PDA

Zobacz pełną wersję : EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne



Strony : [1] 2 3

KLAssurbanipal
28-08-2009, 16:10
Dyskusje ogólne na temat Empire Total War :)

http://www.totalwar.com/
http://shoguntotalwar.yuku.com/

PrisonNeo
28-08-2009, 19:53
Powiedzmy wprost Empire zawiodło moje oczekiwania . Wiele obiecano a mało spełniono( zupełnie jak polski rząd). Dużo bugów i zcinek co całkowicie czasem uniemożliwia gre przez co staje się jak tani produkt przeciętnej firmy tylko że ten nie był tani i nie był przeciętnej firmy ( aż chyba dotąd)

Pop517
28-08-2009, 19:56
pirson zapomniałeś o dyplomacji... ta teraz jest śmieszna :lol:

PrisonNeo
28-08-2009, 19:58
Trzeba zauwazyc że tej dyplomacji brak bo poco ci to okno jeśli ani nie możesz zawrzeć pokoju ani podpisać umowy handlowej. Możesz jedynie wypowiedzieć wojne i dać coś w prezencie heh.

Pop517
28-08-2009, 20:00
ja moge zawrzeć pokuj jeden raz mi sie udało szkoa że dałem 50.000 + wszystkie prowincje oprucz stolicy + technologie :lol:

PrisonNeo
28-08-2009, 20:03
No to jednak troche tej dyplomacji jest jak chcesz zawrzeć pokój z państwem któremu została tylko stolica musisz mu oddać całe państwo i kase bardzo przemyślana polityka komputera

Pop517
28-08-2009, 20:04
poprostu majstersztyk

PrisonNeo
28-08-2009, 20:08
Ale wojna światowa i tak nie przebije tych spidermanów którzy wspinają się na mury niech pomyśle czy jakbym widział wroga który bezczelnie wspina się na mury nic bym nie zrobił tak jak robią nasze jednostki czekając aż wróg wejdzie ? No cóz może panowie z CA są bardzo honorowi i by poczekali na murach aż ich przeciwnik się wbije żeby miał równe szanse w walce na szable. Hmm.. albo brama w którą nie można prawie trafić z armat albo jeszcze lepiej armaty na murach które wogule w nic nie trafiają. Może jest jakaś ukryta jednoska snajperów w plikach którzy jednak trafiają z tych dział

Matias
28-08-2009, 20:11
mam pytanie: Czy Empire pójdzie mi na AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual, Core processor 5000+, 2.61 GHz, 3000 GB RAM
EDIT: karta graficzna: NVIDIA GerForce 9600 GT

PrisonNeo
28-08-2009, 20:12
Raczej powinien bo ja mam gorszy komputer i śmiga ale troche się ścina czasem

Pop517
28-08-2009, 20:12
myśle że tak mnie działa na 512 ram
intel pentium 4 2.8ghz
radeon 9550

Pampa
29-08-2009, 12:04
Czy to jest żart z tym pytaniem czy ci pójdzie na GF 9600 GT?

Ronin
29-08-2009, 14:40
Żart to zapewne nie jest. Ja się nie dziwię bo w praktyce te wymagania są wyssane z palca. Ja nie wiem na czym to puszczają ci ludzie z CA ale wymagania pudełkowe są jakieś z bajki. Praktycznie sprzęt musi być o klasę lepszy niż ten który oni podają jako minimalne wymagania. Przynajmniej jak ktoś jedzie na AMD a nie na Intelu. Normalnie wszystkie gry mi śmigają na fabrycznych ustawieniach a do Empire musiałem podkręcić proca o 7 % żeby się nie scinał co parę minut a używam AMD Athlon64 X2 6000+ Dopiero po podkręceniu z 3Gh NA 3.2 Gh przestało przycinać i śmiga płynnie a grafę mam Ge Force 9800GT. o pamięci nie wspomnę 4GB
Więc dobrze że się ludzie pytają bo to co podają na pudle to jakaś fikcja literacka albo ta gra jest jakoś przystosowana do procków Intela a na AMD potrzeba większych ustawień, tego nie wiem. :D

Ronin
29-08-2009, 14:44
a tak z innej beczki czy ktoś coś wie kiedy wyjdzie patch 1.4 na Empire ? Zmiany które tam mają wprowadzić może wreszcie usprawnią tę rozgrywkę co spowoduję że ten tytuł przestanie wreszcie leżeć i się kurzyć na mojej półce hehe.

Pampa
29-08-2009, 21:19
Tego nie wiedzą najstarsi górale.

Gaius Julius
30-08-2009, 00:13
mam pytanie: Czy Empire pójdzie mi na AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual, Core processor 5000+, 2.61 GHz, 3000 GB RAM
EDIT: karta graficzna: NVIDIA GerForce 9600 GT

:shock: nawet nie wiedziałem, że są systemy, które czytają 5 GB a co dopiero 3000GB :o

Apacz
30-08-2009, 14:18
Pewnie musial kupic obudowe wielkości czołgu, aby tyle tego tam upchać...

Ronin
30-08-2009, 15:41
[/quote]:shock: nawet nie wiedziałem, że są systemy, które czytają 5 GB a co dopiero 3000GB :o[/quote]

To musi być pomyłka pewnie chodzi o 3 GB RAM tylko że kolega coś pomieszał są płyty które obsługują max 16 GB Ramu ale to narazie tylko na systemach 64 bitowych mało popularnych przeciętnemu użytkownikowi który nie pracuje na komputerze zawodowo (grafik,projektant)

BlackKuma
30-08-2009, 17:27
Powiem szczerze, żen ie grałem w Empire i nie zamierzam. Nie interesuje mnie ten okres historyczny. Najbardziej pasuja mi od późnego średniowiecza w dół;)
Moim zdaniem Medek stracił swój klimat przenosząc go do tego okresu historycznego. Jeżeli zrobią jeszcze medka II Wojna Światowa to się całkiem na to wypnę:/ To nie to samo. Średniowiecze i starożytność ewentualnie to okresy najwłaściwsze dla Medka.
Moja wiedza na temat tego tytułu opiera się tylko na obserwacjach, a mianowicie mój kuzyn grał w Empire.
Popatrzałem jak to wszystko wygląda i owszem jest parę fajnych smaczków, ale oprócz tego to już nie ten sam Medieval.
Najbardziej z detali zadziwił mnie ten szczególik: wszystkie jednostki w oddziale mają te same twarze. To już takiej chały nawet w M2 nie robili. Jestem czuły na szczegóły, a ten jest bardzo rażący. Nie wspominając już, że jakieś polskie jednostki w angielskich mundurach zapierdzielały:P

Ronin
30-08-2009, 17:41
Powiem szczerze, żen ie grałem w Empire i nie zamierzam. Nie interesuje mnie ten okres historyczny. Najbardziej pasuja mi od późnego średniowiecza w dół;)
Moim zdaniem Medek stracił swój klimat przenosząc go do tego okresu historycznego. Jeżeli zrobią jeszcze medka II Wojna Światowa to się całkiem na to wypnę:/ To nie to samo. Średniowiecze i starożytność ewentualnie to okresy najwłaściwsze dla Medka.
Moja wiedza na temat tego tytułu opiera się tylko na obserwacjach, a mianowicie mój kuzyn grał w Empire.
Popatrzałem jak to wszystko wygląda i owszem jest parę fajnych smaczków, ale oprócz tego to już nie ten sam Medieval.
Najbardziej z detali zadziwił mnie ten szczególik: wszystkie jednostki w oddziale mają te same twarze. To już takiej chały nawet w M2 nie robili. Jestem czuły na szczegóły, a ten jest bardzo rażący. Nie wspominając już, że jakieś polskie jednostki w angielskich mundurach zapierdzielały:P


no to nie wiesz wszystkiego najbliższy tytuł ma to zmienić Napoleon będzie miał pod tym względem większą różnorodność. A seria Total War nie zaczęła się od Medka ani od Medka II tylko od Shoguna Total War. Okres historyczny to umowna sprawa. Mnie też nie pasuję okres Historyczny Empire za to Napoleon to już inna rozmowa. Miedek II nie był taki zły zabrakło według mnie większęj różnorodności jednostek i może ram historycznych bo naprawdę nie rozumiem dlaczego gra kończy się w XVI wieku (1530). Wystarczyło zrobić tury co rok a nie co dwa lata i wtedy taka sama długość rozgrywki mogłaby się kończyć w bardziej historycznej dacie tj 1453 ,1493 lub względnie 1517

BlackKuma
30-08-2009, 18:00
Powiem szczerze, żen ie grałem w Empire i nie zamierzam. Nie interesuje mnie ten okres historyczny. Najbardziej pasuja mi od późnego średniowiecza w dół;)
Moim zdaniem Medek stracił swój klimat przenosząc go do tego okresu historycznego. Jeżeli zrobią jeszcze medka II Wojna Światowa to się całkiem na to wypnę:/ To nie to samo. Średniowiecze i starożytność ewentualnie to okresy najwłaściwsze dla Medka.
Moja wiedza na temat tego tytułu opiera się tylko na obserwacjach, a mianowicie mój kuzyn grał w Empire.
Popatrzałem jak to wszystko wygląda i owszem jest parę fajnych smaczków, ale oprócz tego to już nie ten sam Medieval.
Najbardziej z detali zadziwił mnie ten szczególik: wszystkie jednostki w oddziale mają te same twarze. To już takiej chały nawet w M2 nie robili. Jestem czuły na szczegóły, a ten jest bardzo rażący. Nie wspominając już, że jakieś polskie jednostki w angielskich mundurach zapierdzielały:P


no to nie wiesz wszystkiego najbliższy tytuł ma to zmienić Napoleon będzie miał pod tym względem większą różnorodność. A seria Total War nie zaczęła się od Medka ani od Medka II tylko od Shoguna Total War. Okres historyczny to umowna sprawa. Mnie też nie pasuję okres Historyczny Empire za to Napoleon to już inna rozmowa. Miedek II nie był taki zły zabrakło według mnie większęj różnorodności jednostek i może ram historycznych bo naprawdę nie rozumiem dlaczego gra kończy się w XVI wieku (1530). Wystarczyło zrobić tury co rok a nie co dwa lata i wtedy taka sama długość rozgrywki mogłaby się kończyć w bardziej historycznej dacie tj 1453 ,1493 lub względnie 1517

Wiem, że prekursorem Medka był Szogun;) Nie grałem w niego po prostu.
A tak poza tym mam wątpliwości, czy ten dodatek zmieni grę chociaż w połowie tak jakbyśmy chcieli.
M2 najbardziej moim zdaniem brakowało różnorodności jednostek i prowincji.
Na koniec co do długości rozgrywki to jak wypełni sie misję w M2 to możesz potem grać praktycznie w nieskończoność;) bo tury lecą, ale bez żadnego limitu.

Apacz
30-08-2009, 18:06
Moim zdaniem Medek stracił swój klimat przenosząc go do tego okresu historycznego. Jeżeli zrobią jeszcze medka II Wojna Światowa to się całkiem na to wypnę:/ To nie to samo. Średniowiecze i starożytność ewentualnie to okresy najwłaściwsze dla Medka.


Nie ma Medka, jest Total War... Jak Medieval moze sie przenieść do II Wojny Swiatowej, XVIIIw, starożytności :lol: ?
Mnie sie zdawalo ze "Medek" to jest zmiękczenie wyrazu Medieval, a nie nazwa calej serii...

Pampa
31-08-2009, 13:12
Właśnie się tak wpieniłem na Empire że usunąłem i nie wiem kiedy powrócę...a oto powód

gram gram gram już imperium jest i nagle j*b white screen i dupa włączam grę a tam sava nie ma ;/ Napoleon na 100% też będzie awaryjny.

Apacz
31-08-2009, 13:43
Napoleon na 100% też będzie awaryjny.

Czy ja wiem, czy na 100%? Nie koniecznie tez musi tak być... Zawsze istnieje jakaś szansa że zrobią grą mniej, lub wogule nie awaryjną. Jak przeprowadzą porządne beta testy, to może w NTW bedzie dalo sie grac...

Ronin
31-08-2009, 17:27
Ciekawe swoją drogą dlaczego CA nie może naprawdę przysiedzieć nad tymi tytułami i zrobić bezawaryjny produkt. To coraz bardziej przypomina ich strategię marketingową robią wersję Beta wypuszczają na rynek gracz kupuje i jest w d... musi czekać kilka miesięcy na ostatecznego patcha przeważnie jest ich ok pięciu. Przecież przez taką politykę to wkrótce nikt nie będzie kupował tych gier mając na uwadze że trzeba płacić za produkt który nie jest produktem kompletnym. Notabene to chyba nawet jest złamanie prawa nie znam się ale na "chłopski rozum" klient zawierając tranzakcję kupna sprzedaży w zamian za pieniądze oczekuje sprawnego produktu tak jest w każdej innej branży czy to branża obuwnicza RTV czy AGD a tutaj mamy jawne pogwałcenie tych zasad i w zasadzie nic się nie dzieje. Troszkę to dziwne. Co więcej za poprawki trzeba teraz słono płacić. Sami ludzie CA mówią że Napoleon i jego mechanika miała znaleść się już w Empire i tak naprawdę będzie to Empire tylko w wersji Alpfa. Więc zupełnie nie rozumiem dlaczego mam za to jeszcze dawać grubą kasę. :shock:

Luminos
31-08-2009, 20:07
Kasa, kasa, kasa.
Jeżeli prezes CA zobaczy spore zarobki (za Medka II na pewno były spore), to zacznie poganiać pracowników, aby szybko stworzyli grę dla kolejnych zarobków.
Tak powstał np ET na Atari i pogrążył całkowicie tą konsolę.

ratownik
06-09-2009, 16:04
NA youtube oglądam filmiki o ETW i jestem pod wrażeniem grafiki. Gra wydaje się byś super a tym czasem prawie wszyscy tutaj na nią narzekają.

Co konkretnie możecie zarzucić tej grze?

Wyczytałem że jednym oddziałem można obronić fort przed komputerem - komp wysyła odziały po kolei a nie wszystkich na raz to prawda? czy może odosobnione przypadki.
Nawet w pierwszym medku takich jajec nie ma a komp kusi się nawet o manewry oskrzydlające, stara się uderzyć z lewej, prawej i centrum w tym samym momencie, szuka i wykorzystuje rzeźbę terenu - ciężko mi uwierzyć że w ETW wysyła po jednym odziale...to było by zupełnie bez sensu...

Nie mam jeszcze tej gry ale zastanawiam się nad jej zakupem dlatego proszę opiszcie konkretne sytuacje które według Was świadczą o tym że gra jest niedopracowana.
Może to po prostu wygórowane oczekiwania graczy?

dawwdd
06-09-2009, 18:08
NA youtube oglądam filmiki o ETW i jestem pod wrażeniem grafiki. Gra wydaje się byś super a tym czasem prawie wszyscy tutaj na nią narzekają.

Co konkretnie możecie zarzucić tej grze?

Wyczytałem że jednym oddziałem można obronić fort przed komputerem - komp wysyła odziały po kolei a nie wszystkich na raz to prawda? czy może odosobnione przypadki.
Nawet w pierwszym medku takich jajec nie ma a komp kusi się nawet o manewry oskrzydlające, stara się uderzyć z lewej, prawej i centrum w tym samym momencie, szuka i wykorzystuje rzeźbę terenu - ciężko mi uwierzyć że w ETW wysyła po jednym odziale...to było by zupełnie bez sensu...

Nie mam jeszcze tej gry ale zastanawiam się nad jej zakupem dlatego proszę opiszcie konkretne sytuacje które według Was świadczą o tym że gra jest niedopracowana.
Może to po prostu wygórowane oczekiwania graczy?

Ściągnij demko :geek:

Lesio
06-09-2009, 18:21
NA youtube oglądam filmiki o ETW i jestem pod wrażeniem grafiki. Gra wydaje się byś super a tym czasem prawie wszyscy tutaj na nią narzekają.

Co konkretnie możecie zarzucić tej grze?

Wyczytałem że jednym oddziałem można obronić fort przed komputerem - komp wysyła odziały po kolei a nie wszystkich na raz to prawda? czy może odosobnione przypadki.
Nawet w pierwszym medku takich jajec nie ma a komp kusi się nawet o manewry oskrzydlające, stara się uderzyć z lewej, prawej i centrum w tym samym momencie, szuka i wykorzystuje rzeźbę terenu - ciężko mi uwierzyć że w ETW wysyła po jednym odziale...to było by zupełnie bez sensu...

Nie mam jeszcze tej gry ale zastanawiam się nad jej zakupem dlatego proszę opiszcie konkretne sytuacje które według Was świadczą o tym że gra jest niedopracowana.
Może to po prostu wygórowane oczekiwania graczy?

Co do obron fortu to niedawno obroniłem fort 3 oddziałami piechoty i 3 mieszkańców z rusznicami na 14 oddziałową armię. Komp atakował po kolei i zupełnie bez ładu a ja bez wielkich manewrów (budynki + plac) wygrałem bitwę.

Co można zarzucić grze? Moja subiektywne odczucia:
+ grafika (faktycznie super)
+ nowe pomysły w kampanii (kwestia miasteczek, rządów, wynalazków to istotne novum wprowadzające świeży powiew do serii)
+ bitwy morskie (przypominają mi stare dobre Pirates)
+ plusem dla mnie jest także MP ze względu na łatwość dostępu (może dlatego, że dopiero w ETW próbuje swoich sił w MP)
- niestabilność gry w single i MP (duży regres w porównaniu do MedII)
- armia klonów (wielu forumowiczów o tym pisało, nie będe się rozpisywał)
- debilizm kompa (o ile w bitwach w wersji 1.3 jest już jest nie najgorzej to w kampanii można rwać włosy z głowy. Twórcy walcząc ze swoją BETĄ w wersji 1.3 udostępniają nam średnio od 5-10 tury Wielką Wojnę. Dyplomacja praktycznie nie istnieje od poziomu normal. Handel zamiera, porty są blokowane. Nadzieja w tym, że wersja 1.4 coś w tym zakresie poprawi.
Generalnie jak zawsze są plusy i minusy, w tej chwili głównie gram w MP. :D Kampanie zarzuciłem czekając na nowy patch, który umożliwi w miarę normalną grę w kampanii.
Aha. uważam, że sciąganie dema nie ma sensu, to tylko dwie bitwy. Wiele rzeczy jest tam jeszcze niedopracowanych jeśli chodzi o zachowanie jednostek.

ratownik
06-09-2009, 18:51
NA youtube oglądam filmiki o ETW i jestem pod wrażeniem grafiki. Gra wydaje się byś super a tym czasem prawie wszyscy tutaj na nią narzekają.

Co konkretnie możecie zarzucić tej grze?

Wyczytałem że jednym oddziałem można obronić fort przed komputerem - komp wysyła odziały po kolei a nie wszystkich na raz to prawda? czy może odosobnione przypadki.
Nawet w pierwszym medku takich jajec nie ma a komp kusi się nawet o manewry oskrzydlające, stara się uderzyć z lewej, prawej i centrum w tym samym momencie, szuka i wykorzystuje rzeźbę terenu - ciężko mi uwierzyć że w ETW wysyła po jednym odziale...to było by zupełnie bez sensu...

Nie mam jeszcze tej gry ale zastanawiam się nad jej zakupem dlatego proszę opiszcie konkretne sytuacje które według Was świadczą o tym że gra jest niedopracowana.
Może to po prostu wygórowane oczekiwania graczy?

Co do obron fortu to niedawno obroniłem fort 3 oddziałami piechoty i 3 mieszkańców z rusznicami na 14 oddziałową armię. Komp atakował po kolei i zupełnie bez ładu a ja bez wielkich manewrów (budynki + plac) wygrałem bitwę.

