PDA

Zobacz pełną wersję : ROME TOTAL WAR - dyskusje ogólne



KLAssurbanipal
28-08-2009, 16:36
Tutaj dyskutujemy ogólnie na temat RTW. :)

Grand Admiral Thrawn
30-08-2009, 21:10
To może dla początkujących poradniki dogłębne o grze:

http://www.g-unleashed.com/index.php?ca ... unit_guide (http://www.g-unleashed.com/index.php?cat=34&pid=352&page=unit_guide)

http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?t=45315

Tylko proszę nie płakać, że są po angielsku. To podstawowy język nauczany w szkołach ;)

Jarl
30-08-2009, 21:58
Ten drugi link niezły, wrzucę do FAQ.

BlackKuma
31-08-2009, 00:41
Tylko proszę nie płakać, że są po angielsku. To podstawowy język nauczany w szkołach ;)

Muszę odpisać na ten temat. Od kiedy to podstawowy język nauczany w szkołach?! Można tak powiedzieć o niemieckim, który jest od podstawówki. Angielski dopiero się pojawia, ale też niezbyt często. Ja np. miałem ang dopiero w liceum, bo wcześniej to nie było możliwości, tylko niemiecki.

Co do Rome to ma sój klimat, jednak minusowy dochód w miastach na początku gry jest dobijający:/ a dodatek Aleksander jest do dupy krótko mówiąc:P Muszę sobie Rome ściągnąć:)

EDIT: Przepraszam za mój "wybuch", ale w moich stronach leją na angielski w szkołach:( Przepraszam

Jarl
31-08-2009, 01:55
Muszę odpisać na ten temat. Od kiedy to podstawowy język nauczany w szkołach?! Można tak powiedzieć o niemieckim, który jest od podstawówki. Angielski dopiero się pojawia, ale też niezbyt często. Ja np. miałem ang dopiero w liceum, bo wcześniej to nie było możliwości, tylko niemiecki.

Uhm. To, że ty miałeś tylko niemiecki nie oznacza, że tak jest wszędzie. U mnie w szkołach zawsze było i to, i to, przy czym więcej angielskiego.

A w dzisiejszych czasach nieznajomość choćby podstaw tego języka to po prostu wstyd.


Co do Rome to ma sój klimat, jednak minusowy dochód w miastach na początku gry jest dobijający:/

Nie ma czegoś takiego jak ujemny dochód z miasta - prowincje zawsze dają kasę, przy czym koszty utrzymania armii są dzielone proporcjonalnie wedle wielkości osady. Dlatego czasem widać minus.

Grand Admiral Thrawn
31-08-2009, 09:18
Muszę odpisać na ten temat. Od kiedy to podstawowy język nauczany w szkołach?! Można tak powiedzieć o niemieckim, który jest od podstawówki. Angielski dopiero się pojawia, ale też niezbyt często. Ja np. miałem ang dopiero w liceum, bo wcześniej to nie było możliwości, tylko niemiecki.

Co do Rome to ma sój klimat, jednak minusowy dochód w miastach na początku gry jest dobijający:/ a dodatek Aleksander jest do dupy krótko mówiąc:P Muszę sobie Rome ściągnąć:)

EDIT: Przepraszam za mój "wybuch", ale w moich stronach leją na angielski w szkołach:( Przepraszam


Hehe...spoko, niemiecki też lubię ;) (w zasadzie to zależy od miejsca zamieszkania gdzie jaki język obcy jest częściej nauczany w szkołach). I nie ściągaj tylko kup oryginał bo tani teraz jest i płytka po instalacji nie jest wymagana w napędzie do grania.

GSA
31-08-2009, 11:58
Co do języków, to u mnie niemiecki NIE występuje... owszem w paru szkołach jest, ale u mnie tylko angielski... (No i język kaszubski za dopłatą- skandal. W liceum występuje łacina i francuski.) Niemieckiego bym nie chciał się uczyć, taki jakiś niezbyt przyjemny...

Wracając do Rome... Na tym forum to chyba umarł... Nikt tutaj nie rozmawia na jego temat. Do działów Medievala II i Empire się nie wybieram, nie chcę sobie psuć niespodzianek ;) I nie wybiorę się przez najbliższy rok, więc raczej wypowiadać będę się rzadko.

Czy ktoś widział może jakieś ciekawe NIE OKLEPANE błędy... Jakieś pozostałości po niewykorzystanych pomysłach twórców? Np. takie jak Słonie Yutseb? Przy okazji dobrze by było gdyby też dopisywać jak je spowodować. (Błędy, albo te resztki.) I screen jeśli się zrobiło też.

Jarl
31-08-2009, 12:56
Muszę sobie Rome ściągnąć:)

Wiedziałem, że o czymś zapomniałem. Na tym forum nie tolerujemy piractwa.

norbertd600
12-12-2009, 11:46
Witam mam komputer o parametrach :
Intel Core 2 Duo
Ram 1GB
Karta graficzna 64 mb i do tego vista

Co zmienić w moim kompie żeby grac w grę Rome Total War w rozdzielczości 1024x768 i o największych detalach z 20000 tysiącami jednostek na polu bitwy , chce żeby gra chodziła płynnie i bez przycięć? co zmienić???

