PDA

Zobacz pełną wersję : Europa europejska czy kosmopolityczna?



Nezahualcoyotl
28-09-2010, 18:29
Czy zastanawialiscie sie kiedys jak bedzie wygladac Nasz kontynent za kilkadziesiat lat :?:
Ruchy ludnosci europejskiej do innych krajow Europy byly normalnoscia praktycznie w kazdym stuleciu.Lecz byli to ludzie o zblizonej sobie kulturze,swiatopogladowi i stylowi zycia nie czyniacy wiekszych zmian w krajach ktore wybrali za swoje drugie ojczyzny a nawet wnoszacy pozytywne cechy do tychze panstw.
Obecnie Europa jest wrecz zalewana ludnoscia afrykanska oraz muzulmanska szukajaca lepszego zycia lub schronienia(sporadyczne przypadki).Mamy w tym przypadku calkowicie odrebne nastawienie do zycia a w przypadku drugiej grupy nawet nie ukrywana wrogosc wobec europejczykow...Na zadnym innym kontynencie nie ma tak wielkiej tolerancji wobec mniejszosci religijnych oraz narodowosciowych jak w Europie co z pewnoscia jest efektem zroznicowanej,bujnej a czasem tragicznej histori.Lecz powstaje pytanie czy nie popadlismy w pulapke tolerancji na wlasna niekorzysc a nawet swego rodzaju zagrozenie :?:
Coz takiego w ostatnich 10-20 latach wniosly do europejskiego dziedzictwa wielokulturowego mieszkancy Bliskiego Wschodu oraz Afryki :?:
Emigranci owi zyja w przez siebie stworzonych "gettach" wewnatrz wiekszych europejskich miast gdzie automatycznie wzrasta przestepczosc.Wykorzystuja luki prawne i korzystaja z calego wachlarza doplat,zapomog socjalnych o ktore czasem jest ciezko dla rdzennych mieszkancow.Muzulmanie coraz glosniej i agresywniej wykrzykuja swoje antyeuropejskie hasla na terenie Europy.Nie asymiluja sie a nawet sie nie straja zyc w harmoni z Europejczykami.Domagaja sie wciaz zwiekszenia swoich praw chociaz w ich rodzinnych krajach takie same zadania innych mniejszosci religijno-narodowosciowych najczesciej koncza sie publicznymi egzekucjami,przesladowaniami oraz pogromami tejze ludnosci.
Niemcy,Wielka Brytania,Francja,Holandia,Hiszpania a nawet Wlochy co jakis czas sa arena zamieszek wybuchajacych z inicjatywy roznej masci radykalow majacych czesto inne przyczyny do skierowania ludzi na ulice lecz ZAWSZE wrogiem jest Europejczyk.
Wiec sie pytam Quo vadis Europo :?: Czy wciaz jestem u siebie gospodarzem czy juz tylko wlascicielem domu ktory zostal opanowany przez gosci :?:
Ze wzgledu na delikatnosc tematu prosze o wywazone wypowiedzi.Nie trzeba zaraz siegac po nacjonalistyczne hasla zeby poprzec swoja wypowiedz ;)

glaca
28-09-2010, 18:53
sam słusznie zauważasz, że:

Niemcy,Wielka Brytania,Francja,Holandia,Hiszpania a nawet Wlochy
to Europa, która kończy się na Odrze. Czemu więc te problemy mamy uważać za nasze?

poza tym o antymuslimskiej paranoi mamy już kilka tematów...

Witold
28-09-2010, 20:36
W krajach Europy Wsch. ma PODOBNO szerzyć się nacjonalizm a nawet nazizm.(ot taka hipoteza)

Iron_Marcin
28-09-2010, 22:07
bla bla bla bla

kolejny temat o mówieniu a nic nie robieniu. równie dobrze moglibyśmy sobie porozmawiać o zwalczaniu burz magnetycznych na Jowiszu albo prowokowaniu supernowych w innych galaktykach, jednakże konkluzja jest taka sama

nie ważne, czy jesteś zającem, elrondem, JKM czy nawet samym bogiem, to nie ważne ile byś płakał, to na niektóre rzeczy nie masz wpływu

tomsn
29-09-2010, 08:53
nie ważne, czy jesteś zającem, elrondem, JKM czy nawet samym bogiem, to nie ważne ile byś płakał, to na niektóre rzeczy nie masz wpływu

niekoniecznie: bojkot towarzyski (weekendowe spotkania w knajpie), ostentacyjne zachowania przy stoliku, przejawy dyskryminacji kulturalnej (typu podanie ręki, przepuszczenia w drzwiach), drwiny bądź wprost: przemoc - może skutecznie zniechęcić obcokrajowców do poczucia się jak w domu...
Nikt się nie spotkał z takimi przejawami?

Nezahualcoyotl
29-09-2010, 17:02
sam słusznie zauważasz, że:

Niemcy,Wielka Brytania,Francja,Holandia,Hiszpania a nawet Wlochy
to Europa, która kończy się na Odrze. Czemu więc te problemy mamy uważać za nasze?

Jak najbardziej Nasze ;)
Tu nie chodzi o muzulmanow wylacznie lecz o emigrantow z poza Europy ogolnie.
Niedawno byl glosny przypadek jednego Sikha sprzeciwiajacego sie zdjeciu turbana na lotnisku w Warszawie w standardowej procedurze bezpieczenstwa.Nawet zasugerowano jemu zeby zrobil to nie publicznie przy wszystkich lecz w odosobnionym miejscu na co Hindus z brytyjskim paszportem zgody nie wyrazil argumentujac ze to hanbi jego wolnosc osobista a takze jest przejawem dyskryminacji na tle religijnym :shock: :!: Zaskarzyl SG do Trybunalu Helsinskiego o lamanie praw czlowieka :lol: :!: :!:
Ludzie ilekroc gdzies lece jezeli celnicy poprosza mnie o zdjecie z szyji lancuszka z krzyzykiem robie to bez zadnych oporow i wcale sie nie czuje ponizany :!: Uwazam ze bezpieczenstwo pasazerow jest celem nadrzednym i po to sie ustala odpowiednie procedury bezpieczenstwa zeby ich przestrzegac a nie probowac "omijac" pod byle bzdurnym pozorem ;)
Glaca w stolicy polski rosnie minaret(nie meczet ;) ) ktory jest symbolem dominacji islamu w danym kraju a takze jest swego rodzaju "baza" dla przyszlych radykalnych duchownych :? Wiec nie pisz ze to Nas nie dotyczy bo wlasnie zaczalo ;)
Skoncza jeden zaczna wznosic kolejny i nim sie obejrzysz bedziemy miec spiewajacych mullow o poranku w kazdym wiekszym polskim miescie...

Witold
29-09-2010, 20:26
Tylko skrajnie-konserwatywne lub Totalitarne rządy mogły by przetrwać taką "nawałnice"

glaca
29-09-2010, 20:41
lepsze byłoby leczenie psychiatryczne dla ludzi, którzy szerzą taką paranoję.

Iron_Marcin
29-09-2010, 20:45
Tylko skrajnie-konserwatywne lub Totalitarne rządy mogły by przetrwać taką "nawałnice"
to w ramach przywracania systemu totalitarnego, wyślij sam siebie do łagru albo obozu pracy. jako przykład

Witia
29-09-2010, 21:33
lepsze byłoby leczenie psychiatryczne dla ludzi, którzy szerzą taką paranoję.
Ja wiem Glaca, że jesteś mistrzem argumentacji, ale może warto raz na kilka miesięcy wysilić się i napisać coś sensownego poza lewicową propagandą, że na temat ant-islamskiej paranoi nie ma sensu wogóle rozmawiać ? bo to problem wyraźnie rozdmuchiwany przez środowiska narodowo-faszystowskie i nie mający miejsca w rzeczywistości ?

Słusznie napisałeś, że na na ten temat pojawiło się już u nas wiele wątków, ale w każdym stosujecie podobną, absurdalną i śmieszną retorykę uchylania się od faktów i rozpatrywania problemu w pewnych ramach. Ja wiem, że łatwiej jest sobie wklepać do głowy, że wszyscy ludzie są jednakowi, nie ma granic i barier, ale czasami trzeba zdjąć różowe okulary i spojrzeć trzeźwiej na świat.

glaca
29-09-2010, 21:35
bo to problem wyraźnie rozdmuchiwany przez środowiska narodowo-faszystowskie i nie mający miejsca w rzeczywistości ?
otwieram okno. widzę kościół, widzę cerkiew. szukam więc dalej tych muslimów i minaretów. nima! to coś ze mną nie tak..?

