PDA

Zobacz pełną wersję : Third Age - Problemy techniczne



Strony : [1] 2

Kyuzo
26-09-2010, 16:35
http://img24.imageshack.us/img24/7035/thirdagetotalwarbannerc.jpg

Jest to miejcie, w którym będą poruszane problemy związane z działaniem, instalacją itd wyjątkowo popularnego moda Third Age Total War.
W najbliższym czasie postaram się zaktualizować tego posta o najczęściej pojawiające się problemy wraz z ich rozwiązaniami.

Instalacja i download

Nie należy instalować wersji 2.0 na wcześniejsze, ponieważ prowadzi to do różnych błędów.

- potrzebny nam Medival 2 wraz z dodatkiem Kingdoms najlepiej w wersji 1.5
- teraz instalujemy Part1 (http://www.moddb.com/mods/third-age-total-war/downloads/third-age-total-war-20-part-1) i Part2 (http://www.moddb.com/mods/third-age-total-war/downloads/third-age-total-war-20-part-2) do folderu Medieval 2
- następnie wgrywamy najnowszy patch, również do folderu Medieval 2

Patch 2.1 (http://www.filefront.com/17150949/TATW_2.1_Patch.exe/)

Warto pamiętać żeby nie instalować gier, a już na pewno gier do których wgrywamy mody w folderze program files szczególnie w Windows 7.
Poza tym należy wyłączać UAC (http://technomat.pl/index.php/jak-wylaczyc-uac-w-win7-i-vista/) w windowsach Vista i 7.

CTD w custom battle ?

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=254394 czyli po naszemu:

- wchodzimy w custom battle
- wybieramy poziom osady Fort
- wybieramy kulturę Men
- ustawiamy dowolny poziom osady
- gramy

Jak przekształcić Eradior w Arnor:
[spoiler:2hpvrvan]
Dokładnie co trzeba zrobić:
-Aragorn musi żyć
-Sojusz z Gondorem
-posiadanie prowincji: Tarbadt , Hoarwell , Coldfelds i prowincji startowych
-w mieście Annúminas trzeba wybudować House of Kings ( Dom Królów) dostępne dopiero przy dużym mieście (large city)[/spoiler:2hpvrvan]

Jak pozbyć się pojawiających się z nikąt garnizonów w atakowanych miastach, nadmiaru armii AI czy pali po stronie wroga ? Odpowiedź poniżej :arrow:
[spoiler:2hpvrvan]
SKRYPT OBLĘŻEŃ

M2TW/mods/Third_Age/data/world/maps/campaign/imperial_campaign/campaign_script.txt

Trzeba odszukać linię
;#################### Garrison Script Version 1.3 #####################
I usunąć wszystko to co się znajduje pod nią aż dojdzie się do linii
;########################### MONEY SCRIPT ##############################
Zapisać zmiany


SKRYPT PIENIĘDZY

M2TW/mods/Third_Age/data/world/maps/campaign/imperial_campaign/campaign_script.txt

Trzeba odszukać linię
;########################### MONEY SCRIPT ##############################
I usunąć wszystko to co się znajduje pod nią aż dojdzie się do linii
;########################### SLAVE CONQUERORS ##############################
Zapisać zmiany


SKRYPT DARMOWYCH ARMII

M2TW/mods/Third_Age/data/world/maps/campaign/imperial_campaign/campaign_script.txt

Trzeba odszukać linię
;########################### SLAVE CONQUERORS ##############################
I usunąć wszystko to co się znajduje pod nią aż dojdzie się do linii
;########################## ADDITIONAL NAZGULS ##############################
Zapisać zmiany


SKRYPT PALI OBRONNYCH

M2TW/mods/Third_Age/data/world/maps/campaign/imperial_campaign/campaign_script.txt

Trzeba odszukać linię
;########################## Germanicu5 Stakes script ###########################
I usunąć wszystko to co się znajduje pod nią aż dojdzie się do linii
; keep script unfinised until last monitor termination
Zapisać zmiany

Wszystkie te zmiany nie są kompatybilne z zapisanymi stanami gry ze względu na zmiany w ważnym pliku gry.
Ale ja na waszym miejscu bym się z tym wstrzymał. Przy dobrych wiatrach jeszcze w ten weekend będzie nowy patch 1.3
I jeśli już robić tego typu zmiany to po nim. Osobiście usunąłem jedynie dodatkowe armie dla kompa (herosów zostawiłem), pale obronne i kasę. Skrypt obrony miast zostawiłem ale tylko dlatego, że chciałem pousuwać tylko niektóre miasta (stolice chciałem pozostawić nietknięte). Ale, że jestem leniwym człekiem to nici z tego wyszły ;)

Same te bonusy dla kompa w zamierzeniu twórców moda miały dać rozgrywce większego kopa. Ale tu zdania są podzielone wśród graczy. Zobaczymy co będzie dalej.[/spoiler:2hpvrvan]

kiuro
02-10-2010, 19:04
Witam serdecznie i proszę o pomoc!!

dostałem od kumpla TATW 2.0 + patch 2.1 + spolszczenie (jemu działa wszystko od pierwszej instalacji). zainstalowałem zgodnie z instrukcjami i niestety przy każdej próbie uruchomienia wyskakuje mi komunikat że mam w napędzie zły dysk... ktoś miał podobny problem? proszę o odpowiedź tutaj lub na gg 1722169. pozdrawiam.

mam świeżo kupiony oryginalny dodatek kingdoms z serii extra kalsyka , oraz wcześniej już zakupiony oryginalny medieval 2. wygrzebałem już na forum i w sieci że ludzie mają podobny problem z nowo kupionym dodatkiem który wynika z jakichś chorych zabezpieczeń antypirackich (securRom cośtam)... nie wiem co mam zrobić , to chore , ale nie mogę uruchomić niczego z dodatku , żadnej z kampanii ( za każdym razem wyskakuje że mam wrong disc inserted...)

Kyuzo
02-10-2010, 20:07
P.S. dałem posta również w temacie o problemach technicznych TATW ale tam narazie nikt się nie udzielał w przeciwieństwie do tego tematu , a zależy mi na tym żeby jak najszybciej móc pograć w to cudo...:)

Ten temat jest po prostu nowy jeszcze się nie rozkręcił ;)

Z tego co piszesz nie działają ci w ogóle kampanie z dodatku Kingdoms więc nic dziwnego, że i mod nie działa w końcu korzysta z pliku exe Kingdoms.
Więc to raczej pytanie do działu pomocy Kingdoms viewforum.php?f=98 (http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=98) i wygląda na to, że nie tylko ty masz taki problem viewtopic.php?f=98&t=6459 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=98&t=6459)
Coś jest nie tak z tą edycja dodatku... na razie trudno coś na to poradzić.

kiuro
02-10-2010, 20:30
już odpisywałem ale nie wiem dlaczego mój post zniknął. mam oryginalną wersję kingdoms z serii extra klasyka. problem tkwi w płytce dodatku do medievala 2 , a konkretnie w jego zabezpieczeniach antypirackich (securRom). są tak "dobre" że uznaje moją oryginalną płytę za niewłaściwą. rewelka.

blazenek
02-10-2010, 20:32
No to nic sie nie poradzi :( Chyba że wgrasz jakiegoś cracka pod kingdoms to może pomóc.

Kyuzo
02-10-2010, 21:26
Po pierwsze ckack`i uniemożliwiają grę przez internet.
Po drugie skoro to problem z kupiona oryginalną grą najlepiej zwrócić się do sprzedawcy lub bezpośrednio do CD Projektu z reklamacją.
Ewentualnie skorzystać z tego formularza http://www.cdprojekt.pl/support/notify/ ... _Krolestwa (http://www.cdprojekt.pl/support/notify/1036/Medieval_II_Total_War_-_Krolestwa)

Ten wątek powinien być kontynuowany tutaj viewtopic.php?f=98&t=6459 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=98&t=6459)

George
09-10-2010, 18:51
Witam.
Nie działają mi bitwy, ani gracza, ani w kampanii. Pasek ładuje się do końca, pojawia się czarny ekran i tylko kursor się obraca :) Wie ktoś jak temu zaradzić? Z góry dziękuję. (Mam TATW 2.1)

Kyuzo
09-10-2010, 19:50
Hmm dosyć dziwny błąd stawiał bym na jakiś problem z kartą graficzną, ale zakładam, że Medieval 2 ci działa dobrze więc to raczej odpada.

Może zainstalowałeś TATW 2 na starszą wersję. Najlepiej usunąć folder TATW i zainstalować jeszcze raz.
Jakiego masz windows`a i gdzie masz zainstalowanego Medka2 i czy grałeś w jakieś inne mody były z nimi podobne kłopoty ?

.:PW:.Hektor
10-10-2010, 09:34
Wie ktoś może dlaczego mnie wywala na innych mapach niż trawiaste? Może powinienem jakiegoś hotfixa zassać czy coś?

George
10-10-2010, 12:04
Hmm dosyć dziwny błąd stawiał bym na jakiś problem z kartą graficzną, ale zakładam, że Medieval 2 ci działa dobrze więc to raczej odpada.

Może zainstalowałeś TATW 2 na starszą wersję. Najlepiej usunąć folder TATW i zainstalować jeszcze raz.


Medieval II i królestwa działają bez problemu. TATW 2 to jedyna wersja tego moda jaką instalowałem, z wcześniejszymi nie miałem styczności. Próbowałem już reinstalacji moda ale nadal to samo :evil:


Jakiego masz windows`a i gdzie masz zainstalowanego Medka2 i czy grałeś w jakieś inne mody były z nimi podobne kłopoty ?
Z innymi modami ani z podstawką nigdy nie miałem problemów. Medka mam zainstalowanego pod xpekiem, ale na drugim dysku mam jeszcze win 7. Może spróbować zainstalować to wszystko pod 7?? Ale słyszałem, że na tym systemie też jest sporo błędów z modem :?

10-10-2010, 12:25
Hmm dosyć dziwny błąd stawiał bym na jakiś problem z kartą graficzną, ale zakładam, że Medieval 2 ci działa dobrze więc to raczej odpada.

Może zainstalowałeś TATW 2 na starszą wersję. Najlepiej usunąć folder TATW i zainstalować jeszcze raz.


Medieval II i królestwa działają bez problemu. TATW 2 to jedyna wersja tego moda jaką instalowałem, z wcześniejszymi nie miałem styczności. Próbowałem już reinstalacji moda ale nadal to samo :evil:


Jakiego masz windows`a i gdzie masz zainstalowanego Medka2 i czy grałeś w jakieś inne mody były z nimi podobne kłopoty ?
Z innymi modami ani z podstawką nigdy nie miałem problemów. Medka mam zainstalowanego pod xpekiem, ale na drugim dysku mam jeszcze win 7. Może spróbować zainstalować to wszystko pod 7?? Ale słyszałem, że na tym systemie też jest sporo błędów z modem :?

Moda jak instalowałeś to podaj ścieżkę ;) i rozumiem że użyłeś trzech plików do jego instalacji?

George
15-10-2010, 15:25
Moda jak instalowałeś to podaj ścieżkę ;) i rozumiem że użyłeś trzech plików do jego instalacji?

Ścieżka standarodwa, Program Files\SEGA\Medieval II Total War

Trzech plików? Instalowałem part 1 i part 2 i wystąpił ten problem, o którym pisałem. Potem zainstalowałem patch 2.1 ale bitwy nadal nie działały, więc usunąłem moda i zainstalowałem w ten sam sposób drugi raz ale to nic nie dało :cry:

16-10-2010, 17:43
Proszę mnie dobrze zrozumieć, nie żebym się czepiał,po prostu muszę wiedzieć dokładnie, ja napiszę, jak ja instalowałem, spróbuj tego samego...Nim zaczniesz powtórnie próby z instalacją moda, spróbuj odpalić kampanię z Medkiem 2, i z którymś z dodatków, czy normalnie kampania chodzi...Jeżeli tam są problemy, to kwestia gry, czyli trzeba jeszcze raz grę zainstalować. Teraz jak instalowałem moda, że chodzi bez problemowo, jak i inne...
Grę mam zainstalowaną na dysku
D:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War\
ale gdy klikam na pierwszy plik instalacyjny moda wyskakuje, mi coś takiego, domyślne miejsce instalacji
C:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War
zamieniam na swoja lokację
D:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War\
i tak z każdym plikiem
Mogło być tak, ze miałeś jakiegoś moda wcześniej zainstalowanego, zmieniałeś jakieś pliki itp....
Tak jak napisałem, tak przeprowadzałem instalacje moda, nie inaczej.
pozdrawiam

Asasyn
28-10-2010, 13:35
Third Age 2.1 czemu nie moge Wybudować lepszych koszarów?

gram na Hard i Hard





mam kolo 240 ture i czemu nie moge Wybudować lepszych koszarów? Mam Cytadele a mam zwykle 3 lvl koszary !! a mógłbym juz 6lvl
jakiś błąd??


gram gondorem

wiare gondolska mam na 100%

31-10-2010, 07:04
Third Age 2.1 czemu nie moge Wybudować lepszych koszarów?

gram na Hard i Hard





mam kolo 240 ture i czemu nie moge Wybudować lepszych koszarów? Mam Cytadele a mam zwykle 3 lvl koszary !! a mógłbym juz 6lvl
jakiś błąd??


gram gondorem

wiare gondolska mam na 100%

Coś więcej może? Jak duże miasta masz? Czy grasz na submodach, czy mieszałeś w plikach, czy grałeś na konsoli?

.:PW:.Hektor
01-11-2010, 07:40
Ja mam taki problem. Włączam bitwę na innej mapie niż trawiaste (w kampanii ten błąd nie występuje) załaduje się cały pasek i nagle łubudu błyski, dym i huki i wypadam na pulpit. Mam Windowsa Viste 32bitowy. Komputer spełnia wymagania gry nawet ma znacznie więcej. Mam 300GB wolnej pamięci. Nie używam sub modów. Nie zmieniałem nic w plikach. A moda mam tutaj C:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War. W załączniku dodałem dxdiag. Nie wiem co jeszcze chcecie wiedzieć. A medievala mam oryginał
P.S. Próbowałem reinstalować parokrotnie i instalowałem jako administrator by dać mu wszystkie tam prawa dostępu.

