila
18-03-2011, 21:15
od historyka z wyksztalcenia mozna by wymagac troche wiecej, niz od przecietnego forumowicza.

eeerobert
18-03-2011, 21:24
Zgadzam się, ale pamiętajmy, że nie jest on Supermanem, tylko mimo wszystko homo sapiens i jak każdy homo sapiens popełnia błędy.

Idill`a (MZ)
18-03-2011, 22:22
tylko mimo wszystko homo sapiens i jak każdy homo sapiens popełnia błędy.

To akurat niezbyt 'świetna' analogia ;)

Pomyłka kompromitująca, i jak dla mnie trochę nie zrozumiała... Bo jak można się tak machnąć?!
Jak się o tym dowiedziałem dzisiaj z rmf rano, trochę mnie zatkało (...)
Co jednak nie oznacza, by miało to wpływać na ocenę jego prezydentury, to tylko 'szczegół' wpływający na jego 'prezencję'..

Ja oceniam go nadal bardzo pozytywnie, dużo by pisać, generalnie dużym plusem, i jak dla mnie nawet niespodzianką okazał się swój własny oryginalny plan prezydentury, który stara się realizować konsekwentnie.

kuroi
19-03-2011, 09:14
Łapka w górę kto głosował na Komora!
Proszę Cię bardzo <podnoszę łapkę w górę>. Mimo Jego licznych wpadek uważam go za mniejsze zło od pana "nigdy nie zostanę premierem, jeśli mój brat zostanie wybrany na prezydenta".
Ale to i tak mniejsze zło od pana
"osobiście wywalę każdego, kto zaproponuje podwyżkę podatków" ;)

Pułkownik_Lisowski
19-03-2011, 13:29
Oj czepiacie się.Incitatus nie umiał czytać i pisać,a został senatorem.Niewiele brakowało,a zostałby nawet konsulem.

eeerobert
19-03-2011, 13:35
Oj czepiacie się.Incitatus nie umiał czytać i pisać,a został senatorem.Niewiele brakowało,a zostałby nawet konsulem.
Mieszko I też był niepiśmienny :D

Elrond
19-03-2011, 14:42
Każdy czasem może zrobić niechcący jakiś błąd ortograficzny, ale dwa rażące pod rząd w oficjalnym wpisie wystawiają jasne świadectwo głowy państwa i jej intelektu...
Najlepsza jest reakcja Partii na tą kwestię. Wymyślić temat zastępczy z "obiatem"(swoją drogą mocno naciągany) i jak zwykle licytować się w "różnicy łajdactwa"...

glaca
19-03-2011, 14:58
Coraz większym burakiem się okazuje. Gdyby to był Lech, to GW zniszczyłaby go w 5 minut.

ten koleś jest idealnym prezydentem w tym kraju, po prostu uosobienie polskości.

Elrond
19-03-2011, 15:10
ten koleś jest idealnym prezydentem w tym kraju, po prostu uosobienie polskości.

Przy obiedzie zareagowałem na tą kwestię identycznie i stwierdziłem że to przecież jak widać idealny przedstawiciel przeciętnego wyborcy, przedstawiciel który uosabia wszystkie jego przymioty. Jowialny i niezbyt bystry gajowy to taki elektorat w pigułce. Podobno się czepiam ;)
Do pełnego dopasowania brakuje Bronkowi tylko jeszcze jakiegoś pijackiego wybryku i faktycznie słowa "gdy się mnie pytają skąd jestem, mówię że jestem z Polski" będą wtedy szczerą prawdą :lol:

Lena
19-03-2011, 15:14
Spójrzcie raczej z odmiennej strony - czy podczas tych wyborów był jakiś godny według Was kandydat? Nie ma co obrażać tych, którzy na Komorowskiego głosowali, bo nie na tym rzecz polega. Warto zauważyć, iż mieliśmy do czynienia ze swoistym "pospolitym ruszeniem" aby tylko Kaczyński nie wygrał. Ludzie nie głosowali z głową ;)

kuroi
19-03-2011, 15:20
Warto zauważyć, iż mieliśmy do czynienia ze swoistym "pospolitym ruszeniem" aby tylko Kaczyński nie wygrał. Ludzie nie głosowali z głową ;)
Bo ludzie widać wierzą mediom i temu, co jaśnie oświecony pan najmądrzejszy zbawca narodu Polskiego Donald Tusk powie... :lol:

Lena
19-03-2011, 15:37
Z dwojga złego, już Komorowski jest lepszy. Przynajmniej nie wszczyna awantur i nie pała nienawiścią do całego świata. Gdyby Kaczyński został prezydentem, z pewnością mielibyśmy teraz dość nieciekawe stosunki z Rosją...

Zakapior-san
19-03-2011, 16:31
Tak, mielibyśmy "nieciekawe" stosunki z Rosją bo "ciekawe" można z nią mieć tylko będąc pod jej butem. Jakiekolwiek próby stawania się równorzędnym partnerem w rozmowach z Rosją czy krytykowanie jej imperialnej POlityki jest bardzo źle widziane w Moskwie.
A tymczasem mamy uwiązanie na kilkadziesiąt lat na dostawy ruskiego gazu po wysokich cenach plus jednostronną winę polską w raporcie MAKu. Rząd jest zadowolony i carowie są zadowoleni. Za Tuska zdrowie piją Gazpromu oligarchowie.

