PDA

Zobacz pełną wersję : MEDIEVAL II TOTAL WAR - dyskusje ogólne



Strony : [1] 2 3 4

KLAssurbanipal
28-08-2009, 16:13
Tutaj dyskutujemy ogólnie na temat MTW2. :)

X71
28-08-2009, 23:35
Po nieywpale jakim jest Empire,Medek2 przechodzi drugie zycie :)

Cossack_231
29-08-2009, 08:02
Po nieywpale jakim jest Empire,Medek2 przechodzi drugie zycie :)

Zgadzam się pełny renesans medka. Chociaż z tego co pamiętam czysty Medek też nie był jakiś wspaniały, dopiero mody go takim uczyniły SS 6.1 8-) czy Broken Crescent, módlmy się aby podobne projekty wyszły pod Empire, i będzie dobrze ;).

Herod
29-08-2009, 10:57
uczyniły SS 6.1

Albo wspaniały DLV.

Sama podstawka jest daleka od ideału. Tak jak i romek. Ale z modami zabija.

Medek jest o wiele lepszą grą niż Empire. Premiera Empire tchnęła w tą grę nowe życie.

Jak CA mogła upaść tak nisko...

Arme89
30-08-2009, 15:36
A ja mam pytanie jaki upływ czasu w grze ostawiliście? Osobiście zauważyłem ze od razu po instalacji i nie zmienianiu niczego 1 tura = 2 lata w grze i pól roku życia generała ... :roll: Wiec w pliku descr_strat timescale ustawiłem na 0,5 żeby lata w grze i lata życia generała upływały równomiernie. Tez tak gracie?

Gravi
30-08-2009, 18:53
Ja jak zobaczyłem "EMPAJERA" to mnie odrzuciło na pięć metrów........
MedekII rządzi niepodzielnie!!!!!!!!!!

Przemysł II
30-08-2009, 20:11
Dla mnie Medek zawsze był na pierwszym miejscu. Mógłbym w niego grać bez przerwy, ale no cóż- każdy ma jakieś obowiązki ;)

Mateusz18121995
30-08-2009, 21:02
Zresztą ja też sądze że Medi rządzi. Empire jakiś taki skomplikowany jest... a Medieval prosty w obsłudze. Ciekawe czy zrobią 3 część medka :?: :?: :?:

OskarX
30-08-2009, 21:19
Ale czy to jest duskusja "medek czy empire" !?! Powracając do 1 postu i tematu, uważam ,że MEDIEVAL zalicza się do mojej listy "najleprze gry o tematyce średniowiecznej" nauczyła mnie sporo o historii [wczesniej nie rozroznialem ameryki od wysp brytyjskich(nie wiedziałem ,że cos takiego w ogóle jest)] więc pomimo wielu błędów nigdy nie zapomne o dobrym medku, mym nauczycielu ;)

Nezahualcoyotl
30-08-2009, 21:36
W Medieval II moge grac (o ile Rodzinne oczka ;) nie patrza)z czterech powodow :D :
-frakcje Hiszpania oraz Turcja(dla mnie najlepsze w tej grze)
-mod Third Age ;) ;) ;)
-nadchodzacy mod "Hyborian Age" :twisted: ;) :twisted:

Shandoo
07-09-2009, 10:13
Albo wspaniały DLV.



Mogłby ktoś dac linka do tego DLV? Te zamieszczone w Zbrojowni nie dzialają....

Abu Yusuf
07-09-2009, 23:07
http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=309

google.pl nie boli ;)

OskarX
08-09-2009, 19:55
Zapomniałem jeszcze dodać-uwielbiam medka za jego mozliwosci-mozna se grac 2 lata ,a i tak nas zaskoczy :twisted:

Abu Yusuf
09-09-2009, 23:59
co jak co ale medek się nie może znudzić, racja ;] nieśmiertelna gra jak dla mnie, jakbym gdzieś dorwał medka jedynke to też bym sobie chętnie pograł.. : P już były mody typu starwars, dawn of war i w cholere innych, kwestia jakości i grywalności : P

Soul of Night
10-09-2009, 15:41
co jak co ale medek się nie może znudzić, racja ;] nieśmiertelna gra jak dla mnie, jakbym gdzieś dorwał medka jedynke to też bym sobie chętnie pograł.. : P już były mody typu starwars, dawn of war i w cholere innych, kwestia jakości i grywalności : P

O Star Warsach słyszałem, ale o Dawn of Warze? Masz może jakiś link kontaktowy? :)
BTW: Starwarsy chyba na Roma były :P

Abu Yusuf
10-09-2009, 21:09
obiło mi się o uszy, nie jestem pewien czy do rome czy do mtw2, ale jest ich w cholere, każdy coś dla siebie znajdzie :)

Soul of Night
10-09-2009, 21:13
obiło mi się o uszy, nie jestem pewien czy do rome czy do mtw2, ale jest ich w cholere, każdy coś dla siebie znajdzie :)
Star Warsy na Roma. Specjalnie sprawdziłem i tylko Customy dostępne :/ Jakbyś miał do Dawn of Wara jakiś link to wystarczy, ze mi wyślesz na pw, a ja już znajdę ;) :P

Abu Yusuf
10-09-2009, 23:30
Wybacz, moja pomyłka rzeczywiście nie ma dawn of war, znalazlem tylko call of warhammera i cos podobnego, ale w tworzeniu itd itd, poprostu mialem wrazenie ze gdzies cos takiego bylo ; ]

Soul of Night
11-09-2009, 20:26
Wybacz, moja pomyłka rzeczywiście nie ma dawn of war, znalazlem tylko call of warhammera i cos podobnego, ale w tworzeniu itd itd, poprostu mialem wrazenie ze gdzies cos takiego bylo ; ]

Nie ma czego wybaczać ;) Zawsze jest szansa, że może ktoś kiedyś to zrealizuje :)

Abu Yusuf
11-09-2009, 21:37
prawda, znając siłę modderskiego świata mtw, to dość prawdopodobne ; )

Soul of Night
11-09-2009, 22:10
prawda, znając siłę modderskiego świata mtw, to dość prawdopodobne ; )

Tylko mimo wszystko okropnie trudno to wymodować ;) Np: o ile jeszcze modele jest łatwo dość zrobić, to sam ogień blasterów? Albo cięższe jednostki, takie jak Predatory, Basilaki, itp? Prawie niemożliwe na silniku Medka, nie mówiąc o Romie ;)

iroon
12-09-2009, 17:10
Ilość modów starcza zupełnie. Kończę jeden zaczynam drugi i tak dalej, i wracam do starych. Kocham tę grę :)

Abu Yusuf
12-09-2009, 20:56
no wiesz, skoro udało się moderom stworzyć empire na silniku rome'a (napoleon czy napoleonic total war, nie , nie ten nowy taki mod był/jest)
to nic nie wiadomo ;] a jak nie na silniku medka to empire ! :D

Soul of Night
13-09-2009, 21:39
no wiesz, skoro udało się moderom stworzyć empire na silniku rome'a (napoleon czy napoleonic total war, nie , nie ten nowy taki mod był/jest)
to nic nie wiadomo ;] a jak nie na silniku medka to empire ! :D

Fajnie by było :) Ale na razie strefa marzeń ;) Ciągle tak jak obiecałem Kotołakowi staram się zebrać starą, polską grupę moderatorów (właśnie z Dawn of Wara), więc może gdyby się udało, byłby pierwszy mod taki ;)

Dunkel
16-09-2009, 22:35
Panowie, wiem, że nieodpowiednie miejsce, ale korci mnie i nurtuje jak zrobić krucjatę Polską w medku jedynce... może ktoś z Was wie, pamięta, a zwyczajnie do tematów medka jedynki nie zagląda. Na poprzednim forum pamiętam, że była instrukcja jak to odblokować. Nie mogę jednak jej znaleźć po kopiach z googli.
Baaaahaaardzo proszę o pomoc, bo chcę sobie poprowadzić krucjatkę Polakami :)

Scooter
21-09-2009, 14:37
Siemka chłopy.Mam problem z gra online.Zainstalowałem ponownie gre i na pewno coś zamieniłem z 0 i O,gdzie to się ręcznie zmienia bo zapomniałem?

Soul of Night
21-09-2009, 20:01
Siemka chłopy.Mam problem z gra online.Zainstalowałem ponownie gre i na pewno coś zamieniłem z 0 i O,gdzie to się ręcznie zmienia bo zapomniałem?

Plik medieval2.preference.cfg (zależnie od modu inna nazwa na początku ;))
I zmieniasz/dodajesz to w pliku:
[hotseat]
autoresolve_battles = 1
disable_console = 0
disable_papal_elections = 0
passwords = 0
save_prefs = 1
update_ai_camera = 1
validate_diplomacy = 1


Potem zapisz i jest okey.

Przemysł II
22-09-2009, 16:32
Słyszałem kiedyś, że da się grać w Medka i Kingdoms bez płytki. Czy to prawda? :?: Moja płytka jest już trochę porysowana i chciałbym się dowiedzieć czy byłaby taka możliwość? Z góry dzięki za każdą odpowiedź :D

Pop517
22-09-2009, 16:33
Słyszałem kiedyś, że da się grać w Medka i Kingdoms bez płytki. Czy to prawda? :?: Moja płytka jest już trochę porysowana i chciałbym się dowiedzieć czy byłaby taka możliwość? Z góry dzięki za każdą odpowiedź :D
ta...z crackiem :lol:

Soul of Night
22-09-2009, 16:47
Słyszałem kiedyś, że da się grać w Medka i Kingdoms bez płytki. Czy to prawda? :?: Moja płytka jest już trochę porysowana i chciałbym się dowiedzieć czy byłaby taka możliwość? Z góry dzięki za każdą odpowiedź :D
ta...z crackiem :lol:

Wspomniałeś o cracku... Oo Ban :D

Niestety nie ma :) Nawet mody wymagają płytek :) Zrób sobie kopie płytki - na użytek własny (brak piractwa).

Nezahualcoyotl
22-09-2009, 17:41
Moze nie tak do konca...otoz ja po "odpaleniu" gry i rozpoczeciu rozgrywki zwyczajnie wyjmuje plyte z kompa i gram bez problemowo ;)
Nie wiem jak to wytlumaczyc :D :?:

Pop517
22-09-2009, 17:45
Moze nie tak do konca...otoz ja po "odpaleniu" gry i rozpoczeciu rozgrywki zwyczajnie wyjmuje plyte z kompa i gram bez problemowo ;)
Nie wiem jak to wytlumaczyc :D :?:
cóż niemam tak tylko przy grach na ps2 :lol:


[quote="Przemysł II":18zj2p8f]Słyszałem kiedyś, że da się grać w Medka i Kingdoms bez płytki. Czy to prawda? :?: Moja płytka jest już trochę porysowana i chciałbym się dowiedzieć czy byłaby taka możliwość? Z góry dzięki za każdą odpowiedź :D
ta...z crackiem :lol:

Wspomniałeś o cracku... Oo Ban :D

Niestety nie ma :) Nawet mody wymagają płytek :) Zrób sobie kopie płytki - na użytek własny (brak piractwa).[/quote:18zj2p8f]
misiowo :lol:

Przemysł II
22-09-2009, 18:58
no cóż dzięki chłopaki za wyjaśnienie sprawy ;) , zresztą zawsze jest gwarancja od gram.pl :)

Pampa
23-09-2009, 17:41
Chyba już nie funkcjonuje.

