PDA

Zobacz pełną wersję : Wypadek w Niemczech - kolejna żałoba?



Mopek
26-09-2010, 14:39
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wypadek ... omosc.html (http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wypadek-polskiego-autokaru-w-niemczech-zginelo-12-,1,3702996,wiadomosc.html)


Nie wiem ale coś mi sie wydaje, że znów czeka nas żałoba narodowa?
Jak myslicie, czy ten wypadek osiągnął "poziom" na żałobe?

Mariooooo
26-09-2010, 14:51
Wydaje mi się że ogłoszą choć codziennie na polski drogach ginie co najmniej 15 osób jak gdzieś słyszałem,ale skoro samo Słońce Peru odwiedza miejsce wypadku wydaje się że żałoba będzie

dawid96
26-09-2010, 14:52
Bo ja wiem, może tak no w końcu zginęło 12 osób. A zauważyliście że ostatnimi czasy coś dużo tych wypadków polskich autobusów??

Adamsky
26-09-2010, 14:53
Autokar musiał jechać naprawdę ze sporą szybkością, by zginęło w nim tylu ludzi.
Swoją drogą tak tragicznie na zdjęciu nie wyglądał.

CaiusCosades
26-09-2010, 15:24
Dokładnie, stan autokaru nie jest najgorszy, porównując ilość ofiar.

"Widok na miejscu wypadku jest tak dramatyczny, że pomocy psychologicznej będą potrzebować też ratownicy" - to jednak daje do myślenia.

Sam Fisher
26-09-2010, 16:07
Bo ja wiem, może tak no w końcu zginęło 12 osób. A zauważyliście że ostatnimi czasy coś dużo tych wypadków polskich autobusów??
Coś mnie ominęło chyba. Chyba nie jestem na czasie. Ile było takich przypadków?

Scooter
26-09-2010, 21:27
Żałoby to były za Kaczora :!:

Maximus XI
26-09-2010, 21:42
Otóż to. Koniec z chorym ogłaszaniem żałoby przy byle okazji. Przykro, że ludzie zginęli, ale to nie ta skala.

dawid96
27-09-2010, 14:45
Bo ja wiem, może tak no w końcu zginęło 12 osób. A zauważyliście że ostatnimi czasy coś dużo tych wypadków polskich autobusów??
Coś mnie ominęło chyba. Chyba nie jestem na czasie. Ile było takich przypadków?

Źle to wyraziłem. Chodziło mi o ostatnie lata np.Grenoble.
Porównując z samochodami to wypadki autobusów to tak naprawdę pojedyncze przypadki.

Baal-Melkart
27-09-2010, 17:38
Otóż to. Koniec z chorym ogłaszaniem żałoby przy byle okazji. Przykro, że ludzie zginęli, ale to nie ta skala.
Po 10 kwietnia mieliśmy zdaje się 7 dni żałoby. Teraz zginęło 13 ludzi. Po wykonaniu dzielenia wychodzi, że na 1 dzień żałoby zasłużyli.
Mówiąc pważniej, bardziej jestem skłonny zaakceptować jeden dzień żałoby po tych 13 osobach niż 7 dni po "całej elicie politycznej".

Lena
27-09-2010, 18:54
Żałoba (jednodniowa) została ogłoszona jedynie w województwie zachodniopomorskim. Myślę, że to dobre posunięcie. Ludzie zginęli - nikt nie podważy tego, iż jest to tragedia, ale ogłaszanie żałoby przy każdej sytuacji, w której zginęła grupa Polaków jest irracjonalne.

A tak żałoba jest tam, gdzie ludzie naprawdę ją odczuwają.

27-09-2010, 19:14
No Wy się cieszycie, a u nas żałoba jest. :roll:

rak33ieta1980
27-09-2010, 19:22
Tragedia za tragedią, najpierw Smoleńsk teraz Niemcy :( :( :(

Hetman
28-09-2010, 10:41
Uwielbiam czytać tak wielkich umysł-owców jakich znajduję w Agorze... porównywanie katastrofy samolotowej do wypadku autobusu brawo.

Prawda jest taka, że było by mniej osób śmiertelnych lub sami ranni jeśli w myśl zasad kierowania autobusami należało przypieprzyć w osobówkę, która jechała na niego - mamy tylko 1 kierowcę auta zabitego i trochę rannych w autobusie i wszystko, ale nie da się zawsze nie posłuchać instynktu.

voitek
29-09-2010, 04:17
Prawda jest taka, że było by mniej osób śmiertelnych lub sami ranni jeśli w myśl zasad kierowania autobusami należało przypieprzyć w osobówkę, która jechała na niego - mamy tylko 1 kierowcę auta zabitego i trochę rannych w autobusie i wszystko, ale nie da się zawsze nie posłuchać instynktu.

W takim wypadku, rownie dobrze mozna kierowce oskarzyc o morderstwo. Trzeba unikac jakichkolwiek strat, nawet minimalnych. Niestety, nie zawsze sie udaje

Matatjahu
02-10-2010, 12:48
To że słońce peru z Kopaczową pojechali było przesadą bo jeśli mnie pamięć nie myli pod Grenoble nikt taki nie jechał. Więc ogłaszanie żałoby było by przesadą, to że jest w zachodniopomorskim to dobre posunięcie.