Amrod
12-12-2009, 12:08
Jaki dokładnie procesor? Taktowanie.
Wypadałoby dołożyć 1GB pamięci RAM oraz wymienić kartę graficzną. Wszystko zalezy od dostępnych środków.

kondradosss
13-01-2010, 10:14
witam.
mam pytanie :?
czemu po jakimś czasie gdy jestem np jakąś z rodzin rzymskich najczęściej Juliuszami
inne nacje rzymu zaczynają masowo wchodzić swoimi armiami na mój teren (gram dopiero kila naście tur jeszcze nie mam z nimi wojny) :?:

qru
13-01-2010, 11:55
O ile dobrze pamiętam na starcie wszystkie rodziny rzymskie oraz senat mają podpisany sojusz z możliwością przemarszu wojsk po swoich terytoriach. Nie zdziw się jak kiedyś któraś rodzina albo senat poprosi o wsparcie będącą w pobliżu bitwy "Twoją" armię.

TheGame
24-03-2010, 21:14
Ej a Senat może zakatować czy nie ?

Ajris
24-03-2010, 21:51
Zwykle Senat się nie rusza. Dopiero po wypowiedzeniu wojny i zerwaniu przymierza (musisz zająć ileś tam osad) rozpoczyna się "wojna rodów Rzymskich" ;) i wtedy walczysz z Senatem.
Zdarzają się wyjątki, gdzieś to było opisane że Senat zajął jakąś Germańską wioskę, czy pomógł twojej armii znajdującej się w pobliżu (ofc jak grasz rodem). Ale na początku nie musisz się martwić ;)

TheGame
25-03-2010, 19:54
Wiedziałem, że o czymś zapomniałem. Na tym forum nie tolerujemy piractwa.

A mogę wiedzieć dlaczego nie tolerujecie ? ?


Jeszcze chwila i się pożegnasz z obecnością na forum. SoN

MateuszKL
25-03-2010, 20:08
Takie już jest tutaj oszołomstwo, że się nie toleruje łamania prawa.

Romulus
27-03-2010, 16:13
Ja mam oryginała a nawet się nikt nie przyzna pewnie bo to wstyd mieć pirata gry która kosztuję gdzieś tak 30 zł

Jarl
29-03-2010, 12:50
Pożegnać się jeszcze nie pożegna, bo nie wiadomo, czy ma pirata, a dochodzenia też prowadzić nie będziemy. W sumie powinienem olać to pytanie, ponieważ było wałkowane milion razy, ale że mam chwilę czasu i liczę przy okazji na to, że więcej osób przeczyta, to rozjaśnię nieco tę kwestię.

Załóżmy, że na tym forum przepisy w tej sprawie są bardzo liberalne i pozwalamy na wklejanie linków do torrentów itp. Pierwsze, czego się pozbawiamy, to jakiegokolwiek wsparcia CDP - co to za interes dla nich, wspierać ludzi którzy robią im koło tyłka? Recenzje bety, nagrody w konkursach itd wylatują w pierwszej kolejności. Druga rzecz, to możliwość zamknięcia forum - napisy.org zamknięte zostały i jest to niebezpieczny precedens w tej sprawie. Co prawda fora typu peb czy darkwarez trzymają się i tam jakoś policja nie interweniuje, ale nie zmienia to faktu, że działanie niezgodne z prawem absolutnie nie leży w naszym interesie.

Nie zależy nam na prawieniu morałów i wmawianiu, że piractwo jest złe - myślcie, co chcecie. Ale rejestrując się akceptujecie panujące tu zasady i naruszając je, narażacie się na interwencję administracji. Wiedzcie też jedno - nikt tutaj nikomu na złość nie robi.

kuba402
30-08-2010, 20:28
Witam wszystkich
Mam mały problem grając rodem Juliuszy po jakimś czasie na moje terytorium weszła armia Senatu i tak stałe przez długi czas czy ktoś wie co to oznacza wiem że to błaha sprawa ale nie daje mi spokoju więc prosze o wyrozumiałość.Pozdrawiam

Ituriel32
30-08-2010, 20:39
To nic, armie senatu mogą poruszać się po całej Italii, a najczęściej zapuszczają się na tereny Julków.

Tyberiusz Brutus
31-08-2010, 11:23
To dziwne zachowanie poniewaz senat zwykle siedzi koło rzymu. Chodza moze dlatego ze sie zbuntowałeś i zatakowales inne rody albo senat , lub nie spelniasz i zadan

usherer
24-09-2010, 08:02
siemanko wszyscy tez jestem starym graczem Rome tylko teraz mam czas na forum :P:P

kubas323
24-09-2010, 08:11
siemanko wszyscy tez jestem starym graczem Rome tylko teraz mam czas na forum :P:Psiema ja też jestem starym graczem .
może pogramy razem przez neta moje gg 9975734 8-) 8-)

konrad16
07-11-2010, 12:57
siema
chcę wam przedstawić sposób w jaki blokuje rozwój innych rodzin Rzymskich gdy gram jedną z nich lub nie :)
gdy widzę że np brutusowie walczą z Grecją Lub Macedonią dla obu tych państw daję ogromną liczbę pieniędzy aby się rozwinęły..
ostatnio zaczynając grac Juljuszami, na samym początku rozgrywki dałem duuużo pienięzy dla Galów, za kilkanaście tur wpisałem kod na mapkę (toggle_fow) i :shock: Galowie podbili całą Hiszpanie, Brytowie założyli z nimi sojusz i wycieli razem także germanie
się zdziwiłem bo zazwyczaj to Germania i Hiszpania górowały w na północy...i już teraz nie jest tak prosto podbić Galów męczę się z nimi jeszcze i w końcu nie jest nudno :)
dobry pomysł ? co o tym myślicie ? ;)

rafa704
11-11-2010, 00:04
Jak sprawić żeby nie grywalna frakcja stała się grywalną? tzn chodzi mi o to jak nadać im miasto,pieniądze itd

konrad16
11-11-2010, 21:59
przez dyplomatów :)
pojedyncza zapłata
regularna danina itp itd