Kyuzo
01-11-2010, 09:45
Nie wiem zupełnie dlaczego działa ci tylko ta jedna bitwa z custom, ale skoro masz tyle wolnej pamięci. Zakładam, że chodzi o pojemność dysku :?
To najpierw usuń folder TATW, a następnie skopiuj całego Medka2 na inną partycję lub chociaż do innego folderu niż program files (w ogóle nigdy tam nie instaluj gier, tak profilaktycznie) i dopiero zainstaluj TATW w tym skopiowanym medku2 TATW.
Oczywiście instalujesz wyłącznie wersję 2.0 plus patch 2.1
I upewnij się, że masz wyłączony UAC (http://www.tarnaski.eu/blog/jak-wylaczyc-user-account-control-uac-w-windows-vista/)

Matisek
03-11-2010, 17:27
usunąłeś plik descr_geography w folderze medka?

Krzyzak
06-11-2010, 08:57
A ja mam inny problem. Nie mogłem odinstalować wcześniejszych wersji TA, więc zainstalowałem 2.0 w folderze Sega. 1 part stworzył folder mods. Przy wyborze ścieżki instalacji 2 partu wybrałem SEGA-mods-Third Age. Part 2 tym razem utworzył swój folder w folderze Third Age. Gdy klikam na plik exe to:
http://img180.imageshack.us/img180/9844/bladwta.jpg

Kyuzo
06-11-2010, 09:38
Wystarczyło usunąć folder TATW, a nawet trzeba było. Teraz wystarczy postąpić tak samo.

A oba part`y instaluje się do folderu głównego Medieval`a.
To chyba łatwo stwierdzić po tym, że powstał folder w folderze. Raczej nie ma sensu odpalać takiej instalacji :twisted:
Poza tym trzeba jeszcze zainstalować patch 2.1


Instalacja i download

Nie należy instalować wersji 2.0 na wcześniejsze, ponieważ prowadzi to do różnych błędów.

- potrzebny nam Medival 2 wraz z dodatkiem Kingdoms najlepiej w wersji 1.5
- teraz instalujemy Part1 i Part2 do folderu Medieval 2
- następnie wgrywamy najnowszy patch, również do folderu Medieval 2

Krzyzak
06-11-2010, 11:13
A czy jeśli usunął bym folder z TA 1.4 w folderze mods to, gdyby nie daj Boże 2.0 się nie zainstalowało, a j bym chciał zainstalować jeszcze raz 1.4 to mogły, by wystąpić jakieś problemy ?

Kyuzo
06-11-2010, 12:17
Sprawa wygląda tak, ze TATW 1.4.1 jak i 2.1 mają taką samą nazwę folderu Third_Age.
Jeśli masz zainstalowane 1.4.1 i wszystko ci dobrze działa to jeśli masz miejsce na dysku poprostu go gdzieś przenieś.
Teraz zainstaluj TATW 2.1 zgodnie z instrukcją i graj 8-)

Nalo
06-11-2010, 21:08
Czy może mi ktoś powiedzieć jaki skrypt do czego służy? Bo raczej nie chcę wyłączać czegoś co tylko przyniesie mi niekorzyść w grze. Poza tym jak wyłączyć skrypt garnizonowania i jak zrobić 1 normalnego Balroga a nie z 10?

PS: Gdzie mam znaleźć tych jeźdźców Rohanu Gandalfem? Szukam ich po całym westfold i ich nie ma.
PS2: Jak pokonać Diana (czy jak mu tam - tego z haradu, którego mam Faramirem pokonać) Ma on chyba 2000 żołnierzy a ja 1200.

Kyuzo
07-11-2010, 09:43
Co do skryptów to tutaj (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=126732#p126732) masz opis części z nich.
Ogólnie nie trudno się tam połapać nawet jak się nie zna angielskiego (translator google (http://translate.google.pl/#) pomoże).

Natomiast liczebność oddziałów w kampanii niestety nie może zejść poniżej pewnego poziomu. Można to obejść w custom battles.

Natomiast w sprawie kampanii drużyn pierścienia lepiej zapytaj w tym temacie (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=6489)

mazurre
17-11-2010, 16:41
mam problem... z calym mode niby wszystko jest w porzadku ale gdy wlaczam jakakolwiek bitwe to moja konsola dowodzenia jest cala biala...

Krzyzak
17-11-2010, 17:02
Instalowałeś 2.0 na wcześniejsze części ? Jeśli tak to pewnie to jest powodem. Odinstaluj najlepiej 2.0, potem usuń wszelkie wcześniej wersje TA i zainstaluj 2.0 jeszcze raz, bo to samodzielny mod.

mazurre
18-11-2010, 17:17
tylko ta wersje moda instalowalem...

Krzyzak
18-11-2010, 17:23
Wersja 2.0 tak ? W takim razie zainstaluj 2.1 i powiedz co się stało.

mazurre
18-11-2010, 18:00
dalej to samo

Krzyzak
18-11-2010, 18:27
W takim razie spróbuj reinstallu i najwyżej prześlij screena.

The_Monster
19-11-2010, 15:57
Mam taki problem.
Podczas instalacji patcha 2.1
http://img99.imageshack.us/img99/9796/lotrt.jpg (http://img99.imageshack.us/i/lotrt.jpg/)

Kyuzo
19-11-2010, 19:27
Wygląda na błąd pliku instalacyjnego. Radził by ściągnąć jeszcze raz może z innego źródła.
Ewentualnie zainstaluj jeszcze raz nie usuwając folderu TATW.

Dagorad
24-11-2010, 05:03
Na najnowszej wersji też są te pale obronne? Jeżeli tak to w jakim miejscu? Usunąłem Balrogi, Saurona i Nazgule czy może to spowodować jakiś błąd w normalnej kampanii lub tej drużyny?

Xavit
25-11-2010, 14:12
Macie czasem taki błąd: medieval 2: total war encountered an unspecified error and will now exit. ?
U mnie wyskakiwało po kilka razy ( po wczytaniu i zagraniu tego samego) w dwóch momentach (gram elfami z Lorien):
- gdy mordor po oblężeniu Cair Andros pod moją kontrolą przypuszczał szturm na miasto
- gdy atakuję armię Haradu znajdującą się w północnej części prowincji Tir Ethraid ( w trakcie bitwy)
Dosyć denerwujący ten błąd.

Krzyzak
25-11-2010, 14:32
Xavit mam to samo :x Nie mogę zagrać bitwy po wczytaniu save`a bo wywala do pulpitu i muszę zaczynać turę od nowa automatycznym zapisywaniem :roll:

29-11-2010, 22:56
Xavit mam to samo :x Nie mogę zagrać bitwy po wczytaniu save`a bo wywala do pulpitu i muszę zaczynać turę od nowa automatycznym zapisywaniem :roll:

Nie masz jeszcze jakiś modów? ;) Grzebałeś w plikach? ;)

Krzyzak
30-11-2010, 12:18
Owszem Eutychesie, posiadam the Beacons of Gondor :P

01-12-2010, 10:27
Owszem Eutychesie, posiadam the Beacons of Gondor :P
Nigdy mi ten mod nie wywalił, wierzcie czy nie, wcześniej opisywałem jak instalować mody itd...Tak samo Kyuzo, założył osobny temat, są mody po to robione, żeby modyfikować pewne sprawy, a jak jeszcze sami zaczynacie kombinować to tak jest. Ostrzegałem, ze mody mimo że tworzą oddzielne foldery, mają to o siebie, że przy większej ilości wysypują się, gdyż są tak zwane współdzielone pliki i nagle robi się kaszana. To na razie tyle ode mnie ;)

Clear
09-12-2010, 06:31
Witam
Mam znany problem z banerkami...i w podstawce i w tatw poznikaly ( banery jednostek na polu bitwy). Jeszcze w tatw moglbym to jakos przezyc , ale problem jest w multi gdzie to naprawde przeszkadza.
Pamieta ktos moze jak przywrocic proporce?
pozdr

Krzyzak
09-12-2010, 09:47
Instalowałeś 2.0 na wcześniejsze wersje ?

Clear
09-12-2010, 11:57
hmm....no to nie mialoby nic do rzeczy bo we wczesniejszej wersji byl ten sam problem , a jeszcze wczesniejszej nie bylo ;)
Podsumowujac prosze jedynie o wskazanie linijek najprawdopodobniej w pliku "data" gdzie nalezy zmienic wartosci.
A oczywiscie instalowalem na czystego medka ;)
Dzieki

Krzyzak
09-12-2010, 14:59
Nie należy instalować wersji 2.0 na wcześniejsze, ponieważ prowadzi to do różnych błędów.
Więc chyba jednak ma :)

Kyuzo
09-12-2010, 15:01
mods\Third_Age\TATW.cfg

show_banners = 0 zmienić na 1

Clear
09-12-2010, 15:13
mods\Third_Age\TATW.cfg

show_banners = 0 zmienić na 1

Bardzo dziekuje. Wlasnie o to chodzilo. W analogicznym pliku w medku trzeba zmienic to samo.


Nie należy instalować wersji 2.0 na wcześniejsze, ponieważ prowadzi to do różnych błędów.
Więc chyba jednak ma :)

No tak, masz racje.Oczywiscie to przeczytalem Ja pisalem o tym ze we wczesniejszej wersji byl ten sam problem , jednak nie dalo sie jej zainstalowac na stara bo takiej nie bylo, a co za tym idzie problem tkwil gdzie indziej ;)

fedd
09-12-2010, 23:15
Po 165 turach gry, nie mogę rozegrać 166. - zmiana tury zawiesza się na działaniach Mordoru. Jak sobie z tym poradzić?

12-12-2010, 20:17
Tradycyjnie napisz dokładnie w jaką wersję moda grasz, tzn. czy grzebałeś w plikach, czy dodawałeś jakieś submody, czy masz inne mody na Medku. Jak napiszesz, to pokombinujemy. ;)

krecik005
08-01-2011, 11:03
Ja mam problem który polega na wywalaniu do pulpitu z błędem Medieval napotkał podczas kampanii gdy pojawia się jakiś filmik np. o inwazji
Prosze o pomoc ! :)

Krzyzak
08-01-2011, 12:43
Instalowałeś TA na poprzednie wersje ? Wywala tylko przy filmikach ?

krecik005
08-01-2011, 13:34
Nie na żadną inną od razu 2.0
Nie tylko bardzo rzadko podczas wczytywania bitew!
Mam oryginalna wersje obydwu gier !!

Krzyzak
08-01-2011, 15:30
A jakieś submody instalowałeś ? Reinstallu próbowałeś ?

krecik005
08-01-2011, 18:14
NIE!
Ale to jest trochę dziwne bo w kampanii Drużyny wyświetlają się filmiki normalnie ! :shock:

seb
12-01-2011, 21:19
Czy ktoś orientujący się w sprawie mógłby mi powiedzieć co należy zrobić, aby w TATW 2.1 flagi uciekających jednostek na polu bitwy migały jak w medievalu ? W konfigu zmieniłem wartość show_banners na 1 i się elegancko pokazały ale nic ponadto.

vanadain
14-01-2011, 21:22
Mam problem natury technicznej.
Chcę pograć w kampanie drużyny i klikam w followerschip campain, mam takie menu wyboru, gdzie jest na liście tylko jedna kampania, zaznaczam ją klikam next, ustawiam VH klikam next, ale zamiast przenieść mnie do kampanii to wywala mnie do tego menu, w którym przed chwila bylem z wyborem kampanii z listy.

blazenek
14-01-2011, 22:05
Mam problem natury technicznej.
Chcę pograć w kampanie drużyny i klikam w followerschip campain, mam takie menu wyboru, gdzie jest na liście tylko jedna kampania, zaznaczam ją klikam next, ustawiam VH klikam next, ale zamiast przenieść mnie do kampanii to wywala mnie do tego menu, w którym przed chwila bylem z wyborem kampanii z listy.

Instalowałeś wersje 2.0/2.1 na wcześniejsze albo po usunięciu poprzednich wersji nie usunąłeś folderu? Jeśli tak to reinstal i usunięcie całego folderu z modem pomoże ;) Chyba że problem tkwi w czym innym

15-01-2011, 11:07
Reinstalacja moda, sprawdź czy zwykła kampania chodzi, a także czy medek normalnie ci się odpala...

vanadain
15-01-2011, 23:51
Zwykła kampania śmiga jak tralala i zwykły medek też.
Czy problemem może być to że mam zainstalowanego submoda Baron Samedi's enhancing submods compilation?

krecik005
22-01-2011, 22:22
POMOŻE MI KTOŚ ? :)

Arwiodx
27-01-2011, 17:57
Witam;) ja mam taki sam problem.W czasie bitew pasek jednostek jest biały ;/ Mam wersje 2.0 (czy jest możeliwe że to wina tego że nie mam zainstalowanego patcha 1.5 do kingdoms) (wcześniej nie miałem third age )

Araven
27-01-2011, 18:12
Witam;) ja mam taki sam problem.W czasie bitew pasek jednostek jest biały ;/ Mam wersje 2.0 (czy jest możeliwe że to wina tego że nie mam zainstalowanego patcha 1.5 do kingdoms) (wcześniej nie miałem third age )

Hm. Dawno nie grałem w Third Age ale moja propozycja jest taka skoro masz wersję 2.0 to wgraj patch który podniesie wersję Twojej gry TATW do 2.1 to powinno pomóc. Jak wgranie patcha nie pomoże na ten biały pasek jaki Ci się pojawia to może rzeczywiście być wina tego, że nie masz patch 1.5 do Kingdoms. Wtedy ja bym odinstalował TATW wgrał patch 1.5 do Kingdoms i znowu zainstalował TATW 2.0 + patch do niego = wersja 2.1. Pozdrawiam.

Arwiodx
27-01-2011, 18:28
dzięki wielkie ;P za 15min zobacze czy pomogło ;))
Nareszcie będzie upragniony mod :P

Araven
27-01-2011, 18:36
dzięki wielkie ;P za 15min zobacze czy pomogło ;))
Nareszcie będzie upragniony mod :P

Mam nadzieję, że po instalacji patcha do TATW sobie pograsz bez białego paska. Daj znać czy instalacja patcha pomogła. Oby. ;)

Arwiodx
27-01-2011, 18:44
no i pomogło ;) wielkie dzięki :P
Pozdrawiam

chochlik20
28-01-2011, 01:08
Mój problem nie dotyczy akurat ani instalacji ani patchów, mam kłopot podczas samej gry. Stary temat został zamknięty postanowiłem zapytać się Was tutaj: grałem Gondorem na h/h udało mi się zając Minas Morgul gdzieś koło 20 tury, zaraz potem twierdze obok niej i ucieszony wiele radowałem gębę a tu!!! o zgrozo pojawia się pełna armia mordoru. Pewnie załatwiłbym ją bez problemu gdyby nie: urukowia piechota!, urkowi łucznicy oraz 2 oddziały ulug-hai!! poniosłem sromotną klęskę - Faramir i Boromir zginęli. :x :x :x skąd się pytam komp wytrzasnął tak wcześnie tak dużą armię?? Podobnie miałem jak grałem krasnoludami vh/vh koło 40 tury pojawia się pełna goblińska armia z 2 oddziałami troli, 6-7 oddziałami ciężkiej goblińskiej piechoty. Ktoś mi doradzi co powinienem wywalić aby nie mieć więcej takich niespodzianek. Dalszy sens gry gdy komp dysponuje takimi jednostkami jest bez sensu...