Co można zarzucić grze? Moja subiektywne odczucia:
+ grafika (faktycznie super)
+ nowe pomysły w kampanii (kwestia miasteczek, rządów, wynalazków to istotne novum wprowadzające świeży powiew do serii)
+ bitwy morskie (przypominają mi stare dobre Pirates)
+ plusem dla mnie jest także MP ze względu na łatwość dostępu (może dlatego, że dopiero w ETW próbuje swoich sił w MP)
- niestabilność gry w single i MP (duży regres w porównaniu do MedII)
- armia klonów (wielu forumowiczów o tym pisało, nie będe się rozpisywał)
- debilizm kompa (o ile w bitwach w wersji 1.3 jest już jest nie najgorzej to w kampanii można rwać włosy z głowy. Twórcy walcząc ze swoją BETĄ w wersji 1.3 udostępniają nam średnio od 5-10 tury Wielką Wojnę. Dyplomacja praktycznie nie istnieje od poziomu normal. Handel zamiera, porty są blokowane. Nadzieja w tym, że wersja 1.4 coś w tym zakresie poprawi.
Generalnie jak zawsze są plusy i minusy, w tej chwili głównie gram w MP. :D Kampanie zarzuciłem czekając na nowy patch, który umożliwi w miarę normalną grę w kampanii.
Aha. uważam, że sciąganie dema nie ma sensu, to tylko dwie bitwy. Wiele rzeczy jest tam jeszcze niedopracowanych jeśli chodzi o zachowanie jednostek.


Co masz na myśli pisząc niestabilność? Wywala do systemu?
Armia klonów jakoś mnie nie rusza tzn mam tylko medka i grałem też w RTW i tam też chyba były armie klonów - w sumie to nie zwracam na to uwagi
"Debilizmy kompa" - hmm gram mało i nie spotkałem strategii w której komp mnie zaskoczył zazwyczaj stosuje kilka tych samych manewrów. Chyba że o co innego CI chodziło :)

Mimo wszystko chyba się skusze na nową grę o ile będzie czas i pieniądz na zakup nowej maszyny :)

Lesio
06-09-2009, 19:15
Co masz na myśli pisząc niestabilność? Wywala do systemu?
Armia klonów jakoś mnie nie rusza tzn mam tylko medka i grałem też w RTW i tam też chyba były armie klonów - w sumie to nie zwracam na to uwagi
"Debilizmy kompa" - hmm gram mało i nie spotkałem strategii w której komp mnie zaskoczył zazwyczaj stosuje kilka tych samych manewrów. Chyba że o co innego CI chodziło :)

Mimo wszystko chyba się skusze na nową grę o ile będzie czas i pieniądz na zakup nowej maszyny :)

Jasne. Nie chce cię zrażać. Sam kiedy tylko mam czas to gram w ETW.
Niestabilność - Tak wywala do windy (patch 1.3 trochę poprawił w tej kwestii) zazwyczaj w trakcie wczytywania po bitwie lub w czasie bitwy i dosyć często w MP.
Debilizm kompa - jeden przykład francuski port w Marsylii przez który idzie mój handel morski z Francją jes zablokowany przez jedną sic! galerę berberyjską, obok stoi pełna armia francuska która przez kilka tur nic nie robi aby przepędzić galerę ( w końcu Francja traci wiele więcej niż Ja...)
Armia klonów - trochę faktycznie poprawia dodatek płatnych jednostek. Na szczęście kumpel ma kartę kredytową i mógł mi je zakupić...
Wcześnie napisałem abyś nie ściągał dema, sorry pozwoli ci ono na oswojenie się z posyłanym na forum do diabła programem STEAM (ja osobiście nie mam do niego większych zastrzeżeń)
Zachęcam do zakupu gry i może spotkamy się kiedyś na Multi :)

ratownik
06-09-2009, 19:25
Co masz na myśli pisząc niestabilność? Wywala do systemu?
Armia klonów jakoś mnie nie rusza tzn mam tylko medka i grałem też w RTW i tam też chyba były armie klonów - w sumie to nie zwracam na to uwagi
"Debilizmy kompa" - hmm gram mało i nie spotkałem strategii w której komp mnie zaskoczył zazwyczaj stosuje kilka tych samych manewrów. Chyba że o co innego CI chodziło :)

Mimo wszystko chyba się skusze na nową grę o ile będzie czas i pieniądz na zakup nowej maszyny :)

Jasne. Nie chce cię zrażać. Sam kiedy tylko mam czas to gram w ETW.
Niestabilność - Tak wywala do windy (patch 1.3 trochę poprawił w tej kwestii) zazwyczaj w trakcie wczytywania po bitwie lub w czasie bitwy i dosyć często w MP.
Debilizm kompa - jeden przykład francuski port w Marsylii przez który idzie mój handel morski z Francją jes zablokowany przez jedną sic! galerę berberyjską, obok stoi pełna armia francuska która przez kilka tur nic nie robi aby przepędzić galerę ( w końcu Francja traci wiele więcej niż Ja...)
Armia klonów - trochę faktycznie poprawia dodatek płatnych jednostek. Na szczęście kumpel ma kartę kredytową i mógł mi je zakupić...
Wcześnie napisałem abyś nie ściągał dema, sorry pozwoli ci ono na oswojenie się z posyłanym na forum do diabła programem STEAM (ja osobiście nie mam do niego większych zastrzeżeń)
Zachęcam do zakupu gry i może spotkamy się kiedyś na Multi :)

Jak dobre łącze internetowe trzeba mieć żeby gra płynnie szła? Musze sprawdzić jakie mam kupić nową maszyne co jest w planach od dawna i może skuszę się na nową grę.
Płatne jednostki? Co tu kurna jest? Za wysłanie smsa o treści "kawaleria I" dostanę kod i będę mógł sobie ściągnąć z netu dodatkowe jednostki? masakra....sms o treści "kasa" daje dodatkowe pieniądze? heheheh
Co do niestabilności - jest co wkur...wkurzające ale w medku i rome też się to zdarzało więc to już chyba tradycja tej serii. :/

Może ktoś inny ma jeszcze jakieś uwagi?

zbycho25
06-09-2009, 19:57
Zachęcam do zakupu gry i może spotkamy się kiedyś na Multi :)

Lesio - Ty z Jaworzna i jeszcze cie na multi nie zbiłem???? ;-))

Senior
06-09-2009, 20:16
Może dorzucę swoje trzy grosze.
Gram od niedawna, od wersji 1,3 (nie grałem w wersję podstawową). Przeszedłem samouczek (kampanię amerykańską) i rozpocząłem grę Polską. Dotąd rozegrałem w polskiej kampanii ok. 20 tur.

Pewnie będę odosobniony, ale uważam, że w bitwach komp jest "inteligentniejszy" niż w poprzednich częściach. Stosuje wprawdzie stałe triki jak obejście skrzydłami kawalerią i atak nią na artylerię, ale potrafi też zaskoczyć tzn. ukryć część wojsk w lesie i zaatakować znienacka z boku. W Romie i medkach (no, może za wyjątkiem pierwszego) czegoś takiego raczej się nie uświadczyło. Podczas ataku na forty (na razie broniłem dwóch) też nie zauważyłem by komp wysyłał wojska pojedynczo. Słał je całe, jednocześnie oskrzydlając fort z dwóch stron. Jedyną bezmyślnością kompa było wysyłanie indiańskiej jazdy (jeszcze przed własnymi wojskami) przed szeregi mojej piechoty i próbowanie nawiązania wymiany ognia. Kończyło się to wystrzelaniem jej prawie do nogi.

Na mapie kampanii komp nie błyszczy, ale też nie jest tak źle. Raz nawet zaskoczył mnie przemyślanym manewrem, gdzie jedną armię wysłał na tyły mojej a drugą zaatakował od przodu, przez co wziął mnie w kleszcze. W poprzednich częściach było to praktycznie niespotykane. Nieprzemyślaną rzeczą ze strony AI jest wysyłanie małych oddziałów które atakują farmy, miasteczka, kopalnie ale są też przeze mnie łatwo likwidowane. Wynika to z dość dużej agresywności kompa, pomimo, że gram na poziomach normal/normal.

Co do bugów to najbardziej dokuczliwym jest wywalanie do Windowsa. Zauważyłem jednak, że jest ono rzadsze jeżeli grę uruchamia się z poziomu Steam'a a nie ze skrótu na pulpicie. No i nauczyłem się zapamiętywać grę przed każdą bitwą i po dwa razy w ciągu tury.

Kończąc tę przydługą wypowiedź, chcę dodać, że odnoszę wrażenie, że powtarzające się narzekania jakie widzi się na forach wynikają z "ciągłości" po pewnie "skasztanionej" wersji podstawowej (jak napisałem na wstępie nie miałem okazji się o tym przekonać). Poza tym co niektórzy pewnie uważają, że są tym bardziej "prawdziwymi fanami", im więcej narzekają. A może ja taki niewybredny jestem......

Ronin
06-09-2009, 21:35
To ja wyjaśnię ja miałem problem ze słabą inteligencją komputerowego przeciwnika przy obleganiu mojego fortu tak jak opisałem. Grałem wtedy bodajże w wersji 1.2. Otóż sprawa tak się miała posiadałem jeden oddział piechoty liniowej i garstkę milicji która stała na murach. Przeciwnik dysponował 4 jednoskami piechoty i artylerią. Fort miałem zniszczony także z łatwością można go było zdobyć stosując atak z 2 stron gdyż wyłomów było praktycznie bez liku co najmniej po jednym z każdej strony fortu. Co zrobił komputerowy przeciwnik? Najpierw zaczął od ostrzału artylerii i to jeszcze mogę zrozumieć choć strzały były raczej na wiwat żadna z kul nie zbliżyła się do fortu. Następnie rozpoczął przemarsz wojska aby dostać się do murów musiał pokonać most uczynił to dość sprawnie ale tu zaczęły się problemy. Po pierwsze wysłał na przedzie niedoświadczone jednostki indiańskie (Grałem w Drogę do Niepodległości) które praktycznie nic mi nie zrobiły. Próbował sforsowac mury ale tylko z głównej strony pozostawił bez obsady inne wyłomy to było już idiotyczne. Co więcej jednostki ułóżyły się jedna za drugą i tak natarły na główne mury fortu. Oczywiście zgromadziłem swoje jednostki z drugiej strony nie pozwalając przeciwnikowi się przedostać. Co ciekawe komputer nie dokonał ostrzału lecz od razu ruszył szturmem jakby to było średniowiecze. Oczywiście nie przedostał się. Myślałem że zorientuje się że są inne wyłomy w murach i łatwo dostanie się do środka inną drogą lub poprzez rozdział wojsk ale on co nic. Cały czas parł na chama do przodu przez główne wejście mimo że było szczelnie blokowane. Gdy stracił prawie cały oddział wpadł w panikę i 2 jednostki zaczęły uciekać wtedy ruszyłem swoimi oddziałami za nimi w międzyczasie jedna jednostka która jeszcze chciała walczyć została przeze mnie zmieciona w pył. Pozostałe jednostki już nie miały ochoty do walki i zbiegły z pola bitwy. Takim to sposobem mając do dyspozycji jeden oddział piechoty liniowej i pół oddzialu milicji kilkunastu ludzi którzy zostali mi z poprzedniej bitwy pokonałem 4 jednostki piechoty przeciwnika w tym 1 jednostkę indiańską.
Więc po czymś takim normalnie mi się śmiać chciało to ma być SI ? W wersji 1.3 przechodziłem jeszcze parę bitew ale jakiejś zmiany nastawienia nie zauważyłem. Może zbyt krótko grałem ale skutecznie się zniechęciłem. Cała nadzieja że w wersji 1.4 Empire wreszcie zacznie prezentować jakiś w miarę normalny poziom trudności

Lesio
07-09-2009, 06:37
Zachęcam do zakupu gry i może spotkamy się kiedyś na Multi :)

Lesio - Ty z Jaworzna i jeszcze cie na multi nie zbiłem???? ;-))

Bardzo chętnie :)
Ratowniku, mam łącze 2 megowe i gra na multi chodzi płynnie a co do płatnych jednostek to w wersji kolekcjonerskiej jest ich 6 i dodatkowo 12 w pakiecie za 2,49Euro :shock:

Mam takie pytanie: wczoraj na multi przeciwnik w bitwie 2v2 wziął 6 24funtówek i napier.... w kumpla praktycznie przez całą mapę. To jakiś ewidentny bug. Sprawdziłem to w bitwie z kompem i szok, artyleria z zasięgiem nominalnie 450 ostrzeliwuje całą mapę wystarczy tylko celować nie w jednostkę a w teren. Spotkaliście się z czymś takim?. Mam nadzieję, że to naprawią w najbliższym patchu.

Misioleon*
07-09-2009, 18:47
Zachęcam do zakupu gry i może spotkamy się kiedyś na Multi :)

Lesio - Ty z Jaworzna i jeszcze cie na multi nie zbiłem???? ;-))

Bardzo chętnie :)
Ratowniku, mam łącze 2 megowe i gra na multi chodzi płynnie a co do płatnych jednostek to w wersji kolekcjonerskiej jest ich 6 i dodatkowo 12 w pakiecie za 2,49Euro :shock:

Mam takie pytanie: wczoraj na multi przeciwnik w bitwie 2v2 wziął 6 24funtówek i napier.... w kumpla praktycznie przez całą mapę. To jakiś ewidentny bug. Sprawdziłem to w bitwie z kompem i szok, artyleria z zasięgiem nominalnie 450 ostrzeliwuje całą mapę wystarczy tylko celować nie w jednostkę a w teren. Spotkaliście się z czymś takim?. Mam nadzieję, że to naprawią w najbliższym patchu.

Potwierdzam. To ja byłem tym kumplem... :-(
Swoją drogą to przykre, że niektórzy wykorzystują ewidentny błąd w grze żeby zabłysnąć na multi. I nie trafia do mnie rozumowanie że "przecież co, też mogłeś wziąć takie działa; wszyscy przecież o tym wiedzą itp." To wypacza całą bitwę, bo nikt mi nie powie żeby to było normalne - szrapnele o zasięgu Grubej Berty. Idąc tym tropem gdyby istniał bug sprawiający że konna milicja roznosi w szarży oddział husarii to wszyscy braliby milicję. Chyba nie o to chodzi na MP (no chyba że o to, a właściwie o ciułanie rangi). Pozdrawiam, wszystkich bunkrujących się na wzgórzach ;-)

Kuklinowski
08-09-2009, 21:23
Żart to zapewne nie jest. Ja się nie dziwię bo w praktyce te wymagania są wyssane z palca. Ja nie wiem na czym to puszczają ci ludzie z CA ale wymagania pudełkowe są jakieś z bajki. Praktycznie sprzęt musi być o klasę lepszy niż ten który oni podają jako minimalne wymagania. Przynajmniej jak ktoś jedzie na AMD a nie na Intelu. Normalnie wszystkie gry mi śmigają na fabrycznych ustawieniach a do Empire musiałem podkręcić proca o 7 % żeby się nie scinał co parę minut a używam AMD Athlon64 X2 6000+ Dopiero po podkręceniu z 3Gh NA 3.2 Gh przestało przycinać i śmiga płynnie a grafę mam Ge Force 9800GT. o pamięci nie wspomnę 4GB
Więc dobrze że się ludzie pytają bo to co podają na pudle to jakaś fikcja literacka albo ta gra jest jakoś przystosowana do procków Intela a na AMD potrzeba większych ustawień, tego nie wiem. :D

Dziwne bo parę osób na forum pisało ze im Empire działał nieźle na gorszym procku ?! na stronie gram.pl pisze ze jak ktoś ma procki AMD Athlon 64 X2 to może mięć problemy z grami wiec może to nie chodzi o wymagania empire tylko o to ze te procki nie są najlepsze dla graczy pyzatym wydaje mi się ze Empire jest robiona pod procki jednordzeniowe wiec wcale bym się nie zdziwił jak by dobrze działała na jakimś mocnym jednordzeniowcu

Ronin
08-09-2009, 22:06
No prawdopodobnie jest coś w tym że na Prockach Intela lepiej chodzą gry chociaż nie zawsze na przykład Fifa 09 ,GTA San Andreas czy Assassin's Creed chodzi u mnie na max detalach i jest miodzio. Więc są pewne tytuły które chodzą dobrze i pewne które się przycinają. Niestety Moje doświadczenia z Serią Total War powodują opinię że ta konkretna seria jest robiona pod Intela. W praktyce ustawienia procka jeśli chodzi o wymagania muszę zwiększać proporcjonalnie o jeden poziom wzwyż np. Jeżeli Romek chodził przy 1Ghz to ja musiałem mieć 1.7 Ghz oczywiście chodzi o płynną gre tak samo było z Miedkiem II i tak samo jest z Empire teoretycznie powinien chodzić na wartościach 2.4 Ghz a u mnie przycinał jak diabli nawet na wartości 3.0Ghz dopiero na 3.2Ghz działa znośnie (płynnie ale bez rewelacji)
PS. Również słyszałem że Empire był robiony pod jednordzeniowce może na 2 rdzeniowcach nie jest kompatybilny nie wiem trudno mi coś powiedzieć na ten temat. Fakt jest taki że AMD bardzo się męczy przy serii Total War. Ale zmieniać platwormę dla jednej gry ? gdyby to nie były koszty rzędu 2000 tyś zeta to może bym się zastanowił ale Intel się ceni a ja w tej cenie mam całkiem niezły sprzęt kompletny na procku AMD w Intelu miałbym Płytę i średniego procka i tylko to. :|

Kuklinowski
09-09-2009, 08:51
No ale jesli Medieval wymaga procka 1800 MHz minimalnie a ja miałam zaledwie 2000 Mhz i chodziło wszystko elegancko. obecnie przy Empire mam tez niestety Athlona 64 X2 5200+ ( 2700 MHz ) gra w bitwach chodzi płynnie i badzo ładnie gorzej jest na mapie kampanii troche przycina ale ja myslałem ze to jest wina bardziej bugów czy niedopracowan albo poprostu tego ze Empire "nie lubi" tego typu procków a nie ze jest on za słaby, niedługo sobie zmienia na jednordzeniowca i przetestuje jak to bedzie, bo na tym athlonie X2 to nawet medieval mi gorzej działa !!

KLAssurbanipal
09-09-2009, 11:49
CA spartoliło sprawę z armią klonów najgorzej jak się da.
Jednostki mają 1, lub 2 rodzje twarzy w oddziale (mimo ze tekstury mają po 4 twarze, to jednak gra nawet na Ultra odczytuje jedynie 2, a na słabszych detalach jedna twarz).
Mundury są różne - nie powinno tak być. Każdy żołnierz w oddziale powinien mieć tą samą kurtkę, spodnie, kamizelke, kapelusz itp· Nie wiem co CA przyszło do główy zrobić żołnierzy w różnych mundurach a tych samych twarzach.
Była w tym czasie jednolita unifmormizaja wiec mundury w oddziale musza być takie same. Jednak by nie było armii klonów można było trochę pomyślec: Inne twarze, z 6 wariantów, wysokość i posstura żołnierzy (np. jeden szczupły wysoki, drugi niższy barczysty itp.) plus jakieś pobrudzenia i obdaria mundurów, np. urwany kawałek rękawa, kapelusz nałożony trochę w bok albo na skos. Wtedy wyglądałoby to bardzo realistyczie.
Przepraszam was jeśli gdzieś nie udzieliłem odpowiedzi jak ktoś mnie pytał, ale jestem chwilowo na prehistorycznym sprzęcie w bibliotece uczelnianej.
Pozdrawiam, KLA

Ronin
09-09-2009, 15:29
No ale jesli Medieval wymaga procka 1800 MHz minimalnie a ja miałam zaledwie 2000 Mhz i chodziło wszystko elegancko. obecnie przy Empire mam tez niestety Athlona 64 X2 5200+ ( 2700 MHz ) gra w bitwach chodzi płynnie i badzo ładnie gorzej jest na mapie kampanii troche przycina ale ja myslałem ze to jest wina bardziej bugów czy niedopracowan albo poprostu tego ze Empire "nie lubi" tego typu procków a nie ze jest on za słaby, niedługo sobie zmienia na jednordzeniowca i przetestuje jak to bedzie, bo na tym athlonie X2 to nawet medieval mi gorzej działa !!

