PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc Szkolna



Rafa
03-09-2009, 14:06
Tak, już się zaczęła : P

Jak coś to chętnie pomogę z matmą lub fizyką.

Gajush
04-09-2009, 22:20
Rosyjski jak ktoś będzie miał problemy!
Ale nie nadużywać! :P

Lena
05-09-2009, 19:08
No to ja z językiem polskim, ale w granicach mojego czasu i Waszego rozsądku ;)

jan_boruta
05-09-2009, 19:48
Też się piszę na polski, ponadto na angielski i podstawowy francuski. O, historia sztuki/wok też. :)

Andzia
05-09-2009, 19:52
Ja mogę przy historii,wos i j.niemieckim pomóc

Generał Scorpius
05-09-2009, 19:53
Ja mogę przy szwedzkim, angielskim, polskim, historii, geografii, chemii, fizyce i biologii.
Moje ukochane języki, przedmioty ścisłe i wzorca do serii total war.

Maharbal
05-09-2009, 21:33
Do mnie w razie problemów z hiszpańskim. Postaram się pomóc, na ile będę potrafił.....z historią identycznie.

Demand
06-09-2009, 00:26
Szkoda tylko, że nie za bardzo jest komu pomagać póki co, ale generalnie z historią, WOSem i angielskim też mogę pomóc :P

Andzia
06-09-2009, 07:44
Podsumując :

J.Angielski - Jan_Boruta, Generał Scorpius, Demand
J.Francuski - Jan_Boruta
J.Hiszpański - Maharbal
J.Niemiecki - Andzia
J.Polski - Lena, Jan_Boruta, Generał Scorpius
J.Rosyjski - Gajush
J.Szwedzki - Generał Scorpius
Biologia - Generał Scorpius
Chemia - Generał Scorpius
Historia - Andzia, Generał Scorpius, Maharbal, Demand
Fizyka - Rafa, Generał Scorpius
Geografia - Generał Scorpius
Matematyka: Rafa
WOK - Jan_Boruta
WOS - Andzia, Demand

Chyba nie ma zadania domowego którego by ta ekipa nie rozwiązałaby :)

vlad77
06-09-2009, 10:37
Andzia dopisz mnie do rosyjskiego i hiry. Sam też od czasu do czasu będę prosił o pomoc :)

Joopiter
06-09-2009, 11:30
Ja moge z angielskim i matma (tylko nie wiem czy cos jeszcze pamietam z LO:P)

06-09-2009, 13:52
Jest ktoś od esejów? :mrgreen:

Ja, Klaudiusz
06-09-2009, 18:33
Ja mogę do pomóc Historia i Angielski...no i WF :p

jester1
06-09-2009, 23:57
Pomoże mi ktoś z zawiłym i trudnym przedmiotem o nazwie stylistyka :x ?

kacperekPL
07-09-2009, 15:26
Jest sprawa...

Na pewno ktoś na forum miał styczność z olimpiadą z historii. Jakie były zagadnienia, pytania (tak ogólnie). Jestem z II. gim.

vlad77
07-09-2009, 16:14
Ale to kuratoryjny czy szkolny? Jak ten drugi to takie ogólnikowe pytania jak w którym była bitwa pod maratonem, albo coś takiego. Jak ten drugi to zapytaj nauczyciela ale na poziomie szkolnym to powinno być o starożytności i średniowieczu i podajże nic więcej.

Andzia
07-09-2009, 16:21
Zawsze gdy brałem w konkursach historycznych to zawsze były pytania regionalne (ja pochodzę z pomorskiego więc pytanie o przynależność Gdańska w różnych okresach itd.)

kacperekPL
07-09-2009, 16:39
Raczej bym wolał ogólnie o starożytności i średniowieczu ;) Zobaczymy co czas pokaże ;) Dzięki za odpowiedzi.

vlad77
08-09-2009, 14:08
Potrzebuję pomocy z fizy/matmy. Oto zadanie:
Samochód wyjechał z punktu A do punktu B ze stałą prędkością 40km/h. W punkcie B natychmiast zawraca i jedzie do punktu A ze stałą prędkością 60km/h. W punkcie A podróż się kończy. Oblicz szybkość średnią pojazdu podczas podróży. Ile wynosi prędkość średnia?

Prędkość i Szybkość to dwie różne wielkości.

Rafa
08-09-2009, 16:18
Obie drogi są jednakowe s1=s2. Jak wiadomo prędkośc średnia to iloraz drogi przez czas.

v1=s/t1 (droga z A do B)
v2=s/t2 (droga z B do A)

V=(s+s)/(t1+t2)

wyznaczamy t1 i t2, podstawiamy do wzoru i powinno wyjść coś takiego:(tam w mianowniku jak będziesz rozwiązywał wyciągnij s przed nawias)

V=(2v1v2)/(v1+v2)

V=(2 40 60)/ (40+60)= 4800/100 = 48 km/h (prędkość średnia)

Z tego co pamiętam szybkość jest wielkością skalarną, więc po prostu wyciągnij średnią arytmetyczną: (v1 + v2)/2 = 50 km/h


Szkoda, że forum nie ma zainstalowanego LaTeXa :P Ale mam nadzieję że jest w miarę czytelne ;)

vlad77
09-09-2009, 17:51
Dzięki rafa.

Hastiati
09-09-2009, 19:12
Jeszcze jeden post na ten temat i masz warna - mossin

Adamsky
09-09-2009, 22:16
Licencjata/magisterkę też ci skrobnąć?

Hastiati
10-09-2009, 13:03
Licencjata/magisterkę też ci skrobnąć?

coś ci sie nie podoba? Wolna wola kazde ktos pomoze albo nie, wiec po co wyskaujesz z glupawymi tekstami.

10-09-2009, 18:40
Kilka miechów temu na starym forum też tego potrzebowałeś. Niech zgadne też na wczoraj.