Jesteśmy na łańcuchu ale dla takiej Leny grunt, że mamy wreszcie "dobre stosunki" :lol:

glaca
19-03-2011, 16:47
oczywiście Jarek jako prezydent rozwiązałby kontrakty z Rosją i zmienił raport MAKu? ;]

Lena
19-03-2011, 16:52
Zakapior-san, trochę szacunku - nie wiem czy zauważyłeś, ale ja z Ciebie nie drwię. Poza tym wmuszanie swoich racji godzi w wolność słowa. Zastanów się zanim przelejesz swoją nienawiść na klawiaturę.

Z prezydentem jest taki problem, że kto by nim nie był, zawsze znalazłby się ktoś, kto by go krytykował. Tak było z Wałęsą, Kwaśniewskim, Kaczyńskim i teraz z Komorowskim. Zawsze tak będzie. Trzeba się przyzwyczaić :)

kuroi
19-03-2011, 17:07
Z dwojga złego, już Komorowski jest lepszy. Przynajmniej nie wszczyna awantur i nie pała nienawiścią do całego świata. Gdyby Kaczyński został prezydentem, z pewnością mielibyśmy teraz dość nieciekawe stosunki z Rosją...
To dlatego, że marionetki nie maja w zwyczaju ogłaszać własnego zdania lub okazywać uczuć. Czy to pozytywnych czy negatywnych...
I nie, naszych stosunków z Rosja nie można nazwać dobrymi. Ba! One są bardzo złe! Dla nas!
Dla Rusków są dobre... :roll:

Lena
19-03-2011, 17:10
Być może, ale przynajmniej nie mamy otwartego konfliktu. Co jak co, ale Rosja jest potężniejszym państwem niż Polska więc nie wydaje mi się, żeby agresja w stosunku do niej wyszłaby nam na dobre. Wystarczy spojrzeć wstecz. Poza tym ze Stanami Zjednoczonymi niby mamy takie dobre stosunki i co z tego mamy?

A wracając do prezydenta, to jeszcze facet się zmieni. To dopiero początek jego "kariery".

Zakapior-san
19-03-2011, 18:43
Zakapior-san, trochę szacunku - nie wiem czy zauważyłeś, ale ja z Ciebie nie drwię.
Ależ ja nie drwię z Ciebie tylko z Twoich poglądów. Poza tym nie myśl, że jak Jesteś kobita to będziesz mieć u mnie fory. ;)

Być może, ale przynajmniej nie mamy otwartego konfliktu.
Sugerujesz, że jakby kaczor został preziem to mielibyśmy wara z ruskimi?

Co jak co, ale Rosja jest potężniejszym państwem niż Polska więc nie wydaje mi się, żeby agresja w stosunku do niej wyszłaby nam na dobre. Wystarczy spojrzeć wstecz.
Przeszłość pokazuje nam, że jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi. To przez bierność innych państw taki Hitlerek realizował swoje mocarstwowe ambicje- najpierw anektował pokojowo, a gdy urósł w siłę- anektował orężem. Prezydent Kaczor był o tyle dobry, że robił dużo szumu wokół ruskich działań, patrzył im na ręce a tamci trochę się zastanawiali nad tym co robią. Teraz mają zielone światło i robią co chcą, zachód się na to oczywiście wypina.

nie wydaje mi się, żeby agresja w stosunku do niej wyszłaby nam na dobre
Dla ruskich każde zachowanie państw z ich strefy wpływów oprócz zachowania wiernopoddańczego jest "agresywne". A oto cała Rosja:
http://poznajmy-prawde.blog.onet.pl/Mak ... 14617148,n (http://poznajmy-prawde.blog.onet.pl/Makabryczna-prawda-o-losie-cze,2,ID414617148,n)
http://czeczenia.com.pl/index.php?optio ... Itemid=116 (http://czeczenia.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=143&Itemid=116)
http://www.amnesty.org/en/news-and-upda ... y-20090417 (http://www.amnesty.org/en/news-and-updates/news/no-progress-chechnya-without-accountability-20090417)
http://www.amnesty.org/en/library/info/ ... 26/2007/en (http://www.amnesty.org/en/library/info/EUR46/026/2007/en)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_Ałchan-Jurcie
http://czeczenia.com.pl/index.php?optio ... Itemid=116 (http://czeczenia.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=144&Itemid=116)
http://www.retsat1.com.pl/felidae/ra_ro01.html
http://www.amnesty.org.uk/news_details.asp?NewsID=12978
Natura tego państwa nie zmieniła się od XVI wieku.