Arwiodx
28-01-2011, 11:10
twórcy tego moda tak to właśnie zrobili żeby było trudniej.Tutaj jest do ściągnięcia plik który ci pomoże.Zastąp stary plik tym ;) w pierwszym poście jest link
Pozdrawiam ;)

Arwiodx
28-01-2011, 11:12
viewtopic.php?f=30&t=6489&start=80 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=6489&start=80)

chochlik20
28-01-2011, 12:42
dzięki mam nadzieję, że pomoże

Arwiodx
28-01-2011, 15:34
i jak pomogło :?:

teri23pl
31-01-2011, 14:42
Mam 4 problemy . Prosze o pomoc

1 . W bitwie niema dzwięku , czy to normalne ?
2 . Gdy mam mape świata i chcem wczytać gre to mi gra sie wyłacza
3 . Gdy chcem zagrac w własną bitwe w obrone zamku i klikam w cytadele żebym np miał to gra sie wyłacza
4 . Jak zagrać w obronego helmowego jaru w własną bitwe .

Kyuzo
31-01-2011, 17:01
Odp.:

1. Nie
2. Aha
3. - wchodzimy w custom battle
- wybieramy poziom osady Fort
- wybieramy kulturę Men
- ustawiamy dowolny poziom osady
- gramy
4. :?:

Ogólnie radze osunąć folder TATW i zainstalować jeszcze raz wersje 2.0 i patcha 2.1

teri23pl
31-01-2011, 18:06
A na te punkty 1 i 2 poradzi ktoś ?
A i co do tej wlasnej bitwy nacisnełem na fort to także sie wyłacza

chochlik20
31-01-2011, 21:39
i jak pomogło :?:
mam wersje 1.4.1 i bałem się zdeka podmieniać, więc nie zrobiłem, wywaliłem skrypt darmowych armii. Zacząłem grać kampanie rohanem i po zajęciu Isengradu nie pojawiła się żadna potężna armia więc jest ok

erty123456
01-02-2011, 15:52
Witam. Jestem tu nowy i mam pewien problem. Mam Third Age: Total War w wersji 2.1 i nie mogę w custom battle zrobić oblężenia.
Za każdym razem kiedy wybieram np. Large city to wywala mnie do pulpitu :( . Z góry dzięki.

01-02-2011, 16:16
Witam. Jestem tu nowy i mam pewien problem. Mam Third Age: Total War w wersji 2.1 i nie mogę w custom battle zrobić oblężenia.
Za każdym razem kiedy wybieram np. Large city to wywala mnie do pulpitu :( . Z góry dzięki.


CTD w custom battle ?



- wchodzimy w custom battle
- wybieramy poziom osady Fort
- wybieramy kulturę Men
- ustawiamy dowolny poziom osady
- gramy

erty123456
02-02-2011, 10:25
Dzięki. :)

zborek
17-02-2011, 16:38
Witam serdecznie,
mam problem z submodem "Samedi's Gameplay Enhancing Submods Compilation for TATW 2.1", mianowicie czas trwania tury przeciwnika jest kilkukrotnie dłuższy niż na czystym TATW 2.1. Wszystko instalowałem na czystym systemie zgodnie z instrukcjami. Jedyna ingerencja z mojej strony to usunięcie skryptów odpowiedzialnych za dodatkowe fundusze i pojawianie się armii podczas oblegania miast przeciwnika itp. Czy moja ingerencja mogła spowodować takie problemy? Jeżeli nie, to z czym jest to związane? Z góry dziękuję za pomoc.

Araven
17-02-2011, 17:07
Jak nie masz CTD to wszystko ok. Po prostu w tym submodzie jest sporo dodatkowych bajerów i kilka nowych skryptów i dlatego tura trwa dłużej niż w czystym TATW (bo komp dłużej mieli te dodatkowe skrypty ;) ). To, że usunąłeś część campaign script raczej przyśpiesza tury niż je spowalnia. Nie martw się. A ile ta tura trwa Ci w sekundach tak na oko?

zborek
17-02-2011, 19:02
Tury wszystkich graczy sterowanych przez AI to około 200 sekund. Dla czystego TATW (jak dobrze pamiętam) było to kilka lub klilkanaście sekund. Obecnie jestem w trakcie 30 tury kampanii. Jeżeli jest to normalne to trzeba będzie się dostosować i w przerwach herbatę zaparzać :) Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Araven
17-02-2011, 19:40
Tury wszystkich graczy sterowanych przez AI to około 200 sekund. Dla czystego TATW (jak dobrze pamiętam) było to kilka lub klilkanaście sekund. Obecnie jestem w trakcie 30 tury kampanii. Jeżeli jest to normalne to trzeba będzie się dostosować i w przerwach herbatę zaparzać :) Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
Hm. 200 sekund to długo... a tak spytam czy wyłączyłeś w menu podgląd ruchów AI ???. Jak nie wyłączyłeś to WYŁĄCZ :P a tura bardzo przyspieszy :mrgreen: . Niestety musisz zacząć kampanię od nowa. (Obstawiam, że masz włączony podgląd ruchów AI :P i stąd te długie tury). U mnie w Baron tura trwała poniżej 30 sekund. Obecnie mam innego submoda do TATW i tura trwa około 20 sekund. Pozdrawiam. Daj cynk czy dobrze obstawiłem z tym podglądem ruchów AI ok?

zborek
17-02-2011, 20:33
Masz rację, mam włączony podgląd ruchu graczy AI. Całe szczęście, że dopiero rozpocząłem kampanię, dzięki jeszcze raz za pomoc. Nie wiesz może czy jest dostępny sam mod Reforging Elven Factions? Odnośnik na twcenter odsyła mnie do strony, z której nic nie rozumiem.

Araven
17-02-2011, 20:54
Witam. Cieszę się, że pomogłem ;) A o tym submodzie to nie wiem czy jest dostępny osobno. Podaj link do niego to spojrzę w wolnej chwili. Pozdrawiam.

zborek
17-02-2011, 21:41
Doczytałem trochę i wychodzi na to, że to Baron Samedi dopasował tego moda pod wersję 2.1. Tu jest link do moda Reforging (bynajmniej do tej strony prowadzi odnośnik) http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=269194

Araven
17-02-2011, 22:25
Doczytałem trochę i wychodzi na to, że to Baron Samedi dopasował tego moda pod wersję 2.1. Tu jest link do moda Reforging (bynajmniej do tej strony prowadzi odnośnik) http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=269194
Na ile rozumiem to mody z tego linku to osobna bajka. Raczej bym ich nie instalował - mają specyficzne zasady rekrutacji - zwłaszcza Lore - na razie zostań przy kompilacji Baron Samedi`s 2.0. Jak chcesz spróbować czegoś nowego to ściągnij to co mam ja a co polecił Eutyches tj. MassiveOverhaulSubmod pod czyste TATW 2.1 (ta kompilacja zawiera w sobie Baron Samedi + sporo innych rzeczy i nowych submodów :mrgreen: oraz rewelacyjną muzykę, dużo motywów z filmu, ale też nieco bardziej wywala niż Baron :lol: . Ale po patch 3.2 do MOS jest już ok. Poza tym kompilacja MOS ciągle się rozwija a Baron Samedi stanęło na 2.0 i nie wygląda by poszło dalej. Link do niej tj. do MOS jest następujący: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=419958. Pozdrawiam.
P.S. (Jak dopiero zacząłeś grać w Baron S. 2.0 - to pograj na nim trochę - to fajna i stabilna kompilacja, nie ma co pochopnie zmieniać submodów co parę dni). ;)

zborek
20-02-2011, 13:59
MOSa miałem zainstalowanego, ale wyrzucał mi częste CTD. Niemniej dzięki za porady, pogram chwilę w TATW, przynajmniej dopóki Shogun 2 się pokaże :)

Araven
20-02-2011, 14:27
MOSa miałem zainstalowanego, ale wyrzucał mi częste CTD. Niemniej dzięki za porady, pogram chwilę w TATW, przynajmniej dopóki Shogun 2 się pokaże :)
Witam. Masz rację MOS dość mocno wywalał ale od wersji 4.1 jest zdecydowanie lepiej. To jest wg mnie najlepsza kompilacja do TATW 2.1 o ile Gość zdoła ją całkowicie ustabilizować, a już to niemal zrobił w patchu 4.1. Muza jak tam jest i masa fajnych dodatków i bajerów jakich nie ma w Baron Samedi` 2.0 powoduje, że to wyjątkowa kompilacja. Ale dopóki nie będzie całkowicie stabilna to będzie sobie czekała u mnie na dysku. Gram w MOS 4.1 w przerwach od rozgrywki w najlepszego moda w jakiego grałem czyli Bellum Crucis 6.1 :twisted: Pozdrawiam.

LordTom
27-02-2011, 20:11
Witam, od razu przejdę do rzeczy, mianowicie posiadam Medieval 2 Kingdoms 1.5, na czym zainstalowany mam TATW z patchem 2.1 w wersji polskiej (TATW_2_PL_v_1.01). Gram Fellowship Campaign , doszedłem do momentu bitwy o Minas Tirith, po wygraniu tej bitwy otrzymuję zadanie. Chcą abym odciągnął uwagę pod czarną bramą aby Frodo mógł spokojnie wrzucić pierścień. Otóż, po zaatakowaniu Czarnej Bramy, bitwa ładuję się i ładuję. Po chwili gra jakby minimalizuję się, zostaje czarne okno a na nim komunikat "Medieval 2: Total War Napotka". Myślę sobię, dobra mam save'a. Ponownie włączam grę, naciskam Kontynuj Kampanie, to samo, wczytaj grę i znów to samo. Proszę o pomoc. Jeżeli ten temat był poruszany wcześniej przepraszam za niedopatrzenia .

radoxx4
20-03-2011, 16:38
Może ktoś poradzi czemu na TATW 2.1 +MOS 4.2 nie działa mi Fellowship Campagin, nie mieszałem w plikach gry. włączam fellowship campagin, klikam znów na linijkę z tym, potem poziom VH a potem wraca to do punktu wyjścia!

Araven
20-03-2011, 17:08
Bo ta kampania nie działała w 4.0 w 4.2 chyba też nie działa. Autor to pisał na TWC. Nie wiem jak w 5.0 bo czekam na poprawiona instalkę.

Mister2343
21-04-2011, 17:46
Zainstalowałem mod do medivala 2 total war kingdom a dokładnie third age wszystko działa oprócz bitwy a dokładniej w panelu jednostek w czasie bitwy jest biały pasek i nie wiem od czego to bardzo proszę o pomoc :(

Przemysł II
21-04-2011, 18:10
Po pierwsze nie zakładaj nowego wątku o wszystko mówiącym temacie ;) Masz temat o tym modzie i tam pisz.
Po drugie sprecyzuj w jaką wersję grasz. Kiedyś podobno zdarzały się właśnie takie przypadki. Jeżeli nie masz zainstalowanego patcha 2.1 to go zainstaluj. więcej w tym temacie na dole strony.
viewtopic.php?f=30&t=6442&start=40 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=6442&start=40)

PS. Google nie boli.

Tematy połączone 8-) Kyuzo

Mister2343
22-04-2011, 21:34
ok sorry ale już rozwiązałem ten problem patchami ale pojawił się następny nie mam wszystkich jednostek np. jak gram Mordorem to nie mogę budować troli bo patrzyłem na budynki dostępne i tam nie ma tych jednostek dostępnych w żadnym budynku , a w własnej bitwie są wszystkie jednostki . Może wiecie co jest przyczyną tych braków ;)

Piter
24-05-2011, 17:08
Ta gra jest już w wersja 2.0 na forum angielskim, ciekawie to wygląda, właśnie zacząłem ściągać ;)

Gregooory
01-07-2011, 17:32
witam, mam taki problem; otoz gdy chce w oknie dyplomacji z orkami mglistymi wymienic miasta Rivendell za Posterunek orkow wywala mnie do wina (Napotka), probowalem zrobic to troche inaczej czyli np najpierw oni mi posterunek i zawieszenie broni a pozniej ja im za friko rivendell, nie wychodzi, mysle ze moze byc to spowodowane ze w tej turze co chce dokonac transakcji dostalem informacje o zwolaniu inwazji na rivendell ktore jest na poczatku tury w rekach orkow... czy to wina tego ze inwazja zostala dopiero zwolana i w tej samej turze przejmuje rivendell i chce sie go pozbyc czy moze problem tkwi w samym rivendell? prosilbym o pomoc w rozwiazaniu tego problemu bardzo mi zalezy zeby ograbic miasto i sie go szybko pozbyc za zawieszenie broni by nieprowokowac wojen z reszta wrogich nacji (PS. gram krasnalami)... z gory dzieki, pozdro

Araven
01-07-2011, 18:05
Witam. Osobiście uważam, że jest to związane z inwazją w tej samej turze zwołaną na Rivendell jakie chcesz wymienić. Grasz na czystym TATW 2.1? Czy masz jakieś submody? Pozdrawiam.