Gravi
23-09-2009, 18:17
Jak dla mnie mody mogłyby w ogóle nie istnieć...wystarczy Medieval II z dodatkiem Kingdoms i gitarrrrra :P

Krzyzak
23-09-2009, 18:45
Jednakze bez modow podstawka była by dnem :D Tzn. nudzila by sie po pewnym czasie a mody ja ulepszaja :lol: :D :mrgreen:

OskarX
23-09-2009, 20:41
Nie zgodziłbym sie z twoja wypowiedzią

Soul of Night
23-09-2009, 21:08
Nie zgodziłbym sie z twoja wypowiedzią

A ja patrząc choćby na obrazek w podpisie z Twoim ;)

theo
25-09-2009, 12:05
Słyszałem kiedyś, że da się grać w Medka i Kingdoms bez płytki. Czy to prawda? :?: Moja płytka jest już trochę porysowana i chciałbym się dowiedzieć czy byłaby taka możliwość? Z góry dzięki za każdą odpowiedź :D

mam oryginała a jak odpalam SS (mod) to nie chcę płytki. Nawet nie wiem gdzie ona jest tak dawno nie używałem :)

Ronin
26-09-2009, 21:56
Ja z innej beczki. Zauważyłem ostatnio że stabilność gry zależy też od konkretnych patchy. Np. Przetestowałem ustawienia na Empire odnośnie konfiguracji Obrazu i dałem takie same na Miedku II. (Empire ma zdecydowanie większe wymagania jak wiadomo) I co się okazało. Ano to że Miedek II w wersji 1.0 chodzi w bitwach o wiele stabilniej ( nie ma najmniejszych spowolnień) niż z patchem 1.3 a w dodatku Królestwa to już zupełnie ustawienia z Empire nie sprawdzają się bo powoduje to przycinanie podczas np. szarży Kawalerii. Tak więc wychodzi że nawet patch decyduję o tym czy dana gra będzie przycinać czy nie a nie tylko sam sprzęt. Bo skoro Na Empire grać można spokojnie z AA X4 i Aminosropic X 16 i gra chodzi płynnie a ta sama konfiguracja na grze Miedek II działa tylko w podstawce bo w Kinghdoms już spowalnia to znaczy że chyba ma na to wpływ inny czynnik niż konfiguracja sprzętowa. :|

Przemysł II napisał(a):

Słyszałem kiedyś, że da się grać w Medka i Kingdoms bez płytki. Czy to prawda? :?: Moja płytka jest już trochę porysowana i chciałbym się dowiedzieć czy byłaby taka możliwość? Z góry dzięki za każdą odpowiedź :D

[ciach] Pokaż mi te "w świetle prawa obowiązujące". Następna informacja na temat łamania zabezpieczeń lub jakiekolwiek naruszenie regulaminu spotka się z namacalnym ostrzeżeniem - Amrod.

Ronin
27-09-2009, 11:43
[ciach] Pokaż mi te "w świetle prawa obowiązujące". Następna informacja na temat łamania zabezpieczeń lub jakiekolwiek naruszenie regulaminu spotka się z namacalnym ostrzeżeniem - Amrod.

Amrod

Człowieku znasz się na przepisać czy tylko ludzi wnerwiasz co?

Dla twojej informacji jest przepis który mówi że na własny użytek użytkownik ma prawo zrobić sobię kopię z orginalnej gry i grać z tejże kopii jeżeli tego nie rozpowszechnia nikomu innemu i ma orginał w domu. Radzę poszukać w kodeksie a nie robić głupich komentarzy.

To samo się tyczy samego Cracka chłopak wyraźnie napisał że ma orginał i nie chce uruchamiać ciąglę gier z Płyty więc gdzie ty tu widzisz naruszenie prawa co ???
Radzę się nauczyć czytać ze zrozumieniem. ;)

Roland
27-09-2009, 14:23
Nie żebym był święty, prawdę mówiąc sam nie mam nic przeciwko temu, ale skoro administracja sobie życzy aby nie rozmawiać o tego typu sprawach nielegalnych to niestety Ronin, ale Amrod ma rację, bo z tego co wiem korzystanie z cracka narusza licencję gry.

Biniu
27-09-2009, 15:57
W przeciwieństwie do obrazu płyty,który każdy może sobie legalnie nagrać :)

Ronin
27-09-2009, 17:33
Tyle że do obrazu płytki który mogę mieć legalnie skopiowany jak mówiłem wcześniej też mi jest potrzebny Crack jak nie chcę używać tej płytki a uruchamiać bezpośrednio. Więc nie widzę tu sprzeczności. A na pewno jej nie widzę jak mam orginała na półce bo w takim przypadku policja nie ma punktu zaczepienia. Mogę sobie grać w kopię jeżeli jest to kopia zrobiona z mojego orginała Crack w takim przypadku nie łamie prawa bo pliki które uruchamiam nie są kradzione. To tak w kwestii wyjaśnienia. Więc nie ma tu naruszenia praw autorskich. ;)

PS. Ja też nie jestem święty ale chłopakowi trzeba pomóc. Ma orginała więc nie ma się co wściekać nie chce zniszczyć sobie płytki głównej i ja to rozumiem bo ja mam ją już nieźle porysowaną i czasami mi nie chce uruchomić gierki i sam korzystam z plików które pozwalają na ominięcie tego problemu ( Żeby nie było że coś propaguje ;) ) Więc nie ma co robić burzy w szklance wody.

Wbrew pozorom jest to zupełnie coś innego niż zabawa w Torrenty ;) Tam jest złodziejstwo. ;)

Przemysł II
27-09-2009, 17:45
Drodzy forumowicze, może zakończmy tą dyskusje, a raczej kłótnie, ponieważ jest to temat służący do dyskusji o medku i robi się trochę offtop. Ponadto jako, że ja sprowokowałem tą dyskusję także czuję się winny ;)

Krzyzak
26-10-2009, 17:18
Tez tak kiedys mialem, ale grając Polska zdobyłem Jerozolimę. Egipt wyslal mi imamów własnie dookola tej prowincji. Wnerwilem sie i zemscilem sie. Wyslalem ta sama liczbe kaplanow na jedną z ich prowincji, a oni sie wrocili i dali mi spokoj :D

kretu19955
26-10-2009, 20:47
Nie chcę zakładać nowego tematu, było to na starym forum, szukajka nic nie znalazła. Jak odblokować opcje graficzne meda? Pamiętam tylko że był to jakiś plik tekstowy w jakimś folderze. Nie pytałbym o to jednak chyba jestem rekordzistą w reinstalowaniu meda2 :evil:

RaZoR
07-11-2009, 08:49
A ja mam pytanie czy jest jakiś mod Władca Pierścieni do MTW2 ??

Nie ten temat. SoN

OskarX
07-11-2009, 09:20
THIRD AGE jeden z najlepszych modow, chyba jedyny o lotrze, poszukaj w dziale modow tam bedzie

Pampa
07-11-2009, 17:13
Ostatnio pograłem sobie w medka ''fabularnie'' grając Niemcami, nie wiem czemu ale nimi można najfajniej wątek rozwinąć, krucjaty na rusków, i najlepsze bitwy z mediolanem i wenecją.

RaZoR
10-11-2009, 21:40
Sam medek ma to coś w sobie. :D :D :D

Seban
09-12-2009, 11:54
fajnie i klimatycznie gra sie niemiaszkami w grand campaign mod. w podstawce wszyscysie rzucaja na moszne z kazdej strony i bez powodu... najgorsza jest interwencja maur :shock: ow we florencji... :shock:

qru
18-12-2009, 16:39
Siemka! Medek jest jedyną grą którą mam i w którą gram już od 1 części. Jest tylko jedna mała zagwostka. Odkąd mam Medka II (uprzedzam fakt orginał) nie miałem okazji zagrać po sieci z żywym przeciwnikiem. Odpalałem na neostradzie, kablówce lokalnej i obecnie na necie z UPC za każdym razem info: "błąd logowania". Może robię coś nie tak ale nie jest mi chyba pisane zagrać po sieci :cry:

Altair
19-12-2009, 15:10
Sorry że tak wyskakuje ,ale gdzieś na forum wyczytełem ,że pewien forumowicz gra tura=1 rok.Moje pytanie brzmi gdzie można zmieniać długośc trwania tury???

OskarX
19-12-2009, 15:14
Nie wiem czy ten temat jest od zadawania pytań, ale jest to w pliku descr strat, a dokładniej jest napisane w faq.

Bez spamu - i Krzyżak i Oskar

Altair
19-12-2009, 16:36
Jeszcze jedno pytanie.Jak to zapisać??? Bo jak zmieniam w plikach te długości tury to niechce zapisać.Pisze tylko ze plik do odczytu czy coś tam.

Amrod
19-12-2009, 16:38
PPM na tym pliku -> Właściwości - >odznacz pole "Tylko do odczytu" -> Ok.

Danek944
28-12-2009, 08:51
Siema,może nie na temat ale nie wiem gdzie napisać,mam pytanie ile GB zajmuje Medieval 2 tw ?Grałem kiedyś w demko a teraz mam zamiar sprawić sobie full v.

Krzyzak
28-12-2009, 09:19
Pisze, że 11 gb wolnego miejsca na dysku . U mnie tak pisze :P

P.S Ale pytanie :D

Danek944
28-12-2009, 09:36
Aha dzięki,sorki za takie pytanie.

Orzel93
28-12-2009, 18:29
na początku tematu były sugestie iż empire to "niewypał"
mógłby ktoś uściślić czemu??
chciałbym wiedzieć bo jutro dostane medievala II i przy odrobinie szczęścia będę miał Empire za free

OskarX
29-12-2009, 09:17
Wszędzie piszą ,ze empire to syf i to prawda. Jak masz pytania o empire to zadaj je w dziale o tej grze ,a nie w dyskusji o mtw2 !