Poza tym ze Stanami Zjednoczonymi niby mamy takie dobre stosunki i co z tego mamy?
Nic nie mamy z tego sojuszu, przyznaję rację. Gorzej- jestem pewny że jakby ruskim odbiło i do nas wpadli z niezapowiedzianą wizytą to USA i całe NATO by się wypięło jak alianci w 39'. Tym bardziej trzeba więc samemu dbać o swoje otoczenie i drzeć papę na imperialną politykę kacapów a nie oddawać się im dobrowolnie w niewolę.

To dlatego, że marionetki nie maja w zwyczaju ogłaszać własnego zdania lub okazywać uczuć. Czy to pozytywnych czy negatywnych...
I nie, naszych stosunków z Rosja nie można nazwać dobrymi. Ba! One są bardzo złe! Dla nas!
Dla Rusków są dobre...
Dotknąłeś sedna...

Ronin
19-03-2011, 22:59
Niestety ale Komorowski wcale nie jest lepszy od Kaczyńskiego a do tego praktycznie nie ma żadnej wizji swojej prezydentury. Kaczyński pod tym względem był bardziej przewidywalny. I może od początku nie zachwycał ale jednak pod koniec kadencji nie można było powiedzieć że nie jest patriotą. Może nie wygrałby wyborów ale tak czy inaczej jego obraz w mediach był wysoce spreparowany i nakierowany tak aby pokazać wszystko co było w nim najgorsze. Paradoksalnie jeszcze żaden prezydent III RP nie miał tak czarnego pr-u jak Kaczyński.

Ouroboros
20-03-2011, 07:18
Z dwojga złego, już Komorowski jest lepszy.

Nie pod względem znajomości ortografii.

Ponoć wychwycono trzeci błąd naszego asa eksportowego - Bronisław napisał 'Japoni': http://www.pardon.pl/artykul/13853/wpad ... sku_zobacz (http://www.pardon.pl/artykul/13853/wpadka_komorowskiego_nie_umie_pisac_po_polsku_zoba cz)

A miał być hrabia, taki piękny, "amerykańsky", tymczasem Bronisław nie zna nie tylko zasad tzw. savoir-vivre, ale nie potrafi nawet napisać poprawnie paru zdań w języku ojczystym.

eeerobert
20-03-2011, 08:37
Ponoć wychwycono trzeci błąd naszego asa eksportowego - Bronisław napisał 'Japoni': http://www.pardon.pl/artykul/13853/wpad ... sku_zobacz
Ja tam ewidentnie widzę 2 i.

Baal-Melkart
20-03-2011, 16:58
A tymczasem mamy uwiązanie na kilkadziesiąt lat na dostawy ruskiego gazu po wysokich cenach
A Ty byś umowy nie podpisał?

plus jednostronną winę polską w raporcie MAKu.
W gruncie rzeczy tak jest.

Poza tym nie myśl, że jak Jesteś kobita to będziesz mieć u mnie fory.
A to dobre. Ciekawe czy tak samo myślał Komorowski rozsiadając się w fotelu, wobec zdezorientowanej Merkel. Przecież co będzie "babie" dawał "fory" :roll:

Co do samego Komorowskiego, to początkowo byłem gotowy mu wybaczyć tę przedziwną oryginalność przemówień, ale tej kompromitacji z ortografią to nie zdzierżę. Faktycznie, trochę nieudany prezydent. Ale może go podszkalą...

kuroi
20-03-2011, 17:28
Prosze bardzo, o to Twoje szkolenie :D

http://img263.imageshack.us/img263/3387/tresura.gif

Ouroboros
01-04-2011, 07:15
Bron podpisał ustawę zwiększającą uposażenie byłych prezydentów z 50 do 75 proc. zasadniczego wynagrodzenia urzędującej głowy państwa http://wiadomosci.onet.pl/kraj/podwyzki ... omosc.html (http://wiadomosci.onet.pl/kraj/podwyzki-dla-bylych-prezydentow-polski,1,4228290,wiadomosc.html)

Tak więc podwyżka dla Lecha I, Kwaśnego i... oczywiście Jaruzela. By żyło się lepiej, by żyło się lepiej, wszystkim...
Propozycja tej ustawy powstała w komisji "Przyjazne państwo", która kierował wiadomo kto.

pretorian
01-04-2011, 07:50
Z dwojga złego, już Komorowski jest lepszy. Przynajmniej nie wszczyna awantur i nie pała nienawiścią do całego świata. Gdyby Kaczyński został prezydentem, z pewnością mielibyśmy teraz dość nieciekawe stosunki z Rosją...

Tak jak kolega Kuroi napisał... nasze stosunki są bardzo złe, i to nie tylko z Rosją ale powoli cała Europa zaczyna się od nas odcinać. Najlepszym przykładem jest budowa North i South Stream, które omijają wszystkie państwa byłego bloku wschodniego z wyłączeniem Bułgarii bodajże. Dziwne prawda? Ale my przecież mamy łupki:D huuura!

A nasi politycy mogą się podrapać po główkach i wciskać kity, że w czasach kryzysu mamy najlepszą gospodarke...

kirlan
01-04-2011, 10:20
Komorowski nie jest dobrym prezydentem. A przynajmniej nie tak dobrym jak można było przypuszczać z zachowania przed wyborami, a już w żadnym razie nie tak dobrym jak bym życzył mojej Ojczyźnie.