Gregooory
01-07-2011, 19:24
czyste niby jesli nie liczyc spolszczenia i wgralem jakies pliki ktore daja ze krasnale rzucaja toporami nie wloczniami, pozatym nic wiecej

01-07-2011, 20:09
czyste niby jesli nie liczyc spolszczenia i wgralem jakies pliki ktore daja ze krasnale rzucaja toporami nie wloczniami, pozatym nic wiecej
spolszczenie działa bezawaryjnie, ale jest zrobione na wersję TA 2.1 i basta :) I każde mieszanie powoduje zwiechy, ma tak się z każdym spolszczeniem, bo sa one robione pod dane wersje gry :)

Gregooory
01-07-2011, 20:32
juz problem rozwiazalem przeczekalem jedna ture i juz moglem dokonac transakcji, faktycznie problem powstal przez inwazje zwolana w tej samej turze... dzieki wszystkim za pomoc

01-07-2011, 20:37
juz problem rozwiazalem przeczekalem jedna ture i juz moglem dokonac transakcji, faktycznie problem powstal przez inwazje zwolana w tej samej turze... dzieki wszystkim za pomoc
licz się z tym że sytuacja się powtórzy przy innej okazji, mam nadzieję ze się mylę :)

qqllaa
05-07-2011, 19:17
Witam, zainstalowalem patch 2.1 ale po wlaczeniu gry wczytuje mi sie pierwszy obrazek i wyrzuca mnie do pulpitu bez zadnego komunikatu. Mozliwe. ze moze to miec zwiazek z nie zainstalowania pliku pack.dat w data/animations przy instalacji 2.0 part 1, prosze o pomoc.

Araven
05-07-2011, 19:46
Witam, zainstalowalem patch 2.1 ale po wlaczeniu gry wczytuje mi sie pierwszy obrazek i wyrzuca mnie do pulpitu bez zadnego komunikatu. Mozliwe. ze moze to miec zwiazek z nie zainstalowania pliku pack.dat w data/animations przy instalacji 2.0 part 1, prosze o pomoc.
Odinstaluj TATW usun potem katalog z TATW. Zainstaluj ponownie najpierw 2.0 po instalacji odpal 2.0 zagraj kilka tur. Wylacz kompa, uruchom ponownie i zainstaluj patch 2.1. Jesli 2.0 nie odpali znaczy masz walnieta instalke i musisz pobrac 2.0 ponownie. Pozdrawiam. :mrgreen:

qqllaa
05-07-2011, 20:52
zainstalowalem 2.0 wlaczam a tutaj podstawowy medek sie wlacza z intrem third age :shock: , moglby ktos podac strone z ktorej sciagne w 100% dzialajacy patch 2.0?

Araven
06-07-2011, 07:19
zainstalowalem 2.0 wlaczam a tutaj podstawowy medek sie wlacza z intrem third age :shock: , moglby ktos podac strone z ktorej sciagne w 100% dzialajacy patch 2.0?
viewtopic.php?f=30&t=6489 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=6489) Pierwsza strona pod tym linkiem instrukcja instalacji i adresy plików do pobrania.

Misza101
09-07-2011, 12:24
Zeby mod mi działał muszę mieć Medka 2 + dodatek i zainstalować TATW 2.0 i potem patch 2.1 i jakieś spolszczenie ta?

09-07-2011, 12:36
Zeby mod mi działał muszę mieć Medka 2 + dodatek i zainstalować TATW 2.0 i potem patch 2.1 i jakieś spolszczenie ta?
ta :mrgreen:

Blood_187
11-08-2011, 00:16
Witam
Tak się zastanawiam, gdyż ostatnio zainstalowalem sobie TA 2.1. Detale w grze mam ustawione na średni, tj. bez żadnych aa,wersja cieniowania 1, bilinearne, terefere coś tam jeszcze, efekty, wegetacja na średnim poziomie i szczegóły jednostki na dużym. Do tego olbrzymia skala jednostki. No i wybrałem własną bitwę, Mordor na Orków z Gundabad, 2 pełne armie a w każdej oddział po 251 (w sumie wyszło 10040 ludzi). Przy 4000 wyskoczyło że mogą się pojawić problemy z wydajnością ale zignorowałem to. No i bitwa, wszystko ładnie, płynnie dopóki armie się nie zbliżą i nie spotkają się w walce, po czym następuje spory spadek wydajności.
Testowałem taką bitwę na dwóch konfiguracjach:

I: Proc: Core 2 Duo E7300 2,66 Ghz
Karta graf.: Geforce 9500 GT 512
RAM: 3GB
Dysk: 600 GB

II: Proc: Athlon II x4 640 3 Ghz
Karta: Geforce GT 430
RAM: 4 GB i dysk z 500 GB

I przy obu wyskoczyło mi ostrzeżenie przy 4000 jednostkach na polu bitwy(w podstawce też tak było). Ktoś tu gdzieś kiedyś pisał że miał bitwę 40k ludzi. Zastanawia mnie skąd macie taki sprzęt i co to za sprzęt że dźwiga armie ponad 10k przy bardzo wysokich detalach i największej skali jednostki? A może ktoś ma podobny sprzęt i mu wszystko ładnie trybi a u mnie coś jest nie tak?

Araven
11-08-2011, 07:19
viewtopic.php?f=366&t=6489 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=366&t=6489) strona 69, jest kilka postów na temat wydajności w bitwach, w tym posty Filipa i moje, oraz link do szerszego opisu kwestii technicznych z bitwami.

Blood_187
11-08-2011, 13:32
Już czytałem te posty wcześniej, scandisk, defragmentacja , skanowanie wirusow i spyware zrobione ale poprawy nie widzę. Jedynie w rejestrze nie grzebałem bo nie sądzę by było tam co kasować po 2 miesiącach od kupna kompa ;) Jak już mówiłem autowykrywanie w grze dopuszcza do 4000 jednostek, posiłki w kampanii są opóźniane i wprowadzane do bitwy po jakimś czasie z zaleceniem "ulepszenia procesora". No cóż, widać to wina sprzętu, ale skoro 4 rdzenie nie radzą sobie z grą z 2006 to jaka to musi być maszyna żeby to udźwignąć i jak to się ma do rekomendowanego sprzętu?

Araven
11-08-2011, 13:42
Bardziej niż procesor, w bitwach znaczenie ma karta graficzna, jej pamięć, pamięć operacyjna systemu i jej rodzaj oraz szybkość. Ja na karcie 8800 GTS 512 Nvidia, procesorze Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz i 3 gb ram, grałem na olbrzymiej skali jednostek i dawał radę. Cienie niskie, bez antyaliasingu i pionowego filtrowania przy rodzielczości 1680 x 1050.
P.S. Teraz mam dużo lepszy sprzęt bo niedawno kompa modernizowałem. Najnowsze sterowniki do karty i DirectX masz wgrane?

Blood_187
11-08-2011, 14:09
Hehe, no to widzę że winę mogę zrzucić na karty graficzne. Nie są one najwyższych lotów i przeznaczone do grania ale myślałem że grę z 2006 roku powinny spokojnie zjadać ;) Z tego co się orientuję seria 9xxx nvidii to nic innego jak lekko podrasowane karty serii 8xxx odpowiadające tym samym numerkom czyli twój gf 8800 GTS powinien być wydajniejszy od 9500 GT.

Obecnie włączyłem bitwę na min. wszystko, ze skalą olbrzymią i najniższą rozdzielczością, zbyt wielkiej różnicy w płynności nie dostrzegam porównując do średnich czy wysokich.

W podstawce czy Kingdoms skala jednostki mi nie przeszkadzała, z tego co pamiętam 1 odział miał najwięcej 150 chłopa,a w TA pojawiają się hordy po 251 osób więc różnica jest zauważalna.

Sterowniki nowe wgrywałem wczoraj, ale pokombinuję jeszcze z jakimiś starszymi wersjami, a co do DirectX to mam xp więc od paru lat nie mam za bardzo co wgrywać nowego ;)

A tak z czystej ciekawości Araven, to jakiego masz teraz kompa? ;)

Araven
11-08-2011, 14:19
DirectX do XP jest z czerwca 2010 czyli tak nieco ponad rok temu, pobierz go dla pewności i zainstaluj np. z Dobrych programów.
Mój komp 8gb ram, 1333 mH DDR 3, Athlon 4 rdzenie 3,3 Mhz, Radeon 5870, 2 dyski po 500 mb, 2 systemy Win7 i XP. Nie jest zły, ale wiele osób ma lepsze, ostatnio wymieniałem pamięć, płytę i procesor na potrzeby Bellum Crucis 6.2. Płyty nie pamiętam.
P.S. Jak napisałem zainstaluj dla pewnosci najnowszy DirectX 9. Pozdrawiam. Generalnie Medek jest z 2006 roku ale mod TATW 2.1 jest z 2010 roku i ma całkiem duże wymagania graficzne na skali ogromnej zwłaszcza w porównaniu do wersji podstawowej gry.

Blood_187
11-08-2011, 14:47
Łooo, to skoro kompa zmieniałeś na takiego killera na potrzeby BC 6.2 to co to będzie za mod :twisted: Mam nadzieję że uda mi sie pograć, nawet na normalnej skali i średnich ;)

No fakt, trochę przesadziłem z tym DirectX, ale z tego co widzę to niewiele wniósł do 9 którą już miałem zainstalowaną i poprawy żadnej ;) Zapomniałem ze TATW 2.1 jest z 2010, to zdecydowanie zmienia postać rzeczy. Póki co wracam do gry, pewnie się przyzwyczaję do tego lekkiego mulenia, zwłaszcza że to nie jest pokaz slajdów tylko lekkie spowolnienie ;) zresztą nie w takich warunkach się grało :twisted: Mam nadzieję że wymagania nie wzrosną z wersją 3.0 ;)
W każdym razie dzięki za pomoc ;)

Araven
12-08-2011, 10:34
Dasz radę, pokombinuj z opcjami i znajdziesz złoty środek, tak by bitwy w TATW 2.1 chodziły płynnie. A Bellum Crucis 6.2 jest juz od czerwca 2011. Na kampaniach lekkich spoko bys w niego pograła na pełnych (z maksymalną ilościa skryptów, tura dość dlugo by Ci trwała). Ale polecam Ci Bellum, na lekkich tez sie fajnie gra. Pozdrawiam. Napewno jest lepiej po wgraniu najnowszego DirectX. ;)

Edit: Blood_187 pobierz sobie najnowsze sterowniki do Geforce z 09.08.2011 roku, napewno cos Ci pomoże na grafike w bitwach. :mrgreen:

Blood_187
12-08-2011, 13:55
Pobrałem je przedwczoraj i niewiele dały ;)
Ustawiłem skalę jednostki na dużą i ładnie chodzi na średniowysokich ale póki co przeszła mi ochota na TATW, chyba przez te defragmentacje i kombinowanie. No i powolna rekrutacja w Gondorze i rozwój armii mnie zniechęca. Poczekam na 3.0 ;)
A na razie zamierzam w końcu dokończyć podstawkę bo nigdy nie miałem weny przez tą potęgę i bogactwo w późniejszych etapach. A później biorę się za SS albo BC 8-) Może będą większym wyzwaniem :twisted:

Araven
12-08-2011, 13:59
Czyli te wszystkie zabiegi + aktualizacja Directa i sterowników cos dały jak ładnie chodzi na średniowysokich na dużej skali. Jak poprawiłes jakoąść bitew to mod Ci sie znudził. :mrgreen: No nic, ja gram głównie w Bellum Crucis 6.2. A z TATW 2.1 czekam na submoda MOS 6.0 może w ten weekend będzie. Pozdrawiam.

Blood_187
12-08-2011, 14:35
No chodzi ładnie na średniowysokich na dużej i chodziło tak wcześniej, a ja cały czas walczyłem o ogromną skalę jednostki, nawet kosztem min. ustawień graficznych. ;)
Grałbym może gdyby Mordor miał jakąś konnicę, bo ciężko ścigać uciekających na piechotę albo generałem. Przydałby się jakiś mod dodający możliwość rekrutacji czarnych numenoryjczyków albo tych jeźdźców wargów co mają inne nacje orkowe ;) no cóż, może sam kiedyś nad tym popracuję bo raczej trudne to nie jest ;)

kirlan
13-08-2011, 07:53
A spróbuj jeszcze oczyścić RAM ze zbędnych ociążeń (pisałem o tym w tym poście (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=97535#p97535) oraz kawałek dalej)

oczyść kompa z kurzu, pokombinuj z ustawieniami wirtualnego RAM, przyhamuj częstotliwość odświeżania (60 Hz na LCD starczy).

Zdefragmentuj dysk twardy a ZWŁASZCZA obszar pliku wymiany = pliku stronicowania = wirtualny RAM

Okiełznaj antywirusa, niech nie skanuje non stop całego dysku po kazdym odpaleniu kompa, cokolwiek masz (zwłaszcza Nortona) radzę zmienić na F-secure lub Eset,

doliwaq
22-09-2011, 20:23
Mam problem z tą grą. Zainstalowałem ją, patch i spolszczenie i kiedy chciałem grać pojawił się problem... Nie ma pliku, który uruchamia grę! Co mam zrobić żeby zagrać?

Herod
23-09-2011, 20:07
Możesz reinstalować... lub w folderze samego moda znaleźć plik bat i przez niego odpalić. Jeżeli go nie ma... ktoś ci może podesłać.
Ja bym zrobił reinstal, skopiował pliki (bat), zainstalował spolszczenie i ew. wkleił tego sk. bata.

ThunRage
12-11-2011, 13:29
Kiedy ładuje mi się nowa gra medieval się wyłącza, bitwy działają.

Araven
12-11-2011, 14:49
Jaka wersja gry mam nadzieję, że patch 2.1 do TATW wgrałeś? Używasz spolszczenia?

ThunRage
12-11-2011, 16:37
1.4 nie używam spolszczenia wgrywałem patch 2.1 reinstaowałem grę i moda nie pomogło, mam najnowsze sterowniki.

Araven
12-11-2011, 17:18
Patch 2.1 jest do wersji 2.0 nie do wersji 1.4. Odinstaluj 1.4 wywal co zostało, wgraj TATW 2.0 na to potem patch 2.1 i dopiero ew. spolszczenie do 2.1 wtedy zadziała. Pozdrawiam.
W tym temacie viewtopic.php?f=366&t=6489 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=366&t=6489) w linku nr 1 masz linki do part I i part II TATW 2.0 pobierz oba party i zainstaluj.

ThunRage
12-11-2011, 17:50
Nie ma patcha do medvival 2.0, moda miałem 2.0 i patchowałem do 2.1 jeżeli o to ci chodzi.


EDIT: a nie sorry medka mam 1.5

Araven
12-11-2011, 17:53
To odinstaluj TATW 2.0 zdefragmentuj dysk i zainstaluj moda ponownie a potem patch 2.1.