Creet
21-09-2009, 18:01
Ludzie potrzebuję pomocy!
"Opisz zmiany , które zaszły w środowisku geograficznym po ustąpieniu lądolodu z obszaru Polski około 12 tys. lat temu."
Nie musicie mi pisać referatu proszę tylko o kilka punktów bo za cholerę nie rozumiem o co w tym chodzi. Na logikę po tym jak już lód ustąpił żadnych zmian nie było nie?

Rafa
21-09-2009, 18:18
A na przykład zmiana ukształtowania terenu? Zmiana żyzności gleb, czy coś w tym stylu, co wiąże się z dużą ilością naniesionego żwiru i gliny.

Na razie nic więcej do głowy mi nie przychodzi.

EDIT:

Nowe koryta rzeczne i jeziora, ale to związane ze zmianą ukształtowania terenu.

Maharbal
21-09-2009, 18:21
Kto nauczy się za mnie nowych słów na korki z angielskiego :?: 8-)

Demand
21-09-2009, 20:12
Nie, ale w zamian nauczę Cię różnicy w wymowie -th i -f w angielskim, na przykładzie jaki podała nam nauczycielka w jednej z bardziej znanych prywatnych lubelskich szkół językowych ;) Podchodziła do każdej osoby w grupie i powtarzała schemat:
-Please, say "thank you"
-Thank you
-Good, and now say "fuck you"
-eee... fuck you?
-Great, Everybody heard a difference? ;)

22-09-2009, 18:58
A jak ktoś nie słyszał różnicy ? :mrgreen:

vlad77
22-09-2009, 19:31
Ludzie potrzebuję pomocy!
"Opisz zmiany , które zaszły w środowisku geograficznym po ustąpieniu lądolodu z obszaru Polski około 12 tys. lat temu."
Nie musicie mi pisać referatu proszę tylko o kilka punktów bo za cholerę nie rozumiem o co w tym chodzi. Na logikę po tym jak już lód ustąpił żadnych zmian nie było nie?

W tym przypadku masz jeszcze coś takiego, że jak szedł lodowiec to na nasze tereny nanosił różne śmieci ze Skandynawii (drzewa, roślinność), a po ustąpieniu glacjału to wszystko zaryte pod ziemią tworzyło węgiel itp.

Roland
23-09-2009, 18:22
Musze przygotować prasówkę do szkoły, to znaczy umieć omówić jedno wydarzenie z Polski i jedno ze świata, które miało miejsce w ciągu ostatniego tygodnia, powiem Wam szczerzę, że przespałem cały wrzesień i jestem średnio zorientowany w tym co się działo (ot tylko pobieżnie oglądałem wiadomości, nic więcej) i tak dzisiaj przeglądam sobie różne portale i co widzę? Nic się nie dzieje, co to jest? Jedyne o czym mówią w TV to górnicy - no dobra, tragedia była ale to nie jest sprawa ważna dla Polski, albo jakaś kobieta, która wygrała z Gościem Niedzielnym... Jedyne co się wydarzyło ważniejszego to to, że reżim zamknął plantacje gandzi, ale przecież nie powiem na lekcji o tym, że zmarnowano tyle szczęścia bo dostanę za to banie, a jak mam dostać banie to lepiej zaoszczędzę swój czas i w ogóle nic nie przygotuje. Tak samo na świecie, nic tylko przepychanki z Rosją o II WŚ i gadanie o tym jak głęboko Obama wsadził sobie nasz kraj w tyłek - nie dzieje się na świecie nic ważnego... Albo to co się dzieje dla mnie nie znaczy nic ważnego :D

I tutaj zwracam się z prośbą do Was. Nie chodzi mi o to abyście pisali mi prasówkę, broń Boże, chodzi mi tylko o to abyście podali propozycje na jaki temat zrobić tę prasówkę, jakie wydarzenie wybralibyście właśnie na takie zadanie (nie może być sportowe). Podajcie tylko propozycję, a ja już się w temacie zorientuje i przygotuję.


EDIT:
Dzięki Tomsn, zrobiłem tak jak podpowiedziałeś, a na temat "ze świata" to wziąłem wystrzelenie tych 7 satelitów w Indiach, może nie tak ważne ale co tam.

tomsn
23-09-2009, 19:12
w Polsce z polityki to uchwała sejmowa o 17 września - to by był mój typ..

Przemysł II
24-09-2009, 16:41
Ja mam następujący problem. Jestem w klasie maturalnej i muszę przygotować bibliografię, w której zawarte są różne modele państwa w wybranych utworach literackich. Ja niestety nie mam pomysłu jakie książki mógłbym podać. Czy ktoś mógłby mi pomóc?? Jest to bardzo pilne :!:

Furiusz
24-09-2009, 17:03
Nie przesadzaj z ta pilnością :D
Szekspir kilka rzeczy w tym temacie napisał, Niemcewicz i Kochanowski również (tak przy okazji nie chodzi o teksty typu Utopia?) zdziwię ale i u Sienkiewicza tez znajdziesz parę takich tekstów.

Przemysł II
24-09-2009, 17:10
Nie przesadzaj z ta pilnością :D
Szekspir kilka rzeczy w tym temacie napisał, Niemcewicz i Kochanowski również (tak przy okazji nie chodzi o teksty typu Utopia?) zdziwię ale i u Sienkiewicza tez znajdziesz parę takich tekstów.
Chodzi o rzeczywiste modele ustrojowe, a nie takie o idealnym państwie.
Uwierz mi, to naprawdę dla mnie ważne ;)

jan_boruta
24-09-2009, 18:38
Cesarstwa, autokracje:
Kapuściński: "Cesarz"
Sienkiewicz: "Faraon", "Quo Vadis"

Totalitaryzmy:
Kapuściński: "Imperium"

Niestety o demokracji i innych tego typu głupotach nie czytałem a i jakoś mój ograniczony intelekt nie pozwala mi przypomnieć sobie więcej. Traktuj to jako sugestie :)

