PDA

Zobacz pełną wersję : MEDIEVAL II TOTAL WAR - dyskusje ogólne



Strony : 1 2 3 [4]

Mateosz
01-02-2014, 15:10
Jest jakis sposob aby Anglia mogla rekrutowac Pancerna Straz?
Co najwyżej mody.

JPRambo
02-02-2014, 07:32
A nie wystarczy przeniesc ich z Britannia?

Asuryan
02-02-2014, 13:45
Wystarczy, ale przeniesienie jakiejkolwiek jednostki = robienie moda, choćby i mini.

XsErO
01-03-2014, 12:13
Dziwne rzeczy się dzieją gram i gdy widzę np kupca (6lvl) z Francji który ciągnie z bursztynu 350 florenów o.O to zaczełem ich tez budować przejełem to miejsce i dostaje tylko 12 florenów (żal ?) ale pomyślałem że to może wina tego że kupiec mój ma tylko 3 lvl, ale jak zobaczyłem kupca rusi który na lvl 1 z niewolników ciągnie 500 florenów to zbaraniałem o co tu biega ?
A po drugie jaki cudem komputer jest w stanie utrzymywać 3 armie po połowie wypełnione przy 4 prowincje ( i to spieszeni rycerze feudalnie z konnicą ) a ja nie mogę utrzymać 3 armi złożonych z wieśniaków a mam 6 prowincji. A staram się budować budynki od handlu i rolnictwa jak tylko mnie stać co jest rzadkością bo muszę utrzymywać armie.
I po trzecie jak dobrze sobie radzić ze strzelcami czeskimi bo mnie krew zalewa jak próbuje ich zatakować konnicą oni się zaczynają cały czas wycofywać i strzelać do mnie i jak w końcu jakimś cudem ich dogonię to zabije może 10 z 80 i znów zaczynają uciekać -.- .
Uważam tą cześć Total war z najgorsza a grałem już we wszystkie części od Rome Total War (gdzie był najlepszy soundtrack zwłaszcza bitewny miodzio :D )

Piter
01-03-2014, 12:40
Dziwne rzeczy się dzieją gram i gdy widzę np kupca (6lvl) z Francji który ciągnie z bursztynu 350 florenów o.O to zaczełem ich tez budować przejełem to miejsce i dostaje tylko 12 florenów (żal ?) ale pomyślałem że to może wina tego że kupiec mój ma tylko 3 lvl, ale jak zobaczyłem kupca rusi który na lvl 1 z niewolników ciągnie 500 florenów to zbaraniałem o co tu biega ?
A po drugie jaki cudem komputer jest w stanie utrzymywać 3 armie po połowie wypełnione przy 4 prowincje ( i to spieszeni rycerze feudalnie z konnicą ) a ja nie mogę utrzymać 3 armi złożonych z wieśniaków a mam 6 prowincji. A staram się budować budynki od handlu i rolnictwa jak tylko mnie stać co jest rzadkością bo muszę utrzymywać armie.
I po trzecie jak dobrze sobie radzić ze strzelcami czeskimi bo mnie krew zalewa jak próbuje ich zatakować konnicą oni się zaczynają cały czas wycofywać i strzelać do mnie i jak w końcu jakimś cudem ich dogonię to zabije może 10 z 80 i znów zaczynają uciekać -.- .
Uważam tą cześć Total war z najgorsza a grałem już we wszystkie części od Rome Total War (gdzie był najlepszy soundtrack zwłaszcza bitewny miodzio :D )
Wartość towaru jest zależna od jego samego i od odległości od twojej stolicy, im dalej tym towar jest więcej wart, wieśniacy wcale nie są tacy tani w utrzymaniu. Przy 4 prowincjach 3 armie po połowie wypełnione to niewiele, zależy też jak rozwinięte ma prowincje, różnice między utrzymaniem słabego wojska, a silnego wcale nie są jakieś wielkie, różnica jest głównie w kosztach rekrutacji, nie marnuj na nich kasy. Strzelcy czescy? Co to za jednostka, grasz w jakiegoś moda?

adriankowaty
01-03-2014, 13:27
Strzelcy Czescy? Mówisz o Husytach?

Mateosz
01-03-2014, 13:50
Chyba chodzi mu o kuszników, którzy są w praskim garnizonie.

XsErO
01-03-2014, 14:09
chodzi mi o konnice to jest chyba szlachta czeska ?

JPRambo
01-03-2014, 16:31
Szlachta czeska? Moze chodzi Ci o szlachte polska?


Medieval postawka jest lipna to fakt. Mody sa fajniejsze :D

XsErO
01-03-2014, 19:55
Ale ze mnie młotek , chdziło o szlachtę węgierską po prostu z przyzwyczajenia pomyślałem że jak pod Polska to Czesi :P Ale dałem radę niszcząc ich państwo :D Ale dalej nie wiem czemu z kupcami tak się dzieje ;/

Maciox1
22-06-2014, 22:47
Da sie grac w multi ??

Lwie Serce
22-06-2014, 23:01
A czemu ma się nie dać?

Dudzio
23-07-2014, 10:51
Pytanie do osób z wersją Steam: czy ściąga Wam dzisiaj grę od nowa i czy zniknął dodatek jako samodzielna gra w bibliotece gier? :O

Asuryan
23-07-2014, 13:36
Już wczoraj. Związane jest to z wprowadzeniem multi na steam. Ponoć nawet można zarejestrować wersję płytową jako steamową.

