PDA

Zobacz pełną wersję : Złota Kolekcja Empire i Napoleon



Mattyah
19-10-2010, 03:11
Lada dzień w sprzedaży dostępne będzie "zbiorcze" wydanie ETW i Napoleona ze wszystkimi dlc - gratka dla tych, którzy jeszcze żadnej z nich nie kupili oraz dylemat dla tych, którzy posiadają jeden z elementów zestawu. Otóż ja zaliczam się do tej drugiej kategorii - mam ETW, ale bez Napoleona oraz dlc. I w tym momencie zastanawiam się, czy owa kolekcja będzie sprzedawana w podobny sposób jak niegdyś Total War: Ery Wielkich Wojen (Shogun, Rome, Medievale, + dodatki)? Jeśli każda gra miałaby oddzielny klucz do STEAMa, nie byłoby problemu z odsprzedaniem "gołego" ETW i zachowaniem pozostałych gier i dlc. Pojedynczy klucz na całą paczkę utrudniłby z kolei sprawę. Nawet gdybym miał "zdublować" ETW, to i tak chyba opłaca się wziąć złotą kolekcję, chociaż strasznie nie lubię płacić dwa razy za to samo...

Czy ktoś może jest w podobnej sytuacji? Może ktoś ma info dot. części zestawu, kluczy albo planuje zakup?

Gajush
19-10-2010, 07:51
Mam ETW, ale nie powstrzyma mnie to przed zakupem Złotej Edycji. A co zrobie z ETW nie wiem, pewnie będzie stała nadal na półce. :)

klakierr99
19-10-2010, 09:59
możesz sprzedać np. na allegro :).

Gajush
19-10-2010, 11:33
za ile??

Mattyah
19-10-2010, 13:21
W tym właśnie problem, że nie wiadomo, czy da się odsprzedać same ETW. Już posiadanego nie odsprzedam, bo jest przypisany do mojego konta na STEAMie, zaś nie wiadomo, czy ETW ze złotej kolekcji (i.e. Game of the Year Edition) ma oddzielny CDKey...

Tak czy inaczej chyba i tak kupię Złotą Kolekcję :D

Gajush
20-10-2010, 10:19
no to bede miał na półce w kolekcji :mrgreen:

Przemysł II
20-10-2010, 16:29
Koloekcja za 115zł:) już 22 października
http://www.3kropki.pl/p/6/4/0/empire_i_ ... lekcja.php (http://www.3kropki.pl/p/6/4/0/empire_i_napoleon_total_war_zlota_kolekcja.php)

Shizo
20-10-2010, 20:20
Dokładnie tam zamówiłem (solidny sklep i dobre promocje, kupiłem od nich Mafie 2) bo nie mam jeszcze tych gier, a klucze do STEAMa powinny być dwa moim zdaniem. Dobrze że wszystkie DLC, ciekawe czy będzie w tym "Heroes of the Napoleonic Wars". W wersji elektronicznej na STEAM pisze żę Napoleon jest w wersji Imperial Edition więc raczej tak.

Masud
22-10-2010, 16:24
w merlinie jest za 119,99 zł - może wyjść taniej dla tych którzy mają możliwość odbioru osobistego lub bardziej pasuje im jakiś tańszy sposób dostarczenia

http://merlin.pl/Empire-Napoleon-Total-War-Zlota-Kolekcja_SEGA/browse/product/8,813247.html

PS. Zdaje się data premiery jest przesunięta na 29 pażdziernika

Przemysł II
22-10-2010, 18:58
ja także znalazłem taką informację o opóźnieniu premiery

Ensis
23-10-2010, 14:18
Wiadomo czy będzie w Empiku, Media Markt lub Euro AGD ?
Jak zamówię na 3kropki.pl to jest szansa ze dostanę w piątek?


