PDA

Zobacz pełną wersję : dziurawy fort :/



zyraf
15-09-2010, 15:53
Witam serdecznie

Mam problem z dziurawymi fortami...po bitwie w której przeciwnik użył armat i przedarł się do środka nie mogę (nie potrafię odnaleźc tej opcji) naprawic murów fortu. I przez to po kilku/kilkunastu turach gdy znów dochodzi do potyczki nikt na mury się nie wspina tylko na hurra wbiega przez "dziury"
W panelu miasta gdzie zwykle naprawiam budynki po bitwie mur nie ma zaznaczonych żadnych "obrażeń" i nie ma możliwości kliknięcia opcji napraw :/

Jak z tego problemu wybrnac?
Z góry dziękuję za pomoc :)

Arzat
15-09-2010, 16:03
Z tego co wiem (ale nie jestem pewien bo raczej nie miałem takich sytuacji) fort w końcu sam się naprawia. Postaraj się trzymać wroga z dala od bronionego miasta/fortu na kilka tur.

zyraf
20-09-2010, 13:29
Z tego co wiem (ale nie jestem pewien bo raczej nie miałem takich sytuacji) fort w końcu sam się naprawia. Postaraj się trzymać wroga z dala od bronionego miasta/fortu na kilka tur.


kilka a nawet kilkanaście tur mija i dalej to samo jak był dziurawy tak jest ciągle :/

Arzat
20-09-2010, 17:18
No to masz 3 możliwości:
1. Za pomocą generała zbudować fort niedaleko tego dziurawego, jesli wróg będzie chciał go zaatakować, będzie musiał wejść w twoją strefę przechwytywania. W takim przypadku (jeśli bitwa jest limitowana czasowo i macie równe armie) to wygrasz.
2. Wykorzystać dziury w forcie jak śmiertelne potrzaski (najlepiej użyć do tego liniówke w budynku przy dziurze, 1 baterię armat z kartaczem oraz 1 liniówke osłaniającą armaty).
3.Dotrzeć do 100 tury. :)

reedeye
21-09-2010, 10:49
No to masz 3 możliwości:
1. Za pomocą generała zbudować fort niedaleko tego dziurawego, jesli wróg będzie chciał go zaatakować, będzie musiał wejść w twoją strefę przechwytywania. W takim przypadku (jeśli bitwa jest limitowana czasowo i macie równe armie) to wygrasz.
2. Wykorzystać dziury w forcie jak śmiertelne potrzaski (najlepiej użyć do tego liniówke w budynku przy dziurze, 1 baterię armat z kartaczem oraz 1 liniówke osłaniającą armaty).
3.Dotrzeć do 100 tury. :)

4. Zburzyć i wybudować jeszcze raz mury.

Ad3. Co się stanie w setnej turze?
Ad2. Ja zawsze wykorzystuję w ten sposób wyrwy w murach, AI zawsze się tam pcha, nie próbuje znaleźć innej drogi. Tylko dodam jeszcze, że warto mieć jakąś lekką jazdę, żeby wysłać na zewnątrz i rozjechać artylerię wroga. Czasami też korzystam z lekkiej piechoty i jej umiejętności stawiania min, ale to tylko jak masz ta opcję przy obronie.

Arzat
22-09-2010, 19:27
4. Zburzyć i wybudować jeszcze raz mury.

Ad3. Co się stanie w setnej turze?


No, fakt to najprostrza i najpewniejsza opcja... ;)

A jeśli chodzi o 100 turę to był po prostu żart. :roll:

robercik8211
22-07-2011, 15:53
czyli nie tylko strzelcy stawiaja miny?
ps. Czy mozna jakos we wlasnej bitwie albo multiplayer stawiac miny?

Rue
23-07-2011, 06:25
ps. Czy mozna jakos we wlasnej bitwie albo multiplayer stawiac miny?
Nie można.Kozły hiszpańskie,fugasy i worki z piaskiem dostępne są jeśli armia stoi w miejscu przez 2 tury.