Kot
23-07-2014, 13:43
Ładnie... jeśli tak to było by mi bardzo miło i bym mógł odzyskać Kingdomsa w końcu. :D

Asuryan
23-07-2014, 14:00
Spróbuj aktywować kod z gry na steam, wtedy się przekonamy.

Arrim
19-08-2014, 22:59
Gram już trochę w Medka, ale cały czas są kwestie, które mnie nurtują :).

1. Od czego zależą zdobywane cechy jak np. "Zwycięstwo najważniejsze" albo "Okrutny władca"? Nie pojmuję tego... Dlaczego za zdobycie miasta okupacją mój generał dostaje + do strachu? Zdarza mi się to naprawdę często, dlatego nie potrafię zrobić szlachetnego generała, zawsze wychodzi taki nijaki. I nie wiem czy tylko ja tak mam, ale w jednej kampanii parę razy klikałem na wrogą armię i "wycofywałem atak" (wychodziłem z okienka bitwy) za co otrzymywałem + do rycerskości. Dostałem tak chyba z 4 punkty. Celowo tego nie robiłem, wyszło przypadkiem jak sprawdzałem stosunek sił.

2. Mieliście takie armie, które miały duże doświadczenie w walce? U mnie to zawsze wyglądało tak, że po każdej bitwie łączyłem pozostałe jednostki w jedną kartę, bo zawsze lepiej atakować w bitwie 60 konnymi niż np. 20 po 3. I w ten sposób po wielu bitwach mam jednostki z 2-3 brązowymi blaszkami. Jak miałem jakieś srebrne albo złote, to tylko wyjątkowo mało liczebne jednostki. Kiedyś w jakimś poradniku czytałem, że o doświadczenie trzeba dbać, ale jak mam to robić, jeśli na froncie zdobywa się osady i idzie na następne. Zazwyczaj po paru porządnych bitwach zostają mi resztki, a kolejne miasta podbijam tylko jeśli uzupełnię szeregi najemnikami.

stanisław123
30-08-2014, 20:01
2. Mieliście takie armie, które miały duże doświadczenie w walce? U mnie to zawsze wyglądało tak, że po każdej bitwie łączyłem pozostałe jednostki w jedną kartę, bo zawsze lepiej atakować w bitwie 60 konnymi niż np. 20 po 3. I w ten sposób po wielu bitwach mam jednostki z 2-3 brązowymi blaszkami. Jak miałem jakieś srebrne albo złote, to tylko wyjątkowo mało liczebne jednostki. Kiedyś w jakimś poradniku czytałem, że o doświadczenie trzeba dbać, ale jak mam to robić, jeśli na froncie zdobywa się osady i idzie na następne. Zazwyczaj po paru porządnych bitwach zostają mi resztki, a kolejne miasta podbijam tylko jeśli uzupełnię szeregi najemnikami.

Ja zawsze mało liczebne jednostki, ale z dużym doświadczeniem odsyłałem do miasta i uzupełniałem.
W ten sposób doświadczenie zostaje.

mateo450
24-01-2015, 19:15
Wydaje mi się że ceche "zwycięstwo najważniejsze" otrzymuje generał, który przy wielkich stratach ale wygrywa ( nie liczy się z życiem swoich rycerzy).

JanuszFanatyk
01-03-2015, 17:27
Dzień dobry wszystkim, jestem nowym użytkownikiem forum i mam do was pytanie.Czy istnieje jakiś dobry stabilny mod o wczesnym średniowieczu? Wiecie walki Słowian z germanami, wikingami itp.
Grałem kiedyś w moda Wrath of norsemen, ale w ogóle mi się nie spodobał ze względu na praktyczny brak akcji oraz system płac i dochodów.Po dwóch czy trzech turach bez względu na to co budujemy i tak będziemy zadłużeni.
Bardzo przydał mi do gustu mod Bellum Crucis7.0 jeśli chodzi o szybki zwrot akcji lecz system płac i dochodów w tym modzie to całkowita porażka, płacenie jakiś durnych trybutów nie wiadomo za co, przy 50 turze miałem już 100 tys na minusie.Lecz po wywaleniu skrypta money script przez 193 tury dało się grać do czasu gdy wywalało do pulpitu podczas tury.Przez co nie mogłem ukończyć kampanii co mnie bardzo zasmuciło.Nawet cofnąłem się o 10 tur wstecz, zrobiłem inne działania niż wtedy lecz i tak wywalało do pulpitu przy ładowaniu się 194 tury co uniemożliwiło mi kontynuowania kampanii.Dotychczas grałem tylko w 3 mody z czego bellum crucis wypadł najlepiej, grałem także w stainless steel 6.4 ale ten mod jest stanowczo za nudny, zupełnie nic się nie dzieje, wieczne sojusze, strasznie mało jednostek, bardzo mało prowincji, bitwy są bardzo łatwe nawet na najtrudniejszym poziomie do tego ciągłe zdrady moich wojsk z niewyjaśnionych powodów całkowicie zasmucały dalszą rozgrywkę.Reasumując poszukuje stabilnego moda z dość agresywnym AI i najlepiej z kampanią zaczynającą się we wczesnym średniowieczu 700-900 rok, z różnorodnymi jednostkami.