Orzel93
29-12-2009, 13:49
ok

dostałem Medieval'a II i mimo że gra nowa nie jest to jak na strategie ma przepiękną grafikę

Krzyzak
29-12-2009, 17:46
No nie wiem czy taką piekną grafikę . Widziałem dużo strategii, które wyglądały lepiej . Ale Ty masz inne zdanie, ja mam też inne. Co do tej grafiki powiedziałbym, że jest przyzwoita i wystarcza na tą grę :D

maryniasz
30-12-2009, 01:11
Witam, mam pytanie, Gram w bc13 Jerozolima i ogolnie praktycznie zniszczylem Egipt... ale nie w tym rzecz.. Probuje od jakiegos czasu zajac miasto Qahira i nie moge... po zdobyciu go wyskakuje mi glupia wiadomosc ze miasto upadlo itp i ze zdobyte... nie byloby problemu gdyby nie fakt ze ta wiadmosc powiela sie w nieskonczonosc i nic sie z tym nie da zrobic. Probowalm kliknac klepsydre i liczylem ze w nastepnej turze juz tego nie bedzie, ale ciagle to samo...

Ktos wyciagnie pomocna dlon i powie jak rozwiazac ten problem???

classix
30-12-2009, 10:42
A ma ktoś może pojęcie jak zainstalowac POLSKI dodatek kingdoms na ANGIELSKĄ wersje medievala?? Od razu mówie ze dodatek jest oryginalny, a podstawka pirat (kolega nie chce oddac od 2 lat:/) no i jeszcze zaistalowałem polonizacje. Ma ktoś jakiś pomysł?

Haller
30-12-2009, 12:08
Tutaj nawet nie mów że masz pirata, a ja piratom pomóc niestety nie mogę ;)

classix
30-12-2009, 13:28
ty no ale za gre zapłaciłem(zaraz po premierze ;) ) to chyba moge? i cd keya mam oryginalnego 8-)
I jeszcze jedno żeby zagrac w moda "third age" (chyba sie tak nazywa chodzi o władce pierścieni) to musze miec zainstalowany dodatek ?? bo gdzies czytalem(po angielsku) ze tak, ale są inne wersje niewymagajace dodatku

Orzel93
30-12-2009, 14:30
Ma ktoś jakiś pomysł?
zmusić go żeby oddał :roll:


Widziałem dużo strategii, które wyglądały lepiej
ale idę o zakład że nie wyszły one w 2006r.
jedyną strategią która wyszła w tym samym czasie i dorównuje jej grafiką jest Warhammer Mark of Chaos

classix
30-12-2009, 14:47
zmusic zeby oddał?? xd jakbym znał adres to bym tak zrobił a nie mam pojecie gdzie teraz mieszka, napewno ktoś musi wiedziec jak to zrobic!

Krzyzak
30-12-2009, 14:54
Nie, jeśli nie masz Kingdoms, ba nie masz Kingdoms spatchowanego do wersji 1.5 nie pograsz sobie w Third Age . Nic dodać, nic ująć :P

classix
30-12-2009, 15:24
Kurde no to czeka mnie ściąganie angielskiej wersji :x :x :x

Ale musze ściągnąc tylko patche czy same dodatki tez???????????

Krzyzak
30-12-2009, 15:34
Po pierwsze nie radziłbym pisać ściągnąć dodatki :D Bo to PIRACTWO !
Po drugie musisz posiadać przynajmniej jeden dodatek i patch 1.5 ;) Ale ja radzę Ci iść do sklepu, i wydać te 45 zł, a nie piracić :roll: .

Andzia
30-12-2009, 15:39
Dodatek Kingdoms nie jest bezpłatnym DLC, jest to pełnoprawny, płatny dodatek do M2TW. Jest to jedyny dodatek do M2TW a patche trzeba ściągnąć ręcznie (w przeciwieństwie do Empire TW).


PS.A czasami Kingdoms nie sprzedawają teraz za 39.90zł w TopSellers ? :D

classix
30-12-2009, 15:41
Sorry ja juz wydałem 150zł na obie gry (nie mówiąc zresztą o reszcie seri także oryginalnej), ale no niestety nie posiadam w tej chwili podstawowego medka pl więc chyba mam prawo go ściągnąc?? No ale dzięki za info

PS: I nawet jak szprzedają w topsellerze to po polsku, a ja własnie potrzebuje po angielsku.

Orzel93
30-12-2009, 16:07
a propo third age
wie ktoś może skąd moge pobrac patch 1.4???????
niestety w tym wypadku wujek Google ni pomógł


PS.A czasami Kingdoms nie sprzedawają teraz za 39.90zł w TopSellers ? :D
no sprzedają w tej cenie

Krzyzak
30-12-2009, 16:18
Sorry nie wiedziałem, mimo że sam kupiłem grę za taką cenę . Co do TA to wyszedł w ogóle patch 1.4 ? :shock: Jakoś na TW Center, go nie widziałem, a właśnie stamtąd pobierałem .

Andzia
30-12-2009, 16:22
Nie ma jeszcze patcha 1.4 :roll:

Krzyzak
30-12-2009, 16:26
No właśnie, sam byłem zdziwiony, gdy zobaczyłem jego wiadomość . Najnowszy jest z tego co wiem 1.3 :roll:

Orzel93
30-12-2009, 18:25
gdzies pisalo że jest ale moze się pomyliłem dzieki

Andzia
30-12-2009, 18:27
gdzies pisalo że jest ale moze się pomyliłem dzieki

Ostatnio pokazano tylko preview do patcha 1.4 i od tamtego momentu jest tylko gadka w temacie o TATW tylko o nadchodzącym patchu 1.4.

Orzel93
30-12-2009, 19:11
może to nieodpowiednie miejsce ale w w odpowiednim dziale nie moge dostac odpowiedzi
jak odinstalowac mod third age????

Amrod
30-12-2009, 19:44
Tak samo jak każdy inny program.

Orzel93
30-12-2009, 20:31
ok dzięki bo aż sie balem zainstalować żebym czasem mogl wrocić do poprzedniego stanu

Vedymin
01-01-2010, 00:25
Mam taki małe pytanko: czy jak pisze, że mam wersję 1.02 to znaczy, że to jest 1.2, czy coś pośredniego?
Mam gierkę z platynowej kolekcji i zainstalowałem z drugiej płytki tego patcha (strasznie długo się instalował jak na patcha)
Najnowsza łatka to 1.3? Czy li chyba muszę dociągnąć jeszcze ją

Krzyzak
01-01-2010, 00:35
Tak to znaczy, że masz patcha 1.2 . Najnowszy jest patch 1.3 więc musisz go ściągnąć albo zainstalować z płytki Kingdoms jeśli chcesz :P

Argaleb
03-01-2010, 18:31
Hej wie ktoś może jaką frakcją najtrudniej się gra. Bo szukam jakiegoś wyzwania a gra jest za łatwa.

Grandal
03-01-2010, 19:20
Zmniejsz np. HRE sakwę króla do 200 florków na turę to zobaczysz jak "łatwo" się gra na VH/VH. :P

Adamsky
03-01-2010, 19:39
Spróbuj Sycylijczyków na vh/vh. Co prawda jeśli przeprowadzisz Blitzkrieg to zawsze jest łatwo, ale myślę, że to będzie najlepszy wybór, szczególnie jak będziesz chciał uniknąć za wszelką cenę ekskomuniki - zawrzyj sojusz z papieżem i o ile nie wykonuj dla niego każdej bzdurnej misji, to chociaż nie pozwól się ekskomunikować. Trochę krwi to napsuje w starciach z innymi państwami w Italii.

Miroslavek
03-01-2010, 20:49
zagraj rusia na vh/vh

kuroi
04-01-2010, 15:59
Zmniejsz np. HRE sakwę króla do 200 florków na turę to zobaczysz jak "łatwo" się gra na VH/VH. :P
eem o co kaman? Bo nie rozumiem tego posta :D
tzn. w pliku descr_strat widziałem coś z tym związanego, ale nie wiem jak to wpływa na grę :)

OskarX
04-01-2010, 16:20
Zmniejsz np. HRE sakwę króla do 200 florków na turę to zobaczysz jak "łatwo" się gra na VH/VH. :P
eem o co kaman? Bo nie rozumiem tego posta :D
tzn. w pliku descr_strat widziałem coś z tym związanego, ale nie wiem jak to wpływa na grę :)
Tam , gdzie masz ile dostajesz kasy to masz sakwa Krola pewnie 2500 najlepiej ustaw w descr na minus 500 i git

kuroi
04-01-2010, 16:41
Tam , gdzie masz ile dostajesz kasy to masz sakwa Krola pewnie 2500 najlepiej ustaw w descr na minus 500 i git

Ale co ta sakwa króla daje? xD

Argaleb
04-01-2010, 17:06
Przychód, ale to utrudni mi grę tylko w początkowej fazie:D Grałem Wenecją, miałem z 10 wojen i...utrzymałem się z całkiem sporymi ziemiami. Ale szukam czegoś super trudnego:D Sycylią grałem i jest tak średnio. Ruś ma względnie łatwo jak się rozprawi z frakcjami na wschodzie. No to włączam HRE:D

OskarX
04-01-2010, 18:34
Ale wyłącz tą sakwe, bo wtedy pokonasz polskę, francję, danię, milan i po grze masz.

Argaleb
08-01-2010, 20:57
Ciekawie się grało ale...Francja podbita, Anglia inwazja, Papież uciekł do Hiszpanii...Polska uciekła na wschód (Nowogród o ile się nie mylę) Ruskich nie ma...tylko Węgry stawiają jako taki opór:D

Dunkel
09-01-2010, 07:06
a nie mówiłem, że Szkopami gra się łatwo?

adriano
26-01-2010, 14:54
moze mi ktos doradzic? otoz pogrywam w MTW II i mam wrazenie "niewywazonego" poziomu AI dla poszczegolnych frakcji. Chce zainstalowac jakis mod ktory by to poprawial i nie potrzebuje nic wiecej zadnych dodatkowych frakcji, prowincji czy czegos innego. Ultimate AI - czy warto? Niech mi ktos odpowie "doswiadczony".

OskarX
26-01-2010, 15:59
Tak, warto instalować ultimate ai, ponieważ nic się nie rozni oprocz flag i kolorow frakcji na mapie [i oczywiscie poziom ai] ,a wiec nie będziesz żałował.

adriano
26-01-2010, 21:03
a wie ktos why na modzie ultimate ai nie dzialaja bitwy historyczne by pinotchet? na podstawce chodza? nie jest to wina sprzetu tylko chyba moda bo w ultim ai nie widzi godel i opisow bitew historycznych i nie mozna nic wybrac. zna ktos rozwiazanie?

pit
08-02-2010, 16:53
witam
gram papieżem, i nie potrafie zwołać krucjaty. Istnieje w ogóle opcja by papieżem wypowiadać krucjaty?

Za odpowiedź z góry dziękuję. Pozdrawiam

Sareth4
28-02-2010, 16:02
zdarzyło wam się kiedyś , żeby papież zwołał na was krucjatę ( nie grając turkami czy egiptem etc ) ?
Gram sobie Niemcami na podstawce bez modów i przed chwila papież zwołał krucjatę na mój Rzym

MateuszKL
28-02-2010, 16:05
Krucjata na Rzym to normalka.

