PDA

Zobacz pełną wersję : Spalenie Koranu



Dagorad
10-09-2010, 21:05
Co sądzicie o tej sytuacji? Co się stanie kiedy Koran już spłonie? Bo to że spłonie jest niemal pewne. Jeden pastor się wycofał po poprzednim zdobyciu sławy to zaraz wyskoczyło trzech na jego miejsce http://fakty.interia.pl/swiat/news/past ... 30421,4734 (http://fakty.interia.pl/swiat/news/pastor-jones-zawiesil-spalenie-koranu,1530421,4734) działa to niczym hydra. Ludzie są gotowi zrobić dużo bardziej wymagające rzeczy żeby stać się sławni niż podpalenie jakiejś bądź co bądź książki nie zdziwiłbym się gdyby jutro odbył się wyścig kto pierwszy. Muzułmanie reagują słowami typu że to jest granica której nie można przekroczyć i moim zdaniem tu widać siłę ich religii bo ta granica katolicyzmu została już dawno i tyle razy przekroczona że teraz już nie istnieje. Nie chodzi mi rzecz jasna o wychwalanie ich fantastyczności stwierdzam tylko fakt która kultura jest silniejsza w tej dżungli zwanej ziemią.

Idill`a (MZ)
10-09-2010, 21:22
Ten człowiek żyje w zakłamaniu, słuchałem jego wypowiedzi z Amerykańskiej telewizji i muszę powiedzieć, że kieruję się jakimś pseudo wyobrażeniem z demonizowanego islamu. Spalenie koranu, doprowadzi tylko do jednego, do zjednoczenia 'islamistów' oraz zwykłych muzułmanów.

Islam zrodził islamizm, po przez koran i pewne jego nie sprecyzowane kwestie, ale sam islamizm zyskał formę para zbrojną dopiero przez Amerykanów, a dokładniej (podczas wojny ZSRR vs Afganistan) Dzisiaj nikt nie martwił by się odwetem 'islamistów' gdyby nie forma para zbrojna/terrorystyczna. Jak słyszę takie pomysły i to samych Amerykanów tj. spalenie koranu. to mnie po prostu przeraża, Amerykanie sami tworzą demona i jednocześnie chcą go obezwładnić, to kuriozum nie do wyjaśnienia.

Fumanchu
10-09-2010, 21:30
Z trochę innej beczki. W "Red dead redemption" które notabene zamierzam kupić jest możliwość chwycenia zakonnicy na lasso i wrzucenia pod pociąg.Dostaje się za to nawet ukryte trofeum.Dlaczego zakonnicy a nie imama? Bo by w studiu które zrobiło grę wybuchła bomba lub twórcy gry straciliby głowy.Daliśmy się jako chrześcijanie opluwać to proszę,można i jajca na krzyż powiesić i jest to sztuka dla niektórych.Niech palą,można sobie książkę spalić ,czemu nie.Jeżeli pastor zginie za to z ręki jakiegoś fanatyka nie można juz będzie ukryć że to wojna kultur, cywilizacji.I bardziej będą się liczyć z tym kto potraktuje muslimów z buta niż tymi co ich głaszczą i ulegają.Była już parę lat temu afera jak ktoś tam Koran w kiblu znalazł z powyrywanymi kartkami w amerykańskiej bazie wojskowej,czyli tyłek podcierał ale jakoś ucichło. Make war not love. Popierajmy pacyfistów,zwłaszcz w arabskich krajach,przydadzą się.

Barsa
10-09-2010, 21:38
hmmmm jak muzułmanie i inni palą amerykańskie flagi to jakoś nie ma wielkich protestów, a flaga dla wiele jamerykańców jest bardzo ważna, czasem ważniejsza od religii... mam też wątpliwości czy w części krajów palenie biblii nie uchodziłoby płazem... no ale już palenie koranu, NO JAK ONI MOGĄ....

Dagorad
10-09-2010, 21:41
to kuriozum nie do wyjaśnienia.