Lwie Serce
01-03-2015, 17:30
Last Kingdom, akcja rozgrywa się w Brytanii i wokół niej. Zapraszam do działu modów.

GRUHA
04-02-2016, 18:05
Magiczne Pytanie!!!

Czy jest możliwe przejecie jakiegos panstwa poprzez malzenstwo z corka wladcy ---> smierc calego rodu ?

Tj, zenimy sobie naszego ziomeczka z corka wladcy innego panstwa i widniejemy w rodowodzie ich i swoim, zabijmy jakims cudem wszystkich innych generalow dziedzicow potomkow etc. i panstwo przechodzi w nasze raczki ? jesli nie w orginale to czy jest moze cos takiego w jakims modzie ? :D imo ciekawa opcja

sadam86
04-02-2016, 18:18
Co do podstawki to nie pamiętam już, jeśli idzie o mody to Bellum Crucis 6.3 (kilka razy odziedziczyłem tron innej nacji) i Bellum Crucis 7.0 też ma tą opcję chyba, ale tu już przejąć ziem mi się nie udało.

Asuryan
04-02-2016, 19:59
W podstawce nie ma na pewno, próbowałem :mrgreen:

walp
05-02-2016, 13:57
Witam, mam takie pytanie - czy da się zmienić świtę generała/władcy? Mam taki problem iż dostałem ostatnio po różnych wydarzeniach słabą świtę (Dają duży - do religijności i do tego żadnych korzyści) i zaczęła się mną interesować inkwizycja, poluje na mnie. Chwilowo "zablokowałem ją" w części mapy iż nie może przejść, ale nie mogę tak przez cały czas. Próbowałem wyszkolić zabójcę ale to chyba nie ma sensu bo papież będzie wysyłał ciągle nowego inkwizytora a ja nie mam czasu się w to bawić. Widziałem, że da się jakoś przeciągać tą świtę ale to nic nie daje.

sadam86
05-02-2016, 14:57
Możesz dać ją jakiemuś słabemu lub staremu gienkowi poprzez przeciągnięcie świty z jednego generała na drugiego, wtedy inkwizycja nawet się przyda bo usunie słabe ogniwo z Twej armii.

walp
05-02-2016, 15:55
Sęk w tym że to nie działa. Przeciągam świtę i jedyne co słyszę to to, że to jest niemożliwe czy coś w tym stylu.

sadam86
05-02-2016, 16:03
Bo pewnie osiągnąłeś limit 8 postaci w świcie.

walp
05-02-2016, 16:27
Do postaci do której chce przenieść jest tylko 1 osoba w świcie.

sadam86
05-02-2016, 16:43
A przypadkiem małżonka nie dała mu tych negatywnych cech, bo jej przenieść się nie da

walp
05-02-2016, 18:26
W świcie miałemAstrologa, jakąś/iś zagraniczny cukiereczek (taka dziewczyna) i pogański magik. Więc to chyba nie jest małżonka. I tak już w sumie nieaktualne bo królowi się zeszło, a ja zacząłem nową grę :P

Nezahualcoyotl
06-02-2016, 09:26
Witam, mam takie pytanie - czy da się zmienić świtę generała/władcy? Mam taki problem iż dostałem ostatnio po różnych wydarzeniach słabą świtę (Dają duży - do religijności i do tego żadnych korzyści) i zaczęła się mną interesować inkwizycja, poluje na mnie. Chwilowo "zablokowałem ją" w części mapy iż nie może przejść, ale nie mogę tak przez cały czas. Próbowałem wyszkolić zabójcę ale to chyba nie ma sensu bo papież będzie wysyłał ciągle nowego inkwizytora a ja nie mam czasu się w to bawić. Widziałem, że da się jakoś przeciągać tą świtę ale to nic nie daje.

Wysyłanie zabójcy na inkwizytora to najlepsza metoda i skuteczna nawet w 95% przypadków a oprócz tego podszkolisz sobie tą postać.Chociaż żeby pozbyć się watykańskiego wysłannika należy się posłużyć już wprawnym "aniołem śmierci".
Drugą metodą na zwiększenie pobożności jest wrzucenie danego generała do osady portowej (dlaczego takiej to za chwilę) i ulepszanie do wyższych poziomów budowli sakralnych.Oprócz tego można założyć Gildię Teologów oraz trzymać 2-3 klechów żeby "edukowali" niezbyt pobożnego członka rodziny królewskiej (rządzącej).
W razie zbliżania się inkwizytora wrzuć generała na okręt i się śmiej z tego fanatyka.
Natomiast kiedy zdarzy się okazja (zostanie ogłoszona lub sam się do tego przyczynisz Krucjata) wyślij na nią generalskiego bezbożnika.Jednak pamiętaj że czasem inkwizytor i takiego potrafi spalić na stosie :evil:.


W świcie miałemAstrologa, jakąś/iś zagraniczny cukiereczek (taka dziewczyna) i pogański magik. Więc to chyba nie jest małżonka. I tak już w sumie nieaktualne bo królowi się zeszło, a ja zacząłem nową grę :P
Oczywiste że winowajcą niskiej pobożności był pogański magik.

walp
06-02-2016, 16:36
Wysyłanie zabójcy na inkwizytora to najlepsza metoda i skuteczna nawet w 95% przypadków a oprócz tego podszkolisz sobie tą postać.Chociaż żeby pozbyć się watykańskiego wysłannika należy się posłużyć już wprawnym "aniołem śmierci".


