PDA

Zobacz pełną wersję : Nie da się uruchomić



skwierczyq
15-08-2010, 12:33
Naprawdę błagam wszystkich o pomoc, bo nie wyrobię. Pożyczyłem od kolegi ETW, jednak nie miałem dostępu do internetu i nie mogłem zaktualizować tej gry. Teraz pożyczyłem NTW, ale pojawia się tutaj problem. Podczas uruchamiania pokazuje się tylko logo Napoleona i nic, gra się zawiesza, komputer nie myśli, myszka nie działa czyli totalna zwiecha i pomaga tylko reset. Zaznaczam, że mam najaktualniejesze sterowniki do karty graficznej i najnowszy directX. Jesteście moją ostatnią nadzieją, bo ten problem opisywałem już na innych forach i odpowiedzi nie dostałem.

Mój sprzęt:

RAM: 2GB
Windows 7 x64
Geforce 9500 GT
Procesor Inter Core 2 Duo E5200

Demon
15-08-2010, 15:06
Rozumiem, że twój kolega instalował wcześniej te gry? Jeśli tak to nie pograsz sobie, ponieważ gra jest przypisywana tylko do jednego konta Steam. No chyba że dał ci wcześniej login i hasło. Jednak piszesz, że nie masz dostępu do internetu, więc nie pograsz sobie w te gry (obydwie). Pzdr

skwierczyq
15-08-2010, 16:03
Być może, ale u tego samego kolegi występuje ten sam problem pomimo ściągnięcia aktualizacji ze Steama, więc wydaje mi się, że to problem natury sprzętowej ewentualnie jakiegoś błędu gry.

Demon
15-08-2010, 16:10
Kolega dał ci login i hasło do konta Steam?

skwierczyq
15-08-2010, 16:25
Tak, od 17 mam już internet i sprawdzałem z jego konta. Niestety jest to samo :/

Demon
15-08-2010, 20:06
Więc jest to wina twojego komputera, ale tu już ja ci nie pomogę :roll: . Pzdr

skwierczyq
15-08-2010, 20:17
Sprawdzałem na Can You Run It i tam pisało, że pójdzie. Szkoda, że mogę pograć tylko w Medievala :roll:

Demon
15-08-2010, 21:15
Tu nie chodzi o to czy sprzęt da radę, bo da. Chodzi o to, że masz coś może wgrane itp. Ja się na tym kompletnie nie znam, więc ci nie doradzę nic sensownego, ale gdyby mi się taka sytuacja zdarzyła, zrobiłbym formata kompa i tyle. :lol:

skwierczyq
16-08-2010, 08:48
W najbliższym czasie chyba tak zrobię, ale dziękuję Ci za radę :D


EDIT:

Sformatowałem, zainstalowałem najnowsze sterowniki i directX i działa :D . Nie wiesz nawet jak uszczęśliwiłeś człowieka i zachęciłeś do kupna Shoguna 2 :D Wielkie dzięki

Jok4r
15-08-2011, 15:51
Wystarczy zaktualizować stery, ściągnąć demo shoguna 2, odpalić, wyłączyć, i włączyć NTW u mnie działało. :}

To nie żart.

gombek88
24-12-2011, 18:49
U mnie pomogła instalacja Visual C++ 2008 z dema Shoguna 2 bez instalacji samego dema.

kswiecicki
18-01-2012, 16:00
Mam także podobny problem. Podczas gry Napoleon mnie wywalił do startu, jednocześnie wyłączając się. Gdy chcę go uruchomić, odpala mi strona startowa w Napoleonie i znowu mnie wywala :/

Rue
18-01-2012, 17:41
Sprawdziłeś spójność plików gry?

kirlan
19-01-2012, 13:15
Sprawdziłeś spójność plików gry?

właśnie!

a poza tym:

skanowałeś FIZYCZNIE twardziela?

kswiecicki
19-01-2012, 14:43
Nie wiem co masz na myśli, pisząc "spójność plików".
Byłem w trakcie toczenia bitwy i nagle wywaliło mnie do pulpitu. Nie instalowałem żadnych patch'y ani dodatków - sama podstawa.
Kupiłem Shogun'a 2 i zobaczymy czy podziała instalacja jego na Napoleona, jak to było kilka postów wyżej

Edit:
Sprawdzenie poprzez spójność plików też nic nie dało, nadal mnie wywala ;/

Ostrzwtlumie
25-03-2012, 10:48
Witam jako że mam dość podobny problem to podczepię się tutaj. więc gdy włączam grę to też mi crash-uje system i muszę restartować kompa.Ale gdy biorę sprawdź spójność plików w steamie to wyskakuje że nie powiodła się weryfikacja i że plik zostanie ponownie pobrany, ale nic się nie pobiera;/ Aha i jeszcze na poczatku gdy pierwszy raz sprawdzałem spójność to wszystko było okey O co chodzi? Gdy próbuje włączyć demo shoguna 2 to nawet okienka wczytywania niema i crash-uje system. Szukałem pomocy prawie wszędzie i nic nie pomaga;/ Jedynie tutaj nadzieja. I zostaje reinstalacja systemu;/

Ostrzwtlumie
28-03-2012, 18:11
Witam ponownie,
wiem że lepiej edytować ale chciałbym odnowić mój problem. Więc tak, skontaktowałem się z cd project w kwestii pomocy technicznej. Konsultant polecił mi zaktualizować sterowniki karty dźwiękowej Realtek. Niestety przy próbie instalacji wyskakuje takie okienko:
http://scr.hu/screenshooter/9280258/xiflcov
Wiem że odpowiedzą mi ale zrobią to najwcześniej jutro, a może ktoś tu wpadnie o co chodzi :D Ja myślę że powinny się te stare sterowniki wykasować ale się nie usuwają i jest problem :?
A co do steama to wyskakuje takie okienko przy sprawdzaniu spójności plików:
http://scr.hu/screenshooter/9280258/arnqkmc
Proszę o pomoc.