Asuryan
09-10-2010, 00:40
No Wy się cieszycie, a u nas żałoba jest. :roll:
E tam od razu cieszymy. Po prostu żyjemy normalnym życiem, a nie udajemy smutku po kimś kogo nawet nie znamy.

10-10-2010, 12:13
To znaczyło tyle, że dla mnie ta żałoba była g warta i Wam zazdroszczę jej braku. :D

Iron_Marcin
12-10-2010, 15:42
ogłaszanie żałoby przy każdej sytuacji, w której zginęła grupa Polaków jest irracjonalne.
dzisiaj mieliśmy kolejny wypadek drogowy, tym razem znacznie poważniejszy w skutkach, niż zderzenie autobusu z wiaduktem w brandenburgii. tym razem postanowiono, że żałoba będzie trwała trzy dni, ale tylko w łódzkim i mazowieckim.

bardzo się cieszę, iż Gajowy Marucha nie wprowadził ogólnokrajowej żałoby (co Kaczor z całą pewnością by uczynił), gdyż mnie, jako wielkopolanina, ta tragedia praktycznie w żadnych stopniu nie dotknęła. wzruszyło mnie to, że tyle ludzi na raz zginęło, i w dodatku w takich dziwnych okolicznościach, ale 'to nie taka skala' - po prostu nie znałem ich, nawet z mediów.

Asuryan
12-10-2010, 20:01
To znaczyło tyle, że dla mnie ta żałoba była g warta i Wam zazdroszczę jej braku. :D
No to już nie masz czego zazdrościć, mieszkam w województwie łódzkim...

Lena
12-10-2010, 20:08
Straszne... tyle osób w jednym aucie i tyle ofiar... Brak słów.

Nezahualcoyotl
12-10-2010, 20:27
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-11520966
Tyle osob w jednym busie :shock: :?: W dodatku wiekszosc z pasazerow siedziala na...drewnianych skrzynkach :shock: No zesz czy w tym kraju ludzie maja choc za grosz rozumu i wyobrazni :!:
Przeciez to byl zwykly dostawczy van calkowicie nie nadajacy sie do przewozu osob :!:

Iron_Marcin
12-10-2010, 21:36
jak to się mówi: kupę wiesz i kupę widziałeś. nie raz się jeździło na 'pace' dostawczaka, bo czasami to był jedyny dostępny środek transportu - lepsze to, niż tyrać kilkanaście-kilkadziesiąt kilometrów rowerem, bo nie każdego stać na 4 koła. kiedyś można było jeszcze motor kupić, jednak teraz... wszystko ze szkła i plastiku. ładnie wygląda, ale kruche. w dodatku horrendalnie drogie.
każdy, szczególnie w takich "miasteczkach na końcu świata" próbuje wiązać koniec z końcem, więc praca przy zbieraniu jabłek oznaczała dla niektórych zakup węgla na zimę (a ten jest niedorzecznie drogi; cena wzrasta jakieś 300% na drodze od wydobycia do pieca), lub po prostu żeby włożyć cokolwiek do garnka.

winę niestety ponosi kierowca, bo nie ważne, czy miałby w samochodzie pięciu pasażerów (bo VW miał zarejestrowanego na 6 osób), czy jechał tylko sam. nie jechał w sposób dostosowany do warunków. jeżeli mgła była wystarczająco gęsta, od ujrzenia ciężarówki do zderzenia prawdopodobnie minęło mniej czasu, niż żeby w ogóle zdać sobie sprawę z tego, co zaraz nastąpi. wina jest absolutnie jego.

wnioski z tego można wyciągnąć następujące:
-Volvo to naprawdę bezpieczne samochody (takiej marki była ciężarówka, z którą zderzył się Transporter. kierowca ma tylko lekkie obrażenia)
-we mgle należy zachować szczególną ostrożność
-społeczeństwo wielkomiejskie rzadko zdaje sobie sprawę z tego, jak świat wygląda naprawdę

Furvus
12-10-2010, 22:38
dzisiaj mieliśmy kolejny wypadek drogowy, tym razem znacznie poważniejszy w skutkach, niż zderzenie autobusu z wiaduktem w brandenburgii. tym razem postanowiono, że żałoba będzie trwała trzy dni, ale tylko w łódzkim i mazowieckim.

bardzo się cieszę, iż Gajowy Marucha nie wprowadził ogólnokrajowej żałoby (co Kaczor z całą pewnością by uczynił), gdyż mnie, jako wielkopolanina, ta tragedia praktycznie w żadnych stopniu nie dotknęła. wzruszyło mnie to, że tyle ludzi na raz zginęło, i w dodatku w takich dziwnych okolicznościach, ale 'to nie taka skala' - po prostu nie znałem ich, nawet z mediów.
Jakoś tak się składa że pomieszkuję w woj. mazowieckim, choć akurat dziś z niego wyjechałem, więc uciekłem od żałoby ;) i mnie również ta tragedia prawie zupełnie nie dotknęła. Tak naprawdę tego typu tragedie jak te dwa ostatnie wypadki drogowe dotykają głównie rodzin i znajomych ofiar, więc dziwne jest niejako zmuszanie do żałoby kilku milionów mieszkańców obydwu województw. Widzę, że PO przyjęło tu sprytną taktykę - nie ogłaszają żałoby w całym kraju, żeby nie budzić aż takich kontrowersji jak śp. Lech Kaczyński w takich przypadkach, ale jednocześnie ogłaszają na mniejszym terenie, żeby nie było zarzutów że nie ma żałoby. Swoją drogą dobrze, że w ciągu tych 3 dni nie ma żadnego ważnego dla mnie koncertu...