Jest specjalna łatka do procków AMD Athlon64 x2 mianowicie DualCore Optimaizer podobno lepiej chodzą gry po zainstalowaniu tej łatki czy też sterownika procesora jak kto woli. Polega to na tym że system widzi procki dwurdzeniowce jako jednordzeniowce. Jest do sciągnięcia ze strony AMD.
Tyle że ma to swoją drugą stronę owszem gra się lepiej na starszych grach ale za to na nowszych się robi kasza mana dlatego ja osobiście szybko odinstalowałem ten sterownik. :)

GameMan
09-09-2009, 16:20
Mam pytanie.
Gwardziści strzelają jakoś dziwnie, trójkami. Dlaczego? Czy da się to naprawić? Przez to są strasznie mało skuteczni.

Kuklinowski
09-09-2009, 20:39
Jest specjalna łatka do procków AMD Athlon64 x2 mianowicie DualCore Optimaizer podobno lepiej chodzą gry po zainstalowaniu tej łatki czy też sterownika procesora jak kto woli. Polega to na tym że system widzi procki dwurdzeniowce jako jednordzeniowce. Jest do sciągnięcia ze strony AMD.
Tyle że ma to swoją drugą stronę owszem gra się lepiej na starszych grach ale za to na nowszych się robi kasza mana dlatego ja osobiście szybko odinstalowałem ten sterownik. :)

wiem zainstalowałem ja i tę drugą tez ( AMD processor driver ) to sprawiło ze np taka gra jak Gothic II sie uruchomiła bo wczesniej nie chciała !! ale działa jakby troche gorzej a medieval II z ta łatka jak i bez działa gorzej :-/

Kuklinowski
09-09-2009, 20:41
Mam pytanie.
Gwardziści strzelają jakoś dziwnie, trójkami. Dlaczego? Czy da się to naprawić? Przez to są strasznie mało skuteczni.

Amoze poprostu maja odkrytą technologie "ostrzał plutonami" jesli grasz na bitwach gracza to tak własnie jest i gdy masz 80 ludzi w oddziale to strzela mniejwiecej 9 zołnierzy po 3 z kazdego szeregu od strony lewej i tak to sie przesówa przesco prowadzi sie ciągły ogien i jest to bardzo skuteczne ;)

ratownik
09-09-2009, 23:49
Kilku z Was napisało co ich gryzie w ETW ale nie są to jakieś ogromne minusy dyskwalifikujące grę.

Chyba zapomnieliście jak wyglądały początki...gram teraz trochę w medka I i tu komp dopiero nie błyszczy inteligencją...dyplomacja phi albo przyjmie albo nie. Zero wymian, zero współpracy (istny przypadek) handel z automatu nawet nie wiem do końca jak działa i z kim :)

Na polu bitwy... jak komp ma większą lub lepszą armię to wygra i tyle... a i tak w momencie jak ja popełnię jakiś poważniejszy błąd. A wywalanie do systemu cóż w medku też mnie to wkur....ale to już tradycja i savy trzeba robić przy każdej okazji :)

Chciałbym zagrać w ETW ale do tego potrzebuje lepszej maszyny - w połowie września okaże się czy pójdę na zakupy :D Pytałem jaki macie sprzęt itd itp Napiszcie mi jaki wg Was powinien być optymalny sprzęt do tego typu rozrywki - który windows, jaka karta graficzna itd itp Niby są podane wymagania w sieci ale dane producenta jedno a doświadczenie graczy drugie... Nie chce kupić dziada a na super mega maszynę też nie mam kasy zresztą nie potrzebuje. Koszt 2tyś-2.5tyś :)


Jak się zachowuje gra i czy w ogóle jest możliwe grać na sieci - to się chyba lan nazywa - w domu/bloku u znajomego :) ? Też wywala i są problemy?

Ronin
10-09-2009, 14:24
YouGamers Recommended System

Processor: AMD Athlon64 X2 5600+ /
Intel Core 2 Duo E4600
Display Card!: ATI Radeon HD 4850 512MB /
NVIDIA GeForce 9800GT 512MB
Memory: 2048MB
Free Disk Space: 15GB
Operating System: Windows XP / Vista

To jest rekomendacja ludzi z portalu YouGamers :) Ja oparłem sprzęt o tą właśnie i u mnie działa. Masz tu warianty różne jedynie jeżeli mogę coś dodać to polecam OS Windows XP u mnie lepiej chodzi niż na Viście i do tego mniej potrzeba wtedy Ramu Pozdro Co do Windows7 nie wypowiadam się bo nie posiadam Pozdro.

dawwdd
10-09-2009, 17:53
Windows XP u mnie lepiej chodzi niż na Viście i do tego mniej potrzeba wtedy Ramu
czy to znaczy że Vista zżera mniej ramu i lepiej sie na niej gra :shock: PS mam viste i xp 4GB RAM 2 rdzeniówka 3200 każda GF 8800 GTX

Pop517
10-09-2009, 18:13
Windows XP u mnie lepiej chodzi niż na Viście i do tego mniej potrzeba wtedy Ramu
czy to znaczy że Vista zżera mniej ramu i lepiej sie na niej gra :shock: PS mam viste i xp 4GB RAM 2 rdzeniówka 3200 każda GF 8800 GTX
właśnie odwrotnie

dawwdd
10-09-2009, 19:32
Windows XP u mnie lepiej chodzi niż na Viście i do tego mniej potrzeba wtedy Ramu
czy to znaczy że Vista zżera mniej ramu i lepiej sie na niej gra :shock: PS mam viste i xp 4GB RAM 2 rdzeniówka 3200 każda GF 8800 GTX
właśnie odwrotnie
no właśnie dlatego mnie zdziwił ten komentarz ;D

GameMan
10-09-2009, 19:35
Powiem szczerze, żen ie grałem w Empire i nie zamierzam. Nie interesuje mnie ten okres historyczny. Najbardziej pasuja mi od późnego średniowiecza w dół;)
Moim zdaniem Medek stracił swój klimat przenosząc go do tego okresu historycznego. Jeżeli zrobią jeszcze medka II Wojna Światowa to się całkiem na to wypnę:/ To nie to samo. Średniowiecze i starożytność ewentualnie to okresy najwłaściwsze dla Medka.
Moja wiedza na temat tego tytułu opiera się tylko na obserwacjach, a mianowicie mój kuzyn grał w Empire.
Popatrzałem jak to wszystko wygląda i owszem jest parę fajnych smaczków, ale oprócz tego to już nie ten sam Medieval.
Najbardziej z detali zadziwił mnie ten szczególik: wszystkie jednostki w oddziale mają te same twarze. To już takiej chały nawet w M2 nie robili. Jestem czuły na szczegóły, a ten jest bardzo rażący. Nie wspominając już, że jakieś polskie jednostki w angielskich mundurach zapierdzielały:P
Rozumiem, że pod nazwą medek kryjesz słowo Total War, bo nie ma czegoś takiego jak Medek Empire, lol.

Ronin
11-09-2009, 17:13
dawwdd
Napisałem wyraźnie tak

Ja oparłem sprzęt o tą właśnie i u mnie działa. Masz tu warianty różne jedynie jeżeli mogę coś dodać to polecam OS Windows XP u mnie lepiej chodzi niż na Viście i do tego mniej potrzeba wtedy Ramu Pozdro Co do Windows7 nie wypowiadam się bo nie posiadam Pozdro.

Kłania się brak czytania ze zrozumieniem. :)


czy to znaczy że Vista zżera mniej ramu i lepiej sie na niej gra :shock: PS mam viste i xp 4GB RAM 2 rdzeniówka 3200 każda GF 8800 GTX

Nie to znaczy że XP zżera mniej ramu i lepiej się na nim gra :)

Mefisto7
21-09-2009, 16:45
No to teraz ja... hm zacznijmy od grafiki,.. wałkowane było ale przybliże swoje parametry: GF 8600GTS (512Mb) , 2Gb RAM, Intel Core 2 duo 2,66GHz, nie ma po co więcej.
No to u mnie żenada, mam większe niż wymagane, a anti ailasing x2, filtowanie trzyliniowe (na maks -anizotropowe x 16 !!!) żadnych efektów zaznaczanych haczykami oprócz rozmycia tła które i tak jest do kitu, nic na ultra, połowa rzeczy na normal, połowa na high. - i jest obrzydliwie brzydko( no moje zdanie) I SIE ZACINA!- przy tej konfiguracji kompa Medieval 2 Kingdoms błyszczy i pieknie wygląda że super popatrzeć, więc może logicznie by było że tki wygląd przynajmniej powinienem otrzymywać w Empire :/ A patrząc na screeny wątku ze screenami to zazdroszczę...
Ramy czasowe mi odpowiadają, spoko, można pograc klimatycznie, sie pobawić, nie ma sprawy.

BANDA klonów, popieram zdanie o tym żę mundury powinny być właśnie takie same, a różnice w twarzach, wzroście, chociażby przekrzywieniu kapelusza. Wyglą wybuchów jak sie nie wklei moda battlefield smoke field...bal bla jest strasznie kijowy.

Miałem problem z dżwiękiem, żaden film nie odbywał sie bez zacinania dżwięku, i ogólnie kijowo. w czasie bitwy np: moi żołnierze stoją spokojnie a słychać strzały przy nich!!
Sami twórcy powinni byli pomyśleć o melodiach marszu, takich z moda fifes and drums. a nie...

Widzę żę tu różnie bywa, jedni mówią AI do dupy, inni że lepszy niż medku, hmm, no u mnnie był do dupy :P ani w kompanii, ani tym bardziej w bitwach( tam to dopiero debil) , gubi sie z tymi jednostkami, w ogóle...niczym sie nie wykazał. Dopiero po wgraniu Darthmoda było jakoś. ale za to mod nie był kompatybilny z coraz to nowymi patchami i sie pogrzało :/

Technologie, Dyplomacja, Handelek, może być, chociaż to za marne, powinna być jakaś polityka wewnętrzna większa niż jakiś marny rząd i podatki, hmm 2 stany i podatki ich dotyczące to mało. Polityka zewnętrzna też powinna być bardziej rozbudowana, dalej gra opiera sie głównie na podbojach, a fajnie by było zmienić strategię na handlarza-dyplomatę.
Mała różnorodność jednostek, każdy wybiera piechote liniową jako trzon. Bitwy historyczne to jakiś żart, dali jedną na lądzie i to zupełnie mi nie znaną, a było ich troche , mogli sie wysilić.
MP może być, chociaż twórcy obiecali kampanię online, nawet mówili że premiera opóżni się ze względu na to że chcą ją dobrze zrobić. Wynik- w ogóle jej nie ma! nie mówiąc że gra kiepska. Bitwy MP , noo, gdyby jeszcze chodziły z darthmodem, ale tego luksusu nie doświadczyłem...
119zł jak za to, to zaaaa dużo za to, nie polecam...........a napoleona na pewno nie kupię!
A na koniec powiedzcie, bo zrobiłem format, Empire stracił cały rejestr, a i tak działa, i to tak że normalnie można grać, chociaż komputer i moi żołnierze to jeszcze więksi idioci, sejwy nzniknęły, mody też. Ale gra sie dziwnie zrefreszowała ( aha, format zrobiłem tylko na C) wszystko jest "czyste" ale i tak do kitu. A boje sie usunąć wszystko z Empire ze Steama, bo któś, jeszcze przed restartem forum, ząlił sie że jak odinstalował to pózniej nie mógł znowu zainstalować( now iecie... rejestracja była) , co na to powiecie? Przepraszam xD że xD tak dużo :P

Lagger
23-09-2009, 07:42
Kilku z Was napisało co ich gryzie w ETW ale nie są to jakieś ogromne minusy dyskwalifikujące grę.

Chyba zapomnieliście jak wyglądały początki...gram teraz trochę w medka I i tu komp dopiero nie błyszczy inteligencją...dyplomacja phi albo przyjmie albo nie. Zero wymian, zero współpracy (istny przypadek) handel z automatu nawet nie wiem do końca jak działa i z kim :)

Na polu bitwy... jak komp ma większą lub lepszą armię to wygra i tyle... a i tak w momencie jak ja popełnię jakiś poważniejszy błąd. A wywalanie do systemu cóż w medku też mnie to wkur....ale to już tradycja i savy trzeba robić przy każdej okazji :)

Dobrze gada, polać mu! ETW nie jest w cale takie złe, szczególnie spatchowane. imo Jedynie rome na modach lub bi i shogun są lepsze od ETW. Cytując inną firmę produkująca gry "Jakbyśmy dawali 100$ do każdego pudełka, to i tak znalazłby się ktoś, kto by narzekał", dostajecie nawet fajne dlc za przystępną cenę, nawet ładną grafę, Nareszcie multi bez Gamespy'a itp.. Trochę błędów jest, ale czy da się stworzyć coś idealnego? Zluzujcie poślady i cieszcie się grą. Jak wam nie sprawia przyjemności, to ją olejcie. CA przecież nie zmieni całej gry. ;)

theo
23-09-2009, 08:20
Kilku z Was napisało co ich gryzie w ETW ale nie są to jakieś ogromne minusy dyskwalifikujące grę.

Chyba zapomnieliście jak wyglądały początki...gram teraz trochę w medka I i tu komp dopiero nie błyszczy inteligencją...dyplomacja phi albo przyjmie albo nie. Zero wymian, zero współpracy (istny przypadek) handel z automatu nawet nie wiem do końca jak działa i z kim :)

Na polu bitwy... jak komp ma większą lub lepszą armię to wygra i tyle... a i tak w momencie jak ja popełnię jakiś poważniejszy błąd. A wywalanie do systemu cóż w medku też mnie to wkur....ale to już tradycja i savy trzeba robić przy każdej okazji :)

Dobrze gada, polać mu! ETW nie jest w cale takie złe, szczególnie spatchowane. imo Jedynie rome na modach lub bi i shogun są lepsze od ETW. Cytując inną firmę produkująca gry "Jakbyśmy dawali 100$ do każdego pudełka, to i tak znalazłby się ktoś, kto by narzekał", dostajecie nawet fajne dlc za przystępną cenę, nawet ładną grafę, Nareszcie multi bez Gamespy'a itp.. Trochę błędów jest, ale czy da się stworzyć coś idealnego? Zluzujcie poślady i cieszcie się grą. Jak wam nie sprawia przyjemności, to ją olejcie. CA przecież nie zmieni całej gry. ;)


Ty sobie żartujesz?
Nikt tu nie mówi o grze idealnej. Większości chodzi o coś grywalnego. GameSpy czy steam ja tam wielkiej różnicy nie widzę. Ta gra to bubel. Patch miał dużo naprawić generalnie nie zmienił nic poza tłem w maenu. Brak narzędzi do modowania jakieś idiotyczne dodatki za które trzeba płacić. Ja się pytam gdzie kampania online??

Artyleria jest game breaking. Działa walące na 900+ zasięg to jakiś żart. Lekka piechota zabijająca wszystko. Brak limitów na jednostki itd. Nie będę pisał tego co już gracze pisali ale to śmiech na sali co oni robią :(

Rossoneri
23-09-2009, 11:12
graj na zasadach max 4 jednego typu, bez art i masz po problemie... wszedzie tylko narzekasz, zygac (rzygac) sie chce....

theo
23-09-2009, 11:18
gram na zasadach ale jak sam wiesz bardzo często trafiają się retardy które zasady olewają albo ich nie rozumieją. Narzekam bo mam podstawy.

Ps rzygać :)

Rossoneri
23-09-2009, 11:22
ale wszedzie tak bylo i bedzie, w rtw, w mtw... to i w empire

theo
23-09-2009, 11:29
wiem że w medku były bugi (aka przepychanie jazdy i parę innych) ale dało się zorganizować jakieś turnieje czego o empire nie da się powiedzieć. Była kampania w jakiś sposób grywalna. Wydaje mi się że i graficznie MTW II stał wyżej niż empire. Wczoraj na 3 bitwy 4 na 4 w 2 ktoś zobaczył pulpit....

Rossoneri
23-09-2009, 11:35
mialem na mysli retardy o ktorych pisales, nie bugi ;)

Pampa
23-09-2009, 17:01
Mam pytanie odnośnie DLC, czy jeżeli nie mam Euro na koncie, ale mam 80 zł czy mogę zamienić je na te 3 euro?

PrisonNeo
23-09-2009, 17:06
Raczej tak. Przy zakupie poprostu weźmie ci z konta równowartość 3 euro

Pampa
23-09-2009, 17:07
tylko że muszę to zrobić przez paypal ponieważ nie mam karty kredytowej tylko kartę bankową do konta only. I czy taki myk działa?

PrisonNeo
23-09-2009, 17:09
Tego już nie wiem, trzeba tu kogoś kto się na tym zna, ale myślę że też można

Ronin
23-09-2009, 18:58
nie można jak mamy kartę zwykłą bankomatową to nie możemy dokonywać operacji przelewowych przez internet wiem bo sam mam taką kartę. Trzeba wyrobić osobną kartę to tranzakcji internetowych to nie jest nic trudnego ale kosztuje ok 30 zeta bo wliczona jest opłata za wyrobienie karty.

maryjan1001
24-09-2009, 15:26
witam-z innej beki
kompa mam jak w podpisie i Viste Home Premium 32 bit.Czy ma sens zakupu Visty 64 bitowej?
thnx

Amrod
24-09-2009, 16:18
Odpowiedź brzmi: "bezsens".

Poza tym takie pytania zadajemy w tym (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=27&t=186) temacie.

Marcumar
24-09-2009, 17:23
Nareszcie multi bez Gamespy'a itp..
Grales na multi na steam? Toz to tragedia jest z polaczeniem, a z kazdym nastepnym patchem jest jeszcze gorzej. Nie mozna sie dolaczyc do polowy gier, a jak sie juz dolaczysz, to zastanawiasz sie nie nad strategia, tylko raczej kiedy wywali Ciebie lub innego wspolgracza. Zero przyjemnosci, nie mowiac o godzinach zmarnowanego czasu.
Problem dotyczy glownie osob majacych internet bezprzewodowy.
O GS mozna wiele powiedziec, ale przynajmniej tam nie wywalalo z taka czestotliwoscia z byle powodu. Owszem, byl okres, kiedy wbicie na GS graniczylo z cudem, ale jak juz tam sie dostales, mogles spokojnie grac.


Zluzujcie poślady i cieszcie się grą. ;)
Z tym luzowaniem radzilbym uwazac, zeby z wrazenia kupa w majty nie wpadla :lol:

Lagger
24-09-2009, 18:00
Na steamie mam 24 gry, z czego 15 ma multi. Steam uważam za idealny system społeczności, dystrybucji i updejtowania gier. Uważam również, że stim to najlepsze co się TW przytrafiło.(Jak pomyślę o Games for Windows - LIVE, to aż ciarki przechodzą)Para z Kurka jest idealna do multi, a, że CA nie ma serverów, czy gra ma kłopoty ze stabilnością, to już nie jego wina. Więc zanim następnym razem pojedziesz steama, lepiej się zastanów, czyja to wina.

Mefisto7
24-09-2009, 18:42
popieram, używam steama od dawna i jest dla mnie super.

Ale swoją drogą to strasznie mnie olaliście xD

Ronin
25-09-2009, 09:41
a steamie mam 24 gry, z czego 15 ma multi. Steam uważam za idealny system społeczności, dystrybucji i updejtowania gier. Uważam również, że stim to najlepsze co się TW przytrafiło.(Jak pomyślę o Games for Windows - LIVE, to aż ciarki przechodzą)Para z Kurka jest idealna do multi, a, że CA nie ma serverów, czy gra ma kłopoty ze stabilnością, to już nie jego wina. Więc zanim następnym razem pojedziesz steama, lepiej się zastanów, czyja to wina.