Furiusz
24-09-2009, 18:40
Domyślam się - może tak u szekspira masz może i zniekształcony ale jednak obraz rzeczywistości ustrojowej, roli władcy itd, możesz sięgnąć np. po Arystofanesa (np. Chmury - jest tam trochę o demokracji i systemie procesowym), dialogi Platon np. Państwo - rozmowa Kreteńczyka, Spartiaty i kogoś jeszcze o ustrojach swoich poleis, nie wiem czy podpadają pod twoja pracę również źródła hit :D, U Sienkiewicza masz też zniekształcony obraz Polski XVII wiecznej, Stary Testament pełen jest tekstów o państwie i jego funkcjonowaniu, Nowy mniej, w Odyseji główny bohater trafia do różnych ludów jest tam porównanie ich instytucji, funkcji etc, Guliver też miał podobne przygody, "Cesarz" Kapuścińskiego opisuje rzeczywistość jedynowładztwa, między wierszami jest to tez w "Samotności patriarchy", Eco tez daje w swoich książkach (zwłaszcza Baudolino) tego typu wstawki, jeszcze parę by się znalazło, jakbyś nakreślił trochę dokładniej wizje pracy można by lepiej pomóc.

Przemysł II
24-09-2009, 19:43
Naprawdę wielkie dzięki chłopaki :D :D Precyzując chodzi mi dokładnie o dzieła, które nie są popularnonaukowymi, myślałem także nad "Mistrzem i Małgorzatą" Bułhakova, gdzie opisano totalitarną Rosję.

Furiusz
24-09-2009, 20:00
Piszesz, że praca jest o różnych modelach państwa w dziełach literackich w doprecyzowaniu chodziło mi o to czy uznajesz za dzieło literackie - Utopię Morusa ew. Modrzejewskiego? czy za dzieło literackie podpadnie ci kronika Kadłubka? opisujesz system sprawowania władzy? (tu niezbędny byłby Folwark Orwella), Czy zajmujesz się całością zagadnienia władzy - a więc prawem, wojskiem przekazywaniem władzy itd? Wiele możliwości.

W ST szukaj raczej w księgach kapłańskich, powtórzonego prawa itd. W NT w ewangeliach przy opisie męki Chrystusa - szukajcie a znajdziecie :D
Tekst Kapuścińskiego w cesarzu opisuje mechanizmy nie tyle totalitaryzmu co każdego tego typu państwa - cesarstwa bizantyjskiego również :D Jest jeszcze Szachin-szach o Iranie i jego władcach - swoją drogą literacko jak dla mnie lepszy od Cesarza. Obertyńska - też jest opis systemu ZSRR od strony kresów wschodnich, zbrodnia i Kara - tez znajdziesz, Germinal Zoli (choć to lewicowa książka, naturalistyczna ale pod ten temat podpada), w "Samotności długodystansowca też znajdziesz ale przez wiersze- krótka i przyjemna lekturka polecam.
Jest tego od groma, zalezy co masz zamiar pisać a bibliografię możesz oddać i za 5 miesięcy :Dchoć nie namawiam :D

Przemysł II
24-09-2009, 20:16
W takim razie nie znasz mojej wychowawczyni :lol: to strasznie zawzięta bestia, której nawet dyrektor się boi- na serio, sam widziałem. Ma 41 lat i z wyglądu wygląda na miłą, ale jak ją poznasz to stracisz sens życia, ponadto nie ma męża i uważa się za "naszą" drugą matkę i próbuje nas wychować :D
Raczej skupiam się na opisywaniu systemu władzy, a poniekąd chciałbym trochę wspomnieć o wojsku i obowiązującym prawie. Zresztą i tak wielkie dzięki za wszystko :D Sam nie miałem pomysłów, ale teraz majc kilka przykładów sam sobie już poradzę, zawsze mam problem z początkiem, ale jak już wiem czego mam szukać to już idzie mi bez problemu

vlad77
26-09-2009, 21:04
Słuchajcie mam problem, liczyłem 6 razy i za każdym razem wychodzi mi zły wynik (ale ciągle taki sam :D ).
Dla wartości x=(-3/4); y=(-1/3) Oblicz wyrażenie: 12x^2y-7xy.
Powinno wyjść -4 i 3/4, a mi wychodzi ciągle -4.

28-09-2009, 19:26
Może ktoś miły podpowiedzieć 1 najważniejsze wydarzenie w Polsce i na świecie? Z góry dzięki. ;) Z datą ofc i żeby było we wrześniu.

Vasyshq
28-09-2009, 19:41
Wynalezienie pisma i chrzest Polski :P

vlad77
28-09-2009, 19:53
Na świecie to nasza kochana głowa państwa zjadła obiad (czy coś) z Obamą. W polsce Bóg go wie...

28-09-2009, 20:06
Wynalezienie pisma i chrzest Polski :P

Myślisz, że to wszystko we wrześnu?


Na świecie to nasza kochana głowa państwa zjadła obiad (czy coś) z Obamą. W polsce Bóg go wie...

Dobra, napisałem coś o skończeniu z tarczą (nawet daty nie można znaleść, bo cały czas informacja zaprzecza informacji) i złoto na ME.

kacperekPL
07-10-2009, 15:17
Starożytna Palestyna to inaczej starożytny Izrael, co nie? :mrgreen:

Matatjahu
07-10-2009, 16:43
Afera hazardowa i zwolnienie:

- szejnfelda
- czumy
- schetyny

Furiusz
10-10-2009, 16:53
Starożytna Palestyna to inaczej starożytny Izrael, co nie?
Bynajmniej, ziemie te przez wieki miały od kija nazw - w antyku mamy m.in. królestwo Judy. Kanaan to tez te ziemie, Fenicja to tez te, Syria inne to też te. Musisz podać o jaki Ci okres chodzi.

