PDA

Zobacz pełną wersję : Arcani - tajne służby Rzymian



Biniu
21-09-2010, 21:58
No właśnie w grze natykamy się na ten tajemniczy oddział. Istniał w rzeczywistości czy są po prostu wymysłem twórców "aby grało się lepiej"? Jeśli tak to mógłby ktoś dać jakieś linki do źródeł?

Achilleus
21-09-2010, 23:04
Zacząłbym od Wikipedii (http://en.wikipedia.org/wiki/Areani) ;)

Armagedon_xD
22-09-2010, 00:02
Myślę, że istnieli i byli to jacyś dobrze wyspecjalizowani zabójcy. Walczyli dla swojej wiary albo coś...:P

kamix
22-09-2010, 02:06
Arcani byli agentami Imperium Rzymskiego, z siedzibą w Rzymskiej Wielkiej Brytanii w późniejszym okresie rzymskiej okupacji wyspy. Przyczynili się oni do wszczęcia wielkiego spisku. Ze względu na ich udział w nim, Cesarz Teodozjusz rozwiązał ich.

Tyle zrozumiałem z opisu na Wikipedii. Organizacja bardzo ciekawa i tajemnicza. Warto będzie poszukać większej ilości informacji na ich temat .

Na twcenter w jednym z tematów o Europa Barbarum znalazłem wypowiedź pewnego użytkownika na ich temat :


Tak Arcani ale ich prawdziwe imię to Areani. Wiem, że nie byli oni tacy jak byli przedstawieni w Vanilla RTW. Był to motłoch mordców, piratów i przestępców. Byli oni używani jako zwiadowcy dla Legionów i wykonywali te zadania w Brytanii. Grali także główną rolę w " Wielkim Spisku ".

Swoja drogą " Arcani " oznacza chyba po łacinie " Tajemnica " ale nie jestem pewien ;)

loczek97
20-05-2011, 07:09
Ale napewno nie byli używani w bitwie ;)
Napewno Sabotowali, szpiegowali, zabijali po cichu...

rafa704
05-06-2011, 09:39
Areani istnieli,ale w czasach późnego cesarstwa więc w RTW nie powinno ich być

Mateusz Sz
05-06-2011, 11:02
Areani istnieli,ale w czasach późnego cesarstwa więc w RTW nie powinno ich być
Prędzej w Barbarian Invasion (chociaż nie wiem czy by jeszcze wtedy istnieli)

Flesz
12-06-2011, 14:31
W sumie chyba bez znaczenia, bo jednostka zupełnie nieopłacalna żeby ją rekrutować ;)