Kuzyn
11-11-2010, 22:51
siema
chcę wam przedstawić sposób w jaki blokuje rozwój innych rodzin Rzymskich gdy gram jedną z nich lub nie :)
gdy widzę że np brutusowie walczą z Grecją Lub Macedonią dla obu tych państw daję ogromną liczbę pieniędzy aby się rozwinęły..
ostatnio zaczynając grac Juljuszami, na samym początku rozgrywki dałem duuużo pienięzy dla Galów, za kilkanaście tur wpisałem kod na mapkę (toggle_fow) i :shock: Galowie podbili całą Hiszpanie, Brytowie założyli z nimi sojusz i wycieli razem także germanie
się zdziwiłem bo zazwyczaj to Germania i Hiszpania górowały w na północy...i już teraz nie jest tak prosto podbić Galów męczę się z nimi jeszcze i w końcu nie jest nudno :)
dobry pomysł ? co o tym myślicie ? ;)
Ja zmieniłem większość początkowej kasy adekwatnie do poziomu frakcji (zaawansowania). U mnie akurat to częściej Brytania rządziła na północy ; ]


Jak sprawić żeby nie grywalna frakcja stała się grywalną? tzn chodzi mi o to jak nadać im miasto,pieniądze itd
descr_start.txt

Zajrzyj do poradników.

Kamilek19st
14-11-2010, 13:32
Chcę zapytać o coś.Przeszedłem już rtw.Teraz chce pograć trochę dla zabawy,z kodami.Mam tylko pytanie takie:
force_diplomacy accept.To jest niby na akceptacje dyplomacji..Jak to wpsiać? za force coś?probowalem nic.Proszę kogoś o pomoc,niech wyjasni mi ktos dokładnie w jakich okolicznosciach ten kod wpisać.Proszę

widzę ze nie potrzebnie zakładałem nowy temat....

Aquila
27-11-2010, 19:50
Ech, chyba znowu zainstaluję Romka :D jednak jak gra ma klimat, to grafika sie nie liczy.

Sapiens
02-12-2010, 16:53
To może dla początkujących poradniki dogłębne o grze:

http://www.g-unleashed.com/index.php?ca ... unit_guide (http://www.g-unleashed.com/index.php?cat=34&pid=352&page=unit_guide)

http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?t=45315

Tylko proszę nie płakać, że są po angielsku. To podstawowy język nauczany w szkołach ;)

Tak mnie to dobiło, że aż muszę skomentować. To że uczysz się w kraju angielskim nie upoważnia cię do krytykowania nieznajomości angielskiego wśród Polaków. Bo podstawowym językiem nauczanym w polskich szkołach jest język polski! Język angielski jest najbardziej powszechnie nauczanym językiem obcym!

Jarl
10-12-2010, 00:56
Tak mnie to dobiło, że aż muszę skomentować. To że uczysz się w kraju angielskim nie upoważnia cię do krytykowania nieznajomości angielskiego wśród Polaków. Bo podstawowym językiem nauczanym w polskich szkołach jest język polski! Język angielski jest najbardziej powszechnie nauczanym językiem obcym!
Ośmielę się nie zgodzić. Według mnie, nieznajomość lingua franca Sieci jest wyłącznie problemem odbiorcy.

Zagłoba
01-01-2011, 04:21
fajnie by było jakby każdy umiał angielski , niemiecki a na realu jest tak , jak powiedział mój kumpel :"Tak naprawdę to podstawy znam polskiego a co dopieroby mówic o innych językach" Liczy się cwaniactwo , należy na tyle zna języki na ile są ci potrzebne .

Sam Vimes
01-01-2011, 21:08
Dzisiaj grając Julkami pomyślałem że może zrobić coś żeby Brutusowie odrazu nie zmasakrowali greków. Za każdym razem kiedy atakowali Greków to ja podpisywałem z nimi sojusz. Nagle patrze a tu Grecu napadają Mecedonie. W kilka tur zajeli całe bałkany i macedonie (region). Zaraz potem ruszyli na Brutusów. Obecnie stosunek sił wygląda tak: Brutusowie zebrali garstke wojka (jakieś 11 oddziałów) wokół tego miasta co jest na zachód od Larisy, a Grecy idą na nich sporą siłą (jakies 30 oddziałów) :D .

Raskolnikovv
07-01-2011, 10:41
Witam Panie i Panowie... :D Grałem już zdobywając niemal cały basen morza śródziemnego i większość całej dostępnej mapy (!!!!! tak tak czasochlonne....) m.in:

-Brutusami
-Kartaginą
-Juliuszami
-Grecją
-Hiszpanią
-Dacją(!)
- i ostatnim razem nawet Egiptem



Moja mania Total Wara trwa dalej, i momo iż znam grę na wylot, w tym roku - a dokładniej dziś(!) zamierzam rozpocząć swoje rządy w nowym rodzie :D:D:D i znowu sie zacznie budowanie drzewka genelogicznego wybierajac najlepszych ekonomicznie wladcow dla kazdego z coraz to liczniejszy liczniejszych miast.... czy ktos moze mi pomoc w moim uzaleznieniu?:p:p:p


notabene... nigdy nie grałem z modem - co byście polecili? Może jest coś dającego możliwość zarządzania senatem - to jest jakieś możliwości polityczne - rozsyłanie "zadań" senatu... Cos co poszerza aspekty polityczne, dyplomatyczne czy skille bohaterów rodu :p Z góry wielkie dzięki jakby co: 4129160[gg]

Yaevinn999
07-01-2011, 12:36
Z modów do RTW to tylko i wyłącznie Europa Barbarorum (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=797), mod jest tak dopracowany, zróżnicowany, historyczny i wspaniały, że już chyba nigdy przez niego nie odpalę podstawki bo wydaje mi się przy nim strasznie prosta i biedna :). Jedyne za czym tęsknię z podstawki to muzyka z widoku kampanii :).

