PDA

Zobacz pełną wersję : Empire total war problem z uruchomieniem



Marcus1939
10-10-2010, 08:41
Witam chcę uruchomić grę ETW i podczas uruchamiania zaraz po pokazaniu się ekranu z logo gry wywala mnie do pulpitu i pokazuje się błąd że program przestał działać i czy ma wyszukać rozwiązania w trybie online. Gra była już kiedyś instalowana i nie było żadnych problemów. Przeinstalowanie gry też nic niestety nie dało. Proszę o w miarę szybką pomoc.

Łycha
10-10-2010, 10:36
Witam. Ja też mam dokładnie taki sam problem. Szukałem rozwiązania ale nic nie znalazłem. Przestaw na steamie język w grze na angielski, steam ściągnie ci to co trzeba a gra będzie chodzić. Zdaje sobie sprawę, że jest to rozwiązanie na jakiś czas, ale chociaż można sobie pograć :x

10-10-2010, 11:38
Zawsze po pierwszym uruchomieniu sa problemy, nie kombinuj z językami, ma być po polsku, w trakcie drugiej aktualizacji będzie wszystko w porządku. Trzeba być cierpliwym, kwestia łącza, ja mam bardzo szybkie, ale nie każdy ma to szczęście.

Łycha
10-10-2010, 11:56
Zawsze po pierwszym uruchomieniu sa problemy, nie kombinuj z językami, ma być po polsku, w trakcie drugiej aktualizacji będzie wszystko w porządku. Trzeba być cierpliwym, kwestia łącza, ja mam bardzo szybkie, ale nie każdy ma to szczęście.

Tylko problem w tym, że nie ma żadnych aktualizacji do ściągnięcia. W każdym bądź razie po ściągnięciu języka angielskiego gra odpala i chodzi normalnie a gdy przestawiam na j.polski to już się nie włącza. Więc w czymś leży problem.

10-10-2010, 12:05
Normalne, jest to co napisałeś, ja nie dałem się podpuścić i nie instalowałem po angielsku, na początku patrzę zdziwiony, język na polski, a gra po angielsku? zrobiłem restart kompa i po aktualizacjach ruszyło, sprawdź w steamie czy masz po polsku, ja masz poustawiane, ja zawsze mam aktualizacje na automacie, po wszystkich patchach gra chodzi tak, jak powinna o d samego początku ;)

Łycha
10-10-2010, 12:10
Po zainstalowaniu Empire Total War nie przestawiałem w steamie dosłownie nic :!: Nie zmieniałem języka na polski bo taki był ustawiony automatycznie. I wtedy gra się nie chciała włączyć. A raczej się włączała ale pojawiał się pierwszy ekran i gra wywalała do Windy. Zresztą nie tylko ja mam ten problem. Cholera... :)

10-10-2010, 13:04
Przecież ci cały czas piszę, pogmeraj w ustawieniach steama :lol: Na domyślnych nie wolno... :D
W innym temacie napisałeś że miałeś formata? To go miałeś czy nie? Jeżeli tak, to zainstalowałeś to wszystko z oprogramowania co przed formatem?

Łycha
10-10-2010, 17:16
Tak miałem format i było instalowane to co potrzeba (Win 7). Piszesz o tym, że mam pogrzebać w ustawieniach steama. Co masz na myśli konkretnie :?:

Kyuzo
10-10-2010, 17:48
Akurat też ostatnio sobie instalowałem Empire po dłuższej przerwie.

Nigdy nie miałem kłopotów ze steam`em i nie musiałem się bawić w jego opcjach, ale można by spróbować coś takiego:

Zostaw steam`a po polsku i ustaw opcjach steam region pobierania na Poland.

Wejdź we właściwości Empire w steam`ie (pod prawym klawiszem myszy na ikonie gry w steam`ie) upewnij się, że masz tam ustawiony język polski i że masz włączone automatyczne aktualizację. Zrób defragmentację plików gry i sprawdź spójność plików gry w zakładce pliki lokalne, a potem najlepiej wyłącz steam zrestartuj kompa, włącz steam i poczekaj czy się nie zacznie aktualizować.

Łycha
11-10-2010, 14:15
Nigdy nie miałem kłopotów ze steam`em i nie musiałem się bawić w jego opcjach


Wiesz to chyba nie jest problem ze steamem tylko wina gry z tego względu chociażby, że kupiłem sobie Mafię 2, do niej również steam musiał ściągnąć język polski a gra śmiga aż miło :)


EDIT - Dzięki za pomoc kolego bo pomogło. Gra nareszcie działa, a zaczęła działać gdy steam ściągnął kolejną aktualizację :)

sir.WiP
01-11-2010, 13:08
Ja mam dziwny problem.

Empire zainstalowane, działające, bez modów. Wczoraj zainstalowałem Łormsy Reloded (też steam), które przed uruchomieniem instalowały jeszcze raz DX lub coś z nim związane (mam XP od lat "najnowszego" DXa). Łormsy działają inne gry ze steama też, ale Empire w ogóle się nie uruchamia. Na pół sekundy wyskakuje okienko "trwa uruchamianie" i nic się dalej nie dzieje. Co ciekawe kompatybilność plików znalazła 3 nieprawidłowe (ja nic nie zmieniałem), pobrała nowe, ale problem pozostał. Cuda, normalnie, cuda.

Reinstalacja nie pomogła. :(

Pomogła natomiast instalacja tego ze strony microsoftu http://www.microsoft.com/downloads/en/d ... 6652cd92a3 (http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3)

Zostawię post na przyszłość, gdyby ktoś miał podobny problem.

Na steam nie narzeka, bo nigdy z nim problemów nie miałem, jako, że czytałem co jest w opcjach zamiast naciskając co popadnie i biadoląc później na forum, że steam jest be.