Witia
29-09-2010, 21:36
otwieram okno. widzę kościół, widzę cerkiew. szukam więc dalej tych muslimów i minaretów. nima! to coś ze mną nie tak..?
Jak otwierasz okno i nie widzisz powietrza, to też wmawiasz sobie, że nie istnieje ?

Fifi
29-09-2010, 22:13
otwieram okno. widzę kościół, widzę cerkiew. szukam więc dalej tych muslimów i minaretów. nima! to coś ze mną nie tak..?

Na razie nie widać ale co będzie kiedy zachodnie gospodarki doznają gigantycznej zapaści (co przy ich obecnych długach jest całkiem prawdopodobne) albo zaczną drastycznie ciąć świadczenia socjalne ? Oczywiście nasza gospodarka nie jest w dużo lepszym stanie ale kto wie czy za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat nasz kraj nie stanie się atrakcyjnym celem dla różnej maści muzułmańskich imigrantów? Dopóki to są pojedyncze przypadki nie mam nic przeciwko, a nawet jestem za ze względu na kebaba :). Mimo to dobrze by było gdyby nasze "elity" polityczne zaczęły się zastanawiać jak się zabezpieczyć żebyśmy nie skończyli jak Francja czy Niemcy.

glaca
30-09-2010, 07:38
ale może warto raz na kilka miesięcy wysilić się i napisać coś sensownego poza lewicową propagandą, że na temat ant-islamskiej paranoi nie ma sensu wogóle rozmawiać ?
a warto rozmawiać o czyichś lękach? ;)
oczekujesz racjonalnych argumentów w temacie tak emocjonalnym?


Słusznie napisałeś, że na na ten temat pojawiło się już u nas wiele wątków, ale w każdym stosujecie podobną, absurdalną i śmieszną retorykę uchylania się od faktów i rozpatrywania problemu w pewnych ramach. Ja wiem, że łatwiej jest sobie wklepać do głowy, że wszyscy ludzie są jednakowi, nie ma granic i barier, ale czasami trzeba zdjąć różowe okulary i spojrzeć trzeźwiej na świat.

no sorki, ale to akurat nie ja bawie się tu w Nostradamusa i kreśle wizje przyszlosci rodem z powiesci sci-fi Wolskiego. w sumie interesujące wizje, ale mowie: fantastyczne jak te Wellsa na temat XXI wieku.

po co wymyślać problemy i straszyć nimi ? chyba tylko żeby szerzyć nienawiść i strach przed nieznanym.
nawet Czeczeni szukający azylu w Polsce w większości chcą opuścić nasz kraj. My nie jesteśmy dla nich Europą. Solidaryzowanie się z Zachodem to moim zdaniem dziwna sprawa- podpinanie się pod zupełnie obcy świat i ich problemy, traktowanie jak wlasne to wlasciwie śmieszne.

Witia
30-09-2010, 12:28
Lękach ? Terroryzm islamski i migrację ludzi podatnych na jego oddziaływania nazywasz lękiem ? Spalone francuskie samochody to też lęk ? Słowa przedstawicieli radykalnych ugrupowań, którzy żerują na głupocie i biedzie muzułmańskich imigrantów w Europie nazywasz lękiem ?

Pytam szczerze i całkiem poważnie, bo dla mnie to nie jest lęk, lecz jak najbardziej uzasadnione obawy.

glaca
30-09-2010, 12:46
Terroryzm islamski i migrację ludzi podatnych na jego oddziaływania nazywasz lękiem ? Spalone francuskie samochody to też lęk ? Słowa przedstawicieli radykalnych ugrupowań, którzy żerują na głupocie i biedzie muzułmańskich imigrantów w Europie nazywasz lękiem ?
lękiem. z zamachów na terenie Europy możemy wlasciwie wymienić te w madryckim i londynskim metrze- co przy tych dokonanych przez ETA czy IRA to jednak lęk, a nie uzasadnione obawy, bo do tej pory więcej mamy pytań niż odpowiedzi jesli chodzi o odpowiedzialnosc i ich organizację.

migracja ludzi podatnych? zamachów dokonują jednostki, a muzułmanów jest miliony i na pewno ostatnią rzeczą jaką szukają to konflikt i wojny.
co znaczy podatni na terroryzm? muzułmanin = terrorysta, polak = złodziej?
spalone francuskie samochody? pisalem już o przyczynach w innym temacie. nic to nie ma wspólnego z religią. wyrzucanie na margines, społeczności pełnej młodych, sfrustrowanych ludzi, takie ma własnie skutki.

to jak uzasadniasz owe obawy opierając się na naszej polskiej rzeczywistości? komu służy takie budowanie poczucia zagrożenia?
na pewno wszelkim obrońcom ładu- z państwem na czele, które zyskuje od obywateli przyzwolenie na zwiększenie inwigilacji. jak w przypadku pedofili- w imię ochrony zaciska się nam kaganiec, pilnując aby problem nie znikał, bo retoryka walki potrzebuje wroga. i w ten sposób oddajemy sami kontrolę nad sobą...

to gdzie ci muzułmanie w Polsce?

Iron_Marcin
30-09-2010, 13:02
to gdzie ci muzułmanie w Polsce?
jeszcze w Algierii i Maroku, ale z całą pewnością szczerzą kły, by tylko tu przyjechać i zrobić kalifat. albo najlepiej nas wszystkich wymordować, a kościołom dobudować minarety.

glaca
30-09-2010, 13:11
w sumie są...
Czeczeni. i rzeczywiście Polacy powinni się bać. wyrzutów sumienia, że tacy ludzie, o wiele lepsi od Polaków (nie piją alkoholu, honor i dumę mają we krwi, religię traktują o wiele poważniej od nas, pracują za połowę stawki, każdy z nich widział rzeczy, których nikomu nie życzę) muszą cierpieć z powodu naszej zasciankowosci i ksenofobii.

juz wczesniej zadawalem pytanie:
jakim prawem możemy im odmawiać życia tam gdzie są bezpieczni? bo przypadkowo urodzilismy się w kraju gdzie zyje sie nieco lepiej niż w ich? to zdecydowal przypadek- dlaczego świadomie więc nie dzielić się tym z innymi? inaczej mówiąc: szafujemy czymś co nie jest naszą zasługą w żadnym stopniu, mamy czelność odmawiać tego innym, bo tak nam każe fobia.

Witia
30-09-2010, 13:27
Glaca

To, że aktualnie w Polsce nie mamy do czynienia z 'problemem muzułmanów', nie oznacza że tak będzie zawsze i że powinniśmy spokojnie patrzeć się na rozwój wydarzeń. W Europie zachodniej było już dosyć przykładów doskonale obrazujących co dzieje się w kraju z nawet drobnym odsetkiem niezadowolonych imigrantów. Podważasz fakt zamieszek we Francji ? Podważasz prawdziwość słów niektórych przywódców tamtejszego świata, nawołujących wprost ( ! ) do osiedlania się i demograficznego 'zalania' starego kontynentu ? Ty chcesz na siłę sprzeciwiać się rzeczywistości. Już nawet nie mam siły komentować tekstu o 'wyrzuconych na margines, sfrustrowanych młodych ludziach'. Ja też pisałem o tym wielokrotnie i nie chce mi się powtarzać. Nikt nie będzie dawał zasiłku nierobom, którzy nie chcą iść do pracy bo 'za mało płacą'. Ten rodzaj 'tolerancji' który chcieliby wprowadzić jest tym samym, który charakteryzuje feministki i homosiów.

Żeby było jasne. Nie twierdzę, że Muislim=Kamikadze. Zresztą doskonale o tym wiesz więc nie rozumiem po co stawiasz takie pytania. Tylko powiedz mi, jak to się dzieje, że np zielonoświątkowcy bądź żydzi nie wysadzają się w powietrze i nie głoszą haseł typu 'zmieńcie wiarę na Islam teraz, póki można to zrobić po dobroci'. To pewnie też spisek faszystów...

Ja rozumiem, że większość z tych ludzi przyjeżdża do Europy szukać lepszego życia, nowego życia. Ale na sprawę trzeba umieć popatrzeć trochę szerzej. Muzułmanie są dzisiaj dosyć wyjątkową grupą społeczną.

glaca
30-09-2010, 13:37
Podważasz fakt zamieszek we Francji ?
ale przyczyny są inne i bliżej im do przyczyn zamieszek w USA.