Kaczyński? hmmm... :roll: napiszę to najdelikatniej jak się da:
Na szczęście niewielu jest w Polsce polityków gorszych niż Jarosław Kaczyński. [spoiler:1vb5fwjo](polityków na wolności mam na myśli, ewidentnych aferzystów takich jak Stokłosa czy Lepper i Łyżwiński też nie zaliczam do "polityków" gdyż to by politykom uwłaczało. Nawet tak złym politykom jak Jarosław K. też uwłaczałoby.)[/spoiler:1vb5fwjo]

Komorowski: Błędy , potknięcia ?... tak! Niestety przytrafiają się Bronisławowi K. . Jakiegoś konkretnego pomysłu na prezydenturę B.M.K. też chyba nigdy nie miał. Niemrawa i nijaka ta prezydentura. A stosunki z Rosją ... hmmm. Są złe, chwilami nawet bardzo, ale to ledwie drobne zgrzyciki w porównaniu z DYPLOMATYCZNĄ WOJNĄ jaka by rozgorzała przez Jarosława K. Ruscy się wypierają swoich win? Tak - niestety, ale przynajmniej tych sprzed 60 lat już tak ostro przestali się wypierać. No i jakieś rozmowy są prowadzone. Owszem z kiepskimi efektami, ale są prowadzone.

Jarosław jako prezydent (albo p.o. prezydenta ) [spoiler:1vb5fwjo]((Jarosław K.
- p.o. (...)- zobaczyć taki podpis i minę Jarosława jak go czyta: BEZCENNE :lol: )))[/spoiler:1vb5fwjo] ZANIM by na upragnionym prezydenckim fotelu usiadł, to na stojąco, w pierwszych sekundach prezydentury, wykonałby do Moskwy telefon z takim stekiem napastliwych żądań (pewnie słusznych co do treści), w tak agresywnej formie i natężeniu, że Z POWODU TEJ FORMY mielibyśmy z Rosją OTWARTY DYPLOMATYCZNY KONFLIKT!!!

A wtedy moglibyśmy sobie wrzeszczeć, drzeć szaty i przeklinać "kacapów". NIE byłoby żadnych rozmów. Ruscy by robili swoje nawet nie racząc nas wysłuchać / spotkać się. A wtedy okazało by się że nasz Polski krągły klejnot narodowej dumy i poczucia politycznej ważności jest sztucznie rozdmucham balonem, który właśnie napotkał na ostry opór. A wtedy ,jak to określił wybitny polski polityk W. Bartoszewski, BUM! i odkryta nasza próżność!

Równorzędnym partnerem dla Rosji moglibyśmy być gdyby budżety państw były porównywalne albo gdybyśmy dla nich byli KLUCZOWYM dostawcą i / lub/ odbiorcą w handlu międzynarodowym, a my jesteśmy jednym z wieeelu.

A co do skrajności

Dla ruskich każde zachowanie państw z ich strefy wpływów oprócz zachowania wiernopoddańczego jest "agresywne"
A dla Kaczyńskiego każde zachowanie oprócz natychmiastowego i euforycznego przyjęcia jego żądań jest w najlepszym razie kategorycznie nie do przyjęcia, jeśli nie pożałowania godne albo skandaliczne, haniebne albo wręcz to zamach na kraj lub po prostu: SPISEK.

Próby polemiki z tym panem / MERYTORYCZNE kontrargumenty to : "bardzo głębokie nieporozumienie" albo "insynuacje" lub "pomówienia" ..... itd. itp.

=>
1) Przyganiał zwolennik kotła , państwu rządzonemu przez kotły (Rosii)
i
2) Przyganiał zwolennik kotła garnkowi (B.M.Komorowskiemu) oraz mniej lub bardziej sceptycznym zwolennikom garnka.

==================
Dla jasności: nie twierdzę że twarde negocjacje i wyraźne dążenie do realizacji interesu własnego kraju to coś z natury złego. Ba czasem przynosi rewelacyjne efekty! Ale trzeba mieć wyczucie kiedy przejść od agresji i żądań do potulnych układów. Jarosławowi K. tego wyczucia brakuje. A w polityce ZWŁASZCZA ZAGRANICZNEJ trzeba wiedzieć kiedy schować dumę na rzecz realnych osiągnięć. Jest na to piękny przykład w historii: [spoiler:1vb5fwjo]Nawet Finowie którzy na wskroś nie cierpią Ruskich i to na skalę na jaką nawet Polakowi trudno pojąć. Finowie, którzy walczyli z sowietami zaciekle, nawet zawarli pakt z diabłem (Hitlerem) żeby tylko oczyścić własny kraj z obcych wojsk. Nawet oni, dzielni i dumni Finowie, w którymś momencie podjęli z ruskimi rozmowy. Grzecznie, potulnie się z nimi ułożyli. No i po II w światowej nie było ANI JEDNEGO sowieckiego sołdata na Fińskiej Ziemi ! W samorząd lokalny ani nawet w rząd też się ruscy za bardzo nie wtrącali Finom... Tyle że w Finlandii nie poruszało się pewnych (antykomunistycznych) tematów w prasie, telewizji, życiu publicznym... No i polityka zagraniczna Finlandii wobec ZSRR była ustalana w Moskwie podsumowując: Finowie militarnie przegrali z Sowietami ale cierpieli na tym minimalnie."Finlandyzacji" przez długie lata po II wojnie zazdrościli Finom wszyscy mieszkańcy Środkowo-Wschodniej Europy[/spoiler:1vb5fwjo]