Andzia
11-10-2009, 19:07
Panowie, mam sprawę najwyższej wagi

http://use.edu.pl/

Kurs szybkiego czytania, czy ktoś uczestniczył w nim ? Potrzebowałbym waszych opinii na ten temat, ale prosiłbym żeby udzielały się osoby które przeszły, lub są w trakcie. I co sądzicie o cenie tego kursu ? U mnie 2600zł za 24 miesięcy treningu (5 razy w tygodniu ok.20-30 min)

kacperekPL
12-10-2009, 14:34
Nie uczęszczałem na takie zajęcia ale kiedyś się tym interesowałem. Powiem ci tak: kursy są też w internecie (polegają na ćwiczeniach) ale wiadomo, że takie "treningi" na żywo będą zdecydowanie lepsze. Wybór należy do ciebie, kiepski ale darmowy kurs w domu, czy dobry ale płatny kurs. Osobiście wybrałbym opcje drugą bo masz 5 dni w tygodniu treningu i to przez dwa lata, z profesjonalistami. ;) No ale cóż ja ci będę radził skoro z czymś takim, styczności większej nie miałem.

Rafa
13-10-2009, 15:22
Szkoda kasy, to samo możesz zrobić w domu we własnym zakresie. http://www.szybkie-czytanie.com/

Andzia
15-10-2009, 16:39
Czy ktoś ma schemat pisania recenzji z własną interpretacją ?

Furiusz
16-10-2009, 11:49
Jakiej recenzji? jeśli chodzi Ci o teksty historyczno-naukowe, to mogę poszukać notatek i schematów z zeszłego roku, ew. wysłać pracę na wzór :D Choć nie była najlepsza :D

Kyp
16-10-2009, 13:16
Mógłbyś mi wysłać Furiusz? Akurat tak się składa, że będę musiał dłuższy tekst z historii napisać.

Furiusz
16-10-2009, 13:52
Może poszukam, ale nie ręczę, że ją znajdę, a przepisywać mi się nie będzie chciało :D
Ogólnie recenzja naukowa z tego co mnie uczyli powinna zawierać kilka podstawowych elementów.
Temat, a więc jaka książka, jakiego autora, parę słów o samym autorze.
Inne publikacje na ten temat, miejsce na scenie wydawniczej etc.
Opis samego tekstu, metodyki, źródeł na jakich opierał się autor, wytknięcie ew. błędów i niezgodności, ocena zaproponowanej metody, porównanie do prac i wyników prac innych (połączone z oceną ew.)
Ocena czytelności książki, przejrzystości, układu stron, dodatkowych plansz (mapy, zdjęcia, rys etc)
podsumowanie.
tak to w teorii powinno wyglądać, choć zapewne ktoś nauczony inaczej będzie inaczej to pisał. Nie chodzi, o kolejność punktów by robić to punkt po punkcie, tylko by zawrzeć je w swojej recenzji, czy większość z nich.

Kyp
20-10-2009, 17:46
Kupię trzy pierwsze części Czarnych Grzbietów: Starożytność, Średniowiecze i Nowożytność. Zainteresowanych sprzedażą proszę o kontakt na priw lub email mikolai21@gmail.com

CaiusCosades
31-10-2009, 11:32
Bardzo pilne!

Skutki upadku Cesarstwa Zachdniorzymskiego. Bardzo proszę o artykuły w internecie, zawierające informacje n.t. ogólnego upadku cywilizacji, skutków politycznych, konsekwencji religijnych, etc... Z góry dziękuję za najmniejszą pomoc :)

Przemysł II
31-10-2009, 11:45
Bardzo pilne!

Skutki upadku Cesarstwa Zachdniorzymskiego. Bardzo proszę o artykuły w internecie, zawierające informacje n.t. ogólnego upadku cywilizacji, skutków politycznych, konsekwencji religijnych, etc... Z góry dziękuję za najmniejszą pomoc :)
Do pracy olimpijskiej z histy co nie?? Ja piszę z średniowiecza.
http://www.romanum.historicus.pl/art/upadekrzymu.rtf- może to ci pomoże
poszukaj też tutaj http://www.romanum.historicus.pl/index.html
jeżeli potrzebujesz literatury poszukaj na chomikuj.pl, ale pamiętaj, że sciągnięte informacje możesz posiadać na dysku max 24h chyba że wolisz nielegalnie ;)

CaiusCosades
31-10-2009, 11:51
Bardzo pilne!

Skutki upadku Cesarstwa Zachdniorzymskiego. Bardzo proszę o artykuły w internecie, zawierające informacje n.t. ogólnego upadku cywilizacji, skutków politycznych, konsekwencji religijnych, etc... Z góry dziękuję za najmniejszą pomoc :)
Do pracy olimpijskiej z histy co nie?? Ja piszę z średniowiecza.
http://www.romanum.historicus.pl/art/upadekrzymu.rtf- może to ci pomoże
poszukaj też tutaj http://www.romanum.historicus.pl/index.html
jeżeli potrzebujesz literatury poszukaj na chomikuj.pl, ale pamiętaj, że sciągnięte informacje możesz posiadać na dysku max 24h chyba że wolisz nielegalnie ;)

Zgadza się. Pierwszą część pracy na temat przyczyn już mam napisaną. Nie było z nią większych problemów, ponieważ posiłkowałem się "Upadkiem Rzymu" Krawczuka. Teraz muszę opierać się na podręczniku i źródłach z internetu :) Dziękuję za pomoc.

P.S. Jeszcze dwie osoby z mojej klasy piszą o średniowieczu.

Przemysł II
31-10-2009, 11:54
Bardzo pilne!

