PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z oblężeniem



davas
08-09-2010, 13:08
Jestem nowy na forum, mam nadzieje że wybrałem odpowiednie miejsce do napisania mojego posta.
Mam problem z oblężeniem miasta. Kiedy wybieram aby budowano taran, podkop itd później podczas rozgrywki nie mam dostępnych tych maszyn.... co robię nie tak? Trzeba mieć jakieś specjalne jednostki budujące? Czekam na odpowiedź.

Lisek
08-09-2010, 13:17
Witam.
Może nie zdążyli zbudować? Chociaż żeby zacząć szturm potrzebujesz machin...
A masz w tych armiach jakieś balisty, słonie itp? Najlepiej daj screena: jednego z panelem oblężenia, a drugi z oblężenia (bitwy).
Nigdy się z tym nie spotkałem.

Ps. W sensie, że nie ma ich na polu bitwy, czy nie możesz podczepić do nich jednostki? A może jeszcze coś innego? Nie mogę
zakapować.

Pozdrawiam.

Bulbozaur277
08-09-2010, 13:18
Trzeba poczekać jedną turę lub więcej.

Gajush
08-09-2010, 13:19
oblegasz miasto, wybierasz co ma być zbudowane np. 5 taranów 2 drabiny i 1 wieża. Patrzysz ile tur twoja armia potrzebuje na zbudowanie wszystkiego. Przed atakiem sprawdzasz ile masz i jakie ,maszyny w oknie wyboru (oblegaj, atakuj, zdejmij oblężenie.). Moze poprostu za szybko atakujesz i armia nie nadanza wyprodukować wszystkiego.

davas
08-09-2010, 13:56
Tzn sytuacja wygląda tak, atakuję miast gdzie oblężenie ma trwać 9 tur, klikam na tarany które mają być zbudowane w ciągu dwóch tur. Gdy po dwóch turach wchodzę w to samo okienko mam ukazane że jednostki są zbudowane. Później kiedy dochodzi do walki nigdzie na polu walki ich nie ma.... Nie wiem, pokombinuję coś jeszcze. Muszę mieć w armii jednostki piechoty żeby budować tarany? Czy nie ma to żadnego znaczenia?

Lisek
08-09-2010, 14:10
Witam.
Każda jednostka w armii może budować dowolny sprzęt oblężniczy.
A co do tego, że tarany nie pojawiają się na polu bitwy :shock: ... to nie mam pojęcia.

Gajush
08-09-2010, 14:15
musisz mieć pechote do uzywania taranu, jeśli nie masz piechoty to nie mozesz uzywać zadnych machin oblężniczych. I moze właśnie z powodu braku piechoty nie masz taranów.

Lisek
08-09-2010, 16:34
Wydaje mi się jednak, że taran w takiej sytuacji powinien się pojawić, tyle tylko, że nie miałby go kto obsługiwać.
Poza tym bez piechoty przeprowadzenie szturmu nie byłoby możliwe. No chyba, że w armii są jakieś balisty,onagery itp lub słonie.
Słonie mogą niszczyć drewniane palisady i mury.
Proponuję więc, aby autor tematu podał skład swojej armii i stopień umocnień osady którą atakuje. Przydały by się też screeny
wymienione przez mnie w moim pierwszym poście.