To jest bardzo łatwe do wyjaśnienia jak zawsze chodzi o pieniądze, władzę i sławę. Taki pastor ma w nosie Amerykanów czy Europejczyków którzy ucierpią przez niego on jest teraz na topie, najważniejsi ludzie na świecie go proszą i patrzą na to co robi, co mówi. Przez kolejne lata jak się postara będzie mógł wydawać książki biograficzne, dawać licencje na filmy itd. może nawet będzie pytany przez dziennikarzy przy jakichś ważnych okazjach dla katolicyzmu o opinię. A przecież stał się nagle człowiekiem łaskawym, nie udało mu się osiągnąć co prawda zwycięstwa czyli zablokować budowy meczetu przy punkcie zero więc formalnie nic nie osiągnął ale.... Koran zapewne spłonie ale to nie będzie jego wina, wszyscy będą kojarzyli tylko jego mimo iż on zdążył się w porę wycofać.

Idill`a (MZ)
10-09-2010, 22:27
hmmmm jak muzułmanie i inni palą amerykańskie flagi to jakoś nie ma wielkich protestów, a flaga dla wiele jamerykańców jest bardzo ważna, czasem ważniejsza od religii... mam też wątpliwości czy w części krajów palenie biblii nie uchodziłoby płazem... no ale już palenie koranu, NO JAK ONI MOGĄ....

Tu nie chodzi o to, z tego co mówisz to najlepiej gdyby funkcjonowała reguła błędnego koła... my możemy, oni mogą, my możemy oni mogą itd.
Amerykanie sami do tego doprowadzili, wśród wielu środowisk panuje fobia antyamerykańska, ludzie boją się, zę stracą wolność, zostało im wmówione, że są w zagrożeniu. W takim wypadku niemożna się dziwić, naturalnym jest, że próbują się bronić, a że używają do tego islamu, to już powiedziałem, 'mudżachedińska filozofia' wywołana podczas wojny radziecko afgańskiej. Dawniej islam był dużo bardziej bezbronny, prawie tak samo jak inne religie.


To jest bardzo łatwe do wyjaśnienia jak zawsze chodzi o pieniądze, władzę i sławę. Taki pastor ma w nosie Amerykanów czy Europejczyków którzy ucierpią przez niego on jest teraz na topie, najważniejsi ludzie na świecie go proszą i patrzą na to co robi, co mówi. Przez kolejne lata jak się postara będzie mógł wydawać książki biograficzne, dawać licencje na filmy itd. może nawet będzie pytany przez dziennikarzy przy jakichś ważnych okazjach dla katolicyzmu o opinię. A przecież stał się nagle człowiekiem łaskawym, nie udało mu się osiągnąć co prawda zwycięstwa czyli zablokować budowy meczetu przy punkcie zero więc formalnie nic nie osiągnął ale.... Koran zapewne spłonie ale to nie będzie jego wina, wszyscy będą kojarzyli tylko jego mimo iż on zdążył się w porę wycofać.

Ja stawiam na kompletne niezrozumienie i tkz. fobię anty islamską, środowisk chrześcijańskich, to, że robi to oficjalnie, no cóż po cichu, nikt by nic nie wiedział, na tym to polega to przesłanie do muzułmanów i próba mobilizacji własnych środowisk w imię po prostu niezrozumienia. Jeżeli faktycznie polegało by to tylko na czymś w rodzaju próby zdobycia sławy, to ja juz nie wiem, jak daleko deprawacja chrześcijaństwa zabrnie.

Barsa
10-09-2010, 22:35
Idill`a (MZ) ja tylko chciałem pokazać mentalnosc Kalego ;)

Idill`a (MZ)
10-09-2010, 22:42
Idill`a (MZ) ja tylko chciałem pokazać mentalnosc Kalego

Barsa, kolego nie tylko 'pokazałeś' ale również zawarłeś swoją tezę ;)

Barsa
10-09-2010, 23:33
"Moja teza" jest akurat taka, że idziemy albo w stronę "pełnej liberalizacji" palenia ksiąg religijnych i innych symboli, albo zakazujemy tego wszędzie, bo to jest złe i rodzi niepotrzebne konflikty....