ZŁOTA KOLEKCJA EMIRE I NAPOLEON: TOTAL WAR ZAWIERA DWIE PEŁNE WERSJE GIER:EMPIRE: TOTAL WAR & NAPOLEON: TOTAL WAR ORAZ WSZYSTKIE DODATKOWE MATERIAŁY DO POBRANIA:

* EMPIRE: TOTAL WAR
KAMPANIA "NA WOJENNEJ ŚCIEŻCE"
ZESTAW "ELITARNE JEDNOSTKI ZACHODU"
ZESTAW "ELITARNE JEDNOSTKI AMERYKI"
ZESTAW "ELITARNE JEDNOSTKI WSCHODU"
* NAPOLOEN: TOTAL WAR
KAMPANIA IBERYJSKA
ZESTAW "WOJSKA KOALICJI"


Chyba nie ma "Heroes of the Napoleonic Wars", "Elite Regiment" i "Imperial Guard Pack" :evil:

Masud
25-10-2010, 20:41
raczej będzie - złota kolekcja to po prostu Game of the Year Edition ze Steam ..... a tam Napoleon Total War jest w wersji Imperial Edition, czyli zawiera "Heroes of the Napoleonic Wars" i "Elite Regiment". Natomiast "Imperial Guard Pack" jest darmowy do pobrania ye steam.

Asuryan
25-10-2010, 22:05
Szkoda tylko że bez jednostek z pre-orderu w przypadku Napoleona...

tommytauzen
27-10-2010, 10:44
Szkoda tylko że bez jednostek z pre-orderu w przypadku Napoleona...jakie to były jednostki orientujesz sie?

Asuryan
27-10-2010, 21:07
Royal Scots Greys dla Brytanii, Grand Battery of the Convention dla Francji, HMS Elephant dla Brytanii.

tommytauzen
28-10-2010, 07:00
hmmm to widać o czyms nie wiem. kupowałem w pre-orderze Napoleona w pakiecie kolekcjonerskim przez sklep gram.pl i oprócz dodatkowych kodów do "Heroes of the Napoleonic Wars", "Elite Regiment" nic z tych rzeczy o których piszesz nie posiadam. czyżbym czegoś nie aktywował?

Asuryan
28-10-2010, 10:59
I posiadać nie będziesz, tak samo jak i ja. Albo pakiet kolekcjonerski ("Heroes of the Napoleonic Wars", "Elite Regiment"), albo preorder zwykłej wersji (i wtedy jeden z wymienionych przeze mnie oddziałów we wcześniejszym poście). Preorder wersji kolekcjonerskiej nie łączył w sobie bonusów preordera i kolekcji.

tommytauzen
28-10-2010, 11:10
aha. dzieki za wyjaśnienie choć musze przyznać że zaświtała w głowie jakas nadzieja że przypadkiem czegos nie aktywowałem i bede miał coś nowego ale co zrobic. generalnie rzecz biorac dziwi mnie zachowanie CA bo o tych jednostek które wymieniłeś nie mozna osobno kupić czyżby nie chcieli zarobić, sadze że wiele osób by skorzystało z takiej oferty w tym ja. W Empire też była taka sytuacja z tym pre-orderem jak w Napoleonie?

Asuryan
28-10-2010, 18:05
Tak, z tym że w Empire te jednostki (również trzy różne) wyszły przy okazji jednego z DLC, a w Napoleonie jak dotąd nie.

tommytauzen
29-10-2010, 09:57
Tak, z tym że w Empire te jednostki (również trzy różne) wyszły przy okazji jednego z DLC, a w Napoleonie jak dotąd nie. znaczy chodzi o te DLC http://store.steampowered.com/app/10600/ ??

Asuryan
29-10-2010, 11:34
Tak, o te. W przypadku Napoleona takiego DLC nie wydali.

Przemysł II
29-10-2010, 12:26
Niedawno dostałem informację, jakoby premiera została przesunięta na 19.11.2010r. Tak przynajmniej napisał mi sprzedawca, u którego kupiłem złotą kolekcję.

tommytauzen
29-10-2010, 12:43
Asuryan dzięki za "łopatologiczne" wyklarowanie sytuacji. Pozostaje czekać i mieć nadzieje że uzupełnią to w Napoleonie szczególnie ucieszyła by mnie mozliwość korzystania z Royal Scots Greys. Osobiście mi jeszcze brakuje w Napoleonie nie możliwośc rekrutowania jednostek KLN w głownej kampanii oprócz otrzymania jednego oddziału liniówki na poczatku gry ale to już inny temat. Pozdrawiam.