Skutki upadku Cesarstwa Zachdniorzymskiego. Bardzo proszę o artykuły w internecie, zawierające informacje n.t. ogólnego upadku cywilizacji, skutków politycznych, konsekwencji religijnych, etc... Z góry dziękuję za najmniejszą pomoc :)
Do pracy olimpijskiej z histy co nie?? Ja piszę z średniowiecza.
http://www.romanum.historicus.pl/art/upadekrzymu.rtf- może to ci pomoże
poszukaj też tutaj http://www.romanum.historicus.pl/index.html
jeżeli potrzebujesz literatury poszukaj na chomikuj.pl, ale pamiętaj, że sciągnięte informacje możesz posiadać na dysku max 24h chyba że wolisz nielegalnie ;)

Zgadza się. Pierwszą część pracy na temat przyczyn już mam napisaną. Nie było z nią większych problemów, ponieważ posiłkowałem się "Upadkiem Rzymu" Krawczuka. Teraz muszę opierać się na podręczniku i źródłach z internetu :) Dziękuję za pomoc.

P.S. Jeszcze dwie osoby z mojej klasy piszą o średniowieczu.

Weź jeszcze Jaczynowską Historię Rzymu, a najlepiej staraj się powoływać na jak największą ilość źródeł w bibliografii nie koniecznie z nich korzystając (ja mam 11 książek, ale z nich wszytskich korzystałem)- lepiej wtedy to wygląda :D
Z historycy.org.pl :
M. Jaczynowska "Dzieje Imperium Romanum"
G. Alfody "Historia społeczna starożytnego Rzymu"
P. Brown "Świat późnego antyku"
T. Kotula "Kryzys III wieku w zachodnich prowincjach Cesarstwa Rzymskiego"
M. Cary/ H. Scullard "Dzieje Rzymu"

CaiusCosades
31-10-2009, 12:32
Udział w tej olimpiadzie traktuję jako możliwość poszerzenia swojej wiedzy na ten ciekawy temat. Nie liczę na zakwalifikowanie się do drugiego etapu. Kusząca jest także wizja niezłych ocen z historii ;)

janker92
31-10-2009, 13:17
A mi pomoże ktoś przy temacie "Ruch egzekucyjny w Polsce i jego znaczenie"?
Znajdą się w internecie jakieś ciekawe źródła nie licząc Wikipedii?

Przemysł II
31-10-2009, 18:10
A mi pomoże ktoś przy temacie "Ruch egzekucyjny w Polsce i jego znaczenie"?
Znajdą się w internecie jakieś ciekawe źródła nie licząc Wikipedii?

A czy przeglądałeś stronę Historycy.org.pl?? Tam wśród postów znajdziesz napewno jakąś książkę o ruchu. oto link tutaj i przejrzyj następne strony (http://www.historycy.org/index.php?showtopic=54299&st=390)

Pink
31-10-2009, 19:24
Witam dawno nie miałem zadania z fizyki, jednak muszę na poniedziałek zrobić kilka zadań. Część sam zrobiłem jednak nie wiem jak zrobić resztę.

"W czasie rozbłyśnięcia błyskawicy równym 2m/s przeniesiony został ładunek 20 Culombów. Ile wynosiło średnie natężenie prądu ? "

"Żarówka o mocy 100W włączona jest do sieci o napięciu 230V. Oblicz wartość natężenia prądu płynącego przez żarówkę ?"

Może mógłby ktoś wspomóc. Z fizyki akurat jestem kompletna d.. więc pomoże ktoś ?

Furvus
31-10-2009, 21:54
W tym drugim korzystamy z P = U*I, gdzie
P - moc
U - napięcie
I - natężenie
więc I = P/U = 100/230

Pink
01-11-2009, 09:22
Dzięki za pomoc, jak już wspomniałem fizyka dla mnie to czarna magia ;)

Bronti
13-11-2009, 07:22
Potrzebował bym mapy z podziałem Anglii lub Wielkiej Brytanii na hrabstwa. Wujek Google nie za bardzo chce mi pomóc ;)

Demand
13-11-2009, 11:25
Ciocia wikipedia znalazła cośtakiego, może to Ci w czymś pomoże?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/1/11/ShireCountiesEngland.png

Bronti
13-11-2009, 15:41
To właśnie znalazłem ale to mnie nie ratuje. Przyjemniej żeby były podpisane to tak. Zresztą obrazek jeszcze musi być w miarę rozsądnej rozdzielczości bo jego przeznaczeniem jest wykorzystanie w prezentacji na temat samorządu lokalnego w Anglii.

Aczkolwiek dziękuję Demand za dobre chęci :)

Nagano
13-11-2009, 18:59
http://www.local.communities.gov.uk/finance/stats/lgfs/lgfs13/13.gif
Będziesz musiał sobie po przybliżać :P

Bronti
14-11-2009, 12:11
Dziękuję Ci bardzo. Myślę, że nic lepszego nie znajdę więc lepsze to niż nic 8-)

Creet
16-11-2009, 17:57
Rozwiąż nierówności:
(2 - x)(3x + 1)(2x - 3) > 0 ;
(x^2 + 3x + 2)( 2x^2 + 7x -4)(9 - x^2) > 0;

Mam jeszcze ze trzydzieści przykładów ale mam nadzieję, że jak zobaczę rozw. do tych dwóch to rozjaśni mi się we łbie.

Rafa
18-11-2009, 16:55
Znajdź miejsca zerowe, w pierwszym przypadku to 2, -1/3, 3/2. Zaznacz to na osi i narysuj wykres funkcji od prawej dolnej strony (bo x z największą potęga jest ujemny, jak dodatni zaczynasz od góry)
i popatrz na wykresie w jakich przedziałach funkcja jest > 0.

Drugi analogicznie.

Raku
22-11-2009, 10:45
http://img683.imageshack.us/img683/6978/1254947423056.jpg

Z jaka prędkością powinien się poruszać elektron, aby przy zderzeniu z płytką wolframowa wyrwał
z niej nowy elektron, jeŜeli praca wyjścia dla wolframu wynosi 4,53 eV.

Ktoś ma pojęcie jak to obliczyć? Jakich wzorów użyć czy cokolwiek?