Waraksas
07-01-2011, 12:47
A wiecie moze jak zmienic nazwy miast zeby przy wyborze frakci nie wywalalo do windy???

Yaevinn999
07-01-2011, 13:05
A to nazwy miast mają coś wspólnego z wywalaniem? :shock:

Waraksas
07-01-2011, 13:09
No pozamienialem w pliku nazwy miast , konkretnie w tym pliku :imperial_campaign_regions_and_settlement_names. Nastepnie włączam grę i wybieram frakcje ale potem wywala do windowsa

Moge ci napisac wartosc tego pliku

Raskolnikovv
07-01-2011, 13:20
Dzięki Yaevinn999... Właśnie po konsultacji i podsunieciu paru lepszych modów, i ich osobistemu przeanalizowaniu też doszłem do wniosku, że Europa Barbarorum będzie najlepszym wyborem :)



a widze Yaevinn, że podobnie też fabularnie graliśmy w Wiedźmina, domniewam po nicku :mrgreen: . pozdrawiam. Później opisze jak wrażenia z moda, podboje i ewentualnie popytam w razie trudności. Dzięki wielkie :P

Waraksas
07-01-2011, 13:34
Moglby mi ktos napisac swoja zawartosc pliku imperial_campaign_regions_and_settlement_names??. Ale niech napisze jesli ma nawy miast jak rzym i ateny a nie Rome i Athenae. Ludzie pomozcie z tymi miastami :x

Raskolnikovv
07-01-2011, 22:22
Waraksas napisz na GG do mnie... skopiuje Ci i prześle cały plik. Pozdrawiam :P :P



heh... pisałem wcześniej o wyborze moda. Postanowiłem zamówić sAntologiepecjalnie dla EB całą Antologie, gdyż nie miałem już oryginalnej wersji Rome'a poza scrackowanymi kopiami zapasowymi. A właśnie ktoś mi powiedział, że EB wchodzi na podstawową wersje. Powiedzcie mi... Poradziłby ktoś dobrego moda na wszystkie dodatki do Rome? Albo lepiej zainstalować samego Rome'a i na to EB?? Albo istenieje jakaś wersja EB na BI..????? Z góry dzięki za pomoc...

Waraksas
11-01-2011, 16:58
EB jest na wszystkie dodatki. Masz linka do tematu http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=180 A tam jest link do tematu o dyskusji ^^

west
13-01-2011, 10:26
Witam,

Nowy jestem i w sumie dopiero odkrylem to forum. Gram tylko przeciw kompom i w sumie popadlem juz troche w manie wielkosci, wiec licze, ze ktos mnie tu ladnie sprowadzi na ziemie i podpowie pare rzeczy.


mam pytanie do znawcow modow, glownie w sprawie miasta, ktore samo w sobie w tej grze jest ultra mega mordercza maszyna:
- czy jest jakis mod, ktory naprawia ten bug (z mojego punktu widzenia) wiez zamkowych? strasznie irytujace w obronie. po paru bitwach jest wiadome jak przeciwnik bedzie szedl przez nasze miasto i wystarczy ustawic piechote w trybie strazniczym tak, aby przeciwnik musial sie z nia scierac pod ostrzalem naszych wiezyczek. szybciej to chyba zabija szarza ciezkiej kawalerii w bok formacji, albo strzal z luku w plecy.
- ogolny problem z SI. bezczelnie pozwolic przeciwnikowi zajac brame i szybko ja przejac, kiedy pcha sie wojem do srodka. scisk, smole automatycznie leja, latwy win. zmuszenie przeciwnika do lazenia dookola miasta, co oczywiscie robi pod ostrzalem wiez.


drugi problem. na przykladzie Partii. armia 8-10 oddzialow konnych lucznikow (nazyw nie pamietam, Perscy?) akurat tyle, bo wiekszej liczby juz nie ogarniam przy mikro. no wiec na takich 10 oddzialow (~600 chlopa z lukiem na koniu) po prostu nie ma bata. 2-3 krotnie wieksze armie, jesli nie konstruowane dokladnie przeciwko takiemu przeciwnikowi, nie ma najmniejszych szans. Jeden strzal 60 lucznikow we front wrogiej formacji to z reguly 0-2 trupy. Ten sam strzal w plecy tej samej jednostki to juz 5-10 trupow. Jaki problem objechac.
no i wszystko byloby super, gdyby chociaz im sie strzaly konczyly. nie mam na mysli w danej bitwie. tu wszystko spoko. problem polega na tym, ze moze kolejno uderzac 4-5 armii w sile 1k-1.5k chlopa na tych 600 lucznikow i przy odrobinie wysilku mamy srednio 3-5k trupow u wroga i jakies 150-200 straconych u nas. czasem mniej. wszystko super. jedna tura to pol roku. mogli akurat przychodzic co miesiac. chlopaki odpoczywali, kupowali nowe strzaly, konie karmili i wio. kolejne rzymskie legiony martwe:)

pretor
03-03-2011, 14:54
heyka wsiem :))

- ja po wielu latach wracam na rzymskie drogi :)gram oczywiscie na hardzie i uwazam ,ze to jest najlepsza z czesci totala...
dawno temu doszedłem do momentu kiedy moje armie staneły pod murami "wiecznej miesciny" i ....komp zaliczył padake ,sejwy poszły w komin a mi sie juz od nowa nie chciało zaczynac.Obecnie jade z koksem az miło :)
Brutusami gram i jak zwykle mam mały problem z Grekami ale musza pasc jak zawsze ...

pozdrawiam wszystkich

radoxx4
17-03-2011, 12:54
Tak, stary dobRY Rome ma klimat..