ThunRage
14-11-2011, 07:39
Sorry że tak długo nie odpisywałem, ale musiałem ściągnąć moda od nowa no no to nie pomogło ;/

Araven
14-11-2011, 07:56
Masz jakieś inne mody? TATW się nie odpala w ogóle? Napewno wszystko zainstalowałeś do folderu głównego Medka? Znaczy najpierw part I potem part II potem patch 2.1. Ścieżke instalacji musisz zmienić bo instalator podaje ścieżke domyslną. Generalnie napisz jaki masz system operacyjny i podaj mi ściężkę w jakiej masz zainstalowanego Medka II, dodatek kingdoms i patch 1.5 posiadasz?

ThunRage
14-11-2011, 16:58
Mam kingdoms patch 1.5, ścieżkę zmieniałem, ostatecznie mod był w folderze mods. Instalowałem po kolei im mam windows 7 32bit. Ciekawe jest to że nie działa mi żaden mod oprócz Bellum Crucis, ciężko jest mi określić kiedy mody przestały działać ponieważ grałem w bitwy ale stało się to mniej więcej po zainstalowani ww moda oraz aktualizacji sterowników do karty graficznej.

Tessali
14-11-2011, 17:46
Witam.
Gralem wczesniej w moda na win XP i dzialalo dobrze, po przesiadce na 7 64 bit, sprawa ma sie nieco inaczej. Gra uruchamia sie i kampania dziala, lecz nie dziala wiekszosc bitew. Wystepuje "nieznamy blad" i wywala do systemu. Rowniez z bitwy ustawiane nie odpalaja poza niektorymi mapami (np mapa grasy plain dziala, ale pola pallenoru juz nie).

1. Medieval II wersja eng, spolszczona, grywalna.
2. Kingdoms wersja polska, grywalna.
3. Sciezka dostepu medievala: D:/sega
4. Sciezka dostepu kingdoms w wersji 1,05: D:/sega/mods
5. Sciezka dostepu third age D:/sega/mods/Third age
6. Kontrola uzytkownika wylaczona
7. Mod sciagany 2 razy.
8. Patch 2.1 zaisnatalowany
9. Na systemie XP wszystko dzialalo dobrze.

Pomysly?

Araven
14-11-2011, 18:08
Masz najnowsze sterowniki? D to twój dysk systemowy? Mnie na win7 64 bity działa ok. Miałem problemy przy instalacji Medka bo brakowało jakichs bibliotek w DirectX mam Direct11 ale by obejśc problem z bibliotekami dawno temu wgrałem DirectX wersja 9 ta z czerwca 2010 roku i o dziwo pomogło na problemy z Medkiem. I nie instaluje żadnych gier ani modów na dysku systemowym. jaki rozmiar na dysku ma Twój folder z modem? U mnie kopia TATW ma 4,84 Gb w wersji 2.1.

ThunRage
14-11-2011, 18:47
MI zajmuje tyle samu, czyli że muszę poszukać starego directx?

Tessali
14-11-2011, 18:54
1. Zainstalowalem dx9.0c, bez zmian.
2. Waga moda na dysku 4,85 GB
3. Sterowniki najnowsze.
4. Dysk z grą nie jest systemowy.

jeszcze jakis koncept?

Predo
14-11-2011, 19:04
Witam wszystkich
Mam mały problem z modem Third Age. Nie chce się wogóle odpalić gdy uruchamiam ikonę na pulpicie pojawia mi się następujący komunikat: Wrong disc inserted. Please insert the orginal ''Kingdoms'' CD/DVD. Please have look at http://www.securom.com/message.asp?m=wrogdisc for futher, more detailed information. Zaznaczam, że mam oryginalny nosnik Medieval oraz Kindoms (Złota Edycja). Zarówno podstawa jak i dodatek chodzą bez zarzutu tylko ten mod nie chce mi się włączyć. Mod zainstalowalem w katalogu Medievala, moj system to Xp. Jezeli ktoś zna rozwiązanie z góry dziekuje.

Araven
15-11-2011, 21:29
1. Zainstalowalem dx9.0c, bez zmian.
2. Waga moda na dysku 4,85 GB
3. Sterowniki najnowsze.
4. Dysk z grą nie jest systemowy.

jeszcze jakis koncept?
Inne mody Ci działają? Podczas instalacji miałeś wyłączony program antywirusowy?
Zrób solidną defragmentację dysku np. defraglerem i uzyj np. programu cleaner, może takie porządki na kompie coś pomogą.

Predo:
Spróbuj ponownie użyć płytki Kingdoms i odpalić moda. Jak gra jest oryginalna to zajrzyj na strone CD Projekt i tam poczytaj lub zapytaj jak masz obejść ten problem. Pozdrawiam. Jeśli znajdziesz rozwiązanie to się pochwal ok?

Predo
16-11-2011, 11:21
Dzięki za odpowiedz. Jak tylko znajdę rozwiązanie to na pewno napisze jak to zrobić. Troche dziwna sprawa z tym modem bo przecież płyty mi działają a tu wyskakuje taki komunikat. Spróbuje zainstalować go na innym kompie i zobaczymy jak to będzie. Pousuwam jeszcze z rejestru programy do emulacji dysku jak clone itp. Skontaktuje sie jeszcze z cd projekt moze on bedą wiedzieli. W kazdym razie nie poddam sie i znajdę rozwiązanie:)

Araven
16-11-2011, 12:17
A do używania programów do emulacji dysku się nie przyznałeś ;) . Prawie na 100% to powód problemów. Kilka osób pisało mi na PW że używanie takich programów powodowało problemy z rozpoznawaniem autentyczności dysku z Kingdoms. Więc najpierw jak napisałeś usuń z rejestru wszystko związane z tymi programami. Po tym spróbuj odpalić moda, jak nie to reinstall powinien wtedy pomóc. Pozdrawiam.

Tessali
16-11-2011, 16:54
Dziekuje za pomoc, problem rozwiazany poprzez ponowne zainstalowanie Medieval II wraz z dodatkiem Kingdoms.
Pozdrawiam :)

Predo
17-11-2011, 06:18
Witam
U mnie tak samo problem został rozwiązany:) Odinstalowałem wszystkie "podejrzane" programy i zainstalowałem jeszcze raz całą grę. Za pierwszym razem gdy chciałem uruchomić moda pojawił się ten sam komunikat. Dopiero za drugim razem zaskoczył.

Dzięki za pomoc!

Tessali
19-11-2011, 09:06
Mam pytanka...
1. Czy da sie scisle okreslic wielkosc oddzialów, tak jak to sie robilo w Rome? Np tutaj mamy wielkosc piechoty ludzi: mala 62, normalna 77, duza 114, ogromna 152 (dla Gondoru, dla innych frakcji lekko sie rozni). Ale jak ustawic zeby bylo np 50 czy 100 wojakow?
2. Czy da sie na mapie kampanii w oknie armii segregowac oddzialy, tak zeby lucznicy byli z lucznikami, a konni z konnymi itd, bo jak sie gra np Gondorem gdzie ciezkozbrojne jednostki sa bardzo do siebie podobne, ciezko sie polapac w stanie armii.

Herod
19-11-2011, 09:53
1. Tylko w plikach moda, a i tak na zasadzie czwórkowej. Znaczy chcesz mieć 100 to ustawiasz w pliku 25 ludzi i na najwyższym (huge) masz sto.
2. Nie ma takiej możliwości. Możesz co najwyżej armie podzielić i po oddziale składać.

Nezahualcoyotl
24-11-2011, 17:41
"Testudo" w Third Age wyglada wysmienicie
http://www.youtube.com/watch?v=SY4eiZFGoY0&NR=1
Szkoda ze gosciu sie cos nie odzywa w kwestii jak tego dokonal :?

elendil92
28-12-2011, 10:40
Mam problem :x
Gram na modzie 3.1 i do tego jeszcze baron 4.0 z bugfixer 1.6 oraz Kaiser LOTR Music Mod
Gram Dale i wszystko było git do ok 30 tury . Wszystko śmigało, submod, muzyka itp .
A teraz podczas mapy turowej co chwile wyskakuje błąd i mi sie wyłancza
Medival2: Total War encountered an unspecifiet error and will now exit .
I o co tu chodzi?

Ragdoll
28-12-2011, 13:13
Witam wszystkich,

mam problem z bitwami w kingdoms jak i modzie third age, mianowicie podczas ładowania się bitwy pod koniec paska obraz robi się czarny, klepsydra nadal pokazuje stan ładowania i czasami nadal słychać muzykę oraz gdy tak się robi dźwięk błędu. Po naciśnięciu entera wracam do pulpitu. W Third Age mam te same problemy plus to, że nie mogę grać w custom battles we wszystkie możliwe tereny (np przy Osgiliath ekran robi się czarny). Kiedyś nie było problemów. Miałem dwa mody: broken crescent i jego upgrade. Później grę odinstalowałem. Teraz gdy ponownie do niej wróciłem ponieważ posiadam mod: Third Age total war (3.1) pojawiły się po zainstalowaniu wszystkiego te cyrki... Sterowniki są aktualne, kingdomsy jak i third age mają wgrane patche. Czytałem na forach zagranicznych jak i "naszych" jednak konkretnej odpowiedzi nie znalazłem. Natknąłem się na jakąś informację o skasowaniu plików (z nazwą geography) jednak po wyszukaniu znalazłem je tylko w folderze third age i po ich skasowaniu nic się nie zmieniło. Jeżeli ktoś może mi jakoś wyjaśnić jak się pozbyć tego cyrku będę bardzo wdzięczny. Medieval z serii Platynowa Kolekcja wersja spolszczona, dodatek kingdoms spolszczony z serii extra klasyka. Jeżeli ktoś pomoże z góry dzięki :-)

Nizar
02-04-2012, 21:10
Mam problem z bitwami w kampanii Third Age. Sprawa polega na tym, że gdy wczytuje mi się pole bitwy, pod koniec ładowania paska pojawia mi się czarny ekran, jednocześnie zawieszając całą grę. Sprawdzałem wszystkie inne bitwy, w luźnych bitwach wszystko ładnie wczytuje, potem patrzyłem kampanie w kingdoom i wszystko działa, tylko w third age kampanii wywala mi każdą bitwę. Miał ktoś może taki problem, lub wię ktoś może jak to rozwiązać ?

lordwiesiek10492742
03-04-2012, 17:03
Usuń wszystko Total War, defragmentuj dysk i oczyść rejestr CClearer'em. Potem zainstaluj po kolei grę i moda. Mnie pomogło. :)

lordwiesiek10492742
05-04-2012, 14:20
"Medieval 2: Total War encountered an unspecified error and will exit" wiecie co z tym począć? Ciągle wywala mi TA, najczęściej gdy gram i próbuje rozpocząć bitwę z armia wroga oblegając ich.

- Usunołem juz pliki geo i map.rwm
- Odznaczyłem opcję automatycznej zmiany czasu (win xp)
Mój Log:
[spoiler:1yt9deqq]14:13:11.062 [system.rpt] [always] CPU: SSE2
14:13:11.062 [system.rpt] [always] ==== system log start, build date: Feb 25 2008 version development ===
14:13:11.062 [system.io] [always] mounted pack packs/data_0.pack
14:13:11.062 [system.io] [always] mounted pack packs/data_1.pack
14:13:11.078 [system.io] [always] mounted pack packs/data_2.pack
14:13:11.078 [system.io] [always] mounted pack packs/data_3.pack
14:13:11.078 [system.io] [always] mounted pack packs/data_4.pack
14:13:11.078 [system.io] [always] mounted pack packs/localized.pack
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction milan (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction scotland (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction moors (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction turks (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction egypt (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction mongols (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction england (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction france (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction hre (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction portugal (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction spain (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction venice (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction papal_states (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction byzantium (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction aztecs (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction timurids (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction normans (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction saxons (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction russia (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction poland (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction denmark (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction teutonic_order (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction ireland (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction norway (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction hungary (bdg large_city vs clt huge_city)
14:13:20.578 [script.err] [error] Script Error in mods/Third_Age_3/data/export_descr_buildings.txt, at line 14851, column 3
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction slave (bdg large_city vs clt huge_city)
14:15:14.234 [system.rpt] [error] Medieval 2: Total War encountered an unspecified error and will now exit.[/spoiler:1yt9deqq]

Asder
07-04-2012, 19:59
Mam ten sam problem co kolegha wyzej na wersji 3.1.....
Wie ktos jak to naprawic?Wczesniej gra dzialala jak nalezy.Nic nie robilem z plikami.Ponowna instaalcja gry i moda nie pomogla.

Araven
07-04-2012, 20:05
Wczytaj ponownie rób savy pod różnymi nazwami. Defragmentacja dysku i najnowsze sterowniki do karty graficznej nie zaszkodzą. Każdy mod czasem wywala.

Asder
07-04-2012, 20:20
Mi ten błąd wyskakuje na starcie przy szybkich bitwach nawet.

Araven
07-04-2012, 20:39
Jaki masz system operacyjny i sprzęt? Gry najlepiej instalować poza dyskiem systemowym. Jak dalej bedą błędy zrób reinstal Tatw 3.1, spolszczenia używasz?

Asder
07-04-2012, 22:52
Xp Home oryginał(2002) sprzęt 4 gm ram,Ge force 210 512,Pentium Dual Core E5400 2,70GHz ,Serwis Pack 3.
Mod wcześniej działał(nie wiem czy na serwis pack 2 jeszcze czy trzy).
Gra zainstalowana na innej partycji niż system.Third Age 2.1 działa poprawnie w bitwach ,ale 3,1 już nie.

Araven
08-04-2012, 07:43
Usuń całkowicie 3.1, zrób defragmentację dysku systemowego i tego na jakim masz gry np. darmowym programem defragler i zainstaluj part 1 TATW 3.0, part 2 TATW 3.0 i patch 3.1 do głównego Medka. reinstalacja powinna pomóc.

lordwiesiek10492742
12-04-2012, 17:11
Bitwy działają mi jak ziemie czas na Arizona w Windows. :D Dziwne.

Arwiodx
14-04-2012, 20:52
Witam,mam problem z dźwiękiem podczas bitwy,nie słychać np dźwięków wystrzału z łuków i kilku innych.Problem pojawił się po reinstalacji moda
(na wersji TATW 3.1)
proszę o pomoc pozdrawiam

Araven
16-04-2012, 15:05
Witam,mam problem z dźwiękiem podczas bitwy,nie słychać np dźwięków wystrzału z łuków i kilku innych.Problem pojawił się po reinstalacji moda
(na wersji TATW 3.1)
proszę o pomoc pozdrawiam
Wejdź do data moda potem do katalogu sounds i usuń plik event.dat i event.idx, i wyjdź z gry. Potem odpal grę ponownie, jak muza się nie naprawi. To odinstaluj moda. Zrób solidną defragmentację i zainstaluj ponownie.