Rafa
22-11-2009, 17:27
Yyyy, a nie powinno być jaka energie powinien mieć foton przy uderzeniu w płytkę?

EDIT:

Dobra, już chyba wiem, załóż że energia kinetyczna tego elektronu musi by większa od energi pracy wyjścia.

Ek>W

mv^2/2>4,53 eV

z tego wyznacz v, i pamiętaj że ładunek elementarny elektronu to 1,9 *10^-19, masa 9,11*10^-31 (chyba, ale lepiej sprawdź jeszcze w tablicach bo z pamięci pisze, a poza tym [e]*[V]=[J])

EDIT2:

Zakładamy, że cała energia jest przekazywana drugiemu elektronowi bezstratne, końcowy wzór wyjdzie v=(9,06*1,9+10^-19)/9,11*10^-31, i to wszystko pod pierwiastkiem.

EDIT 3:

W przybliżeniu powinno wyjsc około 1,3*10^6 m/s.

Raku
22-11-2009, 18:32
http://img80.imageshack.us/img80/8924/jackiechanthankyou.th.jpg (http://img80.imageshack.us/i/jackiechanthankyou.jpg/)
Wielkie dzięki Rafa :D

jester1
24-11-2009, 20:57
Szukam ofiarowania Ifigenii z Iliady/Odysei. Może ktoś mi podac namiar na ten fragment?

Furiusz
24-11-2009, 21:01
To w Odysei nie znajdziesz. W jakim tłumaczeniu?

jester1
25-11-2009, 20:11
To w Odysei nie znajdziesz. W jakim tłumaczeniu?
Którymkolwiek. Potrzebuję na jutro :o

Rafa
29-11-2009, 11:07
Byłby ktoś tak miły i napisał życzenia świateczne po rosyjsku ;) ? Cyrylicą można pisac na tej (http://www.translit.ru) stronce. I żeby było to na banalnym poziomie (czyli moim).

Furiusz
29-11-2009, 11:11
все самое лучшее случай Рождественский. Chyba jakoś tak to powinno być :D rosyjskiego uczę się od niedawna :D

Wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia :D

Nagano
29-11-2009, 14:35
Dziwna ta stronka, rosyjskie "w" pokazuje jako "щ" co oznacza szcz, szć. Powinno być "в", ale tą literę traktują tam jak "v". Czyżbym się innego rosyjskiego uczył w szkole? :lol:

tu masz kilka życzeń
http://www.zyczeniasmsy.pl/po-rosyjsku/ ... eniowe.htm (http://www.zyczeniasmsy.pl/po-rosyjsku/bozonarodzeniowe.htm)

Jak nie będziesz mógł się odczytać/domyśleć to wrzuć to w translate.google.pl

Rafa
29-11-2009, 17:56
Dzieki.

Nagano
30-11-2009, 18:56
Potrzebuję materiałów do referatu na temat "Kultur archeologicznych okresu wędrówek ludów"

Furiusz
30-11-2009, 19:14
Staryyy lata :D

Pytanie , na archeo czy na hist?
Goci.Od skandzy do Campi Gothorum, Kokowski Andrzej
Wandalowie i ich afrykańskie panstwo, nie pamietam autora
Swiat antyczny i barbarzyńcy, teksty, zabytki, refleksja nad przeszłością, Kolendo Jerzy t1-3
Przemiany osadnicze i kulturowe na wschodnim mazowszu i południowym podlasiu u schyłku starożytności [w]Najstarsze dzieje Podlasia w świetle źródeł archeologicznych, pod red. Bryńczak i Urbańczyk
Późnorzymskie miecze z zachodniej Małopolski [w] Europa Barbarica. Ćwierć wieku archeologii., Biborski, Kaczanowski
Goci w Rogowie pod Toruniem , Bokiniec (w archeo zywej z 2001)
Stosunki ekonomiczne w obrębie południowej grupy plemion wschodniosłowiańskich w pierwszej połowie pierwszego tysiąclecia ne , Brajczewski
Supiore Barbari. Ksiega pamiątkowa ku czci profesora kazimierza Godłowskiego
To tak na szybko, uściślij na czym, Ci zależy, czego konkretnie szukasz i się spodziewasz. Jesli oczywiście byś mógł :D

Nagano
30-11-2009, 19:51
Archeo
W sumie to nie wiem co dokładnie, bo wziąłem ten referat jako jeden z nielicznych, które były dostępne. Wydaje mi się, że nie mogę za bardzo wchodzić w szczegóły (przynajmniej tak wnioskuję po kilku referatach na wykładach). Jako podstawę traktuję "Wędrówki ludów. Historia niespokojnej epoki IV i V wieku" pani Mączyńskiej. Nie miałem tej książki jeszcze w rękach, ale słyszałem, że jest to absolutna pozycja "must see" :D
Być może zajrzę do tej pozycji jeśli będzie dostępna:
Swiat antyczny i barbarzyńcy, teksty, zabytki, refleksja nad przeszłością, Kolendo Jerzy t1-3

Źródła internetowe również mile widziane. Dzięki :)

Furiusz
30-11-2009, 20:10
Nagano to przygotuj się na nudny referat swój :D

Pytanie o to czy na archeo czy na hist czy na coś innego masz ten referat zrobić nie jest bezzasadne, bo na co innego trzeba zwrócić baczniejsza uwagę :D Podejrzewam, że na hist, nikt nie będzie sie interesował osteoarcjeo i tego typu bzdurkami a na archeo nie może to być pominięte :D

Kolendo to WUW - wydawnictwo UW, więc podejrzewam, że będzie raczej łatwo dostępny.

