PDA

Zobacz pełną wersję : Panteon Koni



Kuzyn
17-10-2010, 18:29
Dziś natknąłem się na bardzo dziwną rzecz...
Mianowicie po otworzeniu przeglądarki z budynkami dla Galów ukazały mi się takie o to dwa budynki:

http://img259.imageshack.us/img259/5081/elodk.png

Czy to jest błąd gry czy znów CA coś kombinował i zablokował dla graczy?

Gajush
19-10-2010, 11:34
To jakiś Mod czy coś mieszałeś w plikach??

Vedymin
19-10-2010, 12:16
Ja też takie coś mam, pewnie jakiś easter egg-niewypał albo porzucony pomysł.

Amrod
19-10-2010, 12:51
Na oficjalnym forum była łatka, która naprawiała ten błąd.

Maharbal
19-10-2010, 14:00
Dobra, ale po co niszczyć świątynię, która daje dwie srebrne belki doświadczenia na start? :P
Akurat z panteonem koni spotykam się pierwszy raz, ale ,,wspaniałą świątynię koni"(u kartagińczyków) widziałem już nieraz. Sytuacja tego typu ma miejsce wtenczas, gdy zajmujemy osadę z barbarzyńską świątynią, dającą(przy jej maksymalnym rozwoju) + 3 do doświadczenia. W Galii taką świątynią jest święty krąg Epony. Być może również po przejęciu miasta daków może mieć miejsce taka sytuacja(może chodzi o święty krąg Kolokssaja? Akurat nie znam ich budynków religijnych).

Kuzyn
19-10-2010, 16:26
No to widać, że znów coś im nie wypaliło i musieli to łatać ehh...

Flesz
25-05-2011, 12:32
W pliku export_descr_buildings można to naprawić ;)

wk_285
01-06-2011, 11:34
Sytuacja tego typu ma miejsce wtenczas, gdy zajmujemy osadę z barbarzyńską świątynią, dającą (przy jej maksymalnym rozwoju) + 3 do doświadczenia. W Galii taką świątynią jest święty krąg Epony.
Taką możliwość - jako jeden z rodów rzymskich - miałem jedynie w Alezji, i to tylko wtedy, gdy Galowie zdążyli rozbudować swoją świątynię do 3 poziomu - tak jak to zaznaczył Maharbal.
W drzewku budowli (w zakładce miasta) pokazuje się ikona koszar. Ale w momencie rozbudowy świątynia ma już prawidłowe ikony i opisy (m.in. o tym, że wielu legionistów walczących w Galii zaczęło wyznawać Eponę) dla poziomu 4 i Panteonu (styl rzymski).
Gdy zajmowałem Alezję "za wcześnie", przy poziomie świątyni niższym niż 3 - nie mogłem jej dalej rozwijać. Jeżeli świątynia Epony - 3 stopnia - była w innym mieście, to możliwość rozwoju także była zablokowana.
A "barbarzyńscy Galowie" niestety nie zawsze chcieli czcić Eponę właśnie w Alezji.


W pliku export_descr_buildings ...
- nie wygląda mi to jednak na pomyłkę a na celowe działanie. Choć rzeczywiście - odkrycie budynku możliwe tylko przez przypadek przy sprzyjającym zbiegu okoliczności.

Flesz
02-06-2011, 19:49
- nie wygląda mi to jednak na pomyłkę a na celowe działanie. Choć rzeczywiście - odkrycie budynku możliwe tylko przez przypadek przy sprzyjającym zbiegu okoliczności.

To niedociągnięcie gry- zapewne RTW antylogia, bo sam mam taką i taki sam błąd.

gpr
07-06-2011, 22:26
A ja sie z tym spotkałem po odblokowaniu Hiszpanii - oni mają jakąś świątynię tego typu.

Flesz
12-06-2011, 14:26
A ja sie z tym spotkałem po odblokowaniu Hiszpanii - oni mają jakąś świątynię tego typu.

Spotkałeś się z tym, bo Hiszpania i Galia mogą budować tą świątynie ;)