George
01-04-2011, 12:49
Komorowski nie jest dobrym prezydentem. A przynajmniej nie tak dobrym jak można było przypuszczać z zachowania przed wyborami, a już w żadnym razie nie tak dobrym jak bym życzył mojej Ojczyźnie.

Jego zachowanie przed wyborami dawało świetny obraz jak będzie wyglądać ta prezydentura ;)



Kaczyński? hmmm... :roll: napiszę to najdelikatniej jak się da:
Na szczęście niewielu jest w Polsce polityków gorszych niż Jarosław Kaczyński.

Możesz rozwinąć tą myśl?



Komorowski: Błędy , potknięcia ?... tak! Niestety przytrafiają się Bronisławowi K. . Jakiegoś konkretnego pomysłu na prezydenturę B.M.K. też chyba nigdy nie miał. Niemrawa i nijaka ta prezydentura. A stosunki z Rosją ... hmmm. Są złe, chwilami nawet bardzo, ale to ledwie drobne zgrzyciki w porównaniu z DYPLOMATYCZNĄ WOJNĄ jaka by rozgorzała przez Jarosława K.

Jarosław jako prezydent (albo p.o. prezydenta )
ZANIM by na upragnionym prezydenckim fotelu usiadł, to na stojąco, w pierwszych sekundach prezydentury, wykonałby do Moskwy telefon z takim stekiem napastliwych żądań (pewnie słusznych co do treści), w tak agresywnej formie i natężeniu, że Z POWODU TEJ FORMY mielibyśmy z Rosją OTWARTY DYPLOMATYCZNY KONFLIKT!!!

Tak, a ty oczywiście masz całkowitą pewność jak zachowywałby się Kaczyński jako prezydent.



Ruscy się wypierają swoich win? Tak - niestety, ale przynajmniej tych sprzed 60 lat już tak ostro przestali się wypierać. No i jakieś rozmowy są prowadzone. Owszem z kiepskimi efektami, ale są prowadzone.

O tak, łaskawie przyznali że wymordowali te parę tysięcy Polaków. Prowadzenie rozmów dla samego faktu ich prowadzenia to zaiste wiekopomny sukces.



Równorzędnym partnerem dla Rosji moglibyśmy być gdyby budżety państw były porównywalne albo gdybyśmy dla nich byli KLUCZOWYM dostawcą i / lub/ odbiorcą w handlu międzynarodowym, a my jesteśmy jednym z wieeelu.

Problem w tym, że właśnie jesteśmy z wielu względów państwem kluczowym dla Rosji, co wynika z doskonale widocznej w historii sprzeczności podstawowych interesów Polski i Rosji na najważniejszym dla tej drugiej, środkowoeuropejskim teatrze działań.



Dla jasności: nie twierdzę że twarde negocjacje i wyraźne dążenie do realizacji interesu własnego kraju to coś z natury złego. Ba czasem przynosi rewelacyjne efekty!

Z natury? A więc według ciebie dążenie do realizacji interesów własnego kraju może być kiedykolwiek złe?



Ale trzeba mieć wyczucie kiedy przejść od agresji i żądań do potulnych układów. Jarosławowi K. tego wyczucia brakuje. A w polityce ZWŁASZCZA ZAGRANICZNEJ trzeba wiedzieć kiedy schować dumę na rzecz realnych osiągnięć. Jest na to piękny przykład w historii:

Podaj przykład "realnych osiągnięć" obecnego rządu ;)

Ronin
10-04-2011, 09:46
I Komorowski po raz kolejny się kompromituję. Mówiąc słowa że w tym dniu wszyscy znowu łączymy się w bólu i żałobie. Dobrze pamiętam że on jakoś na zbolałego nie wyglądał rok temu co więcej wyglądał wręcz przeciwnie na niezwykle rozpromienionego z takiego a nie innego obrotu sytuacji. Więc jakie ma prawo taki człowiek jak Komorowski który nie krył tego że nie lubi Kaczyńskiego mówić w ogóle o tym że łączy się z rodzinami ofiar w jakimś bólu. To zwykła profanacja i groteska polityczna z jego strony. Ten człowiek naprawdę nie ma ani krzty dobrego smaku o honorze nie wspominając. Nie dobrze mi się robi jak na niego patrzę. :twisted:

10-04-2011, 15:56
Mówiąc słowa że w tym dniu wszyscy znowu łączymy się w bólu i żałobie.

On to może się co najwyżej łączyć w bulu i rzałobie.