Asder
16-04-2012, 18:31
Usuń całkowicie 3.1, zrób defragmentację dysku systemowego i tego na jakim masz gry np. darmowym programem defragler i zainstaluj part 1 TATW 3.0, part 2 TATW 3.0 i patch 3.1 do głównego Medka. reinstalacja powinna pomóc.



Nie pomogło...

Kurde nie mogę na dodatek zainstalować patcha 1.5 do któregokolwiek dodatku w królestwach....
Komunikat "if this problem persists or your have modifield the game files in any way ,please try the following steps."

Później jest napisane by osunąć folder deinstal i ponowna instalacja.Zrobiłem to ale nie pomogło :(((

Araven
16-04-2012, 18:55
Pobierz patch 1.5 z innego źródła np. z gram.pl. Mam nadzieje, że masz legalnego Medka?????

I poczytaj w Grodzie i Podzamczu jest kilka tematów o problemach z Medievalem : oto jeden z nich: viewtopic.php?f=98&t=1684 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=98&t=1684)

Ateista
17-04-2012, 11:13
Witam. Gdzie i w jakim submodzie znajdę odgłos rogu Haradrimów znany z filmu P. Jacksona? Oczywiście kompatybilne z wersją 3.1 ? A może ktoś wie jak można wrzucić do gry?

Asder
17-04-2012, 16:12
A na jakim servis packu gracie?Ja mam 3.Moze to jest problem?Bo wczesniej gra dzialala.Tylko nie pamietam czy juz mialem 3 czy jeszcze 2 SP.

Sigvald
30-06-2012, 16:39
Witam wszystkich. Mimo długiej nieaktywności w tym temacie liczę, że ktoś mi pomoże. Otóż mam problem podczas bitew z krasnoludami gdy walczę rhunem w 90% wyrzuca mnie z bitwy w randomowym czasie, czasem jednak uda się ugrać jakieś bitwy przeciwko nim, więc trochę to dziwne. Podczas bitew z dalia czy innymi nie mam tego problemu, aktualnie gram na wersji tatw 3.0 bez submodów. Wczesniej gdy grałem na wersji 3.2 praktycznie w każdej bitwie z posiłkami wroga wyrzucało mnie do windowsa. Próbowałem już zmiany czasu w systemie, nie pomaga, wyrzuciłem pliki descr_geography_new, descr_geography_new, również nie pomaga. Naprawdę nie mam już pomysłu co mógłbym zrobić, a na angielskim forum nie doszukałem się konkretnego rozwiązania, które by mi pomogło.

Araven
30-06-2012, 18:22
Może zmniejsz skalę jednostek w opcjach, bo chyba komp Ci nie wyrabia przy dużej ilości wojska. Zrób też porządki na kompie w tym porządną defragmentację np. programem defragler. Nie zaszkodzi tez instalacja najnowszych sterowników do karty graficznej. A patch 3.2 radzę Ci pobrać i wgrać.

Sigvald
30-06-2012, 19:54
Szczerze mówiąc, na patchu 3.2 po prostu nie moglem grac bo tam juz co bitwa praktycznie mnie wyrzucało do windowsa. Póki co na czystej 3.0 problemy mialem tylko i wyłacznie przy spotkaniach z krasnoludami i raczej nie jest to wina tego, że komp mi nie wyrabia bo gram na minimalnych i przy innych wiekszych bitwach działa normalnie. W każdym bądź razie dzięki za odpowiedz.

bolc
01-07-2012, 02:50
wiecie moze jak zrobic aby polegle ciala zolnierzy znikaly z pola bitwy mam na mysli jakis skrypt albo instrukcje jaki plik usunac

Araven
01-07-2012, 07:26
Szczerze mówiąc, na patchu 3.2 po prostu nie moglem grac bo tam juz co bitwa praktycznie mnie wyrzucało do windowsa. Póki co na czystej 3.0 problemy mialem tylko i wyłacznie przy spotkaniach z krasnoludami i raczej nie jest to wina tego, że komp mi nie wyrabia bo gram na minimalnych i przy innych wiekszych bitwach działa normalnie. W każdym bądź razie dzięki za odpowiedz.
Sprawdź jaka masz pamięc DDr 1 lub DDR 2 ew. DDR 3 i dokum minimum 2 MB (edit. GB) - Pamięć jest teraz tania a powinna poprawić wydajność. Jak masz ustawienia minimalne, znaczy Twój komp ledwo wyrabia, dorzuć 2-4 GB pamięci i powinno być sporo lepiej.

kirlan
01-07-2012, 17:44
1) Araven GB miał na myśli ;) nieprawdaż?
2) Przypominam że zwiększanie RAM fizycznego ponad 3 GB ma sens TYLKO jesli twój system operacyjny jest 64 bitowy !!!
Jak dokupisz więcej, to system i tak "zobaczy " tylko 3 GB. :!:

Czyli masz do wyboru albo te wyjątkowe 5 % XP-ków, trochę wist, albo typową 7 lub 8 Jak już masz dostęp.
Z nich najlepszy , ale i najtrudniej osiągalny jest Windows XP professional 64 bit - najlepszy bo sam "mało żre" RAM-u,
... z kolei ...
do Win 7 bez 4 GB RAM w ogóle nie podchodź, bo będzie kaszanka a nie działanie kompa ... nawet jak obetniesz fajerwerki...
Tak dla spokoju i płynności pod win 7 potrzeba 8 GB RAM fizycznego lub więcej.
--------------------
Albo ....
zrób porządek w kompie
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=97535#p97535
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=98392#p98392
==================
A jak już będzie czysto i przestronnie, wtedy wykonaj to:
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=224831#p224831

GRUHA
14-09-2012, 16:14
do Win 7 bez 4 GB RAM w ogóle nie podchodź, bo będzie kaszanka a nie działanie kompa ... nawet jak obetniesz fajerwerki...
Tak dla spokoju i płynności pod win 7 potrzeba 8 GB RAM fizycznego lub więcej.


Co ty bluznisz moj ziomek ma 2gb na 7 i ja takze i all elegancko smiga ~~ najnowsze gierki all programy wszystko zero problemow

rutek21
27-09-2012, 18:24
Witam,
Pierwszy post na forum a zaraz w problemie ale cóż jak mus to mus. Otóż sama instalacja przebiegła bezproblemowo, opis instalacji jest rewelacyjny - logiczny, przez co nie ma problemów,Ja, mój komputer i jego system za to dziękujemy. :)
Jaki mam problem? Można powiedzieć, że żaden, ale po zainstalowaniu MOS 1.3 po 10 turach zauważyłem, że lata w grze stoją w miejscu, lekko zszokowany cofnąłem się do Third E. v3.2 i tam wszystko normalnie - lata lecą aż miło. Jaka może być przyczyna tego? czy może to jest normalne, a lata lecą po 15 turach?Najbardziej zastanawia czy będzie to miało jakiś wpływ na samą gre. Może coś źle zaznaczyłem przy pierwszej turze, kiedy wyskoczyło milion submodów. szukałem z wujkiem google i nic, odpowiedzi nie ma.

Pozdrawiam.

Araven
27-09-2012, 19:05
W MOS 1.30 1 rok to 12 tur, więc wolno się te lata przesuwają, ale się zmieniają. Pozdrawiam.

GRUHA
30-09-2012, 16:06
Zauważ ze w MOS te tury sie wleka gdy sa ruchy AI wiec wydawac ci sie moze ze dawno juz powinienes miec 100 a tu dopiero 50 ;]


W MOS 1.30 1 rok to 12 tur, więc wolno się te lata przesuwają, ale się zmieniają. Pozdrawiam.
a w TA 3.2 ile tur ma rok ?

David67
30-09-2012, 17:16
Zauważ ze w MOS te tury sie wleka gdy sa ruchy AI wiec wydawac ci sie moze ze dawno juz powinienes miec 100 a tu dopiero 50 ;]


W MOS 1.30 1 rok to 12 tur, więc wolno się te lata przesuwają, ale się zmieniają. Pozdrawiam.
a w TA 3.2 ile tur ma rok ?
Zdaje mi się, że 4 tury.

TemplariuszII
06-10-2012, 11:43
Cześć. Może nie są to problemy techniczne, ale coś podobnego. Wiecie może co pozmieniać w plikach, aby gondor infantry i gondor spearmen mieli od razu te płytowe zbroje? Bo głównie dla nich gram kampanię gondorem (tzn. Oni mają być w mojej armii). Po wybudowaniu Barracks mają jakieś czarne płaszcze, potem wybudowałem coś jak "armoured" taki budynek, ale zmieniło się tylko tyle, że mają teraz jakieś brązowe narzuty... Bitwy bez tych srebrnych rycerzyków to już nie to samo :)
A czy MOS coś zmienia? Tzn. jeśli chodzi o te uzbrojenie właśnie :)

Araven
06-10-2012, 12:03
Daj screena albo dokładne nazwy jednostek, srebrni rycerze niewiele mi mówią. Od razu byś chciał super wypasione jednostki? Cierpliwości. Buduj wyższe poziomy koszar, najlepsze jednostki są w twierdzach w najwyższych koszarach i stajniach, oraz w miastach z dużymi murami czyli w dużych miastach, trzeba troche pograć a nie od razu czołgi byś chciał. :mrgreen: I pisz we właściwych działach to akurat w ogólnym temacie powinieneś zamieśc ić a nie w technicznym.

TemplariuszII
06-10-2012, 16:59
Na początku napisałem nazwy jednostek - "gondor infantry" i "gondor spearman" ;0 A poza tym nie chodzi mi o ich umiejętności, tylko "wyposażenie" ;) Chodzi mi o ten wygląd, gdy mają gold (silver?) deff, to są właśnie te srebrne zbroje :)
A to psuje mi zabawę, bo zabieranie miast mordoru zwykłymi "gondor militia" i "archer militia" lub w/w gondor infantry i gondor spearman (bez tych zbroi) nie daje mi takiej satysfakcji, jak wyglądającymi w pełnej okazałości wojskami Gondoru ;D

PS. Jeśli masz jakąś radę na to to poproszę, abyś zamieścił ją w dziale ogólnym, by nie zaśmiecać dalej naszymi postami ;)

Elhior
12-10-2012, 13:09
Na początku napisałem nazwy jednostek - "gondor infantry" i "gondor spearman" ;0 A poza tym nie chodzi mi o ich umiejętności, tylko "wyposażenie" ;) Chodzi mi o ten wygląd, gdy mają gold (silver?) deff, to są właśnie te srebrne zbroje :)
A to psuje mi zabawę, bo zabieranie miast mordoru zwykłymi "gondor militia" i "archer militia" lub w/w gondor infantry i gondor spearman (bez tych zbroi) nie daje mi takiej satysfakcji, jak wyglądającymi w pełnej okazałości wojskami Gondoru ;D

PS. Jeśli masz jakąś radę na to to poproszę, abyś zamieścił ją w dziale ogólnym, by nie zaśmiecać dalej naszymi postami ;)

Moja skromna rada.
Zagraj na vh/vh ze wszystkimi wzmocnieniami (ja tak gram), gwarantuje trudności w utrzymaniu prowincji...nie wspominając o zdobywaniu

pozdro

TemplariuszII
12-10-2012, 13:13
Elhior
vh/vh nie jest dla mnie ;D Szybko bym przegrał ;P

Rhaegrim
11-11-2012, 12:53
Mam taki problem. Instaluję wraz z wszystkimi patchami, odpalam własną bitwę a tu nagle widzę własną jednostkę ale bez terenu tylko czarny ekran.Wywala mnie do pulpitu i jest komunikat, że medieval napotkał błąd.Pomocy nie mogę grać. Wcześniej normalnie działało. :cry:

Problem rozwiązany wystarczyło usunąć descr geography.

pride
19-01-2013, 01:34
Witam.mam taki problem po instalacji TA(po koleji parta 1 3.0 ,parta 2 3.0 ,part 3.1)gra elegacko chodzila ale sie zaczela nudzic sciagnelem submoda Barona S i zazcelem grac bylo ok na drugi dzien gdy odpalilem gre wlaczyla sie pierwsza strona TH i po chwili cofnelo mnie na pulpit probowalem pare razy ale nic z tego odinstalowalem i ponownie na nowo ale bez submoda i poszla gra jak zainstalowalem submoda znowu to samo cofalo mnie na pulpit bez zadnej info o bledzie pomozcie dzieki.

Araven
19-01-2013, 08:28
Baron ma jakieś fiksy, poza tym usuń co masz. Zainstaluj od nowa, ale dodaj patch 3.2 do TATW. Na TATW 3.2 zainstaluj sobie MOS 1.41.
viewtopic.php?f=366&t=10375 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=366&t=10375) link do tematu o MOS.

pride
19-01-2013, 13:21
dalej to samo jak odpalam juz TA 3.2 to wracam na pulpit a z modem mosem wyskakuje blad > medieval 2: Total War encountered an unspecified error and will now exit. nie wiem co sie dzieje juz lipa;/

kirlan
19-01-2013, 16:01
A inne programy? Coś muli, błędy?

mustafaga
28-01-2013, 06:27
Wszyscy mają jakieś problemy :P Jak nie działa reinstall to weź sobie zrób formata kompa :D Ja pomagałem tak jednemu typkowi, jemu w ogóle Third Age nie działał to sformatował sobie dyski i wszystko hulało :)

kirlan
28-01-2013, 11:51
Wszyscy mają jakieś problemy :P Jak nie działa reinstall to weź sobie zrób formata kompa :D Ja pomagałem tak jednemu typkowi, jemu w ogóle Third Age nie działał to sformatował sobie dyski i wszystko hulało :)

Jak instalka od ZERA systemu i oprogramowania zajmuje mniej niż 1,5 dnia to jak najbardziej!!!
Po takiej instalce masz poukładany rejestr,
nie masz śmieciowiska w postaci plików tymczasowych , zbędnych programów, tysiąca czcionek, syfu na pulpicie .... itd... itp
...
Czysto, schludnie, sprawnie. 8-) 8-) 8-)

.................................................. ........