Regionalne rzeczy mozna szukac w wydawnictwach archeo poszczególnych uczelni i w AŻ, w też jest troszkę tego :D AToZ tez byłby przydatny :D W WiŻ był też fajny art. o Gotach na Mazowszu

dużo publikacji jest po niemiecku, mniej po angielsku. Jeśli zawęzisz troszkę ramy (chodzi np o germanów czy też i inne nacje typu celtowie, berberowie, fellahowie i sasanidzi? czy interesuje Cię - wykaz kultur archeo, stanowisk, cech charakterystycznych i przemieszczanie się tychże, czy coś innego np. elementy wspólne.

vlad77
01-12-2009, 20:58
Byłby ktoś tak miły i napisał życzenia świateczne po rosyjsku ;) ? Cyrylicą można pisac na tej (http://www.translit.ru) stronce. I żeby było to na banalnym poziomie (czyli moim).

всего самого наилутшего по случаю рождества христово, и счастливого нового года!

ja sam z Białorusi jestem więc to coś dla mnie :) , tłumaczy się mniej więcej tak:
wszystkiego najlepszego z okazji bożego narodzenia i szczęśliwego nowego roku,
jeżeli to za mało pisz coś jeszcze się wymyśli

Aule
02-12-2009, 15:35
Witam.
Nie mogę nigdzie znaleźć jakie kraje są uznawane przez Polskę jako suwerenne. Czy wiecie gdzie mogę znaleźć taką listę?

vlad77
09-12-2009, 17:29
Ja mam pytanie z chemii:
Średnia masa atomowa rubidu wynosi 85,47u. Rubid składa się z izotopów 85Rb i 87Rb. Podaj skład izotopowy pierwiastka.

Te liczby przed symbolem to l. masowa, trzeba podać w procentach ile jednego ile drugiego, może ktoś wie jak to policzyć?

Janczyslaw
10-12-2009, 17:56
Pomoże ktoś przy zadaniu z Historii?
Wypisz jakie reformy pośród poszczególnych państw wprowadziłbyś w XVIIIw. Chodzi mi tu o państwa tj. Rosja, Austria, Prusy.

Bronti
14-01-2010, 21:16
Wiecie może jak umieścić film dokumentalny z płyty zamieszczonej do książki w bibliografii pracy licencjackiej?

PILNE :)

tomsn
17-01-2010, 16:12
myślę, że osobno pod "multimedia" albo normalnie wraz z książką i w nawiasie (nie zapomnieć o wydawnictwie)

Demand
06-02-2010, 17:24
stężenie procentowe = masa substancji/masa roztworu * 100%
Podstaw dane pod wzór: masa roztworu (mr) - 100g
stężenie (Cp) - 20%
otrzymujesz proste równanie: X/100 = 0,2 czyli x=0,2 *100 ergo x = 20

drugi przypadek analogicznie, dane pod wzór i rozwiązujesz równanie.

kacperekPL
18-02-2010, 15:47
Nie zna ktoś jakichś darmowych źródeł do nauki czeskiego? Chodzi mi tu o podstawy...

Adamsky
18-02-2010, 17:11
Nie zna ktoś jakichś darmowych źródeł do nauki czeskiego? Chodzi mi tu o podstawy...

http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_czeski
http://www.jezyk-czeski.info/

Tak poza tym to w Gdyni bibliotek nie macie?

Kyp
28-02-2010, 08:49
Dysponuje ktoś z Was książką Zofii Erdman-Zielińskiej przygotowującą do matury z polskiego?

Ludzie, pomóżcie! ;)

Rafa
01-03-2010, 16:48
Pilnie potrzebna pomoc z rosyjskiego. Chciałbym, żeby mi ktoś skrobnął krótka wypowiedź pisemną (poziom podstawowy). Moja wdzięczność nie będzie znała granic :mrgreen:


Temat: Twoja koleżanka z Rosji wkrótce obchodzi urodziny. Napisz do niej kartę z życzeniami w której:
-określisz, z jakiej okazji piszesz,
-napiszesz, czego jej życzysz,
-powiesz, jaki prezent kupiłeś,
-podasz sposób przekazania prezentu,

Nie musi by długie (nawet lepiej krótkie), no i żeby było parę błędów. Jak tego nie oddam jestem udupi...

Co do cyrylicy -> www.translit.ru (http://www.translit.ru)

vlad77
01-03-2010, 19:26
Zaraz coś skrobnę, na ile to słów?

EDIT: Napiszę ci ręcznie i wrzucę na serwer, będzie szybciej.
Byków może trochę być, mówię po rosyjsku sprawnie, a piszę nie do końca :D

EDIT2: Masz rafa wiadomość tam wszystko jest

06-03-2010, 18:43
Mam wielką prośbę, wie może ktoś dlaczego elektrownie węglowe (ponoć) znajdują się w pobliżu kopalni? Potrzebne mi to na prezentację, z góry dzięki.

Furiusz
06-03-2010, 18:59
Bo są napędzane węglem brunatnym i potrzeba dużych ilości tego paliwa by wytworzyć wystarczająca ilość energii elektrycznej i zwyczajnie koszt transportu na większa odległość byłby gigantyczny?

06-03-2010, 19:26
Wielkie dzięki, sam na to stawiałem, ale wydawało mi się za proste. ;)

Bronti
16-03-2010, 16:26
Chciałem się do wad zwrócić o pomoc z języka niemieckiego. A mianowicie czy to zdanie jest sformułowane prawidłowo -

Um 18 Uhr die Kunden wegnehmen ihre Autos - O 18 klienci zabierają swoje samochody.


Zwłaszcza mam wątpliwości co do tego wegnehmen ( zabierać )

Oraz potrzebuje przetłumaczyć zdanie - O 19 kończę pracę.

Rafa
16-03-2010, 18:57
Z tego co kojarzę wegnehmen jest czasownikiem rozdzielnym i powinno być nehmen ihre Autos weg. Ale pewny nie jestem.

Seban
03-05-2010, 18:37
czy ma ktos moze jakies materialy dotyczace stosunkow jakie panowaly miedzy grekami lacinnikami a muzlumanami w dobie krucjat?