Podważasz prawdziwość słów niektórych przywódców tamtejszego świata, nawołujących wprost ( ! ) do osiedlania się i demograficznego 'zalania' starego kontynentu ?
pobożne życzenia. po prostu taka jest wschodnia retoryka- tam przywódcy nie używają w swych przemówieniach naszej retoryki- mają swoją, która ma na celu robienia z nich najpotężniejszych chocby rządzili jakimkolwiek zadupiem...

Nikt nie będzie dawał zasiłku nierobom, którzy nie chcą iść do pracy bo 'za mało płacą'
a za mało płacą, bo są kolorowi i niewykształceni. jakby istniała tam pełna itegracja spoleczenstwa to do takich rzeczy by nie dochodzilo. dochodzi, bo są getta i rasizm.

że np zielonoświątkowcy bądź żydzi nie wysadzają się w powietrze i nie głoszą haseł typu 'zmieńcie wiarę na Islam teraz, póki można to zrobić po dobroci'.
chrzescijanie w Ameryce tak robią- wysadzają kliniki aborcyjne i przeprowadzają zamachy na lekarzy. kilku idiotów przekresla twoim zdaniem całą spolecznosc muzułmanską na swiecie..?
poza tym nie muszą sięgać po terroryzm skoro mają prawdziwe armie.tak pisze konserwatywna dziennikarka amerykańska Ann Coulter:


Airports scrupulously apply the same laughably ineffective airport harassment to Suzy Chapstick as to Muslim hijackers. It is preposterous to assume every passenger is a potential crazed homicidal maniac. We know who the homicidal maniacs are. They are the ones cheering and dancing right now. We should invade their countries, kill their leaders and convert them to Christianity. We weren't punctilious about locating and punishing only Hitler and his top officers. We carpet-bombed German cities; we killed civilians. That's war. And this is war.

Iron_Marcin
30-09-2010, 15:17
Glaca widzisz

mój dobry znajomy, sąsiad był w USA (NY dokładnie). dobry człowiek i w ogóle, ma jednak tylko poważną wadę - ciemną karnację oraz czarne włosy, więc na pierwszy rzut oka wygląda jak arab, chociaż ciężko o araba który mówi ze środkowo-europejskim akcentem. mówił, że czuł się tam niemal zaszczuty, bo i na lotnisku kontrolowali go (podobno) 2h, i na Statui Wolności, i na Empire State. odniósł także wrażenie, że ktoś go śledził.
wszystko to działo się MIMO faktu, że Polska jest zarówno krajem NATO, członkiem UE, a on jest rodowitym polakiem z dziada pradziada.

to jest tylko jeden z przykładów na ogólnoświatową paranoję.

Nezahualcoyotl
30-09-2010, 18:50
Wyjedz z Polski i zamieszkaj na pare lat gdzies na Zachodzie Europy a szybko zmienisz zdanie nie tylko o muzulmanach ale o emigrantach wogole ;) Latwo jest pisac o przyjazni wobec obcych kulturowo ludzi jezeli oglada sie ich co najwyzej w TV :lol:
Rowniez bylem tolerancyjny wobec ludzi innych swiatopogladow oraz kolorow skory i dalej mimo wszystko jestem.Lecz po ponad 6 latach zycia na Zachodzie nauczylem sie jednej prawdy o przybyszach z Afryki i Bliskiego Wsch.Otoz sa to w wiekszosci ludzie leniwi,agresywni,nietolerancyjni a takze lubujacy sie w zyciu w brudzie.Wszedzie gdzie sie pojawia natychmiast trzeba byc przygotowanym na tony smieci walajace sie po ulicach...bo u nich w ojczyznie to normalne(jak sami to mowia).Zas kiedy zwrocisz takiemu uwage ze smietniki nie stoja dla ozdoby ulicy lecz czemus sluza to zaraz bedziesz posadzony o rasizm i dyskryminacje :shock: :lol:
Sorry moi drodzy pacyfistyczno-lewicowi koledzy udzielajacy sie na tym Forum lecz z takimi ludzmi dialog porozumienia jest zwyczajnie niemozliwy ;)

glaca
30-09-2010, 19:21
Wyjedz z Polski i zamieszkaj na pare lat gdzies na Zachodzie Europy a szybko zmienisz zdanie nie tylko o muzulmanach ale o emigrantach wogole Latwo jest pisac o przyjazni wobec obcych kulturowo ludzi jezeli oglada sie ich co najwyzej w TV
w mojej okolicy było kilka ośrodków gdzie przebywali uchodźcy. często pracowali też tutejszych zakładach pracy. teraz przez szykany władz zostaly tylko dwa. głównie są to Czeczeni i Gruzini... ale też obcy.

Otoz sa to w wiekszosci ludzie leniwi,agresywni,nietolerancyjni a takze lubujacy sie w zyciu w brudzie.Wszedzie gdzie sie pojawia natychmiast trzeba byc przygotowanym na tony smieci walajace sie po ulicach...bo u nich w ojczyznie to normalne(jak sami to mowia).
takie same doswiadczenia mam z Polakami...

lecz z takimi ludzmi dialog porozumienia jest zwyczajnie niemozliwy
wymaga nieco wysiłku. z obu stron. chociaż my starajmy się zasluzyc na miano 'cywilizowanych'. jeżeli będziemy tacy sami jak oni to wlasciwie jaka różnica będzie jak nas zastąpią?

Iron_Marcin
30-09-2010, 22:29
Wyjedz z Polski i zamieszkaj na pare lat gdzies na Zachodzie Europy a szybko zmienisz zdanie nie tylko o muzulmanach ale o emigrantach wogole ;) Latwo jest pisac o przyjazni wobec obcych kulturowo ludzi jezeli oglada sie ich co najwyzej w TV :lol:
Rowniez bylem tolerancyjny wobec ludzi innych swiatopogladow oraz kolorow skory i dalej mimo wszystko jestem.Lecz po ponad 6 latach zycia na Zachodzie nauczylem sie jednej prawdy o przybyszach z Afryki i Bliskiego Wsch.Otoz sa to w wiekszosci ludzie leniwi,agresywni,nietolerancyjni a takze lubujacy sie w zyciu w brudzie.Wszedzie gdzie sie pojawia natychmiast trzeba byc przygotowanym na tony smieci walajace sie po ulicach...bo u nich w ojczyznie to normalne(jak sami to mowia).Zas kiedy zwrocisz takiemu uwage ze smietniki nie stoja dla ozdoby ulicy lecz czemus sluza to zaraz bedziesz posadzony o rasizm i dyskryminacje :shock: :lol:
nie chcę nic mówić, ale IDENTYCZNIE jest w Polsce. nie trzeba długo szukać, wystarczy pochodzić trochę po osiedlach. nie mam tu na myśli dobrowolnych gett, gdyż tam patologia jest zamiatana pod dywan, lecz pod normalne osiedla epoki późny gierek. brudno, szaro, brzydko, pełno śmieci, wszechobecne ślady wandalizmu, żule, pijacy, bezdomni a po zmroku jeszcze można po mordzie dostać za marne kilka zł.
o bramach w kamienicach nie wspominam, bo STANOWCZO unikam takich miejsc, nawet w biały dzień.

a co do obcokrajowców - ja np. mam bardzo złe wspomnienia co do turków, których tu kilku(nastu) forumowiczów wychwalało pod niebiosa jako naszych wielkich sojuszników. kij im w oko, to zafajdana barbaria! jak jest w swoim kraju to jeszcze o to jakoś dba, jednak jak nie jest u siebie, to lepiej brać i uciekać. nawet ludy europejskie są czasami 'wątpliwego' zaufania. bośniaków lubię, chociaż muzułmanie. zaś serbowie, mimo że "nasi" to nie nadają się do niczego innego jak więzienia. duża część ukraińców z resztą to samo.

