PDA

Zobacz pełną wersję : Nietuzinkowy problem z TW



icek
01-11-2010, 15:15
Witam,

z góry zaznaczam, że forum starałem się przeszukać wzdłuż i wszerz, ale rozwiązania mojego problemu nie znalazłem. Jeśli takowe gdzieś się znajduję, będę wdzięczny za odesłanie mnie do niego. Tak więc :

Kupiłem Empire Total War, zainstalowałem razem ze steamem i zaktualizowałem po bożemu. Wszystko ładnie,pięknie, tylko po włączeniu pokazuje się pierwszy "slajd", te wszystkie "all rights reserved" . I na tym koniec zabawy - gra zawiesza się. Próbowałem czekać, ale bez skutku. Jak próbowałem to naprawić? : odinstalowałem grę i ponownie zainstalowałem - nic, sprawdziłem tryby zgodności - nic, próbowałem (wg. intrukcji CD projekt) wywalić plik preferences.empire_script.txt, ale ja go po prostu nie mam!( tak, sprawdzałem czy nie jest ukryty).
Moję parametry sprzętu z raportu DXDIAG :

Karta Graficzna : NVIDIA GeForce GT 420M
Operating System: Windows 7 Home Premium 64-bit (6.1, Build 7600) (7600.win7_gdr.100226-1909)
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: Acer
System Model: Aspire 5742G
BIOS: InsydeH2O Version V1.04
Processor: Intel(R) Core(TM) i5 CPU M 460 @ 2.53GHz (4 CPUs), ~2.5GHz
Memory: 3072MB RAM
Available OS Memory: 2998MB RAM
Page File: 1625MB used, 4370MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 11
DX Setup Parameters: Not found

No, tyle.

PS. Spójność plików w steamie też sprawdzałem.

Łycha
01-11-2010, 17:44
Może tutaj poczytaj: viewtopic.php?f=143&t=6576&p=129654#p129654 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=143&t=6576&p=129654#p129654)

Mi po tym pierwszym "slajdzie" gra całkowicie wywalała do Windy. Zrobiłem tak jak kazał Kyuzo i dopiero wtedy steam pobrał kolejne "coś" i gra zadziałała.

icek
01-11-2010, 18:16
Nic nie dało.

maryjan1001
01-11-2010, 20:29
cofaj sie ze sterami do grafy...u mnie na Viście za 5 razem zajarzyło
pzdr

icek
01-11-2010, 20:32
Problem w tym, że na Windows 7 jak wczoraj zainstalowałem inny sterownik (dedykowany do mojej karty, pobrany ze strony nvidi) to nic to nie dało.

kirlan
02-11-2010, 07:03
(....) zainstalowałem inny sterownik (dedykowany do mojej karty, pobrany ze strony nvidi) (....).

Co do steam'a szerzej wypowiadać się nie będę - niech zrobią to inni mający z nim bezpośrednie doświadczenia.
Moje inne propozycje / pytania to:

1) Jesteś PEWIEN że naprawdę INNY? a nie przypadkiem "zalecany" albo "najnowszy?, "blokada automatycznej aktualizacji" założona ? - poczytaj tu: http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=98&t=5377&p=103731&hilit=blokada#p103731
Może lepszy jednak będzie sterownik od kompletu ( z krążka jaki powinieneś otrzymać przy zakupie kompa / karty)

2) Zakładam że masz jakiś pakiet ochronny (nie tą ściemę systemową, ani jakieś darmowe "cudo" tylko prawdziwy płatny pakiet ochrony - nie koniecznie w edycji "ekskluzywnej" ale koniecznie w pełnej - w razie czego typu jaki masz lepiej nie podawaj publicznie, a na PW czy w mailach też zalecam ostrożność: pisz nazwę potoczną albo "połam" spacjami i innymi znakami żeby roboty nie odczytały - lepiej dmuchać na zimne)
-> sprawdź w raportach czy przypadkiem pakiet ochronny nie zatrzymuje działania gry, albo nie rozpoznaje któregoś z jej składników, albo któregoś z działań jakie gra podejmuje jako zagrożenia

3) A sprawdzałeś w dxdiag'u albo menadżerze urządzeń czy nie ma konfliktów sprzętowych?

4) Spróbuj zmniejszyć jakość obrazu i dźwięku w systemie (niższa częstotliwość odświeżania, nieco mniejszy rozmiar ekranu w pixelech, powyłączaj korekcję dźwięku / efekty itp) normalnie wyłącz kompa, włącz na chwilę i nie tykaj gry ani ustawień, wyłącz raz jeszcze, włącz kompa i odpal grę

5) Jakie masz łącze na kompie : prędkość i sposób łączenia - bezprzewodowo, z kablówki, po linii telefonicznej?

6) Obcinałeś już fajerwerki i zbędne składniki Windowsa? Dla siódemki podobno 4 giga RAM'u to dopiero komfort zaś 2 giga to absolutne minimum. Jeśli to prawda to na trzech giga może być nieco ciasnawo dla samego systemu a co dopiero dla systemu i gry która do mało wymagających raczej nie należy. Są jakieś problemy z innymi grami/ programami o podobnych wymaganiach?

===================
tak czy inaczej kolejna reinstalka gry póki co wydaje się nieuzasadniona

icek
02-11-2010, 17:38
Nie byłem pewny, czy inny :) Teraz już wszystko jasne, strona proponowała nieodpowiedni. Wielkie dzięki za pomoc i sorki za zamieszanie.

Pozdrawiam