Sam Fisher
10-04-2011, 16:01
I Komorowski po raz kolejny się kompromituję. Mówiąc słowa że w tym dniu wszyscy znowu łączymy się w bólu i żałobie. Dobrze pamiętam że on jakoś na zbolałego nie wyglądał rok temu co więcej wyglądał wręcz przeciwnie na niezwykle rozpromienionego z takiego a nie innego obrotu sytuacji. Więc jakie ma prawo taki człowiek jak Komorowski który nie krył tego że nie lubi Kaczyńskiego mówić w ogóle o tym że łączy się z rodzinami ofiar w jakimś bólu. To zwykła profanacja i groteska polityczna z jego strony. Ten człowiek naprawdę nie ma ani krzty dobrego smaku o honorze nie wspominając. Nie dobrze mi się robi jak na niego patrzę. :twisted:
A co miał powiedzieć? "Dobrze, że zginął. Teraz ja jestem prezydentem"? Wtedy dopiero byłby materiał na na kompromitację :D

eeerobert
18-04-2011, 16:52
http://www.youtube.com/watch?v=B-Y2tFxq-q0
A wy mówicie, że Bronek kompromituje Polskę.

Ouroboros
18-04-2011, 17:23
Pozostaje mi to skomentować słowami mości burgrabiego z serialu "Janosik":
"Skonfiskował. Uznał, że jego i skonfiskował".

edit: Nasz "As eksportowy" ma kłopoty z historią: http://www.polskatimes.pl/pap/394537,wp ... l?cookie=1 (http://www.polskatimes.pl/pap/394537,wpadka-prezydenta-historyka-komorowskiego-konstytucja-3,id,t.html?cookie=1)

Również pojawiają się kolejne problemy z językiem polskim: http://www.polskatimes.pl/fakty/kraj/39 ... ,id,t.html (http://www.polskatimes.pl/fakty/kraj/393673,lipnica-blad-jezykowy-prezydenta-komorowskiego-wideo,id,t.html)

21-04-2011, 10:20
http://www.fakt.pl/Mega-wpadka-prezyden ... 778,1.html (http://www.fakt.pl/Mega-wpadka-prezydenta-Wstyd-Jest-historykiem-a-,artykuly,101778,1.html)

Prezydent Bronisław Komorowski to z wykształcenia historyk, ale braki w wiedzy z historii konstytucjonalizmu ma olbrzymie. Okazuje się, że w tej dziedzinie myli się nawet w fundamentalnych zagadnieniach. A przecież informację o tym, dlaczego powinniśmy być tak dumni z Konstytucji 3 Maja, uczy się już w podstawówkach!
http://www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-650/-550/faktonline/634389067781477333.jpg
Ale nie ma co Prezydentowi Errorowi wyrzucać braku podstawowej wiedzy historycznej, w naszej Agorze też są specjaliści :lol: :lol: :lol:

Adamsky
23-04-2011, 06:25
Przez przypadek Komorowski powiedział prawdę. Pierwszą w Europie była konstytucja na wyspie Korsyce (1755). A więc tym samym byłaby pierwszą na świecie, przed amerykańską.

Ouroboros
06-05-2011, 10:10
Edit: http://media.wp.pl/kat,1022947,wid,1337 ... &_ticrsn=5 (http://media.wp.pl/kat,1022947,wid,13376411,wiadomosc.html?ticaid=1c4 13&_ticrsn=5)

Dwór prezydenta kosztuje ponoć więcej niż utrzymanie dworu brytyjskiej królowej.Teraz warto się zastanowić czy towar, który oferowały swoimi osobami te wszystkie Lechy, Wojciech, Aleksander i oferuje aktualnie Bronisław wart jest tej sumy...


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Problem się jeszcze bardziej skomplikuje jeśli dorzucimy tzw. konstytucję Orlika hehe: http://www.kyivpost.com/news/nation/detail/63202/

A ponoć są plotki, że Bron nie będzie się angażował po stronie PO w przyszłych wyborach parlamentarnych: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezyden ... omosc.html

Jestem ciekawy

Wypożyczalnia żartów
07-05-2011, 20:47
Nowa akcja do kolekcji ;) : http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/prezyd ... 83920.html (http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/prezydent-komorowski-zabral-kieliszek-krolowej-szwecji-sylwii-zdjecia_183920.html)

15-05-2011, 09:05
Problem się jeszcze bardziej skomplikuje jeśli dorzucimy tzw. konstytucję Orlika hehe: http://www.kyivpost.com/news/nation/detail/63202/

A ponoć są plotki, że Bron nie będzie się angażował po stronie PO w przyszłych wyborach parlamentarnych: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezyden ... omosc.html

Jestem ciekawy
Hmmm...przecież przyjęto w historii kryteria odnośnie pewnych wydarzeń, więc skąd ta obrona Prezydenta Errora? :shock:
Ale może jest tak, że całe rzesze historyków do tej pory się myliły? Wszystko możliwe..... ;)

Mateusz Sz
15-05-2011, 10:39
Myślę, że Bronek nie jest złym prezydentem. Jest napewno lepszy od zimnego Lecha. Strasznie denerwowało mnie to jak Lechu skakał przy jankesach, a oni i tak niewiele dla nas zrobili. Jeszcze spaskudził nasze stosunki z sąsiadami, szczególnie z Rosją, która była dla Polski gigantycznym i zyskownym rynkiem zbytu.