Aquila
17-03-2011, 14:15
Najlepsza czesci serii ;) w Shoguna i Medka gralem zbyt pozno, by sie podniecac. A wyjscie Romka pamietam jak dzis :D najpierw demo i oczywiscie oryginal 8-)

Tez zawsze gralem Brutusami, teraz rowniez :P w dobie gier korzystajacych z DX 11 :D

Bronti
17-03-2011, 14:26
w dobie gier korzystających z DX 11 i Shoguna II powróciłem do Roma i pierwszego Medievala. Po prostu dzięki klimatowi jakie posiadają te gry nie starzeją się one i można a nawet trzeba do nich wracać :)

loczek97
17-05-2011, 09:02
Ja przeżyłem tzw."reinkarancje" w RTW, jest bosko-gram sobie Pontem na M i mam 100k w skarbcu, żyć nie umierać;D

Hunter2321
01-06-2011, 12:45
Witam wszystkich.
Właśnie otrzymałem interesującą propozycję od buntowników :D
http://screenshot.xfire.com/s/114537042-4.jpg

Dodam że nic nie zmieniałem w grze, nie instalowałem żadnych modów itp.
W RTW gram ponad 200 godzin i nigdy mnie takie coś nie spotkało.
To jest jakiś bug ?

Maharbal
01-06-2011, 16:01
Nie, to się czasem zdarza. Można zawrzeć pokój z buntownikami, naprawdę :)
Inna sprawa, że pokój taki nigdy nie trwa dłużej niż do pierwszej rebelii w dowolnej zajmowanej przez nas osadzie (a z pewnością może zakończyć się jeszcze szybciej).

Kot
02-03-2012, 14:13
Taka ciekawostka ;) na stronie 96 w podręczniku do angielskiego New Inspiration 1można zauważyć na zdjęciu gre Rome - Total War:D

Rydzeusz
09-04-2012, 00:23
Da się zagrać z kolegę kampanie multiplayer? bardzo mnie to męczy ;)

Caldern91
09-08-2012, 16:26
Mam pytanie. jakie wojsko najlepiej nadaje się do pilnowania porządku w mieście bo chce rozwijać armie frontowe a nie chce ryzykować pozostawiania połowy mojej armii tylko do utrzymania porządku w danej prowincji ale rozwijać się systematycznie tak więc proszę o porady dotyczące kupowania jednostek przystosowywanych do pilnowania miast
z góry wielkie dzięki

Arrim
09-08-2012, 16:57
Jeśli bawisz się w wojnę błyskawiczną, najlepiej zostawiać 2 oddziały najemników. Podbijasz osadę, zostawiasz ich i idziesz armią dalej. Najemnicy są dostępni niemal wszędzie, więc to nie problem. Jeśli ci stan skarbca na to pozwala, powołaj w międzyczasie 4 oddziały milicji miejskiej. Tyle że jest to opcja dla osad niezagrożonych atakiem. Jeśli nie jesteś pewien, czy jakiś wróg cię nie zaatakuje, powołaj 1 oddział włóczników, 2 oddziały ciężkozbrojnej piechoty i 2 oddziały łuczników. Ewentualnie jeszcze 1 oddział ciężkozbrojnej konnicy. Jedynie jakaś naprawdę silna armia będzie w stanie zdobyć tę osadę (o ile ma kamienne mury). Budowa takiego garnizonu trochę potrwa, ale tak już jest w Rome (1 oddział na turę).

Lwie Serce
09-08-2012, 17:00
Ja osobiście robię więcej włóczników i jak mam możliwość ze zdolnością falanga. Jak się ustawi w każdym wyłomie po dwie falangi to można się łatwo bronić. A konnica jest przydatna jak już uciekają żeby ich zmasakrować.

Caldern91
09-08-2012, 17:01
no w sumie racja nie cierpliwył mnie ten czas na wyszkolenie jednego oddziału a także cholernie przepraszam za słowo drogie utrzymanie nie których jednostek

Samick
09-08-2012, 17:38
Mam pytanie. jakie wojsko najlepiej nadaje się do pilnowania porządku w mieście bo chce rozwijać armie frontowe a nie chce ryzykować pozostawiania połowy mojej armii tylko do utrzymania porządku w danej prowincji ale rozwijać się systematycznie tak więc proszę o porady dotyczące kupowania jednostek przystosowywanych do pilnowania miast
z góry wielkie dzięki

Tanie i liczne. :)

Caldern91
14-08-2012, 14:51
Pomózcie przyjacielowi , jakie jednostki opłaca się rekrutować przed rewolucją Mariusza ??

Lwie Serce
14-08-2012, 14:55
Hastati, Principes, Triarii i Ekwici. Legioniści wczesnej republiki są dosyć dobrzy gdyż rzucają pilami a Triarii są dobrymi włócznikami. Ekwici są dość dobrą lekką kawalerią przydatną do oskrzydlania.