Dzigi
07-03-2010, 14:26
Ktos wie jaki tytul ma ta muzyka z BC ? http://www.youtube.com/watch?v=ViLCTgs8dBc

Zaczyna sie w 3:42min Uwielbiam ja kiedy jest atak kawalerii albo jedzie wojsko z odsiecza :D

sefko1
11-03-2010, 13:17
Można jedynie poprosić o krucjatę, jak każdym innym chrześcijańskim państwem. Jednak na 100% nie wiem.

A można być ekskomunikowanym grając Państwem Kościelnym?

Krzyzak
11-03-2010, 16:18
Sefko - Z tego co pamiętam i wiem to nie :P

Vedymin
13-03-2010, 12:49
Państwa Papieskiego nie ma w spisie frakcji chrześcijańskich podległych papieżowi (tego spisu kogo papa lubi, a kogo nie), więc wątpię żeby mogło zostać ekskomunikowane.

Przemysł II
13-03-2010, 13:01
Mechanizm Państwa Papieskiego wygląda tak, że jeżeli ktoś zaatakuje je to zostaje automatycznie ekskomunikowany. ponadto nigdy nie może się samo ekskomunikować ( no chyba, że dojdzie do schizmy i powstanie drugie państwo kościelne :D, ale to także nie jest możliwe)

OskarX
21-03-2010, 10:05
Nie ma ich na tej liście, bo sie nie zmieścili;) jak gralem papa to sobie niemców atakowalem i mediolan, po 1 turze chcialem zrobic krucjate i pisalo ,ze mam za mało papieskiej laski...nie wiedziałem ile mam bo oni nie sa na liście;) wiec jednak pozornie sa.

Krzyzak
21-03-2010, 14:40
To fatalne to jest w takim razie :D Prosić samego siebie o krucjatę ... no ludzie :roll:

Nezahualcoyotl
21-03-2010, 15:00
Jak nie mozna,co oczywiste,oglosic krucjaty przeciwko Papie zwolajcie jihad ;) :twisted:
P.S.Co sie tak przejmujecie Papa i relacjami z nim :?: Mi wystarcza wymiana handlowa i olewam reszte.Najwazniejsze zeby nie byc ekskomunikowanym bo zwyczajnie szkoda mi utracic kontaktow handlowych z pozostalymi frakcjami ;)

OskarX
21-03-2010, 15:54
Jak z nim granicze to mam go gdzies na poczatku gry jest ważny

Krzyzak
21-03-2010, 16:58
A ja się zastanawiam, czy to, że czasami armie, mające przewagę, a oblegające nasze prowincje odstępują od oblężenia, dzieje się ze względu na to, że papa grozi im ekskomuniką :D

OskarX
21-03-2010, 17:03
No tak, u mnie tu dziala w odwrotna strone oblegam miasto ,a tu papa sie wtrąca ,ze jak nie przestanę to mnie wyklnie...nie lubię tego

Krzyzak
21-03-2010, 17:08
Ja też tak mam, ale zawsze to olewam :P Szczególnie, gdy papa jest stary i niedługo umrze, lub gdy to samo tyczy się mojego króla ;) A ostatnio np, dostaję co chwile te misje tylko na 1 turę :D

Fallen
21-03-2010, 18:38
http://www.youtube.com/watch?v=WGRBnPEQ ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=WGRBnPEQ1LY&feature=related) początek zajebisty ale później lekko kupkowo :evil:

OskarX
22-03-2010, 12:02
Mi się podobał cały, ciekawe z jakiego moda. Najbardziej nie lubię, jak się szarżuje i te ludziki latają w powietrzu...to bardzo psuje klimat

Vedymin
22-03-2010, 12:04
Mi się podobał cały, ciekawe z jakiego modaPisze przecież w opisie filmu, że z Broken Crecent ;)

sefko1
23-03-2010, 09:03
Wczoraj bardzo się rozczarowałem Medivalem. Gram Polską n/n i udało mi się podbić kawałem Świata. Sojuszy wielu nie zawierałem, ale jak już miałem to starałem się je pielęgnować. Z Wenecją byliśmy sojusznikami chyba z 40 tur - stosunki "miłe" i nagle zonk. Najpierw nie chcieli ode mnie Wenecji, którą odbiłem dla Nich z rąk Mediolanu. Potem zaatakowali moje silnie bronione miasto jakimiś śmiesznymi siłami, po czym po jednej turze odstąpili od oblężenia. A na koniec już mega zonk. Ich księże zaatakował mój zamek. Miał przewagę 3:1 w tym piechota pancerna. Ja miałem tylko milicje miejską i trochę konnicy, która zdarzyła dojść na czas obrony. I co robi wspaniały wódz (3*) Wenecji. Po zburzeniu bramy, atakuje jako pierwszy i pada w pierwszej minucie walki, po czym większość sił ucieka w popłochu będąc powoli wykańczanym przez moja konnice. Gdyby stał z tyłu nie miałem żadnych szans obronić mojej twierdzy. Zresztą to nie jedyny przypadek. Próbuje dawać innym miasta, które zdobywam i prawie zawsze ta sama odpowiedź - "nie chcemy bo możesz szybko próbować je odzyskać", co jest śmieszne bo nawet specjalnie nie mam tam żadnej większej armii. Próbowałem zamiany prowincji - nie udało mi się. Chciałem wzmocnić Państwa Kościelne - nie chcą miast bo za dużo by mi zawdzięczali (a papież jest Polakiem). Jedynie kiedy udało mi się przekazać miasto Papiestwu, to wówczas, gdy miałem ekskomunike i poprzez oddanie 2 miast wynegocjowałem pojednanie. Tak naprawde ta gra jest cholernie liniowa. Podbijać wszystko co się da. A jeśli chcę żeby ktoś inny przejął moje miasto muszę zostawić je bez obrony i czekać kilkanaście tur.
Cała nadzieja w Mongołach. Może Oni trochę rozruszają tą rozgrywkę. Choć nie sądzę, żeby byli w stanie ruszyć moje 4 twierdze w Ziemi Świętej, wypchane po brzegi najlepszym wojskiem.

Krzyzak
23-03-2010, 12:53
Sefko ja miałem 5 twierdzy w Palestynie z pełnym garnizonem i jednostkami prawie wszystkimy z tą srebrną odznaką ... :D A i tak mnie rozbili, każdą twierdzę oblegały 2 armie no i nie dałem rady :P

sefko1
23-03-2010, 15:06
Sefko ja miałem 5 twierdzy w Palestynie z pełnym garnizonem i jednostkami prawie wszystkimy z tą srebrną odznaką ... :D A i tak mnie rozbili, każdą twierdzę oblegały 2 armie no i nie dałem rady :P

Nie myślałem, żeby w ten sposób się bronić. Mam trochę inny plan.

Dunkel
23-03-2010, 18:54
sefko1 grasz na n/n, może spróbuj Stainless Steela i wyższy poziom. n/n jest nudny, już właśnie kupy nie trzymają się sojusze, a jest za łatwo.

sefko1
24-03-2010, 08:17
Też niestety to zauważyłem. Gdy grałem pierwszą kampanie na easy to po kilkunastu turach zbankrutowałem :lol: . Tak naprawdę myślałem, że dłużej zajmie poznanie technik/opcji gry. Faktycznie poziom n/n jest baaaardzo nudny i tak naprawdę czekam tylko na Mongołów (nigdy jeszcze
z Nimi nie walczyłem) i zaczynam karierę na h/n. Bitwy jeszcze mi nie wychodzą stąd ten niższy poziom.

A co do samego M2TW. To kolejne zdziwienie, gdy podczas oblężenia ostatniego miasta Wenecji, ich pełna flaga z królem (5*) stała o jedno-turowy ruch ode mnie i nic nie zrobiła. Po czym stała się armią rebeliantów i sobie stoi w miejscu od 10 tur.

Dunkel
24-03-2010, 13:53
Po czym stała się armią rebeliantów i sobie stoi w miejscu od 10 tur.
czeka aż ją rozp...
faktem jest, że w mtw2 jest AI mocno pokopane, potrafią Cię zasypywać atakami ze wszystkich stron, ale gdy trzeba to nie potrafią zdziałać. No, ale ile razy już o tym było...

Krzyzak
24-03-2010, 15:48
Armie rebeliantów głównie stoją w miejscu ... jest to ich zadanie, jakie mają do spełnienia w tej grze :D

OskarX
26-03-2010, 17:14
Mnie atakują raz na 5 gier...pamietam jak gralem 1 raz Hiszpania na srednim i mi zajeli miasto :D

Witold
26-03-2010, 18:53
Według mnie armie rebelianckie są zle zrobione. Powinni niszczyć państwo od środka(np.zdobywać miasta)

Idill`a (MZ)
26-03-2010, 19:05
Na poziomie "VERY HARD" armie rebelianckie praktycznie zawsze......! atakują miasta półożone w danej prowincj(mając sporą przewage)i. :lol:
Jeżeli nie wierzycie moge podesłać mnóstwo screenów jak komp decyduje sie na takie rozwiązanie. Z resztą każdy "DOŚWIADCZONY" gracz może to potwierdzić 8-)

kuroi
26-03-2010, 20:08
Na poziomie "VERY HARD" armie rebelianckie praktycznie zawsze......! atakują miasta półożone w danej prowincj(mając sporą przewage)i. :lol:
Jeżeli nie wierzycie moge podesłać mnóstwo screenów jak komp decyduje sie na takie rozwiązanie. Z resztą każdy "DOŚWIADCZONY" gracz może to potwierdzić 8-)
Nie jestem graczem doświadczonym(gram w medka max 2 miechy) ale mogę potwierdzić te słowa, miałem taką sytuacje już nie raz nie dwa.

MateuszKL
27-03-2010, 06:53
Nie prawda. Zniszczyłem frakcję Turków, gdy została im jeszcze jedna flaga (pełna, bardzo silna). Jako rebelianci stoją spokojnie w miejscu(będzie już kilkadziesiąt tur). To samo robiła "spuścizna" sycylijska i bizantyjska, dopóki nie stanęły mi na drodze i ich nie rozbiłem.

Nezahualcoyotl
27-03-2010, 10:49
Tylko raz zdarzylo mi sie ze Rebelianci oblegali moja osade :!:
A to bylo tak:
Francuska armia z Generalem oblegala moje miasto wiec wyslalem zabojce,ktory wykonal swa misje z powodzeniem a w nastepnej turze cala armia przemienila sie w buntownikow ;) wciaz utrzymujac stan oblezenia.

Idill`a (MZ)
27-03-2010, 14:26
Po zniszczeniu danej frakcji ich armie teoretycznie przechodzą pod kontrole rebeliantów. Lecz w praktyce faktycznie te armie nic nierobią oprócz stania w miejscu nawet z kilkunastokrotną przewagą to zapewne jest jakaś forma bugu. Jednakże to dotyczy tylko tych armii zbuntowanych po zniszczeniu frakcji do, których należały.