Ale wracając do Bronisława Komorowskiego- byli na świecie prezydenci i wice prezydenci strzelające większe gafy (szczególnie wiceprezydent USA za czasów pierwszego Georga "Krzaka"). I choć narazie niczego super ważnego niezrobił, ważne że nic nie sknocił, więc nie ma się go co czepiać. Cieszmy się tym co mamy, bo mogło by być znacznie gorzej.I choć na PO będę głosował (narazie jestem niepełnoletni) to tylko dlatego by Kaczyński nie dorwał się do władzy .

ps. Mój post nie ma na celu obrony Komorowskiego tylko wyrażenie moich przekonań.

Czesio133
15-05-2011, 11:04
I choć na PO będę głosował (narazie jestem niepełnoletni) to tylko dlatego by Kaczyński nie dorwał się do władzy .
Ale chyba nie istnieja tylko 2 partie. Są też inne partie, których program może ci odpowiadać. Ja osobiście byłbym za SLD.

Elrond
15-05-2011, 13:03
Myślę, że Bronek nie jest złym prezydentem. Jest napewno lepszy od zimnego Lecha. Strasznie denerwowało mnie to jak Lechu skakał przy jankesach, a oni i tak niewiele dla nas zrobili. Jeszcze spaskudził nasze stosunki z sąsiadami, szczególnie z Rosją, która była dla Polski gigantycznym i zyskownym rynkiem zbytu.

Ale wracając do Bronisława Komorowskiego- byli na świecie prezydenci i wice prezydenci strzelające większe gafy (szczególnie wiceprezydent USA za czasów pierwszego Georga "Krzaka"). I choć narazie niczego super ważnego niezrobił, ważne że nic nie sknocił, więc nie ma się go co czepiać. Cieszmy się tym co mamy, bo mogło by być znacznie gorzej.I choć na PO będę głosował (narazie jestem niepełnoletni) to tylko dlatego by Kaczyński nie dorwał się do władzy .

ps. Mój post nie ma na celu obrony Komorowskiego tylko wyrażenie moich przekonań.

Spoko, legitymację leminga już w drodze ;)



Cieszmy się tym co mamy, bo mogło by być znacznie gorzej.

Tzn. co gorszego po prezydenturach Bolka, Kwacha, Lecha i Bula może jeszcze nasz nieszczęśliwy kraj spotkać :roll: :?:



I choć na PO będę głosował (narazie jestem niepełnoletni) to tylko dlatego by Kaczyński nie dorwał się do władzy .

Oby Kaczyński żył długo, cieszył się dobrym zdrowiem i bawił się w politykę jak najdłużej, bo bez niego Partia straci rację istnienia :lol:


Jeszcze spaskudził nasze stosunki z sąsiadami, szczególnie z Rosją, która była dla Polski gigantycznym i zyskownym rynkiem zbytu.

1. Obecnie z Rosją to stosunki mamy może dobre?
2. Są zyskowniejsze rynki zbytu, do tego obarczone mniejszym ryzykiem politycznym.



Strasznie denerwowało mnie to jak Lechu skakał przy jankesach, a oni i tak niewiele dla nas zrobili.

Jw. obecna ukochana władza już nie skacze :roll: :?:

15-05-2011, 13:22
Czemu
Elrondzie obrażasz człowieka? Podaj mu namiary na ludzi na których warto zagłosować, a wtedy nazywaj kogoś lemingiem...Ja nie widzę takich, i dlatego spokojnie od jakiegoś czasu patrzę na na to wyprawia się z Nadwiślańskim Krajem. Z wielką nadzieją czekam na odpowiedź. :lol:
pozdrawiam

kuroi
15-05-2011, 16:10
I choć na PO będę głosował (narazie jestem niepełnoletni) to tylko dlatego by Kaczyński nie dorwał się do władzy .
O! Polityka PO pt. "Tylko nie PiS!" jak widać działa. Szkoda tylko, że większość, jak Elrond mówi "lemingów" zagłosuje przez to na PO. "Bo jak nie na PiS, to na kogo?" Tak jakby innych partii w Polsce nie było. :roll:
Swoją drogą to cwani są Ci z PO, zrobić ludziom wyimaginowanego wroga by stać się dzięki temu wybawca narodu. A masy chwytają haczyk dość łatwo...