Caldern91
14-08-2012, 15:08
Dzięki wielkie, za odpowiedź

baziak
23-09-2012, 18:19
Witam! Szukam dwóch osób do zagrania z nimi w Rome Total War.Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę pisać na mail: baziak148@gmail.com lub robert1999@poczta.onet.eu

Caldern91
04-12-2012, 21:27
mam pytanie czy warto zawierać sojusze z nacjami czy tylko i wyłącznie umowy handlowe ??? Zawsze mnie nurtowało pytanie jak grałem w tę serię i nie miałem okazji nikomu zadać tego pytania tak więc pytam Was drodzy towarzysze broni jak mi radzicie w tej kwestii
Pozdrawiam
Caldern
i jeśli ktoś chętny na multi w Rome total war to pisać na prywatne lub Kamil1991a@gmail.com

chochlik20
05-12-2012, 11:54
Umowy handlowe tak, sojusze są nieopłacalne, komp zaraz je zerwie jakimś głupim atakiem. Sprzymierzeńcy rzadko kiedy są przydatni chyba, że martwi pod stopami Twoich żołnierzy :D

nazgul3456
12-02-2013, 20:46
Sojusze mogą być przydatne, ale zależy oczywiście z kim. Sojuszy najbardziej się nie opłaca robić z Rzymem, Egiptem i Hiszpanią. Bo i tak jak ich masz jako sąsiadów to po 1-3 turach cię zaatakują bez ostrzeżenia i powodu.

Reznow45
13-02-2013, 09:42
Nie tylko, większość frakcji, które graniczą z tobą i tak cię zaatakują, np grając Seleucydami Pont chce (czasem) sojusz, a w następnej (lub tej samej) turze atakuje. Wgl dyplomacja w RTW jest mocno zbugowana.

dzonyW
04-04-2013, 18:05
Jak dla mnie najlepsza w końcu z 5 lat trzaskałem łezka się kręci.

McAbra
04-04-2013, 18:07
Ale co najlepsze?
Dyplomacja? :)

Caldern91
05-04-2013, 07:06
Galia jako sojusznik też są nie bardzo wartym uwagi narodem bo też oni atakują zaraz lub po jakimś czasie zawarcia sojuszem

Edhardo
05-04-2013, 20:17
W sumie w Rome raczej nie można specjalnie liczyć na bardzo trwałe sojusze.

Reznow45
06-04-2013, 22:42
Jestem gotów zaryzykować stwierdzenie,że tutaj sojusze wręcz prowokują do ataku na ciebie.

McAbra
07-04-2013, 08:14
Nie no, bez przesady. Sojusze nie są trwałe,
ale kilka czynników je wydłuża.
1.Sojusz będzie trwalszy, jeśli nie graniczysz z danym państwem,
2. Jeśli wcześniej nie prowadziliście wojen,
3. Jeśli macie wspólnych wrogów,
4. Jeśli dane państwo ma wielu wrogów.

Edhardo
07-04-2013, 16:15
Jestem gotów zaryzykować stwierdzenie,że tutaj sojusze wręcz prowokują do ataku na ciebie.
Popieram gdy gra się np.Rzymem i ma się sojusz z Galia albo Germanią czy jak grałem monarchią Seleucydów a miałem sojusz z Armenią i żeby było śmieszniej sami mi go zaproponowali.

Reznow45
07-04-2013, 16:19
Nie no, bez przesady. Sojusze nie są trwałe,
ale kilka czynników je wydłuża.
1.Sojusz będzie trwalszy, jeśli nie graniczysz z danym państwem,
2. Jeśli wcześniej nie prowadziliście wojen,
3. Jeśli macie wspólnych wrogów,
4. Jeśli dane państwo ma wielu wrogów.
Tylko,że wtedy sojusz jest tak troche... bezużyteczny (troche po nic sojusz z kimś oddalonym, strategicznie bezsensu, jeśli ma wielu wrogów, to tak czy siak padnie i sojusz słaby - po rozbiciu go stajesz się kolejnym celem).

McAbra
07-04-2013, 19:07
Nie mówię o komicznym oddaleniu.
Specjalnie przed paroma godzinami rozpocząłem kampanię Brytami. Zawarłem sojusz z Dacją. Wspólnie roznieśliśmy germanów, więc jednak sie do czegoś przydał ;)
Oczywiście nie będę mówił że utrzyma sie do końca gry, ale parę turek jeszcze przetrzyma...
Bo przecież AI nie chodzi o to, by za wszelką cenę rozbić sojusz. Po prostu mają chrapkę na dane miasto i atakują je bez względu na to, kto jest jego właścicielem. ;)

krwawa_rozprawa
07-04-2013, 19:14
Nie mówię o komicznym oddaleniu.
Specjalnie przed paroma godzinami rozpocząłem kampanię Brytami. Zawarłem sojusz z Dacją. Wspólnie roznieśliśmy germanów, więc jednak sie do czegoś przydał ;)
Rozkazałeś im atakować germańców?

McAbra
07-04-2013, 19:18
Tak.

krwawa_rozprawa
07-04-2013, 19:19
Daj screena.

McAbra
07-04-2013, 19:23
Z czego?
Z zawierania paktów czy sytuacji na mapie?

krwawa_rozprawa
07-04-2013, 19:48
Z dyplomacji. Asysta ataku.

McAbra
07-04-2013, 19:52
Przecież już po fakcie, to jak mam screena zrobić?
Poprosili oni najpierw o atak, ja odbiłem że zaatakuję jak i oni zaatakują i dorzuciłem trochę monety.