+ nie róbmy z muzułmanów ofiar czy czegoś na ten kształt... w tej czy innej sytuacji, bo to, że żyją w innej cywilizacji, wyznają inną religie nie uprawnia ich do tego, żeby żądać od zachodu przestrzegania norm, które u nich de facto nie istnieją... to, że wyznają islam nie oznacza, że inni są gorsi i, że oni mogą sobie na więcej pozwalać...mentalność kalego.

lofdi
11-09-2010, 07:44
Z trochę innej beczki. W "Red dead redemption" które notabene zamierzam kupić jest możliwość chwycenia zakonnicy na lasso i wrzucenia pod pociąg.Dostaje się za to nawet ukryte trofeum.Dlaczego zakonnicy a nie imama? Bo by w studiu które zrobiło grę wybuchła bomba lub twórcy gry straciliby głowy.Daliśmy się jako chrześcijanie opluwać to proszę,można i jajca na krzyż powiesić i jest to sztuka dla niektórych.Niech palą,można sobie książkę spalić ,czemu nie.Jeżeli pastor zginie za to z ręki jakiegoś fanatyka nie można juz będzie ukryć że to wojna kultur, cywilizacji.I bardziej będą się liczyć z tym kto potraktuje muslimów z buta niż tymi co ich głaszczą i ulegają.Była już parę lat temu afera jak ktoś tam Koran w kiblu znalazł z powyrywanymi kartkami w amerykańskiej bazie wojskowej,czyli tyłek podcierał ale jakoś ucichło. Make war not love. Popierajmy pacyfistów,zwłaszcz w arabskich krajach,przydadzą się.

Może dlatego, że w złapanie imama na dzikim zachodzie równało się z wygraną w totka?:D Znasz jakieś opracowania pt. Muzułamnie w Ameryce Północnej na przełomie XIX i XX wieku?:D

Fumanchu
11-09-2010, 09:01
Może dlatego, że w złapanie imama na dzikim zachodzie równało się z wygraną w totka?:D Znasz jakieś opracowania pt. Muzułamnie w Ameryce Północnej na przełomie XIX i XX wieku?:D
Ludzie w totka wygrywają, czy producenci gier i filmów ściśle się trzymają historii? Małe miasteczko,obok meczecik z minaretami,dałoby sie zrobić. CHODZI O SAM FAKT.

glaca
11-09-2010, 09:36
Ludzie w totka wygrywają, czy producenci gier i filmów ściśle się trzymają historii? Małe miasteczko,obok meczecik z minaretami,dałoby sie zrobić. CHODZI O SAM FAKT.
Post roku! :D
nawet Mel Brooks w Płonących siodłach nie zawarł tak absurdalnego pomysłu :lol:

a co do sprawy:
spalenie Koranu to przejaw totalnej głupoty i ignorancji. Równie dobrze można palić Nowy i Stary Testament, bo też są księgami muzułmanów.

Fumanchu
11-09-2010, 20:11
http://www.arabia.pl/content/view/291667/53/


"Najwcześniejsze wzmianki na temat obecności muzułmanów w Ameryce Północnej datować można już na początki XVI wieku; wówczas bowiem pierwsi wyznawcy islamu przybyli na tereny europejskich kolonii w charakterze niewolników. Część z nich, pochodzącą z północno-zachodniej Afryki, stanowili piśmienni, względnie wykształceni mężczyźni, którzy szybko zdobyli uznanie swoich właścicieli. Między innymi z tego powodu już w sto lat po przybyciu do Nowego Świata, część muzułmańskich niewolników została wyzwolona, a ich nieliczni potomkowie po dziś dzień zamieszkują południowo-wschodnie tereny kraju."

Byli muzułmanie w USA od wieków ina dzikim zachodzie też.
Już nie wydolę z wykształciuchami,po glacy ich prać.

glaca
11-09-2010, 21:57
gdzie masz na dzikim zachodzie niewolników? w ogóle pojawiają się tam czarni?

Volomir
11-09-2010, 22:23
Już nie wydolę z wykształciuchami,po glacy ich prać.