Metoda niby najprostsza, szkoda, że szansa zabójstwo nawet słabego inkwizytora (2 oczka) dobrym zabójcą (8 oczek) to gdzieś 30% O.o (przynajmniej u mnie tak było). Tak czy siak dzięki za wszelkie porady, przydadzą się w razie czego :P

Asuryan
06-02-2016, 18:12
W ostateczności inkwizytora zawsze można zadeptać wojskiem wykorzystując błąd gry.

walp
07-02-2016, 20:14
Niezłe są czasami odpały w tym medku :P Gram sobie, gram, nagle Portugalia zaatakowała mnie i zaczęła oblegać stolicę. No to ja myk zaczynam przerzucać tam wojska, jedną turę później Portugalia wysyła mi dyplomatę i za wszelką cenę chce rozejm (dosłownie, wyciągnąłem od nich 6k za pokój).

sadam86
07-02-2016, 20:15
Akurat to dość częste i normalne bez modów ;D

walp
07-02-2016, 20:20
Mi się pierwszy raz takie coś zdarzyło ^^ Co nie zmienia faktu, że moja sytuacja stała się tragiczna. W każdym mieście mam prawdopodobnie wrogiego szpiega, zaczynają się buntować i zaczynam popadać w długi. Zacząłem "modernizować" armię z ochotniczych włóczników do spieszonych feudalnych rycerzy (ciężka piechota) i nie uzbierałem niestety całej, a jedynie 3/4 włącznie z konnicą. Zastanawiam się czy atakować Portugalię, bo zaczyna się robić groźnie - Francja dostaje bęcki od niej, mają już 4 prowincje. Zabrałem jedną prowincję Maurom i po jakimś czasie zawarłem rozejm, i sojusz.

Nezahualcoyotl
08-02-2016, 16:48
Odnośnie wrogich szpiegów to powinnieneś trzymać w swoich osadach własnych szpiegów żeby samą swoją obecnością utrudniali obcym agentom życie.Wykorzystuj swoich "podglądaczy" i od czasu do czasu ich uzywaj dzieki czemu nabiora doświadczenia niezbednego do zwalczania przeciwników.

walp
09-02-2016, 19:26
Ta gra jest niemożliwa.. Postanowiłem 3 raz zagrać, wszystko pięknie obcykałem, chciałem zaatakować jak najszybciej Portugalię w okolicach 20 rundy. Wszystko pięknie, wyruszam na wojnę rozbijam jedną armię i ruszam na stolicę. Nagle znikąd widzę iż Portugalia po jakimś czasie ma parę armii - jedna w stolicy (wszystkie pola zapełnione czyli pełna) i dwie które ruszają na moje ziemie po połowie jednostek. Wcześniej ich prawdopodobnie nie mieli, a na pewno nie w takiej ilości bo wysyłałem wielu szpiegów. A wszystko to w przeciąg paru tur przy DWÓCH prowincjach. Taka gra nie ma sensu, nawet jak staram się jak najszybciej ich zaatakować, aby nie urośli w siłę to i tak z dupy biorą armie i łoją mi dupsko. Gram na średnim poziomie trudności.

@edit Do tego dodam, iż udało mi się wyszkolić zabójcę - wysyłałem go na zabójstwa członków rodziny. Udało mi się zabić ich wielu (generała, dwóch członków rodziny w zamku, trzeciego gdy oblegał mój zamek, oraz dziedzica frakcji podczas bitwy) i oczywiście z dupy biorą się kolejni i obejmują dowództwo nad armiami.

majkel
09-02-2016, 20:03
Czym grasz?? bo jeśli Hiszpanią to trochę nie chce mi się wierzyć żebyś miał takie problemy z Portugalią na średnim :/

walp
09-02-2016, 20:08
Tak właśnie Hiszpanią. Tu nawet nie chodzi o problemy, jakim cudem oni mogą utrzymać takie armie przy dwóch prowincjach? Słyszałem coś o nieskończoności złota ale no..

majkel
09-02-2016, 20:12
Dawno nie grałem w medka. Na pewno część to najemnicy + dużo chłopstwa. A komputer na średnim chyba nie ma żadnych premii do złota itp.

walp
09-02-2016, 21:06
Właśnie nie. To regularna armia, żadnych chłopów czy najemników. Nie wiem jak to się stało ale skutecznie mnie to do gry zniechęciło.

Samick
10-02-2016, 01:17
Barabrzyńcy z BI, podział krainy z S2 i bomby atomowe w Attyli są bardziej upierdliwe. :)

Wniosek z tego prosty, że musisz przekupić im ze dwie armie albo wziąć na wyniszczenie i powalczyć w każdej turze ręcznie. Odrobina zastanowienia i znajdzie się sposób.