Ensis
29-10-2010, 17:18
Potwierdzam premiera dopiero 19. Kolejny olbrzymi minus dla wydawcy :evil:

Masud
05-11-2010, 06:23
przesunięta bo wyszedł teraz Napoleon w platynowej kolekcji, poza tym na gram.pl promują też Empire - znaczy się chcą wyprzedać zapasy ... nic to poczekamy i uderzymy - do sklepów w odpowiednim taktycznie momencie ;)

M&T
19-11-2010, 19:50
Pytanie do posiadaczy Złotej Kolekcji: Czy "klucze odblokowujące wszystkie materiały dodatkowe do gier" są zintegrowane z kluczem do danej gry (czyli wspólny klucz Empire TW i dodatków do niego oraz wspólny klucz Napoleon TW i dodatków do niego) czy w zestawie macie osobne klucze do każdego dodatku??

Ensis
23-11-2010, 18:36
U mnie są dwa klucze dla każdej gry po jednym. Wystarczy raz wpisać klucz podczas instalacji, DLC wgrywają się same.

royal11
03-12-2010, 09:13
Moim zdaniem 109 zł to za dużo,nawet za wszystkie dodatki.Moim zdaniem wszystkie dodatki powinni wydać tak jak wydali dodatek do Medievala - w wersji na Blue rei-a

Ensis
03-12-2010, 19:12
Przecież prawie nikt nie ma takiego napędu.

royal11
03-12-2010, 20:12
Dobra ,chyba będę musiał wydać te pieniądze na nowe wydanie -kłopoty ze steam-em

Hawkx
07-12-2010, 15:24
Cena miażdży. Jak podliczyłem to z 50zł taniej niż jak by kupowało się osobno. Ale dla mnie i tak za dużo ;). Jak myślicie jest szansa, że pakiet stanieje w pół roku?

Ensis
07-12-2010, 15:51
Obstawiam ze zniknie tak jak ostatnia wielka kolekcja gier z serii TW.

Brzetek
23-12-2010, 14:42
Kupiłem, zainstalowałem i coś jest nie tak...
Mianowicie części jednostek z DLC nie widać w koszarach do przyszłej rekrutacji, w Rosji np. Lejb-Gwardyjskiego Semenowskiego pułku, Garde a Cheval, a we Francji Elitarnej piechoty Szwajcarskiej czy pułku Bukeleya (czy jakoś tak).
Wie ktoś czy to jakiś błąd i później mimo wszystko będzie możliwa ich rekrutacja czy coś jest definitywnie schrzanione?

Asuryan
23-12-2010, 16:25
W pojedyńczych bitwach (poza kampanią) możesz ich rekrutować, czy także nie?

EDIT:
A sprawdzałeś odpowiednie budynki? We Francji jest to pałac Burbonów w Paryżu, a w Rosji Pałac Zimowy w Moskwie...

Brzetek
23-12-2010, 17:36
Ah... pałace. Nie przypuszczałem żeby to tam można było rekrutować :P
No nic, dzięki wielkie za pomoc.

tommytauzen
28-12-2010, 10:39
Ja mam problem w kampanii z rekrutacja po stronie holenderskiej jazdy ciężkiej tj. strażników konnych z podstawki i Guarde du Corp z dodatku. Domniemywam ze jest to jakiś błąd w grze bo budynki mam w Amsterdamie najbardziej wypasione. Sprawa jest ciekawa o tyle że nie ma problemu z rekrutacja piechoty i tak elitarna piechota z podstawki oraz Błękitna Gwardia z tego samego dodatku co Guarde du Corp jest werbowana bez problemu oczywiście po spełnieniu warunków technologiczno-budowlanych a kawaleria echo :shock: W pojedynczej bitwie z komputerem mogę te dwie jednostki kawalerii spokojnie rekrutować. Ma ktoś jakąś rade jak rozwiązać ten problem?? Z góry dziękuje.

Asuryan
28-12-2010, 21:08
Nie jest to żaden błąd, akurat tych rodzajów kawalerii nie można rekrutować w Europie, tylko w koloniach - np na Cejlonie.

tommytauzen
29-12-2010, 19:45
Niestety nie to są doborowe oddziały ciężkiej kawalerii i w koloniach nie ma opcji ich werbunku.

