PDA

Zobacz pełną wersję : Wszystko o Unit_Tables - PORADNIK



Salvo
12-08-2010, 07:29
W tym poradniku postaram się czytelnie rozszyfrować dla Was plik unit_tables. Szczególnie przydatne dla osób początkujących.
Do zmian w plikach DB szczególnie polecam DB EDITOR, doskonały do wszelkich zmian.

Idźmy więc po kolei:

Unit ID: Nazwa, po której gra rozpoznaje jednostkę,
Screen Name: Ta kolumna jest dość ciekawa, bo na nic nie wpływa? Wpisana jest tu nazwa jednostki, widziana w grze, nie ma jednak na nic żadnego wpływu. Panowie z CA stworzyli ją po prostu dla wygody.
Category: Określa kategorię jednostki.
Unit Class: Określa klasę jednostki. Odpowiada za nazwę klasy, która w czasie gry pojawia się w nawiasie, na przykład: (Grenadierzy), (Piechota Liniowa). Odpowiada również za specjalne zdolności przyznawane jednostce.
MP cost early
MP cost late
Turns to Build
Trzy powyższe jasne?
Cost
Upkeep
Dwa powyższe dotyczą kampani.
Campaign Map movement points: Punktty ruchu na mapie. W vanilli wygląda to tak: artyleria: 22, piechota: 24, kawaleria: 28, statki: 73-83
Unkown3: Musi być ustawione na True.
Unkown4: Prawdopodobnie odpowiada za głos jednostki... Niepewne.
Unit Icon Path: nazwa ui jednostki. W dziale UI wygląda to tak:

ui/units/icons/<nazwa>.tga and .../<nazwa>_mask.tga
Unit Info pic Path: Podobnie jak powyżej, tylko, że o obrazku z karty jednostki.
ui/units/icons/<nazwa>.tga and .../<nazwa>_mask.tga
Localisation Key: Podobnie jak powyżej, określa nazwę ścieżki do nazwy jednostki i opisów.

text/localisation.loc/unit_description_texts_long_description_text_<nazwa>
Długi opis jednostki.

text/localisation.loc/units_on_screen_name_<Unit ID>
Nazwa jednostki.
Region ID Ref: Określa region, w jakim jednostka jest dostepna, np. poland_home_regions dla husarii.
Unit Limit: Dotyczy kampani. Liczba 0 oznacza brak limitu.
Multiplayer Category
Early Aviability
Dwa powyżej jasne?
unkown8: Ma wpływ na występowanie jednostki we wczesnym okresie, do końca nie wiem jak.
Late Aviability
Jasne?
unkown9: Powinno być 0, z wyjątkiem niektórych okrętów. Nic więcej na ten temat nie wiadomo.
Garrison Aviability: Określa, czy jednostka pojawia się w czasie oblężenia miasta.
MP Unit Limit Tak samo jak wcześniej, tylko, że dla MP.

jarmkow
17-08-2010, 13:06
Unit Limit: Dotyczy kampani. Liczba 0 oznacza brak limitu.

A co wpisać żeby jednostki w ogole nie bylo w kampanii? (ale zeby w mp byla)

Salvo
17-08-2010, 13:29
Trzeba w tabeli building ją wykasować, wtedy nie będzie możliwa do rekrutowania.
Jedyny sposób.

jarmkow
29-08-2010, 15:19
A czy DB EDITOREM mozna edytowac pliki Napoleona TW?

Salvo
30-08-2010, 07:47
Może, nie wiem dokładnie, bo nie mam N:TW.
Do modowania N:TW polecam ten dział, gdzie znajdziesz wszystkie dostępne narzędzia:http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=1440

Nheero
19-08-2011, 22:09
Edytuję ten Region id u kozaków i wpisuję poland_home_regions. I oczywiście jednostka nie pojawia się przy rekrutacji w Polsce. Nie rozumiem jak to działa

robercik8211
24-08-2011, 15:30
bo polacy nie maja jednostki kozakow chyba ze mody

Rue
24-08-2011, 15:55
Przecież kolega Nheero chce sobie ustawić żeby byli dostępni.Właśnie dlatego tu pisze.

Stary Marcin
29-06-2013, 10:22
W tym poradniku postaram się czytelnie rozszyfrować dla Was plik unit_tables. Szczególnie przydatne dla osób początkujących.
Do zmian w plikach DB szczególnie polecam DB EDITOR, doskonały do wszelkich zmian.


Screen Name: Ta kolumna jest dość ciekawa, bo na nic nie wpływa? Wpisana jest tu nazwa jednostki, widziana w grze, nie ma jednak na nic żadnego wpływu. Panowie z CA stworzyli ją po prostu dla wygody.


czy przypadkiem nie przyporządkowuje obrazek do danej jednostki?

Salvo
01-07-2013, 07:29
Zgadujesz, czy sprawdziłeś?
Jak dodawałem do EW2 UI i obrazki z Unit Cards to raczej z tego nie korzystałem, przynajmniej nie przypominam sobie.

Stary Marcin
07-07-2013, 11:25
Strzeliłem, oczywiście w płot :(

stefanek
08-05-2018, 10:34
to moje pierwsze kroki w samodzielnych modyfikacjach, jeszcze nigdy nie probowałem, ale udało się - dziekuję
http://dietlife.pl/pokazy-i-prezentacje-firmy-virgam-opinie-czyli-idealna-okazja-na-zakupy/