Nezahualcoyotl
13-02-2016, 13:04
Właśnie nie. To regularna armia, żadnych chłopów czy najemników. Nie wiem jak to się stało ale skutecznie mnie to do gry zniechęciło.
Poczekaj na desanty Sycylijczyków,Mediolańczyków a nawet...Szkotów i Anglików to wówczas będziesz mieć zabawę :devil:.Im szybciej opanujesz cały Płw.Iberyjski tym prędzej wzmocnicz się ekonomicznie a dzięki temu łatwiej będziesz mógł się bronić w Pirenejach nawet przeciwko liczniejszemu przeciwnikowi.Pamietaj także o własnej silnej flocie na północy która może skutecznie Cię ochronioć przed wyspiarskimi desantami.

chochlik20
13-02-2016, 16:17
Pierwsze trudności się pojawiają i już zniechęcenie? Nawet do Mongołów ani Tatarów nie doszedłeś ;D


Poczekaj na desanty Sycylijczyków,Mediolańczyków a nawet...Szkotów i Anglików to wówczas będziesz mieć zabawę :devil:
I jeszcze Francuzi od północy zaatakują to już w ogóle bieda :devil:

Lwie Serce
18-03-2016, 17:34
Na nie modowanym nie ma szans, żeby jazda dała radę włócznikom od frontu. Po prostu CA nie potrafi odpowiednich statystyk jednostek zrobić, to co widzę na bitwach z Warhammera też nie napawa optymizmem.

Dlatego Medieval 3... Będzie grą o średniowieczu zapewne tylko z nazwy hehe.

Arroyo
18-03-2016, 17:36
No ja właśnie od frontu wygrywałem w podstawce bez modów. A teraz kończymy offtopa ;D

Seba Fallus III Wielki
18-03-2016, 18:14
Czysto historycznie patrząc rozbicie zdyscyplinowanych włóczników frontalnie było możliwe dopiero po upowszechnieniu się kopii. Wczesnośredniowieczna jazda niczym nie różniła się od tej z późnego antyku. Poprawcie mnie jeśli się mylę bo specjalistą nie jestem ;)

Lwie Serce
18-03-2016, 18:17
Strzemion, a nie kopii :) Sama kopia bez strzemion nie miała racji bytu.

Seba Fallus III Wielki
18-03-2016, 18:29
Kiedyś czytałem że strzemiona dotarły do europy gdzieś w okolicach 5 wieku do tego wcześniej używano innych elementów "osadzających" jeźdźca na grzbiecie konia np. rogate siodła. Z resztą zawsze chciałem poznać jakąś jednoznaczną klarowną opinie na temat szarż jazdy w starożytności bo na przykład pod Issos hetajrowie byli wstanie ponawianymi szarżami pokonać perskich kardaków(ciężkozbrojni włócznicy).

Lwie Serce
18-03-2016, 18:41
Ale strzemiona miały tą przewagę nad wszelakimi starożytnymi sposobami utrzymania jeźdźca, że pozwalały zaprzeć się w siodle i skoncentrować szybkość konia, siłę jeźdźca w jeden punkt, tam gdzie uderzała kopia, co dawało przeogromną siłę niemożliwą do osiągnięcia w starożytności. A sprowadzili je do Europy Awarowie chyba, ale pewny nie jestem. Co do szarż w starożytności się nie wypowiem, nie znam się na tej epoce zbytnio :)

I okiem jeźdźca, strzemiona wcale nie pomagają się utrzymać w siodle, pozwalają tylko anglezować w kłusie, by się nie męczyć. Ich fenomen tkwił właśnie w tym co pisałem z kopią, no i w tym że łatwiej się wsiada :D

Offtop tak, ale mały nie zaszkodzi, jeśli dzięki niemu wywiązała się rozmowa. Jeśli będzie trwała dalej, to przeniosę.

Asuryan
18-03-2016, 21:09
Lwie, włóczników czy pikinierów?. W czystym terenie czy w zabudowaniach? Jeśli to pierwsze w obydwu pytaniach, to może źle szarże robiłeś? W czystym Medku 2, to ja pamiętam że jedynie z pikami miałem problem ciężką kawalerią no i podczas oblężeń. A swoją drogą włócznicy mieli tam formację jeża, czyli front w każdym kierunku.

Przenieś Lwie te ostatnie posty do odpowiedniego wątku, nie róbmy tutaj syfu :mrgreen:

Lwie Serce
18-03-2016, 21:21
Włóczników na otwartym polu, po prostu włócznicy dostają kosmiczne bonusy do statystyk w walce z kawalerią co widać dopiero w EDU. Pamiętam też, jak pancerną strażą odpierałem gwardie generalską xD

Asuryan
18-03-2016, 21:26
No to jeszcze pewnie zależy jacy włócznicy i jaka kawaleria. Co włócznikom po bonusach, skoro przeważnie nie mają możliwości zaatakować. Za straty po idealnej szarży na łeb na szyję lecą im morale i dają nogę. Co innego pikinierzy w formacji, która działa w zasadzie jak pale.

BartekH
06-04-2016, 22:40
Pochwalę się czymś.

Zainstalowałem grę, chciałem pograć Danią, wybrałem Cesarstwo i rozgromiłem Danię w kilku turach. Robię nową kampanię, a tam nie ma Danii wśród dostępnych nacji. Serio? To przecież działało :P. Może ktoś wie dlaczego?

Asuryan
06-04-2016, 22:45
Z tego co pamiętam to trzeba było zakończyć krótką kampanię by odblokować sobie nacje. Albo pogrzebać ręcznie w jednym z plików.

BartekH
16-04-2016, 23:29
O, a dałbym głowę, że jak Niemcami zająłem Polskę, to udało mi się ją odblokować.