Zakapior-san
01-10-2010, 08:07
Rowniez bylem tolerancyjny wobec ludzi innych swiatopogladow oraz kolorow skory i dalej mimo wszystko jestem.Lecz po ponad 6 latach zycia na Zachodzie nauczylem sie jednej prawdy o przybyszach z Afryki i Bliskiego Wsch.Otoz sa to w wiekszosci ludzie leniwi,agresywni,nietolerancyjni a takze lubujacy sie w zyciu w brudzie.Wszedzie gdzie sie pojawia natychmiast trzeba byc przygotowanym na tony smieci walajace sie po ulicach...bo u nich w ojczyznie to normalne(jak sami to mowia).Zas kiedy zwrocisz takiemu uwage ze smietniki nie stoja dla ozdoby ulicy lecz czemus sluza to zaraz bedziesz posadzony o rasizm i dyskryminacje
Sorry moi drodzy pacyfistyczno-lewicowi koledzy udzielajacy sie na tym Forum lecz z takimi ludzmi dialog porozumienia jest zwyczajnie niemozliwy
Hehe skąd ja to znam. We Francji mieszkałem w bloku naprzeciwko takich przybyszów. Waliło jak z przysłowiowej "murzyńskiej chaty". Bo ci ludzie nie piorą ciuchów tylko je wietrzą i ubierają spowrotem :shock: Śmieci wynoszą nocą pod ścianę bo do kontenera mają 5 metrów za daleko a zlewki wylewają przez okno. Koleś całymi dniami spał i ogladał telewizor a wokół niego 3 kobity dzieci karmiły które zrobił i cała ta banda żyje z państwowego socjala.

Marek Aureliusz
06-10-2010, 17:29
http://statichg.demotywatory.pl/uploads ... ce_500.jpg (http://statichg.demotywatory.pl/uploads/201010/1286224905_by_mietekforce_500.jpg)
I jeszcze raz powtórzę to co napisałem kiedyś w temacie "Jeśli teraz jest źle....". Tu nie chodzi o nienawiść rasową tylko o czysty pragmatyzm. Nie można ratować świata kosztem własnego bytu. Polityka imigracyjna Polski jak i całej UE powinna być bardzo restrykcyjna.

Zobaczcie jak wygląda przydzielanie obywatelstwa w USA http://www.polskiinternet.com/polski/ed ... gania.html (http://www.polskiinternet.com/polski/eduk/obywatelstwowymagania.html)



Każdy ubiegający sie o obywatelstwo amerykańske musi spełnić kilka warunków, takich jak:

* Musi mieć ukończone 18 lat.

* Mieszkać w USA przez więcej niż połowe piecio lub trzyletniego okresu wymaganego do ubiegania się o obywatelstwo (okres wyżej wymieniony).

* Wykazać się czystym rekordem, oznacza to że:
- Osoba nie kłamala starając się o pobyt stały w Stanach Zjednoczonych.
- Nadal pozostaje lub pozostawała w związku małżeńskim tylko z jedną osobą.
- Wypełniała legalnie roczne podatki za każdy przepracowany rok w USA.
- Nie była lub nie jest zamieszaną w działalność nielegalną zwiazaną z narkotykami, prostytucją lub hazardem.
- Nie popełniła przestępstwa kryminalnego (jest jednak lista przestepstw, które mogą doprowadzić do odrzucenia aplikacji).

* Zdać egzamin z historii i struktury rządu Stanów Zjednoczonych w języku angielskim.

* Mężczyźni pomiędzy 18 i 26 rokiem życia muszą udowodnić, że zarejestrowali się do służby wojskowej w Selective Service pokazujac numer. Dotyczy to również meżczyzn powyżej 26 rokiem życia, jeżeli przybyli do Stanów Zjednoczonych w okresie 18 - 26 rokiem życia.
(Każdy Mężczyzna, ktory mieszkal lub mieszka w Stanach Zjednoczonych przez jakikolwiek okres między swymi 18 a 26 urodzinami musi byc zarejstrowany w systemie Selective Service. Zwolnieni od tego obowiazku są mężczyzni, którzy przyjechali do USA po ukończeniu 26 roku życia. Można zarejstrować się w każdym urzędzie pocztowym lub za pośrednictwem internetu wypełniając formularz po angielsku, naciśnij tutaj.
Jezeli petent ma obowiązek rejestracji, a nie uczynił tego przed ukoczeniem 26 lat, to powinien: podjąć nastepujące kroki:
1. Zadzwonić po angielsku na telefon: 1-847 688-6888 (urodzeni po 31 grudnia 1959) lub 1-703 605-4047 (urodzeni przed 29 marca 1957) i wypełnić kwestionariusz Selective Service.
2. Otrzymać list od Selective Service "Status information letter" oraz
3. Wyslać list "Status information letter" do urzędu imigracyjnego razem z wnioskiem o nturalizacje.)


Do egzaminu należy przygotować się z konstytucji, historii i struktury rządu amerykańskiego. Wiadomości te są dostępne we wszystkich bibliotekach publicznych i każda osoba ubiegająca się o obywatelstwo amerykańskie musi wykazać się ich znajomoscią. Trzeba także znać podstawy języka angielskiego aby być w stanie porozumieć się z przedstawicielem Urzędu Imigracyjnego w trakcie egzaminu

I po spełnieniu tych warunków jesteście pełnoprawnym obywatelem USA. I to jest uczciwa umowa. Tak powinno być również w UE. Osobiście zastanawiam się ile osób naprawdę zdało ten egzamin i ile nielegalnych imigrantów się ukrywa w USA.

Niklot
10-10-2010, 13:10
Boicie się że muzułmanie zawładną Europą? To zacznijcie od Polski zmieniać Europę. Na początek proponuję wypędzić z Polski wszystkich Czeczeńców.

Czulu
10-10-2010, 13:21
Czeczeńscy się moga przydać do skasowania Rosji, jak już skończymy z Islamem.

Niklot
10-10-2010, 13:57
Za parę lat, to tu w Polsce będą niezłe zamieszki jak jeszcze trochę rozmnożą się Czeczeńcy. A rozmnażają się oni bardzo szybko, więc najpierw Polskę skasują, a dopiero później Rosję.

PaskudnyPludrak
10-10-2010, 13:59
Czeczeńscy się moga przydać do skasowania Rosji, jak już skończymy z Islamem.
A co to znaczy skasowanie Rosji ? :roll:

Czulu
10-10-2010, 14:06
No Rosja jako kraj w znacznej mierze równinny, świetnie nadaje sie pod pola golfowe, i w tej roli, z pewnością przysłuży sie cywilizacji bez porównania lepiej niż obecnie.

Niklot
10-10-2010, 14:19
Muzułmanie nie grają w golfa. A szczególnie wahabici.

Napoleon7
10-10-2010, 16:24
Problem, moim zdaniem, nie tyle tkwi w rasie czy religii ile w mentalności. Muzułmanin bowiem muzułmaninowi równy nie jest. Nie sądzę aby ktokolwiek miał jakieś uwagi do polskich Tatarów, jak by nie było Polaków od pradziada. Którzy nawet jeżeli są muzułmanami, to jednak mają mentalność podobną do naszej. Moim zdaniem problem w niekontrolowanej imigracji - to raz. A dwa - w imigracji niosącej za sobą ludzi obcych naszej kulturze i wrogich naszemu stylowi życia. Takich, którzy po prostu nie nadają się do życia w naszym kraju (i innych państwach UE). Oczywiście tacy ludzie i tak żyją wśród nas (i są to Polacy), ale skoro już są i sprawiają wystarczająco dużo problemów (choć przecież w sumie nie jest ich znów aż tak dużo), to po co sprowadzać obcych? Na dodatek w liczbie nieporównywalnie większej? Nie mam nic przeciw imigracji. Także osób... nazwijmy to "kolorowych". Rzecz jednak w tym, by takowi mogli funkcjonować w naszym społeczeństwie z korzyścią dla niego (i siebie też!). I tu np. może się pojawić problem religii - bo Murzynowi chrześcijaninowi zapewne łatwiej byłoby się dostosować do polskich warunków niż białemu Arabowi muzułmaninowi, pochodzącemu z któryś co bardziej "religijnych" krajów. Z drugiej strony np. Romowie, choć chrześcijanie, też mogą stanowić poważny problem gdy jest ich wielu żyjących obok siebie. Czeczeni dla mnie to w sumie na poły europejczycy (choć muzułmanie) i jedyny problem z nimi to to, czy czasem nie "przesiąkli" dżihadem. Rozproszeni (problemem mógłby być ich system klanowy, ale ślady takowego można napotkać i wśród np. ludów bałkańskich) nie powinni jednak stanowić problemu. To bardzo skomplikowany temat. Nadmiernie go upraszczając można wielu ludziom zrobić krzywdę. Faktem jest jednak, że przyjmowanie imigrantów "jak leci", szczególnie muzułmanów (to kwestia prawdopodobieństwa problemów powodowanych przez taka czy inną grupę - u muzułmanów jest niewątpliwie największa), może doprowadzić do bardzo poważnych następstw.
Trudno nie uznać za Polaka Murzyna urodzonego np. w Polsce (lub długo tu mieszkającego), mówiącego z dobrym akcentem i (chrześcijanina czy niewierzącego) wyznającego z grubsza nasz system wartości, tak samo jak trudno uznać Araba-muzułmanina, który choć żyje sobie spokojnie to uznaje prymat prawa koranicznego nad naszym świeckim a jego system wartości nie przystaje nijak do naszego. Oczywiście nie wszyscy Arabowie są tacy, ale przyznam, że choć znałem paru, to problemów nie było tylko z chrześcijanami - żaden znany mi muzułmanin praktycznie "nie nadawał się" na Polaka albo obywatela jakiegokolwiek kraju UE. Może nie jest to "poprawne politycznie", ale nic nie poradzę, że mam takie doświadczenia. co ciekawe, podobne doświadczenia ma większość...