Ej, ale od Glacy to sie odczep :twisted:
Ty to jak czasem cos napiszesz to ciezko mi sie po tym z podlogi podniesc. To jest tylko gra! Muzulmanie na dzikim zachodzie to byl margines marginesu. Ich nawet ciezko bledem statystycznym nazwac. Idac Twoim tokiem rozumowania to powinno sie umiescic wszystkich przedstawicieli religii.
A co do tematu. Niech se pala! :P Jedna pala Biblie, inni Koran, inni niech pala Tore. A mnie tylko boli co religia robi z ludzmi... No i karmie swoja antyreligijnosc;)

Fumanchu
11-09-2010, 22:35
Przecież cały czas mi tylko o to chodzi.Gdyby spalili Biblię,deptali krzyż itp. to w porządku co? Ale ruszyć Koranu to już nie wolno,niedawno były potężne demonstracje (w krajach arabskich)po zwykłych karykaturach proroka Mahometa,z ofiarami śmiertelnymi nawet wśród demonstrujących,to coby zrobili z swoimi przeciwnikami? Ale nic,żyję wśród ślepych.

11-09-2010, 22:55
Jacy, są muzułmanie- w kontekście tego tematu i 11 września :(
Z tej strony:
http://www.muzulmanie.com/index.php?opt ... 2&Itemid=1 (http://www.muzulmanie.com/index.php?option=com_content&task=view&id=642&Itemid=1)




Wstrzymanie budowy meczetu niedaleko od Strefy Zero, miejsca ataku na wieżowce World Trade Center z 11 września 2001 roku, będzie tylko na rękę islamskim radykałom - ostrzegł w telewizji CNN wpływowy nowojorski imam Feisal Abdul Rauf. Jego zdaniem decyzja o zatrzymaniu budowy może spowodować wzrost zagrożenia atakami terrorystycznymi na amerykańskie obiekty.

- Nagłówki w świecie muzułmańskim będą pisały, że zaatakowany został islam - uważa Rauf.

- Wstrzymanie planów budowy meczetu będzie postrzegane przez islamistów na całym świecie jako poniżanie islamu i spowoduje zwiększenie zagrożenia dla rzekomo antymuzułmańskich Stanów Zjednoczonych - ostrzegł imam.

Twierdzi on, że sprawa ta stała się obecnie kwestią bezpieczeństwa narodowego. Jednocześnie Rauf przyznał, że był zaskoczony powszechnym wzburzeniem, jakie wywołały w USA plany budowy meczetu w tym miejscu. :shock:

Z opublikowanych przez dziennik "Washington Post" i telewizję ABC News sondaży wynika, że dwie trzecie Amerykanów jest przeciwko wybudowaniu meczetu zaledwie kilka ulic od miejsca, w którym dziewięć lat temu w zamachu przeprowadzonym przez islamskich terrorystów zginęły 2752 osoby.

Volomir
12-09-2010, 08:43
To cale budowanie meczetu jest dziwne... Bo jak nie zbuduja, to Islamisci sie obraza bo co to ma byc? Przeciez ich religia ma panowac na swiecie, wiec pojawi sie wiecej atakow terrorystycznych. No ale jak zbuduja ten meczet, to jak dla mnie zadnej roznicy nie bedzie, bo oni wtedy poczuja sie silniejsi, ich spece od rekalmy uzyja tego jako znak, jaki Islam jest silny i atakow znowu bedzie wiecej. Ja wiem, ze nie powinno sie tak uogolniac wszystkich przedstawicieli religii, ale to co robia ekstremisci islamscy to dla mnie szalenstwo :roll:

12-09-2010, 09:31
To cale budowanie meczetu jest dziwne... Bo jak nie zbuduja, to Islamisci sie obraza bo co to ma byc? Przeciez ich religia ma panowac na swiecie, wiec pojawi sie wiecej atakow terrorystycznych. No ale jak zbudują ten meczet, to jak dla mnie zadnej roznicy nie bedzie, bo oni wtedy poczuja sie silniejsi, ich spece od reklamy uzyja tego jako znak, jaki Islam jest silny i atakow znowu bedzie wiecej. Ja wiem, ze nie powinno sie tak uogolniac wszystkich przedstawicieli religii, ale to co robia ekstremisci islamscy to dla mnie szalenstwo :roll:

Nie chodzi o uogólnianie :) Po raz pierwszy na tym forum zgodzę się z glacą :shock: , głupotą jest palenie Koranu, gdyż staje się wtedy po stronie tych, co palą Biblie, flagi itp...Problem z islamem jest taki, że każda religia musi przejść swoje etapy rozwoju :) Licząc od VII wieku, to trwa ona od 1300 lat. Jakie było chrześcijaństwo, w stosunku do innych wyznań po 1300 latach trwania? Jeżeli do tego dojdzie współczesny rozwój techniki medialnej, to tworzy się jak dla mnie sytuacja bardzo specyficzna, która będzie miała miejsce przez najbliższe 700 lat....

EDIT:

spalono Koran, będzie się działo...


Na oczach setek gapiów wyrwał kartki z Koranu, zaczął pokazywać w ich kierunku obraźliwe gesty i spalił je. Na Manhattanie, tuż po oficjalnych obchodach dziewiątej rocznicy zamachów z 11 września, doszło jednak do sprofanowania świętej księgi islamu. Nie był to jedyny tego typu incydent.

http://beta.wiadomosci.onet.pl/swiat/ko ... omosc.html (http://beta.wiadomosci.onet.pl/swiat/koran-jednak-splonal-w-nowym-jorku,1,3658638,wiadomosc.html)

Dagorad
12-09-2010, 09:44
A już myślałem że się myliłem że Koran spłonie 11.09.2010. Przeglądając internet nie trafiłem na wzmiankę o tym znaczy iż rozdmuchane to nie jest więc możliwe iż nikt nic nie zauważy chyba że ktoś się wyłamie na świecie i zrobi z tego ważny news.

Fumanchu
13-09-2010, 13:42
Ej, ale od Glacy to sie odczep :twisted:
Ty to jak czasem cos napiszesz to ciezko mi sie po tym z podlogi podniesc.
Moje posty są mądre,genialne,przenikliwe i wnikliwe.Powinieneś je zapisywać w swojej czerwonej książeczce :lol:
I jak,muzułmanie łykli zbeszczeszczenie Koranu,żadnej fali zamachów? To jest taki typ ludzi,rozumie tylko jak się mu zaciśniętą piąchę pokaże.I tak USA sie z nimi cacka.

Aquila
13-09-2010, 16:51
to teraz dopiero hamburgery zobaczą, pójdą więcej niż dwie wieże...

Idill`a (MZ)
14-09-2010, 11:15
"Moja teza" jest akurat taka, że idziemy albo w stronę "pełnej liberalizacji" palenia ksiąg religijnych i innych symboli, albo zakazujemy tego wszędzie, bo to jest złe i rodzi niepotrzebne konflikty....

+ nie róbmy z muzułmanów ofiar czy czegoś na ten kształt... w tej czy innej sytuacji, bo to, że żyją w innej cywilizacji, wyznają inną religie nie uprawnia ich do tego, żeby żądać od zachodu przestrzegania norm, które u nich de facto nie istnieją... to, że wyznają islam nie oznacza, że inni są gorsi i, że oni mogą sobie na więcej pozwalać...mentalność kalego.

Co do pierwszego zdania, to jest to kompletna bzdura, którą można by zrealizować, tylko w przypadku rządu światowego.

eh.... eh.... eh pomieszanie z poplątaniem, nie rozumiesz istoty problemu, krążysz w meandrach fobicznego sience fiction, przeczytaj Koran, Biblie, później hisotrie obu wyznaczników religii, to pogadamy...... koleżko.

14-09-2010, 12:10
"Moja teza" jest akurat taka, że idziemy albo w stronę "pełnej liberalizacji" palenia ksiąg religijnych i innych symboli, albo zakazujemy tego wszędzie, bo to jest złe i rodzi niepotrzebne konflikty....