Tylko że czasem (jak masz naprawdę obładowany system) to jest baaardzo pracochłonne :(
Np. na moim kompie taka instalka od zera trwałaby kilka dni (tyle rozmaitych programików do zainstalowania, a co gorsze NAJPIERW odnalezienia instala (w necie lub w przepastnych archiwach :( potem .. skonfigurowania...)

Myślałem nawet nad zrobieniem obrazu dysku twardego zaraz po takiej instalce. po prostu w razie problemów robi sie formata, a potem można odpalić system z krążka, następnie wetknąć nośnik z obrazem twardziela i "wgrać" obraz na twrdziela zawierającym czyściutki, zadbany ale i rozbudowany system z oprogramowniem,

Jak ostatnio to na poważnie planowałem, to nie było jeszcze tak wielkich nośników w rozsądnej cenie. A teraz musiałbym poświęcić TYDZIEŃ na taką instalkę od zera ... jakoś się nie garnę, a szczerze pisząc to nie miałbym na to czasu - ciągle są pilniejsze rzeczy.

Wacha
02-02-2013, 08:17
Mam problem z Third Age 3.2. Po pierwszym włączeniu moda wyskoczył mi blue screen. Za drugim razem wszystko włączyło się normalnie, ale po wybraniu frakcji i kliknięciu start gra po prostu się wyłącza. Ma ktoś jakieś rozwiązanie?

Araven
02-02-2013, 08:22
Jaki masz system operacyjny, na jakiej partycji jest system. Na jakiej partycji jest mod. Podaj wielkośc moda dokładnie. Jakies submody instalowałeś?

Wacha
02-02-2013, 08:38
Windows 7, system jest na dysku C a mod na D. Wielkość podam za jakiś czas bo instaluje moda od nowa. Na początku włączyłem czystego Third Age 3.2 i pojawił się wcześniej opisany problem. Potem zainstalowałem MOS i było to samo, najpierw blue screen a potem gra się wyłącza przy wczytywaniu( w tym oknie z napisem MOS)

kirlan
02-02-2013, 09:23
Najpierw
żeby wykluczyć błędy RAM fizycznego i wirtualnego
MEMTEST (3 - 5 krotny) + PEŁNY FIZYCZNY skan dysku twardego : GRUNTOWNY ( i z opcją autonaprawy)- 1 raz styknie
((jak zamierzasz zrobić tylko pobieżny, albo MEMTEST mniej niż 3 razy to w ogóle sobie daruj)) :!:
......
Odkurzenie kompa też nie zaszkodzi - choć w tym przypadku raczej nie o to biega (układ zabezpieczeń wyłączałby ci kompa po BSD, a nie tylko wywalał grę ... chyba ...raczej )
..........
:idea: :!: W menadżerze urządzeń sprawdź czy nie ma problemów, czy wszystkie urządzenia włączone (profil sprzętowy)
((coś mi się przypomina podobny przypadek u mnie ... :roll: i wtedy chyba w menadżerze zauważyłem problem))

Brick
28-03-2013, 12:57
Witam:) mam taki problem: w Third Age 3.2 gdy odpalam jakąkolwiek bitwę to przy końcu ładowania paska wywala mnie i wyświetla się coś takiego
http://i46.tinypic.com/2nvxh.jpg
Da się coś z tym zrobić żeby w ogóle bitwy działały ?
Podstawka działa normalnie tylko TA już nie :(

Araven
28-03-2013, 13:14
Usuń z katalogu data moda dwa pliki z descr_geography_new w nazwie. Powinno pomóc.

Brick
28-03-2013, 14:58
ehh jednak znowu tak się robi i nic tamto nie pomogło :(

Wsadipo
03-06-2013, 16:09
Witam
Mój problem jest taki, że jak wybieram frakcję i daje start kampanii to mnie wywala do poprzedniego okna. Zaczęło tak się dziać po instalacji MOS 1.41

Araven
03-06-2013, 16:17
Wsadipo. A uruchomiłeś Cleaner po instalaci Mos?, plik jest w katalogu głównym moda. Kliknij 2 razy na niego i poczekaj chwilę a potem odpal. MOS 1.41 to najlepszy submod pod TATW.
Brick. To nie wiem zainstaluj najnowsze sterowniki i moda ponownie. Jaki masz system operacyjny, gra na dysku systemowym czy innym.?

Karanek
19-08-2013, 09:57
Mam problem, po instalacji moda 3.2 oraz patch 3,1 i 3,2 prosi mnie o plyte kingdoms, chociaz jest w napedzie, kingdoms dziala normalnie, mam win xp

Araven
19-08-2013, 10:21
A używasz jakichś programów do emulacji obrazu płyty? Poszukaj w Grodzie albo Podzamczu (chyba tam) był gdzieś temat o problemach z oryginalnymi płytami, na stronie CD projekt były jakieś porady jak sobie z tym radzić. Nie wiem spróbuj wyłączyć Windows i odpalić ponownie i wtedy spróbuj uruchomić moda, po zrestartowaniu systemu. Użyj wyszukiwarki forumowej.

Karanek
19-08-2013, 10:29
mam alkochol 52% nie wiem czy to wadzi przy odpalaniu, ale chodzi tylko o samego moda, reszta chodzi ok, instaluje to jeszcze raz, zresetuje i dam znac


pobralem te zabezpieczenia z grodu, wszystko dziala, third age dalej prosi o cd, przeinstalowalem wszycho, nie wiem o co chodzi.

po usunieciu alkochola tez nie dziala...

Araven
19-08-2013, 12:03
Kombinuj, płyta oryginalna? Czytaj na stronie CD projekt, może coś znajdziesz. Spytaj w Grodzie też. Może płyta porysowana?
Ew. Mając zabezpieczenia odinstaluj Medka i Kingdoms, wyczyść rejestr. Zainstaluj ponownie bez tego programu i może odpali.

Trybson
23-08-2013, 17:19
Witam, mam ten sam problem co Brick jednak tylko przy bitwach o zamki/miasta. Problem dotyczy nie tylko Third Age,a także Warhammera i Bellum Crucis. Mam Medka ze wszystkimi dodatkami, jest w wersji 1.5, reinstalowałem każdy mod po 3 razy i nic nie dało. Mam win 7, gra nie jest na dysku systemowym. Podstawka i dodatki działają bez zarzutów. Zmagam się już 3 dzień z tymi modami i brakuje mi pomysłów. Pokornie proszę o pomoc ponieważ bardzo zależy mi aby móc pograć w te zacne mody. Pozdrawiam.

Araven
23-08-2013, 17:42
viewtopic.php?f=367&t=11404 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=11404) użyj tych programów, obniż detale grafiki. To wymagające mody i mocno obciążają kompa i kartę graficzną. Na słabszym kompie mi też czasem wywalało w bitwach, ale na obecnym śmiga. Ile masz ramu? Pamięć jest tania dorzuć ze 4 Gb albo z 8. Ja zwiększyłem do 16. Tyle moja wersja Win7 obsługuje. Jaka karta grafiki? Moja średnia 1GB pamięci Ati Radeon 5870, ale daje radę. Te mody mają znacznie wyższe wymagania niż Medek i Kingdoms.

Trybson
23-08-2013, 18:17
Mam 4Gb, kartę graficzną 1,5 Gb nie pamiętam firmy ale w miare dobra. Mogę toczyć bitwy ale nie oblężenia, nic się nie przycinało podczas bitw. Dzięki za szybką odp. Sprawdzam te programy.

ISTRA
25-09-2013, 18:14
Witam, mam podobny problem, co kolega wyżej. Gra działa dobrze do momentu włączenia jakiejkolwiek bitwy (custom battle też). Po załadowaniu na sekundę pokazuje się pole bitwy i wywala do windowsa z komunikatem "Medieval2: Total War encountered an unspecified error and will now exit"
Nigdy nie miałem problemów ani z medkiem2 ani z kingdoms, z modami na medievala też nigdy nie było problemów, a na kingdoms modów nie instalowałem.
Płytki oryginalne, zmniejszenie grafiki do minimum nic nie daje. Empire i shogun2 śmigają normalnie, więc chyba to nie wina sprzętu
procesor AMD Athlon 64 X2 dual Core Processor 5000+
grafika geforce GT 640
ram 2gb

Araven
25-09-2013, 18:19
Witam.
Kilka postów wyżej udzieliłem już odpowiedzi, jakie pliki z data należy usunąć (nazwa tych plików jest pogrubiona nawet).

Kuba6994
24-10-2013, 20:09
witam, ma takie pytanie jak usunac bonusy ai na wersji 3.2 Patrzylem na instrukcje tylko ze ona dotyczy wersji 2.1 a w tej nowszej jest troszke inaczej. z gory dziekuje za odpowiedz (chodzi o pojawiajace sie z nikad armii komputera)

pozdro

Araven
24-10-2013, 22:17
Kolego, to temat od problemów technicznych, nie od dyskusji ogólnej.
Usuń garrisson_script z pliku campaign_script.
Albo poszukaj na TWC, był taki gotowy skrypt bez bonusów dla ai, także dla TATW 3.2.
Na przyszłość pisz we właściwym temacie.

Kuba6994
25-10-2013, 09:22
ok, dziekuje i zapamietam

bartobk
27-11-2013, 16:20
Z góry przepraszam jak już było takie pytanie ale szukałem i nie znalazłem
otóż gram mordorem chce aby pojawił się sauron jak mam tego dokonać ?

lukaszcbc
27-11-2013, 17:06
trochę nie ten dział ale odpowiedz jest prosta. Jeden z twoich generałów musi zdobyć pierścień i zanieść go do Barad-dur. Informacja gdzie znajduję się pierścień pojawia się od czasu do czasu więc jak tylko się pojawi trza gnać armią i zdobyć daną mieścinę.

Na przyszłość takie pytania poruszamy w dyskusji ogólnej nie w kwestach technicznych.

Pozdrawiam
:)

bartobk
27-11-2013, 17:37
Dzięki za odpowiedz i przepraszam za źle umieszczony post

Talarek15
30-01-2014, 18:55
Witam, mam problem z odpaleniem MOS Third Age. Mam zainstalowane wszystkie pliki z Third Age i MOS do 1.5 Gdy włączam plik ,,Cleaner" pokazuje mi ze system nie może odnaleźć określonego pliku np.,, Nie można odnaleźć D:\program Files (x86)\SEGA\ Medieval II Total War\mods\Third_Age_3\data\text\*strings.bin". nie wiem co z tym zrobić. Od razu powiem ze folder Program Files (x86) zrobiłem ręcznie ponieważ mam dwa systemy a (x86) miałem na drugim, ale tam jest ten sam błąd, na systemie z którego korzystam mam tez po prostu Program Files, próbowałem instalować kilka razy i cały czas to samo. Gdy odpalam grę bez ukończenia "cleaner" gra po prostu nie działa, normalny Third Age bez MOS działa jak nalezy. Proszę o pomoc i z góry dziękuje

Araven
30-01-2014, 20:23
Nie bardzo wiem o co Ci chodzi.
Mos się instaluje na czyste angielskie TATW 3.2. A jak ty zrobiłeś?
Obecnie mamy Mos 1.6.2. Czemu instalujesz 1.5 ?
Jaki system masz? XP czy Win7 ?

To, że cleaner nie może znaleźć jakichś plików to niestotne. Ważne czy dobrze zainstalowałeś. Bo obstawiam, że źle.

Talarek15
30-01-2014, 20:55
Mam angielskie TATW i na to zainstalowałem, 1.6.2 nie instalowałem bo i tak mi nie chodzi na starszych wersjach, mam win 7 którego używam i drugi system XP. Czy ten mod trzeba zainstalować na program Files (x86) czy można tez na normalnym ? Instalowałem na (x86)

Araven
30-01-2014, 21:07
viewtopic.php?f=366&t=10375 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=366&t=10375)
Post nr 1 w kwestii instalowania MOS.

MOS działa i w Win7 i w XP też.
W Win7 nie powinno się instalowac gier na partycji systemowej a już na 100% nie w Program Files.
Wyłącz UAC w Win7 przed instalacją MOS, poczytaj w necie jak to zrobić.

Talarek15
30-01-2014, 21:12
Dzięki za pomoc, jutro postaram się zainstalować :D

Talarek15
31-01-2014, 12:04
Witam, to znowu ja :D Zainstalowałem grę, wersja do 1.4.1 mi działa, ale wersje 1.5 i 1.6 mi się wyłączają podczas odpalania gry. Próbuje zainstalować 1.6.2 ale podczas instalowania pokazuje mi ,,Please insert Disk 1 and click ok" poniżej tez pokazuje mi ze mam zmienić ścieżkę ale żadna którą sprawdzałem nie działa. Co robić ?

Araven
31-01-2014, 13:36
Graj na 1.41 jest stabilna i fajna.
Poczytaj w temacie MOS. i na TWC.
Tyle razy pisałem co i jak instalować, że więcej nie zamierzam się powtarzać. Link podawałem.
Cleaner uruchamiasz po instalacji ?

MOS 1.62 ma osobną instalkę.
I nie pisz posta pod postem, jest opcja edytuj.

Olimpijczyk12
20-02-2014, 13:16
Witam. Mam Mos w wersji 1.6.1 do Third Age 3.2. Niby działa... Ale nie ma żadnych skryptów, oraz nie działa hot-seat... Czego to może być przyczyna?

Araven
20-02-2014, 13:24
Witaj
Po co napisałeś jeden taki sam post w 3 różnych miejscach?
2 Twoje posty usunąłem.
Jaki masz system operacyjny?
Podaj lokalizację moda Third_Age_3 pełną ścieżkę.

Olimpijczyk12
20-02-2014, 13:41
Sorry, ale własnie czekałem na szybką odpowiedz :D Mam windows 7. Zainstalowany jest zgodnie z instrukcja. zainstalowałem w folderze gry. A mod znajduje się w folderze mods

Araven
20-02-2014, 14:03
F:\Gry\SEGA\Medieval II Total War\mods\Third_Age_3
To moja lokalizacja, ona jest pełna Twoja zaś nie podaje żadnych istotnych dla mnie danych.

Podaj podobnie jak ja, tak jak masz u siebie...

Olimpijczyk12
20-02-2014, 20:03
D:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War\mods\Third_Age_3

Araven
20-02-2014, 23:23
Piszę to chyba po raz 10.
Na Win7 nie powinno się instalować gier na partycji systemowej a już na 100% nie w Program Files.

