PDA

Zobacz pełną wersję : [ANTOLOGIA] - Problem z włączeniem gry



Daxey
19-10-2010, 18:32
Witam, mam poważny problem z grą Rome: Total War. Mam oryginalną Antologię, po instalacji, klikam na pulpicie w ikonkę Rome: Total War, chwile się ładuję - już jestem cały szczęśliwy, że w końcu sobie zagram i podbiję starożytny świat... niestety mój entuzjazm opadł po jakichś 5 sekundach, po których wyskoczył mi taki o to komunikat:

Gdy klikam "Ok" okienko znika, ale gra się naturalnie nie włącza. Tak samo jest z "Barbarian Invasion" oraz "Alexander".
http://i55.tinypic.com/2akb7th.png

O ludzie dobrej woli, bardzo proszę o pomoc, bo zależy mi na pograniu sobie.

Pozdrawiam,
Dax.

Daxey
19-10-2010, 20:13
Teraz "działa", włącza się... jest czarny ekran i wyłącza się....

Po chwili jest komunikat "Na komputerze nie znaleziono sterowników DirectX, które s" - i się wyłącza. DirectX'a mam - tą wersję z czerwca bodajże i nie działa. :(

Muir-Aulom
19-10-2010, 20:25
Paradoksalnie możesz mieć za nowego Direx'a. Mój kumpel miał tak z Medievalem. Musiał zainstalować tego z instalki do gry i wszystko poszło jak należy.

Marek Aureliusz
19-10-2010, 20:51
Mi się coś takiego niedawno przydarzyło. I aż byłem maksymalnie wkurzony, ponieważ nie wiedziałem co się stało a w Rome pogrywam sobie od dawna. Problem zniknął przypadkowo i raz na zawsze, gdy ponownie uruchomiłem komputer. Okazało się, że wcześniej przez przypadek wyłączyłem jakiś plik systemowy w Menadżerze zadań - chciałem zrzucić trochę pamięci bo od GG i Firefoxa razem włączonych komp mi zamulał. Był to svhost. Chyba... W każdym razie problem naprawił się samoistnie i już nigdy się nie pojawił. Nie wyłączałeś może jakichś procesów włączających się przy starcie systemu?

Daxey
19-10-2010, 20:53
Nie wyłączałem.

Ale jak instaluje tego z instalki to nic to nie daje, po prostu jest od razu po instaluj, po sekundzie Zakończ. Czyli ten stary jest. :c

Marek Aureliusz
19-10-2010, 20:59
Niestety nie potrafię Ci pomóc :( Ale być może ktoś taki się znajdzie na tym forum. Podaj specyfikację sprzętową twojego komputera oraz system operacyjny oraz sterowniki i versję direkt X jakie masz zainstalowane na komputerze.

Daxey
19-10-2010, 21:00
No musi być jakaś opcja, pomocy. :(

Mazur
20-10-2010, 00:06
Możesz spróbować przeinstalować stery do grafiki lub ewentualnie ściągnąć najnowsze. Możesz jeszcze zrobić reinstall samej gry.

Daxey
20-10-2010, 11:08
Mam DirectX 9.0c z czerwca , geforce 8800gt 512mb, 4gb ramu, procek 2,66x2 intel core duo, 250gb dysk twardy, karte dzwiekowa realtek hd

kirlan
22-10-2010, 09:32
zobacz mój post o temacie Gra klatkuje - pomysł: POWRÓT DO STAREGO STEROWNIKA - instr
mniej więcej tutaj: http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=98&t=5377&p=103731&hilit=blokada#p103731
rozważ także mój następny post na wskazanej powyżej stronie - dwa systemy
==================
powyższe może jednak nie pomóc a wtedy faktycznie będziesz potrzebować starszej wersji direct x.
O ile wiem cofnięcie raz unowocześnionej wersji DirectX jest możliwe ale to niełatwa sprawa, Już chyba prostsze jest zainstalowanie dwu systemów na 1 kompie - ten drugi system ze starymi sterownikami - od razu po zainstalowaniu całego drugiego systemu wykonaj na drugim "starym" systemie to do czego powyżej odsyłam, w takim przypadku zrób tylko dysk ratunkowy zanim zaczniesz tworzyć drugi system.

Ewentualnie jeszcze możesz spróbować "przywrócić system" do możliwie najdawniejszego punktu odzyskiwania - może to wystarczy jeśli wtedy miałeś dostatecznie stary direct x i jeśli przywrócenie systemu obejmie odpowiednie pliki.
-------------
PS. może ktoś jednak zna prostą i nieryzykowną metodę postarzenia albo odinstalowania DirectX ?
(Ja w OSTATECZNOŚCI zaprezentuję jak znaleźć wszystkie (chyba) pliki direct x i je wywalić - trudne, wysoce ryzykowne i baaardzo pracochłonne, żadnej gwarancji sukcesu - dla tego to ostateczność i na razie nawet nie opisuje tej "chałupniczej" metody )

Sensei056
01-11-2010, 18:09
A ja mam problem taki że przy uruchamianiu BI wywala mi błąd z plikiem .exe , Rome działa normalnie, zresztą 3 tygodnie temu wszystko działało prawidłowo. O co kaman ? :?:

A i wyskakuje okienko: ActiveMovie Windows

EDIT:

Już rozwiązałem problem, musiałem odpalić grę w trybie zgodności.