OskarX
27-03-2010, 14:39
Grajac w kinga rozwalilem Szkocje i zostaly z 4 armie rebeliantow ;d Zniszczylem wszystkich do okola oni caly czas stali xD

gildean
02-04-2010, 10:32
Hm wie ktoś czy w medku da się zwiększyć ilość jednostek w odziale tak jak w Napoleonie ?

Witold
02-04-2010, 12:20
Ustawienia kamery > skala jednostki. ustaw na Olbrzymia

gildean
02-04-2010, 17:09
Chodzi o to, żeby jednostek było jeszcze więcej. W napoleonie można ustawić 300 - 400 jednostek w oddziale, grzebiąc w plikach. Czy tutaj też jest to możliwe ?

Witold
02-04-2010, 17:28
raczej nie.

Idill`a (MZ)
02-04-2010, 20:19
Jest możliwe w pliku "export_descr_unit" można ustalic ilośc ludzi w oddziale.

lamaxa
04-04-2010, 09:15
Gram polską. Na strategiczny zamek najechała mi Anglia. Oni ponad 2200 ludu (3 armie) ja 780. Nie chciałem poddać się bez walki więc zabrałem się do obrony. Wszystkie 3 armie były wyposażone w kilka moździerzy, konnica zlikwidowała problem. Wymagał to ogromnej synchronizacji, klawisz pauzy był aż czerwony :D. No więc trzy armie zostały bez artylerii więc z taranem skierowały się ku bramie, tam ich też zaskoczyłem konikami i rozbici zapomnieli o taranie (i tu bug bo jak jest trochę trupów pod bramą, to ta się nie zamyka) Zaczęło się oblężenie murów no i po jakiejś godzinie (w realu) udało mi się objąć prowadzenie, dobijałem przeciwnika podniecony, że wygrałem bitwę niemożliwą i, że zajęło mi to 1,5 h zegarowej a tu słyszę pik i gra wywala do pulpitu :shock: . Nie muszę chyba opisywać moich uczuć, laptop prawie wylądował za oknem ;(. :shock:

Ferior
04-04-2010, 09:36
1. zużyłeś baterie
2. przegrzałeś laptopa ...

Pampa
04-04-2010, 11:51
mozliwe że procesor, miałem tak. sprawdź temperaturę procesora podczas gry.

Gimli
07-04-2010, 14:26
Czy da sie odblokowac mongolow? Tak by np. pojawiali sie oni na poczatku gry i by mozna bylo nimi grac.

OskarX
07-04-2010, 15:19
Mozna tylko trzeba jakiegoś moda sciagnac. Nie znam nazwy, ale moze jest w bibliotece modow. Poza tym juz wielu o tym pytało, byly tematy o tym POSZUKAJ!!

gildean
07-04-2010, 18:38
Czy do Medievala jest jakiś edytor bitew ? Nie chodzi mi o ten zawarty w grze tj Custom Battles tylko o jakiś inny edytor w którym mogę swobodnie ustawiać jednostki itp itd ...

OskarX
07-04-2010, 19:03
Instrukcji nie czytałeś? Jest edytor do mtw2. I na forum jest napisane jak go wlaczyc [powinno byc]

lajtus
09-04-2010, 17:06
A ja mam pytanie, czy jest może tutorial do cinematic editor w formie tekstowej (np. na TWC), czy tylko dostępny jest tutorial na youtube? :?:

OskarX
09-04-2010, 22:11
Szukałem na stronach angielsko jezycznych kiedyś i nic nie znalazłem-jedynie jak go uruchomic. Mozesz poszukać jeszcze

Spartans
17-04-2010, 14:11
Witam wszystkich ja mam pytanie dotyczące moda.Na Youtube widziałem że gościu grał spartanami jaki to mood?

kuroi
18-04-2010, 18:34
Witam wszystkich ja mam pytanie dotyczące moda.Na Youtube widziałem że gościu grał spartanami jaki to mood?
A jesteś pewien, że to był Medieval II a nie stary dobry Rome?

Derwish
18-04-2010, 19:03
A ja mam taki problem, mianowicie unpacker mi nie działa...
Ani unpacker, ani unpack_all ani unpack_americas, teutonic, crusades, britannia
Nic z tych rzeczy :<
Piszę ,,Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono MSVCP71.dll
....

Spartans
19-04-2010, 15:18
a przepraszam pomyliłem grę ;D a jak zainstalować dodatek do medievals 2 Kingdoms Grand Campaign ponieważ prubowałem na wiele sposobów ale na żaden się nie udało jaki potrzebny patch itp proszę o pomoc.

Wiktorro
21-05-2010, 17:34
Słuchajcie, mam pewną prośbę. Bawiłem się kiedyś w \Medieval II Total War\data\world\maps\campaign\imperial_campaign\des cr_strat.txt, zmieniłem tam kilka rzeczy i niestety (głupio bardzo zresztą...) nie zapisałem oryginalnego wyglądu, dokumentu, co zaskutkowało niemożnością rozpoczęcia nowej kampanii. Czy mógłby mi tu ktoś dać ten oryginalny plik, żebym mógł pozmieniać wcześniej zmienione przeze mnie rzeczy? Albo chociaż podać jak to ma wszystko wyglądać. Z góry dzięki i pozdrawiam!

turkopol
22-05-2010, 22:06
No to tu pozostaje mi sie bronic jak tam zamkneli:

Cytuj:
" W podstawce sa tacy niby to wegierscy staropolscy "huzarzy". "

Zdecyduj się :P

Ciezko zdecydowac, Batory był niby takim wegierskim polskim królem :lol: Poza tym husaria z medka Twoim zdaniem jaka jest kuroi? Staropolska czy wegierska? ;) Mnozenie przymiotników nie jest zadnego rodzaju błedem w kazdym razie. Widze ze nadal jestes czujny wzgledem mojej poprawnosci pisania. Ono nie jest poprawne - jest kuriozalnie spaczone zamiłowaniem do cudaczności. A z ortografia jak sie rozpedze gorzej. Ale kobite mam polonistke jak juz Ci pisałem i nie narzeka na mnie tak bardzo. Siostre zresztą tez ale z nią nie gadam. Tylko pisze o husarii. Obojetnie po jakiemu. Nawet po wegiersku i bezbłednie :lol: W kazdym razie w jakims niezrozumiałym jezyku



A jesteś pewien, że to był Medieval II a nie stary dobry Rome?
Stary czy dobry? Zdecyduj sie :lol:

"Zgłoś ten post"
(Opcja dla czujnych)


Słuchajcie, mam pewną prośbę. Bawiłem się kiedyś w \Medieval II Total War\data\world\maps\campaign\imperial_campaign\des cr_strat.txt, zmieniłem tam kilka rzeczy i niestety (głupio bardzo zresztą...) nie zapisałem oryginalnego wyglądu, dokumentu, co zaskutkowało niemożnością rozpoczęcia nowej kampanii. Czy mógłby mi tu ktoś dać ten oryginalny plik, żebym mógł pozmieniać wcześniej zmienione przeze mnie rzeczy? Albo chociaż podać jak to ma wszystko wyglądać. Z góry dzięki i pozdrawiam!

Na TWcenter znajdziesz a tutaj gdzies linki do takiego działu, w google po prostu spróbuj wpisac nazwe pliku z wersja na którą go chcesz.

kuroi
23-05-2010, 08:29
No to tu pozostaje mi sie bronic jak tam zamkneli:

Cytuj:
" W podstawce sa tacy niby to wegierscy staropolscy "huzarzy". "

Zdecyduj się :P

Ciezko zdecydowac, Batory był niby takim wegierskim polskim królem :lol: Poza tym husaria z medka Twoim zdaniem jaka jest kuroi? Staropolska czy wegierska? ;) Mnozenie przymiotników nie jest zadnego rodzaju błedem w kazdym razie. Widze ze nadal jestes czujny wzgledem mojej poprawnosci pisania. Ono nie jest poprawne - jest kuriozalnie spaczone zamiłowaniem do cudaczności. A z ortografia jak sie rozpedze gorzej. Ale kobite mam polonistke jak juz Ci pisałem i nie narzeka na mnie tak bardzo. Siostre zresztą tez ale z nią nie gadam. Tylko pisze o husarii. Obojetnie po jakiemu. Nawet po wegiersku i bezbłednie :lol: W kazdym razie w jakims niezrozumiałym jezyku



A jesteś pewien, że to był Medieval II a nie stary dobry Rome?
Stary czy dobry? Zdecyduj sie :lol:

Mi tam Ci husarzy kojarzą się trochę z Serbami :P(Tak, musiałem się przyczepić do tego, że to nie husaria tylko husarzy :D)
Co do tej poprawności. Już nawet o tym zapomniałem :lol: (mam bardzo słaba pamięć, nie licząc rzeczy całkowicie mi nie potrzebnych ;p)
"Stary" i "dobry" się w tym przypadku nie wykluczają ;)

turkopol
23-05-2010, 12:00
Są oczywiste związki lingwistyczne. Nie ma takiego rozróznienia obiektywnie, czyjaś faza. Moje "niby to" jest wiecej warte i waży wiecej a poza tym pełni kluczową role. Z tym juz nie mozna polemizowac.

"Lepiej żartowac jak chorować"
(Kolega z linii produkcyjnej)

Playboy
06-06-2010, 18:30
Mam takie pytanko.

Mam samą podstawkę Medka II i chciałbym sobie ściągnąć moda z Władcy Pierścieni The Third Age(Czy jakoś tak), ale nie wiem czy będzie działał na samej podstawce. A jak nie będzie, to polećcie mi jakiegoś innego, dobrego moda. :)

Nezahualcoyotl
06-06-2010, 19:05
Musisz zakupic Kingdoms jezeli chcesz pograc w Third Age ;) A tutaj z pewnoscia znajdiesz cos co Ciebie zainteresuje:
viewforum.php?f=100 (http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=100)

k@mil1995
25-06-2010, 13:12
Mam problem może i banalny, ale jakoś nie mogę sobie poradzić.Mam zwykłego medievala 2 i mi się już trochę znudził, więc by uatrakcyjnić grę chciałem ściągnąć jakiegoś moda a te działają na patchu 1.3 i tutaj mam problem.
Instaluje patcha 1.1 a potem 1.3 i wyskakuje błąd, że patch 1.3 nie działa z patchem 1.1. więc usunąłem patcha 1.1 i zainstalowałem patcha 1.3 i znów to ten błąd a patcha 1.1 już wcześniej usunąłem.
Mam nadzieję że ktoś mi odpowie.

kuroi
25-06-2010, 13:38
Potrzebny jest patch 1.2.

k@mil1995
25-06-2010, 17:35
Ok, rozumiem dzięki.

Nazqan
26-06-2010, 14:35
Małe pytanie: dlaczego gdy robie wypad z zamku (np.:konnicą na katapulty) a później wracam bramy się nie zamykają?Bug jakiś?

Witold
26-06-2010, 19:07
Spróbuj otworzyć mur jakąś jednostką wewnętrzną, to pomaga.

k@mil1995
26-06-2010, 19:51
Mam jeszcze jeden problem gdy instaluje patch 1.2,gdy już się prawie zainstalował wyskakuje error:
cannot open file i C:Program Files\Sega\Medieval II TOTAL WAR\packs\data_3.pack.
Update cannot be continued.
Proszę o pomoc.

OskarX
05-07-2010, 10:23
Pirat czy orginał? No i z kąd masz tego patcha?

HiredBlade
08-07-2010, 09:19
Jak zamówiłem MTW2 w środę wczoraj to jak wysyłają w przeciągu 48h to biorąc pod uwagę ,że wybrałem przesyłke kurierską to kiedy mogę się spodziewać kuriera w domu :twisted:

właśnie się dowiedziałem ,że przesyłka została wysłana firmą UPS

Yes grę dostałem dzisiaj o 14.00 sorry za spam ale mam radoche hehehehe

---
Zedytowano, użytkownik został poinformowany.
Maximus XI

kuroi
09-07-2010, 14:46
W takiej sytuacji się EDYTUJE poprzednią wiadomość zamiast pisać nową :ugeek:

Pampa
09-07-2010, 19:28
W takiej sytuacji sie nie spamuje...

Gratuluje dobrego wyboru ;)

Witold
10-07-2010, 10:27
Dobra. Kto się odważył przejść długą kampanię na poziomie bardzo trudnym przy tym powierzając SI całkowitą kontrole nad miastami???

Krang
10-07-2010, 12:31
Mi się to udało Polską. :D Zawsze gram na automatycznym zarządzaniu, bo nie lubię bawić się w budowanie. :)

Witold
10-07-2010, 23:20
Ale jednak rekrutacje zostawiłeś dla siebie. A chodzi o całkowitą kontrole.

OskarX
11-07-2010, 10:43
A co przeszedłeś kampanie z samymi balistami i katapultami w miescie? ;)

Nezahualcoyotl
11-07-2010, 10:44
Mi się to udało Polską. :D Zawsze gram na automatycznym zarządzaniu, bo nie lubię bawić się w budowanie. :)
Juz widze te armie zlozone z chlopow,milicji miejskiej oraz kusznikow gromiace wszystkich wokol :mrgreen: (pamietaj ze i bitwy tez musiales pozostawiac dla AI ;) :lol: )

Witold
11-07-2010, 12:11
Mi się to udało Polską. :D Zawsze gram na automatycznym zarządzaniu, bo nie lubię bawić się w budowanie. :)
Juz widze te armie zlozone z chlopow,milicji miejskiej oraz kusznikow gromiace wszystkich wokol :mrgreen: (pamietaj ze i bitwy tez musiales pozostawiac dla AI ;) :lol: )


Chodziło mi tylko o zarządzanie miastami dla kompa. A bitwy po swojemu rozwiązać.

OskarX
11-07-2010, 13:10
No ale trudno wygrac bitwe jak ci hre podesle armie zlozona z rycerzy feudalnych, a komp ci zrobi balisty i bilicje

Witold
11-07-2010, 13:15
Przynajmniej gra jest ciekawsza :lol: :lol: :lol:

Jabułłek
03-08-2010, 19:26
Witam

Ciekawi mnie czy da się rozegrać kampanię Anglią, Francją, Hiszpanią czy tam Wenecją na podstawowym Medievalu z poziomem trudności kampani Hard/Very Hard nie prowadząc
żadnych wojen z sąsiadami. Dzisiaj tak z nudów spróbowałem zagrać Mediolanem nie tocząc żadnych wojen tylko ładować wszystko w ekonomię. Z wszystkimi zwarłem sojusze.
Niemcom ofiarowałem znaczne podarki tak że stosunki były miłe i w dodatku w 10 turze kupiłem od nich Bolonie za 10 000 florenków. Niestety stasznie szybko stałem się
najbogatszą frakcją i w 20 turze zdradzili mnie "wenejczycy". Ciekawi mnie czy jeśli wszystkim swoim sąsiadom będę płacił jakiś trybut załóżmy w podarku przez 100 tur albo
utrzymywał Miłe stosunki z wszystkimi czy ktoś mnie w końcu zdradzi. Czy komuś to się udało ? Czy komuś udało się podbić świat bez podbojów :mrgreen: kupując ciągle
prowincje ?

Pozdrawiam,
Jabułłek.

OskarX
03-08-2010, 19:35
Ja jak zacząłem Mediolanem vh/vh to w 2-3 turze miałem desant Sycylii, w 5 turze wojna z Wenecją w 10 turze już nie było tych państw więc już odechciało mi się grać jak zwycięstwo było pewne.

Dunkel
03-08-2010, 21:37
heh, ja oczywiście gram Polską i mam podobnie, cały M2TW to łatwizna w porównaniu do pierwszej edycji tej gry. 20 tur udało mi się przetrwać bez walki, teraz już mam ze 3 wojny i oczywiście zajmuje prow po prowie...
ale dobre pytanie, może trzeba włazić w pupkę wszystkim, przy czym baczyć by nie być naj w jakiejś kategorii...

kuroi
03-08-2010, 21:47
Nie bez powodu ta seria gier nazywa się "TOTAL WAR", nie sądzicie? :)

Dunkel
03-08-2010, 21:52
tak, jak już wspomniałem, fajniej by było rozgrywać bitwy, wojny z udziałem 2 albo 3 sojuszy, powiedzmy jak w EU, gdzie jak jednemu państwu wypowiadasz wojnę to bijesz się ze wszystkimi sojusznikami, ale i Twoi sojusznicy bija się i robi się wtedy taki fajny sajgon, to by byłby Total War, a nie że na vh/vh Dania mi wysyła armijki zlożone z oddziałów bez żadnego łucznika, także moi strzelcy robią z nimi przetrzebienie na dystans. To jest nudne, a nie TOTAL WAR!

kuroi
03-08-2010, 21:57
tak, jak już wspomniałem, fajniej by było rozgrywać bitwy, wojny z udziałem 2 albo 3 sojuszy, powiedzmy jak w EU, gdzie jak jednemu państwu wypowiadasz wojnę to bijesz się ze wszystkimi sojusznikami, ale i Twoi sojusznicy bija się i robi się wtedy taki fajny sajgon, to by byłby Total War, a nie że na vh/vh Dania mi wysyła armijki zlożone z oddziałów bez żadnego łucznika, także moi strzelcy robią z nimi przetrzebienie na dystans. To jest nudne, a nie TOTAL WAR!
Jak chcesz mieć sajgon to w descr_strat.txt pododawaj frakcjom jednostek, które będą miały na starcie. np. jak chcesz grać HRE to dodaj Danii, Polsce, Francji i innym masę jednostek i ich wszystkich na raz zaatakuj :>
Nie gwarantuję, że AI będzie umiało z tej przewagi skorzystać... :roll:

Dunkel
03-08-2010, 22:10
nie, ja chcę bardziej mieć wojnę Polski, Francji, Danii, Mediolanu przeciwko Niemcom, Anglii, Hiszpanii i Wenecji...

kuroi
03-08-2010, 22:24
nie, ja chcę bardziej mieć wojnę Polski, Francji, Danii, Mediolanu przeciwko Niemcom, Anglii, Hiszpanii i Wenecji...
To też da się zrobić. Na samym dole tego pliku masz relacje pomiędzy frakcjami.
1.0 - frakcje bardzo się lubią.
-1.0 - frakcje się nienawidzą.

Oczywiście to też nie daje gwarancji, że frakcje się zachowają tak, jakbyś chciał ;)

Dunkel
04-08-2010, 08:11
spróbuję...napiszę czy się udało...

Krzyzak
04-08-2010, 14:12
Chodzi Ci o rozgrywanie wspólnie bitew z sojusznikami czy po prostu walka Twoich sojuszników z Twoimi wrogami i na odwrót ? ;)

Dunkel
05-08-2010, 12:48
w jedynce było wszystko, w dwójce doświadczyłem tylko wspólnej wojny...

Krzyzak
05-08-2010, 13:46
No tak, a co więcej sojusznicy prowadzą wojnę ale tak, żeby zdobyć więcej niż 2 prowincje to się rzadko zdarza :roll: U mnie ogólnie zazwyczaj nie zdobywają, żadnej prowincji albo podczas oblegania się wycofują ...

Adixis
05-08-2010, 13:48
No mi też się podoba taki motyw: tworzą się dwie koalicję
Francja,Dania,Polska,Węgry,Wenecja, Portugalia
Anglia, Hiszpania, HRE, Mediolan, Sycylia
I wszyscy biernie uczestniczą w walkach, nie siedzą sobie w zamkach czy przy granicy tylko cały czas gdzieś tam sobie walczą ;)
Poustawiam sobie te relacje na 1.0 pomiędzy sobą i -1.0 przeciw ;P

Dunkel
05-08-2010, 16:49
to chyba aktywnie, a nie biernie...
ja tak dałem, ale to trzeba dopisać chyba wszystkie państwa, by mieć poustawiane relacje i łatwiej doprowadzić do sojuszy,etc. Tylko co z tego skoro wspólnej bitwy jeszcze nie miałem(no dobra, po 10turach), a jak na razie to tylko pożarła się Francja z Hiszpanami...
a może jest jakiś mod?:)
a może należy od razu wpisać też, że wojnę ze sobą prowadzą następujące państwa i sojusze też wpisać w ten descr_strat?

kuroi
05-08-2010, 16:54
a może należy od razu wpisać też, że wojnę ze sobą prowadzą następujące państwa i sojusze też wpisać w ten descr_strat?

Proszę bardzo, ale nacje często bardzo szybko podpisują pokój pomimo, że się nienawidzą... :roll:

Krzyzak
05-08-2010, 17:02
Nigdy nie zaszkodzi spróbować :D A poza tym zawsze się można do tego konfliktu włączyć :twisted:

Dunkel
05-08-2010, 17:09
a z tym podpisywaniem pokoju to też jest dziwna sprawa, bywa tak, że za chiny (prowincje plus kasa rzędu 10000) nie chcą podpisać ugody, bo są zainteresowani zniszczeniem mnie. Gra pod tym względem jest niedopracowana, bo Papek już nie kreci nosem gdy Duńczycy eksterminują mój kraj, a jak vice versa to wstrzymaj ogień (i to mimo tego, że przed paroma turami zdobyłem Jerozolimę). Zaprawdę jedynka to lepsza gra...