Reznow45
08-04-2013, 17:17
Wiesz, to się zdarza b. rzadko, stąd zdziwienie (może jakiś pożyteczny bug? :D ).

McAbra
08-04-2013, 17:29
Jasna sprawa, nie gram w Rome od wczoraj :D
Ogólnie rzecz biorąc, to pomimo tego, że bronię dyplomacji, to rzadko podpisuje sojusze, już lepiej umowy handlowe i wymianę map :)

Edhardo
09-04-2013, 15:27
Jedyny raz jak dyplomacja przydała mi się do czegoś było gdy zakatowali mnie Germanie.Szkoda mi było tego rejonu zacząłem od pokoju odmówi dałem informacje o mapie oni odpowiedzieli zapłatą+mapa to ja na to prawa handlowe + reszta i po wojnie.Dyplomaci przydają się do przekupstwa tu jakiś rejon tu wroga armia trochę za łatwo a z kolei w medku taka możliwość jest bardzo bardzo ograniczona.

Aureliusz
06-02-2014, 17:02
Jak gracie frakcją Rebeliancką, macie jakieś rady? właśnie wróciłem do Romka (czystego) i chce zagrać czymś z czym nie miałem jeszcze kontaktu a to ostatnia taka frakcja.
Pozdrawiam.

mlodyhef
17-04-2014, 13:10
1. Panowie pamiętam, że kiedyś grałem w Rome i jak były konne jednostki generalskie z bitwy gracza to znacząco różniły się od tych z kampanii. Np. Egipt w bitwie gracza miał straż przyboczną wodza na koniach pojedynczo, a w kampanii na rydwanach. O co więc chodzi z tym? ;)

2. Grałem na poziomie kampanii: Bardzo trudny, a poziom bitew: Normalny. Możecie mi trochę wytłumaczyć czym się różnią poszczególne poziomy trudności?

McAbra
18-04-2014, 11:34
1. Wodzowie w kampanii mają różną straż przyboczną w zależności od statusu. Przywódca frakcji ma lepszą straż niż zwykły wódz.
W bitwie gracza są tylko niektóre rodzaje straży przybocznej.
2. Poziom trudności kampanii różni się przede wszystkim dyplomacją - na bardzo trudnym sojusze praktycznie nie istnieją. Im trudniejszy poziom, tym agresywniejsi przeciwnicy, a i wokół miast częściej można spotkać buntowników. Jeśli chodzi o bitwy, to komputer na trudniejszych poziomach dostaje bonusy. Nie jestem pewien, ale są to chyba +6 do ataku, obrony i morale.

hdshovcase
22-07-2014, 21:30
Nie widzę nigdzie tematu odpowiedniego więc tu zapytam.W looby multi jest napisane powered by gamespy,a słyszałem o zamknięciu ich serwerów.W lobby nie ma żadnych bitew.Czy to znaczy że granie w multi roma bez żadnego grzebania (hamahi i te sprawy) się skończyło?

PanzerKampfWagen
23-07-2014, 06:14
Niestety tak. Polecam Ci do multika GameRanger, lub właśnie wspomniane Hamachi.

Arroyo
23-07-2014, 07:10
Teraz to można tylko na Hamachi -Gameranger niestety polega często lub (jeśli posiadasz wersję na Steam) poszperać w plikach gry. Zresztą, nawet CA zrobiło poradnik o tym:
http://forums.totalwar.com/showthread.php/132205

Asuryan
23-07-2014, 13:37
Wczoraj wprowadzono multi na steam, tak samo z Medieval 2.

Polemajos
06-09-2014, 20:11
Ktoś może wie w jaki sposób buntownicy zdobywają dyplomatę ? Np.Czy dyplomata zniszczonej frakcji od razu staje się dyplomatą buntownikiem ,czy może po prostu produkuja go ,ale rzadko,a może to i to ?

Ituriel32
07-09-2014, 07:49
Z tego co pamiętam to buntownicy nie mogą mieć dyplomaty. Ponieważ nie jest to normalna nacja. Nie da się z nimi zawrzeć pokoju lub jakichkolwiek innych umów. Jeśli się pojawi to jest to błąd gry.

Polemajos
07-09-2014, 10:42
Zawarłem pokój z buntownikami,więc wiem ,że ich dyplomaci istnieją,ale rzadko się pojawiają.
W sumie może to być błąd ,bo kiedyś nieudolnie grzebałem w plikach ,ale dlaczego w takim razie w BI też są jak grzebałem tylko w RTW ?

McAbra
07-09-2014, 10:47
Nie mam pojęcia, ale pewne jest, że buntownicy dyplomatów nie mają.
Na pewno jest to skutkiem zmian w plikach.

Polemajos
07-09-2014, 10:56
Jestem zmuszony zmienić swoją teze,tym razem grajac na innym komputerze zdarzyl sie buntownik dyplomata,ale tam nie grzebalem w plikach.

McAbra
08-09-2014, 07:32
Dziwne. :eek:
Pamiętam, że nawet gdy frakcja zostawała zniszczona, to dyplomata znikał.
Możesz wrzucić screena?

chochlik20
08-09-2014, 08:40
Są takie rzeczy :) mi proponowali nawet pokój. Bardziej zdarzało się to w BI niż w czystej Romie, spowodowane to jest chyba tym, że rebelianci mają możliwość rekrutacji dyplomaty.

Gajusz Mariusz
08-09-2014, 12:36
Ja przez lata się z tym nie spotkałem, ale pamiętam moje zdumienie jak swego czasu brat mi opowiedział o tym że ma... pokój i umowę handlową z rebeliantami :eek: więc teraz nawet nie jestem zaskoczony. Grał na czystym Romku.