Pytanie:
Czemu spieszni huskarlowie wypadają w boju gorzej niż wikingowie, skoro mają lepsze statystyki, umiejętności takie same jak wikingowie, ale do tego posiadają jeszcze wysokie morale? To nielogiczne, jednak wikingów ginie mi znacznie mniej. Przykład z nieba wzięty, ale wygląda to mniej więcej tak, że przeciwnik zabije mi 30 huskarlów, podczas gdy wikingów pada 10-15. Do tego wikingowie szybciej eksterminują przeciwnika. Co jest :D? Może ilość wojów ma tu znaczenie? Na moich ustawieniach huskarlów jest 60, wikingów 75.

Piter
16-04-2016, 23:47
Lwie, włóczników czy pikinierów?. W czystym terenie czy w zabudowaniach? Jeśli to pierwsze w obydwu pytaniach, to może źle szarże robiłeś? W czystym Medku 2, to ja pamiętam że jedynie z pikami miałem problem ciężką kawalerią no i podczas oblężeń. A swoją drogą włócznicy mieli tam formację jeża, czyli front w każdym kierunku.

Przenieś Lwie te ostatnie posty do odpowiedniego wątku, nie róbmy tutaj syfu :mrgreen:

Od przodu włócznicy spokojnie powstrzymują kawalerię.

Idill`a (MZ)
17-04-2016, 00:02
Pytanie:
Czemu spieszni huskarlowie wypadają w boju gorzej niż wikingowie, skoro mają lepsze statystyki, umiejętności takie same jak wikingowie, ale do tego posiadają jeszcze wysokie morale? To nielogiczne, jednak wikingów ginie mi znacznie mniej. Przykład z nieba wzięty, ale wygląda to mniej więcej tak, że przeciwnik zabije mi 30 huskarlów, podczas gdy wikingów pada 10-15. Do tego wikingowie szybciej eksterminują przeciwnika. Co jest http://forum.totalwar.org.pl/images/smilies/icon_biggrin.gif? Może ilość wojów ma tu znaczenie? Na moich ustawieniach huskarlów jest 60, wikingów 75.

Obserwacja jak najbardziej celna, aczkolwiek wynika z powierzchownej interpretacji znaczenia właściwości i statystyk jednostek.
Współczynnik ataku jest zbliżony dla tych oddziałów. Natomiast wartość obrony huskarlów w stosunku do wikingów, w swej różnicy sprowadza się przede wszystkim do opancerzenia. A zauważyć należy, że topory doskonale ignorują premię za zbroję. Ostatecznie przewaga liczebna wikingów, zaciera niewielkie atuty bojowe huskarlów w tej konfrontacji.

BartekH
18-04-2016, 21:42
Obserwacja jak najbardziej celna, aczkolwiek wynika z powierzchownej interpretacji znaczenia właściwości i statystyk jednostek.
Współczynnik ataku jest zbliżony dla tych oddziałów. Natomiast wartość obrony huskarlów w stosunku do wikingów, w swej różnicy sprowadza się przede wszystkim do opancerzenia. A zauważyć należy, że topory doskonale ignorują premię za zbroję. Ostatecznie przewaga liczebna wikingów, zaciera niewielkie atuty bojowe huskarlów w tej konfrontacji.

W kampanii wikingowie radzą sobie lepiej, a przecież obie jednostki dzierżą w łapach topory, a huskarlowie posiadają lepsze statystyki. Wikingowie mają jak na ten okres lepszy pancerz, ale myślałem, że on po prostu podbija o 1 obronę i tyle. Porównałem jednostki we "własnej bitwie", dodając im wymaksowane doświadczenie, zbroje i pancerz (przeciwnikowi też). Huskarlowie poradzili sobie sprawniej, oraz zginęło ich mniej (7, wikingów 12).

Idill`a (MZ)
19-04-2016, 14:15
W kampanii wikingowie radzą sobie lepiej, a przecież obie jednostki dzierżą w łapach topory, a huskarlowie posiadają lepsze statystyki.

Ale to topory w rękach Wikingów przynoszą większą skuteczność, dlatego że mogą wykorzystać ich zaletę jaką jest łatwość w kruszeniu różnego rodzaju zbroi. Wikingowie bez jakiegokolwiek dodatkowego opancerzenia, według statystyk wyjściowo mają 0 obrony w tym współczynniku składającym się na ogólną obronę. A więc w konfrontacji z Huskarlami, Wikingów uznać należy za jednostkę kontrującą, gdyż inaczej aniżeli w starciu z formacjami posługującymi się np. mieczem, Wikingowie wypadają lepiej.

Lwie Serce
19-04-2016, 14:59
Swoją drogą, nie mam pojęcia skąd mania CA do robienia z toporów broni skutecznej przeciw zbrojom :F Ten atrybut powinny mieć jednostki wyposażone w buzdygany (i podobną broń obuchową), kopie, długie łuki, kusze i ew. rapiery dzięki wąskim ostrzom.

Asuryan
19-04-2016, 21:47
CA z toporów chyba zrobiła broń obuchową, przynajmniej w Medku 2...

asketion
17-11-2016, 11:11
Witajcie

Wracam do Medka po latach na spokojnie. Grajac kiedys na SS gram i teraz na SS6.4 i tu moje pytanie - pamietam że kiedys grałem na wolniejszej bitwie 0,5 i chcę ustawic takze taka szybkosć teraz ale nie pamietam jak - pomozecie proszę?

Post nie na temat, o moda pytaj w temacie danego moda. Upomnienie.
Asuryan.