Filmor
07-05-2010, 21:18
Wszedłem z ciekawości i może trochę bez sensu, ale chciałbym zwrócić uwagę na błąd w zadaniu z majcy Rafiego z września;). To co wyliczyłeś to szybkość(48km/h) a prędkość wynosi 0, ponieważ jest miarą przesunięcia w czasie(całkowite średnie przesunięcie wynosi 0-samochód wrócił do punktu wyjścia). Post do usunięcia po poprawce, jeśli jest możliwa w ogóle:). Pozdro.

Rafa
14-05-2010, 21:55
Masz racje, teraz też to widzę. Prędkosc jako wektor wynosi 0 :)

Nagano
03-06-2010, 16:41
Macie może dostępne jakieś materiały na temat oblężeń/szturmów/obrony fortyfikacji w średniowieczu?

Gniewko Gniewny
31-07-2010, 08:35
Czołem
Zamiast grać mam pytanie z fizyki.

Potężne imperium Osmańskie w drodze ku słusznej dominacji światowej stworzyło rewolucyjną jednostkę Spahisi, ciężka jazda, premia do szarży 23.
na marginesie, dla każdego świra medieval total II taka szarża przydałaby się przy spotkaniu z hordami ze wschodu.
Moje pytanie jest takie.
Z jaką siłą w rzeczywistości uderzały szarżująca ciężka jazda czy to osmańska czy to Husarzy ? tu prośba o przybliżenie w kategoriach życiowych.

wg wiki
Kuń ciężki a taki raczej nadaje się do ciężkiej jazdy wazy od 500 do 1000kg (daje tak szeroki przedział bo na koniach to się nieznam)
Chyżość galopującego kunia to 30-60km/g Wprawdzie rekord świata to 88 ale to nie ta kategoria.
Jeśli miara udeżenia jest energia kinetyczna to:
na stojącą swobodnie piechotę koń naciera połowa (masa kunia zwielokrotniona przez chyżość w kwadracie) = (m*V^2)/2
Co daje przedział energii kinetycznej między 20 kN do ponad 100kN
:geek: czy poza tym że nie mam nic lepszego do roboty to jest to
1? sensowne oszacowanie
2? ile to jest 20kn ? 100kn?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :D
ps we wszystkich totalach najbardziej lubię rozjeżdżanie chłopów z widłami ciężką jazdą, tak fajnie się rozpryskują :twisted: :twisted:

maciejek59
31-07-2010, 09:59
Człowieku daj żyć, są wakacje :D

CaiusCosades
31-07-2010, 12:21
Znajdź sobie dziewczynę :geek:

Nezahualcoyotl
31-07-2010, 12:35
Czy ktos z Was wie jak wyglada "kun" :mrgreen: :?: Szukalem na Wiki i nic tam nie ma o tym stworzeniu :lol: :!:
P.S.Calkowicie zly dzial ;)

Matatjahu
31-07-2010, 14:25
Ja wiem :ugeek: męczy w wakacje zadaniami z fizyki i się po nim wożą :D

Iron_Marcin
01-08-2010, 15:00
Czy ktos z Was wie jak wyglada "kun" :mrgreen: :?:
kun nie wiem co to jest, jednak wiem, co to kuna - taka większa łasica.

millo
10-08-2010, 15:18
Kunia znasz? (http://www.youtube.com/watch?v=wjqQHSbLUaY&feature=related)

A wracając do tematu, to coś dziwne jednostki wyszły. Ze wzoru na energię powinna wyjść... ekhm... energia, której miarą jest 1 Joule, N (1 Newton) to miara siły. Niemniej nie wiem, po co się męczyć z tymi obliczeniami, skoro i tak trudno potem sobie uzmysłowić, co oznacza wynik (pomijając już niezamienienie km/h na m/s, duży rozrzut wartości).

Łatwiej będzie w ten sposób: wyobraź sobie miejskie auto osobowe średniej wielkości ważące jakieś trzy czwarte tony, posadź w myślach na nim gościa w kilkudziesięciokilogramowej zbroi, a następnie rozpędź to auto do czterdziestki i wjedź w tłum. jakiego efektu się spodziewasz?
Ach, do tego auto nie kopie, no i łatwo przeturlać się po masce i dachu, co w przypadku konia jest raczej niemożliwe. Uwzględnij jeszcze, że zwykle samochód hamuje przed spotkaniem z tłumem - szarżujący rycerz we lśniącej zbroi niekoniecznie.
Mam nadzieję, że taka odpowiedź Tobie wystarczy.

11-10-2010, 15:57
jest tu ktoś ogarniający Turbo Pascala? Potrzebna była by pomoc w stworzeniu programu parkometru :D

Furvus
11-10-2010, 23:09
Gdzie cię męczą Pascalem? W sumie za bardzo go nie pamiętam i bardzo nie lubię, ale daj więcej szczegółów to może coś się wymyśli ;)

12-10-2010, 16:55
Jeszcze w technikum ;) Programik ma działać jak parkomat, na początku ma się wyświetlać datę i po wpłaceniu należności w zależności od kwoty nalicza ilości godzin wynajmu miejsca parkingowego, dużo zależny od samej daty aby ją prawidłowo naliczał tz, do kiedy można stać.

I wszytko napisane w znienawidzonym pascalu, z epoki lodowcowej :lol:

Milanos
03-11-2010, 22:27
hehehe no to ja tutaj tak wlane z prośbą o pomoc, miał może ktoś przedmiot mechanika techniczna i chętnie mi rozwiąże coś czego nie czaje obecnie XD
http://img820.imageshack.us/img820/8445/77284238.jpg
http://img200.imageshack.us/img200/930/13707326.jpg
1 rysunek jest mój i 1 kolumna w tabeli

jester1
11-01-2011, 14:44
Potrzebuję skany z programem telewizyjnym z okresu 24-26.12.2010
Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny :!: