PDA

Zobacz pełną wersję : Saga Baldur's Gate



Volomir
15-09-2010, 15:01
Mysle, ze warto zalozyc temat o tej najcudowniejszej serii gier cRPG na swiecie;) NO i mam nadzieje ze poza mna mna i Kotolakiem nie zabraknie na forum fanow opowiesci o dzieciach Bhaala. Tak wiec pomine wszelkie opisy i recenzje bo ta gre zna chyba kazdy;) Pochwale sie za to ze kupilem niedawo cala serie za 30zl;) czysty biznes! Po 3 godznach walki z instalka i modem BG trilogy mam wreszcie polaczonego BG i BG2! Takze Faerun juz sie trzesie;) Na razie podarowale sobie mody. Gram tak mniej wiecej na czysto, dopiero jak zalicze re to bede dogrywac mody. Takze co tam w mojej grze? Uganiam sie za bandytami z jedynki, gra zlodziejem ale niedlugo dualuje go na wojownika;) poza tym mam w ekipie Minscaiboo, Jaheire, Khalida, Edwina i Kivana i powiedzmy sobie szczerze, wymiatam:P
Takze licze ze temat sie rozwinie, bo BG jest tego warte;)

Dragonit
15-09-2010, 15:15
Ja wiele razy wspominałem na forum o BG, w temacie o najlepszych rpg też, więc nie wiem, co dodać 8-) może to, że w jakąś dłuższą przerwę (może okres grudzień - styczeń, bo moje województwo ma ferie 1 w Polsce, 2 tygodnie po Nowym Roku) muszę zagrać po raz setny, z jakimiś modami, może połączę 1 i 2 część 8-)

15-09-2010, 16:03
Dla mnie gra nieśmiertelna, dzięki rzeszom fanów- modów jest cały ogrom, nawet tych co poprawiają grafikę :)
A, to chwil kilka z Zapomnianych Krain, w moim wydaniu :)

LINK
do mega modyfikacji, po polsku:
http://hrothgar.pl/topics16/baldurs-gat ... n-vt69.htm (http://hrothgar.pl/topics16/baldurs-gate-trilogy-mega-installation-vt69.htm)

Tak zaczynała się moja przygoda z tą grą...Gram na wersji zmodowanej, z większością, nie wszystkimi, bo się wykluczają modami do tej gry, kończąc pierwszą, przechodzi się bezpośrednio w drugą część, ale jak się jak się kończy 1 część na modach? Domyślać się można, ale...

Odgłosy kuźni przyciągnęły cię już w młodym wieku i praca dla mnichów szybko zrobiła z ciebie zręcznego kowala, wykuwającego wszelkie narzędzia, jakie były im potrzebne do pracy. Jednak opowieści twego przybranego ojca, o zakutych w stal bohaterach, zainspirowały cię raczej do machania mieczem niż kowalskim młotem. Jeden ze strażników był na tyle miły, aby wziąć cię pod swoje skrzydła i nauczyć podstaw walki. Pragniesz opuścić bezpieczne mury biblioteki i udać się w podróż Szlakiem Kupieckim, z bronią u boku.


Wiesz niewiele o tym w jaki sposób dostałeś się pod opiekę Goriona, ale w ciągu wielu lat, podczas których dzielił się z tobą skąpymi informacjami o matce oraz ze słów, które wykrzykiwał podczas snu, wynikało, że była ludzką kobietą z Silverymoon i jego wieloletnią przyjaciółką. Jako że jej nie pamiętasz ani nikt nie powiedział ci jak odeszła, przypuszczasz, że umarła podczas porodu. Być może ból spowodowany jej odejściem sprawił, że Gorion, aby go uleczyć, zabrał cię do Candlekeep i wychowywał jak swoje dziecko. O swoim ojcu nie wiesz nic.

Kilka obrazków z gry w drugą zmodowaną część, postacią tą gram już kawał czasu :lol:

http://i53.tinypic.com/doneow.jpg
http://i55.tinypic.com/2r56mgz.jpg
http://i55.tinypic.com/o0rrpw.jpg
http://i52.tinypic.com/o6l1ck.jpg
http://i55.tinypic.com/987io8.jpg

Kyuzo
15-09-2010, 16:21
Stare dobre czasy cRPGów się przypominają. Ile to godzin się spędziło katując te sagę, przechodząc po raz enty nową postacią :twisted:
Jak na tamte czasy interakcje z drużyną mini questy, romanse (tak już wtedy były takie rzeczy w grach ;) ) to było coś.
Do tego dochodził całkiem zmyślny system walki, który pozwalał się wykazać graczom swoimi zdolnościami taktycznymi.
I to co mi się szczególnie podobało potężna magia. W BG magowie naprawdę władali magią, a nie rzucali na około fireball`e. Do każdej potyczki trzeba było się odpowiednio przygotować rzucając odpowiedni zestaw czarów ochronnych, a już w trakcje walki wysokopoziomowi magowie mieli do dyspozycji multum taktyk.
I jeszcze smoki... Jak się z nimi pierwszy raz walczyło od razu czuło się ich potęgę
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTda_tbD6XeKFi8AkFi5pDe7KOHRrfsb v3m1I0kteQoWufYhmw&t=1&usg=__4hkoU4TOLz-ezt3agyGbzZ4rcLg= (http://img.gamespot.com/gamespot/images/screenshots/gs/rpg/baldurs2/baldurs2_screen005.jpg)

Na osobny akapit zasługują niezliczone reedycje i wydania zbiorcze sagi. Imponująco wyglądało wydanie BG I + BG II na jeśli dobrze pamiętam 12 cd + mnóstwo dodatków :D Nawet Saga BG w ekstra klasyce była niczego sobie i od razu wyróżniała się na tle innych tytułów.

A potem przyszły czasy na zabawy z modami m.in. Baldur`s Gate Trilogy i wieloma innymi, które razem tworzyły mega cRGPa, którego godnego następcy wciąż nie widać...
Granie w BG I na silniku BG II to zupełnie nowe doznania :lol:
A do tego mapka na której mamy od razu tereny z jedynki i dwójki:
http://bg2.gram.pl/screens/Worldmap1a.jpg (http://bg2.gram.pl/screens/Worldmap1.jpg)

Uff to tyle ode mnie na razie

Klika przydatnych linków:

http://www.crpg.rk.edu.pl/
http://crpg.iml.pl/baldurs-gate/4c
http://www.bg2.gram.pl/

Balduran
15-09-2010, 17:53
No ta gra to obok makaronu z serem, najlepsza rzecz w historii ludzkosci ;)
Mozna w to grac i grac i nigdy sie nie znudzi. Zadne Dragon Age'e, czy inne Wiedzminy nie dorastaja jej do piet. Swietna fabula, muzyka, grafika (tak, nie liczac elementow 3D, to do dzis wyglada dla mnie bardzo dobrze) no i oczywiscie grywalnosc :) Wrecz doskonale wymieszano 2 kluczowe elementy RPGow, czyli walke i fabule. Tworcy wzieli po rowno jednego i drugiego i dokladnie wymieszali. Do tego dochodzi cala masa swietnych modow, do wyboru, do koloru.
Tak wiec, kto nie gral, niech zaluje :)

Raku
15-09-2010, 19:34
Arcydzieło do którego w historii gier komputerowych zbliżyły się tylko Planescape i KoTOR. Nie potrafie opisać tych gier słowami, by oddać w pełni to co chciałbym o nich powiedzieć. Po prostu trzeba zagrać.

Huzi
16-09-2010, 00:55
Skoro już poruszono temat Planescape: Torment, to muszę powiedzieć, że historia w nim przedstawiona jest dużo lepsza niż ta z sagi BG. Nie mniej jednak moim ulubionym tytułem z dziedziny cRPG pozostaje Baldur's Gate czyli przykład idealnego połączenia fabuły, walki i wolności w eksploracji świata (choć to ostatnie dotyczy raczej "jedynki"). Poza tym ze względu na sporą liczbę modów nawet najbardziej wybredni gracze nie będą się w Faerunie (i nie tylko) nudzić. Na spory plus zasługuje także możliwość przejścia gry przez internet razem z prawdziwą drużyną. :)

A może ktoś podzieli się wiedzą (pochodzącą niekoniecznie z oficjalnych źródeł) na temat powstającego rzekomo BG 3? ;)

Volomir
16-09-2010, 11:19
A wlasnie apropos modow to co polecacie? A Ty Eutychesie, jakie mody masz w tej swojej komplacji? Bo wstyd sie przyznac, ale mimo tego ze z BG mam stycznosc od 10 lat to jedyne mody jkich uzywalem to trilogy i TDD:P

Mopek
16-09-2010, 14:41
Na spory plus zasługuje także możliwość przejścia gry przez internet razem z prawdziwą drużyną. :)



Jak to właśnie wygląda w praktyce? Ktoś już próbował? Bo w sumie mnie to zaciekawiło Volo ;)
Może to rozwiązanie na długie samotne wieczory? :lol:

A sam Baldur's mmmrrrrr mimo iż nie grałem dużo bo tylko 2 razy dwójke przeszedłem tak po prostu kocham tą gre. Te postaci, ich dialogi i wzajemne relacje.
MINSK I BOO SĄ GOTOWI!

Volomir
16-09-2010, 15:09
Jak to właśnie wygląda w praktyce? Ktoś już próbował? Bo w sumie mnie to zaciekawiło Volo
Może to rozwiązanie na długie samotne wieczory?

To dobre rozwiazanie tylko jak chcesz sam cala ekipe stworzyc. Bo granie razem... sorry BG to nie jest dobra gra do multi.


MINSK I BOO SĄ GOTOWI!

Minsc i boo to dla mnie "twarze" BG;) Tak sobie uswiadomilem, ze jak tyle razy przeszedlem BG to nigdy nie bylo tak, zeby mi tej pary zabraklo w druzynie;)

Huzi
16-09-2010, 15:49
Na spory plus zasługuje także możliwość przejścia gry przez internet razem z prawdziwą drużyną. :)


Jak to właśnie wygląda w praktyce? Ktoś już próbował? Bo w sumie mnie to zaciekawiło Volo ;)
Może to rozwiązanie na długie samotne wieczory? :lol:

Najlepiej jest grać przez Hamachi. Jeśli chodzi o dwójkę to nie ma z tym żadnych problemów. Jedynki natomiast w internecie nie próbowałem.

16-09-2010, 17:38
A wlasnie apropos modow to co polecacie? A Ty Eutychesie, jakie mody masz w tej swojej komplacji? Bo wstyd sie przyznac, ale mimo tego ze z BG mam stycznosc od 10 lat to jedyne mody jkich uzywalem to trilogy i TDD:P
Boo mówi: dobrze ci z oczu patrzy :lol: Dodaje Minsc po chwili: Minsc i Boo, skopiemy im tyłki :lol:
Proszę mój wybór modów w które gram...

Marek Aureliusz
16-09-2010, 20:43
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę

To powyższe to już chyba przeszło do historii gier.

Baldur's Gate niezbyt mi się podobał za to jego druga cześć jest po prostu doskonała. Szczególnie podoba mi się ta sugestywna muzyka. A najbardziej podoba mi się jedno z trzech możliwych zakończeń sagi. Chyba najbardziej epickie zakończenie jakie kiedykolwiek wymyślono. http://www.youtube.com/watch?v=gNL0Av-5K5I
[..]Coś się skoczyło ale przed tobą kolejne wyzwania[...] albo [..]Twoje imię będzie niczym pochodnia rozświetlająca mrok[...] O tak, twórcy tej gry wiedzieli jak połechtać ego graczy. Po przejściu Sagi Baldurs Gate człowiek naprawdę czuje się jak jakiś zbawca świata. Nawet ukończenie kampanii totalwar nie dostarczyło mi takiej satysfakcji.


Pozdrowienia dla wszystkich fanów.

Dragonit
16-09-2010, 21:16
Aż się napaliłem, muszę jedna przejść trylogię niebawem, za modami się jeszcze rozejrzę, bo tych wszystkich utrudniających bym nie chciał, i tak pewnie średnio będę sobie radził po takiej przerwie :D ale sentyment się we mnie wlewa, aż się boje, że jak zainstaluje BG to się rozczulę :lol:

Janek
16-09-2010, 21:54
Ja miałem 1 i 2 oryginał, ale jakoś przez te wszystkie lata mi płyty poginęły, także chyba się skuszę na reedycję :) Instrukcja do BG2 miała chyba z 200 stron - najdłuższa jaką kiedykolwiek miałem.
W jedynce ciekawe było to, że w zasadzie do końca gry było się strasznym leszczem (na tym ok. 10 poziomie na którym się kończyło BG1 nie było ani czarów zbyt mocnych ani skilli), przez co twócy nie musieli na nas rzucać za każdym razem 30 ogrów, żebyśmy w ogóle zauważyli, że ktoś nas atakuje :)
Chociaż parę przedmiotów w jedynce było przegiętych - pamiętam, że jak się założyło Pazur Kazgarotha (do nabycia u czarownika w Wysokim Żywopłocie) i Tarczę Rozmycia czy jakoś tak i parę innych klamotów to miało się KP coś koło -8 i nawet w BG2 pod koniec gry trudno było tyle wyciągnąć :)

Volomir
16-09-2010, 23:33
W jedynce ciekawe było to, że w zasadzie do końca gry było się strasznym leszczem (na tym ok. 10 poziomie na którym się kończyło BG1 nie było ani czarów zbyt mocnych ani skilli), przez co twócy nie musieli na nas rzucać za każdym razem 30 ogrów, żebyśmy w ogóle zauważyli, że ktoś nas atakuje

Ja zaczalem przygode od BG2 i dopiero po jakims czasie gralem w Bg1. I caly czas mam wrazenie, ze ta gra miala byc wstepem do 2;) No bo co to za epicki cRPG, gdzie nie mozna ani smoka ubic, ani jakis mocnych wrogow no i nasze postacie rzeczywiscie sa leszczami... I przedmioty +1 caly czas:P Dopiero w 2 dostajemy smoki, wampiry pare innych bestii, artefakty, a dalej zwiedzamy podmrok, ratujemy miasto elfow itd.
No i oczywiscie wiem, ze nie tylko o to w Rpg chodzi, ale mam takie odczucia po zaczeciu przygody od Bg2;) Co nie zmienia faktu, ze i tak w BG gra sie bardzo dobrze!

Raku
17-09-2010, 08:50
A najbardziej podoba mi się jedno z trzech możliwych zakończeń sagi. Chyba najbardziej epickie zakończenie jakie kiedykolwiek wymyślono. http://www.youtube.com/watch?v=gNL0Av-5K5I
[..]Coś się skoczyło ale przed tobą kolejne wyzwania[...] albo [..]Twoje imię będzie niczym pochodnia rozświetlająca mrok[...] O tak, twórcy tej gry wiedzieli jak połechtać ego graczy. Po przejściu Sagi Baldurs Gate człowiek naprawdę czuje się jak jakiś zbawca świata. Nawet ukończenie kampanii totalwar nie dostarczyło mi takiej satysfakcji.

Nawet nie wiesz ile szukałem polskiej wersji tego zakończenia. Od razu ląduje w moich ulubionych! Wielkie dzięki :D Tak w ogóle to nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Do dziś oglądając to, przechodzą mi ciarki po plecach i wręcz łzawią mi oczy :mrgreen:


Ja zaczalem przygode od BG2 i dopiero po jakims czasie gralem w Bg1. I caly czas mam wrazenie, ze ta gra miala byc wstepem do 2;) No bo co to za epicki cRPG, gdzie nie mozna ani smoka ubic, ani jakis mocnych wrogow no i nasze postacie rzeczywiscie sa leszczami... I przedmioty +1 caly czas:P Dopiero w 2 dostajemy smoki, wampiry pare innych bestii, artefakty, a dalej zwiedzamy podmrok, ratujemy miasto elfow itd.
No i oczywiscie wiem, ze nie tylko o to w Rpg chodzi, ale mam takie odczucia po zaczeciu przygody od Bg2;) Co nie zmienia faktu, ze i tak w BG gra sie bardzo dobrze!
A ja właśnie to kocham w "jedynce" ;) Za to ,że nawet grupka koboldów weteranów może zmasakrować drużynę (pamięta ktoś ruiny mostu firewine? :P ), za to, że muszę opracować strategię na wielu przeciwników zamiast lecieć na pałę, bo "i tak mam taki level i tak wypasione przedmioty, że nic mi się nie stanie" jak robiłem w np. Dragon Age, za to, że nawet mając najwyższy poziom i najlepszy sprzęt w grze, srałem w gacie kiedy zwiedzałem wschodnią część mapy z bazyliszkami, albo zwiedzałem wieżę Durlaga ;) To, że gra, w przeciwieństwie do 99% cRPG'ów, przypominała Ci, że nie jesteś najpotężniejszym człowiekiem na ziemi, co sprawiło, że tak ją pokochałem.

Co do modów używałem tylko Easy of Use, Unfinished Buisness i Nalia romance :P Reszta jakoś psuła mi klimat Baldura... sam nie wiem czemu.

Boniek
17-09-2010, 14:00
Właśnie się zastanawiam czy nie kupić. Miałem przyjemność zagrać w kilka cRPG z tego okresu i nie każdy był taki rewelacyjny. Tormenta przeszedłem jednym tchem (Mistrzostwo!), ale taki Icewind Dale, Fallout i LionsHeart to już była porażka dla mnie - gry nieprzejrzyste, powolne, bez porywającej fabuły, niedopracowane (LH) i ogólnie nudne. BG jest bardziej jak Torment czy raczej jak Icewind?

Dragonit
17-09-2010, 14:59
Na pewno 2 klasy powyżej Icewind dale, raczej bliżej jej do Tormenta.

Boniek
17-09-2010, 15:33
Chyba sobie w takim razie kupię jak spotkam :D

Volomir
17-09-2010, 15:40
BG jest ponad Planescapem;) Generalnie to fabularnie to Planescape do tej pory kladzie wszystkie historie w grach. Ale jako caloksztalt to BG jest bardziej dopracowane. ID jest fajny ale malo ta RPG, to bardziej hac'n'slash dlatego wiec ID2 nigdy nie dokonczylem:P Fallout to inna bajka, nie do kazdego trafia. A lionheart to baaaaardzo slaba gra.

Boniek
17-09-2010, 16:33
Dlaczego BG stawiasz ponad Tormentem? Dla mnie to był najlepszy RPG w jakiego grałem, jestem świeżo po jego ukończeniu (po raz pierwszy) i jeśli jest coś jeszcze lepszego to chętnie zagram tylko bym chciał wiedzieć dlaczego :P

17-09-2010, 17:02
Dlaczego BG stawiasz ponad Tormentem? Dla mnie to był najlepszy RPG w jakiego grałem, jestem świeżo po jego ukończeniu (po raz pierwszy) i jeśli jest coś jeszcze lepszego to chętnie zagram tylko bym chciał wiedzieć dlaczego :P
Tormenta grałeś z najnowszym nieoficjalnym patchem? Jeżeli tak, to szczęściarz, ja grałem w wersję stareńką, może stąd bym potwierdził słowa Volomira.
Co do Baldura, spróbuj mojej kompilacji, jaką podałem w poprzednim jakimś poście...Modujący odwalili kawał dobrej roboty, może dlatego, że twórcy Baldura udostępnili im narzędzia ;)

Dragonit
17-09-2010, 17:21
Dlaczego BG stawiasz ponad Tormentem? Dla mnie to był najlepszy RPG w jakiego grałem, jestem świeżo po jego ukończeniu (po raz pierwszy) i jeśli jest coś jeszcze lepszego to chętnie zagram tylko bym chciał wiedzieć dlaczego :P



Bg trochę się różni, ale to wszystko ma niesamowity klimat, cieszysz się z każdego nowego czaru, przedmiotu, umiejętności, wszystko jest odpowiednio zbalansowane, jest wiele smaczków, w walce baardzo liczą się umiejętności taktyczne (to, co niektórzy, np. Kiński wyprawiają w tej grze, przechodzi ludzkie pojęcie). Fabuła fajnie poprowadzona, masz otwarty świat, tzn wychodzisz z podziemi i możesz robić co chcesz, iść tu, iść tam, albo wykonywać główny wątek (który też wymaga zresztą na początku trochę czasu), który można przejść na kilka sposób - sam się przekonasz, ale różnią się one, są inne zadania, atmosfera itd. Postaci w drużynie ciekawe, rozmawiają ze sobą, można romansować, mnóstwo ciekawych lokacji ... Nie grałem na tyle dawno, że nie potrafię tego wszystkiego dobrze przekazać, ale naprawdę warto.

Boniek
17-09-2010, 17:26
OK poszukam Bldura :P
Eutyches: - Tak, grałem w Tormenta z najnowszym, nieoficjalnym patchem i w rozdzielczości 800x600 :D

Janek
17-09-2010, 17:30
wielu przeciwników zamiast lecieć na pałę, bo "i tak mam taki level i tak wypasione przedmioty, że nic mi się nie stanie" jak robiłem w np. Dragon Age, za to, że nawet mając najwyższy poziom i najlepszy sprzęt w grze, srałem w gacie kiedy zwiedzałem wschodnią część mapy z bazyliszkami, albo zwiedzałem wieżę Durlaga ;) To, że gra, w przeciwieństwie do 99% cRPG'ów, przypominała Ci, że nie jesteś najpotężniejszym człowiekiem na ziemi, co sprawiło, że tak ją pokochałem.


Trochę przesadzasz, bo na bossach to się z reguły odpadało w DAO jak się szło na pałę. Ale fakt, zwykłe moby były zupełnie niegroźne, a w BG1 w kupie się zdarzało, że potrafiły krwi napsuć.
Mnie osobiście BG bardziej się podobało niż Torment - Torment był dla mnie przegadany strasznie i nie tak klimatyczny jak BG. Może dlatego, że BG grałem zaraz po premierze, a w PT stosunkowo niedawno - niestety także grafika się okrutnie postarzała.

Kyuzo
17-09-2010, 18:36
LIKK
do mega modyfikacji, po polsku:
http://hrothgar.pl/topics16/baldurs-gat ... n-vt69.htm
Tego linku zapomniałem podać a to przecież podstawa :lol:
Ja grałem na okrojonej wersji mega instalacji:
03. BG2 Fixpack v6 (PL by Yarpen) (2,71 mb)
04. [SoS] Shadows Over Soubar v1.12 (PL by klan CoB) (64.07 mb)
05. [TDD] The Darkest Day v1.12 (PL by klan CoB & Cuttooth) (105.3 mb)
06. [TS-BP] Tortured Souls v6.10 (BP version) (PL by klan CoB & Cuttooth) (71.32 mb)
07. [BGT] Baldur's Gate Trilogy v1.06 (PL by Dragonian, Promilus, Evendur, Joneleth) (11,86 mb)
08. [DSotSC] Dark Side of the Swords Coast v1.95 (by Aurelinus) (20,8 mb)
09. [NTotSC] Northern Tales of the Sword Coast v1.62 (by Aurelinus) (79,6 mb)
10. The Lure of the Sirine's Call v8 (PL by Regis) (1,16 mb)
11. Ajoc's Minimod Weidu v1.6 (PL by Nastian) (1,98 mb)
12. [ToD] Tower of Deception v2 (PL by Grzebul) (17,2 mb)
13. [BP] The Big Picture v177 [v177a] + BPv177 TOB Trigger Fix (ANG) (34,21 mb)
14. Baldur's Gate Trilogy Tweak Pack v7 (PL by Folmi & Yarpen) (1,13 mb)
15. [WM] BP-BGT Worldmap v6.6.1 (PL by Hesus) (47,56 mb)


Właśnie się zastanawiam czy nie kupić. Miałem przyjemność zagrać w kilka cRPG z tego okresu i nie każdy był taki rewelacyjny. Tormenta przeszedłem jednym tchem (Mistrzostwo!), ale taki Icewind Dale, Fallout i LionsHeart to już była porażka dla mnie - gry nieprzejrzyste, powolne, bez porywającej fabuły, niedopracowane (LH) i ogólnie nudne. BG jest bardziej jak Torment czy raczej jak Icewind?
LionHeart to gniot jakich mało nie tylko wśród cRPGów, ale gier w ogóle. A mieli taki dobry plan chcieli zrobić grę na systemie Fallouta w renesansowej Europie, w której pojawia się magia...
Omijać szerokim łukiem, co niestety może być trudne, bo go sprzedają wraz z BG, ID i Tormentem w zestawie Legendy RPG (http://www.gram.pl/sk8_9griHu1_Legendy_RPG.html) No profanacja po prostu :evil:
Natomaist Icwind Dale był taką miłą odskocznią od 'poważnych' cRPGów i wydano go w czasie kiedy wszyscy oczekiwali BG II i nie mieli co robić. ID 2 niestety nie był już taki fajny (za bardzo przekombinowany) i też go nie ukończyłem...

Dlaczego BG stawiasz ponad Tormentem? Dla mnie to był najlepszy RPG w jakiego grałem,
Po prostu klimat zapomnianych krain ma w sobie to coś ;) a poważnie to tak jak było pisane trochę za bardzo przegadany i ogólnie nie tak wciągający jak BG gdzie faktycznie wszystko było bardziej dopracowane i wyważone :D

Maximus XI
17-09-2010, 22:12
Nie wiem, jak BG ale dla mnie klimat z Planescape wręcz wyciekał z ekranu. Ta muzyka, lokacje, fabuła. W BG nie grałem, ale planuję przejść.
Czy można grać w 2 bez znajomości 1 ?

17-09-2010, 23:11
Nie wiem, jak BG ale dla mnie klimat z Planescape wręcz wyciekał z ekranu. Ta muzyka, lokacje, fabuła. W BG nie grałem, ale planuję przejść.
Czy można grać w 2 bez znajomości 1 ?

Można, ale to nie to samo, jak to że jedną postacią grasz przez pierwszą część z dodatkami+ mody do niej, potem 2 część z dodatkami+mody, a wszystko jedną postacią :D

Volomir
17-09-2010, 23:19
A mnie chyba nie jest dane dograc do konca w BG:( Chyba win7 nie za bardzo sie lubi z Baldurem. Ciagle jakies bledy, nawet na czystym BG, ciagle reinstalki, ech... Az sie boje instalowac modow, zeby mi sie w polowie gry nie wykrzaczylo.

Dragonit
17-09-2010, 23:37
Ja grałem wpierw 2 bez znajomości 1 i nie uważam, bym dużo stracił, bo szybko wszystko ogarnąłem ;)

17-09-2010, 23:45
A mnie chyba nie jest dane dograc do konca w BG:( Chyba win7 nie za bardzo sie lubi z Baldurem. Ciagle jakies bledy, nawet na czystym BG, ciagle reinstalki, ech... Az sie boje instalowac modow, zeby mi sie w polowie gry nie wykrzaczylo.

Próbowałeś trybów zgodności, chyba ma coś takiego? Jeżeli to nie pomogło, to trzeba na forum gry poszukać rozwiązania, na pewno jest... :)

Huzi
17-09-2010, 23:51
Można przejść dwójkę bez grania w poprzednią część, ale po co skoro jedynka jest lepsza? :D
To oczywiście tylko moja subiektywna opinia. Odsyłam też do dość obszernego porównania obu części na Insimilionie (http://crpg.iml.pl/felietony/baldurs-gate-1-vs-baldurs-gate-2/82a) (uwaga na spojlery!).
W każdym razie szkoda odmawiać sobie przyjemności z poznawania tej historii jako całości.

Volomir
18-09-2010, 00:06
Próbowałeś trybów zgodności, chyba ma coś takiego? Jeżeli to nie pomogło, to trzeba na forum gry poszukać rozwiązania, na pewno jest...

Na razie to ja nie moge zainstalowac Trylogii:/ Ciagle mi wyskakuje blad, ktory jest podobno "znanym bledem spowodowanym obecnoscia w napedzie CD/DVD albo napedzie wirtualnym BG"... Fajnie tylko nie mam wirtuala, a plyte wyciagnalem i nadal to samo. No i blad jaki zmusil mnie do kolejnych instalek to fakt, ze nie moge przejsc do dzielnicy rzadowej. Luz zdarza sie, ze cos sie zle zainstaluje. Tylko teraz od 2 godzin mecze instalke:/ No poporstu mi nie jest dane pograc.


Można przejść dwójkę bez grania w poprzednią część, ale po co skoro jedynka jest lepsza?
To oczywiście tylko moja subiektywna opinia. Odsyłam też do dość obszernego porównania obu części na Insimilionie (uwaga na spojlery!).

Wiem, ze to subiektywna opinia, ale mimo to mnie dziwi;) Jak przeszedlem dzis jedynke to widze jak uboga jest w porownaniu do 2! Dialogii, ktoryc jest malo, sa krotkie i jakies takie nijakie (w porownaniu do 2). Fabularnie obie gry sa na podobnym poziomie, aczkolwiek duzo wieksza epickosc 2 bardziej mi odpowiada;) No i takie bajery, jak ogrom zadan, ciekawych wrogow, zaklecia, przedmioty, NPC, romnse, konflikty w druzynie, klimat, lokacje to wszystko przemawia na korzysc BG2. W sumie 2 moze pozazdroscic jedynce tylko wiekszej swoboby eksploracji.

18-09-2010, 00:15
Spróbuj zrobić obraz płyty .iso, a potem przez wirtualny napęd instalować
Powiem, tak goście mówią że pod 7 gra będzie chodzić. To jeden z ich sposobów...Czasami płyta może być walnięta wiem, ale to ich słowa...Sprawdź inną starą grę, czy zainstaluje się, jeżeli problem, to napęd itd...Jak jeszcze cos znajdę, to podeślę :)

Volomir
18-09-2010, 00:24
Powiem, tak goście mówią że pod 7 gra będzie chodzić. To jeden z ich sposobów...Czasami płyta może być walnięta wiem, ale to ich słowa...Sprawdź inną starą grę, czy zainstaluje się, jeżeli problem, to napęd itd...Jak jeszcze cos znajdę, to podeślę

Na razie to mi "zaskoczylo" jak na inny dysk zainstalowalem... Normalnie ten win7 to chyba SI ma bo dziala kiedy on chce:P Instaluje wszystko i moze pojdzie.

18-09-2010, 00:28
Powiem, tak goście mówią że pod 7 gra będzie chodzić. To jeden z ich sposobów...Czasami płyta może być walnięta wiem, ale to ich słowa...Sprawdź inną starą grę, czy zainstaluje się, jeżeli problem, to napęd itd...Jak jeszcze cos znajdę, to podeślę

Na razie to mi "zaskoczylo" jak na inny dysk zainstalowalem... Normalnie ten win7 to chyba SI ma bo dziala kiedy on chce:P Instaluje wszystko i moze pojdzie.
Z Rome też były problemy, zerknij do tematu o modzie RS 2.0, tam Rajden doradza co zrobić z tym upierdliwcem siódemką, tu masz jeszcze, o twoim systemie i starych grach, powinno coś być. Dobrze, ze mam XP professionala, a byłem tak blisko 7- mki :roll:
tu masz linka co wspominałem
http://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=1190.0

Eryk
18-09-2010, 12:18
T i saga BG, to zupełnie dwie inne gry ,o zupełnie innym klimacie i nie zaryzykowałbym ich porównania. Jedni lubią bardziej schizy, mrok i tajemnice, a inni high fantasy. Wydaje mi się jednak, że saga BG jest tak klimatyczna z kilku powodów: jest synkretyczna, bo znajdziemy tam i romans, i mrok, i tajemnicę, i rozpacz, i radość, ma bardzo charakterystyczną grafikę, fabuła nie jest liniowa, świat jest otwarty, bohaterowie zróżnicowani, a uniwersum FR oddane niemalże perfekcyjnie.
Myślę, że grają w 2, bez grania w 1, możesz/możecie stracić wiele przyjemności. Można też pójść systemem Star Wars i zagrać w 2, a potem w 1, ale czy ja wiem? Radość z kontynuowania historii w 2 z 1, rozwijania wątków, spotykania starych znajomych, lub wrogów, jest bardzo duża.

Boniek
18-09-2010, 16:01
Nabyłem, zainstalowałem parę modów i gram :D
Na razie jest fajnie, zobaczymy później jak będzie:)
Do znawców - czy Baldurs Gate Trilogy współpracuje z modami do jedynki? Bo zainstalowałem BGT by mieć wszystko w jednym :P

Kyuzo
18-09-2010, 16:19
Współpracuje :D
Wszystko jest tutaj http://hrothgar.pl/topics16/baldurs-gat ... n-vt69.htm (http://hrothgar.pl/topics16/baldurs-gate-trilogy-mega-installation-vt69.htm)
Opis może wydawać się odrobinę skomplikowane, ale przecież nie trzeba instalować wszystkiego 8-)

Boniek
18-09-2010, 17:32
Dziękuję za stronkę, faktycznie sporo tego :D
Czy po zainstalowaniu moda trzeba zaczynać grę od nowa?

18-09-2010, 18:15
Dziękuję za stronkę, faktycznie sporo tego :D
Czy po zainstalowaniu moda trzeba zaczynać grę od nowa?

Tak, od nowa. Dokładnie według tego co w instrukcji i nie wszystko, moja lista jest póki co w miarę normalna jaki screen zamieściłem, tzn. przy takiej ilości modów, co ja mam zdarzyć się może małe niedopatrzenie, od tego jest konsola, skończyłem pierwszą część i tylko 2 razy mi była potrzebna, teraz jestem w drugiej części. Nie wszystkie mody współpracują ze sobą!!! :!:

Dragonit
20-09-2010, 21:13
Dobra, niedługo pewnie będę miał możliwość zagrać w BG, czy jest jakiś mod, który pozwala tylko i wyłącznie odpalić 1 część na silniku 2, ale bez tych innych modów zmieniających poziom trudności i tak dalej? Bo przeszedłbym sobie BG z dodatkiem i potem tym samym bohaterem drugą część z dodatkiem. Tylko jak jest z klasami dodatkowymi? Bo myślałem o fechmistrzu, który mi się całkiem podoba, ale występuję on dopiero w 2 części, w 1 jest zwykły bard, co z tym fantem zrobić? Czy mod łączący obie części dodaje podklasy z drugiej? Inny problem to npc, chciałbym mieć Viconię w drużynie i jakieś złodzieja może, z tym że Imoen przekształca się w maga w 2 części, a ogólnie średnio bym chciał grać innym team w jedynce i dwójce. No i raczej ze 2, 3 osoby w drużynie + ja, żeby poziom się zdobywało szybciej i tak dalej 8-) A ten dodatek wybrzeże mieczy fajny jest, bo w niego nie grałem?

Janek
20-09-2010, 21:23
Opowieści z Wybrzeża mieczy są "fajne", szczególnie wyspa Baldurana jest klimatyczna.

UWAGA SPIOLERY
Musisz grać innym teamem, bo część osób ginie na początku BG2, poza tym pojawienie się większości w pewnym miejscu jest fabularnie uzasadnione i raczej trudno, żeby się znaleźli gdzie indziej.

Raku
20-09-2010, 22:08
Wieża Durlaga z "OzWM" to moja ulubiona, że się tak wyrażę, "lokacja" w historii cRPG'ów ;) Śmiertelna pułapka dla niskopoziomowych postaci, a i na wysokich nie jest łatwo :P Właśnie instaluje Baldura i zastanawiam się czy grać "jak Pan Bóg przykazał" czy instalować Baldurs Gate Trilogy... jak wygląda sprawa kompatybilności tego moda z innymi?

Volomir
20-09-2010, 22:53
Wieża Durlaga z "OzWM" to moja ulubiona, że się tak wyrażę, "lokacja" w historii cRPG'ów

A dla mnie to jedna z najudniejszych lokacji i lochow:P jakos nie rajcuje mnie lazenie "krok po kroczku" i rozbrajanie 10 pulapek w kazdym pomieszczeniu. Wole twierdze straznika z BG:ToB;)

20-09-2010, 23:07
Dobra, niedługo pewnie będę miał możliwość zagrać w BG, czy jest jakiś mod, który pozwala tylko i wyłącznie odpalić 1 część na silniku 2, ale bez tych innych modów zmieniających poziom trudności i tak dalej?

Tutaj masz o tym, osobiście raz grałem i dałem sobie spokój, wolę Baldur Gate Trilogy :)
Ustrojstwo nazywa się tak:
Baldur's Gate Tutu:
http://www.gildiarpg.pl/art/219


Co do innych pytań, np. Viconii moja ulubienica, jej teksty są czasami takie że w Dragon Age nie uświadczysz :lol: , ale do rzeczy po konwersji zachodzą takie zmiany jak sugerowałeś w swoim poście, ale lepiej doczytać w temacie, do którego załączyłem ci linka.

Dodatek fajny, i wymagany przy większości modów ;)

Dragonit
21-09-2010, 00:16
Dzięki za odpowiedzi, to Tutu jest jakieś niegrywalne/zabugowane, że tak piszesz, czy po prostu nie w Twoim guście?

21-09-2010, 08:34
Dzięki za odpowiedzi, to Tutu jest jakieś niegrywalne/zabugowane, że tak piszesz, czy po prostu nie w Twoim guście?

Mimo zmian, wynikających z silnika gry, nic nie wnosi jak dla mnie. Z kolei BGT dla przykładu: daje możliwość wyprawy do Doliny Lodowego Wichru by wspomóc Drizzta i jego towarzyszy- nieocenione :lol:

Dragonit
21-09-2010, 16:07
Dla mnie wystarczyła by poprawa grafiki i dodanie klas z dwójki (żebym mógł zagrać Fechmistrzem), ale skoro tak piszesz, to trilogy wydaje się ciekawe; zapewnia ono te wszystkie podklasy, grafę z dwójki itd.? nie wpływa za bardzo na samą grę (zmiana głównego wątku, poziomu trudności i tak dalej), tylko daje dodatkowe questy i jakieś smaczki?

21-09-2010, 22:08
Poziom trudności wyższy, wiąże się ze zmianą treści co wpływa na ten aspekt gry, ale...Przez to wzrasta poziom doświadczenia, wystarczy zobaczyć moją postać w pierwszych postach tego tematu, oczywiście gram tą sama postacią bardzo długo, wiadomo czasami znajdzie się jakiś grimuar :lol:
Warto poczytać wątek podany na forum Baldura :)
http://hrothgar.pl/topics16/baldurs-gat ... n-vt69.htm (http://hrothgar.pl/topics16/baldurs-gate-trilogy-mega-installation-vt69.htm)


Odradzam ten wątek jednak tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Baldur's Gate. Fabuła gry przy kilku pierwszych podejściach jest naprawdę ciekawa i nie ma sensu na siłę urozmaicać ją modami. Ponadto jeśli przejście oryginalnej gry na poziomie "szaleńczy" sprawiało Ci trudności, to taka modyfikacja silnika gry doprowadzi Cię wręcz do frustracji ;) Walki po zainstalowaniu m.in. Sword Coast Stratagems I & II, Ascension + Big Picture, w połączeniu ze znaczną redukcją zdobywanego doświadczenia, wymagają od gracza dobrze przemyślanej taktyki i znajomości zasad gry.

Dodam do tego fragmentu, to że nie ma obowiązku instalacji takich modyfikacji, treści jest na tyle dużo, że i bez utrudniaczy człowiek musi kombinować.

Dragonit
22-09-2010, 13:39
Rozumiem, więc zostaje tylko tutu, bo zależy mi jedynie na grafice z dwójki w pierwszej części ;)

Marek Aureliusz
24-09-2010, 19:44
Nawet nie wiesz ile szukałem polskiej wersji tego zakończenia. Od razu ląduje w moich ulubionych! Wielkie dzięki :D Tak w ogóle to nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Do dziś oglądając to, przechodzą mi ciarki po plecach i wręcz łzawią mi oczy :mrgreen:
Nie ma za co. Cała przyjemność po mojej stronie, bo nie spodziewałem się, że mogę komuś sprawić radochę takim filmikiem.
Tak, masz rację to były stare dobre czasy ale jak mówi samo zakończenie "coś się skończyło...".
Pozdrawiam.

29-09-2010, 15:21
Niekoniecznie się skończyło o szlachetny przedmówco. Scena Baldura jest żywa, kipi energią nowymi pomysłami, np połączenie Icewind Dale 2 z Baldurem 2 :lol: , liczne wspomniane mody, niekoniecznie w wersji BGT ;)
Fakt w Polsce tradycyjnie jest o tym ciszej, lae jak ktoś zna trochę język angielski, ma morze możliwości :D ...Ja gram na spolszczonych wersjach, dzięki fanom tej gry i zawsze mnie zadziwia że nie będzie kontynuacji tej gry... :evil:

Janek
29-09-2010, 17:09
Niekoniecznie się skończyło o szlachetny przedmówco. Scena Baldura jest żywa, kipi energią nowymi pomysłami, np połączenie Icewind Dale 2 z Baldurem 2 :lol: , liczne wspomniane mody, niekoniecznie w wersji BGT ;)
Fakt w Polsce tradycyjnie jest o tym ciszej, lae jak ktoś zna trochę język angielski, ma morze możliwości :D ...Ja gram na spolszczonych wersjach, dzięki fanom tej gry i zawsze mnie zadziwia że nie będzie kontynuacji tej gry... :evil:

I dobrze - lepiej mieć dobre wspomnienia niż dostać jakiś action-rpg :? Poza tym to naprawdę była kompletna historia - nie widzę sensu w dodawaniu na siłę kolejnego aktu.

29-09-2010, 18:17
Czemu na siłę dodawać? ;) Co do reszty masz rację, może i dobrze że Bioware nie ma praw do tytułu, nie mylić z reedycją serii w nowych wydaniach na dvd...Jak pomyślę, że dochodziłbym do końca ulicy jak w tzw. duchowym następcy Baldura, a to zdziwienie, nie mogę iść dalej :shock: "pole siłowe" :lol: nie pozwala mi pójść do przodu, nie mówiąc o eksploracji terenu :lol:

Janek
30-09-2010, 14:42
Czemu na siłę dodawać? ;) Co do reszty masz rację, może i dobrze że Bioware nie ma praw do tytułu, nie mylić z reedycją serii w nowych wydaniach na dvd...Jak pomyślę, że dochodziłbym do końca ulicy jak w tzw. duchowym następcy Baldura, a to zdziwienie, nie mogę iść dalej :shock: "pole siłowe" :lol: nie pozwala mi pójść do przodu, nie mówiąc o eksploracji terenu :lol:

Bo to jakby ktoś chciał w tej chwili dopisać rozdział do Iliady Homera ;)
Duchowy następca był bardzo dobrą grą, niestety zmiany w DAO2 jakoś mi się nie widzą.

30-09-2010, 15:24
Hmmmm...Mam inne zdanie, ale o gustach się nie dyskutuje ;) Po prostu są, i trzeba je szanować by swoje były przez innych również akceptowane :lol: Powiem tak: duchowy następca nie był w żadnej mierze by mienić się w tle Sagą Baldura, rozpatrywany jako gra oddzielna bez tej całej otoczki, mogła się podobać, mi się nie podobało, co już wcześniej napisałem, ale to nie temat tutaj :lol:
pozdrawiam

Marek Aureliusz
30-09-2010, 18:15
Bo to jakby ktoś chciał w tej chwili dopisać rozdział do Iliady Homera

"LOL", że tak powiem. Pomyślałem o tym samym :D Tym samym było by również pisanie nowego rozdziału dla Makbeta, Romea i Julii, Boskiej Komedii, Fausta, Zbrodni i Kary i reszty światowych klasyków. Tak pewne historie są po prostu zamknięte. Po prostu opowiedziano wszystko co było do opowiedzenia i to stanowi o sile ich przekazu. Nie róbmy z klasyków na siłę brazylijskich telenowel. BG to także klasyk. Co za dużo to niezdrowo. Nie wiem czy mnie dobrze zrozumieliście. Po prostu sztuczne przedłużanie kompletnych historii to już nie jest sztuka (pisarska, czy filmowa) tylko czysta komercja. I to jest choroba naszych czasów (telenowele) Wyobrażacie sobie żeby Homer przez całe swoje życie napierdzielał w ludzi kolejnymi odcinkami Iliady? Np odcinek 1 231 456 - "pra pra pra wnuk Heleny idzie na polowanie".

Komercji mówię stanowcze NIE. Coś się skończyło a bohaterowie odjechali w stronę zachodzącego słońca. Będą żyli wiecznie w naszej pamięci. Jedyne rozsądne rozwiązanie które mógłbym zaakceptować to przestawienie zremasterowanego BG młodemu pokoleniu. Podobnie jak koloryzuje się i odświerza czarno-białe filmy. No wiecie ta sama historia, Ci sami bohaterowie, te same questy i Bossowie, tylko silnik i grafika z 2010 roku.

Pozdrawiam maniaków.

30-09-2010, 19:07
Będą żyli wiecznie w naszej pamięci. Jedyne rozsądne rozwiązanie które mógłbym zaakceptować to przestawienie zremasterowanego BG młodemu pokoleniu. Podobnie jak koloryzuje się i odświerza czarno-białe filmy. No wiecie ta sama historia, Ci sami bohaterowie, te same questy i Bossowie, tylko silnik i grafika z 2010 roku.

.

Niestety, z przyczyn prawnych nikt na razie nawet i tego, czy aż tego, nie może uczynić...Kiedyś w tym celu pozwiedzałem trochę internet :lol: ...Nic nie wskazuje, żeby była jakakolwiek próba ruszenia Sagi Baldura, pozostawiono narzędzia edytorskie, zapał nowych i starych graczy, i tyle. :D


Pozdrawiam maniaków
dziękuję serdecznie, również pozdrawiam dawnego poszukiwacza z Zapomnianych Krain ;)

Janek
30-09-2010, 19:11
Niestety, z przyczyn prawnych nikt na razie nawet i tego, czy aż tego, nie może uczynić...Kiedyś w tym celu pozwiedzałem trochę internet :lol: ...Nic nie wskazuje, żeby była jakakolwiek próba ruszenia Sagi Baldura, pozostawiono narzędzia edytorskie, zapał nowych i starych graczy, i tyle. :D



A przypadkiem nie powstaje fanowski Baldur's Gate na silniku Dragon Age?

30-09-2010, 19:19
Jak powstanie to będzie wydarzenie, ale pamiętam nie tylko takie przymiarki do Baldura :) Czy wiesz że podczas wczytywania lokacji itp. w drugiej części Baldura z dodatkiem, pojawiał się napis, zachowaj postać by zagrać w Neverwinter Nights?Czy wiesz, że ukazała się wersja Baldura po drugiej części z Tronem Bhaala? Tzw. klapa całkowita? Dlatego widząc co oferuje engin gry, lokacje, przemieszczanie się w terenie, rozwój postaci( podejrzewam że silnik gry nic do tego nie ma), jestem zdystansowany do takich przedsięwzięć.
Mnie chodziło normalną, nie fanowską modernizację gry...

Janek
30-09-2010, 20:17
Nie pisało NWN tylko zachowaj, aby kontynuować przygodę czy jakoś tak ;) To było jedno z moich największych rozczarowań w NWN, gdy się okazało, że nie da się kontynuować (drugim rozczarowaniem była wątpliwa jakość NWN ;)). Jeszcze podczas tworzenia NWN zapowiadali, że będzie można ale w końcu z tego zrezygnowali :( Może i dobrze, bo jako że Tron Baala kończyłem na poziomie coś koło 25-30, to w NWN jako przeciwnicy musieliby chyba występować bogowie (i to stadami).

Znalazłem linka do tego moda -> http://www.gamersnexus.net/bgr-home
Obawiam się tylko, że projekt jest zbyt duży żeby kiedykolwiek został skończony :(

Ostatnio czytałem, że Mass Effect 2 ukończyła tylko połowa graczy, która rozpoczęła granie (BioWare gromadzi statystyki poprzez Cerberus Network) i co się potem czepiać twórców, że dzisiejsze gry są coraz krótsze (swoja drogą ciekawe ile ukończyło DAO, skoro jego przejście to ca. 50h grania).

Volomir
30-09-2010, 21:33
Nie pisało NWN tylko zachowaj, aby kontynuować przygodę czy jakoś tak

Dokladnie bylo napiasne zeby zachowac postac do gry Neverwinter Nights;)


Ostatnio czytałem, że Mass Effect 2 ukończyła tylko połowa graczy, która rozpoczęła granie (BioWare gromadzi statystyki poprzez Cerberus Network) i co się potem czepiać twórców, że dzisiejsze gry są coraz krótsze (swoja drogą ciekawe ile ukończyło DAO, skoro jego przejście to ca. 50h grania).

ech... czytalem o tym, coraz bardziej przekonuje sie do pomyslu spuszczenia atomowki na USA. Albo chociaz uzycia jakiegos wirusa na amerukanskich dzieciakach. Bo to ich wina, ze to co dostajemy to trudna nazwac ambitnymi grami:(


Czy wiesz, że ukazała się wersja Baldura po drugiej części z Tronem Bhaala? Tzw. klapa całkowita?

Ale o co chodzi?


Niestety, z przyczyn prawnych nikt na razie nawet i tego, czy aż tego, nie może uczynić...

Oj z tego co wiem to nie do konca tak jest. Ktores studio ma prawa do marki BG, tylko ani sie nie kwapi zeby je sprzedac, ani zeby zrobic kontynuacje (nie pamietam ktore). Co do samej kontynuacji to co pewien czas komus sie cos wymsknie o BG3, a ostatnio nawet poszly ploty, bo ktorys z szefow tejze firmy rzucil tekst, ze beda wskrzeszac stare legendy;) No i co jakis czas ktos rejestruje domeny dla BG3... Moze jestem łatwowierny, ale wierze, ze ktos zrobi kontynuacje! Tylko jesli mowie kontynuajce to mi sie poprostu sni taka gra, wktorej odwiedzimy stare lokacje, spotkamy znajomyc z BG, o fabule, klimacie itd to nie wspominam, ze musialoby to byc na wysokim poziomie;) Chociaz, jesli klimat i fabula bylaby dobra, to nwet moglbym bigac po Faerunie dzieckiem damy na to Dziecka Bhaala i Aeri;) Ech, moze kiedys sie doczekam:P

Janek
30-09-2010, 22:44
Dokladnie bylo napiasne zeby zachowac postac do gry Neverwinter Nights;)


Nie będę się sprzeczał, bo grałem ostatnio w BG2 z 6-7 lat temu, ale wydaje mi się, że w momencie wyjścia BG2 nie była jeszcze znana nazwa NWN - może w ToB już tak pisało.
Swoją droga muszę sobie kupić reedycję, bo przez te wszystkie lata zgubiłem wszystkie 12 płyt :( Pomyśleć, że za oryginał BG1 zapłaciłem w 1995r. 159 zł - nawet dziś byłoby to dużo :)


Ostatnio czytałem, że Mass Effect 2 ukończyła tylko połowa graczy, która rozpoczęła granie (BioWare gromadzi statystyki poprzez Cerberus Network) i co się potem czepiać twórców, że dzisiejsze gry są coraz krótsze (swoja drogą ciekawe ile ukończyło DAO, skoro jego przejście to ca. 50h grania).



ech... czytalem o tym, coraz bardziej przekonuje sie do pomyslu spuszczenia atomowki na USA. Albo chociaz uzycia jakiegos wirusa na amerukanskich dzieciakach. Bo to ich wina, ze to co dostajemy to trudna nazwac ambitnymi grami:(


Kiedy to wynika z tego, że w gry właśnie grają ludzie coraz starsi, którzy nie mają czasu gier kończyć - tak jest nie tylko w USA tylko na całym świecie. Baldur's Gate czy zwłaszcza Fallout przecież też były robione na rynek amerykański głównie. Rynek gier komputerowych cały czas ewoluuje i już w tej chwili widać, że niebawem będą się pojawiać z jednej strony gry o coraz bardziej skomplikowanych fabułach (vide Heavy Rain chociażby), z drugiej strony nie muszą być zbyt długie a mechanika powinna być maksymalnie prosta - ludzie traktują gry jak interaktywne filmy i nie specjalnie ich interesuje czy miecz jest +1 czy +5 (już nie pamiętam o jakiej grze to pisali - chyba Prince of Persia któryś - kilkadziesiąt procent graczy przez całą grę nie użyło innej broni niż podstawowa :)). Zresztą już ME2 jest krokiem w tą stronę.




Czy wiesz, że ukazała się wersja Baldura po drugiej części z Tronem Bhaala? Tzw. klapa całkowita?
Ale o co chodzi?


Zapewne o BG: Dark Alliance na konsole. Ale to był H'n'S a nie RPG.


Niestety, z przyczyn prawnych nikt na razie nawet i tego, czy aż tego, nie może uczynić...
Oj z tego co wiem to nie do konca tak jest. Ktores studio ma prawa do marki BG, tylko ani sie nie kwapi zeby je sprzedac, ani zeby zrobic kontynuacje (nie pamietam ktore).


Chyba część praw ma BioWare, a część jacyś pogrobowcy Interplay, stąd problem zdaje mi się.

Volomir
30-09-2010, 22:50
Nie będę się sprzeczał, bo grałem ostatnio w BG2 z 6-7 lat temu, ale wydaje mi się, że w momencie wyjścia BG2 nie była jeszcze znana nazwa NWN

Na 100% bylo tak napisane;) Zreszta, na plycie z BG2 byl filmik zapowiadajacy NWN;)


Swoją droga muszę sobie kupić reedycję, bo przez te wszystkie lata zgubiłem wszystkie 12 płyt Pomyśleć, że za oryginał BG1 zapłaciłem w 1995r. 159 zł - nawet dziś byłoby to dużo

Znam to;) ja tez dalem 159 zl za BG2, ale plytki si porysowaly... Dlatego kupilem reedycje na jednej plycie DVD za 30 zl:P


Kiedy to wynika z tego, że w gry właśnie grają ludzie coraz starsi, którzy nie mają czasu gier kończyć - tak jest nie tylko w USA tylko na całym świecie. Baldur's Gate czy zwłaszcza Fallout przecież też były robione na rynek amerykański głównie. Rynek gier komputerowych cały czas ewoluuje i już w tej chwili widać, że niebawem będą się pojawiać z jednej strony gry o coraz bardziej skomplikowanych fabułach (vide Heavy Rain chociażby), z drugiej strony nie muszą być zbyt długie a mechanika powinna być maksymalnie prosta - ludzie traktują gry jak interaktywne filmy i nie specjalnie ich interesuje czy miecz jest +1 czy +5 (już nie pamiętam o jakiej grze to pisali - chyba Prince of Persia któryś - kilkadziesiąt procent graczy przez całą grę nie użyło innej broni niż podstawowa ). Zresztą już ME2 jest krokiem w tą stronę.

Wiem, ze coraz wiecej starszych osob gra w gry. Ale jak dla mnie takie nieprzechodzenie gier i przede wszystkim uproszczenia to wina amerykanskich dzieciakow. Bo to one nadal sa najwiekszm targetem. A wymagania dotycza przede wszystkim grafiki i zrecznosciowej rozrywki... Takie jest moje zdanie na ta sprawe.


Zapewne o BG: Dark Alliance na konsole. Ale to był H'n'S a nie RPG.

W sumei moglo i o to chodzic:P

01-01-2011, 11:43
Dla sympatyków Faerunu i Drizzta...Z dwa miesiące temu ukazało się spolszczenie do Region of Terror- mod kompilujący dzieje drowa w oparciu o twórczość Salvadore...Zainteresowani wiedzą o co chodzi ;)
http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=5318
Oczywiście mod chodzi pod omawianą modyfikacją konwertującą 1 i 2 w jedną część, w tym wypadku zmiany widać od lochów Irenicusa :) Tyle można zmieścić, według listy i mi udało się te mody zainstalować, polskojęzyczne, prawdziwa wielka megamodyfikacja zawiera 260 modów, ale trzeba znać perfekcyjnie angielski ;)
http://img26.imageshack.us/img26/7693/baldurek01.jpg

Samick
03-01-2011, 14:45
Zastrzelę z Magicznego Pocisku, usmażę Kulą Ognia i rozszarpię po przemianie w Zabójcę!! Nie wiesz, że sesja się zbliża!? :P

05-01-2011, 14:42
Zastrzelę z Magicznego Pocisku, usmażę Kulą Ognia i rozszarpię po przemianie w Zabójcę!! Nie wiesz, że sesja się zbliża!? :P

Sesja sesją, wiadomo, są kierunki gdzie jest niezła rzeźnia ;) Ale czy wspomniałem że naprawili Worldmapę scalającą 1 i 2 w jedną całość można bez błędów w grze z Drizztem spotkać się, jak doinstalujesz moda Drizzt Sagę i w pierwszej części udasz się na Daleką Północ, by.... :D

Samick
07-01-2011, 00:52
Niech Cię Dziewięć Piekieł pochłonie!! :twisted:

07-01-2011, 21:03
Na młot Moradina ;) Na Łzy, tudzież miłość Bhaala i opętanie Irenicusa co ty mi życzysz? :D Dziewięć Piekieł to jak uśmiech Imoen, na wprost tego co może ciebie spotkać w świecie Baldur Gate Trilogy ;)

Mopek
08-01-2011, 12:52
Ostatnio coraz częściej myslę, by znów zagrać. Jednak mam win7 i wiem jak Volo sie męczył z tym i dlatego mnie to trochę odpycha...

Chyba, że byłby jakiś fajny modzik po polsku 8-)

08-01-2011, 14:40
Jest ich pełen wybór... Pierwsza strona tego tematu...Wystarczy zerknąć na zrzut menu gry który dałem kilka postów wyżej :)
Co do win 7, najprawdopodobniej przy samej instalacji gry pewnych rzeczy nie odhaczono w win7, bo on ma paranoję na pkt. pewnych ustawień, wychodzi to w modach pod serię gier Total War ;)

Gebarsha
03-04-2011, 14:52
Heh jestem tu nowy o Baldur's Gate wiem dużo ale niestety nie umiem robić modów bo gdybym umiał to bym zrobił mega MOD "Baldur's Gate 3" byłby na silniku BG2 a najlepsze jest to że mam (całą!) fabułę gdzieś na kompie kiedyś tak z nudów pisałem i może by dało się ją zastosować bo to miała by być mega kontynuacja tej gry. Grać by się zaczynało nową postacią albo exportowaną i było by się dzieckiem ze związku naszego "Bohatera" i Imoen po drodze w grze spotkało by się syna Minsca (Wiecie "Boo załatwi jego gałki oczne raz na zawsze , tak aby już nie powstał!" /"Zło przedstawiam ci mój miecz! Mieczu: POZNAJ ZŁO!!" ten sam charakter ale całkowicie inna osobowość) Dobra nasz bohater chce kontynuować dzieło ojca i wyrusza w podróż z miasta Athkatla przez Beregost do Candlekeep przeszukać tamtejsze biblioteki gdyż szuka informacji nt. Magi (oczywiście "nasz" synek nic nie wie o tym że jego ojciec był potomkiem boga wie tylko że był Poszukiwaczem Przygód)
i tam dowiaduje się prawdy o jego ojcu i że w nim też płynie boska krew tak się to zaczyna. Oczywiście do Candlekeep idziemy sami Moriada (syna Minsca) mniej więcej spotykamy w Nashkel On zgadza się do nas dołączyć ale my nie wiemy kim jest on ani on kim my(dowiadują się dopiero w Bibliotece W jednej z ksiąg znaleźli napis głoszący "I porodzi syna z krwi boskiej a towarzysz jego(Minsc) wygnany(Za próbę zabicia naszego bohatera z poprzedniej gry) z domu pana(Bhaala tam gdzie zamieszkamy naszym bohaterem na początku gry) podążył do Nashkel tam począł nowe życie z dziewką Antrakrą wydawszy syna o imieniu Moriad..." To na tylko początek jak coś nie pasi albo chcecie coś dodać to piszcie w postach w tym temacie.

Samick
03-04-2011, 15:30
Grać by się zaczynało nową postacią albo exportowaną i było by się dzieckiem ze związku naszego "Bohatera" i Imoen po drodze w grze spotkało by się syna Minsca

I niby jak? Wnuk boga (bo dziecko było poczęte gdy nasz bohater nie był jeszcze bogiem), wyskakuje, jako postać importowana, na 27 poziomie? Tak jakby nigdy nic?

Volomir
03-04-2011, 15:33
Zgaduje, ze jestes w gimnazjum?


ze związku naszego "Bohatera" i Imoen

Kazirodztwo?

Gebarsha
03-04-2011, 15:49
Sorry nie zauważyłem tego Imoen chciałem napisać Jaheira ale akurat myślałem o przeróbce w photoshopie postaci(avatara) od Imoen

A co do Importowania postaci to się zmieni napisałem żeby wszelkie uwagi pisać w postach tylko pytam czy to dobry pomysł?
Jak tak to mogę ją jeszcze dopracować i wkleić na forum.

Volomir
03-04-2011, 16:22
Zły pomysl, nic sie kupy nie trzyma i tak historie to moze kazdy napisac. Daruj se poprostu, za mlody jestes i nie masz smykalki. Amatorzy nie powinni ruszac tego wielkiego dziela. Ja oczywiscie caly czas czekam na BG3 ale licze ze zrobi je:

a) wskrzeszone Black Isle
b) niedobitki z Obsydian, majacy finanse i wsparcie od Bioware mimo tego ze wypuscili szmate pokoroju DA2

Gebarsha
03-04-2011, 16:32
Ja oczywiscie caly czas czekam na BG3 ale licze ze zrobi je:

a) wskrzeszone Black Isle
b) niedobitki z Obsydian, majacy finanse i wsparcie od Bioware mimo tego ze wypuscili szmate pokoroju DA2



Zgadzam się ale chciałbym żeby BG3 było z grafiką z BG2

Samick
03-04-2011, 18:03
Sorry nie zauważyłem tego Imoen chciałem napisać Jaheira ale akurat myślałem o przeróbce w photoshopie postaci(avatara) od Imoen

A dlaczego nie Aerie? A co jeśli gramy żeńską postacią? To jakiejkolwiek ciąży nie będzie. ;]



A co do Importowania postaci to się zmieni napisałem żeby wszelkie uwagi pisać w postach tylko pytam czy to dobry pomysł?
Jak tak to mogę ją jeszcze dopracować i wkleić na forum.

Nie pamiętam byś wspominał, że prace trwają. :P

03-04-2011, 18:39
A ja aby odpocząć od prozy życia powróciłem do BGT, z większą ilością modów, plus takie rodzynki jak np. mod na "prawość" zmienia i urealnia cechy postaci, nasz i innych stosunek do tego co robimy. Może nam się charakter w karcie postaci zmienić z dobrego na zły itp...Połowa drużyna odejść, bo robimy świństwa itd...
Oczywiście gram starą postacią, niby ułatwienie, ale na modach nie jest łatwo...

Volomir

Ja oczywiscie caly czas czekam na BG3 ale licze ze zrobi je:

a) wskrzeszone Black Isle
b) niedobitki z Obsydian, majacy finanse i wsparcie od Bioware mimo tego ze wypuscili szmate pokoroju DA2
Na to bym nie liczył, jedyna szansa, że Rosjanie wskrzeszą mniej lub bardziej udanie tę grę, jak uczynili z niektórymi tytułami. Oczywiście można mieć wątpliwości co do pewnych zmian w tych przywróconych grach, ale są takie co można spokojnie zagrywać się godzinami...
pozdrawiam

Gebarsha
03-04-2011, 19:44
Nie pamiętam byś wspominał, że prace trwają. :)

Tzn. jakby coś było to wtedy by się zmieniło ale nie ma i nigdy nie będzie bo nikomu się nie chce robić BG3 A co do żeńskiej to.... hmn nie uwzględniłem tego ale dla faceta to zapłodnił a dziewczyna urodziła.

Samick
04-04-2011, 01:28
Tzn. jakby coś było to wtedy by się zmieniło ale nie ma i nigdy nie będzie bo nikomu się nie chce robić BG3 A co do żeńskiej to.... hmn nie uwzględniłem tego ale dla faceta to zapłodnił a dziewczyna urodziła.

Jak na megamoda to raczej słabo, że nie uwzględniłeś takiej ścieżki. Pomyśl nad tym.

04-04-2011, 10:13
Panowie :D jeżeli chodzi o treść to są takie megamody, że nim samemu coś się zaplanuje, to lepiej się z nimi zapoznać, po co wyważać otwarte już drzwi? :D

Samick
04-04-2011, 12:53
Panowie :D jeżeli chodzi o treść to są takie megamody, że nim samemu coś się zaplanuje, to lepiej się z nimi zapoznać, po co wyważać otwarte już drzwi? :D

Po tym jak drużyna próbuje otworzyć drzwi od kilku godzin czasu gry.
MG: "Sugestia MG - wszyscy patrzą na MG - naciśnijcie klamkę." ;]

Coś w ten deseń?

Gebarsha
04-04-2011, 13:40
Ale ja napisałem że mam fabułę ALE MUSZĘ JĄ JESZCZE DOPRACOWAĆ na razie uwzględniłem tylko faceta ale spoko po gruntownej przeróbce fabuły mogę ją tu wstawić.
Pomysły i poprawki piszcie W KOMENTARZACH
Ale dobra koniec tematu zajmijmy się ważniejszymi sprawami dot. mojej UKOCHANEJ gry
Gdy po raz pierwszy kolega mi przyniósł BG1 nie wiedziałem praktycznie nic o tej grze ani o modach po prostu nic i on też grał jak kaleka więc wgłębiłem się w tę gra aby się podszkolić i jakoś tak w magiczny sposób ta zaje**ście dobrana i dopracowana fabuła mnie wciągnęła tak zaczęła się moja przygoda z tą grą a to było już ze 5/6 lat temu (mam 13 więc jak słusznie kolega zauważył chodzę do gimnazjum)

04-04-2011, 20:40
GebarshaZeknij na moje posty na pierwszej stronie tematu, nie żartuję sobie z twojej ochoty by coś wymodować, jest multum narzędzi, nie ma z tym problemu, ale chodzi mi o to że są mody z np. innymi alternatywnymi zakończeniami :D Sugeruję zerknąć tutaj, poczytać, a na pewno coś dla siebie znajdziesz ;)
http://hrothgar.pl/topics16/baldurs-gat ... n-vt69.htm (http://hrothgar.pl/topics16/baldurs-gate-trilogy-mega-installation-vt69.htm)


Samick
Coś w ten deseń, a doprecyzuję, jest megamodyfikacja Watsona, około jakoby 250 modów, z autoinstalatorem, tam ile jest nowych treści, nie grałem bo całość wymaga znajomości i to bardzo dobrej angielskiego...w polskim są trudne questy... ;)

Gebarsha
12-04-2011, 12:22
Dzięki ale czytałem to już hehe :D :D :D

Janek
20-06-2011, 21:37
Pod Waszym wpływem kupiłem sobie za leżące od wieków odłogiem punkty CD-Projektu obie części BG1 (miałem kiedyś oba oryginały kupione w momencie premiery ale jakoś mi poginęły przez te wszystkie lata - zresztą wersja z GOG od razu na Windzie działa bez problemów). Zainstalowałem z 50 modów i gra się przednie :) Grafika się strasznie postarzała, ale gra nadal bawi. W sumie to nie obraziłbym się na część 3 albo jakiś remake.

Samick
20-06-2011, 21:49
Pod Waszym wpływem kupiłem sobie za leżące od wieków odłogiem punkty CD-Projektu obie części BG1 (miałem kiedyś oba oryginały kupione w momencie premiery ale jakoś mi poginęły przez te wszystkie lata - zresztą wersja z GOG od razu na Windzie działa bez problemów). Zainstalowałem z 50 modów i gra się przednie :) Grafika się strasznie postarzała, ale gra nadal bawi. W sumie to nie obraziłbym się na część 3 albo jakiś remake.

A te wersje GOG to nie są tylko po angielsku?

Janek
20-06-2011, 22:13
Chyba tak - szczerze mówiąc nie sprawdzałem czy można wersję PL wgrać. Co ciekawe to chyba pierwsza gra w której wersja PL jest moim zdaniem lepsza od ENG jeśli chodzi o głosy.
Eustyches - do tego autoinstalatora Watsona to trzeba wszystkie mody osobno ściągnąć i on je potem zainstaluje?
Niestety na tych własnoręcznie wgranych modach gra się niby fajnie, ale gra mi się crashuje przy próbie wchodzenia w opisy większości przedmiotów. Zastanawiam się czy nie zagrać po prostu vanilla + trinity + widescreen.

Samick
20-06-2011, 22:40
Ja myślę, że wersje PL do wszystkich gier z silnika Infinity trzeba uznać za wzory do naśladowania pod tym względem.
Czasem żałuję, że Fallouta 1 i 2 całkowicie nie spolszczyli, choć patrząc na F3... może to i lepiej? Jedynie Trzydog trzyma klimat z trzeciego Fallouta.

Janek
20-06-2011, 23:14
Tylko, że to trochę trudno porównać, bo w BG1 & 2 do nagrania było może z 30 minut ścieżki dźwiękowej wszystkiego razem a w nowsyzch grach jest już pełny dubbing.
Zresztą moim zdaniem jakość dubbingu rośnie - jeszcze pare lat temu niektórzy aktorzy "chwalili się", że gry nagrywają na odwal się i w ogóle nie wiedzą o co w nich chodzi. Teraz jednak to już nie do pomyślenia. Natomiast problemy są dwa:
- czasami się zwyczajnie z głosem nie trafi w daną postać,
- studia dubbingujace nie dostają fragmentów gry tylko same listy dialogowe - kiedyś czytałem wywiad z jakimś aktorem, który narzekał, że w grach się trudno dubbinguje, bo często dostaje sam skrypt i nie wie czy jego postać właśnie zamierza kogoś zabić czy może raczej ucałować więc musi grać "na czuja".

21-06-2011, 09:19
Chyba tak - szczerze mówiąc nie sprawdzałem czy można wersję PL wgrać. Co ciekawe to chyba pierwsza gra w której wersja PL jest moim zdaniem lepsza od ENG jeśli chodzi o głosy.
Eustyches - do tego autoinstalatora Watsona to trzeba wszystkie mody osobno ściągnąć i on je potem zainstaluje?
Niestety na tych własnoręcznie wgranych modach gra się niby fajnie, ale gra mi się crashuje przy próbie wchodzenia w opisy większości przedmiotów. Zastanawiam się czy nie zagrać po prostu vanilla + trinity + widescreen.
Watson ściąga wszystko sam, jak sama nazwa wskazuje, po kolei cała kompilacja jest ściągana z linków z internetu,... niektóre mody pod Europa Universalis mają podobne autoinstalatory. Trzeba liczyć na kilka giga dodatkowych obszarów, i co najpoważniejsze nie craschuje, i są wkomponowane graficzne upiększenia, grafika mimo że 2 D jest ładniejsza...

Janek
21-06-2011, 19:44
Dzięki :) Udało mi się znaleźć program, Big World Setup, który jest jeszcze prosty niż mod Watsona - nie trzeba nic ręcznie poprawiać, wszystko się samo instaluje.

21-06-2011, 21:27
Dzięki :) Udało mi się znaleźć program, Big World Setup, który jest jeszcze prosty niż mod Watsona - nie trzeba nic ręcznie poprawiać, wszystko się samo instaluje.

http://www.shsforums.net/index.php?app= ... owfile=536 (http://www.shsforums.net/index.php?app=downloads&showfile=536)
To? Przecież o tym pisałem ;)

Watson ściąga wszystko sam

BiG World Installpack v10.0.1 by Leonardo Watson Icon
Mój błąd że od razu linka nie podałem. :oops: Napisz jak ci się grało, ja zbyt słaby jestem z angielskiego, by grać w tak zadaniowe gry po ichniemu :)
Niech chwała Amn ci przyświeca! :D

Janek
21-06-2011, 22:04
Dzięki :) Zapewne chwilę to zajmie, bo już podstawka BG nie należała do krótkich :)
EDIT: Pierwsze wrażenie jest takie, że poziom trudności jest absurdalnie wysoki - do tego stopnia, że nie potrafiłem wygrać pierwszej walki treningowej w całej grze (w Candlekeep) - dopiero po obniżeniu poziomu trudności i 2 podejściach mi się udało :/ Zobaczymy jak się będzie grało jak podskoczę pare leveli, bo na razie zabija mnie dosłownie każdy.

22-06-2011, 14:13
Poziom jest na modach hardkorowy :D Mam prośbę o jakieś screeny odnośnie mapy świata jak to wygląda, czy przypomina tę na której obecnie gram w Baldur Gate Trilogy, wyposażenie itp...Byłbym dozgonnie wdzięczny- jakem Kotołak :mrgreen:

Janek
22-06-2011, 18:07
Proszę:
http://img833.imageshack.us/img833/8245/bgmain2011062218582176.th.jpg (http://img833.imageshack.us/i/bgmain2011062218582176.jpg/)
http://img163.imageshack.us/img163/7711/bgmain2011062219053054.th.jpg (http://img163.imageshack.us/i/bgmain2011062219053054.jpg/)


Mam pytanie - czy jak dojdę do BG2 to np. stracę Imoen i Khalida? Bo nie wiem czy warto w nich inwestować jeśli w połowie gry mi ich zabiorą :/

Samick
23-06-2011, 14:00
To co napiszę to będzie odkrycie fabuły, więc nie wiem czy chcesz wiedzieć prawdę. ;]

Khalid:
[spoiler:3c2n4lby]Khalid zostaje zabity zaraz na początku drugiej część w Lochach Irenicusa. Znajdziemy tylko martwe ciało, Jaheira będzie lamentować, po czym po odpowiednich dialogach przez całą grę można ją poderwać.[/spoiler:3c2n4lby]

Imoen, nie wiem jak jest w przypadku gdy korzystasz z postaci przeniesionej z BG1, napiszę jak jest gdy zaczynasz grę nową postacią:
[spoiler:3c2n4lby]Imoen będąca złodziejem w pierwszej odsłonie, w drugiej będzie dwuklasowcem, magiem-złodziejem. Do Yoshimo jej daleko będzie, lecz nadaje się na początku. Wychodząc z Lochów, trafiamy na Promenadę, gdzie Irenicus w pokazowy sposób załatwia Złodziei Cienia, potem kilka Zakapturzonych. Imoen i Irenicusa zabierają do Czarowięzów. Zostajesz bez Imoen do Czarowięzów. Tam okazuje się, że Yoshimo ginie więc tracimy złodzieja, lecz zyskujemy podpakowaną Imoen maga-złodzieja, która wystarcza nam do zadań jakie jej chcesz postawić.[/spoiler:3c2n4lby]

Janek
23-06-2011, 15:16
Grałem juz w Baldur's Gate - interesuje mnie co się stanie jeśli przejdę BG1 grając w BGT. Czy postaci które miałem przejdą do drugiej części czy też je stracimy? Interesuje mnie to o tyle, że nie wiem czy nie warto zatrzymać trzymać ksiąg podbijających na stałe atrybuty aż do 2 części.

23-06-2011, 20:33
Po wykonaniu pewnego zadania, zostaniesz przeniesiony do drugiej części, ale jedynie ty cały osprzęt zwiną ci, twoi towarzysze, są tacy jak w normalnej rozgrywce...Nie wiem, może Watson i temu zaradził, ciekawi mnie jak mapa świata wygląda w tej wersji :) Musisz wiedzieć, że ta kompilacja w którą grasz ma z setkę jak nie więcej modów, więc zmiany mogą być daleko idące, na pewno spotkasz w drugiej części całkiem nowe postacie i full nowych terenów, podobnie w pierwszej części. Powinieneś mieć dodatek zaimplementowany do 1 części, co ma więcej dialogów od jedynki oryginalnej :)
Dla mnie gra w tę wersję jest nieosiągalna, z wcześniej opisanych powodów.
powodzenia :mrgreen:

Janek
24-06-2011, 20:07
Gram właśnie w Northern Tales of the Sword Coast (mod) - podobno ten mod jest "legendarny" i wspaniały i w ogóle jeden z najlepszych na świecie. Ja natomiast jestem mocno rozczarowany i się obawiam co będzie przy tych gorszych. Fakt są fajne pomysły niektóre, nowe potwory (w zasadzie to reskiny starych) i nowe lokacja, ale z drugiej strony...
Trzeba cały czas grać z solucją (dobrze, że jest), bo co chwila albo jakiś quest jest nielogiczny (typu znajdź moje dziecko i tyle wskazówek - CHGW gdzie iść), albo wymaga wejścia do jakiejś dziury której praktycznie nie widać (typu zabij smoka - ok zabiłem, ale nie wpadłem na to, że żeby mi questa zaliczyło muszę wejść do jego jaskini do której wejście miało jakieś 5x5 pikseli - ciekawe jak ten smok tam wchodził - i dopiero w solucji wyczytałem gdzie szukać), albo po prostu jest zbugowany (już 2x musiałem używać konsoli, żeby skonczyć quest bo mi zniknął przedmiot albo po prostu jakiś trigger nie zaskoczył). W dodatku część dźwięków mam po niemiecku.
Lochy to kopie tego co już było w BG1 (ruiny Ulcaster mi bokiem wyjdą), w dodatku walki jest chyba więcej niż w Diablo - nie są nawet jakieś bardzo trudne (głównie przez to, że dodali takie dopakowane przedmioty, że jeden z moich bohaterów ma KP -9 a z pozostałych tylko mag ma wyższą niż 0 - to wynik dobry nawet gdybym był pod koniec BG2), ale po prostu idziemy przez lochy i masakrujemy wszystko jak leci, w sumie to nawet przestałem się interesować jaki quest wykonuje, bo nie ma to znaczenia a dialogów jest bardzo mało. W zasadzie jedyna trudność jest taka, że zdarzyły mi się walki zaczynające się od dialogu złego z moją główną postacią i potem od razu walka - pech tylko, że moja główna postać to mag i kiedy walka zaczyna się w ustawieniu, że jest najbliżej wroga i wszyscy w niego walą, to często ginie zanim cokolwiek mogę zrobić - trzeba zrobic reload i liczyć, że następnym razem nas nie trafią zanim się uda uciec na tyły.

25-06-2011, 00:15
Cóż, grając w polskojęzyczne mody, według procedury K4thosa, z dwa razy może użyłem konsoli, a jestem w drugiej części i pomagam Drizztowi, w odszukaniu przyjaciół,a on mi pomoże potem odnaleźć siostrę, nie mówiąc o o tym, że Athkatla ma jeszcze jedną, dodatkową dzielnicę a w niej jest.... :D
Ja się staram solucji nie używać i tak jest tyle nowych treści, że mi wystarczy, z tego co napisałeś, coś tam do końca dobrze się nie po instalowało...Jednakże i tak z czapki głów dla moderów tej gry, szkoda że Bioware nie ma praw autorskich do Baldura Gate, mi by wystarczyłby mały zabieg kosmetyczny, taka grafika jak w Świątyni Pierwotnego gra i instalator do kompilacji modów, z polskojęzycznymi modami :)

Janek
25-06-2011, 05:48
Otóż zainstalowało się dobrze, bo czytałem forum gry - mody po prostu tak mają. Niestety, ale jeśli chodzi o wykonanie są znacznie gorsze od tego co zrobiło BI.
Chociaż niekóre działają dobrze - np. BG1 NPC Project (dodaje romanse w BG1) mi się bardzo podoba :)

Niemniej tak sobie gram i widzę, że jeśli chodzi o skomplikowanie świaat i jego konstrukcje ta gra nie ustępuje większości współczesnych RPG, które się chwalą "dynamicznym cyklem dobowym", żyjącym światem itp. Oczywiście prościej ja było zrobić niż współczesne RPG ze względu na łatwiejsze tworzenie planszy, ale niemniej gra wyprzedziła swoją epokę o jakieś 10 lat.

25-06-2011, 08:40
Janek :D Wiem o tym, dlatego gram, mimo nawału nowymi tytułami, to nie kwestia sentymentu a po prostu dobrej rozrywki, zapomnienia o problemach codziennego życia...Możliwość przeżycia historii z innego świata:) Jeszcze jest jedno Universum Midkemia i Kelewan, co doczekało się gry, ale miało pecha, bo w tym samym czasie co BG wyszło, ale z dużo lepszą grafiką(?), może Bioware w końcu ruszy się i zakupi prawa od autora ,i zacznie wracać do cRPGowej formy?
edit:
Dostałem coś takiego, dla tych co chcą więcej wiedzieć, na temat omawiany z Jankiem
http://blog.fileplanet.com/2011/06/20/m ... d-project/ (http://blog.fileplanet.com/2011/06/20/monday-mod-baldurs-gate-big-world-project/)

Janek
25-06-2011, 16:52
Betrayal at Kronodor był z 1993 a BG1 z 1998 :) W 1998 wyszło Return to Krondor - ale akurat ten świat znam tylko z książek.
Swego czasu Ultima była jeszcze bardzo dobra zwłaszcza U VII mi się podobała - w sumie podobna do BG1 trochę jeśli chodzi o konstrukcję świata, niestety walkę miała fatalnie skaszanioną. UVIII (Pagan) też dawała radę, potem to już jakieś słabiaki wychodziły (nie liczę U-Online, ale w nią akurat nie grałem).

Samick
26-06-2011, 02:28
Jak słyszę słowo Ultima od razu mam w myślach serię Might and Magic. Jakoś ani jedna, ani druga mnie nie wciągnęły. W Might and Magic fabuła była taka żeby coś się działo. Ultima lepiej się prezentowała, ale nie znalazłem w niej tego czegoś co mnie ciągnie do gry.

Janek
12-07-2011, 22:43
Przeszedłem już BG1 i jestem w BG2 :) Niektóre mody są bardzo fajne inne nieco mniej (kilka dialogów do przeklikania i 500 potworów do zabicia), niemniej gra się bardzo dobrze :) Co mi nadal przeszkadza to poziom trudności - są mody w które możemy zacząć grać gdy jesteśmy zdecydowanie za słabi żeby je przejść a odbywają się w lokacjach z których nie da się wrócić - kilka razy musiałem sobie pomagać czitami :/
Przez zdecydowanie za słabi mam na myśli np. wrzucenie do moda wrogów odpornych na magię i wrażliwych jedynie na broń +5, podczas gdy ja nie mam nic lepszego niż +2.

12-07-2011, 23:07
Wiem, ale taktyka, taktyka i jeszcze raz strategia, tego wymagają mody, co już zdążyłeś się przekonać, w drugiej zmodowanej odsłonie, w tej kompilacji, co ja gram, to się ładnie zdziwiłem, jak podczas pewnej walki łomot mi ktoś sprawił, coś jak w Wiedźminie buźka w buźkę :D a postać dzięki grimuarom, broni itd.. mam podrasowaną jak Pudziana...Ale za to lubię tę wersję, bo na nowo można pograć, dla mnie to zawsze była rozrywka, która skutecznie leczyła mnie z szarzyzny życia, a ze człowiek czasami pobluzga sobie, bo trzeba zacząć od początku pewną akcję, cóż, nawet na poziomie najłatwiejszym idzie odczuć potencjał modujących, niestety, co już wcześniej napisałem, za słabo znam angielski, wiec gram we wszystkie przetłumaczone mody, ale i bez tego jest co robić :)
Tradycyjnie proszę o jakieś screeny, ciekawi mnie ta wersja, jak wygląda, jakbyś znalazł chwilę i trochę ich wrzucił? :D
pozdrawiam

Janek
13-07-2011, 00:00
Nie wiem jaka strategia czy taktyka może pomóc na fakt nieposiadania miecza +5 ;)
Postaram się coś wrzucić w wolnej chwili.

13-07-2011, 00:04
Nie wiem jaka strategia czy taktyka może pomóc na fakt nieposiadania miecza +5 ;)
Postaram się coś wrzucić w wolnej chwili.
Znajdziesz, nie mogę spoilerować, gdzie... bo zabrałbym ci przyjemność gry, ale wrzucę ci na zachętę screena miecza jaki można zdobyć w drugiej części :) Niekoniecznie +5, to nie wszystko, czasami jak sam wiedz doskonale, mają jeszcze swoje właściwości.

Janek
13-07-2011, 00:11
Ależ ja doskonale wiem, że można znaleźć miecz +5. Jak już pisałem grałem już w BG zaraz po tym gdy wyszło. Ba - pod koniec gry każdy bohater będzie miał broń +5 bo Thronu Bhaala chyba nie da rady inaczej przejść.
Chodzi mi o to, że natychmiast po tym jak zaczniemy grę w BG2 (czyli level ca. 9/10, broń w porywach do +2) to można zacząć wykonywać jakąś misję z moda, w której trafiamy w lokację z której nie da się wrócić (inaczej niż load game ofc) a przeciwnikiem jest lisz, który jest niewrażliwy na broń mniej niż +5 w dodatku ma sekwencer z tym 8-poziomowym zaklęciem pochłaniania czarów - czyli moje czary piątego poziomu w ogóle nic mu nie mogą zrobić (zwłaszcza, że na tak niskim poziomie nie ma jeszcze na tyle mocnego zaklęcia przebicia tarczy antymagicznej, żebym mógł zdjąć mu ochronę). W dodatku lokacja była za mała, żeby ucieć i próbować przeczekać czas działania czaru ochronnego wroga.

13-07-2011, 00:15
W 2 zmodowanej części znajdziesz, w opisie miecza jest podpowiedź, ja wiem że ty wiesz, i bardzo dobrze mi się rozmawia, bo wiesz o co mi chodzi...ale nie mogę się powstrzymać :oops: , dlatego daje obrazek, kosztowało mnie to trudu by go zdobyć, oj działo się :lol:
http://img89.imageshack.us/img89/2691/schowek03c.jpg
edit:
wybacz, ale idę spać.;) Trza do pracy :cry: Ale i tak czekam na jakieś obrazki, jakbyś mógł:)

Janek
13-07-2011, 00:22
Na arenie nie walczyłem, bo moja główna postać jest magiem więc dostaje bęcki od tych przepakowanych wojowników których tam dają. Swoją drogą strasznie przegięty przedmiot ;)
Ostatnia uwaga jest z wszechmiar słuszna niestety :)

13-07-2011, 10:12
Na arenie nie walczyłem, bo moja główna postać jest magiem więc dostaje bęcki od tych przepakowanych wojowników których tam dają. Swoją drogą strasznie przegięty przedmiot ;)
Ostatnia uwaga jest z wszech miar słuszna niestety :)
Czy przegięty? Poziom jest taki przeciwników, że..... :lol:
ale o ile wojownik ma do pewnego momentu dobrze, to mag ma pełne pole do popisu w BGT, oczywiście od pewnego poziomu . No, ale ty to wiesz doskonale. ;)

Samick
14-07-2011, 23:10
Mag? Sekwencer, Zatrzymanie czasu, Akceleracja i gdy czas wróci do normy, z przeciwnika można wyciągać itemki. ;]

Walka wręcz magiem? Może dlatego gram magiem-wojownikiem. ;]

A miecz przegięty nie jest. Dla mnie przegięta była Furia Niebios, nie jest to katana +5, a używałem jej do końca gry.

Kyuzo
15-03-2012, 21:25
Nowiny ze świata BG
announcing baldurs gate enhanced edition (http://www.baldursgate.com/news/2012/03/15/Announcing-baldurs-gate-enhanced-edition/)

Volomir
15-03-2012, 21:29
Ciekawe co zrobia z GB;)

16-03-2012, 08:19
Jako skromny :D fanatyk tej gry i sympatyk Wieloświatu przyzwyczaiłem się do prób by tę grę....? Przekonwertować w nowy silnik, dorobić następną część historii, a świat Abeir-torilu, tudzież i przez to Plany Wewnętrzne, Plan Materialny i Plany Zewnętrze przerzucić z wersji papierowej w ichnie 3D :?: ...
Ja podchodzę z dystansem do ponownego obwieszczenia, mimo ze Universum te ma totalnie niewykorzystany potencjał w grach współczesnych i można spokojnie robić gry nie naruszając legendy Baldur's Gate :D
----
A życie toczy się dalej, i fani robią za producentów :evil:
http://www.spellholdstudios.net/shs/modding

Dragonit
16-03-2012, 12:53
Jaranko, to + Diablo, zapowiada się gruby rok.

Janek
16-03-2012, 17:57
Must have :)
Chociaż:
a) mogliby zrobić od razu kompilacje z BG2 (pewnie później wydadzą),
b) screeny mogliby wrzucić.

Volomir
16-03-2012, 18:02
Ale skad wiesz, ze to nie bedzie kompilacja? Generalnie poza tym, ze bedzie to duzo nie wiadomo:P

Janek
16-03-2012, 21:19
Tak sobie wywnioskowałem po screenie z Sarevokiem i hasłe z pierwszej częsci gry. Poza tym nie sądzę, żeby zdecydowali się sprzedać raz coś co można sprzedać 2 razy :mrgreen:

Samick
18-03-2012, 17:12
Bądźcie po tysiąckroć przeklęci! Po co odświeżacie temat? Żeby mą duszę katować wspomnieniami i niepowstrzymaną chęcią gry w Bladurki!? Oj ja przeklęty. :(

Pytanie co im wyjdzie z tego? Bo jeśli ma to wyjść na zasadzie BG1 w silniku BG2 to ja podziękuję i zostanę przy odpowiednim modzie robiacym kompilację. :)

18-03-2012, 18:01
A propos modów :) Na dniach po 4 latach przetłumaczono największy mod pod BG 1,
http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?p=95843#95843

pod wersję BGT, plus inne mody w tym na zmianę wyglądu interfejsu gry i trochę kombinacji niewinnych :mrgreen: i chodzi jak burza pod Win7 64 bitowym
http://img24.imageshack.us/img24/6784/2012031700001a.jpg
http://img853.imageshack.us/img853/7691/2012031700002n.jpg
http://img191.imageshack.us/img191/8893/2012031700003.jpg
http://img715.imageshack.us/img715/8995/2012031700004f.jpg
http://img545.imageshack.us/img545/1192/2012031700005n.jpg
http://img715.imageshack.us/img715/9213/2012031700006h.jpg
http://img205.imageshack.us/img205/3522/2012031700007a.jpg
http://img844.imageshack.us/img844/663/2012031700008.jpg
http://img802.imageshack.us/img802/8200/2012031700009.jpg
http://img205.imageshack.us/img205/7936/2012031700010.jpg
http://img826.imageshack.us/img826/4487/2012031700011s.jpg
http://img838.imageshack.us/img838/6584/2012031700012.jpg
http://img818.imageshack.us/img818/7279/2012031700013.jpg
http://img836.imageshack.us/img836/9913/2012031700014.jpg
http://img191.imageshack.us/img191/5467/2012031700015.jpg
edit:
imageshack przyszalał, hehe nie ma obrazków :mrgreen:

Samick
18-03-2012, 18:21
edit:
imageshack przyszalał, hehe nie ma obrazków :mrgreen:

Nie imageshack tylko acta. ;>

Tak na marginesie w ramach zemsty na Tobie, za to info, wytarmoszę futro moim kotom, jak tylko pojadę do rodziców. ;>

19-03-2012, 13:10
Już się po części naprawiło, to tylko część dostrzegalnych zmian, ci co znają Sagę, zauważą znaczące zmiany w dialogach, moim zdaniem dla twórców moda i tych co tłumaczyli należą się ogromne brawa, jest tu więcej dialogów niż w całej jedynce z dodatkiem, nie mówiąc o zmianach na mapie świata itd...itd...itp.... :mrgreen:

Tak na marginesie w ramach zemsty na Tobie, za to info, wytarmoszę futro moim kotom, jak tylko pojadę do rodziców. ;>
Kto podniesie rękę na kota, ten zesłany w Odległe Dziedziny zostanie tam na wieczność i podlegać będzie ciągłym zmianom, co sprowadzi do obłędu jego drapieżny umysł :mrgreen:
Kotołak
zwany Eutychesem
i inne miana noszący :D
edit: :mrgreen:
Dla sceptycznych, dwa zrzuty z rozdzielczością 1920x1080
i aktualnie na jakiej gram.
1280x720.
Można jak w poprzednich screenach, ale bez specjalnego submoda pod nowe monitory, jest trochę zmieniony obraz w proporcjach :)
[spoiler:2jrctwk1]http://img24.imageshack.us/img24/981/2012031900002.jpg
http://img256.imageshack.us/img256/5531/2012031900003i.jpg
http://img832.imageshack.us/img832/7656/2012031900004.jpg
http://img641.imageshack.us/img641/5016/2012031900005.jpg[/spoiler:2jrctwk1]

farin
19-03-2012, 16:57
Eutyches Kofam cię!
Miau !

Volomir
19-03-2012, 18:26
Eutychesie! NIE!!! Ja chcialem magisterke skonczyc w tym roku:P

Co do nowej wersji to wycztalem na jakims forum, ze gra ma objac: BG+ Opowiesci z Wybrzeza mieczy + BG2 + Tron Bhaala. Dojsc ma pare nowych postaci, ulepszony interfejs, podrasowana grafike i brak zmian w mechanice.

19-03-2012, 19:37
Magisterka? :D Czymże ona jest wobec ogromu zadań jakie czekają ciebie w Wieloświecie? :D Graj sobie spokojnie a Mystra, co patronowała Elminsterowi Aumarowi, wspomoże ci pióro ( klawiaturę) by sprawniej wiedza zapełniała blade stronice wiedzy wymaganej wśród człeczyn ;)
Co do rokowań odnośnie nowej wersji, już pojawiają się odmienne informacje, że zmiany dotyczyć mają jedynie pierwszej części, na pewno kosmetyczne, ale czy treści to nie wiadomo :roll:

Janek
19-03-2012, 21:35
Mogliby zastosować mechanikę z wyższej niż 2 edycji D&D, bo druga jest wyjątkowo nieintuicyjna i nieudana (system TRAK0 ftw). Już w Icewind Dale i potem NWN było dużo lepsze D&D 3. 4 edycji nie znam, ale na pewno nie jest gorsza niż 2 :mrgreen:
Osobiście to czekam na screeny, bo jednak przy całej sympatii jaką mam do serii BG, lifting by się przydał.

Samick
19-03-2012, 22:28
A ja kocham bardzo mechanikę, ważna jest fabuła! I mój mag-wojownik, który roznosi wszystkich kiwnięciem palca (taki doładowany sekwencer :P).

Volomir
20-03-2012, 07:29
http://www.cdaction.pl/news-25566/beamd ... celem.html (http://www.cdaction.pl/news-25566/beamdog-baldurs-gate-3-jest-naszym-dlugoterminowym-celem.html)

Samick
20-03-2012, 11:40
Już mi się zwracać zawartość żołądka chce. Kolejna ekipa, która chce stworzyć Baldura 3, a nawet jak to nie będzie z nazwy Baldur, to takim go ogłoszą. Ble ... ;/

20-03-2012, 13:14
Ogrom świata wypełnionego Planami jest tak wielki, możliwości fabularne tak rozbudowane że może być multum gier z tego Universum, o tym dobitnie pokazują megamody i tutaj może ich spotkać, przyszłych twórców reaktywowanych Baldurów niespodzianka. Gdyby chciało im się dogadać z twórcami modyfikacji, tudzież nawet gdyby użyli niektórych przy uzupełnieniu treści i jej powiększeniu nie pogniewałbym się, ale mówienie po raz n-ty o BG3 , to osobiście traktuję jako wybieg marketingowy...Nie ma obecne Bioware praw autorskich do samej gry, o ile dadzą radę, niby byli pracownicy Black Isle itp....hmmmm...
Oczywiście jest to moja opinia- subiektywna, stronnicza i przez to może być całkiem fałszywa :mrgreen:

Volomir
20-03-2012, 14:40
Ja powiem tak, dla mnie seria BG to ideal cRPGie. Nie wierze, zeby kiedykolwiek ktos zrobil cos rownie dobrego. Ale nadal czekam na BG3! Tylko nie mam na mysli kolejnej gry o pomiotach Bhaala. Raczej gre, ktora pozwoli wrocic do Zapomnianych Krain, do Wrot Baldura i posluchac historii o dziecku Bhaala;) No i chcialbym znow spotkach Minscaiboo, Jana i pare innych postaci;)

kirlan
20-03-2012, 17:15
Bądźcie po tysiąckroć przeklęci! Po co odświeżacie temat? Żeby mą duszę katować wspomnieniami i niepowstrzymaną chęcią gry w Bladurki!? Oj ja przeklęty. :(


Nie ty jeden. Ja również byłem kiedyś na tyle nieostrożny by spróbować tej gry ...
A jak pomyśllę że jeszcze jedynki nie przeszedłem ...

Ehh! Chwilami chciałbym być Kotołakiem i mieć 7 wcieleń - może zdążyłbym zagrać we wszystkie fajne cRPGi ;)

Choć osobiście wolę M&M7, to "Wrotom" nie da się odmówić klimatu , uroku, ani wciągalności godnej najgłębszych bagien jakie majaczą pośród mgieł zapomnianych krain... i to intro ....

Samick
20-03-2012, 20:06
Tylko nie mam na mysli kolejnej gry o pomiotach Bhaala.

Nie ma szans, osobiście zakończyłem sprawę pomiotów Bhaala, stając się następcą ojca. :)

Volomir
21-03-2012, 07:08
Tylko nie mam na mysli kolejnej gry o pomiotach Bhaala.

Nie ma szans, osobiście zakończyłem sprawę pomiotów Bhaala, stając się następcą ojca. :)

Nie bardzo rozumiem Twojego posta:P

Dragonit
21-03-2012, 13:45
Fajnie, że cała saga będzie połączona, oby w ten sposób, że wszystkie klasy i podklasy z dwójki można wybrać w Candlekeep. Od dawna noszę się z przejściem gry jako fechmistrz albo wieloklasowy m/w/z w duecie z Viconią.

Samick
21-03-2012, 13:53
Tylko nie mam na mysli kolejnej gry o pomiotach Bhaala.

Nie ma szans, osobiście zakończyłem sprawę pomiotów Bhaala, stając się następcą ojca. :)

Nie bardzo rozumiem Twojego posta:P

Przypomnij sobie zakończenie Baldurka 2, zabiliśmy wszystkich kandydatów do tronu, a postać sięgnęła po domenę swego ojca. Dlatego napisałem, że problem legionu śmiertelnych potomków mamy z głowy. :)

Volomir
21-03-2012, 16:28
Tylko nie mam na mysli kolejnej gry o pomiotach Bhaala.

Nie ma szans, osobiście zakończyłem sprawę pomiotów Bhaala, stając się następcą ojca. :)

Nie bardzo rozumiem Twojego posta:P

Przypomnij sobie zakończenie Baldurka 2, zabiliśmy wszystkich kandydatów do tronu, a postać sięgnęła po domenę swego ojca. Dlatego napisałem, że problem legionu śmiertelnych potomków mamy z głowy. :)


No wlasnie niekoniecznie:P mozna rownie dobrze zrezygnowac z bycia bogiem i zostaniem smiertelnikiem;)

Samick
21-03-2012, 17:03
To lipna opcja. Jako bóg spłodzę kolejny legion śmiertelnych potomków, niech się tłuką między sobą, będzie bardzo wesoło. :)


Wnuczę Bhaala się przebudziło. Czas na kolejne ... eksperymenty. :twisted:

27-07-2012, 11:37
http://gry.onet.pl/wiadomosci/znamy-juz ... tykul.html (http://gry.onet.pl/wiadomosci/znamy-juz-date-premiery-i-cene-baldurs-gate-enhanc,1,5200971,artykul.html)
Nie wiem ile w tym prawdy, bo nie chce mi się dalej szukać...Najbardziej murwa nać dobiło mnie info o DLC, dlatego nie będę dalej tego komentował...I tak BGT wymiata :)

Cena została ustalona na 20 dolarów amerykańskich, co dokładnie dostaniemy za te pieniądze? Przede wszystkim grę przystosowaną do współczesnych systemów operacyjnych w tym do iOS-a i Androida, nieznacznie poprawioną grafikę, około 400 usprawnień w interfejsie, trybie multiplayer i samej rozgrywce, nowe przerywniki filmowe, a także całkiem sporo świeżej treści w samej grze.



Jedną z ciekawych nowości będą zupełnie nowe podziemia, Black Pits, misja w ramach której je penetrujemy ma potrwać aż sześć godzin, czyli tyle ile przejście kampanii w nowym "Call of Duty". Oprócz tego dostaniemy trzy nowe postaci, które będą mogły dołączyć do naszej drużyny. Będą to człowiek mnich Rasaad yn Bashir, pół elfia dzika magiczka Neera i pół ork Dorn Il-Khan.

Twórcy edycji rozszerzonej obiecują także, że po premierze nie porzucą gry i będą ją zasilać różnorodnymi DLC
edit:
poszukałem
na pewno kupię
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=69736
Nabywcy Rozszerzonej Edycji gry z 1998 roku otrzymają kompletną zawartość gry Baldur’s Gate oraz dodatek Tales of the Sword Coast. Oprócz tego specjalne wydanie zostanie wzbogacone o:

nową przygodę: Black Pits, w której gracz dobierze sześcioosobową drużynę według własnego uznania i stoczy piętnaście walk na arenie w celu uzyskania wolności. Przygoda doda około sześciu godzin zabawy;
nową postać: Czarny Strażnik Dorn Il-Khan, zdradzony przez swoich poprzednich towarzyszy, szukający zemsty oraz chwały. Dzięki wsparciu złego bóstwa ten półork walczy przeklętym mieczem oraz rzuca zabójcze klątwy;
nową postać: Neera Dziki Mag, szukająca wzmocnienia swojej i tak już znacznej magicznej mocy. Półelfka ucieka przed swoją przeszłością związaną z organizacją Czerwonych Czarodziejów z Thay. Oprócz tego będzie możliwość nawiązania romansu z Neerą.
nową postać: mnich z Calimshanu Rasaad yn Bashir, demonstrujący swoje umiejętności w Nashkel. Jego zadanie związane jest z najwyższymi szczytami Chmurnych Szczytów, gdzie musi stawić czoło niespodziewanemu przeciwnikowi;
nowe zestawy głosów postaci;
wsparcie dla wysokiej rozdzielczości;
ponad 400 ulepszeń podstawowej wersji (m.in. interfejsu i filmów);
ulepszony tryb multiplayer, pozwalający na nawiązanie połączenia z innymi platformami sprzętowymi.

Produkcja ukaże się na PC 18 września. W tym samym miesiącu zostanie wydana wersja na iPady oraz komputery Mac. Jeszcze nie podano informacji na temat terminu premiery na urządzenia korzystające z systemu Android. Grę w wersji pecetowej można zamówić w pre-orderze na tej stronie, za cenę 19,99 dolarów (ok. 67 zł).
----------------
edit:
też ciekawy link
http://www.niezgrani.pl/2012/07/27/co-n ... i-zadania/ (http://www.niezgrani.pl/2012/07/27/co-nowego-w-baldur%C2%B4s-gate-enhanced-edition-data-premiery-cena-postaci-zadania/)
edit:
http://www.gram.pl/news_8AThJOu3_Baldur ... reeny.html (http://www.gram.pl/news_8AThJOu3_Baldurs_Gate_Enhanced_Edition_ukaze_ sie_18_wrzesnia_sa_tez_nowe_screeny.html)
-
można już kupić(?)
http://www.beamdog.com/products/baldurs ... ed-edition (http://www.beamdog.com/products/baldurs-gate-enhanced-edition)
-----------------
FORUM ODŚWIEŻONEJ GRY
http://forum.baldursgate.com/
----------
-----------------------
edit:
PODSUMOWUJĄC CO DO TEJ PORY OBEJRZAŁEM:
SZAŁU NIE MA, WRACAM DO Baldur's Gate Trilogy :)

Samick
27-07-2012, 13:19
Jakoś mnie to nie dziwi i pewnie nie kupię. Wydanie 80 zł za to bym chodziło mi pod Win7 (używam XP), to z lekka przesada. Co do postaci i przygód... Mamy przecież mody, prawda? Usprawnienia w grze? Wystarczy zainstalować moda, przenoszący Jedynkę na silnik dwójki. :)

27-07-2012, 13:37
Jakoś mnie to nie dziwi i pewnie nie kupię. Wydanie 80 zł za to bym chodziło mi pod Win7 (używam XP), to z lekka przesada. Co do postaci i przygód... Mamy przecież mody, prawda? Usprawnienia w grze? Wystarczy zainstalować moda, przenoszący Jedynkę na silnik dwójki. :)
Mało tego szlachetny Samicku :) BGT chodzi spokojnie na Win 7, z tego co wiem także na Viście, więc zostają Androidy itp...mam nadzieję że nie będzie tak źle, mam mieszane uczucia jako fanatyk tej gry i sympatyk Torilu, kupić pewnie kupię ale nie będę się specjalnie spieszył, zrozumiałbym jakby BGT wydali w wersji odświeżonej, co dla wielu graczy jest nieznana, a wersje Watsona wymiatają :)

Samick
27-07-2012, 13:41
Android, Symbian oraz inne tego typu, instalujemy emulator DOS'a i nie ma bata, jeśli to będzie dobry emulator to powinno pójść bez zakłóceń. Jeszcze na studiach grałem w Civ1 i SP (Steel Panthers) właśnie przez emulator do DOSa na smartfonie.

27-07-2012, 13:43
Więc jasno wychodzi, że jak zawsze chodzi o kasę co chcą żerować jak sępy na legendzie, mam nadzieję że nie wyjdzie im to na dobre :evil:

Samick
27-07-2012, 13:50
Jest jeszcze jedna rzecz: czy dzisiejsze smartfony pociągną Baldurka, który swoje waży pod emulatorem. Niezbyt klarownie widzę, że wszystko śmiga, bez zacięć, lokacje wczytują się szybciutko (bez żonglerki płytami xD). I nie wyobrażam sobie grać w Baldurka na trzy calowym wyświetlaczu. Nawet na 7' nie mogę sobie tego wyobrazić.

27-07-2012, 16:23
grafika w BGT jest w rzucie izometrycznym, ręcznie malowana ma swój niepowtarzalny- retro klimat, ze screenów trudno coś pozytywnego rzec , nie widzę różnicy by dawać 80 zł, plus jakieś o zgrozo DLC....Spolszczenie genialne, mało jest takich gier, tutaj też był urok całej Sagi...Jeden z bardziej znanych polskich graczy i modujących ma wątpliwości co do tej wersji...Trzeba cierpliwie poczekać co wymyślą...

Samick
27-07-2012, 18:12
O to DLC również się martwię, obawiam się, że w 80 złotych nie zamknie się osoba, która chce mieć wszystko.

O spolszczeniu tego cuda za 80 zł zapomnij, chyba że przez fanów. Jednak dobrze wiesz, jak amatorskie spolszczenia wpływają na rozgrywkę. Jak nie będzie profesjonalnego spolszczenia to nie będzie polskich lektorów... Co to za gra bez:

"Przed wyruszeniem w drogę, zbierz drużynę".

Oczywiście w wykonaniu pana Piotra Fronczewskiego.

Volomir
27-07-2012, 20:42
Kurde bela, nie wiem co teraz o tym myslec... Na poczatku cieszylem sie z odswiezonego BG, teraz bardziej sie martwie:P Trudno mi wypowiadac sie co zrobia z fabula, klimatem i zadaniami. Za to nie pasuje mi pozostawinie tragicznego AD&D... Czemu nie mogliby go unowoczesnic do tego swietnego z IWD2? Kolejna sprawa, uwazam, ze lepiej sprawdziloby sie wydanie calej serii, a nie BG i BG2 oddzielnie. Bo mody laczace sa, ale z tego co ja widzialem u siebie i kliku znajomych, nie dziala to poprawnie na windowsie 7.

28-07-2012, 06:27
Kolejna sprawa, uwazam, ze lepiej sprawdziloby sie wydanie calej serii, a nie BG i BG2 oddzielnie.to co napisałem wcześniej, żerowanie na Legendzie, nie każdemu takie gry odpowiadaja, ale liczą że zarobią na takich jak ja :)Odnośnie osławionego Win 7 działa, sposobem i mody działają :) Bez żadnych wirtualnych, mam dać jakiegoś screena? Ale w sumie jaki by ciebie przekonał? Jaki sposób? Trzeba czasami kilka rzeczy zrobić, albo po kolei sprawdzać i gra się pięknie...Ilość modów nie wchodzi w jakość, ważny jest mod na rozdzielczość panoramiczną, obraz jest taki jak zamieściłem na screenach...osobiście nie bawiłem się dodatkami graficznymi, bo niestety nie ma na instalatora, trzeba na piechotę wrzucać a mnie się nie chciało , jeżeli ktoś zna dobrze język angielski może spróbować Johna Watsona kompilacji z instalatorem :)
Tu moje screeny grane tak jak napisałem :
viewtopic.php?p=219589#p219589 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=219589#p219589)
-
co do zasad, w jakiś sposób skala trudności może je weryfikować, ja jestem za tym, by w menu gry w wersji odświeżonej była możliwość wyboru zasad, technicznie jest to możliwe są modyfikacje co potrafią zmieniać, więc najmniejszy problem...Ja jestem w tych sprawach konserwą i mi odpowiada świat starej edycji, bo te nowe hmmmm...kwestia gustu...
pozdrawiam

Volomir
29-07-2012, 19:55
Kolejna sprawa, uwazam, ze lepiej sprawdziloby sie wydanie calej serii, a nie BG i BG2 oddzielnie.to co napisałem wcześniej, żerowanie na Legendzie, nie każdemu takie gry odpowiadaja, ale liczą że zarobią na takich jak ja :)Odnośnie osławionego Win 7 działa, sposobem i mody działają :) Bez żadnych wirtualnych, mam dać jakiegoś screena? Ale w sumie jaki by ciebie przekonał? Jaki sposób? Trzeba czasami kilka rzeczy zrobić, albo po kolei sprawdzać i gra się pięknie...Ilość modów nie wchodzi w jakość, ważny jest mod na rozdzielczość panoramiczną, obraz jest taki jak zamieściłem na screenach...osobiście nie bawiłem się dodatkami graficznymi, bo niestety nie ma na instalatora, trzeba na piechotę wrzucać a mnie się nie chciało , jeżeli ktoś zna dobrze język angielski może spróbować Johna Watsona kompilacji z instalatorem :)
Tu moje screeny grane tak jak napisałem :
viewtopic.php?p=219589#p219589 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=219589#p219589)
-
co do zasad, w jakiś sposób skala trudności może je weryfikować, ja jestem za tym, by w menu gry w wersji odświeżonej była możliwość wyboru zasad, technicznie jest to możliwe są modyfikacje co potrafią zmieniać, więc najmniejszy problem...Ja jestem w tych sprawach konserwą i mi odpowiada świat starej edycji, bo te nowe hmmmm...kwestia gustu...
pozdrawiam

Odniose sie tylko do tego dzialania pod windows 7. Nie mowie, ze tak jest zawsze, ale ja na prawde meczylem sie dlugi czas z dzialaniem trylogii na 7. Drugie tyle spedzilem na szukaniu porad na forach. To samo miali dwoch kolegow. Takze, takie sa moje doswiadczenia i nie mozesz zaprzeczyc ze mody beda stabilniejsze od oryginalu;) Ingeruja w gre dosc znaczaco, wiec takie problemy beda sie zdarzac.

30-07-2012, 16:08
Odniose sie tylko do tego dzialania pod windows 7.
Poniekąd masz rację BGT ma swoje bugi itd...Ale ważne jest by pamiętać przy instalacji jakiekolwiek gry pod Win 7, o systemowych fochach, bo nie oszukujmy się każdy system ma i ten nie jest wyjatkiem...Też ma się sprawa druga, czy mówimy o stacjonarnym, czy o laptopie? Itd, itp...trzeba pewne rzeczy usystematyzować i dopiero zacząć kombinować :) Na xp-ku nie miałem problemów, na Win 7 tak, ale metodą prób i błędów udało się...Szkoda że Polska ma takie debilne internetowe osiągi, wrzuciłbym całą moją wersję BGT, na wcześniej zainstalowaną grę byś nadpisał, plus pewne zmiany i by chodziło, już to próbowałem i działało u innej osoby...
pozdrawiam

Janek
30-07-2012, 18:39
Sa dostepne jakies screeny z tego nowego BG? BO na stronie oficjalnej nie znalazlem (poza jakims zdjeciem na iPadzie), a ciekaw jestem co pozmieniali.

Volomir
30-07-2012, 19:17
http://www.cdaction.pl/news-27926/baldu ... ersja.html (http://www.cdaction.pl/news-27926/baldurs-gate-edycja-rozszerzona---bedzie-polska-wersja.html)

30-07-2012, 20:50
Sa dostepne jakies screeny z tego nowego BG? BO na stronie oficjalnej nie znalazlem (poza jakims zdjeciem na iPadzie), a ciekaw jestem co pozmieniali.
http://www.gram.pl/news_8AThJOu3_Baldur ... reeny.html (http://www.gram.pl/news_8AThJOu3_Baldurs_Gate_Enhanced_Edition_ukaze_ sie_18_wrzesnia_sa_tez_nowe_screeny.html)

Janek
31-07-2012, 07:39
Dzieki - jakos nie moglem znalezc.
Enhanced to grafika nie jest zbytnio - wyglada jakby na stare plansze jakis automatyczny filtr z PS nalozyli. Szkoda zwlaszcza, ze efektow czarow nie poprawili, bo to chyba najslabszy element oprawy.
Niemniej zapewne kupie w wersji na Androida do pogrania na tablecie :)

Samick
31-07-2012, 09:09
Sekwencer ma być skuteczny - nie widowiskowy. :P

Grogmir
16-08-2012, 22:18
http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/10742-1b919546011ec68.jpg ^^

Samick
22-08-2012, 12:14
Bezbłędne! :)

fenr1r
15-09-2012, 08:22
Nie chciałem za bardzo zakładać nowego tematu, jeśli mod uzna, że warto to niech wydzieli.

Wczoraj Obsidian ujawnił nową grę finansowaną przez kickstartera. Ma być to klasyczne cRPG w klimatach Baldur's Gate, Planescape: Torment i Icewind Dale. Producenci zapowiedzieli stworzenie nowego świata oraz autorskiego systemu RPG na potrzeby gry i rozwiniętej linii fabularnej. Gra ma dość intrygujący tytuł: Project Eternity.

http://www.kickstarter.com/projects/obs ... t-eternity (http://www.kickstarter.com/projects/obsidian/project-eternity)

Edit
Oficjalna strona:
http://eternity.obsidian.net/

Volomir
15-09-2012, 09:01
Nie wiem jak Wy, ale ja na to czekam! Obsydian wie jak robic RPGi, zreszta wiekszosc zespolu maczala palce w klasycznych RPGach. Do tego ja od chcaielm pograc w taka "oldschoolowa" gre. Rzut izometryczny, taktyczne walki, masa dialogow, zadan, przedmiotow i oczywisce z ciekawa fabula;) Jakas mala namiastke dal mi DA:O. Takze Project Eternity to chyba jedyna na ktora teraz czekam!
No i dodam jeszcze, ze jak zobaczylem projekty postaci, ich rysunki i styl wykonania to przypomnialy mi sie stare czasy BG,IWD, PT itd.

01-10-2012, 11:08
Dla sympatyków tejże gry, na co nam wersje "rozszerzone" jak jest takowe coś, zrobione, pięknie hula, ma "tylko" modyfikacja 8 GB z kawałkiem, scala światy Baldur's Gate I & II oraz Icewind Dale I.
I chodzi Volomirze na systemach xpeku i win 7 :mrgreen: Projekt ten jest piekny bo rozdzielczości są dostosowane łącznie wyborem pod nowe monitory itd...Ilość zmian ogromna
Projekt ten nosi nazwę
World of Baldur's Gate
http://baldur.cob-bg.pl/The_World_of_Baldurs_Gate
Tutaj link, zapraszam do Zapomnianych Krain, wytłumaczenie instalacji :mrgreen:
http://baldur.cob-bg.pl/The_World_of_Baldurs_Gate?pg=3
---------------------------
Modyfikacji i jej zasobach
krótki cytat

Po za tym zawarte są takie mody jak: NTotSC, DSotSC, Gray Clan, SoBH, Dark Horizon, Drizzt Saga w wersji 2 (okrojony z możliwości zdobywania zbytniego nadmiaru punktów doświadczenia i powiązany z ROT i innymi spotkaniami z Drizztem, żeby nie wyglądało to jak spotkanie dwóch różnych Drizztów).
Kolejne zawarte mody to Tales of Anegh, Planar Sphere Mod, TOD, Assassination, Dungeon Crawl, Fishing for Trouble, Pieśń Władającej, Innershade, TOTDG. Z modami NPC nie przesadzałem, ale, są Chloe, Xan, Indira, Mur’neth. Można też przyłączyć Solaufeina.
Jest też Vecna, mod w dalszym ciągu nie ukończony, jest to bardziej zbiór ekstremalnych walk. Po zainstalowaniu patcha 1.13 dostępny jest również mod Stone of Avaskar.
I wiele innych drobnych modów....

http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=5701&start=0
Od siebie dodam, że sama instalacja wbrew pozorom jest prosta, wystarczy zrobić dokładnie to co autor napisał, a najważniejsze, że to swieża sprawa i jest cały czas rozwijana, znaczy się aktualizowana
linki do galerii
http://baldur.cob-bg.pl/The_World_of_Baldurs_Gate?pg=4

Volomir
01-10-2012, 14:11
w sensie, ze gramy w BG i mamy dostep do IWD? :P I jeszcze jedna sprawa, rozwój psotaci na podstawei AD&D czy D&D3?

01-10-2012, 15:35
w sensie, ze gramy w BG i mamy dostęp do IWD?Można tak to ująć, hmmm zasady chyba D&D3, ale na to nie patrz, mody na tyle to zmieniają że nie można mówić o jakimś D&D3, czy AD&D ;) Na pewno jest ciekawie, a to mogę ci zagwarantować :mrgreen: , a raczej autor tej megamodyfikacji ;)

--------------------------------------------------------------------
edit!!!!!!
--------------------------------------------------------------------

World of Baldur’s Gate (WoBG) jest jak matrioszka - po zdjęciu wierzchniej lalki znajdujemy kolejną, a w tej kolejnej jeszcze kolejną itd.

Gdy przyjrzymy się jej z zewnątrz, to widzimy, że jest to BIG World Project (BWP) - projekt który scala wiele różnych modyfikacji, umożliwiając w miarę bezproblemową w nie grę. Ściągamy kolejną a tam Baldur’s Gate Trilogy (BGT) - rdzeń projektu, łączący obie części Sagi wraz z oficjalnymi dodatkami w jedną całość. Dopiero ostatnia lalka to oryginalna gra Baldur’s Gate II, która uległa przy tym wszystkim poważnym zmianom.

Cóż więc takiego w istocie zawiera World of Baldur’s Gate? Wiele osób grało w pierwszą lub drugą część gry a może obie, ale nie każdy miał do czynienia z modami, więc może zacznijmy od początku.

Serce projektu to Baldur’s Gate II wraz z oficjalnym dodatkiem Tron Bhaala, do którego dołączone jest, dzięki BGT, Baldur’s Gate I wraz z Opowieściami z Wybrzeża Mieczy. Do tego dzięki BWP oraz późniejszej pracy dołączają kolejne modyfikacje, a konkretnie:

Modyfikacje do BGT, czyli do pierwszej części gry:

o Northern Tales of the Swords Coast (NTotSC) v1.71 (PL);
o Dark Side of the Sword Coast (DSotSC) v2.15 (PL);
o The Secret of BoneHill (SoBH) v2.75a (PL);
o The Drizzt Saga v2.0 (PL);
o The Grey Clan Episode I: In Candlelight v1.8 (PL);
o Dark Horizon v2.05;
o Stone of Avaskar v.1.8 (PL);
o BG1 NPC Project v.20 (PL).

Modyfikacje do drugiej części gry:

o The Darkest Day (TDD) v1.14 (PL);
o Shadows Over Soubar (SoS) v1.13 (PL);
o Check the Bodies (CtB) v1.13;
o Region of Terror (RoT) v2.2 (PL);
o Tortured Souls (TS) v6.10 (PL);
o Neverending Journey (NeJ) v6.9.4;
o Fishing For Trouble (FFT) v1.5;
o Tales of Anegh v2.2;
o Planar Sphere v2.6c;
o Tower of Deception (ToD) v3.3.1 (PL);
o Assassination v.8 (PL);
o Dungeon Crawl v.5;
o Pieśń Władającej v1.3.1 (PL);
o Innershade v4 (PL);
o Tales of the Deep Gardens (TotDG) v6 (PL);
o Vecna v23.

Modyfikacje dodające bohaterów przyłączalnych:

o Indira v.10.4 BGT (PL);
o Mur’neth v.10 BGT (PL);
o Chloe v1.5 (PL);
o Solaufein Romance v.104 (PL);
o Xan v9 (PL);
o Avi Maya NPC v.6 (PL)
o Goo – latający obserwator v.6 (PL).

Najważniejsze mody zmieniające wygląd i zasady gry:

o Widescreen mod v3.05;
o W_GUI v0.6;
o Throne of Bhaal Extender v0024;
o Infinity Animations v5;
o Sword Coast Stratagems v16, Sword Coast Stratagems II v15 oraz niektóre komponenty The Big Picture v1.80 (mody utrudniające rozgrywkę);
o Spell revision v3 oraz Item revision v2 (oba PL). Celem tych modów jest poprawienie balansu dostępnych czarów i przedmiotów, jednak tak ogromna liczba modów zawsze w jakimś stopniu narusza równowagę gry.


Wszystkie powyższe modyfikacje można w zasadzie zainstalować przy użyciu samego BIG World Project. World of Baldur's Gate posiada jednak coś charakterystycznego, unikatowego - w jednej grze możemy zwiedzić nie tylko Wybrzeże Mieczy, Amn i Królestwo Tethyru, czeka nas również podróż do Doliny Lodowego Wichru i przeżycie przygód z gry Icewind Dale I wraz z oficjalnymi dodatkami: Hearts of Winter i Trials of the Luremaster.

Osoby zainteresowane szczegółami instalacji mogą zapoznać się z oryginalnym plikiem WeiDU.log utworzonym na początku projektu w czasie instalacji BWP. Jego zapis znajduje się poniżej:

WeiDU.log

Główne zmiany dokonane w późniejszym czasie, ale jeszcze przed wprowadzeniem patchy:

• aktualizacja ToBeX do wersji 0021;
• dodanie Fishing for Trouble (wersja 1.0);
• dodanie NeJ2 (wersja 6.9.4);
• dokończenie Icewind Dale wraz z dodatkami na podstawie IcewindTUTU;
• dodanie Pieśni Władającej;
• dodanie W-GUI (wersja 0.5) wraz z upgradem Widescreena do wersji 3.05 i powiększeniem czcionki w głównym oknie gry w oparciu o moda Bigger Fonts for Baldur's Gate II;
• przygotowanie trzech rozdzielczości do wyboru: 1024/768, 1280/1024, 1680/1050;
• dodanie BG1 NPC Project v.20 (PL);
• i wiele poprawek oraz innych drobniejszych zmian według mojego uznania.

Volomir
01-10-2012, 16:05
No to wypadałoby obadać;)

Samick
01-10-2012, 19:05
Dobrze, a jaki limit doświadczenia? Bo przy takiej ilości stwierdzam, że ten 50 poziom jaki można było osiągnąć, może być wielkim ograniczeniem... :)

02-10-2012, 07:54
Na ich forum panie Samick napisano, to linki dałem :? Autor rozwiązał to tak



Punkty doświadczenia za wykonane zadania, zabitych wrogów, rozbrajanie pułapek zostały zredukowane do 10%. Zdobywanie punktów doświadczenia za naukę czarów zostało zlikwidowane. Zredukowane zostały również ceny przedmiotów do 10% bazowej wartości. Aby to zmienić należy z menu wybrać „Konfiguracja gry” a następnie pozycję trzecią „Ułatwienia gry”. Spowoduje to uruchomienie moda, który pozwoli przywrócić 25, 50, 75 lub 100% wartości bazowej.
Mod ten nie przywraca otrzymywania punktów doświadczenia za naukę czarów oraz nie zwiększa doświadczenia za rozbrajanie pułapek i otwieranie zamków.

Samick
02-10-2012, 09:02
Dobrze. Dziękuję.

05-10-2012, 11:10
Moje pierwsze spostrzeżenia, odnośnie World of Baldur's Gate Pożeracz czasu :mrgreen: i szybko wyczuć już różnicę, po wejściu do Pod Pomocną Dłonią
Według mojej skromnej wiedzy to rozgrywka, tak na spokojnie bez kodów, konsoli, trainerów itp szmelcu, na jakieś 3-5 miesięcy ;)

Samick
05-10-2012, 15:43
Sugerujesz, że zanim tam doszedłeś, przemierzyłeś Dolinę Lodowego Wichru?

05-10-2012, 20:00
Sugerujesz, że zanim tam doszedłeś, przemierzyłeś Dolinę Lodowego Wichru? :mrgreen: Dobre, ale wytłumaczenie jest inne- autor tej megamodyfikacji zostawił swój zapis z przebiegu kompani, więc na tej podstawie wywnioskowałem :D

Grogmir
22-11-2012, 15:43
No i jak oceniacie modyfikację po dłuższej rozgrywce? Są jakieś rażące błędy, czy można radośnie grać?
Jeszcze jedno, bo nie jestem zupełnie obeznany ze sceną BG - całość/część jest po polsku? :)

07-03-2013, 17:03
No i jak oceniacie modyfikację po dłuższej rozgrywce? Są jakieś rażące błędy, czy można radośnie grać?
Jeszcze jedno, bo nie jestem zupełnie obeznany ze sceną BG - całość/część jest po polsku? :)
Tutaj recenzja tego, ciekawa autorska strona o serii gier ze świata Faerunu ;)
http://varscona.pl/world-of-baldurs-gat ... dne-cacko/ (http://varscona.pl/world-of-baldurs-gate-czyli-ladne-cacko/)
Fragment poniżej, zapraszam do przeczytania całości i zapoznania się z samą modyfikacją, wiadomo nie każdemu musi odpowiadać, ale wypadałoby o tym projekcie przypomnieć ;)


World of Baldurs Gate, czyli „ładne cacko”


Spójrzcie w niebo! To ptak? To samolot? To superman? Nie, to Word of Baldurs Gate. Megainstalator, który nadaje Wrotom Baldura i modyfikacjom do tej gry nowy wymiar. Czym jest WoBG można przeczytać na stronie klanu Children of Bhaal. W skrócie – to instalator łączący ze sobą Baldurs Gate 1 i 2 wraz z Tronem Bhaala oraz IceWind Dale 1. Całość działa na „silniku” BG2, zawiera większość modyfikacji lub ich komponentów.
Ideą powstania było „stworzenie maksymalnie dużego świata gry oraz zdecydowane utrudnienie rozgrywki”.
Miałem nadzieję, że w końcu taki instalator powstanie i consummatum est. Dokonało się. Instalowanie poszczególnych modyfikacji czy to pojedynczo, czy przez Big World Project Leonardo Watsona przypominało dziobanie schizofrenicznego wróbelka z afektywną chorobą dwubiegunową. Właściwie obu metodom daleko do doskonałości. W pierwszej przy instalacji – powiedzmy 30 modów – od samego klikania yes, no, install lub quit można było doprowadzić się do stanu pt. „nie jeb się z tym tyle, bo się pochlastać można”. BWP ma miał tę zaletę, że można zainstalować sobie to, co chcemy oraz ustalić zasady, jakie mają obowiązywać. Marne to pocieszenie, gdy po po czterogodzinnej instalacji wywalało nagle error i trzeba akcję powtórzyć. „(...)”. Aha, poradnik Big World Project ma ponad 300 stron i uwzględnia całą masę śmieciowych modów (np. podklasy – w 90% to badziew).

projekt rozwija się spokojnie i nawet na anglojęzycznych stronach jest o nim słychać...

14-05-2013, 12:26
World of Baldurs Gate
Trailer do megomodyfikacji, po części pokazujący zmiany i rozległość terenu, i co ważne większość jest po polsku :D
[youtube:ehd56gdx]http://www.youtube.com/watch?v=FeyB6ChDWus[/youtube:ehd56gdx]
Róznice w terenie, gra a modyfikacja :
[youtube:ehd56gdx]http://www.youtube.com/watch?v=1HUtQyhAh84[/youtube:ehd56gdx]

Samick
01-06-2014, 18:21
Dysponuje ktoś paczką dźwięków z Baldurka albo wie gdzie taki dopaść? Interesuje mnie szczególnie dźwięk informujący o zdobyciu kolejnego poziomu. :)

Artem.pl
29-08-2014, 10:30
Jeśli komuś zbrzydły oryginalne portrety i chciałby pograć z nowymi, to polecam tą oto paczkę: http://forum.baldursgate.com/discussion/13507/paintbg-for-all-bg-platforms

Eutyches
19-05-2019, 19:49
Największa modyfikacja do serii gier na silniku infinity, wersje klasyczne :)

Świat Wrót Baldura- po naszemu :)


World of Baldur's Gate (WoBG) jest jak matrioszka - po zdjęciu wierzchniej lalki znajdujemy kolejną, a w tej kolejnej jeszcze kolejną itd.
Gdy przyjrzymy się jej z zewnątrz, to widzimy, że jest to BIG World Project (BWP) - projekt który scala wiele różnych modyfikacji, umożliwiając w miarę bezproblemową w nie grę. Ściągamy kolejną a tam Baldur's Gate Trilogy (BGT) - rdzeń projektu, łączący obie części Sagi wraz z oficjalnymi dodatkami w jedną całość. Dopiero ostatnia lalka to oryginalna gra Baldur's Gate II, która uległa przy tym wszystkim poważnym zmianom.
Cóż więc takiego w istocie zawiera World of Baldur's Gate? Wiele osób grało w pierwszą lub drugą część gry a może obie, ale nie każdy miał do czynienia z modami, więc może zacznijmy od początku.
Serce projektu to Baldur's Gate II wraz z oficjalnym dodatkiem Tron Bhaala, do którego dołączone jest, dzięki BGT, Baldur's Gate I wraz z Opowieściami z Wybrzeża Mieczy. Do tego dzięki BWP oraz późniejszej pracy dołączają kolejne modyfikacje.

Przygotowana przez Autora Dradiela megainstalacja Świat Wrót Baldura zawiera:
-Baldur's Gate + Opowieści z Wybrzeża Mieczy
-Baldur's Gate II:Cienie Amn + Tron Bhaala
-Icewind Dale + Serce Zimy + Trials of the Luremaster
-Icewind Dale II oraz wiele modów.

Całe info:

http://baldur.cob-bg.pl/wobg/informacje-wobg

Filmy z rozgrywki z tego moda i innych
http://baldur.cob-bg.pl/wobg/filmy-wobg

na kanale YT forum, ciut coś sam tam wrzucałem :)
https://www.youtube.com/playlist?list=PLE6LalF-d9JGpkIA8AzF15_MWJ-bg0GWG

Eutyches
16-09-2019, 05:45
W dobre ręce oddam kanał YouTube CoBu. Poświęcony j.w.
Jedyny warunek, by ta osoba lubiła Boo :P.

Jakby chciała są zapisy z rozgrywki z WoBGa, Świata Wrót Baldura, choć i bez kontynuacji widać, że to ogromna gra jest i co innego samemu sobie grać, a co innego nagrywać dla ludzi nie znających jej zawartości.

Kontakt
o ile będzie ktoś chętny; póki co kontakt na privie na fejsie, czy forum :)