Krzyzak
05-08-2010, 19:19
Nie zgodziłbym się co do tego ostatniego stwierdzenia . Po pierwsze rzadko kiedy, komp Cię rozwala, zazwyczaj to Ty rozwalajesz jego, a jak już tak masz to graj na niższych poziomach trudności. Po drugie "MTW 2" jest lepsze od 1 tylko niedopracowane pod względem przede wszystkim dyplomatycznym, pobierz mod Ultimate AI to może zmienisz zdanie ;)

Adixis
05-08-2010, 20:23
Słyszałem że w ultima AI darami po 10 florinów można sobie polepszyć relacje na maxa, a po jednym wyrżnięciu jeńców tracimy reputacje i tak tam. Czy jest już inaczej?

Dunkel
05-08-2010, 20:28
zawsze w MTW rozwalasz kompa, sęk w tym, że czasem jakieś nacje powracają, a wtedy maja po 4 pełne armie. Ponadto nudę jednorazowego rozbijania armii przebijają rzadko (ale stosując sejwy można zaaranżować nawet spotkania 2v2), tu to nie przejdzie, ze względu na mapę kampanii, ale to nadrobić powinna dyplomacja, czyli wsparcie sojuszników...
co do Ultimate AI to chyba po 10ooo florenów...

Adixis
05-08-2010, 20:32
Chodzi o to że za każdy złożony dar niezależnie od wartości zwiększała się relacja o 1 poziom

Dunkel
05-08-2010, 23:58
no proszę, proszę, to może być ciekawe :) co i tak nie zmieni, że nie ma mej ulubionej bitwy typu 2v2, 2v1

Krzyzak
06-08-2010, 08:47
Zawsze można zagrać własną bitwę, z tymi samymi jednostkami co na mapie kampanii :D

Dunkel
06-08-2010, 12:46
ale to już nie to samo... ;)

Krzyzak
06-08-2010, 13:22
No tak ale zawsze coś :P

Jabułłek
07-08-2010, 18:31
A więc sprawdzone jeśli macie wspaniałe stosunki z sąsiadami nic wam nie zrobią, poprostu nie ma takiej siły która zmusiła by komputra do atakowania
ciebie. Grając Anglią wytrzymałem 60 tur od początku mając wspaniałe stosunki z Francją oraz Danią, przez ten czas zjednoczyłem pod swoim berłem Szkocję, Walią, Irlandię
a nawet Norwegię. Niestety kiedy podeszłem swoim dyplomatom do Francuzów w celu kupienia mapy informacji zauważyłem iż ich priorytetem jest "Wojna" zaniepokoiło mnie to
i tak jak myślałem korzystając z okazji Francuz zerwał ze mną sojusz ;/ Teraz męczę się na starym kontynencie, przekupiłem im Armię którą pomaszerowałem na Angers i czekam
na główną armię która dopiero zaczęła się tworzyć. Druga niestety jest na krucjacie... Swoją drogą kiedy wyruszyłem na krucjatę zrobiłem błąd. Wziąłem parę agentów
(Dyplomata, Kupiec, Kapłan) na pokład a armia zaczęła na pełnym morzu mi dezerterować -_- nonsens... całe oddziały się rozwiązywały kiedy opływałem półwysep Iberyjski
a ja nawet nie traciłem statków... Nie rozumiem tych ludzi, do wody skakali czy co ;f

Pozdrawiam,
Jabułłek.

Adixis
07-08-2010, 20:30
Wpław płynęli :p

Krzyzak
07-08-2010, 20:34
Ja miałem coś podobnego na patchu 1.0 na 1.3 już tego nie mam, może to tego wina :P

Akkar
09-08-2010, 10:09
A więc sprawdzone jeśli macie wspaniałe stosunki z sąsiadami nic wam nie zrobią, poprostu nie ma takiej siły która zmusiła by komputra do atakowania
ciebie. Grając Anglią wytrzymałem 60 tur od początku mając wspaniałe stosunki z Francją oraz Danią, przez ten czas zjednoczyłem pod swoim berłem Szkocję, Walią, Irlandię
a nawet Norwegię. Niestety kiedy podeszłem swoim dyplomatom do Francuzów w celu kupienia mapy informacji zauważyłem iż ich priorytetem jest "Wojna" zaniepokoiło mnie to
i tak jak myślałem korzystając z okazji Francuz zerwał ze mną sojusz ;/ Teraz męczę się na starym kontynencie, przekupiłem im Armię którą pomaszerowałem na Angers i czekam
na główną armię która dopiero zaczęła się tworzyć. Druga niestety jest na krucjacie... Swoją drogą kiedy wyruszyłem na krucjatę zrobiłem błąd. Wziąłem parę agentów
(Dyplomata, Kupiec, Kapłan) na pokład a armia zaczęła na pełnym morzu mi dezerterować -_- nonsens... całe oddziały się rozwiązywały kiedy opływałem półwysep Iberyjski
a ja nawet nie traciłem statków... Nie rozumiem tych ludzi, do wody skakali czy co ;f

Pozdrawiam,
Jabułłek.


a ja miałem sojusz i stosunki wspaniałe z mongołami, też grając anglią i jak tylko do mnie doszli to tak przez przypadek się na to przygotowałem i obsadziłem na wszelki wypadek mosty, tam w okolicach wrocławia i wyżej tam jakiś zameczek polski, i jak się okazało zdradzili mnie atakując jedną armię na moście... :D sojusz przetrwał kilka tur..

Krzyzak
09-08-2010, 12:29
To oczywiste, że Mongołowie zdradzą ;) A w tym przypadku, aż nad oczywiste ... Skoro maszerują w Twoją stronę to chyba jasne, że zaatakują bo nie mają innej drogi ataku :roll:

Witold
10-08-2010, 21:30
Dzisiaj grając Anglią padł mi generał i po bitwie dostałem bohatera chwili :shock: Myślałem że dowódca jest tylko jeden.

Dzigi
10-08-2010, 21:36
Tez tak mialem :D wiesz moze znalazl sie ktos kto walczyl swienie a nie dowodzil i dostal posade po zmarlym generale :D Mnie to tak nie bawilo ale zadowolilo :] bo szkoda bylo tego generala :D

Witold
10-08-2010, 21:42
Okazało się że "Następca" był lepszy od poprzednika. Miał o jedną gwiazdkę więcej i 3 rycerskości więcej.

Krzyzak
13-08-2010, 07:04
Oj miałem już tak nieraz ;) Co dziwne i wkurzające, gdy w heroicznej bitwie zginął mój dzielny generał 9 gwiazdkowy to nie zaproponowano mi nowego :D A po jakiejś bitwie malutkiej owszem ...

_adrian
13-08-2010, 13:24
Witam.
Mam 2 pytania:
1.Czy ustawienie poziomu trudności vh w bitwach podnosi poziom inteligencji komputera czy jedynie podnosi statystyki jednostkom przeciwnika?
2.Czy podczas oblężeń obrońcy używają gorącego oleju?(Rozegrałem mnóstwo bitew przy obronie i nigdy nie użyli tego rodzaju broni mimo iż na murach widać otwory przeznaczone do tego więc nie wiem czy jest to błąd mojej gry czy po prostu nie ma takiej opcji )

Krang
13-08-2010, 13:26
1. Podnosi jedynie statystyki
2. Widziałem gorący olej w użyciu, zarówno jak atakowałem i jak się broniłem.

Idill`a (MZ)
13-08-2010, 13:33
Czy ustawienie poziomu trudności vh w bitwach podnosi poziom inteligencji komputera czy jedynie podnosi statystyki jednostkom przeciwnika?

Rosną zarówno statystki, jak również nieznacznie poziom inteligencji, komp jest wówczas trochę bardziej skłonny do ataku, nie daję się wystrzelać, inteligentniej manewruję jazdą, natomiast w obronie potrafi doprowadzić do histerii(walcząc w górach) przez ciągłą zmianę pozycji.

Tak czy siak inteligencja kompa rośnie nie wiele, tak więc nie ma co się spodziewać jakiś bardzo zauważalnych zmian.

OskarX
13-08-2010, 15:51
ja zawsze biorę m/vh jeśli chodzi o poziom trudności.

kuroi
13-08-2010, 17:19
A tak właściwie to jak poziom VH wpływa na rozgrywkę na mapie kampanii?Bo Ja zawsze gram na tym poziomie a komp i tak jest jakiś taki... Niemrawy. :roll:

Krzyzak
13-08-2010, 17:27
VH to po prostu częstsze ataki komputera na nas ...

kuroi
13-08-2010, 17:38
VH to po prostu częstsze ataki komputera na nas ...
To na Normalu misi nie atakować wcale, skoro na VH jest taki bierny.... :roll:

Krzyzak
13-08-2010, 17:46
Ehh... kuroi ... atakuje na każdym poziomie trudności ale na vh wszyscy obok Ciebie Cię atakuję i chcą pożreć, a sojusze są rzadziej akceptowane ... Ja osobiście nie widzę różnicy między poziomami ...

Idill`a (MZ)
13-08-2010, 18:06
Ehh... kuroi ... atakuje na każdym poziomie trudności ale na vh wszyscy obok Ciebie Cię atakuję i chcą pożreć, a sojusze są rzadziej akceptowane ... Ja osobiście nie widzę różnicy między poziomami ...


Poziom VH na mapie kampanii, zmienia dosyć dużo w odniesieni do easy, po pierwsze komputer zaczyna wypełniać cele kampanii oraz traktuję je jako priorytet, wówczas nawet nie liczy się z naszą dużą reputacją. Po za tym spadają zyski gracza w miastach. Ogólnie Al staje się dużo bardziej agresywne, częściej werbuję elitę( nie jak na niższych poziomach, że potrafi nawet całą armie obsadzić w artylerię, ale to już skrajność 8-). No co jeszcze istotne w bitwie(automatycznej) komp otrzymuję nie adekwatną do posiadanych jednostek przewagę.

OskarX
13-08-2010, 21:31
Jak nie widzicie roznicy, to pograjcie sobie panstawami takimi jaki papa, milan albo francja. Na medium traktuja nas jak kompa, a na vh kazdy atakuje np. grajac papą po 3 turach desant maurow i biz..

Asuryan
14-08-2010, 10:36
Poza tym są mody, które ulepszają AI na poziomie very hard. Ja teraz gram w takiego Irlandią (ten mod dodaje także frakcje z Kingdoms oprócz czerwonoskórych, i dodatkowe jednostki z Kingdoms do już istniejących frakcji w podstawce). Na początku wojna z Anglią, więc co by mi pobratymcy za wody nie wrazili claymora w plecy, gdy będę oczyszczał swoją wyspę, zawarłem ze Szkotami sojusz. Walijczycy na sojusz już się nie chcą zgodzić - pewno co bym nie miał za łatwo. Anglia w odpowiedzi na stratę dwóch miast w Irlandii zablokowała mi porty potężną flotą - a na Albion mam przez Szkocję, od której nie mam zgody na przemarsz moich wojsk... Po odbiciu zamku w Eirne, jeśli nie będę chciał denerwować sojuszników, praktycznie zostaję uwięziony na zielonej wyspie.