glaca
10-10-2010, 18:14
żaden znany mi muzułmanin praktycznie "nie nadawał się" na Polaka albo obywatela jakiegokolwiek kraju UE. Może nie jest to "poprawne politycznie"
:lol: :lol: :lol:
jakież to specjalne warunki trzeba spełniać?

Zakapior-san
10-10-2010, 18:19
Wreszcie zgadzam się w czymś z Napoleonem ;)

Niklot
10-10-2010, 18:57
Czeczeni dla mnie to w sumie na poły europejczycy (choć muzułmanie) i jedyny problem z nimi to to, czy czasem nie "przesiąkli" dżihadem.

Wahabizm czyli islamski fundamentalizm coraz bardziej jest popularny wśród Czeczenów. Czeczeni już sprawiają problemy w Polsce:
http://lublin.com.pl/artykuly/pokaz/632 ... djecia%29/ (http://lublin.com.pl/artykuly/pokaz/6324/warszawa,kilkudziesieciu,obywateli,czeczenii,przew iezionych,do,komendy,%28zdjecia%29/)
http://www.997.tvp.pl/2007/Krym1060.htm
http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll ... /976647403 (http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100528/REG00/976647403)

Czeczeńcy to na poły Europejczycy?
Życzę Ci żeby takich 58 Czeczeńców z kijami bejsbolowymi, kastetami i pistoletami zamieszkało po sąsiedzku z Tobą, to zobaczysz jacy z nich "Europejczycy" i przestaniesz wypisywać głupoty na forum.

Nezahualcoyotl
10-10-2010, 19:23
żaden znany mi muzułmanin praktycznie "nie nadawał się" na Polaka albo obywatela jakiegokolwiek kraju UE. Może nie jest to "poprawne politycznie"
:lol: :lol: :lol:
jakież to specjalne warunki trzeba spełniać?
Na sam poczatek wystarczy zeby zaczal postrzegac otaczajacy go swiat po europejsku a nie przez pryzmat sredniowiecznego fanatyzmu islamskiego ;)

KWidziu
10-10-2010, 19:53
Na sam poczatek wystarczy zeby zaczal postrzegac otaczajacy go swiat po europejsku a nie przez pryzmat sredniowiecznego fanatyzmu islamskiego ;)



A co to oznacza? :lol:

Nezahualcoyotl
10-10-2010, 20:28
Tylko tyle ze sa na tym swiecie ludzie roznych swiatopogladow,wyznan oraz kultur i nalezy ich tolerowac a nie wysadzac w powietrze w imie Allacha.Lecz oczywiscie dla muzulmanow taki stan rzeczy jest nienormalny i wszystko co nie muzulmanskie jest sprzeczne z Koranem a wiec jest jednoczesnie zle i nalezy to zniszczyc a ludzi sprzeciwiajacych sie ich dzialaniom nalezy zabic ;)
Oczywiscie lewackie myslenie o zbyt nagietej tolerancji nie jest w stanie tego dostrzec... :lol:

glaca
10-10-2010, 21:40
a prawackie utożsamia islam z terroryzmem.

Nezahualcoyotl
10-10-2010, 21:52
"Nie kazdy muzulmanin jest terrorysta ale wiekszosc terrorystow jest muzulmanami"
Tak utozsamiam islam z terroryzmem ;)

Napoleon7
11-10-2010, 07:42
jakież to specjalne warunki trzeba spełniać?
Wystarczy akceptować podstawowe zasady według których zbudowane jest nasze państwo. Czyli np. nie uznawać prymatu prawa koranicznego nad państwowym, uznać świeckość państwa, uznawać równość wszystkich wobec prawa (także kobiet!) - z wszystkimi konsekwencjami z tego wynikającymi itd.
Co do Czeczenów zaś.... W okresie funkcjonowania ZSRR w dużym stopniu zastali zaświedczeni. To, że teraz islam się wśród nich odrodził wynika przede wszystkim z konfliktu w jakim znaleźli się z Rosją. I to rzeczywiście może być problem - ale dotyczący tylko części z nich (raczej niezbyt wielkiej). Większym problemem może już być ich "klanowość" (która dotyczy, choc oczywiście w inny sposób, np. Romów). Po prostu ich tradycyjne więzi klanowe sa tak silne, że trudnbo je pogodzić z życiem w "normalnym" (z naszego punktu widzenia) państwie.

KWidziu
11-10-2010, 08:29
Wystarczy akceptować podstawowe zasady według których zbudowane jest nasze państwo. Czyli np. nie uznawać prymatu prawa koranicznego nad państwowym, uznać świeckość państwa, uznawać równość wszystkich wobec prawa (także kobiet!) - z wszystkimi konsekwencjami z tego wynikającymi itd.

Czy ludzie uznający konieczność uczestnictwa KK w życiu państwowym i słuchający jego hierarchów(głosowania etc.) spełniają powyższy warunek?

Zakapior-san
11-10-2010, 11:01
Wystarczy akceptować podstawowe zasady według których zbudowane jest nasze państwo. Czyli np. nie uznawać prymatu prawa koranicznego nad państwowym, uznać świeckość państwa, uznawać równość wszystkich wobec prawa (także kobiet!) - z wszystkimi konsekwencjami z tego wynikającymi itd.
Niby wszystko proste ale dla mentalności tych ludzi są to rzeczy bardzo trudne do zaakceptowania.

11-10-2010, 12:56
jakież to specjalne warunki trzeba spełniać?
Wystarczy akceptować podstawowe zasady według których zbudowane jest nasze państwo. Czyli np. nie uznawać prymatu prawa koranicznego nad państwowym, uznać świeckość państwa, uznawać równość wszystkich wobec prawa (także kobiet!) - z wszystkimi konsekwencjami z tego wynikającymi itd.
Co do Czeczenów zaś.... W okresie funkcjonowania ZSRR w dużym stopniu zastali zaświedczeni. To, że teraz islam się wśród nich odrodził wynika przede wszystkim z konfliktu w jakim znaleźli się z Rosją. I to rzeczywiście może być problem - ale dotyczący tylko części z nich (raczej niezbyt wielkiej). Większym problemem może już być ich "klanowość" (która dotyczy, choc oczywiście w inny sposób, np. Romów). Po prostu ich tradycyjne więzi klanowe sa tak silne, że trudnbo je pogodzić z życiem w "normalnym" (z naszego punktu widzenia) państwie.
Zapomniałem ;) , ale może Napoleonie przypomnisz wszystkim z jakiej to partii wysyłali listy do proboszczów odnośnie wyborów samorządowych? I kto ustawy sprawdza razem z biskupami? I kto z innej partii mówi że KK należy się majątek, za przysłowiową złotówkę? Najpierw zróbcie ze swoim polskim Iranem porządek, a potem bierzcie się za inne nacje i wyznania...