29-03-2012, 21:11
Odnośnie steama, czyli coś się pokiełbasiło i sam sobie to uzupełni, to normalne, ten typ tak ma. Co do karty muzycznej, spróbuj wejść - ( może to było już? ) w sterowniki karty muzycznej, np. w menagerze urządzeń i tam spróbuj zrobić aktualizację, zobacz co ci system podpowie.

Ostrzwtlumie
30-03-2012, 11:15
Przy pomoc strony Acer ściągnąłem poprawne stery ale dalej nie działa;/ Zobaczę co mi z pomoc technicznej dalej poradzą ;)

Ostrzwtlumie
12-04-2012, 16:32
Więc tak pomoc techniczna poradziła mi usunąć jakieś konfiguracje w plikach ale to nic nie dało. Później wysłali zmodyfikowany plik w mniejszej rozdzielczości bez dźwięku i dalej nic. Przed świętami urwały się odpowiedź i nic więcej nie poradzili :(
Log im wysłałem nawet pobrałem program co sprawdza komputer( Belarc).

WOJOWNIKH
12-04-2012, 18:02
U mnie sam nie mam pojęcia, co się działo... :shock:
Empire działał normalnie, wręcz nawet dobrze z modem DMUC 7.0. Napek nie chciał się w ogóle uruchomić - pojawił się ekran z napisem Napoleon i tu zwiecha. Po 2h czekania twardy reset. Pomógł tylko format - teraz jest git. Także takie rozwiązanie polecam każdemu ;).

Ostrzwtlumie
12-04-2012, 18:10
POST
O_o to już druga osoba u której format dał rezultaty :? Chyba tez mnie to czeka ale najpierw przerzucę całego medka2 na osobny dysk(60Gb trochę się nazbierało hehe) oraz filmy i muzykę.

WOJOWNIKH
12-04-2012, 18:18
POST
O_o to już druga osoba u której format dał rezultaty :? Chyba tez mnie to czeka ale najpierw przerzucę całego medka2 na osobny dysk(60Gb trochę się nazbierało hehe) oraz filmy i muzykę.
Po prawdzie to ta 1. osoba, u której format coś dał (a właściwie jej sukces) przekonał mnie o formacie.
Jak dla mnie problem w rejestrze gdzieś siedział - zainstalowanie tych samych sterów co wcześniej nic nie zmieniło, bo gra się uruchomiła.

LEGION
18-11-2014, 19:31
Zainstalowałem Napoleona na nowym lapku, pościągał steam aktualizacje i nie odpalił!
Zmieniłem ustawienia językowe steam kilka razy i za każdym razem jest pobieranie ok. 420 MB aktualizacji ale po wszystkim Napoleon nie odpala.
Ktoś z Was miał może podobną przypadłość? Może ktoś zna rozwiązanie?
Na chwilę podświetla się ikonka w steam na zielono (w grze) i po chwili ponownie robi się niebieska.

Charles de Gaulle
21-06-2015, 15:20
Witam
Mam pewien problem z grą Napoleon total war. Płyta oryginał (platynowa kolekcja). Gdy chcę uruchomić grę wyskakuje mi komunikat, że przygotowuje do uruchomienia gry. Niestety gra się nie włącza a komunikat pojawia się i znika cały czas. Sprawdziłem spójność plików, wykazało 3 błędy spróbowałem uruchomić ale nic. Przeinstalowałem 3 razy i nic, zawsze sprawdzając spójność plików. Przy czym zawsze po instalacji gdy sprawdzałem spójność wykazywało od 1 do 3 plików błędnych. Mimo pobierania tych plików przez steam gra się nie włączała. Zainstalowałem tez moda (DarthMod Napoleon v2.65) ale i z modem i bez moda gra się nie włącza. Proszę o pomoc gdyż na internecie nie znalazłem wyjaśnionego tego typu przypadku. Patrzyłem też czy w innych grach tak się pojawiało ale tamte wskazówki nic nie dały.

Proszę nie zakładać nowych wątków do problemów już poruszanych
Sadam86

Shay Ruan
21-06-2015, 15:59
Spróbuj pobrac gre bezpośrednio ze steam. Może masz popsutą płytę.

Charles de Gaulle
21-06-2015, 16:15
Zrobiłem tak w przypadku Empire total war ale to też nic nie dało. Jeśli chodzi o Empire total war to mam ten sam problem co z NTW.
Jak coś to mam Windows 7 i do Empire tez zainstalowałem moda v8.0 Platinum ale no ten sam problem w obu grach. A jeszcze jedno udało mi się raz uruchomić Empire bez moda ale jak wyłączyłem i chciałem włączyć jeszcze raz to juz sie nie dało. W NTW udało mi się wlączyć przy uruchomionym launcherze z DarhModa Napoleon lecz niestety to byl pierwszy i ostatni raz jak dotąd.



Problem rozwiązany. Przy instalacji FIFA 15 musiałem zainstalować jeszcze 1 program Distric albo coś takiego. Od tego momentu obie gry działają jak należy. Myśle ze tą radą pomogę wielu innym użytkownikom.

Kajens
29-04-2016, 14:24
Ja wyłączyłem te wszystkie należące do dźwięku, w Menedżer Urządzeń, i mi działa. Tylko jest problem, bo nie ma dźwięku. U mnie był to problem z kartą dźwiękową