A ja mam odmienne zdanie Steam jest dobry dla kogoś kto ma szybkiego neta. Ja mam niecały 1MB i gra się ciężko więc nie uważam żeby to było takie super rozwiązanie dla multi ok ale generalnie to już byłbym ostrożniejszy.
A co do DLC to też nie jest tak różowo wszelkie dodatki typu Na wojennej Ścieszce wolałbym dostawać na DVD tak jak dotychczas bo po formacie np. te dodatki znikają i co trzeba znowu kupować i zgrywać na nowo. Po za tym gdy dodatki wychodzą w formie Płyt to za jakiś czas można zrobić wersję Antylogia a z DLC to jak sobie to wyobrażacie co ? No chyba że zgrać obraz gry z kompa ale to piractwo by było ;)

raikinnen
25-09-2009, 10:11
A co do DLC to też nie jest tak różowo wszelkie dodatki typu Na wojennej Ścieszce wolałbym dostawać na DVD tak jak dotychczas bo po formacie np. te dodatki znikają i co trzeba znowu kupować i zgrywać na nowo. Po za tym gdy dodatki wychodzą w formie Płyt to za jakiś czas można zrobić wersję Antylogia a z DLC to jak sobie to wyobrażacie co ? No chyba że zgrać obraz gry z kompa ale to piractwo by było ;)

No i właśnie po to jest steam, po formacie logujesz się na swoje konto i masz wszystkie swoje gry, nie martwisz się że płyta zaginęła itp. A że do tego potrzebny jest szybki net to zgoda.

theo
25-09-2009, 10:18
akurat ze steamem nie mam większych problemów. Czasem świruje ale generalnie jest to przyzwoite rozwiązanie. Mogliby dodać zakaz włażenia ludzi lolpc do gier na dużych unitach 4 na 4 :) Jakiś test pingu albo coś takiego :)

Salvo
25-09-2009, 14:31
Ja o dziwo tez ze steamem żadnych problemów nie mam :D

Ronin
25-09-2009, 14:37
Może byście się odnieśli do tej części wypowiedzi


A co do DLC to też nie jest tak różowo wszelkie dodatki typu Na wojennej Ścieszce wolałbym dostawać na DVD tak jak dotychczas bo po formacie np. te dodatki znikają i co trzeba znowu kupować i zgrywać na nowo. Po za tym gdy dodatki wychodzą w formie Płyt to za jakiś czas można zrobić wersję Antylogia a z DLC to jak sobie to wyobrażacie co ? No chyba że zgrać obraz gry z kompa ale to piractwo by było ;)


Jak waszym zdaniem wyjdzie Edycja Kolekcjonerska na Steam?

Roland
25-09-2009, 14:53
Może byście się odnieśli do tej części wypowiedzi


A co do DLC to też nie jest tak różowo wszelkie dodatki typu Na wojennej Ścieszce wolałbym dostawać na DVD tak jak dotychczas bo po formacie np. te dodatki znikają i co trzeba znowu kupować i zgrywać na nowo. Po za tym gdy dodatki wychodzą w formie Płyt to za jakiś czas można zrobić wersję Antylogia a z DLC to jak sobie to wyobrażacie co ? No chyba że zgrać obraz gry z kompa ale to piractwo by było ;)


Jak waszym zdaniem wyjdzie Edycja Kolekcjonerska na Steam?


Niektóre gry w ogóle nie mają edycji kolekcjonerskich.... jeśli zdecydowano by się na EK to po prostu by wyszła wersja pudełkowa na płycie, ale Ty wynajdujesz problemy.

Ronin
25-09-2009, 15:27
Ty wynajdujesz problemy.

No tak najłatwiej powiedzieć. Ja po prostu wykazuję słabe punkty waszej teorii jakoby Steam i DLC były najlepszym rozwiązaniem pod słońcem.

Nic nie jest Białe albo Czarne. To że inne gry nie mają Edycji Kolekcjonerski to niczemu nie dowodzi inne gry też nie Korzystają z Steam-a i jakoś tragedii z tego tytułu nikt nie wróży. I nie mów że nie robisz formata na kompie raz na jakiś czas bo to jest wręcz wskazane żeby oczyszczać twardziela z różnego rodzaju ciasteczek i innego paskustwa szpiegowskiego. A w takim kontekście to Steam niestety się nie broni bo tak jak wykazałem wcześniej po formacie wszelkie rzeczy które nie są na DVD idą w Diabły i to się tyczy też tych kampanii DLC. Więc trzeba wtedy podwójnie płacić albo inaczej płacić raz na jakiś czas za coś co gdyby było dostępne na Płycie płacilibyśmy tylko jeden raz podczas zakupu sklepowego. ;)

Roland
25-09-2009, 15:39
Ja nie twierdze, że Steam to najlepsze rozwiązanie pod słońcem, ja po prostu wykazuję słabe punkty teorii jakoby Steam i DLC były najgorszym rozwiązaniem pod słońcem.

Nic nie jest Białe albo Czarne. Są inne gry, które mają Edycję Kolekcjonerską i tutaj to czemuś dowodzi bo te gry korzystają też ze Steam i jakoś tragedii nikt z tego tytułu nie wróży. I nie robię formata raz na jakiś czas (formata jest zrobić najłatwiej) bo są inne sposoby na skuteczne oczyszczenie komputera ze śmieci (przynajmniej do tego stopnia, że w niczym pozostałe śmieci nie przeszkadzają), ale fakt, robię formata w momencie kiedy coś się spierdzieli do tego stopnia, że nie umiem tego naprawić inaczej, a w takim kontekście Steam niestety broni się, bo tak jak było powiedziane wcześniej po formacie wszelkie rzeczy które nie są na DVD (która może się zgubić, połamać, porysować!) nie idą w diabły bo wystarczy się zalogować, zostawić komputer włączony na noc i wszystko się ładnie pobierze i to się tyczy też tych kampanii DLC. Więc nie trzeba wtedy podwójnie płacić albo inaczej płacić raz na jakiś czas za coś co gdyby było dostępne na płycie, a ta by się zniszczyła, ściągnęlibyśmy sobie ile razy nam się podoba i płacilibyśmy tylko jeden raz podczas zakupu ;)

Lagger
25-09-2009, 15:41
Steam również przoduję Przed GfWL albo SecuROMEM, że nie zostawia tysięcy ukrytych spyware'ów po deinstalacji. Steam jest po prostu najlepszą formą elektronicznej dystrybucji. ;) Ciesz się, że masz dlc przez steama. Przez gfwl to byś nawet nie mógł go kupić w polsce, a i tak jego działanie na rodzimej wersji językowej graniczyłoby z cudem.

PrisonNeo
25-09-2009, 16:49
Ja mam net 1 mega i steama i uważam że steam to najlepsza forma dla gier w które można grać przez neta. Po pierwsze jak coś kupisz przez steama to masz już to do końca życia (nawet po formacie ponieważ jest to zapisane w ich systemie że kupiłeś DLC wiec nie trzeba drugi raz placić) jak plyta się zgubi to nie tracisz gier. Dwa iż mam wiele gier na steamie(cs,hl,dod,itd.) i jakbym mial pamiętać dokażdej gry hasło na gre multiplayer to bym nie wyrobił a tak wszysko na jednym i dobrze. Trzy nie trzeba lecieć do sklepu żeby kupić gre wystarczy poprostu kupić ją przez steama i masz ją na koncie.Cztery jak mam gre nie na steam to jak ktoś do mnie pisze na steam to muszę wychodzić na pulpit a tak wystarczy tylko nacisnąć shift + tab

Amrod
25-09-2009, 17:06
Po pierwsze jak coś kupisz przez steama to masz już to do końca życia (nawet po formacie ponieważ jest to zapisane w ich systemie że kupiłeś DLC wiec nie trzeba drugi raz placić)
Do czyjego końca? Twojego, Steama, serwerów czy kradzieży konta? :geek:

Biniu
28-09-2009, 15:56
Ja ostatnio się przekonałem do Empire. Nienawidziłem tej produkcji - wydałem na nią kupę kasy,zmarnowałem mnóstwo czasu na rozwój mojego państwa i co? Crash w 85 turze i rozwalone wszystkie savy. Ale od tamtego czasu wyszły 2 patch,mody które poprawiają rozgrywkę i gra w moich oczach zmieniła się na lepsze. Potrafi wciągać jak mało co, jest bardzo taktyczna (tutaj napakowane jednostki nie znaczą tyle co w Medieval i Rome. Większość jest uniwersalna i trzeba kombinować jak je użyć), prawie nie wywala (a w każdym razie nie rozwala savów). Moje zdanie o Empire zmieniło się o 180 stopni. Wiem,że ta produkcja nadal ma bugi,ale obecnie jest w takim stanie, w jakim powinna być w dniu premiery. I wiecie co wam powiem? W takim stanie wymiata :)

24f
28-09-2009, 18:53
Sporo pograłem i stwierdziłem, żem kompletnie zidiociał bo aby poddać się czarowi gry, w której 1 konna bateria (gra poj.) przeciwnika rozwala mi 6 doborowych jednostek mimo, że walę do niej z 6-ciu baterii albo, że mając 18-cie prowincji nie jestem w stanie wystawić armii na którą jest stać przeciwnika władajacego 1-nąąąąą prowincją no to jest czysty kosmos. Gra w swej postaci może i niezła ale tworzący nie wiem jak to wyrazić balanse czy coś w tym stylu naigrywa się ze mnie i to w dodatku łupiąc mnie z pieniędzy. Czy zadał sobie ktoś pytanie, że ten sposób oszukiwania w grze poprzez tworzenie nierealnych relacji jest to oprócz faktu robienia sobie z kogoś pośmiewiska wielce nieetyczny.

theo
29-09-2009, 08:08
Sporo pograłem i stwierdziłem, żem kompletnie zidiociał bo aby poddać się czarowi gry, w której 1 konna bateria (gra poj.) przeciwnika rozwala mi 6 doborowych jednostek mimo, że walę do niej z 6-ciu baterii albo, że mając 18-cie prowincji nie jestem w stanie wystawić armii na którą jest stać przeciwnika władajacego 1-nąąąąą prowincją no to jest czysty kosmos. Gra w swej postaci może i niezła ale tworzący nie wiem jak to wyrazić balanse czy coś w tym stylu naigrywa się ze mnie i to w dodatku łupiąc mnie z pieniędzy. Czy zadał sobie ktoś pytanie, że ten sposób oszukiwania w grze poprzez tworzenie nierealnych relacji jest to oprócz faktu robienia sobie z kogoś pośmiewiska wielce nieetyczny.

a można po polsku?

Gajethano
29-09-2009, 12:38
Sporo pograłem i stwierdziłem, żem kompletnie zidiociał bo aby poddać się czarowi gry, w której 1 konna bateria (gra poj.) przeciwnika rozwala mi 6 doborowych jednostek mimo, że walę do niej z 6-ciu baterii albo, że mając 18-cie prowincji nie jestem w stanie wystawić armii na którą jest stać przeciwnika władajacego 1-nąąąąą prowincją no to jest czysty kosmos. Gra w swej postaci może i niezła ale tworzący nie wiem jak to wyrazić balanse czy coś w tym stylu naigrywa się ze mnie i to w dodatku łupiąc mnie z pieniędzy. Czy zadał sobie ktoś pytanie, że ten sposób oszukiwania w grze poprzez tworzenie nierealnych relacji jest to oprócz faktu robienia sobie z kogoś pośmiewiska wielce nieetyczny.

a można po polsku?


a co w tym niezrozumiałego co napisał? :shock:

Wczytaj sie chopie może najpierw....

Ja się zgadzam po cześci

Ronin
29-09-2009, 19:25
Czy zadał sobie ktoś pytanie, że ten sposób oszukiwania w grze poprzez tworzenie nierealnych relacji jest to oprócz faktu robienia sobie z kogoś pośmiewiska wielce nieetyczny.

Takie pytanie powinien zadać sobie ktoś z CA ale oni mają tyle wspólnego z etycznością co Rydzyk z Kościołem. ;)

Salvo
03-10-2009, 14:36
Zapraszam wszystkich co mają konta na twc do walki o Polskę http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?p=6063562#post6063562

Pampa
04-10-2009, 10:48
Nie dadzą Polski...bo niby jak? Moim zdaniem będzie to wyglądało że polska może powstać tak jak np. Grecja w Empire.

Apacz
04-10-2009, 11:08
Być może dodadzą polaków w taki sam sposób, jak dodano Szwajcarów i Szkotów do Holandii...

Mefisto7
04-10-2009, 11:43
(powtórka,bo nikt nie odpowiedział)Zrobiłem format, Empire stracił cały rejestr, a i tak działa, i to tak że normalnie można grać, chociaż komputer i moi żołnierze to jeszcze więksi idioci, sejwy nzniknęły, mody też. Ale gra sie dziwnie zrefreszowała ( aha, format zrobiłem tylko na C) wszystko jest "czyste" ale i tak do kitu. A boje sie usunąć wszystko z Empire ze Steama, bo któś, jeszcze przed restartem forum, ząlił sie że jak odinstalował to pózniej nie mógł znowu zainstalować( now iecie... rejestracja była) , co na to powiecie?

Brzetek
04-10-2009, 12:04
Kupiłem Empire kilka dni temu. Ze względu, że wcześniej miałem już konto Steam po prostu się na nie zalogowałem. Zainstalowałem, poczekałem na update, ale podczas jego ściągania zabrakło prądu. Włączam, wszystko od nowa, przekląłem pod nosem i ściągam dalej. Ściągnęło się. Włączam, nie da się grać, wszędzie wyskakują błędy.
No to reinstall i ponowny, tym razem niczym nie zakłócony download patchy i wszystko ok.
A z tematem ma to tyle wspólnego, że przy ponownej instalacji jedyne co trzeba znać to nazwę swojego konta na steam i hasło. Gdy się zalogujesz wyskakuje lista gier zarejestrowanych, Empire jest tam jako niezainstalowane - i wtedy jeśli się nie mylę możesz normalnie instalować z płyt lub ciągnąć z neta.
Mi reinstall nie sprawił żadnych problemów, powiem nawet, że jest to całkiem wygodne.

Mefisto7
04-10-2009, 15:56
a to fajnie, dzieki ;)

Biniu
04-10-2009, 18:06
Wszystkim,którzy twierdzili że ta gra jest beznadziejna radzę przejść ją jeszcze raz z najnowszym patchem, darthmodem i European Wars. Wciągnęło mnie niesamowicie, a błędy są dla mnie praktycznie niewidoczne. Kocham Empire wbrew wszystkim,którzy twierdzą że gniot. Dla mnie trzyma poziom poprzednich części, ale jest od nich zupełnie różna i wychodzi jej to zdecydowanie na dobre!

Ronin
04-10-2009, 21:06
Wszystkim,którzy twierdzili że ta gra jest beznadziejna radzę przejść ją jeszcze raz z najnowszym patchem, darthmodem i European Wars. Wciągnęło mnie niesamowicie, a błędy są dla mnie praktycznie niewidoczne. Kocham Empire wbrew wszystkim,którzy twierdzą że gniot. Dla mnie trzyma poziom poprzednich części, ale jest od nich zupełnie różna i wychodzi jej to zdecydowanie na dobre!

Gniot jest dlatego gniotem gdyż jako samodzielna gra bez Modów i to co najmniej kilku nie można normalnie grać. Równie dobrze można powiedzieć że MII TW jest super gierką bo po patch-ach i modach można grać w takie cudeńka jak BC czy TATW ale nie o to chodzi żeby grać w gry po modach jeżeli płacimy grubą kasę (Tak jak za Empire) za podstawkę, to wymagamy od niej sprawności i stabilności. :)

Lagger
04-10-2009, 21:32
I love my ETW. Leave it alone! :cry:

marchlew
05-10-2009, 19:32
witam wszystkich , mam problem moja wersja gry pobrala jakies aktualizacje przez steam i nie moge ja odpalic wyskakuje mi blad ??????? :x moze ktos udzieli mi pomocy bardzo dziekuje

koranus
05-10-2009, 20:24
Witam.
Mam ten sam problem co przedmówca. dokładnie pokazuje się plansza i po chwili wraca mi do pulpitu.
Czy znowu CA dała Du... tak jak to było przy wejściu gry.

Jeżeli nie jest tak to dajcie znać co się stało ???

Biniu
05-10-2009, 21:11
Krótko i dosadnie - wyszedł nowy patch. Można tylko czekać na łatkę,która to naprawi. I proszę nie gadać mi tu o zainstalowanych modach - u innych użytkowników jest tak samo

Tari
05-10-2009, 22:22
wy narzekacie a mi śmiga aż miło ;) tyle, że nie widzę żadnych różnic po tym patchu. ani teraz ani wcześniej nie miałem problemów z wywalaniem do windy itp...

Doom82
05-10-2009, 22:27
Ja nie mialem modow i mi chodzi :).Ale tez nie widze zadnej roznicy!!

firefly
07-10-2009, 14:32
Co by nie zakladac nowego tematu to napisze tutaj.
Mógłby mi ktos podeslac plik startpos.esf z \Empire Total War\SteamApps\common\empire total war\data\campaigns\main.
Albo na host albo na maila: dambag24@gmail.com.
Z gory podziekowac ;)

Doom82
09-10-2009, 21:23
Przed chwila znowy zrobilo mi sie jakies aktualizacja steama !!?? Czy mieliscie cos takiego ??

Brzetek
09-10-2009, 22:30
No tak, wyglądało to na dosyć obszerną aktualizację Empire.
Niby nie ściągałem wcześniej hotfixa do 1.5, ale pobierający się plik był całkiem spory, na moje oko grubo ponad 100 MB. Czyżby sama poprawka do 1.5 tyle ważyła?
Ściągnąłem, zagrałem, nie zauważyłem jednak nic istotnego. Oprócz tego, że okno opracowywania technologii nadal jest schrzanione...

tomii7
10-10-2009, 09:34
jakis nowy path- ale cienko opisany, niby nic, a ogromny. Taki duuży a poprawia tylko "niektórą" artylerię :P

Amrod
10-10-2009, 12:23
Ktoś też tak ma, że miał Special Forces z tymi 6 jednostkami a teraz mu się z nieba pojawiły Constitution, Dahomey i szkopskie Hussary?

PrisonNeo
10-10-2009, 12:28
Tak wszyscy którzy mieli edycję specjalną mają dostęp teraz do trzech jednostek których wcześniej nie byłó.

Regulus
10-10-2009, 20:11
Od baardzo dawna nie odpalałem ETW, więc nie jestem na bieżąco z tymi wszystkimi zmianami, patchami. Dzisiaj postanowiłem dla odmiany zagrać i ku memu zdumieniu w menu głównym pojawili się jacyś indianie, a muzyka zmieniła się na tą z kingdoms americas. O ile menu jestem jeszcze w stanie ścierpieć, to azteckie rytmy w czasie bitew moich Szwedów brzmią delikatnie mówiąć dziwnie ... Wie ktoś jak przywrócić stare menu i dzwięk?

Doom82
10-10-2009, 21:52
No a mi teraz na kazdej bitwie do windy wychodzi :/ WRRRR. Czyli na to wychodzi ze ETW to zepsuta gra ktora powinna byc za free !! Jedno jest pewne zrobie to z bolem serca ale Napoleon to bedzie moj pierwszy pirat Total War

theo
12-10-2009, 16:08
dobra pograłem w morskie teraz po patchu.


To jest jakieś chore. 48 działowce rozwalają wszystkie okrety. Guzik widać a do tego tracę działą jak nikt we mnie nie strzela. co to statki widmo czy jak???? Galery które niszczą żagle nie strzelając i to jeszcze jak!!! Z galer koleś mi rozwalił żagle 8 strzałami.