Wyłącz UAC w Win7, poczytaj w necie co to jest i jak wyłączyć. I zainstaluj MOS ponownie po wyłączeniu UAC.
Jak nie pomoże zainstaluj Medka poza partycją systemową i dopiero potem mody.

Lwie Serce
20-02-2014, 23:27
Ja to mam wrażenie, że o tej partycji systemowej i UAC przy Windows 7 to się powinno napisać w każdym temacie o pomocy technicznej, z dopiskiem "nim się zdziwisz że gra Ci nie działa" :mrgreen:

Z tego co widać, to główna przyczyna wielu problemów z działaniem modów, resztę zaś stanowi nieprawidłowa instalacja :D

Tak pół żartem pół serio napisałem, bo dziwi mnie czemu większość ludzi instaluje gry do Program Files :)

Olimpijczyk12
21-02-2014, 10:56
Dzięki wielkie za pomoc ;)

Konrad_cezar
09-03-2014, 12:56
Mam Third age total war 3.2 most 1.6.2 prawidlowo zainstalowałem.
Problem jest taki że podczas grania wywala blue screny.

Araven
09-03-2014, 13:11
To nie wina moda, ale raczej sprzętu. Przetestuj pamięć jakimś programem i ogólnie kompa. Sprawa może być poważna, ew. oddaj kompa do serwisu na przegląd.
Możesz mieć uszkodzoną kość pamięci Ram np. Jak tak miałem kiedyś, to powodowało blue screeny raz na jakiś czas.
Edit: Sprawdź też czy nie masz jakiś wirusów itp.

Konrad_cezar
11-03-2014, 21:50
wirusów niema .
Ostatnio był przeinstalowany system i nadal to samo :(.
Za czołem korzystać z programu Advance system care.
laptop to Asus k53sd x53s series ( z rok temu kupiony)

Araven
12-03-2014, 07:11
Poczytaj w necie o powodach blue screenów, może na coś wpadniesz na jakichś forach. W advanced system care nie używaj opcji defragmentuj rejestr. To może być coś z pamięcią jak pisałem.

Konrad_cezar
12-03-2014, 17:10
Okej.
A pomożesz mi z Advance system care mam wersje pro 7.2 i jest problem taki że system woła mnie komunikatem żeby znalazł oprogramowanie anty-wirusowe. Advance system care to już chyba powinien mieć w sobie. Mimo zainstalowania Malware Fighter nadal jest ten komunikat.

Araven
12-03-2014, 17:22
Ja mam Kasperskiego. Mnie o nic nie woła ASC 7.2, mam też Malware. Malware Fighter 2.3, nie jest antywirusem, wyszukuje tylko robaki i inne takie. Krzyczy bo nie masz programu antywirusowego. Pamiętaj, można mieć tylko jeden program antywirusowy.

Yeduu
15-04-2014, 15:02
gdy próbuję włączyć grę po zainstalowaniu jej wyłącza się przy screenie "Third Age Total War" instalowałem wszystko zgodnie z instrukcjami mam oryginalną wersję medievala 2 total war a także kingdoms 1.5 oryginał medieval 2 działa normalnie britannia americas teutonic i crusaders też więc nie wiem o co chodzi proszę o pomoc

Lwie Serce
15-04-2014, 15:06
Gdzie zainstalowałeś moda? Znaczy do jakiego folderu go wrzuciłeś? I jaki masz system? Podaj też dokładną lokalizację Third Age to postaramy się Ci pomóc.

Yeduu
15-04-2014, 15:09
moda zainstalowałem tam gdzie gra "c/pliki programów (x86)/Sega/Medieval 2 total war/mods. mam Windows 8
mam też dodatek kingofriverandhills i działa

Lwie Serce
15-04-2014, 15:14
Na Windows 8 i 7 nie powinno się instalować gier do Program Files, właśnie to może powodować problemy z odpaleniem moda, dlatego radzę przenieść całą grę na inną partycję najlepiej, oraz wyłączyć UAC (Windows 8 chyba je ma? Windows 7 na pewno ale czy 8 to nie jestem pewien, jeśli tak to wyłącz). Wielu ludziom takie coś pomogło, więc wydaje mi się, że po zrobieniu tych dwóch rzeczy będzie działać bez zarzutów. Jeśli nie, cóż pomyślimy dalej :)

Araven
15-04-2014, 15:15
Ze 30 razy to było :P . Poczytaj co nieco, temat w jakim napisałeś.
Wyłącz UAC w Win8.
W Win7 i Win8 nie powinno się instalować gier na tej partycji co Windows, a już napewno nie w Program Files.
Wyłącz UAC i zainstaluj ponownie.
Jak to nie pomoże, radzę przeinstalować grę, na inna partycję niż Win8.

Yeduu
15-04-2014, 15:23
ok spróbuję dzięki mam nadzieje że podziała

pierogi97
24-04-2014, 20:11
Witam.
Mam problem z mosem 1.41. Odpalam gierke z pulpitu z ikonki 1.41 ładuje się MOS elegancko jest obrazek. Pierścień (kursor) się obraca i nagle wywala mnie do pulpitu i cisza. To cale UAC wylaczylem i nadal nic. Antywir wylaczony i tak samo. Proszę o pomoc bo na starym kompie gierka mi działała i niesamowicie mi się podobała.

Araven
25-04-2014, 07:10
Uruchomiłeś cleaner? po instalacji MOS (jest w katalogu głównym). Uruchom go i poczekaj.
Poczytaj w temacie MOS o sposobie instalacji i sprawdź czy wszystko dobrze zrobiłeś instalując.
Ew. po cleanerze sprawdź czy w katalogu base moda jest plik map.rwm, jak jest to go usuń ręcznie.
Jakieś submody wgrywałeś?

pierogi97
25-04-2014, 13:11
Uruchomiłeś cleaner? po instalacji MOS (jest w katalogu głównym). Uruchom go i poczekaj.
Poczytaj w temacie MOS o sposobie instalacji i sprawdź czy wszystko dobrze zrobiłeś instalując.
Ew. po cleanerze sprawdź czy w katalogu base moda jest plik map.rwm, jak jest to go usuń ręcznie.
Jakieś submody wgrywałeś?
Cleaner uruchomiłem, ale tak jakby wgl nic się nie wczytywalo. Poprostu było napisane, zebym wcisnal dowolny przycisk i koniec. Submody nie instalowalem zadnych. z map.rwm nie robilem wiec zrobie i dam znac. Inastalcja robiona poprawnie. Znaczy zainstalowalem MOS'a no ale nie wiem czy to submod. Zielony jestem w tym sprawach.

pierogi97
25-04-2014, 13:53
http://zapodaj.net/8f0fb3c4b3f3f.png.html Takei coś. Wszystko poprawnie istalowane. Jakby plików brakowało..

Lwie Serce
25-04-2014, 14:10
​A ja proszę byś nie pisał posta pod postem, tylko korzystał z opcji edytuj.

pierogi97
25-04-2014, 14:15
​A ja proszę byś nie pisał posta pod postem, tylko korzystał z opcji edytuj.

nie ma problemu ;)

Talarek155
26-04-2014, 11:20
Witam mam problem w kampania, kiedy kończę turę gra mi się wyłącza i pokazuj się napisz ,,Medieval II napotka". Kiedy wczytuje zapisz zawsze się tak dzieje, czy może mi ktoś w tym pomóc ?

Telchar
27-04-2014, 00:14
Witam, mam drobny kłopot. Otóż chce usunąć skrypty odpowiedzialne za darmową kasę, wojsko i pale u AI. Wszystko było by okej, gdyby nie to, że podanym pliku nie mam linijki dotyczącej wojska (SLAVE CONQUERORS). Czy ktoś ma jakiś pomysł na to?

Araven
29-04-2014, 22:22
Talarek155, patche masz poinstalowane w tym 3.2 ???
Usuń plik map.rwm z base rusz się agentem i zapisz, może to coś da.

Telchar nie bardzo rozumiem Twoje pytanie.

Telchar
30-04-2014, 14:35
Dobra, rozwiązałem problem ;)
Chodziło mi o to, że nie mogłem znaleźć odpowiednich linijek skryptu odpowiedzialnego za darmowe wojo "znikąd" dla AI, ale już znalazłem. Było pod inną nazwą.

Talarek15
30-04-2014, 16:40
Araven, nie bardzo rozumiem o co chodzi Ci z agentem. Mam zainstalowany Mos 1.6.1

Araven
30-04-2014, 16:50
1.6.1 jest mocno zabugowany, usuń i zainstaluj 1.6.2 dokładnie jak opisałem w poście nr 1, tematu o MOS.
Z agentem, chodziło o to by po wczytaniu sava ruszyć jakiegoś agenta, albo oddział wojska i zapisać i próbować przejść feralną turę, usuwając plik map.rwm z katalogu base.
Jak napisałem 1.6.1 może mieć takie błędy, że więcej jak 100 tur nie zagrasz sto kilkadziesiąt to max i będzie ctd, jakiego nie ominiesz.

Bania
09-06-2014, 10:36
Witam. Mam pewien problem. Po 3 turach i kilku bitwach (stoczonych bez przeszkód-żadnych błędów), zaczęło wyrzucać mnie z gry (reset komputera) podczas konkretnej bitwy. Mija kilka minut, bitwa niemalże dobiega końca i bach! Pograne.. W związku z tym miałbym pytania(mam wszystko poinstalowane do mos 1.6.2+spolszczenie zgodnie z instrukcją):

1. Mam wrażenie, że gdzieś tu wyczytałem, iż automatyczne rozegranie walki pomoże(w następnych nie powinno już wywalać), ale nie mogę odnaleźć tego wpisu. Jest tak w istocie? Komuś to pomogło na stałe?

2. Nie mogę odpalić gry jako Administrator. Normalnie korzystam ze starego skrótu do TA(zedytowałem ścieżkę poprzez "właściwości") jednak gdy próbuję odpalić jako admin to próbuje znaleźć grę w domyślnym folderze(na dysku c). Próbowałem zedytować third_age.bat, ale wyskakują jakieś błędy. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak powinien wyglądać third_age.bat jeżeli moja ścieżka to D:/Gry/Medieval II Total War/mods/Third Age oraz co trzeba edytować w cfg?

3. Kombinowałem ze zmianą czasu i tym descr_geography ale raz, że nie pomaga, a dwa że w MOS'ie i tak to jest chyba nieaktualne. W zasadzie brak mi pomysłow jak sobie z tym poradzić (oprócz odpalenia jako admin). Ktoś jest w stanie pomóc?

Z góry dzięki za pomoc.

Araven
09-06-2014, 11:09
Witaj.
Mos 1.6.2 z fixami i spolszczeniem jest bardzo stabilny. Ale czasem wywala np. w bitwach,
Zwłaszcza dużych, na kilka armii, zwyczajnie komp może nie wyrabiać.
Rób kilka savów co kilka tur. Ew. obniż nieco wymagania grafiki. Czasem pomaga ponowne wczytanie bitwy. W bitwach nie klikaj za szybko, komp się gubi i czasem wywala, jak wydajesz szybko, dużo poleceń.
Jak nie da rady danej bitwy mimo kilku prób to automat.

Bania
09-06-2014, 15:02
Ok. Przyróce domyślne ustawienia grafiki i zobaczymy czy to coś da. Puki co siedzę w pracy, ale strasznie nurtuje mnie pewna kwestia (nie mam teraz jak sprawdzić). Aż wstyd zapytać, ale ciekawość zwyciężyła. Czy w Third Age/Medieval II istnieje możliwość zapisu gry podczas bitwy? We wszystkich TW w jakie do tej pory grałem nie było takiej możliwości i nawet nie pomyślałem żeby zerknąć (facepalm). Byłoby znakomicie a tak mi się skojarzyło, bo piszesz że może pomóc ponownie wczytanie bitwy. Chociaż pewnie chodzi Ci o to, by rozegrać ją jeszcze raz-nie pomaga wywala ją wcześniej czy później, nawet przy rozstawianiu jednostek, jak zagadałem się z kumplem i nic nie robiłem to po jakichś 15 minutach wywaliło. A i mimo wszystko fajne byłoby odpalać grę jako admin, bo kto wie jakie "przygody" mnie jeszcze czekają(bądz mogą czekać jeżeli tego nie zrobie). Znasz może poprawne polecenia do Third_Age.bat(albo pokaż mi ja Twój wygląda)? Jak Ty odpalasz grę? Jako zwykły użytkownik? Żadnych problemów? Dzięki.

Araven
09-06-2014, 16:57
W czasie gry nie można zapisać, przed bitwą tylko. Jak już jesteś w czasie bitwy, to nie możesz zapisać w jej trakcie. Odpalam normalnie ze skrótu, nigdy nie ustawiałem odpalania jako administrator. Ale może to jest automatyczne w Win7.
Ponowne wczytanie bitwy, czyli wczytanie zapisu jaki zrobiłeś przed bitwą. Zanim klikniesz armii by atakowała robisz zapis. jak wywali, wczytujesz zapis i walczysz ponownie.

Bania
11-06-2014, 13:33
Automatyczne wykrycie najlepszych ustawień graficznych pomogło :). Bitwę udało się dograć do końca i wszystko śmiga aż miło. Jestem niezmiernie rad :) Dzięki wielkie Araven.

Araven
11-06-2014, 15:42
Fajnie, ale ja nigdy nie używam automatycznych ustawień, zwykle robię własne. Ale fakt na tych wykrytych automatycznie, zwykle śmiga dobrze.

Ragnar Lodthbrok
17-12-2014, 19:28
Witam!

Mam problem z TAT 3.2 z MOS 1.6.2
1. Wszystko zainstalowałem poprawnie według instrukcji z forum, ale kiedy uruchamiam grę pokazuje mi się takie coś:
http://imgur.pl/i/00013/hblq4wkre12e.jpg
Gra uruchamia się ,a kampania normalnie ładuje. Niby wszystko jest dobrze, ale wydaje mi się że tego komunikatu być nie powinno i mod może nie działać poprawnie.
2. Nie do końca działa mi spolszczenie. Usunąłem wszystkie pliki z folderów text i FAR i wkleiłem te ze spolszczenia. Niestety spolszczyło mi się tylko menu i interfejs. Nazwy frakcji, ich opisy oraz podobnie jednostki są ciągle po angielsku. Czy gra ma jeszcze gdzieś indziej pliki językowe niż w folderze text? Bo jeżeli usunąłem z folderu wszystkie pliki angielskie to jak to możliwe, że spora część moda jest nadal po angielsku? I jak to naprawić?