Napoleon7
11-10-2010, 16:15
ale może Napoleonie przypomnisz wszystkim z jakiej to partii wysyłali listy do proboszczów odnośnie wyborów samorządowych?
Nie za bardzo wiem po co to piszesz. Bo każdy popełnia idiotyzmy. Rzecz w tym, że PO relatywnie najmniej. A co ciekawe, niektóre idiotyzmy które popełnia podobają się np. jej krytykom na tym forum. Tak to już jest ten świat skonstruowany... ;)


I kto z innej partii mówi że KK należy się majątek, za przysłowiową złotówkę?
Nie wiem kto i z jakiej partii tak mówi. Nie wiem też kto konsultuje ustawy z klerem. Wiem natomiast, że przekręty komisji przyznającej Kościołowi zagarnięte wcześniej nieruchomości zostały wykryte i że w tej sprawie prowadzone jest śledztwo. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że bezprawnie przekazane nieruchomości Kościół będzie musiał zwrócić lub zapłacić "wyrównanie". Co oznacza, że państwo i Kościół to inne byty.
Wybacz, ale jakiekolwiek nawet odległe próby porównywania sytuacji kościoła w Polsce do sytuacji "Meczetu" w krajach muzułmańskich (nawet tych niezbyt ortodoksyjnych) to czyste nieporozumienie.
Pamiętaj, że jak by nie było, nasza cywilizacja wyrosła na chrześcijaństwie. Pojawienie się w państwach naszej cywilizacji dużych i zwartych mniejszości prezentujących inną kulturę i wartości, MUSI doprowadzić do poważnych perturbacji i konfliktów.

Baal-Melkart
11-10-2010, 16:39
Pamiętaj, że jak by nie było, nasza cywilizacja wyrosła na chrześcijaństwie.
Wiem, że to czepianie się, ale nasza cywilizacja nie tyle wyrosła na chrześcijaństwie, co chrześcijaństwo stało sie jej częścią, a w pewnym przedziale czasu uzyskało pozycję dominującą.

11-10-2010, 18:10
[b]Napoleonie, proszę odnośnie porównania Polski i Iranu
link:
http://webcache.googleusercontent.com/s ... =firefox-a (http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:vpdzApVeDsMJ:nastyku.w.interia.pl/inna%2520edukacja/system%2520oswiatowy%2520w%2520Iranie%2520Magdalen a%2520Prusinowska.pdf+prawo+obyczajowe+w+iranie&cd=6&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a)
Odpowiedź odnośnie porównań Polski do Iranu, fragment pracy porównującej szkolnictwo w Iranie i Polsce do 2007 roku, miłej lektury ;)

Porównanie
Systemy oświatowe Polski i Iranu są trudne do porównania, gdyż istnieje wiele fundamentalnych różnic.
Główną różnicą jest przynależność do innych kręgów kulturowych, a czynnik ten przecież w znacznym
stopniu warunkuje kształt edukacji.
Lepiej jednak zacząć od podstaw. Przede wszystkim Polska jest krajem znacznie mniejszym niż Iran (1
648 195 km² vs. 312,685 km²), a także mniej licznym ( 38,635,144). Czynnikiem istotnym dla oświaty
jest struktura wiekowa, która obecnie w Polsce ulega starzeniu. Już 70.3% populacji znajduje się w
przedziale 15-65 lat,a zaledwie 16.7% ma poniżej 14 lat.
Dodatkowym problemem jest niski poziom naturalny, który wynosi obecnie 0,03%.69 Czynniki te
powodują zmiany w oświacie m.in. zmniejsza się ilość uczniów, więc i etaty nauczycieli są zagrożone.
Kiedy w tym samym czasie w Iranie rośnie zapotrzebowanie na nauczycieli różnych specjalizacji.
Szczególnie potrzebni są nauczyciele nauczania początkowego (odwrotnie niż w Polsce), gdyż Iran ciągle
walczy o obniżenie poziomu analfabetyzmu. W Polsce poziom analfabetyzmu wynosi 0,02% (choć
zaczyna pojawiać się zjawisko funkcjonalnego analfabetyzmu).
Polska jest krajem bardzo homogenicznym pod względem etniczności, szczególnie w porównaniu z
Iranem – 97,7% stanowią Polacy, 0,1% Białorusini, 0,1% Ukraińcy i 2,7% nieokreśleni.
Podobnie jest z mniejszościami religijnymi – 89,8% katolicy, 1,3% prawosławni, 0,3% protestanci, 0,3%
inni, 8,3% nieokreśleni.70
Konstytucja RP zapewnia wszystkim tym mniejszościom równe traktowanie wobec prawa:
• Art. 25: „Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione. ”71
Istnieje także zapis dotyczący edukacji religijnej, który zapewnia mniejszościom religijnym sytuację o
wiele bardziej komfortowa niż w Iranie.
• Art. 53: „Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może
68 URL:http://www.salamiran.org/Embassy/Embassy/StudentAdvisory/Iran_education/Iran_Education_system.html#_Toc434
769446
69 CIA World Factbook, URL; http://www.cia.gov/cia/publications/fac ... os/pl.html (http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/pl.html)
70 CIA World Factbook, URL; http://www.cia.gov/cia/publications/fac ... os/pl.html (http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/pl.html)
71 Konstytucja RP z dnia 2 kwietnia 1997 r. , URL: http://konstytucja.e-studio.biz.pl/konstytucja2_1.html
17
Page 18
być przedmiotem nauczania w szkole, przy czym nie może być naruszona wolność sumienia i religii
innych osób. ”72
Jednak podobnie jak w Iranie zapisy prawne nie zawsze są respektowane. Dowodem na to może być
uprzywilejowana pozycja Kościoła katolickiego w oświacie publicznej (krzyże w klasach szkolnych,
wybór tekstów literackich itp.).
Co więcej, specyficzne uprzywilejowanie katolicyzmu widoczne jest w świecie polityki. Zaś od dawna
wiadomo, że ten ma z kolei wpływ na edukację. W ostatnich wyborach zwyciężyli politycy demonstrujący
swój katolicyzm (a także swój heteroseksualizm wbrew głoszonym przez siebie poglądom, iż orientacja
seksualna nie jest sprawą publiczną – taka sytuacja jest w pewnym stopniu adekwatna do sytuacji w
Iranie, gdyż w Polsce co prawda nie kara się jeszcze za odmienność śmiercią, ale dyskryminacja jest
niestety na porządku dziennym), którzy teraz zdają się zmierzać do upowszechnienia swoich poglądów w
życiu społecznym – są już projekty powstania Narodowego Instytutu Wychowania, którego zadaniem ma
być ratowanie "uniwersalnych" wartości - prawdopodobnie katolickich i patriotycznych
(nacjonalistycznych?).73
Ciekawym ewenementem jest także propozycja (a może plan?) jednego z radykalnych polityków prawicy.
Maciej Giertych, kandydat na prezydenta w wyborach 2005, zainspirowany jest wyznaniowym państwem
irańskim oczekuje, bądź zmierza do wprowadzenia adekwatnego systemu w Polsce. Z tą różnicą, że
opartego na religii katolickiej.
„Ufam, że powróci czas katolickiego państwa wyznaniowego, jak w średniowieczu. Ufam też, że właśnie Polska
może być tym krajem, który rozpocznie proces odnowy - jak kiedyś kontr-reformację, jak niedawno Iran w
islamie.”74
Istnieje więc pewne prawdopodobieństwo (miejmy nadzieję, że niezbyt duże), że system oświatowy
Polski upodobni się do sytemu irańskiego.
Jeśli dziś dokonujemy porównania drogi edukacyjnej uczniów irańskich i polskich odnajdujemy także
sporo podobieństw, gdyż cały szkielet systemów jest w gruncie rzeczy dość powszechny. Różnice
pojawiają się w długości poszczególnych etapów edukacji (oczywiście w ich nazewnictwie), a także
możliwości wędrówki między poszczególnymi wariantami edukacji. W przypadku systemu irańskiego
należy uwzględnić fakt, iż podlega on ciągłym zmianom (od czasu czasu reformy w 1993 roku zmiany są
wprowadzane stopniowo i nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje odnośnie kształtu oświaty – bądź dane
72 Tamże
73 Gazeta Wyborcza, URL: http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,69906,3133237.html
74 Opoka 2001/38, URL: http://www.opoka.giertych.pl/owk38.htm
18
Page 19
te są poza moim zasięgiem)75.
Irański system wykazuje dążenie do zwiększenia drożności, elastyczności – przynajmniej takie założenia
deklarują reformatorzy systemu planujący m.in. umożliwienie przechodzenia między wariantami
edukacyjnymi. 76 Polski system pod tym względem jest mało elastyczny, choć w nowym systemie
bolońskim nastąpiła duża poprawa. Można próbować porównać system modułów i punktów ECTS do
irańskiego sytemu kredytów/jednostek, które określają możliwość przechodzenia do poszczególnych
etapów edukacji
EDIT:

Ta osoba ma już tytuły przed nazwiskiem, więc nie pisała to bez merytorycznej wiedzy. Takich rzeczy jest więcej...Ale to chyba inny temat :roll:

Napoleon7
12-10-2010, 09:03
Ta osoba ma już tytuły przed nazwiskiem, więc nie pisała to bez merytorycznej wiedzy. Takich rzeczy jest więcej...Ale to chyba inny temat
Temat niekoniecznie inny - moim zdaniem pokrewny.
Co do tytułów... Tytuły mogą świadczyć o posiadaniu wiedzy merytorycznej. Jej interpretacja jednak to już inna kwestia.
Nie znam irańskiego systemu oświaty, ale znam polski. I jest dla mnie rzeczą oczywistą, że wyznaniowość mu nie grozi. Fakt zaś, że mieliśmy ministra oświaty o takich a nie innych poglądach, system oświaty zaś się w praktyce nie zmienił, świadczy zaś, że wpływ zwolenników państwa wyznaniowego (co by pod tym nie rozumieć) w Polsce jest co najmniej nikły. I nie maja oni możliwości realizowania swych pomysłów.
Czego o Iranie powiedzieć chyba nie możemy.


ale nasza cywilizacja nie tyle wyrosła na chrześcijaństwie, co chrześcijaństwo stało sie jej częścią, a w pewnym przedziale czasu uzyskało pozycję dominującą.
Prawda. Bez cywilizacji grecko-rzymskiej też by "nas nie było". Ale nie chciałem już pogłębiać tematu...

13-10-2010, 21:07
Fakt zaś, że mieliśmy ministra oświaty o takich a nie innych poglądach, system oświaty zaś się w praktyce nie zmienił, świadczy zaś, że wpływ zwolenników państwa wyznaniowego (co by pod tym nie rozumieć) w Polsce jest co najmniej nikły. I nie maja oni możliwości realizowania swych pomysłów.
Czego o Iranie powiedzieć chyba nie możemy.
Prosze, akurat taki fragment z naszej juz POprawnej rzeczywistości ;) http://www.tygodnik.dzierzoniowski.info ... ew/3178/2/ (http://www.tygodnik.dzierzoniowski.info/content/view/3178/2/)

Fajna argumentacja, a jak się zajrzy co sobą odrzuceni autorzy prezentowali prywatnie, to hmmm przypomina się argumentacja odnośnie Gombrowicza i Miłosza...:lol:

Żegnamy lektury. Gimnazjum bez „Antygony" i „Syzyfowych prac", liceum bez „Potopu", „Quo Vadis" oraz „Zbrodni i kary". W ten sposób Ministerstwo Edukacji Narodowej chce zmienić spis lektur szkolnych. W kanonie lektur obowiązkowych w gimnazjach pozostaje 10 pozycji z obecnych 14, natomiast ze spisu lektur szkolnych ponadgimnazjalnych planuje się wykreślić aż 10 tytułów. Uzasadnieniem dla tych zmian ma być zerwanie z fikcją czytelniczą i zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania.
Takich kwiatków jest więcej, zawsze służę pomocą w ich uzyskaniu.

Edit:

To już jest offtop. Przepraszam za niego, może by zrobić temat oddzielny np. Polska - Iranem Europy? Z wielką ochotę porozmawiam z Napoleonem o ile będzie miał ku temu skłonność.

Zakapior-san
14-10-2010, 17:17
Żegnamy lektury. Gimnazjum bez „Antygony" i „Syzyfowych prac", liceum bez „Potopu", „Quo Vadis" oraz „Zbrodni i kary". W ten sposób Ministerstwo Edukacji Narodowej chce zmienić spis lektur szkolnych. W kanonie lektur obowiązkowych w gimnazjach pozostaje 10 pozycji z obecnych 14, natomiast ze spisu lektur szkolnych ponadgimnazjalnych planuje się wykreślić aż 10 tytułów. Uzasadnieniem dla tych zmian ma być zerwanie z fikcją czytelniczą i zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania.
Co się dzieje z tym chorym krajem? Wnet będą puszczać na lekcjach "gulczas a jak myślisz". Usunęli najciekawsze książki!

- Praca nawet na fragmentach dzieł, pod warunkiem oczywiście, że będą one dobrze dobrane, nie odbędzie się ze szkodą dla uczniów. Trudno jest bowiem uczniom przebrnąć przez fragment np. „Syzyfowych prac", w którym trzy czwarte tekstu stanowi opis przyrody. Na pewno czytanie tak archaicznych tekstów nie zachęci nikogo do sięgania do książek - stwierdza polonistka.
Ja bym tą babę zwolnił w trybie przyspieszonym bo się jej pracować nie chce!

- Teksty powinny być przede wszystkim dostosowane do dzisiejszych czasów i muszą być dynamiczne, pełne akcji.
Nie lepiej puścić dzieciakom pornucha? Tam jest pełno akcji.

Poza tym trzeba stworzyć taki kanon, czy wręcz kościec lektur obowiązkowych, których nie powinniśmy absolutnie odpuszczać - dodaje.
Toż właśnie matoły jak ta baba rozmontowały "kościec lektur obowiązkowych".

może by zrobić temat oddzielny np. Polska - Iranem Europy?
Bardziej pasuje Polska- Meksykiem Europy

Czulu
14-10-2010, 18:52
Ja tam nie czytałem tego nudnego badziewia zwanego lekturami, i jakoś nie jestem obecnie w ciemię bity. Nie wierzę w to ze mozna z kogos zrobic intelektualiste pod przymusem.

14-10-2010, 19:45
Język polski można by spokojnie nazwać Wiedzą o lekturach, nic innego się nie robi. Przynajmniej u mnie. :mrgreen:

Elrond
14-10-2010, 20:34
Nie ma się czym chwalić, ale przez okres liceum(gimnazjum nie miałem) większości lektur nie tknąłem palcem nawet. Dziś nieprzeczytania kilku żałuję i bym to z przyjemnością nadrobił. Co do reszty nieprzeczytanych(90%): cieszę się, że nie marnowałem na to młodości.


Gimnazjum bez „Antygony" i „Syzyfowych prac", liceum bez „Potopu", „Quo Vadis" oraz „Zbrodni i kary".

O ile uczenia dzieci literatury bez takich rzeczy, jak Antygona sobie nie wyobrażam, o tyle resztę można sobie spokojnie darować. Tzn. poloniści mogą, jak chcą, zrobić z tym program, ale nie widzę potrzeby wpisywania tego w kanon(o ile w ogóle już musi być jakiś "państwowy kanon lektur"). A już pastwienie się nad dziećmi "Zbrodnią i karą" to zbrodnia sama w sobie, dobrze że tego gniota już nie będzie.


Nie lepiej puścić dzieciakom pornucha? Tam jest pełno akcji.

To na wychowaniu seksualnym czy "przygotowaniu do życia w rodzinie" :lol:

Furvus
14-10-2010, 22:15
Dobra, koniec offtopu o lekturach.

Nezahualcoyotl
15-10-2010, 15:40
Ze sie tak zapytam:co ma spis lektur w polskich szkolach do zagadnienia poruszanego w tymze temacie :?:

Napoleon7
15-10-2010, 19:55
Ze sie tak zapytam:co ma spis lektur w polskich szkolach do zagadnienia poruszanego w tymze temacie
Jeżeli mogę odpowiedzieć - może świadczyć o jakości pracy MEN. Niestety, mogę tylko potwierdzić, że MEN kierują osoby niekompetentne. Pani minister nie wyobraża sobie, że mogą istnieć inne samorządy niż miasta na prawach powiatów i że szkolnictwo ponadgimnazjalne składa się także ze szkół innych niż licea ogólnokształcące (bo tylko do tego sprowadzają się jej doświadczenia). Całość powoli zakrawa na farsę i skandal jednocześnie. Problem w tym, że opozycja jest jeszcze bardziej niekompetentna (JKM nie wyłączając) przez co wpadki MEN (już trudne do zliczenia) uchodzą płazem). Dowolny samorządowiec związany z oświata w dyskusji wdeptałby panią Hall w ziemię. Problemem oświaty jednak obecnie nikt się nie zajmuje. I przyznam się, że choć związany jestem jak by nie było z PO, ignorancja opozycji (i związków zawodowych) mnie wręcz irytuje!

Niklot
16-10-2010, 19:44
ale nasza cywilizacja nie tyle wyrosła na chrześcijaństwie, co chrześcijaństwo stało sie jej częścią, a w pewnym przedziale czasu uzyskało pozycję dominującą.
Prawda. Bez cywilizacji grecko-rzymskiej też by "nas nie było". Ale nie chciałem już pogłębiać tematu...