Zniszczyli jedyną część rozgrywki która jakoś działała. Teraz to już kompletnie sensu nie ma. Gl w robieniu jakichkolwiek turniejów. Mamy wiatrówki na lądzie i mamy galery i 48 na morzu :) Trzeba oddać panom z CA jedno. Potrfaia sp......ić pewne rzeczy jak mało kto :)

Ronin
13-10-2009, 15:54
Świętę Słowa Amen 8-)

roman zabawa
13-10-2009, 16:12
Po prostu morze zostało zrobione pod graczy kampanijnych. Tam na wodzie zrobiło się trudniej, a komp nie korzysta tak perfidnie z łańcuchowych jak człowiek ;)

Infantryman
14-10-2009, 20:22
Mam problem, dzisiaj zainstalowałem Empire Total War.
Wszystko się zainstalowało, stworzyłem konto Steam itd.
Jak zainstalowałem Steam chciał aktualizacji gry, wszystko zaintalowałem, ale jak włączam grę to pojawia się komunikat "Przygotowanie do uruchomienia Empire: Total War" Po chwili komunikat znika i... NIC! Nic się nie włącza próbowałem chyba 10 razy.
Poradzicie :o !

Nagano
14-10-2009, 20:25
Wyłącz i włącz komputer.

Infantryman
14-10-2009, 20:31
Dzięki za radę, ale teraz domaga się ponownego aktualizowania :(
Próbowałem wyłączyć ze Steam automatyczną aktualizacje, ale nadal się domaga. :(

Nagano
14-10-2009, 20:48
No nie wiem. Pozwól się ściągnąć jeszcze raz tym aktualizacjom. Jak to nie pomoże, będziemy szukać innych rozwiązań.

Chlebak
14-10-2009, 20:48
Spróbuj w trybie offline.

Infantryman
14-10-2009, 21:18
Ok, spróbuję jeszcze raz to aktualizować. Jak to nie pomoże to spróbuje tak jak powiedział Chlebak.

lora
16-10-2009, 18:46
Kurde, próbuje włączyć tego @#$! steama to przez pół godziny jakieś poszukiwanie uaktualnień do gier Steam, i ciągle to samo... cholerny Empire.

lora
16-10-2009, 19:02
O_O włączyło się ściąganie tego patcha, ale, że nie chce tego g... sorry genialnego dzieła Creative Assembly, to wyłączyłem internet i chce włączyć Empire w trybie offline a tu jakieś okienko wyskakuje i pisze, że "gra nie jest gotowa do działania w Trybie Offline". To nie da się grać bez tego patcha, czy co?

Morgul
17-10-2009, 15:34
No jak zaczelo ci sciagac patcha to teraz pewnie go musisz dociagnac do konca.

Ronin
17-10-2009, 21:14
Moim zdaniem musi być jakaś opcja która pozwala na dogrywanie przez Steam patchy wedle uznania przecież jest opcja pobierania aktualizacji automatycznie którą można wyłączyć a więc logicznie rozumując jeżeli wyłączę taką opcję odpowiednio wcześnie to mogę grać w taką wersję Empire jakie mi odpowiada.... Docelowo powinny być te łatki patche dostępne do ściągania z TWC skoro tak ze sobą współpracują to ja nie widziałbym tu problemu..... 8-)

Infantryman
18-10-2009, 06:21
Miałem podobnie z ETW jak lora, ale jakimś cudem mi się włączyło.

Ogólnie gra jest świetna, tylko trochę się zacina, mam ustawioną średnią grafikę, ale gra ogólnie zadowala. Ładne bitwy szczególnie z walką na bagnety :)

Dla mnie ETW może być zaskoczeniem, bo nie widziałem poprzednich części czyli Rome i Medival, bo po prostu ten okres historii, co w RTW czy MTW mnie mało interesuję.

marchlew
19-10-2009, 22:02
Witam ,mam pytanie czy jak ma sie tego nieszczesnego najnowszego patcha do empire to mozna dodac mody ????? ja dodalem i wyskoczyl mi blad ... a dwa czy ktos tez mam niewyrazne napisze bez ostrosci ze tak krotko powiem .pozdrawiam wszystkich

Pampa
20-10-2009, 19:30
a coś dokładniej jakie to błędy?

marchlew
20-10-2009, 20:09
poprostu wywala mnie z gry ,bez moda chodzi ale z modem juz nie

Generał Scorpius
22-10-2009, 16:38
Jutro mam urodziny...
Kumpel z którym dyskutuję i gram w chyba każdą nowo wydaną grę (przynajmniej jak nie dadzą 10 na raz, taki bogaty nie jestem) spytał się mnie wczoraj jaką bym chciał...
Empire miałem kupić już dawno, no ale Demigod ładnie się zapowiadał więc skorzystałem z okazji.
Dziś, patrząc na opinię, galerię, recenzje... Już jej nie chcę :D
No nie, na serio np. Francja ma prawie na całe tereny państwa jedną prowincję?
To jakim problemem jest w tej grze coś podbijać?

Brzetek
22-10-2009, 17:24
Dziś, patrząc na opinię, galerię, recenzje... Już jej nie chcę :D
W pierwszej chwili miałem podobne odczucia, ale kupiłem i śmiało mogę stwierdzić, że te nieprzychylne recenzje to przesada. Fakt, może i CA nie wywiązało się z tego co tam obiecywało ale gra jest dobra i grywalna. Może w wersji 1.0 była całkiem do kitu, po tych wszystkich patchach całkiem fajnie się gra.
Jednak jeśli ktoś oczekuje jakiegoś cudu/przełomu itd. to faktycznie ta gra nie jest dla niego. Ale rzeczy doskonałe nie istnieją, a przynajmniej tak mi się wydaje.

No nie, na serio np. Francja ma prawie na całe tereny państwa jedną prowincję?
To jakim problemem jest w tej grze coś podbijać?
http://img136.imageshack.us/img136/2290/provincieempiretexodus8uq9.png
http://images.yuku.com/image/gif/94335b6953157a4cb3e6077d787ea7a477fe2de.gif
http://blog.rockpapernuke.com/images/2/stratradar_america.png - kilka prowincji na zachodzie w Ameryce Północnej jest niedostępnych, a raczej niezamieszkałych.
Mimo wszystko myślę, że nie jest to tak mało.
A co do podbijania to wbrew pozorom nie jest tak banalnie, a na vh/vh jest wręcz trudno. Choć ja akurat preferuję vh/n ze względu na to, że walka z armią cyborgów mnie nie cieszy.
Ano, Francja ma dwie prowincje w Europie :P Reszta w Ameryce. W końcu musieli zachować jakiś balans.

Aximus
22-10-2009, 19:17
Gdyby nie to że przez Steam instaluje się Emipire to by była dobra gra strategiczna :D

Lagger
23-10-2009, 06:37
Dlaczego są jeszcze tacy ludzie, co zwalają niekompetencje CA i wszystkie bugi na steam? Już to jednemu gościowi tłumaczyłem. Steam to jest idealny system kupna gier i zarządzania nimi. Ma również bardzo rozbudowana społeczność. A, że CA wydaje zwalone patche to nie ich wina. Z założenia twórcy wydają patche które poprawiają grę, więc autoupdate się przydaje.

pretorian
23-10-2009, 12:55
Dziś, patrząc na opinię, galerię, recenzje... Już jej nie chcę :D

No i dobrze... przynajmniej jedną osobę mniej żalącą się jakie to CA jest be i w ogóle, że grać się nie da :lol: żart... ;)



No nie, na serio np. Francja ma prawie na całe tereny państwa jedną prowincję?
To jakim problemem jest w tej grze coś podbijać?

Właśnie dlatego lepiej żebyś kupił tą grę i przekonał się, że nie tak łatwo podbić Francję, bo ma tylko dwie prowincje europejskie na samym początku kampanii. Gra z patchem 1.5 (imo) jest w końcu przyjemna w odbiorze. Ale wybór pozostawiam Tobie, bo później będziesz chciał zwrot kosztów za złą rade 8-)

marchlew
27-10-2009, 20:09
chodza mody z najnowszym patchem ??????? jezeli tak to prosze o podanie nazw.. dziekuje bardzo

Salvo
28-10-2009, 09:22
Francja i hiszpania swoje prownicje po części zawdzięczają historii...Nie traciły ich przez cały okres gry, więc po części to jest powód...

Ja, Klaudiusz
03-11-2009, 11:45
Ameryki nie odkryję.... ale grając w ETW (rzadko, ale zawsze trochę) krew się we mnie gotuje gdy widzę nie dbałość i lenistwo pseudo-dokładnych-panów c CA. W każdej jednostce żołnierz wygląda tak samo, ma tę samą twarz, identyczny ubiór, a nawet wzrost. Czy tak trudno iść za ciosem po niezłym zróżnicowaniu w MTW ?? Pomyśleć tylko ile realizmu dałyby takie efekty jak:
- zabrudzone zbroje i mundury(czyli krew, kurz, błoto itp.)
- zróżnicowane twarze (jeden ma niebieskie oczy i wąsy, drugi jest długowłosy ale bez wąsów...-mnóstwo kombinacji...oczywiście zgodnie z realiami...może nawet blizny co bardziej dośw. jednostek :D)
-zróżnicowany wzrost
-zróżnicowana maść wierzchowców
-delikatne różnice w ubiorze( bo o ile mundurów czy zbroi można się nie czepiać, to takie rzeczy jak pasek, buty czy kaftan...mogłyby się trochę różnić)

A tak przez nie dopracowanie CA, każda jednostka wygląda jak nowiutko wyciągnięty zestaw żołnierzyków z fabryki zabawek.....

Ronin
04-11-2009, 10:12
Ameryki nie odkryję.... ale grając w ETW (rzadko, ale zawsze trochę) krew się we mnie gotuje gdy widzę nie dbałość i lenistwo pseudo-dokładnych-panów c CA. W każdej jednostce żołnierz wygląda tak samo, ma tę samą twarz, identyczny ubiór, a nawet wzrost. Czy tak trudno iść za ciosem po niezłym zróżnicowaniu w MTW ?? Pomyśleć tylko ile realizmu dałyby takie efekty jak:
- zabrudzone zbroje i mundury(czyli krew, kurz, błoto itp.)
- zróżnicowane twarze (jeden ma niebieskie oczy i wąsy, drugi jest długowłosy ale bez wąsów...-mnóstwo kombinacji...oczywiście zgodnie z realiami...może nawet blizny co bardziej dośw. jednostek :D)
-zróżnicowany wzrost
-zróżnicowana maść wierzchowców
-delikatne różnice w ubiorze( bo o ile mundurów czy zbroi można się nie czepiać, to takie rzeczy jak pasek, buty czy kaftan...mogłyby się trochę różnić)

A tak przez nie dopracowanie CA, każda jednostka wygląda jak nowiutko wyciągnięty zestaw żołnierzyków z fabryki zabawek.....

Z tego co mówią podobno panowie z CA mają te zmiany wprowadzić w Napoleonie może wraz z tym dodatkiem przejdą one też do Empire zobaczymy czas pokaże. ;)

Salvo
05-11-2009, 15:55
Ciekawe jak to wpłynie na mody....W końcu będą to tak jakby dwie wersje Empire...

Generał Scorpius
05-11-2009, 16:56
Czy naprawdę żeby gra się włączyła trzeba ją aktualizować 100 lat za każdym razem?
Bo u mnie tak jest.
Dziadostwo z tym Steam, kozwa ja chcę po prostu zagrać, nie muszę należeć do ich społeczności i w cokolwiek się angażować. Dużym problemem jest to że ludzie chcą po prostu włączyć i zagrać? Jak będę chciał Multi to włączę neta.
Wczoraj udało mi się jednak włączyć i pierwszy rzut oka na grafikę kampanii... miluśkie koloreczki, wszystko słodziutkie nie oddające klimatu wojny. Cała ta budowa jest pomieszana. Może to coś nowego i się przyzwyczaję, ale ilość mogli by chociaż zrobić jakiś porządnie wyglądający budynek, przypominające tamte czasy, wojny i trud.

PS: Włączyłem grę o 17.50, pisze że aktualizowanie będzie jeszcze 30 minut. Wole to sprzedać i mieć chociaż jakiś pożytek z gry, bo pograć nie pogram.

Edit:
Ponawiam włączenie gry - czas oczekiwania zwiększa się o godzinę.

Czy Empire Total War jest normalną grą? Bo póki co tylko więcej za internet zapłacę i nic nie dostanę.

Edit2:

Aha, teraz wszyscy są zbyt zajęci by zająć się moją ''sprawą'', którą jest po prostu włączenie gry. Takie napisy tylko mnie bardziej denerwują. Nie mogli by napisać że mają problemy techniczne? Bujda, ale zawsze nie tak wkurzająca jak to że nie chcą pomóc swojemu klientowi, który jak się wkurzy potrafi przekopiować grę na 100 pły i sprzedać na czarno mając zysk z tych głupców.

voitek
05-11-2009, 17:43
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=48993

Cholera mnie po prostu wezmie, niedawno kupilem te elitarne jednostki

Nagano
05-11-2009, 17:46
No to się skuszę :lol:

Pampa
05-11-2009, 18:28
No teraz jestem w stanie kupić za 19 zeta tylko po kiego ch** kupowałem to DLC z unitsami west...egh...głupota boli.

Salvo
07-11-2009, 14:19
Małe info:

Hi guys,

I have received a lot of questions asking about the status of our Multiplayer Campaign Beta for Empire: Total War. I can confirm that the latest code went out to our Beta Group last night and we are making good progress in testing. Additionally, I can confirm that our Battle AI blog will be posted next week.

Have a great weekend,

Mark O'Connell
(aka SenseiTW)
http://shoguntotalwar.yuku.com/topic/53425?page=5

MiChAl I wspaniały
07-11-2009, 20:56
"Haniebne traktaty" - co na to wpływa bo nie mogę wyłapać?

Pampa
07-11-2009, 21:35
atakowanie bez wypowiedzenia wojny, blokowanie szlaków handlowych itp.

MiChAl I wspaniały
07-11-2009, 22:33
Dobrze wiedzieć :twisted:

RaZoR
11-11-2009, 18:04
Ja na pisze co do tematu to, że empire według mnie jest dobrą grą.(martwią mnie te bugi w tej grze, tak to jest wszystko git) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

KLAssurbanipal
12-11-2009, 03:26
CA popełniło mały błąd na stronie głównej. Chodzi o nazwy jednostek z DLC niepasujące do obrazków.
Mam nadzieję że to poprawią bo ludzie nie znający wcześniej jednostek mogą się pomylić.

http://img33.imageshack.us/img33/8127/beztytuusw2.jpg (http://img33.imageshack.us/i/beztytuusw2.jpg/)

http://img5.imageshack.us/img5/858/beztytuusw1.jpg (http://img5.imageshack.us/i/beztytuusw1.jpg/)

http://img38.imageshack.us/img38/4579/beztytuusw3.jpg (http://img38.imageshack.us/i/beztytuusw3.jpg/)

marchlew
12-11-2009, 22:40
mozna prosic o podanie linkow i nazw modow kompatybilnych z ETW 1,5 jak mozna tez prosic o opis modow ,dziekuje bardzo

KLAssurbanipal
13-11-2009, 00:01
viewtopic.php?f=114&t=6&start=200 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=114&t=6&start=200)

European Wars - realistyczny mod poprawiający rozgrywkę w wielu aspektach

marchlew
13-11-2009, 02:10
spoko ew juz mam ale chodzi mi o jakies inne mody ktore jeszcze moga cos zmienic w etw jezeli sa jakies to prosze o namiary i co najwazniejsze czy chodza z etw1,5.......... a drugie pytanie widzialem ze jest jakis mod odnosnie walk w ameryce czy mozna tez prosic namiary na niego i znowu pytanie czy bedzie smigac z wersja 1,5 . dziekuje

Salvo
13-11-2009, 12:04
Zapraszam do korpusuhttp://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=17
To nie jest temat do dyskusji o kompatybilności modów z patchem ;)

Ensis
13-11-2009, 18:25
Od paru dni nurtuje mnie jedno pytanie:
- czy silnik MTW2 lub ETW daję możliwość stworzenia w miarę dobrego moda o Wojnie polsko-bolszewickiej lub o wojnie manewrowej z I WŚ ?

Salvo
14-11-2009, 09:18
Wątpię żeby coś takiego powstało..
Kilku napalenców planuje zrobić takiego moda, ale ja w to nie wierzę.http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=227939

Kuklinowski
16-11-2009, 16:43
Możecie mi powiedzieć czy to normalne ze gwardia gdy ma wynaleziona tech ostrzał plutonami podczas walki z jazda gdy sie nie zrobi czworoboku nie uzywa tej tech tylko wali normalnie pierwszy szereg jak piechota z początku gry ??

voitek
17-11-2009, 00:08
Tak, chyba bardziej praktyczne, nie? Caly szereg wali w zblizajaca sie jazde, a nie tylko 8 gosci zdazy wystrzelic ;)

Kuklinowski
17-11-2009, 00:56
praktyczny to by był np ostzrał szeregami gdzie wmiare szybko mogą strzelic 3 szeregi a nie tylko jeden i to w dodatku nierówno

Gteam_tomek
17-11-2009, 11:31
Uwaga!
gdy macie założony fort na nadbrzeżu, a wróg będzie was oblężał, wypad na nich z fortu w nowej turze zakończyć się może powrotem do pulpitu. Wygląda to tak:
mamy ląd oddzielony niewielką wodą, po jednej stronie lądu wróg oblega, a po drugiej jest nasz fort, gdy chcemy zrobić na nich atak, gra się urywa i pokazuje się nam pulpit.
niestety nie zrobiłem screenshota.

Pampa
18-11-2009, 08:26
Mi się jescze nigdy taka sztuka nie udała

AntiochWielki
21-11-2009, 11:16
Czy już można kupić Empire i cieszyć się grą, czy to nadal cytując piosenke zespołu BiG CyC "Zjeb od Doroty", i lepiej grac w Romana i Medka ?

Salvo
21-11-2009, 11:33
Kup Empire, ściągnij mody...

reedeye
21-11-2009, 13:02
Mam jedno głupie pytanie;) Gram w Empire już jakiś czas, ale dopiero teraz dotarło do mnie, że jak toczę bitwę morską, a na mapie strategicznej flota była blisko lądu, to mimo wszytko na mapie taktycznej tego lądu nigdzie na horyzoncie nie widać?
No chyba, że już tak ślepy jestem;)

Pampa
21-11-2009, 15:20
to już jest urok empire, nie ma lądu W OGÓLE w bitwach morskich.

Frutis
22-11-2009, 15:39
Na patchu 1.4 gra się naprawdę fajne, w wersji 1.0 zjechałem grę na forum ale teraz mimo jeszcze paru błędów gra jest naprawdę spoko.

Demigood
23-11-2009, 19:20
Mógłby ktoś napisać gdzie mogę dostać wersję pudełkową DLC za 20 zł ? Czy to dopiero plany są ?

Ronin
23-11-2009, 20:04
To są narazie plany ma to wyjść bodajże 27 listopada a gdzie no to w Empiku pewnie będzie no i zapewne w sklepach internetowych sam planuję to kupić więc jak się pojawi to dam znać ;)

Andzia
23-11-2009, 20:22
Mógłby ktoś napisać gdzie mogę dostać wersję pudełkową DLC za 20 zł ? Czy to dopiero plany są ?


To są narazie plany ma to wyjść bodajże 27 listopada a gdzie no to w Empiku pewnie będzie no i zapewne w sklepach internetowych sam planuję to kupić więc jak się pojawi to dam znać ;)

Co dziwota ani w katologu gier ani w planie wydawniczym CD Projektu nie ma ani zmianki o tym dodatku, a premiera ma być niby za 4 dni

profilone
23-11-2009, 21:50
Na patchu 1.4 gra się naprawdę fajne, w wersji 1.0 zjechałem grę na forum ale teraz mimo jeszcze paru błędów gra jest naprawdę spoko.

