PDA

Zobacz pełną wersję : Gra wychodzi do windowsa podczas bitew



Jarhead
06-08-2010, 17:28
Witam
Mam problem z grą, który polega na tym, że podczas trwania bitwy z kampanii wywala mi grę do windowsa bez komunikatu o błędzie. Dwa miesiące temu nie miałem takiego błędu. Co ciekawe podczas rozgrywania wolnej bitwy nie w kampanii nie mam żadnego problemu. Bardzo często mam również problemy z grafiką tzn. białe mundury lub cali czarni żołnierze. Domyślam się, że to ma związek z grafiką. Moja karta graficzna to radeon 4650 (laptop).
P.S szukałem podobnego tematu, ale go nie znalazłem jeśli taki jest to proszę mnie poinformować, nie chcę zaśmiecać forum.

Ronin
07-08-2010, 11:43
Witam
Mam problem z grą, który polega na tym, że podczas trwania bitwy z kampanii wywala mi grę do windowsa bez komunikatu o błędzie. Dwa miesiące temu nie miałem takiego błędu. Co ciekawe podczas rozgrywania wolnej bitwy nie w kampanii nie mam żadnego problemu. Bardzo często mam również problemy z grafiką tzn. białe mundury lub cali czarni żołnierze. Domyślam się, że to ma związek z grafiką. Moja karta graficzna to radeon 4650 (laptop).
P.S szukałem podobnego tematu, ale go nie znalazłem jeśli taki jest to proszę mnie poinformować, nie chcę zaśmiecać forum.

Z tego co piszesz najprawdopodobniej problem tkwi w karcie graficznej. Wyskakiwanie gry bez ostrzeżenia oznacza że powoduję ona niestabilność systemu co powoduje CTD. Białe mundury to bug w grze który miał być wyeliminowany z najnowszym patchem. Można go ominąć przez wyjście z gry kombinacją klawiszy Ctrl-Alt-Delete i ponowny powrót do gry. Natomiast na wywalanie do Pulpitu to raczej rozwiązania się nie znajdzie możesz spróbować zaktualizować sterowniki ATI ale moim zdaniem po prostu Grafa nie wytrzymuje obciążenia względnie procesor i to powoduje reset. Jeżeli masz Laptopa to niestety ale musisz wymienić go na lepszy model z kartą graficzną Minimum Radeon 4870 lub jakąś serię 5....
Mam nadzieje że choć trochę wyjaśniłem sprawę pozdrawiam. PS. Może ktoś inny z forum znajdzie lepsze rozwiązanie ale wątpię.

Jarhead
07-08-2010, 11:53
Dzięki za odpowiedź. Popróbuje jeszcze z aktualizacją sterowników. Dziwi mnie jednak, że jak miesiąc temu grałem to nic takiego mi nie wyskakiwało i gra chodziła na prawie najlepszych detalach z ultra rozmiarem jednostek. Może zmienili coś w jakimś patchu dlatego wywala, ale i tak dziękuje Ci za odpowiedź.

Ronin
07-08-2010, 13:57
Przychodzi mi na myśl jeszcze jedno rozwiązanie. Być może źle ci się dograł patch. W takim przypadku to on może powodować niestabilność. Zwykle wszystko przebiega OK ale nigdy nie wiadomo. Jeżeli chcesz mieć pewność to możesz przeinstalować na nowo Napoleona i całego Steam-a jak wgrasz na nowo to wszystkie patche sciągną się od początku. Albo możesz zablokować ściąganie patchy w opcji Uaktualnienia i wtedy będziesz mógł grać na podstawce. Jeżeli mówisz że pierwotnie nie miałeś takich problemów to nie wykluczone że to wina nowego Patcha. CA jest znane z tego że ich nowe łatki nie koniecznie poprawiają stabilność systemu a przeważnie jedno naprawią a drugie spie..ą.

Crawler
08-08-2010, 11:52
Skoro kolega grał dwa miesiące temu i było wszystko ok to nie może to być problem obciążenia karty graficznej. Może to być wina patcha, jak pisał Ronin, ale ja mam jedno pytanie, nie instalowałeś przypadkiem modów? Miałem swego czasu podobny problem, jak miałem mix modów, po reinstalce gry problem ten znikł.

kirlan
09-08-2010, 10:36
Tymczasowo spróbuj zmniejszyć częstotliwość odświeżania ekranu to powinno nieco odciążyć grafikę.
=================
Jak się okaże że to nie kwestia moda, (ale z tego co napisałeś chyba jednak jest) to spróbuj przywrócić stary sterownik grafiki (+ blokada automatycznej aktualizacji sterownika).
Jak to zrobić już pisałem szczegółowo tutaj:
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=98&t=5377&start=0&hilit=instrukcja
==============================
edycja:

.....
Pomogło przeinstalowanie windowsa. ....


co ciekawe w empire mam ten sam błąd i zaczął się on pojawiać w tym samym czasie co w napoleonie :/

:roll: hmmm.... Czyli system nie teges albo konkretniej: ustawienia wirtualnego RAM tudzież zarządzanie RAM fizycznym było skopane. Dla tych co nie lubią reinstalek windowsa wniosek żeby w tych kwestiach pogrzebać.

Jarhead
14-08-2010, 17:40
wybaczcie że tak późno odpisuję, a więc tak wypina mi grę nawet na najgorszej grafice więc to nie przez to. Gra mi chodzi na prawie najwyższych detalach płynnie, choć jak zmniejszyłem grafikę to na początku problem nie występował,a później znów było tak samo. Zainstalowałem grę od poczatku i było to samo, więc to nie wina modów. Jeszcze spróbuję nie wgrywać patchów.

Jarhead
14-08-2010, 17:59
co ciekawe w empire mam ten sam błąd i zaczął się on pojawiać w tym samym czasie co w napoleonie :/

Jarhead
18-08-2010, 07:45
Temat do zamknięcia
Pomogło przeinstalowanie windowsa. Dziękuję wszystkim za pomoc

coolvon
26-05-2011, 20:38
Szanowni Forumowicze, również mam problem z tym wywalaniem do windy przy NTW. Wcześniej wszystko grało jak w zegarku, zmieniłem kompa na ciut lepszy i ETW chodzi bez problemu podobnie jak Shogun 2, tylko NTW wywala za każdym razem jak tylko wgrywa się bitwa....help...