+ nie róbmy z muzułmanów ofiar czy czegoś na ten kształt... w tej czy innej sytuacji, bo to, że żyją w innej cywilizacji, wyznają inną religie nie uprawnia ich do tego, żeby żądać od zachodu przestrzegania norm, które u nich de facto nie istnieją... to, że wyznają islam nie oznacza, że inni są gorsi i, że oni mogą sobie na więcej pozwalać...mentalność kalego.

Co do pierwszego zdania, to jest to kompletna bzdura, którą można by zrealizować, tylko w przypadku rządu światowego.

eh.... eh.... eh pomieszanie z poplątaniem, nie rozumiesz istoty problemu, krążysz w meandrach fobicznego sience fiction, przeczytaj Koran, Biblie, później hisotrie obu wyznaczników religii, to pogadamy...... koleżko.

Sprecyzuj :lol: Fakt, z pierwszą częścią się zgadzam twojej wypowiedzi, odnośnie Barsy :) Co do pozostałej..hmmmm dopowiedz, nie żebym się czepiał, ale znam Stary i Nowy Testament, w różnych odcieniach interpretatorskich, czytywałem Koran, wydany po polsku, dlatego jak można wytłumaczyć, w tym kontekście zachowania muzułmanów? Koran jest tylko świętą księgą, gdy jest spisany w języku Mahometa, ewentualnie dopuszcza się wersję perską...Pozostałe przekłady są o tyle ważne, że zawierają święte treści powtórzone za Pieczęcią Proroków, ale same księgi nie są Księgami Wiary, więc ich spalenie, nie powinno denerwować :) Chyba że miałby być spalone arabskie wydanie? :roll:

Witia
14-09-2010, 14:49
eh.... eh.... eh pomieszanie z poplątaniem, nie rozumiesz istoty problemu, krążysz w meandrach fobicznego sience fiction, przeczytaj Koran, Biblie, później hisotrie obu wyznaczników religii, to pogadamy...... koleżko.
A trochę luźniej i spokojniej się nie da ?

14-09-2010, 20:14
eh.... eh.... eh pomieszanie z poplątaniem, nie rozumiesz istoty problemu, krążysz w meandrach fobicznego sience fiction, przeczytaj Koran, Biblie, później hisotrie obu wyznaczników religii, to pogadamy...... koleżko.
A trochę luźniej i spokojniej się nie da ?
Podejrzewam, że koledze o to chodziło :), że Barsa tego nie zna :)
Wzięte z książki:
Muchtasar Ilmihal
RELIGIA (AL-DIN):
Religia jest systemem i prawem boskim, który wybrany jako
kryterium drogi życiowej prowadzi ludzi do szczęścia i sukcesu zarówno w
tymczasowym świecie, jak i w nieskończonym życiu po śmierci.
Wielki Allah począwszy od Adema (alejhisselam - Adama Pokój z
Nim), pierwszego człowieka i Pierwszego Proroka oraz poprzez
następnych proroków aż do Ostatniego Proroka Muhammeda (Sallallaahu
‘alejhi łe sellem: s.a.s. ), objawił człowiekowi Swoje boskie religie. W
istocie wszystkie te religie to Islam, a wyznawcy to muzułmanie. Jednakże,
jako że owe wcześniejsze boskie religie zostały później wymieszane z
fałszywymi powiedzeniami i myślami niektórych księży; ich przesłanie
zostało skorumpowane i w konsekwencji utraciły one swoja oryginalna
czystość i nie były już dłużej rzetelnym przekazem przewodnictwa. Te
przesłania były także skierowane do określonego ludu czy też na określony
czas. Z tego powodu Allah, Najwyższy, poprzez Swojego proroka
Muhammeda (s.a.s.), objawił całej ludzkości i wszystkim dżinom ostatnią i
najbardziej kompletną z wszystkich religii, a mianowicie religie Islamu.
Dopiero objawiona Ostatniemu Prorokowi Muhammedowi (s.a.s.) Święta
Księga - Koran pozostaje niezmieniona do dzisiejszego dnia i stanowi
podstawę Islamu. Ten, kto „wkroczył na drogę” Islamu nazywany jest
muzułmaninem.
Powinniśmy dziękować i oddawać chwalę Wielkiemu Allahowi