PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z detalami



mikimaster22
22-09-2010, 15:53
Witam!
Próbowałem odpalić ETW na nowym kompie ( karta gt310m, procesor i5, 4gb ramu). Miałem nadzieje, że uda mi sie pograć przynajmniej na "wysokich detalach", jednak tak samo jak na starym sprzęcie są one zablokowany. Odblokowane mam tylko średnie i niskie. Wydaje mi sie , że mój komp pozwala na pogranie na tych wyższych, stąd moje zdziwienie. Czy wie ktoś jak sobie z tym problemem poradzić? Z góry dzięki za każdą odp. Pozdro:D

janker92
22-09-2010, 16:01
Problem wydajności Twej karty oddaje li i jedynie ten oto temat na znanym niektórym forum http://forum.pclab.pl/topic/556183-wyda ... 1ac89ec0a8 (http://forum.pclab.pl/topic/556183-wydajnosc-GeForce-310M/page__pid__7667998#entry7667998&s=5fd598332d29249e033e9d1ac89ec0a8) 8-)

A teraz tak serio: Karta jest po prostu za słaba: wydajność troszkę większa od Geforca 8500gt- na detalach wyższych niż średnie, mimo nie najwyższej rozdzielczości sobie nie pograsz...

Demon
22-09-2010, 18:22
Janker ten wątek forum do którego dałeś link to jest na serio czy dla jaj? Nie mam pojęcia co to za karta, ale jeśli jest tak jak w tym linku to mogę tylko pogratulować doboru procesora do karty. :D

janker92
23-09-2010, 08:06
Dla jaj bardziej ;) ale ta karta bynajmniej do demonów wydajności nie należy- jest trochę słabsza od mojego 8600gt...

Demon
23-09-2010, 13:26
No to nic dziwnego że mu nie działają detale bo jak ja miałem 8600 to o najwyższych detalach mogłem tylko pomarzyć. A tak nawiasem, dlaczego taka karta do takiego procesora?

janker92
23-09-2010, 13:51
Bo laptopy z zasady do grania nie służą- jak ktoś chce grać to sobie piecyka składa, a ci co mają więcej kasy, niż rozumu kupują laptop dla gracza z prawdziwego zdarzenia, a taki do najtańszych nie należy...

Scooter
24-09-2010, 14:34
Bo laptopy z zasady do grania nie służą- .

Janek co ty pierniczysz. Ja zawsze gram na lapku :lol: i ładuje się zawsze szybciej od Ciebie :lol:


a ci co mają więcej kasy, niż rozumu kupują laptop dla gracza z prawdziwego zdarzenia, a taki do najtańszych nie należy..


No z tym to się akurat zgodzę. Potrzeba minimu 3000zł na średniaka a 5000 na wypasa :D


Witam!
Próbowałem odpalić ETW na nowym kompie ( karta gt310m, procesor i5, 4gb ramu). Miałem nadzieje, że uda mi sie pograć przynajmniej na "wysokich detalach", jednak tak samo jak na starym sprzęcie są one zablokowany. Odblokowane mam tylko średnie i niskie. Wydaje mi sie , że mój komp pozwala na pogranie na tych wyższych, stąd moje zdziwienie. Czy wie ktoś jak sobie z tym problemem poradzić? Z góry dzięki za każdą odp. Pozdro:D

Tutaj znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie

viewtopic.php?f=202&t=6148 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=202&t=6148)

janker92
24-09-2010, 19:08
Bo laptopy z zasady do grania nie służą- .

Janek co ty pierniczysz. Ja zawsze gram na lapku :lol: i ładuje się zawsze szybciej od Ciebie :lol:


Owszem, ludzie grają- ale w gry starsze, albo jakieś pasjanse, a mi chodzi o gierki z naprawdę pozrądnymi wymaganiami sprzętowymi, to większość lapków nie ma szans ich pociągnąć, a nawet jeśli to nagrzewają się solidnie.
Aha, i jeśli mógłbyś to pisz, zwracając się do mnie nickiem, lub prawdziwym imieniem, bo "Janka" naprawdę nie lubię :?

Scooter
25-09-2010, 09:11
Bo laptopy z zasady do grania nie służą- .
Janek co ty pierniczysz.
Aha, i jeśli mógłbyś to pisz, zwracając się do mnie nickiem, lub prawdziwym imieniem, bo "Janka" naprawdę nie lubię :?

OK :lol:


Owszem, ludzie grają- ale w gry starsze, albo jakieś pasjanse, a mi chodzi o gierki z naprawdę pozrądnymi wymaganiami sprzętowymi, to większość lapków nie ma szans ich pociągnąć, a nawet jeśli to nagrzewają się solidnie.


Jeżeli: Bad Company 2 , Assasins 2 , Mafia2 , Call Of Duty MW2, Napoleon TW , Mass Effect2 -wszystko Ultra/Wysokie nazywasz pasjansem to nie wiem co nazywasz nowościami! Temperatura mojej karty na obciążeniu to max69*/C -to chyba mało nawet w porównaniu z piecykiem przy czym lapek chodzi bardzo cicho.