Elrond
16-05-2011, 15:09
obrażasz człowieka? Podaj mu namiary na ludzi na których warto zagłosować, a wtedy nazywaj kogoś lemingiem...Ja nie widzę takich, i dlatego spokojnie od jakiegoś czasu patrzę na na to wyprawia się z Nadwiślańskim Krajem. Z wielką nadzieją czekam na odpowiedź. :lol:
pozdrawiam

Jak ktoś łyka jak młody pelikan bajeczki o "pisowskim zagrożeniu", "faszyzmie", "zagrożeniu demokracji", to na lepsze określenie niż leming nie zasługuje. Owszem PiS to partia socjalistyczna, ale tak samo, jak wszystkie pozostałe siedzące w naszym parlamencie. Zresztą już był u władzy i co? Zamordyzm się powiększył? Nie: nacjonalizacja dzieci, inwigilowanie dziennikarzy, pomysły z cenzurą internetu, rosnące uprawnienia specsłużb to już obecna "liberalna" władza. Kwestie gospodarcze? To za rządów Partii rosną podatki i całkowity udział państwa w PKB. Biurokracja? Znów obecnie rośnie szybciej. Komuś kolbami nad ranem walono w drzwi? Afery czy sławne "naciski"? Wszystko co do jednego umorzone. Cały ten paniczny strach przed PiS-em i akceptacja każdego g*wna "byle Kaczyński nie doszedł do władzy" ma źródło albo w dętej teorii o "zagrożeniu demokracji"(jest dla niej takim samym zagrożeniem, jak reszta "bandy czworga") albo w panice, jaki to on jest mało reprezentacyjny i że "wszyscy się z nas śmieją"(co żeruje na kompleksach i kolektywizmie niektórych ludzi).
Chyba Orwell pisał, że zamordystyczna władza, która chce panować nad ludźmi, musi się nauczyć, jak kontrolować sposób postrzegania rzeczywistości przez swoich poddanych, tj. innymi słowy jak sprawić, by człowiek przyjmował za realną nie prawdę i obiektywną rzeczywistość, tylko punkt widzenia serwowany mu przez władzę. Jak to się uda zrobić, to mamy gotowego leminga. Straszenie "pisowskim zagrożeniem", które ma uzasadniać istnienie Partii w III RP albo np. straszenie Bin Ladenem, by ograniczać swobody obywatelskie w USA, to tylko pierwsze z brzegu przykłady.
Stąd dla mnie jak ktoś się daje wtłoczyć w cały kontekst naszej żałosnej polityki, to traktuję go z przymrużeniem oka, bo należy umieć rozróżnić serial czy teatrzyk od rzeczywistości ;)

Mateusz Sz
18-05-2011, 15:24
Oczywiście są inne partie, jednak PO ma największe szanse pokonać PiS. SLD co prawda jest siłą, jednak to co się ostatnio działo w sejmie (drobne sojusze w celu odwołania paru ministriów)


Co do Rosji, w Gdańsku była fabryka cukierków, z której większość wyprodukowanych towarów szła do Rosji. Jedną z prawdopodobnych przyczyn jej likwidacji był fakt, iż ta firma co robi np. Dummle czy Cukierki Finlandia (niestety nie mogę sobie przypomnieć nazwy) wolała się przenieść na Ukrainę, skąd o wiele łatwiej było wysyłać cuksy do Rosji. Jeszcze w grę wchodziły niże pensje dla Ukraińców, ale to już inna bajka.

PS. Nie będę już raczej nawiązywał do moich dwóch powyższych postów by nie zaśmiecać tematu

Ronin
22-05-2011, 20:26
Ludzie jednak są idiotami skoro naprawdę wierzą PO że PIS to samo zło. A kto tą całą bajeczkę nakręcał jak nie PO właśnie. Największym błędem PIS-u była fala medialnych aresztować która posłużyła PO za pożywkę propagandową jakoby do władzy doszli skrajni prawicowcy i despoci. Przy tym co robi obecnie PO ten epizod z akcją Ziobry to po prostu małe miki.

Mac
22-05-2011, 22:04
Środowisko PISowskie skompromitowało się sprawą finansowania Porozumienia Centrum. Ciekawe za jakiego Ministra Sprawiedliwości umorzono to śledztwo :D I ciekawe dzięki jakim i kiedy przepisom uwłaszczyła się na majątku pąnstwowym Fundacja Prasowa Solidarność ;) I w jakże ciekawy sposób zdobyła środki na swoje działanie i co z nimi robiła. Sorry ale na takich ludzi ja nie będę głosował. Już mniejsza o sposób działalności takiej skarbówki za ich czasów. Tudzież GDDKiA ;)

Barturus
24-05-2011, 18:48
Patrząc na prawie rok urzędowania Komorowskiego oceniam go w miarę dobrze. Fakt, że często zadarzją mu się wpadki, ale ukazuje przez to ludzką twarz. Jednak żałuję, że jako prezydent nie wykorzystuje możliwości pisania ustaw.

Limon
24-05-2011, 19:45
Ten pan mógłby co najmniej kilka óstaw napisać,

24-05-2011, 20:37
Fakt, że często zadarzją mu się wpadki, ale ukazuje przez to ludzką twarz.

na maturze też tak mogłem powiedzieć :D

Ouroboros
25-05-2011, 06:04
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nasz-dzi ... omosc.html (http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nasz-dziennik-zona-obamy-nie-chce-widziec-komorows,1,4357195,wiadomosc.html)

Jeśli to prawda to mamy do czynienia z faktycznym robieniem "obciachu" u zagraniczników hehe