Asuryan
29-12-2010, 21:05
Dziwne, gdy poprzednio sprawdziłem poprzez "building browser" w samej grze znalazłem ich na Cejlonie, teraz zaś nie mogę ich nigdzie znaleźć (poza technologiami). Skoro jednak w opisie jednostek widnieje informacja o tym, iż to królewscy gwardziści - to może jednym z warunków ich rekrutacji jest ustrój monarchistyczny...

tommytauzen
30-12-2010, 08:07
Mam dokładnie to samo ze widzę ich tylko w technologiach. Masz racje może to być że trzeba zmienić ustrój na monarchię, dziś wieczorem postaram się to sprawdzić tylko jak na mój gust jest to trochę powalone bo nie po to płace dodatkową kasę żeby jeszcze kombinować z ustrojami w państwie żeby zwerbować jednostkę z dodatku :evil:

Brzetek
30-12-2010, 21:10
Mhm, to właśnie chyba od ustroju zależy... Swego czasu jak grałem to chyba specjalnie z tego powodu zmieniałem :D

Tom_P
01-01-2011, 10:51
Pytanie - owa Złota Edycja nie zawiera w pudełku dodatku do Napoleona dotyczącego wojny w Hiszpanii?

Ensis
01-01-2011, 14:13
Zawiera.


KAMPANIA IBERYJSKA

tommytauzen
04-01-2011, 09:35
Dziwne, gdy poprzednio sprawdziłem poprzez "building browser" w samej grze znalazłem ich na Cejlonie, teraz zaś nie mogę ich nigdzie znaleźć (poza technologiami). Skoro jednak w opisie jednostek widnieje informacja o tym, iż to królewscy gwardziści - to może jednym z warunków ich rekrutacji jest ustrój monarchistyczny...po przeprowadzeniu kontrrewolucji w Holandii i wprowadzeniu monarchii jednostki te, oczywiście po spełnieniu wymagań technologicznych i budowlanych są możliwe do rekrutacji, swoją droga fakt że dziwnym by było gdyby można było werbować jednostki złożone z arystokratów w ustroju republikańskim w którym formalnie taka grupa społeczna nie istnieje. Dzięki wielkie za ukierunkowanie mnie do rozwiązania tego problemu. Pozdrawiam.

tommytauzen
27-02-2013, 11:39
kumpel zamierza kupić Gamebook z Napoleonem i Empire i moje pytanie jest takie czy w owym Gamebook-u zawarte są wszystkie DLC z dodatkowymi jednostkami, kampania Iberyjska itd czy może ich część albo zawierają tylko podstawowa wersję gry. Orientuje się ktoś bo nigdzie nie umiem znaleźć takowej informacji żeby mu podpowiedzieć?

Wald
27-02-2013, 17:29
Ja takową edycje kupiłem i jako takich DLC nie ma, po za tymi co chyba już każda wersja ma, czyli ten "pack" co są tam, np. polscy lansjerzy gwardii :)

Los_Emilos
16-03-2013, 17:42
Ja kupując rok temu Złotą Edycje miałem to DLC z wojną w Hiszpanii. Sorry że głupie pytanie ale może kupiłeś Empire i Napoleona z serii GameBook? Tam nie ma DLC z tego co się orientuje.

Wald
16-03-2013, 17:50
Tak, kupiłem w gamebook'u i chodziło mi o takie jednostki, które kiedyś były jako DLC a teraz są normalnie od początku.

Andres87
17-03-2013, 16:36
Edycja z serii GameBook zawiera tylko jeden darmowy DLC - "Imperial Guard Pack" w którego skład wchodzą jednostki takie jak : Polscy Lansjerzy Gwardii, Holenderscy Lansjerzy Gwardii, Szaserzy Konni Gwardii, Holenderscy Grenadierzy, Marynarze Gwardii, Dragoni Cesarzowej. Pozostałe trzeba nabyć osobno.

Wald
17-03-2013, 16:46
No to dokładnie o to mi chodziło ;)