No widzisz , nie rozumiem dlaczego upierasz się przy swojej tezie że laptopy nie służą do grania? :x Sądzę że już dawno żadnego laptopa nie widziałeś :D

janker92
25-09-2010, 10:45
Owszem, ludzie grają- ale w gry starsze, albo jakieś pasjanse, a mi chodzi o gierki z naprawdę pozrądnymi wymaganiami sprzętowymi, to większość lapków nie ma szans ich pociągnąć, a nawet jeśli to nagrzewają się solidnie.


Jeżeli: Bad Company 2 , Assasins 2 , Mafia2 , Call Of Duty MW2, Napoleon TW , Mass Effect2 -wszystko Ultra/Wysokie

A mógłbyś powiedzieć w jakiej rozdzielczości grasz w te gry? I na jakim laptopie? Bo jakiś ciężko mi uwierzyć w te Ultra/Wysokie ;)


to nie wiem co nazywasz nowościami

A czy ja coś wspominałem o nowościach? Pisałem o grach z wysokimi wymaganiami sprzętowymi :?


Temperatura mojej karty na obciążeniu to max69*/C -to chyba mało nawet w porównaniu z piecykiem przy czym lapek chodzi bardzo cicho.

Popatrz, jakie temperatury mają radeony z serii 5xxx, to wtedy porozmawiamy na temat głośności i temperatur kart graficznych ;)


lapek chodzi bardzo cicho

Skoro ja dawno nie widziałem lapka, to chyba Ty nigdy nie widziałeś dobrze wyciszonego PC ;)

Scooter
25-09-2010, 11:24
Nie będę już Cię cytował bo braknie strony :lol:

Gram na najwyższej (natywnej1366x768 pikseli,).Posiadam ASUS N61vn gf240GT. Natomiast jesli chodzi o radeony z serii 5xxx -własnie czytam recenzje ASUSA N61JA z 5730 i temp. podczas obciążenia sięga 90*/c więc bardzo bym Cie prosił :lol:
TEMPERATURY kart graficznych w laptopie oczywiscie ;)

janker92
25-09-2010, 11:43
Może nie zauważyłeś, ale przez większość czasu piszę o komputerach stacjonarnych, tak więc i o takową serię kart graficznych mi chodziło ;)
W tej rozdziałce, którą napisałeś to możesz sobie o wysokich detalach w Mafii i Bad Company pomarzyć. Reszta gier, które wymieniłeś może będzie na detalach wyższych, ale jak AA wyłączysz...

Scooter
25-09-2010, 11:59
Bo laptopy z zasady do grania nie służą- jak ktoś chce grać to sobie piecyka składa, a ci co mają więcej kasy, niż rozumu kupują laptop dla gracza z prawdziwego zdarzenia, a taki do najtańszych nie należy...

Może nie zauważyłeś ale ja pisze o laptopach bo od tego momentu rozpocząłem swoją dyskusję z Tobą kolego a i temat tez dotyczy laptopa ASUS :D

A jesli chodzi o rozdzielczość ekranu to nie rozumiem o co Ci chodzi że nie pogram skoro to jest najwyższa rozdzielczość mojego laptopa hehe. Po za tym i tak podłączam go do telewizora i mam Full HD. A jesli chodzi o AA no to bez przesady kto gra na włączonym AA x 16 np. No wiadomo że nie uciągnie ani mój laptop ani twój stacjonarny .PS spytaj Obiego czy jego ACER nie uciągnie ;) Janker skończmy ten temat bo przypomina mi temat dzieci neo pt ."Konsola czy komputer".
Ogólnie rzecz biorąc dzisiejsze laptopy w zupełności nadają się do gier i tylko od kieszeni użytkownika zależy czy np w Mafie 2 pogra na średnich , wysokich czy ultra.
W tym przypadku kolega z GF 310 wybrał tę opcję ze średnimi ustawieniami.
Pozdrawiam

mikimaster22
25-09-2010, 12:54
Dzięki Nobilis, udało mi się odblokować detale. Na "wysokich" jednak dość poważnie mi sie tnie (widać nie były one zablokowane bez powodu), dlatego wysokie ustawiłem tylko tekstury i szczegółowość jednostek. Teraz jest dobrze. Mam jeszcze jedno pytanie. W czasie gry na mapie kampanii wszystkie literki w różnych powiadomieniach i opisach są bardzo małe i niewyraźne. Nie wiecie może co ustawić, żeby to zmienić, tzn. czego jakość za to odpowiada? Pozdro i dzięki za zainteresowanie tematem;D

Scooter
25-09-2010, 14:05
Dzięki Nobilis,
SCOOTER

mikimaster22
25-09-2010, 14:42
no tak, sory, źle spojrzałem