PDA

Zobacz pełną wersję : Pozycjonowanie stron www



adasiek
14-09-2010, 12:45
Witajcie.
Mam pewien problem.
Zarejestrowałem własną stronę http://www.balans-transport.yoyo.pl na serwisie yoyo.pl teraz chcę, żeby wyświetlała się ona na googlach przy wpisaniu odpowiednich wyrazów.
Niestety google w ogóle nie widzi tej strony. Szukałem za pomocą operatora "allinurl:" i tez nic się nie pojawiło.
Dodałem słowa kluczowe w miejsce keywords ale też nic.
Dodałem też mój adres url do http://www.google.pl/addurl/ i nie wiem teraz czy to się doda czy trzeba czekać.
Ktoś pomoże?
Dziękuje

Lena
14-09-2010, 13:15
Tak naprawdę ciężko się wstrzelić, żeby strona miała wysoki ranking w wyszukiwarce. Dodanie jej do google to pierwszy krok. Drugim jest znalezienie stron, które za darmo bądź płatnie dodadzą Twoją stronę ze słowami kluczowymi do różnego rodzaju serwisów. Kolejnym krokiem jest dodawanie swoich ogłoszeń do portali, przez które łatwo będzie stronę wyszukać. Wpisując np "tani transport Warszawa" łatwiej będzie Cię znaleźć, jeśli dodasz kilka ogłoszeń do popularnych serwisów, niż jeśli pozostaniesz jedynie przy swojej stronie jako jedynej pozycji do wyszukiwania. Konkurencja zawsze walczy o jak najwyższy pagerank.

Gajush
14-09-2010, 13:24
albo jeśli chcesz szybki rezultat mozesz pójść w linki sponsorowane. Tz ze płacisz za klikniecie jakąs tam sume (suma zalezy iod popularności wyrazu. Moze kształtowac sie od 1 gr po dziesiątki złotych.)
i twoja strona jest w linkach sponsorowanych albo z góry albo z boku strony.
Przy pozycjonowaniu, jeśli chcesz wysokich pozycji a jest silana konkurencja w branzy mozesz troche poczekac na rezultat, a co najlepsze nikt ci go nie zagwarantuje na 100%

Jeśli chcesz moge ci na szybko wycenić linki sponsorowane, tzn ile bedą kosztowały kliki, ale musialbyś napisać liste haseł, które cie interesują.
U mnie w pracy twoja stronka jest zablokowana wiec nie moge zerknąc.

adasiek
14-09-2010, 13:37
Dziękuje ale raczej nie chcę się pchać w koszty.
Tak w sumie to chcę się dowiedzieć czy strona doda się kiedyś do Googli, czy to zależy od szczęścia:)

Gajush
14-09-2010, 13:49
kiedyś sie doda ale raczej sama na pierwszej stronie sie nie pojawi :), tylko gdzieś tam

Brave
14-09-2010, 13:55
Najlepszym sposobem na pozycjonowanie jest zapłacenie specjalistycznej firmie, która zajmuję się pozycjonowaniem zawodowo.

W twoim przypadku, jeśli chciałbyś ją sam wypozycjonować, jest to niemożliwe raczej i graniczy z cudem. Choćby dlatego, że głównym słowem kluczowym dla Ciebie będzie chyba "transport" - czyli fraza raczej popularna.
Możesz także spóbować z Google Adsense, taniej ci to może wyjdzie. Ale jak mówie, jeśli chcesz być przynajmiej w TOP50 musisz mieć kasę, bo bez tego nic nie zrobisz.

Strona się doda do Googli, tylko roboty indeksujące muszą ją tam "umieścić", a o zazwyczaj trochę trwa.

lofdi
14-09-2010, 18:51
Ale tak od razu nie będziesz miał. Od dodatnia strony przez formularz poprzez pojawienie się jej w wyszukiwarce to około miesiąc. Dodaj do jakichś katalogów ew. zainstaluj sobie statystyki google albo jakieś inne narzędzia dla webmasterów. Wtedy przynajmniej po adresie powinno wypluwać na pierwszym miejscu.