No właśnie i ja mam pytanie.

moja małżowinka zapowiedziała, że na mikołaja dostanę Empire :D Ale nie wiem czy ta gra sie nadaje... grałem kilka razy w nią i powiem szczerze, że mnie bardzo bardzo znudziła i rozczarowała - zwłaszcza bitwy. Macie może jakieś opinie na temat wersji już poprawionej?

pretor
24-11-2009, 13:47
Na patchu 1.4 gra się naprawdę fajne, w wersji 1.0 zjechałem grę na forum ale teraz mimo jeszcze paru błędów gra jest naprawdę spoko.

No właśnie i ja mam pytanie.

moja małżowinka zapowiedziała, że na mikołaja dostanę Empire :D Ale nie wiem czy ta gra sie nadaje... grałem kilka razy w nią i powiem szczerze, że mnie bardzo bardzo znudziła i rozczarowała - zwłaszcza bitwy. Macie może jakieś opinie na temat wersji już poprawionej?

- wg mnie jest to najgorsza z czesci "totalowych" !! nie dosc ,ze łazi tylko z internetem ,to jeszcze jak sie aktualizowac zaczyna to grac nie mozna ! :/

załozenia gry były wspaniałe ale zwalili ja totalnie ,bitwy morskie to jakas parodia ....prowadzenie do boju powyzej 3 okretow a przy 10 i wiecej graniczy z cudem :(
przechodzenie z wyspy na wyspe sucha stopa ...ponowny powrot to łatwizny !
mapa mało czytelna a walki na ladzie nie maja dynamiki [jednak co walka w zwarciu to walka a nie taka pukanina ]! gram bo gram bo kupiłem ale ta gra mnie bardzo rozczarowała ,na pierwszego medievala czekałem miesiacami i jak go dopadłem ,to mogłem grac 24 h i sie gra nie nudziła :) teraz spowrotem gram w rome i jestem zadowolony :) [med II tez idealny nie był] jednym słowem gdy by pomysleli ,to by swietna gra wyszła ale jak zwykle bywa nikt nie wie czym sie tworcy gry kierowali !?

pozdrawiam.

Andzia
24-11-2009, 15:42
Mimo że w planie wydawniczym nie ma ani jednej wzmianki o Wartpath to dzisiaj dostałem olśnienia - Otóż w najnowszym CD-Action (strony 36-37) pokazano pudełko ETW: Na wojennej ścieżce moja pierwsza myśl "What the f*ck ?! Na wojennej ścieżce ?! No nie przecież Warpath fajnie brzmiało jako dodatek :twisted: " Pudełko nie nawiązuje do tradycji total war

Tu zdjęcie słabej jakości

http://img230.imageshack.us/img230/3396/dsc00035yu.th.jpg (http://img230.imageshack.us/i/dsc00035yu.jpg/)



EDIT

http://www.gram.pl/gra_8AfhJO3_Empire_T ... iezce.html (http://www.gram.pl/gra_8AfhJO3_Empire_Total_War_Na_wojennej_sciezce.h tml)
http://www.gram.pl/sk3_9Q3eJO2_Empire_T ... chodu.html (http://www.gram.pl/sk3_9Q3eJO2_Empire_Total_War_Na_wojennej_sciezce_E litarne_Jednostki_Zachodu.html)

I oto mamy oczekiwany dodatek na gram.pl i gramer.pl

Footman
26-11-2009, 13:44
A mi się w Empire gra najprzyjemniej z całej serii. To mój ulubiony okres historyczny, podoba mi się większe ucywilizowanie świata, bitwy też najprzyjemniej gra mi się w Empire, no i jest też najbardziej jak dla mnie przyjazna jak dla mnie mapa świata. Gra ma swoje niedoróbki, ale nie zmienia to faktu, że w Empire gra mi się najlepiej ze wszystkich części.
Nie wiem co się tak do tego steama doczepiliście jak by to on był odpowiedzialny za wszystkie wady w multi. To, że twórcy nie zaimplementowali chata to tylko i wyłącznie ich sprawa, tak samo jak trudności ze znalezieniem gry, grałem w wiele gier na steamie i nie przypominam sobie, żeby inne miały takie problemy. Poza tym nie ma żadnego kłopotu z odpaleniem gry w trybie offline.

Bitwy morskie też mi się podobają, zwłaszcza gdy prowadzę parę silnych jednostek na dużo słabszych przeciwnika. A jak komuś się nie podobają zawsze może odpalać autobitwy i będzie miał jak w poprzednich częściach.

profilone
26-11-2009, 21:21
Hej, wiem, że mam dałna ale cóż... nie umiem zmienić jezyka z angielskiego na PL... :shock:
Wiem wiem chyba jestem debilem, ale naprawde szukałem wszedzie. W grze nie ma w menu głównym. W steam też nie umiem tego znaleźć... pomożecie? ;)

KLAssurbanipal
27-11-2009, 00:15
Jeśli dobrze rozumiem to w pudełku są jedynie kody, bez płyt? Jakiej jest ono grubości?

Jest tam jakiś opis jednostek / instrukcja itp.?

profilone
27-11-2009, 07:26
Jeśli dobrze rozumiem to w pudełku są jedynie kody, bez płyt? Jakiej jest ono grubości?

Jest tam jakiś opis jednostek / instrukcja itp.?




Nie wiem czy odpowiedź była do mnie czy nie ;)
Kupiłęm grę w empiku więc mam płyty. Mam też instrukcję, ale nie ma tam podanych szczegółów jak zmienić język. Na opakowaniu widnieje znaczek PL więc..


Edit: Ok zczaiłem, że nie do mnie :P

Footman
28-11-2009, 10:27
Wejdź na steama, zakładka moje gry / my games, kliknij prawym przyciskiem na Empire: Total war, wybierz Properties (po polsku to chyba właściwości, albo ustawienia), tam masz zakładkę Language / Język.

Andzia
28-11-2009, 18:21
Dzisiaj pobiłem mój osobisty rekord CTD wciągu dnia : 38 razy mnie wywaliło do pulpitu :lol: Niech CA zajmie się po wydaniu NTW zrobieniem kolejnego patcha dla ETW tak nie może być że co w drugiej bitwie wylatuję się do windowsa, oby NTW było oczyszczone z tej wady :x

Ronin
29-11-2009, 18:34
Mimo że w planie wydawniczym nie ma ani jednej wzmianki o Wartpath to dzisiaj dostałem olśnienia - Otóż w najnowszym CD-Action (strony 36-37) pokazano pudełko ETW: Na wojennej ścieżce moja pierwsza myśl "What the f*ck ?! Na wojennej ścieżce ?! No nie przecież Warpath fajnie brzmiało jako dodatek :twisted: " Pudełko nie nawiązuje do tradycji total war

Tu zdjęcie słabej jakości

http://img230.imageshack.us/img230/3396/dsc00035yu.th.jpg (http://img230.imageshack.us/i/dsc00035yu.jpg/)



EDIT

http://www.gram.pl/gra_8AfhJO3_Empire_T ... iezce.html (http://www.gram.pl/gra_8AfhJO3_Empire_Total_War_Na_wojennej_sciezce.h tml)
http://www.gram.pl/sk3_9Q3eJO2_Empire_T ... chodu.html (http://www.gram.pl/sk3_9Q3eJO2_Empire_Total_War_Na_wojennej_sciezce_E litarne_Jednostki_Zachodu.html)

I oto mamy oczekiwany dodatek na gram.pl i gramer.pl

No ten dodatek jeszcze przed premierą był już na stronach Gry Online pl. ;)

reedeye
01-12-2009, 20:17
I mamy kolejne DLC do Empire - Elite units of America
http://store.steampowered.com/app/10607/

Andzia
01-12-2009, 20:33
No niech mnie szlag trafi, przed chwilą zamówiłem na gramer.pl wojenną ścieżkę i doborowe jednostki zachodu żeby dowiedzieć się że jeszcze kolejna paczka jednostek wyjdzie ?

Niech CD Projekt wyda kolejną wersją pudełkową z wszystkimi DLC (plus te doborowe jednostki ameryki) zamiast tylko 2/3 nie mam nic przeciwko temu zapłacić zamiast 20zł, 30zł :?

Morgul
02-12-2009, 09:50
No ja tez sie skusilem na to dlc w "pudelkowym" wydaniu i tez zamowilem na gramer.pl - jako ze tanie bylo, to jeszcze dorzucilem 2gierki(byla promocja 1kupujesz druga za grosza). Wczoraj wieczorem dostalem paczke (a pakowali od piatku do poniedzialku) i 2 gierki sa a wojennej sciezki nie ma. No nic teraz pewnie czeka mnie total war z dzialem obslugi klienta, pierwszy raz nie otrzymalem czegos co zamowilem :(

Edit: a jednak bez problemu wyslali zgube

Andzia
02-12-2009, 15:01
Masakra :lol: :lol: :lol: przed chwilą dostałem paczkę o wymiarach większych niż A3 *(szerokość i długość) i wysokość ok.20cm, sam się zdziwiłem gdy to odebrałem od kuriera UPS (zamawiałem przez gramer.pl) i po pierwsze spostrzeżenie, ja na takie wielki pudełko jakoś zbyt lekkie okazuje się że pudełko o ETW na wojjennnej ścieżce ma wielkość 1/4 pudełka ETW :lol: :lol:

Gdy otworzyłem pudełko dodatku na pierwszy rzut oka przychodzi instruckja (kolorystyka jak pudełko) natomiast nie ma płytki lecz papierowy kółko z NTW gdy się oderwie i odwróci się można zobaczyć kolorystykę warpath.

Cia dalszy o aktywacji itp. nastapi

Salvo
02-12-2009, 15:06
:D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :D :D :D
Informuj nas dalej nad postępem w aktywacji :lol:

Pampa
02-12-2009, 19:00
Ciekawe kto kupi te spacjalne jednostki ameryki...

Andzia
02-12-2009, 19:05
Z aktywacją nie ma żadnych problemów

reedeye
02-12-2009, 21:01
Ciekawe kto kupi te spacjalne jednostki ameryki...

Ja kupie... 2 euro to nie majątek, a sobie może w końcu pogram w Road to Independence;) Ale nie patrzcie na mnie, ja chyba jakiś dziwny jestem, bo mam całkiem odmienne zdanie na temat Empire, Steam i polityki CA od większości forumowiczów;)

Duqq
04-12-2009, 00:08
Ja kupie... 2 euro to nie majątek, a sobie może w końcu pogram w Road to Independence;) Ale nie patrzcie na mnie, ja chyba jakiś dziwny jestem, bo mam całkiem odmienne zdanie na temat Empire, Steam i polityki CA od większości forumowiczów;)

No to jest nas dwoch ;)
Mi takze Empire sie bardzo podoba, co zreszta przeklada sie na to, ze od samej premiery do dzis w nia gram i nadal nie mam dosc ;)
Te nowe DLC takze kupie, troche szkoda, ze teraz wychodzi, kiedy juz ukonczylem kampanie Angolami, ale za to nie gralem jeszcze "Drogi do Niepodleglosci", wiec bedzie akurat :)
Na Steam takze nie narzekam, bardzo fajny program, latwy sposob zakupu gier, duzo promocji, duza spolecznosc i swietny kontakt ze znajomymi, dla mnie same pozytywy ;)

Sareth4
04-12-2009, 06:55
3 :D
Empire mimo wszystko po prostu uwielbiam i kiedyś mimo że w ogóle okres mi nie pasował bo nie był moim ulubionym , stał się nim ;)
DLC też kupię chyba nawet już można ?

KLAssurbanipal
04-12-2009, 11:38
I mamy kolejne DLC do Empire - Elite units of America
http://store.steampowered.com/app/10607/

A nie mówiłem? :D Wiedziałem ze to będzie jak pojawiły sę te błędy na stronie z dodatkowym pustym oknem obok starego DLC

Salvo
04-12-2009, 12:01
Ciekawe czy tym razem jakoś lepiej je zabezpieczą..No i ciekawe kto kupi, konwerter modeli, mimo bugów, jest.

KLAssurbanipal
04-12-2009, 12:30
Atu cię zaskoczę. :) Te jednostki są na starych modelach, a tylko te w czapkach Tarletona są nowe (ale model zrobił danova i tak). Jednostki mają zmienione tekstury i tyle. Nawet nie jakieś wyszukane. mało się różnią od tych z modów. Powiem nawet że gary zrobił te wszystkie jednostki (i znacznie więcej) w modzie American Revolution. :lol:

Vedymin
04-12-2009, 16:38
Nie wiem czy w dobrym temacie, ale lepszego nie znalazłem, a nowym nie chcę zaśmiecać forum.
Zastanawiam się nad kupieniem Empire i mam parę pytań:
Czy można tak jak w poprzednich częściach zmieniać skalę jednostek i ile wynosi największa z nich (czy tak jak Medievalu 2 piechota 120, czasem 150, kawaleria 80? Czy jak w Rome: piechota 160, 240 kawaleria 108?)
Czy trzeba mieć tego Steama by grać i czy trzeba być podczas gry (w singlu) podłączonym do internetu?
Czy SI na mapie kampanii i w bitwie jest lepsze od tego w Rome i Medieval 2?

To chyba tyle.
Z góry dzięki za odpowiedź :)

Salvo
05-12-2009, 10:44
Czy można tak jak w poprzednich częściach zmieniać skalę jednostek i ile wynosi największa z nich (czy tak jak Medievalu 2 piechota 120, czasem 150, Czy jak w Rome: piechota 160, 240 kawaleria 108?)
Kawaleria 45, piechota 120 na normalu. Ale w niektorych modach tj. DarthMod i EW2 jest to 300, 120.

Czy trzeba mieć tego Steama by grać i czy trzeba być podczas gry (w singlu) podłączonym do internetu?
Przy instalacji automatycznie poprosi Cię o ściągnięcie steama i poda link. Przy instalacji musisz być online, potem w singla możesz grać na steamie offline.

Czy SI na mapie kampanii i w bitwie jest lepsze od tego w Rome i Medieval 2?

Trudno powiedzieć, ponieważ to inna epoko.
Moim zdaniem jest lepsze niż w medku2.

Lex Kuat
05-12-2009, 15:07
Mam takie ogólne pytanie chce nabyc empire total war i ten dodatek z irokezami czyli Warpath i Elite Units of the West i tu mam pytanie czy majac podstawke Empire Total War musze zainstalowac dodatek przez steam zeby miec mozliwosc grania w kampanie z warpathu? czy moge zrobic to bez dostepu do internetu? jak to sie odbywa ktos mogłby mnie oświecić i mi pomóc? pozdrawiam

Nagano
05-12-2009, 15:37
Mam takie ogólne pytanie chce nabyc empire total war i ten dodatek z irokezami czyli Warpath i Elite Units of the West i tu mam pytanie czy majac podstawke Empire Total War musze zainstalowac dodatek przez steam zeby miec mozliwosc grania w kampanie z warpathu? czy moge zrobic to bez dostepu do internetu? jak to sie odbywa ktos mogłby mnie oświecić i mi pomóc? pozdrawiam

Zarówno Empire jak i dodatek Warpath trzeba aktywować w internecie, aby zagrać. Wpisujesz do steam'a 2 kody aktywujące zamieszczone w pudełku i czekasz, aż się ściągnie.

Lex Kuat
05-12-2009, 15:42
Dziękuje za pomoc. czyli wychodzi na to ze bez netu ani rusz ;/

Vedymin
05-12-2009, 18:17
To może zadam jeszcze dwa pytania:
Czy jak skasuję grę i jeszcze raz zainstaluję to czy te aktualizacje trzeba ściągać od nowa? Ile to trwa?
I czy da się komfortowo bez błędów grać na najnowszym patchu?

dziadek
07-12-2009, 09:39
Po dłuższym rozbracie z grą Empire Total War, postanowiłem ściągnąć zakurzone pudełko z szafki i podejść do gry ponownie. Chciałem zobaczyć czy coś się zmieniło, czy najnowsza łatka dużo daje i jak zmieniły się modyfikacje w ETW. Instalacja oczywiście trwa potwornie długo, wliczając aktualizacje... Po zakończonej instalacji postanowiłem od razu odpalić grę i spróbować swoich sił. Nie powiem... po takiej przerwie chęć przeważała nad nie chęcią jaka wytworzyła się po premierze gry. Niestety nie trwało to długo... Po zainstalowaniu łatek nadal widać bezsensowne zachowanie AI i te bitwy w zwarciu jakby autorzy gry dopiero się uczyli... :( Kolejnym wielkim minusem jest czekanie na swoją turę czy jak kto woli - swoją kolej :) Tyle chyba nie czeka się w SS6. Nie podoba mi się też mapa. Dla mnie mało przejrzysta. Jestem zwolennikiem map takich jakie obserwowaliśmy w Rome czy Medieval II (w Medieval I też była okej). Dla mnie ważne jest to, aby na mapie AI poruszało się należycie, a odwzorowanie rzek czy tym podobnych obiektów było zgodne z prawdą. Wolne przeskakiwanie tur, to pewnie też wina mojego kompa (procek Dual Core E2160 1800Mhz, GodRam DDR2 2GB 667, Ati Radeon 3850). Niemniej denerwujące jest oczekiwanie na swoją kolei - u mnie wychodzi, że oczekiwanie na swoją kolei zajmuje jakieś 60% spędzonego czasu na mapie kampanii. Celowo nie wliczam bitew, bo to ile potrwają zależy od nas.

P.S. Z Napoleonem też nas czarują, ale ja się nie dam nabrać :P Poczekam jakieś 2-4 miesięcy i poczytam sobie opinie ludzi, którzy kupili produkt i stali się nieoficjalnymi beta testerami :P

Salvo
07-12-2009, 14:21
To może zadam jeszcze dwa pytania:
Czy jak skasuję grę i jeszcze raz zainstaluję to czy te aktualizacje trzeba ściągać od nowa? Ile to trwa?
I czy da się komfortowo bez błędów grać na najnowszym patchu?
Troszkę trwa..Zależy od neta....
Błędów jest mniej, co nie znaczy, że nie występują...Ale grać się da.

Darth Exastus
07-12-2009, 18:46
ja to się raczej wstrzymam za kupnem NTW. Nie no sory ale jak husaria polska zamiast kopii ma widły no to nie ma oczym tu mówić ;] W NTW będzie pewnie to samo niby takie fajne screeny itd. a niedość, że sama gra będzie się pewnie wgrywać pół dnia jak nie więcej to jeszcze piechurzy zamiast normalnych dla tamtych czasów muszkietów, będą mieli mausery :D

KLAssurbanipal
08-12-2009, 01:52
Nadal w NTW widać te same dziwne niehistoryczne lance co w ETW. Oni to zrobili chyba na podstawie partyzan. Wątpię żeby to się zmieniło bo na najnowszych screenach bez zmian. :)

Darth Exastus
08-12-2009, 07:31
Albo nie wiem. Nie da się zrobić tak przy tworzeniu gry, aby piechurzy, jak ginął, nie wpadali do środka skały??;>
Widziałem to podczas ostatniej mojej bitwy i to naprawde wyglądałoby o wiee fajniej jakby "kładli się" na skałach. Dodałoby to wtedy realistyki tak sądze ;]

dziadek
08-12-2009, 22:50
Powiedzcie mi czy ja dobrze wyczytałem, że skala trudności dodaje większego morale przeciwnikowi lub lepsze punkty ataku lub obrony? Podchodziłem do tej gry dwa razy i nie wiem czy tak jest.