Lena
12-10-2010, 23:16
Volvo to naprawdę bezpieczne samochody (takiej marki była ciężarówka, z którą zderzył się Transporter. kierowca ma tylko lekkie obrażenia)

Nie no, bez przesady. Nie porównujmy ciągnika od tzw "TIRa" do dostawczaka. Gdzie siedzi kierowca tego pierwszego a o ile niżej kierowca drugiego? Inna strefa zgniotu. Oglądając zdjęcia widać, że Transporter aż wjechał pod zderzak Volvo.

Zakapior-san
13-10-2010, 07:25
-społeczeństwo wielkomiejskie rzadko zdaje sobie sprawę z tego, jak świat wygląda naprawdę
To niestety prawda, u mnie ludzie chodzą zbierać grzyby za 3 zł/kg bo za coś trzeba żyć. Co zrobić jak się nie ma układów na porządną pracę albo rodziny za granicą? Zdechnąć pod płotem?

13-10-2010, 16:43
wnioski z tego można wyciągnąć następujące:
-Volvo to naprawdę bezpieczne samochody (takiej marki była ciężarówka, z którą zderzył się Transporter. kierowca ma tylko lekkie obrażenia)
-we mgle należy zachować szczególną ostrożność
-społeczeństwo wielkomiejskie rzadko zdaje sobie sprawę z tego, jak świat wygląda naprawdę

Wg jest tylko jeden, jaki idi0ta dyga z 18toma chłopa na pokładzie, do tego we mgle?

PaskudnyPludrak
13-10-2010, 19:05
No ale o co chodzi przecież król na wygnaniu Kulfon twierdzi że jak ktoś się chce roz..... to tylko i wyłącznie jego prywatna sprawa i nikt nie ma prawa ingerować w to czym,jak i gdzie jezdzi :lol:

Iron_Marcin
13-10-2010, 21:06
społeczeństwo wielkomiejskie rzadko zdaje sobie sprawę z tego, jak świat wygląda naprawdę
Wg jest tylko jeden, jaki idi0ta dyga z 18toma chłopa na pokładzie, do tego we mgle?
przeczytaj i zastanów się nad tym

14-10-2010, 13:17
Przeczytałem, namyśliłem się i nadal twierdze, że trzeba być debilem, żeby to zrobić.

Elrond
14-10-2010, 13:47
Przeczytałem, namyśliłem się i nadal twierdze, że trzeba być debilem, żeby to zrobić.

Oni też by chcieli się nie tłoczyć:

http://diversityiscrap.com/wp-content/u ... people.jpg (http://diversityiscrap.com/wp-content/uploads/2010/04/bus-covered-in-people.jpg)

Ale warunki są jakie są ;) Tak samo w tym przypadku - woleli jechać w 18 w jednym busie i płacić grosze za przejazd(dzięki temu oszczędzając kilkaset zł miesięcznie na transporcie), niż luksusowo i komfortowo tych pieniędzy nie mieć. Mieli do tego prawo: ryzyk-fizyk. Nikt ich siłą nie pędził do tego busa.


No ale o co chodzi przecież król na wygnaniu Kulfon twierdzi że jak ktoś się chce roz..... to tylko i wyłącznie jego prywatna sprawa i nikt nie ma prawa ingerować w to czym,jak i gdzie jezdzi :lol:

Jeśli nie stanowi zagrożenia dla innych. Ze sobą niech robi co chce, np. jak chce sobie w środku zamontować stalowy kolec na kierownicy, by nie przeżyć nawet lekkiego zderzenia, to droga wolna.

14-10-2010, 15:44
Przeczytałem, namyśliłem się i nadal twierdze, że trzeba być debilem, żeby to zrobić.

Oni też by chcieli się nie tłoczyć:

http://diversityiscrap.com/wp-content/u ... people.jpg (http://diversityiscrap.com/wp-content/uploads/2010/04/bus-covered-in-people.jpg)

Ale warunki są jakie są ;) Tak samo w tym przypadku - woleli jechać w 18 w jednym busie i płacić grosze za przejazd(dzięki temu oszczędzając kilkaset zł miesięcznie na transporcie), niż luksusowo i komfortowo tych pieniędzy nie mieć. Mieli do tego prawo: ryzyk-fizyk. Nikt ich siłą nie pędził do tego busa.

Ależ ja nie twierdzę, że nie powinny jechać tym busem, tylko co to za kierowca, że wyprzedza starym Transporterem z 18 ludźmi na pokładzie w złych warunkach pogodowych.