Dunkel
16-08-2010, 15:49
a ja na wh na mapie kampanii dostrzegam plusy, wcale nie jest tak źle.
1. jak wspomniano - silniejsza armia, a nie jakieś katapulty.
2. słucham papy, dwie krucjaty zrobiłem, mój papieżem został i o dziwo, Dania za atak na mnie została ekskomunikowana, także z całą szczerością jadę na podbój Duńczykom. Póki co, walczę z Niemcami dodatkowo i udało mi się wywołać wojnę między Węgrami a Rusią ( o Kijów), także trochę im to zajmie. Mam dobre stosunki z Rusią, a nią nie lubię się bić, ale Budapeszt chętnie bym zajął. Zobaczymy na ile sojusz wytrzyma, mam nadzieję, że do czasu stłamszenia Danii, przeciwko której uwielbiam walczyć :)

Witold
19-08-2010, 18:09
Co sądzicie o "Szkockiej gwardii"? Ponieważ, dziesiątkowała mi włóczników bez względu na dystans.(mimo że wszystkie moje oddziały miały "Srebną tarczkę")

rasta
19-08-2010, 21:59
Niewiem czy też tak mieliście ale jak se grałem spojrzałem na drzewo genealogiczne i zauwarzyłem ze mój krul miał 57 lat a jego syn 58 Troche dziwne co nie?

rasta
19-08-2010, 22:07
Ja przestałem grac w medievala bo niemoge brać bitw ręcznych a bez tego gra traci sens jesli ktos wie jak moge je naprawic prosiłbym zeby mi odpisał na wątku "problemy z bitwami ręcznymi"

kuroi
19-08-2010, 22:08
Niewiem czy też tak mieliście ale jak se grałem spojrzałem na drzewo genealogiczne i zauwarzyłem ze mój krul miał 57 lat a jego syn 58 Troche dziwne co nie?
A kto to jest "krul"? :roll: I co to znaczy "zauwarzyłem"?

Vedymin
20-08-2010, 08:49
Pomijając te żenujące błędy, to chyba oczywiste, że ten jego "syn" został adoptowany.

Krzyzak
20-08-2010, 22:56
Co sądzicie o "Szkockiej gwardii"? Ponieważ, dziesiątkowała mi włóczników bez względu na dystans.(mimo że wszystkie moje oddziały miały "Srebną tarczkę")

To wyślij na nich kawalerię, tzn uderz z dwóch stron lewej i prawej ;) Wtedy trudniej jest im trafić, jeśli chcesz możesz wysłać w tym samym czasie piechotę, lub dopiero gdy tamci zajęci będą walką wręcz :P Albo najzwyczajniej zasypać gnojków pociskami z katapulty :D

Krang
20-08-2010, 23:31
Musze przyznać, że Szkocka Gwardia też dawała mi się mocno w bitwach we znaki. Jak dla mnie bardzo dobra jednostka łucznicza, a do tego opancerzona.

Krzyzak
20-08-2010, 23:35
"Opancerzona" a co za tym idzie również dobra w walce wręcz :P

Witold
20-08-2010, 23:35
W tym problem że nie mam kawalerii.

Krzyzak
20-08-2010, 23:37
A katapulty, łuczników masz ? Może jakaś najemna jednostka cav się znajdzie :P

Witold
20-08-2010, 23:39
To jest oblężenie. Mam 2x chłopskich łuczników reszta to włócznicy brańscy. Do tego szpieg otworzył bramy.

Krzyzak
20-08-2010, 23:41
Ustaw włóczników przy bramie, łuczników na murach :P Co za problem ? :D W oblężeniu raczej Ci z dystansu nie zmasakrują armii, jedynie walka wręcz będzie problemem...

Krang
20-08-2010, 23:48
Poprawcie mnie jeśli mówię źle :P Zauważyłem, że kiedy brama zostaje zniszczona przez taran, to wieże stojące niedaleko niej przestają chyba strzelać... Jeśli tak jest, to czy nie lepiej by było tuż przed zniszczeniem bramy, wyjść za mury i wtedy zaatakować przeciwnika wręcz? Wieże cały czas by strzelały zadając nieprzyjacielskim żołnierzom spore straty, a pozycje obronną mielibyśmy w sumie podobną, jak wewnątrz zamku. Mylę się? :D

Witold
20-08-2010, 23:48
Francuzy mają jeszcze spieszonych feudali i chłopów.

Edit:do Teutona ;)

Krang:Brama będzie tak długo walić jak długo będą twoi przy niej stać.

Krzyzak
20-08-2010, 23:51
Poprawcie mnie jeśli mówię źle :P Zauważyłem, że kiedy brama zostaje zniszczona przez taran, to wieże stojące niedaleko niej przestają chyba strzelać... Jeśli tak jest, to czy nie lepiej by było tuż przed zniszczeniem bramy, wyjść za mury i wtedy zaatakować przeciwnika wręcz? Wieże cały czas by strzelały zadając nieprzyjacielskim żołnierzom spore straty, a pozycje obronną mielibyśmy w sumie podobną, jak wewnątrz zamku. Mylę się? :D

Straty byłyby większe ;)

Witold - w takim razie ustaw przy bramie brańców, łucznicy niech walą do feudali, bo mimo wszystko są silniejsi od Gwardii. Jak Żabojady wedrą się przez bramę, złaź łucznikami i atakuj wręcz ;) Innej taktyki do zaproponowania nie mam :D

Krang
20-08-2010, 23:57
Poprawcie mnie jeśli mówię źle :P Zauważyłem, że kiedy brama zostaje zniszczona przez taran, to wieże stojące niedaleko niej przestają chyba strzelać... Jeśli tak jest, to czy nie lepiej by było tuż przed zniszczeniem bramy, wyjść za mury i wtedy zaatakować przeciwnika wręcz? Wieże cały czas by strzelały zadając nieprzyjacielskim żołnierzom spore straty, a pozycje obronną mielibyśmy w sumie podobną, jak wewnątrz zamku. Mylę się? :D

Straty byłyby większe ;)

Witold - w takim razie ustaw przy bramie brańców, łucznicy niech walą do feudali, bo mimo wszystko są silniejsi od Gwardii. Jak Żabojady wedrą się przez bramę, złaź łucznikami i atakuj wręcz ;) Innej taktyki do zaproponowania nie mam :D

Myślę, że nieznacznie. I tak wszyscy byliby stłoczeni przy bramie, a AI raczej nie zaatakowałoby nas z flanki Do tego nasi łucznicy mogliby ostrzeliwać przeciwnika z murów. No, ale nie ma co gdybać, bede musiał sprawdzić.

Witold
20-08-2010, 23:58
Krang, jak ci nie pójdzie. To ustaw się w placu miasta i... LAST STAND!!!

Krang
21-08-2010, 00:05
To jest dobry pomysł. Ostatnio tak zrobiłem, kiedy wszystkie moje oddziały milicji włóczniczej rzuciły się do ucieczki spod bramy. Zorganizowałem obrone na placu, którą dowodził generał z dziewięcioosobową eskortą. Zostały jeszcze 4 pokiereszowane oddziały łuczników na murach. Komp wysłał w pogoń na plac 3 niepełne oddziały rycerzy feudalnych. Wywiązała się walka, a generałem od czasu do czasu szarżowałem, tak że zostało z nim w eskorcie tylko 2 ludzi. Nagle morale przeciwnika się załamało, a przegrana już niemal napewno bitwa została przeze mnie wygrana. To była obrona Kijowa przed Węgrami, ja grałem Rusią. :D

Krzyzak
21-08-2010, 00:26
No niewątpliwie jest to dobry wariant w wielu sytuacjach i dodaje grze smaczku i klimatu :D

Witold
21-08-2010, 00:31
Niestety nawet ta opcja kosztowała mnie utratą Brugińskiej metropolii.(kampania terytorialna z elementami ekspansywnej).

kuroi
21-08-2010, 07:40
Ja podczas obrony Aleppo (zamek) miałem raptem 3 oddziały łuczników, 3 oddziały bizantyjskich włóczników oraz ze 8 oddziałów HA.
Egipt miał chyba ze 12-14 oddziałów łącznie i brak konnicy, sami włócznicy, łucznicy i oszczepnicy. Mieli jedne drabiny, wieżę oblężniczą i taran. Udało mi się zatrzymać po jednym ich oddziale na murach (więcej tam nie wysyłali) a całą resztę posłali do bramy. jakimś cudem udało mi się wytrzymać tam jednym oddziałem aż przyszły te dwa z murów. HA trzymałem na placu.

Gdy już prawie wszyscy włócznicy zginęli - SZOK! Większość oddziałów Egiptu zaczęła uciekać, nawet z liczebnością ~40 ludzi na oddział! To pewnie dzięki temu, że łucznicy na murach strzelali ognistymi strzałami :)
W taki o to sposób 6 oddziałów zatrzymało dwa razy większą armię wroga. HA użyłem tylko do złapania jeńców i ich późniejszym wymordowaniu :P

Dodam, że podczas rozstawiania z przyzwyczajenia omyłkowo wcisnąłem enter, bo chciałem odznaczyć jedną grupę :P

Dzigi
21-08-2010, 10:07
Wiesz co zamek Allepo to widac dobra albo szczesliwa twierdza. W jeden z moich kampani jestem w stanie powstrzymac wojska Mongolskie ( pelna flaga i posilki prawie pelna flaga ) mniej liczna zaloga twierdzi ( jakies pol moze ciut wiecej albo mniej flagi ). Gram w tej kampani polska twierdze zdobylem kiedys zdaje sie w czasie wypraw krzyzowej na Antiochie ( ktora zdobyli Mediolanczycy albo Wenecy i ktorej nie obronili przed mongolami ) z Allepo w chwili dostrzezenia mongolow ewakuowalem czlonka rodzinny :]

Krzyzak
21-08-2010, 10:12
Ogólnie wystarczy zabić wrogiego generała, by wygrać oblężenie :D Mi, gdy się to udaje to zaraz potem wysyłam cav w pogoń za uciekającymi i mam jakieś 1000 jeńców ( skala ogromna ) :P

OskarX
26-08-2010, 14:13
Tak jest zawsze. Szczególnie, jak "mądry" komp po wywaleniu bramy w 1 ogien wysyla gienka

Dunkel
26-08-2010, 15:37
mądry, nie mądry, w tym przypadku w miarę historyczny, bo w średniowieczu władcy angażowali się osobiście w walkę...

Krzyzak
26-08-2010, 16:13
Ale nie tak idiotycznie, żeby jako pierwszego do walki posyłać dowódcę :roll:

Dunkel
26-08-2010, 16:53
no dobrze...
a ja mam pytanie związane w sumie z turniejem, ale napisze tu - czym się w multiplayerze otwiera okienko rozmów? Chodzi mi o to podczas bitwy...

Krzyzak
26-08-2010, 16:55
Z tego co wiem to literką "T" ;)

Dunkel
26-08-2010, 17:01
dzięki :)