Brzetek
09-12-2009, 16:00
Tak, ustawienie poziomu trudności w bitwach na wyższy robi z wrogich żołnierzy cyborgów. Dlatego gram na vh/normal :)

Darth Exastus
09-12-2009, 16:12
ja uważam, że poziom trudności to powinien polegać tylko na tym, że komputer by był mądrzejszy nic więcej :D

dziadek
09-12-2009, 20:35
Tak, ustawienie poziomu trudności w bitwach na wyższy robi z wrogich żołnierzy cyborgów. Dlatego gram na vh/normal :)

No to ładnie, a ja kurde się denerwowałem i nie wiedziałem dlaczego moja silniejsza armia dostaje w kość :P Tutaj jak widać też poszli na łatwiznę :P

Salvo
10-12-2009, 08:02
ja uważam, że poziom trudności to powinien polegać tylko na tym, że komputer by był mądrzejszy nic więcej :D
Zapomnij 8-)
To by wymagało zbyt dużej pracy :)

Izabelin
10-12-2009, 11:08
Czemu ? Widocznie w kwestii Ai, to co jest na normal to wszystko na co ich stać. Ai to zbyt duża i zbyt skomplikowana rzecz aby ją jeszcze rozbijać na poziomy trudności. . .

VH jest dla tych, którzy mimo wszystko chcą dać fory kompowi, urozmaicając sobie grę :P

Morgul
10-12-2009, 15:45
Czemu? bo nie ma takiej gry - pomijam poziom ai w etw, moglby byc lepszy patrzac na inne produkcje. Jednak samo ai nawet najlepsze przy obecnej tech jest za glupie na srednio rozgarnietego gracza i bez oszustw sie nie obejdzie. W kazdej grze. Swoja droga polecam granie na hard/hard (na hardzie jezeli oszukuje to minimalnie, bo na vh to juz sa szopki).

Vedymin
17-12-2009, 18:18
To ja, mam jeszcze trochę pytań, nie chcę później żałować kupna tej gry (tym bardziej, że jest mniej więcej równo komentarzy na plus, jak i na minus)
Po kupieniu podstawowego ETW ile MB trzeba dociągnąć, by móc grać?
Czy gdy aktywuję grę na Steamie zainstalowanym na tym komputerze, a później sformatuję/wymienię dysk to czy nie utracę możliwości gry (aktywacja przypisana do komputera, nieważna przy zmienionym sprzęcie)?
Czy jest limit aktywacji? (np 3 razy)

Pampa
17-12-2009, 19:22
Około 1 GB, chyba nie ma limitów, jeżeli zainstalowałeś na steam to ci nie powinno sprawaić żadnych kłopotów.

Mefisto7
18-12-2009, 12:02
Jak zainstalowałeś grę na STEAM, to po prostu masz tę grę na ZAWSZE, DOŻYWOTNIE- jeśli tylko nie usuniesza, lub nie zapomnisz hasła do konta. Nawet jak usuniesz zawartość decala z gry, zgubisz płytę i myslisz że jest amen, to jak się zalogujesz, to zarejestrowanego empire możesz sobie ściągnąć.

Pampa
20-12-2009, 14:34
Czy wy też tak macie że Konfederacja Maracka zajmuje Estonię? Hmmm...no i Moskwę iii Korsykę oraz guajany czy jakoś tak.

Duqq
20-12-2009, 14:50
Czy wy też tak macie że Konfederacja Maracka zajmuje Estonię? Hmmm...no i Moskwę iii Korsykę oraz guajany czy jakoś tak.

A co oni nie moga byc Empire? :D

Mi kiedys podczas wojny zajeli polnocna Kanade ;) A kiedy ja nimi gralem to zajalem nie tylko Moskwe, czy Litwe, a cala Europe ;)

Adamsky
22-12-2009, 19:47
Taaa, kochany Empire. Pogrywałem Francją, miałem 12 sojuszników, 2 protektoraty (oprócz Louisiana'y jeszcze Prusy), gotowe wojsko (3 słupki) do inwazji na Indie (Maraci wypowiedzieli mi wojnę), podbite Wyspy Brytyjskie (aczkolwiek chcę, żeby odrodziły się na nich: Irlandia, Szkocja i Anglia), doskonałych ministrów, wciąż trzymającego formę Ludwika XIV, niezrównaną (sublime) reputację, spektakularną siłę, najwyższy prestiż. A tu pod koniec tury kompa wyskakuje mi błąd i widzę okienko Windowsa. Próbowałem po kilka razy - zmieniałem ruchy i decyzje w turze, odpalałem autosave'a, wszystko na nic. Może to wina tego, że odrodzi się w tej przyszłej turze Anglia? Jednak nie mogę utrzymać tam porządku, a armia straciła punkty ruchu. Może inny powód jest tego błędu. W każdym razie się załamałem. 2 dni gry i takie coś... . Komp dobry, gra chodziła płynnie, a gdy już człowiek się wciągnie - klapa. I to na najnowszym patchu. Porażka.

Duqq
22-12-2009, 19:51
Moze sprobuj przeslac save'a jakiejs osobie. Niech postara sie ta ture przejsc u siebie, a save'a z nastepna tura odesle tobie.

Adamsky
22-12-2009, 21:01
http://www.megaupload.com/?d=X7B0NWME

Jakby ktoś był chętny spróbować... .

Duqq
22-12-2009, 22:01
http://www.megaupload.com/?d=X7B0NWME

Jakby ktoś był chętny spróbować... .

Sciagnalem, sprobowalem i nie mam dobrych wiesci :( Save wgrany do folderu, przy probie loadingu normalnie jest wyswietlany na liscie obok innych. Jednak kiedy klikam wczytaj gre, pojawia sie ekran ladowania (ten z cytatem), wszystko normalnie sie laduje, az tu nagle crash :/ Probowalem dwa razy i za kazdym razem to samo. Sprobuje jeszcze jutro, ale obawiam sie, ze moze byc to samo.

Jednak jakby ktos jeszcze inny chcial sprobowac to savy od Empire znajduja sie w: C:\Users\Mateusz\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Empire (folder save_games)

System Vista, a Mateusz to oczywiscie moja nazwa uzytkownika - u kazdego inna :)

Adamsky
23-12-2009, 08:22
No nic, to za jakiś czas rozpocznę nową kampanię. Może będę miał więcej szczęścia.

Izabelin
25-12-2009, 23:29
heh. . . grę mam już od pewnego czasu, ale chciałem pykać na maks detalach więc poczekalem aż przyjdzie komp, a teraz na święta znalazłem dzień, dwa wolnego aby zacząć grać - wcześniej jedynie zainstalowałem i rzuciłem przelotnie okiem ;)

Na początek odpaliłem dowolną bitwę aby porozkoszować się grafą. Dałem na trudność bitwy na maks - armie takie jakie były i na początek rzucilem całą kawalerię jak leci na samobójczą szarże na wroga aby popodziwiać widoki. . . gdy niedobitki kawalerzystów zaczęły wracać, artyleria otworzyła ogień. . . a potem piechota która stała jak stała - zacząłem nią ruszać tak aby zapewnić sobie najefektowniejsze doznania :)

Przeraziłem się dopiero wtedy kiedy. . . zabiłem generała i zacząłem wygrywać bitwe :/ Myślę, że gdybym nie ruszał wojskami to wygrałbym z jeszcze mniejszymi stratami.

Widząc to, podarowałem sobie kampanie w miejsca - wszedłem do multi, gdzie poziom był wyższy, ale też znowu bez przesady. Myślałem, że dostanę kilka masakr zanim skumam o co lata, ale zamiast tego odniosłem 4 zwycięstwa lądowe, tylko raz przegrywając :/ W jednej bitwie 2x2 postanowiłem, że najpierw rzucę się na wroga sąsiada większością sił, a potem zajmiemy się "moim" przeciwnikiem. Skończyło się tak, że swoimi prusakami pokonałem z małą pomocą sojusznika obie armie ;) na polu zostały mi tylko 3 zmasakrowane liniówki, hehe. Na morzu podobnie, ale tutaj mam wprawę z Age of Sail 2 :) Inteligencja przeciwników żywych jest tylko trochę lepsza od AI :P

Myślę, że na forumie znajdę bardziej wymagających oponentów także proszę aby ktoś kto gra w mp się do mnie odezwał na steamie !

ksywa: Richtie (czy nazwa konta też jest potrzebna?)


A co do gry. . . żal.. . duży potencjał, wykorzystany w 30%. A do tego jego odblokowanie przez modderów jest. . . zablokowane.

Dagorad
27-12-2009, 23:26
Właśnie jestem po 3 nawrocie to Empire (wyjątkowo długim po tygodniowym). I uważam że o ile patche poprawiły pewne błędy to gra pozostaje tak samo nie grywalna i jedyne co może z niej wyjść dobrego dla serii to dyplomacja i handel. To jak wyglądają bitwy każdy widzi, ponieważ trzeba być ślepym żeby nie zobaczyć jak walczy kawaleria ciężko jest to opisać ale wygląda to tak jakby twórcy dali jednostkom możliwość 2 ataków które odpalają się raz na bitwę a przez resztę czasu jednostka po prostu stoi. Nawet spieprzyli taką dobrą rzecz jak grupowanie jednostek i przemieszczanie teraz wojska atakują dziwnie w linii prostej przez co wychodzi że jedna jednostka kawalerii biegnie na południe druga na północ a mają zaatakować wroga w środku :shock:, wojska pogrupowane w ogóle dziwnie się przemieszczają. Piratów to aż szkoda komentować. Mogę wypisać cały temat błędów tej gry ale nie jest moim celem napisanie referatu którego nikt nie przeczyta więc jak ktoś chce podjąć dyskusję w celu obrony tej gry to jestem gotów.

Piszecie o AI, jakie może być AI skoro Wielką Brytanią można bez żadnych problemów w 5 tur zniszczyć Francję równocześnie zdobywając monopol w kilku miejscach handlowych (te mini mapy) i generować ogromne sumy. Albo Rzeczpospolitą można podbić całą Europę to 1750r. nie prowadząc żadnych bitew (tylko automaty) i to na spokojnie bez pośpiechu. Ta gra nie może mieć dobrego AI ponieważ gdyby miała to Hiszpania błyskawicznie niszczyłaby Holandię, Polska Prusy, WB Francję, A Turcy Rosję. To nie jest gra taktyczno-strategiczne to jest gra wyprodukuj jak najwięcej jednostek i szybko ruszaj na stolicę prowincji podbijając 1/5 Niemiec albo w ogóle Europy za jednym zamachem i tą samą armią idź na następną stolicę.

Zresztą ta gra pokazuje tylko ze rok 1700 powinien być maksymalną końcową datą gry (a niektórzy marzą o Wojnach Światowych :D ) ponieważ w tych czasach naprawdę w ciągu kilku lat można było podbić kawał świata a armie mogą błyskawicznie przemieszczać całą Europę (co było zresztą możliwe już prędzej ale wiadomo że gra nie może tego uwzględniać). Twórcy polecieli na kasę i to we wszystkim nawet w wyborze czasów (Wujek Sam jest bogaty i ma mnóstwo bogatych rozkapryszonych dzieci w państwie które lubią łatwe gry), zresztą godzę się z tym ale człowieka aż zaciska z bezradności gdy pomyśli że nie ma na rynku konkurencji dla tej gry i twórcy są bezkarni. A przecież wystarczyło zrobić Medievalla ala Shogun tylko trochę ulepszyć (np. dać handel i dyplomację taką jak w Empire).

Regulus
28-12-2009, 00:05
Albo Rzeczpospolitą można podbić całą Europę to 1750r. nie prowadząc żadnych bitew (tylko automaty) i to na spokojnie bez pośpiechu.
To chyba grasz na easy, bo jakbym ja w swojej kampanii Rzplitej grał tylko na auto, to by mnie koalicja angielsko-prusko-szwedzko-austriacka rozjechała po kilkudziesięciu turach. Zresztą, po cholere podbijać całą Europę?


Piszecie o AI, jakie może być AI skoro Wielką Brytanią można bez żadnych problemów w 5 tur zniszczyć Francję równocześnie zdobywając monopol w kilku miejscach handlowych (te mini mapy) i generować ogromne sumy.
To samo, jakoś na vh/vh i h/h takiej sielanki nigdy nie miałem. Wręcz przeciwnie, komp wielokrotnie zaskakiwał mnie uderzając w czułe punkty: blokując szlaki handlowe, porty, czy robiąc desanty w strategicznych miejscach.

Jak dla mnie Empire po najnowszych patchach jest świetną grą, choć pewnie niewielu się ze mną zgodzi ;p

Dagorad
28-12-2009, 00:18
Gram na normlal/normal tak jak zresztą zawsze. Z zasady się gra żeby podbić Europę a jeżeli mam armie to atakuję a nie przedłużam gry po to nudzi, przynajmniej mnie. Jeszcze nie miałem przeciwko sobie koalicji pewnie dlatego że nie atakuje wszystkich wokół tylko po kolei jadę najpierw Prusy a później to już obojętnie. Nie dziwota że na vh nie wygrywasz automatów bo właśnie na tym to polega ale jakoś nigdy mnie nie bawiło dodawanie wrogom specjalnych bonusów dlatego gram na normal. Blokowanie szlaków handlowych, portów, u mnie komputer jak coś ma pod ręką to plądruje co się da (ale jakieś taktyki w tym nie widzę) a tacy np. Szwedzi albo Brytyjczycy to przeciwnicy na jedną turę tylko desant w odpowiednim miejscu i po zabawie. Pewnie masz te wszystkie smaczki po dłuższej grze a ja jak już pisałem strasznie łatwo wszystko podbijam i zabawa się kończy (to już nie Medievall gdzie było trzeba toczyć kilka bitew czasami o miasto). Mógłbym pewnie czekać aż komputer się rozwinie ale bez modów to jest kompletny zastój na wojnie np. Rosja-Szwecja i plemiona w Ameryce spokojnie żyją więc jest zwyczajnie nudno z modami też zresztą nie lepiej (zresztą pisałem już czemu lepiej być nie może).

Regulus
28-12-2009, 01:22
Na normal grałem trochę czasu i w zasadzie masz rację, bo na tym poziomie AI rzeczywiście jest żenujące. Ale zagraj sobie na wyższych poziomach trudności i spróbuj sie spokojnie rozwijać - nie da się, komp jest agresywny, lubi nękać gracza i trzeba mu sporo zapłacić albo ostro nakopac do du... by zgodził się na pokój. I przy tym gra nieźle, szybko rozwija prowincje i nie ogranicza sie tylko do plądrowania miasteczek, choć oczywiście da się w tym dostrzec pewien schemat. Ale to tylko algorytm i raczej trudno oczekiwać od niego nieprzewidywalności ;)

Ensis
28-12-2009, 07:46
Żeby zagrać przez lana, potrzebne są dwie kopie gry, czy można zarejestrować grę na 2 kontach steam?

Pampa
28-12-2009, 08:54
na 2 kontach nie zainstalujesz, ale chyba można z jedengo konta grać jeżeli dobrze pamiętam na starym forum był kiedyś taki temat i właśnie nie jestem pewny czy trzeba mieć 2 gry.

Dagorad
28-12-2009, 12:33
Regulus czyli mam rozumieć że wyższy poziom trudności nie daje tylko np. +25% funduszy ale poprawia też AI? No to może się przełamię i sprawdzę. Ale fakt że jednostki nie umieją walczyć tylko stoją albo można jednym blitzkireigiem podbić Francję pozostaje.

Regulus
28-12-2009, 13:32
Poprawia i to zdecydowanie, na normal po prostu nic się nie dzieje, a na hardzie, nie mówiąc już o very hardzie, bywa ciężko, zwłaszcza w początkowej fazie gry. Np. Hiszpania - pierwsze pare tur i masz wjazd Holendrów we Flandrii, najazd Sabaudii na Lombardię, jeżeli nie zawrzesz sojuszu z Państwami Włoskimi to atakują Neapol, w Hiszpanii ląduje silna armia brytyjska, nie wspominając już o upierdliwym Maroku i Czirokezach... Przy czym poza Państwami Włoskimi z żadną z wymienionych nacji praktycznie nie masz szans na pokój bez uszczuplania stanu konta czy prowincji. Wiadomo - niektórymi nacjami gra się łatwiej, niektórymi trudniej, w przypadku niektórych od pewnego momentu robi się łatwo, bez względu na poziom trudności. Wiadomo, że jak podbijasz wszystko dookoła i walczysz większośc bitew ręcznie bardzo szybko zrobi się za łatwo i nudno. Tylko po co? Ja tam lubię urozmaicić sobie rozgrywke, koncentruje się bardziej na rozwoju ekonomicznym niż militarnym i politycznym, a państwo buduje mniej więcej w historycznych granicach, przynajmniej w Europie. Dzięki temu w ogóle się nie nudzę i od ponad miesiąca nie mogę oderwać się od Empire.

Co do bitew... W każdym totalwarze pokonanie kompa, nawet na vh, było dziecinnie proste. W medku i romie sprowadzało się to do prostackiego rushu, w empire z uwagi na różnorodność broni (silna artyleria) trzeba trochę więcej kombinować. Z punktu widzenia zgodności z realiami trudno mi się wypowiadać bo nie jestem znawcą tego okresu, ale wydaje mi się, że stoi on na dużo wyższym poziomie niż w poprzednich częsciach.

reedeye
28-12-2009, 14:33
Zgadzam się, podbijanie całego świata jest nudne i całkowicie niepotrzebne.

Grając Anglią postawiłem sobie proste cele - zdobyć regiony wymagane przez misje (przez podbój lub handel) oraz dbać o moich sojuszników (Portugalię, Holandię, a później Prusy). Gram na hard, nie jest łatwo, ale nie jest też przesadnie trudno. Praktycznie od początku miałem wojnę z Hiszpanią i Francją, ale postanowiłem nie przeprowadzać inwazji, tylko wysłałem siły ekspedycyjne na Gibraltar, żeby trochę wspomóc Portugalię, i do Flandrii, żeby powalczyć po stronie Holendrów. Siedzę tam sobie, walczę, zdobywam doświadczenie, po cichutku rozwijam flotę, handel i podbijam kolonie w Amerykach. A w Europie mam w planie tylko interweniować, gdy balans sił stanie się dla mnie zagrożeniem, czyt. gdy któreś imperium się za bardzo rozrośnie, a właśnie Austriacy i Szwedzi coś za bardzo podskakują;) W międzyczasie wyzwoliłem Neapol, w planach mam jeszcze wyzwolenie Grecji, Norwegii i Węgier. Więcej państewek, więcej zabawy;)

Mefisto7
28-12-2009, 17:34
Wyzwolenie Grecji, Węgier i Norwegii? Mało grałem, po 2 tygodniach się zniechęciłem, to powiedz, o co chodzi? Jak to wyzwolić? Jakiś event? czy co...

reedeye
28-12-2009, 17:59
Nie, niestety jest tylko jeden sposób, zdobyć i doprowadzić do buntu;)

Dagorad
28-12-2009, 20:09
Zagrałem na vh Prusami i mam mieszane uczucia. Austria podbiła Francję (już w 1710 :!: ) mimo wojny z Polską. Austria wypowiedziała mi też bez sensu wojnę (mimo toczenia już 2) więc podbiłem jej Wiedeń i Pragę (Śląsk już prędzej zająłem). Szwecja mimo iż na froncie z Ruskimi ma status quo wypowiedziała mi wojnę (domyślam się ze to przez poziom trudności) i ładnie zajęła Hannover (mój sojusznik) i idzie na Berlin. A ja i tak mam już Imperium (1710r a chciałem tylko zjednoczyć Niemcy i specjalnie prędzej Pragę i Warszawę zwróciłem właścicielom) i zgodnie z przewidywaniami gra wygląda tak ze Imperia nawzajem się likwidują w szybkim tempie albo nie robią nic. Chyba to po prostu nie jest gra dla mnie :D .