J.Skrzetuski
22-10-2017, 12:15
Witam. Posiadam medieval 2 wraz z kingdoms na steam. Gra i wszystkie kampanie normalnie działaja, nic nie wywala. Problem jest jednak jak chce zmienić ustawienia. Wchodzę w opcje i gra się jakby zacina. Zostaje mi sam kursor jakby się ładujący i tło. Nic się nie dzieje. Muszę wtedy resetować komputer. Cały czas jest to samo. Reinstalacja gry na inny dysk też nie pomogła.

Qhorin88
07-11-2017, 17:50
Mam takie pytanko, staram się uruchomić Medieval 2 na windows 10, ale jakoś nie bardzo mi to wychodzi. Powiedzcie mi czy to po prostu brak kompatybilności z tym windowsem, czy są jakieś mody żeby udało się wystartować te grę, a może nic z tego nie będzie ?

Kaktus
27-03-2018, 17:38
Czy w Medieval 2 mamy możliwość pogrzebania w plikach gry tak, aby w grze występowały tylko tury letnie, bez zimy?

Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Nezahualcoyotl
28-01-2019, 20:02
Jak podkręcić grafikę w Medieval2 żeby zrównał się wizualnie poziomem z ostatnimi TW?Wystarczy zapoznać się z poniższym materiałem video:

LsM9mU9SsIY

Hadvar
29-01-2019, 14:16
Że ludzie jeszcze w Medka grają, to mnie fascynuje :D

Nezahualcoyotl
29-01-2019, 16:16
Że ludzie jeszcze w Medka grają, to mnie fascynuje :D

Dobre wino im starsze tym lepsze!

Lord_Legionista
29-01-2019, 16:40
duzo ludzi poprostu odnajduje sie w tym okresie historycznym dodatkowo mysle ze gra Polska daje duzo frajdy :)

Lwie Serce
30-01-2019, 17:03
Druga kwestia to mody, które wciąż wraz z Rome 1 są najbardziej innowacyjne i po prostu niedoścignione przez mody do reszty gier z serii. Rozumiem Divide et Impera które jest jak Bellum Crucis do Medievala ale już nic pokroju Third Age, Call of Warhammer czy Fourth Age nie ma :D

Nezahualcoyotl
30-01-2019, 17:48
A przede wszystkim grywalność oraz klimat rozgrywki.Mi tego brakuje w najnowszych TW gdyż piękna grafika to nie wszystko.No i te przemowy przed bitwami w których im bardziej doświadczony generał tym bardziej soczystszą oraz pikantną otrzymujemy zagrzewkę do walki :devil: .

Ituriel32
30-01-2019, 18:08
Plus wiele innych fajnych mechanik które przepadły w nowych częściach.

Jasza
23-05-2019, 19:03
Niestety u mnie po zainstalowaniu DLV lub SS gra się uruchamia ale po wybraniu szczegółów do uruchomienia (nacji, trudności itp) grę wywala i tyle. A pograł bym z modami oj pograł. Kiedyś chodziły teraz nie.

Eutyches
21-06-2019, 12:30
Niestety u mnie po zainstalowaniu DLV lub SS gra się uruchamia ale po wybraniu szczegółów do uruchomienia (nacji, trudności itp) grę wywala i tyle. A pograł bym z modami oj pograł. Kiedyś chodziły teraz nie.

Do wersji steamowskiej masz zainstalowanie fixa, taki patch co umożliwia bez kombinacji granie na modach w Medku 2 bez jakiś problemów?
Tam czasem jest, że trzeba zrobić z dwie dodatkowe rzeczy, by hulało bez problemów, ale za mało napisałeś, jaki masz sprzęt? system? Wersję Medka 2? Kartę grafiki?

Piter
21-06-2019, 15:50
Że ludzie jeszcze w Medka grają, to mnie fascynuje :D

Jak grałem w Atyllę to porażka w porównaniu do medka na modach :P Ten mod Divide et impera fajny ale medieval z jakimś modem z dobrą sztuczną inteligencję (której głupota była największą wadą medka) bije na głowę Atyllę.

W modach do medka mi się tylko inflacja nie podoba pieniądza za duża, jak ktoś nie uzna że lepiej się gra jak wszystko się podroży (co jest prawdą) to ktoś następny zwiększy dochody z miast i zamków :D A rzeczywiście w medku bot lepiej sobie radzi i wygląda na mądrzejszego gdy wszystkich stać na mniejsze armie.

Często po krótkim przyjrzeniu się modowi zmniejszam dochody z podatków o około 3 razy, a z handlu jeszcze więcej. Wtedy nie ma tych ciągłych bitew i spamowania wojskami. Jak wygrasz bitwę to wygrałeś i masz przewagę, a nie bot ma 20 armii w prowincji i po-kolei po jednej wysyła do ataku, bo nie umie większą ilością operować. To jest dla mnie ułatwienie, bo gra jest mniej żmudna ale z drugiej strony poziom trudności nie spada, trzeba się więcej nakombinować mniej namęczyć.

W dodatku po tych paru set turach nie ma tak, że masz tyle kasy, że nie dajesz rady jej wydawać. Takie realniejsze to, że całą grę musisz dobrze planować na co wydajesz.

Eutyches
21-06-2019, 16:16
Że ludzie jeszcze w Medka grają, to mnie fascynuje :D

Najlepsze modyfikacje, niektóre to nowe gry na silniku Medka 2.
Niesamowita możliwość ingerencji w plikach i zindywidualizowanie pod siebie rozgrywki.
Przykładem niech będzie na to:
TA z MOSem i Bellum Crucis ver 6.
etc :P


Jak podkręcić grafikę w Medieval2 żeby zrównał się wizualnie poziomem z ostatnimi TW?Wystarczy zapoznać się z poniższym materiałem video:

LsM9mU9SsIY

Ktoś próbował?

Samick
20-10-2019, 09:43
Lagi? Heh.... Widzisz... Mogę się mylić, nie pamiętam precyzyjnie, ale M2 obsługiwał chyba tylko 3 albo 4 rdzenie. Może to brak mocy obliczeniowej jest przyczyną? Może jakaś łatka na to powstała?

Presidente
20-10-2019, 11:14
Nie sądzę, tutaj problemem jest często wszelka synchronizacja ilości FPS z odświeżaniem monitora. Klasycznie jednak proponuję używanie 4GB patch

Presidente
20-10-2019, 15:52
Spróbuj zablokować klatki na 60 FPS i wyłączyć wszelkie G-synci, freesynci i inne takie. Generalnie mi się udało to zmniejszyć bo jak były włączone te rzeczy to było strasznie słabo

Sebastiass
17-12-2020, 12:14
Jestem nowy wiec z góry przepraszam jak cos nie tak zrobiłem. Czy MacBook Air 13 pociągnie Medival 2

Napoleon7
23-12-2020, 22:58
Mam problem i prosiłbym o wyjaśnienie. Ostatnio wróciłem z myślą o pograniu sobie w M2TW. Z tym, że postanowiłem sobie zamontować wersję na Steama. Grę zainstalowałem z płyty Medieval 2 TW Królestwa (Złota edycja). W folderze mods zainstalowały się stosowne foldery zawierające cztery dodatki, ale na pulpicie mam tylko ikonę startową podpisana jako "Total War MEDIEVAL II - Definitive Edition", nie mam natomiast ikon dodatków. Co się dzieje? Rzecz to dla mnie istotna, bo grac chcę na modach, niektóre są dość stare i nie są dostosowane do Steama. Jakoś je muszą zainstalować, co problemem oczywiście nie jest, ale pojawił się problem z uruchomieniem moda (więc do uruchomienia chciałem wykorzystać pliki startowe dodatków zmieniając nazwę pliku moda na jeden z plików dodatków). Niestety, w żaden inny sposób instalacja mi nie wychodzi. Co więc się dzieje, że pliki startowe dodatków nie wyskoczyły mi na pulpicie i co gorsza, nijak nie mogę ich znaleźć w grze? Będę wdzięczny za pomoc.
Tak wpadło mi do głowy (W Medka nie grałem już od wieków), że może trzeba przejść jakąś część gry by się uruchomiły (tak samo jak z dostępem do innych frakcji)? Jak to odblokować? Nie dostęp do innych frakcji tylko do dodatków - i to tak by się pojawiły ikony startowe na pulpicie.
Z góry dziękuję

Edit. Nikt mi nie podpowie o co tu może chodzić? Swego czasu odpuściłem sobie kolejne wersje z serii TW (od Empire) ze względu na Steama z którym mam bardzo niedobre doświadczenia. Teraz postanowiłem wrócić do gry zaczynając od starego M2TW. Zdeycdowałem się "przeprosić" ze Steamem, ale jak widzę problem nadal istnieje i "przeprosić" się nie da. A może ja coś sknociłem? Choć trudno by tu znaleźć co.

Edit: Z dyskusji na Steamie dowiedziałem się, że nie jestem jedynym mającym takie problemy. Znalazłem pomoc zorganizowana przez Gigantusa:
https://www.twcenter.net/forums/downloads.php?do=file&id=4494

Chwała mu wielka, ale wiele mi to nie pomogło. Bo chcę grac na modach, te zaś jakoś muszę zainstalować. A pomimo tego, że instaluję je zgodnie z zaleceniami nic nie wychodzi. Pomyślałem więc, że po prostu podmienię foldery, ale przy zastosowaniu plików startowych Gigantusa to nie działa. Co więc mam zrobić by w końcu te nieszczęsne mody zainstalować i móc pograć?

Edit. Gigantus, do uruchomienia modów kongdoms wykorzystał pliki wsadowe osobne dla każdego moda. Spróbowałem więc ze starej wersji gry, którą miałem na innym komputerze (nie na steama) wyciągnąć stosowne pliki i spróbować na nich, po odp. modyfikacji uruchomić kingdoms "po bożemu". I owszem, uruchomiłem ale z koniecznością wykorzystania płyty! Co gorsza, system to sobie zapamiętał i teraz gdy chciałem uruchomić którykolwiek z dodatków, żądał CD. Musiałem wymontować wszystko.
Steam doprowadza mnie do szału!!! Swego czasu z jego powodu zrezygnowałem z grania na kolejnych grach TW (począwszy od Empire). Po jakimś czasie mi przeszło i chciałem sobie zamontować M2TW na steamie by oszczędzać płytę, ale znów dzieją się dziwne rzeczy. I z tego co się zorientowałem (wspomniałem o tym powyżej) nie tylko mnie to spotyka.
Co u licha mam zrobić by na steamie mój M2TW zainstalował się tak jak za to zapłaciłem? Czyli z wszystkimi dodatkami, bez jakichś specjalnych ingerencji i kombinacji?