Bez cywilizacji słowiańskiej, germańskiej, nordyckiej i celtyckiej też by "nas nie było". A bez wierzeń pogańskich Żydów, Rzymian, Celtów i Słowian nie byłoby katolicyzmu. Wiele wieków przed powstaniem chrześcijaństwa, krzyż był symbolem pogan. Słyszałeś chyba o krzyżu celtyckim?
Prawowitym symbolem chrześcijan jest ryba, a nie krzyż. Krzyż to symbol pogański.

Ouroboros
17-10-2010, 09:14
Bez cywilizacji słowiańskiej, germańskiej, nordyckiej i celtyckiej też by "nas nie było".

Na czym opierały się te cywilizacje, pytam tak z ciekawości?

Marek Aureliusz
17-10-2010, 15:19
Pani Kanclerz Merkel przyznaje, że społeczeństwo wielokulturowe jest do niczego. Dwa źródła dla porównania.
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-w- ... nId,302860 (http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-w-niemczech-spoleczenstwo-wielokulturowe-zawiodlo,nId,302860)
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... urowe.html (http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8523199,Merkel_o_mniejszosci_islamskiej__S poleczenstwo_wielokulturowe.html)

Niklot
17-10-2010, 16:01
Bez cywilizacji słowiańskiej, germańskiej, nordyckiej i celtyckiej też by "nas nie było".

Na czym opierały się te cywilizacje, pytam tak z ciekawości?

Na poziomie rozwoju społeczeństwa w danym okresie historycznym, który charakteryzuje się określonym poziomem kultury materialnej, stopniem opanowania środowiska naturalnego i nagromadzeniem instytucji społecznych.
Za przejawy cywilizacji uznaje się: zorganizowane życie miejskie, monumentalne obiekty sakralne, pismo, rozwinięty handel, jakiś rodzaj organizacji zajmowanego terytorium.
Jeśli chodzi o pismo, to zarówno Celtowie jak i Germanowie mieli własne pismo. Podejrzewa się też, że również Słowianie mieli własne pismo:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pismo_ogamiczne
http://pl.wikipedia.org/wiki/Runy
Zorganizowane życie i rodzaj organizacji zajmowanego terytorium:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Celtowie#S ... .C5.84stwo (http://pl.wikipedia.org/wiki/Celtowie#Spo.C5.82ecze.C5.84stwo)
http://en.wikipedia.org/wiki/Norman_law
http://pl.wikipedia.org/wiki/Opole_%28% ... owiecze%29 (http://pl.wikipedia.org/wiki/Opole_%28%C5%9Bredniowiecze%29)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiec
Monumentalne obiekty, poziom kultury materialnej, stopień opanowania środowiska naturalnego:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sztuka_celtycka
http://pl.wikipedia.org/wiki/Celtowie#P ... materialne (http://pl.wikipedia.org/wiki/Celtowie#Podstawy_materialne)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Celtowie#K ... z_celtycki (http://pl.wikipedia.org/wiki/Celtowie#Kalendarz_celtycki)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Muzyka_celtycka
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sztuka_przedroma%C5%84ska
http://pl.wikipedia.org/wiki/Saga_%28literatura%29
http://pl.wikipedia.org/wiki/Beowulf
http://pl.wikipedia.org/wiki/Literatura ... ronordycka (http://pl.wikipedia.org/wiki/Literatura_norweska#Literatura_staronordycka)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Skald
Jeśli chodzi o handel, to powszechnie wiadomo, że jednym z głównych zajęć Waregów był właśnie handel, ale też Słowianie i Celtowie zajmowali się handlem.

Ouroboros
18-10-2010, 06:42
Podejrzewa się też, że również Słowianie mieli własne pismo

Mógłbym prosić o tytuł jakiegoś opracowania potwierdzającego tę tezę?

Elrond
18-10-2010, 09:31
Dzisiejsza Europa wyrosła na państwach pozakładanych przez "barbarzyńców", więc nie ma się co dziwić, że różne kultura i dziedzictwo słowiańskie, nordyckie, celtyckie itp. są również europejskie. Jednak "ponad tym" stała jednak tradycja antyczna i chrześcijaństwo. Bo to są źródła kultury zachodniej, a reszta to miejscowy koloryt ;)


Pani Kanclerz Merkel przyznaje, że społeczeństwo wielokulturowe jest do niczego. Dwa źródła dla porównania.
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-w- ... nId,302860
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... urowe.html

Za co "postępowcy" tylko czekać zjedzą ją żywcem ;) A może to pierwsze kontrolowane próby wypuszczania w eter myśli "nieprawomyślnych" :roll: :?:

Napoleon7
20-10-2010, 18:47
Za co "postępowcy" tylko czekać zjedzą ją żywcem
Nie zjedzą. Bo problem jest widoczny powszechnie. W demokracji zaś oznacza to, że politycy chcąc nie chcąc muszą ten aspekt uwzględnić w swej działalności.

Marek Aureliusz
21-10-2010, 20:44
http://konservat.pl/?sp=art&art=1024&path=arty2010#nc
Tolerancja tolerancji nierówna. Jak widać w Europie oznacza ona bezgraniczną naiwność. Gdyby jakiś "niewierny" odstawił coś takiego w meczecie zostałby ukamienowany na miejscu a całemu Zachodowi został wypowiedziany Dżihad. Naprawdę, nic nie usprawiedliwia pospolitego chamstwa, ubóstwa umysłowego i ogólnie pojętego barbarzyństwa.

Iron_Marcin
21-10-2010, 21:38
Tolerancja tolerancji nierówna. Jak widać w Europie oznacza ona bezgraniczną naiwność. Gdyby jakiś "niewierny" odstawił coś takiego w meczecie zostałby ukamienowany na miejscu a całemu Zachodowi został wypowiedziany Dżihad. Naprawdę, nic nie usprawiedliwia pospolitego chamstwa, ubóstwa umysłowego i ogólnie pojętego barbarzyństwa.
A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Mt 5,39

a nie pamiętasz, jak Urban chciał kupić kościół, i zrobić w nim burdel? poza tym ludzie, czym się tak przejmujecie? KRK jest chyba jedynym obok teokratycznego Egiptu imperium, które przetrwało 2000 lat.

Nie zjedzą. Bo problem jest widoczny powszechnie. W demokracji zaś oznacza to, że politycy chcąc nie chcąc muszą ten aspekt uwzględnić w swej działalności.
http://02varvara.files.wordpress.com/2010/09/01-hitler-center-at-nazi-party-day-nurnberg-1934.jpg?w=500&h=470
HEIL! HEIL! HEIL!

Marek Aureliusz
22-10-2010, 00:12
A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Mt 5,39
Zawsze się z tym nie zgadzałem. Mądry głupiemu ustępuje i dlatego jest jak jest.


a nie pamiętasz, jak Urban chciał kupić kościół, i zrobić w nim burdel?
Nie pamiętam bo byłem wtedy noobem. Jak już mówiłem chamstwa nic nie usprawiedliwia niezależnie kto je czyni. Szanujmy mądrych, przykładnych, chwalebnych, Śmiejmy się z głupich, choć i przewielebnych. - I. Krasicki

Dwa słowa o Hitlerze:
:arrow: Po pierwsze: przegiął w drugą stronę
:arrow: Po drugie: Był socjalistą. Nazizm = Narodowy Socjalizm. Komunizm też wyrósł z socjalizmu. Jak widać socjal to system o bardzo dużym ryzyku "zachorowania" na totalitaryzm

Iron_Marcin
22-10-2010, 13:20
:arrow: Po drugie: Był socjalistą. Nazizm = Narodowy Socjalizm. Komunizm też wyrósł z socjalizmu. Jak widać socjal to system o bardzo dużym ryzyku "zachorowania" na totalitaryzm
erm... tak offtopując (dość mocno)... socjalizm wyrósł z kapitalizmu.

Szejtan
22-10-2010, 14:08
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Iron_Marcin
22-10-2010, 17:14
socjalizm jest całkowitym przeciwieństwem kapitalizmu, liberalizmu gospodarczego (ten ma podstawy chrześcijańskie), socjalizm jest całkowitym przeciwieństwem przede wszystkim wolności jednostki i wrogiem chrześcijaństwa, więc jak wyrósł z kapitalizmu?
właśnie dlatego