Mefisto7
28-12-2009, 20:49
Totalne dureństwo..
Ja na przykład grając Polską ... nie mówie o podbijaniu imperiów, tylko o idiotyźmie poruszania się kompa na mapie... Otóż, przez 100tur ( tyle tylko grałem, poźniej powiedziałem grze, bye bye) Tureccy Imamowie co turę przechodzili z jednego mista do drugiego i w następnej z drugiego do pierwszego, i przez to przez 100tur marnowałem o 5x więcej czasu czekając aż komputer zrobi swoje kretyńskie ruchy...

działek
29-12-2009, 18:03
Jestem nowy zarówno na forum jak i w Empire, także witam wszystkich fanatyków sagi ;)
Grałem w poprzednie wersję, Medka, Rome i o ile bitwa w Empire nie sprawia mi problemu, to mapa kampanii i budowanie gubi mnie totalnie, stąd mam kilka pytań.
Żeby nie było, czytałem forum dobre kilka godzin, szukałem i nawet poradnik przeczytałem z Gry-online, ale nie na wszystko znalazłem odpowiedzi, a więc... 8-)

1. Czy jest coś takiego jak drzewko danego budynku (dla mnie bardzo przydatne we wcześniejszych wersjach)? Jak dowiedzieć się co da Ci budynek np. admiralicji na poziomie 3 gdy możesz budować dopiero 1 poziom?

2. Np. mam prowincję gdzie mogę aktualnie budować gmach państwowy i fortyfikacje. Po jakim czasie dostanę dodatkowe działki do budowy? (czy to jest może "next town developing"?). Czy na tych nowych placach pod budowę mogę wybudować dowolny budynek, czy może jest jakaś kolejność, że najpierw dostanę działkę do budowy np. odlewanie dział, a przy następnym np. admiralicje itd.?

3. Czy np. budynki kulturalne działają jedynie na daną prowincję poprawiając zadowolenie ludności, czy mają efekt globalny (cały kraj)?

4. Najgorsze...te małe miasteczka. O co w ogóle z nimi chodzi? Czy da się nimi sterować jakoś z poziomu Stolicy prowincji, czy może trzeba szukać na mapce prowincji tego małego gówienka miedzy lasami w którym coś można wybudować (strasznie mnie to drażni :/). Czy np. budynek wybudowany w takim małym miasteczku widnieje gdzieś w stolicy prowincji?

5. W tych miejscowościach małych można budować 4 rodzaje budowli ośrodki naukowe, rozrywkowe, religijne, przemysłowo-rolnicze. Czy tutaj też mam dowolny wybór budowania czy jest jakaś kolejność? Bo jakoś nie widziałem możliwości wyboru budowania wszystkich z podanych 4 możliwości :/

6. Podbiłem już jakieś 3 prowincje, ale niestety jest tam inna wiara i muszę utrzymywać duże wojsko by nie wybuchł bunt. Mam tylko 1 księdza także pożytek mały, dodatkowo nie mogę wybudować w żadnej z nich kościoła. Można coś wybudować w stolicy prowincji podbitej by szybciej przejść na inną wiarę (albo dostać kapłana)? Czy może wyburzyć budynki z jakiegoś małego miasteczka np. tartak...czy pojawi się w tedy możliwość wybudowania tam koscioła i czy jest to opłacalne?

7. Nie wiem czy dobrze rozumiem...aby otrzymać nowego hulake należy wybudować w małym miasteczku zajazd, księdza-kosciół, dżentelmena-ośrodek naukowy (lub w stolicy prowincji-obserwatorium/akademie)? Czy każdy poziom wyżej budynku doda mi nowego księdza? W którym miejscu pojawiają się te postacie, losowo? Co stanie się gdy np. umrze mi Dżentelmen, na jego miejsce "urodzi się" w następnej turze nowy?

8. Jak korzystać poprawnie z dyplomacji, tego też nie czaję :/ Chciałem podpisać umowę handlową, to nie mogę, bo mam 0/0 szlaków morskich. No dobra, rozumiem, nie mam żadnego portu (gram Polską), ale to już nie można drogą lądową? Jak zwiększyć ten wskaźnik? Co muszę zrobić by wybudować port?

9.Podobnie nikt nie chce ze mną zawrzeć sojuszu a zwłaszcza zależy mi na Francji/Hiszpanii mimo, że jestem drugą potęgą wojskową po Francji wg punktów prestiżu. No bez jaj, że jeszcze muszę dać danine, to przecież inni powinni zabiegać o moje względy?! :/

10. Przy najeździe na prowincję powinienem iść od razu na stolicę prowincji, czy może najpierw zaatakować garnizony w tych małych miasteczkach?
Czy jest jakaś różnica w jaki sposób to podbiję? Czy jak przejmę Stolicę prowincji to cała jest moja łącznie z tymi małymi miasteczkami?

Tyle na rozgrzewkę, z góry dziękuję za pomoc...życzę wszystkim szalonego Sylwestra!! :D

Mefisto7
29-12-2009, 18:48
1.nie wiem, chyba nie.
2.nie, to takie gówno jest, że są duże miasta, które mają wiele działek i są te małe z jedną działką i fortyfikacją..beznadzieja, wszystkie powinny być jak Warszawa.nie,nie ma kolejności.
3.regionalny, w końcu na mapie państwa masz poróżnienie w regionach jeśli chodzi o zadowolenie.
4.nie da sie sterować, tak, trzeba szukać gówienka :P , nie widnieje budynak w stolicy..
5.musisz się po prostu zdecydować co chcesz nie możęsz mieć wszystkiego tylko jedno, także nie ma zadnej kolejności.
6.no wyburz, wyburz, taki inny system powoduje właśne takie problemy, no masz pecha, musisz mieć kaplicę, ale to nie od razu oznacza że dostaniesz księdza, losowo się pojawiają.
7.dobrze rozumiesz.. nie doda ci każdy poziom nowego, to losowo się dzieje.. Jak ci umrze, to umrze :lol: nie dostaniesz od razu nowego, po prostu losowo... (powtarzam sie ;) )
8. A z kim chciałeś podpisać? Z Austrią, Prusami,Rosją i Turcją oraz Szwecją możesz miec handel lądowy, z resztą, drogą morską.
9.a co się spodziewałeś po komputerze :P to zawsze był i jest nieczuły debil, który np: oburza się propozycją pokoju mimo iż : (to było tak, zaatakowałem Śląsk austryjacki, i zaraz dołączyło po stronie Austrii do wojny: anglia, holandia i jakieś gowna niemieckie, i oprócz anglii, z żądnym nie mogłem podpisać pokoju, mimo żę z Austrią już dawno zawarłem...) taki to komputer już jest..
10. Stolicę, jak ją zajmiesz to wszystko będzie twoje, tych małych gówien nie masz po co zajmować, chyba że terroryzujesz 8-)

Regulus
29-12-2009, 19:07
1. Czy jest coś takiego jak drzewko danego budynku (dla mnie bardzo przydatne we wcześniejszych wersjach)? Jak dowiedzieć się co da Ci budynek np. admiralicji na poziomie 3 gdy możesz budować dopiero 1 poziom?
W prawym dolnym rogu w drugiej zakładce od prawej jest przeglądarka budynków, gdzie masz całe drzewko, m.in. masz pokazane, które budynki są unikalne dla danej nacji (np. jeśli chcesz Polską mieć Łazienki musisz wybudować Wielkie Muzeum zamiast Obserwatorium Królewskiego)


2. Np. mam prowincję gdzie mogę aktualnie budować gmach państwowy i fortyfikacje. Po jakim czasie dostanę dodatkowe działki do budowy? (czy to jest może "next town developing"?). Czy na tych nowych placach pod budowę mogę wybudować dowolny budynek, czy może jest jakaś kolejność, że najpierw dostanę działkę do budowy np. odlewanie dział, a przy następnym np. admiralicje itd.?
Nie dostaniesz. Tylko, w niektórych prowincjach można wybudować coś więcej niż fortyfikacje i pałac gubernatora/koszary


3. Czy np. budynki kulturalne działają jedynie na daną prowincję poprawiając zadowolenie ludności, czy mają efekt globalny (cały kraj)?
Tylko na daną prowincję.


4. Najgorsze...te małe miasteczka. O co w ogóle z nimi chodzi? Czy da się nimi sterować jakoś z poziomu Stolicy prowincji, czy może trzeba szukać na mapce prowincji tego małego gówienka miedzy lasami w którym coś można wybudować (strasznie mnie to drażni :/). Czy np. budynek wybudowany w takim małym miasteczku widnieje gdzieś w stolicy prowincji?

Można jedynie przyśpieszyć/opóźnić rozwój miasteczek poprzez manipulowanie wysokością podatków. W oknie prowincji w lewym dolnym rogu masz napisane za ile tur rozwinie się kolejne miasteczko. Kiedy już to nastapi, pokaże się odpowiedni event i klikasz lupę, więc nie trzeba bawić się poszukiwanie.


5. W tych miejscowościach małych można budować 4 rodzaje budowli ośrodki naukowe, rozrywkowe, religijne, przemysłowo-rolnicze. Czy tutaj też mam dowolny wybór budowania czy jest jakaś kolejność? Bo jakoś nie widziałem możliwości wyboru budowania wszystkich z podanych 4 możliwości :/
Masz pełną dowolność, jedyne ograniczenie to ilość gotówki jaką w chwili budowy dysponujesz.


6. Podbiłem już jakieś 3 prowincje, ale niestety jest tam inna wiara i muszę utrzymywać duże wojsko by nie wybuchł bunt. Mam tylko 1 księdza także pożytek mały, dodatkowo nie mogę wybudować w żadnej z nich kościoła. Można coś wybudować w stolicy prowincji podbitej by szybciej przejść na inną wiarę (albo dostać kapłana)? Czy może wyburzyć budynki z jakiegoś małego miasteczka np. tartak...czy pojawi się w tedy możliwość wybudowania tam koscioła i czy jest to opłacalne?
Wyburz budynek z któregoś miasteczka, najlepiej uniwersytet (obniża zadowolenie), a jeśli jest, to koniecznie zrób to samo z obiektem religijnym i postaw w jego miejsce budynek swojego wyznania.


7. Nie wiem czy dobrze rozumiem...aby otrzymać nowego hulake należy wybudować w małym miasteczku zajazd, księdza-kosciół, dżentelmena-ośrodek naukowy (lub w stolicy prowincji-obserwatorium/akademie)? Czy każdy poziom wyżej budynku doda mi nowego księdza? W którym miejscu pojawiają się te postacie, losowo? Co stanie się gdy np. umrze mi Dżentelmen, na jego miejsce "urodzi się" w następnej turze nowy?
Agenci pojawiają się losowo, zarówno w czasie jak i w prowincjach. Wspomniane przez Ciebie budynki jedynie zwiększają: ilość, w jakiej mogą się pojawić i częstotliwość. Na pewno tak jest z hulakami i dżentelmenami, z duchownymi nie jestem pewien.


8. Jak korzystać poprawnie z dyplomacji, tego też nie czaję :/ Chciałem podpisać umowę handlową, to nie mogę, bo mam 0/0 szlaków morskich. No dobra, rozumiem, nie mam żadnego portu (gram Polską), ale to już nie można drogą lądową? Jak zwiększyć ten wskaźnik? Co muszę zrobić by wybudować port?
Jeżeli nie masz portów kupieckich umowy handlowe możesz podpisywać tylko z sąsiadami. Z portami problem jest taki, że ... trzeba mieć dostęp do morza ;p Czasem jednak w jednej prowincji jest tylko jedno miasteczko z portem, w którym jest np. stocznia albo port rybacki. Wtedy burzysz i stawiasz port handlowy, cała filozofia. Akurat z przywołaną przez Ciebie Polską problem leży w fakcie, że w Prusach Zachodnich port można postawić dopiero po kilkudziestu turach (i to jak zwolnisz prowincje z podatków), jeszcze gorzej jest w Prusach Wschodnich, Kurlandii i Inflantach. Najszybszy sposób na zdobycie portu to podbój Chanatu Krymskiego - tyle, że musisz zrobić to zrobić błyskawicznie, inaczej ubiegnie Cię Rosja.


9.Podobnie nikt nie chce ze mną zawrzeć sojuszu a zwłaszcza zależy mi na Francji/Hiszpanii mimo, że jestem drugą potęgą wojskową po Francji wg punktów prestiżu. No bez jaj, że jeszcze muszę dać danine, to przecież inni powinni zabiegać o moje względy?! :/

Przy zawieraniu sojuszu punkty prestiżu mają znaczenie, ale ważne są relacje z daną nacją (czy Cię uwielbiają, czy nienawidzą itp), na które wpływają różnice bądz podobieństwa wyznania i ustroju. Znaczenie ma również fakt, czy owa nacja widzi jakieś korzyści z zawarcia sojuszu. Nie licz, że komp chętnie zgodzi się na przymierze, jeśli jego państwo leży na drugim końcu mapy i nie macie wielu wspólnych wrogów.


10. Przy najeździe na prowincję powinienem iść od razu na stolicę prowincji, czy może najpierw zaatakować garnizony w tych małych miasteczkach? Czy jest jakaś różnica w jaki sposób to podbiję? Czy jak przejmę Stolicę prowincji to cała jest moja łącznie z tymi małymi miasteczkami?
Hmm... To zależy od paru rzeczy. Np. jeśli idziesz na ostatnią prowincję kompa, to olej małe garnizony, bo one i tak znikną gdy podbijesz stolicę. Generalnie jeśli masz dużą przewagę to najlepiej iść prosto na miasto i ewentualnie później zając się wycinaniem małych zgrupowań wojsk.

Wojas
29-12-2009, 23:26
Pewnie nie trafiłem dobrze w temat ale powiedzcie mi proszę gdzie mogę rekrutować heskich grenadierów i jaki budynek na to pozwala?
Wiem że muszę grać Anglią w Am.Północnej ale w którym miejscu mogę ich powołać to już nie mogę zatrybić.

HESCY >>> http://yfrog.com/0jhescyj

Regulus
29-12-2009, 23:32
A masz ostatni dodatek z nowymi jednostkami?

Wojas
29-12-2009, 23:49
A masz ostatni dodatek z nowymi jednostkami?
o tak sorki są w nowym dlc :oops:

Vedymin
31-12-2009, 18:20
Tak sobie grałem i walczyłem z Austrią, a tu zobaczyłem, że każdy ich oddział piechoty liniowej ma 200 woja, podczas gdy moja polska "liniówka" ma tylko 160 i innych krajów również (gram na rozmiarze ultra). O co chodzi, czy Austria ma jakąś technologię, przywilej czy coś w posiadaniu większej liczby wojsk?
Widziałem gdzieś screeny z bitew po 10 000 luda po jednej tylko stronie jak to można osiągnąć?

Andzia
31-12-2009, 18:33
Tak sobie grałem i walczyłem z Austrią, a tu zobaczyłem, że każdy ich oddział piechoty liniowej ma 200 woja, podczas gdy moja polska "liniówka" ma tylko 160 i innych krajów również (gram na rozmiarze ultra). O co chodzi, czy Austria ma jakąś technologię, przywilej czy coś w posiadaniu większej liczby wojsk?

Jeśli się nie mylę to austriacy mają taki bonus że dochodzi im 40 woja więcej


Widziałem gdzieś screeny z bitew po 10 000 luda po jednej tylko stronie jak to można osiągnąć?

Dołączam się do pytania :D

fl0dA
01-01-2010, 23:18
Tak sobie grałem i walczyłem z Austrią, a tu zobaczyłem, że każdy ich oddział piechoty liniowej ma 200 woja, podczas gdy moja polska "liniówka" ma tylko 160 i innych krajów również (gram na rozmiarze ultra). O co chodzi, czy Austria ma jakąś technologię, przywilej czy coś w posiadaniu większej liczby wojsk?

Jeśli się nie mylę to austriacy mają taki bonus że dochodzi im 40 woja więcej

Dołączam się do pytania :D

moje bitne svenssony mają 120 ;<

Pampa
02-01-2010, 09:01
Austriaków jest więcej bo mają słabsze statystyki od reszt Europy.

cloner16
02-01-2010, 10:10
Gram sobie właśnie Carską Rosją, zauważyłem jednak ,że moja władza ogranicza się tylko do ustalenia podatków, wywalania kolejnych ministrów, czy da się mieć wpływ na np.formę ustroju, działalność aparatu terroru, bo jak na razie to tylko buduję budynki i rozwijam technologię.
Czy mogę w jakiś sposób zwiększyć import i eksport(nie wliczając w to kolejnych umów handlowych)?

Pele
02-01-2010, 12:28
Czy mogę w jakiś sposób zwiększyć import i eksport(nie wliczając w to kolejnych umów handlowych)?

Budujesz/rozbudowujesz gdzie tylko możesz porty i drogi, a także kopalnie nie jestem pewien czy jak wybudujemy kopalnie np. złota to czy mamy z tego dochód z handlu jako "inne towary" - looknij w zakładkę "handel". Rosja niby potężna, ale na początku kiepsko z kasą jak grałem, bo prowincje na wschodzie są tak biedne, że masakra... z jednej miałem nawet zero! dochodu ( i to mimo początkowej rozbudowy) chyba z Baszkirii, dokładnie nie pamiętam, generalnie zauważyłem, że jak komp gra Rosja to prawie zawsze z samej tylko Moskwy ma dochodu ok. 20 kk na turę.

Mefisto7
02-01-2010, 15:23
Narzekałem na Empire, dalej nie mam wiele dobrego do powiedzenia o tej odsłonie, ale zacząłem znowu grać: Francją Napoleona sobie robie i zacząłem WKB grać i właśnie chodzi mi o WKB i event z powstaniem USA (jeśli w ogóle jest taki, jest?). W jakich warunkach się pojawia? Kiedy Anglia zajmie 13kolonii, czy jak 13kolonii przez cały czas jest sobie takim moim lennem.?

Nagano
02-01-2010, 15:58
W prowincjach musi wybuchnąć bunt, po zajęciu dowolnej wschodnioamerykańskiej prowincji przez buntowników powstaje USA

fl0dA
03-01-2010, 11:01
a to w takim razie mam pytanie, jak grać w kampanii USA, bo kupiłem Elite units of America i chciałbym zobaczyć te jednostki w grze

Duqq
03-01-2010, 11:23
a to w takim razie mam pytanie, jak grać w kampanii USA, bo kupiłem Elite units of America i chciałbym zobaczyć te jednostki w grze

Droga do Niepodleglosci.

Gaius Julius
04-01-2010, 16:08
w istne zaciekawienie wprowadziły mnie budynki otóż widzę, że stolica Prus jest bardzo bardzo rozbudowanym miastem....no to wesoły klikam w bitwę, którą sam chcę rozegrać i co ujżałem? Jeden, ledwo dwa budynki otoczone jakimś beznadziejnym murem :lol: i to wszystko....spodziewałem się czegoś więcej niż tych ledwo 2 budynków....

Mefisto7
04-01-2010, 16:26
No miasta wyglądają żąłośnie, DO DUPY!!!!!!

A patrzajta co nam screeny obiecywały :
http://www.gamersglobal.com/files/imagecache/full_teaser/files/news_teaser/empire01.jpg

Ronin
04-01-2010, 17:31
No ostatnio pykałem w Drogę do Niepodległości i mnie krew zalała jak Brytyjczycy okupowali mi Boston a moje chłopaki mając działa na murach zamiast walić do nich z murów to złazili z nich i wychodzili przed miasto żeby się strzelać tyle było gadania że to poprawią i jak zwykle nic nie zrobili padalce jedne.

Pampa
09-01-2010, 17:52
Nie no co jak co ale screny pokazujące empire były piękne a dostaliśmy marną hmmm...no nie wiem.

Mefisto7
09-01-2010, 18:39
Ja mam komputer spełniający ZALECANE wymagania, a żeby mi się bitwa lądowa(z morskimi nie ma problemu, wszystko może na high być)w lecie nie cięła, to muszę wyłąćzyć anty ailasing, tekstury niskie... (szczególowość jednostek zostawiam dalej na wysokie) cienie niskie, oprócz rozmycia tła żadnego dodatkowego efektu nie mam włąćzonego. Ogólnie lipa, ale dla jednej gry nie bede kupował nowej graficznej karty.