Torguan
17-03-2015, 21:16
Temat stary i dawno nieużywany ale co trzeba w plikach zmieniać aby nastąpiły reformy mariusza mam już rok 216 p.n.e. a wciąż nie mam reforn a dodam iż mam kilka miast na poziomie najwyższym i nic. Gram już niezliczony raz i pierwszy raz tak późno jej nie ma.

Gajusz Mariusz
18-03-2015, 08:38
To musi być jakiś błąd.

Torguan
18-03-2015, 11:37
Co ciekawe grając innymi frakcjami reforma normalnie występuje, ehh nie chce mi się zaczynać od nowa może tym razem Triarii podbiją świat.

Over live 1
07-04-2015, 13:43
Mam pytanko czy w Romie 1 można grać hotseats ?
Chodzi mi o 2 frakcje na 1 kompie

Proszę nie tworzyć nowych tematów na błahe pytania
Sadam86

sadam86
07-04-2015, 13:49
Tak

Over live 1
07-04-2015, 13:57
Ale ja się pytam jak to zrobić ;3

sadam86
07-04-2015, 14:00
To trzeba było zadać odpowiednie pytanie na początku, wejdź w gra wieloosobowa i wybierz hotseat.

Over live 1
07-04-2015, 14:03
Nie ma nic takiego w romie 1

sadam86
07-04-2015, 14:10
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?54-Rome-Hot-Seat-script-generator

mała zmiana konieczna do wykonania, ja to dawno zrobiłem i nie pamiętałem, że tego nie ma w oryginalnej wersji

królu
03-05-2015, 10:09
istnieje taka możliwość żeby armią dowodził generał o mniejszej ilości gwiazdek? chodzi mi o sytuację gdy mam w armii dwóch gienków (często tak robię na poczatku gry gdy nie mam jazdy) i chcę rozwijać postać o słabszych cechach

McAbra
03-05-2015, 12:41
Z tego co pamiętam nie ma takiej opcji.

Graba
31-12-2015, 15:11
Witam, kupiłem tę grę na steam około tydzień temu, była ona po angielsku (brak możliwości zmiany języka na polski), więc pobrałem jakieś tam spolszczenie. Działa ono na kampanii bez zarzutów, ale gdy próbuję stworzyć własną bitwę lub zagrać bitwę historyczną, do gra wywala do pulpitu... Ma ktoś spolszczenie, które będzie działało normalnie lub ma ktoś jakieś rady? Proszę o szybką odpowiedź.

Arroyo
12-08-2016, 10:46
Wkrótce Rome: Total War na iPadzie będzie dostępny:
https://www.feralinteractive.com/en/games/rome-ios/

Nezahualcoyotl
13-08-2016, 09:26
Będzie dodatkowa prowincja ;)

http://i63.tinypic.com/2hmod92.jpg

Pancerny
14-08-2016, 14:57
Będzie dodatkowa prowincja ;)

Tu nie chodzi o nową prowincję w grze tylko o stronę z informacjami o wersji mobilnej ;)

daniel15
22-08-2016, 20:28
elo wie ktoś czy jest hotseat do tej gry?

Domen
28-08-2016, 15:49
elo wie ktoś czy jest hotseat do tej gry?

Jest, ale bez haseł dla frakcji, więc konieczne jest wzajemne zaufanie:

http://forum.totalwar.org.pl/forumdisplay.php?306-Rome

Chyba, że ktoś już wymyślił jak dodać hasła. W 2014 jeszcze nie było.

Polemajos
14-09-2016, 21:19
4aQvxPKoVSM
Coś o sterowaniu.

Krwawy_Baron
16-09-2016, 06:30
Ciekawe czy będą na tyle bezczelni, że niegrywalne frakcje (które i tak każdy wiedział jak odblokować - np. Macedonia, Armenia czy Scytowie) dojdą jako DLC? Ja bym im tego nie wybaczył. Fajnie gdyby wszystkie były grywalne na starcie, albo przynajmniej gdyby dodawali je z aktualizacjami. No i nie wiadomo Wam, czy ten mobilny Romek pójdzie też na androidzie? Chętnie bym go sobie sprawił, lecz nie ma sensu kupować iPada tylko dla tej gry.

No to teraz czekamy, aż wskrzeszą Barbarian Invasion i Aleksandra- może wreszcie ten pierwszy doczeka się usuniętych frakcji: Jazygów, Maurów, Markomanów, Kwadów i Białych Hunów :)

Arroyo
06-10-2016, 10:44
This autumn, the full experience of ROME: Total War comes to iPad for just $9.99 / €9.99 / £7.99. Pay once and conquer all.ROME: Total War will require a first generation iPad Air or newer, an iPad mini 2 or newer, or any iPad Pro, and just under 4GB of free space to install.
Explore the minisite and marvel at the spectacular scale of ROME: Total War for iPad in all its tablet glory:
To już wiadomo, że będzie to kosztować z niecałe 35-50 zł.

Pyrrus89
10-11-2016, 13:08
Grał już ktoś w Rome pod iPada? Jak sprawdza się sterowanie i optymalizacja?

Polemajos
02-02-2018, 22:32
Na wiosnę bieżącego roku ma ukazać się Rome: Total War w wersji na iPhony. Feral Interactive póki co w dwóch artykułach przedstawiło zmiany w interfejsie mające na celu przystosowanie go do rozmiaru ekranu i zwiększenie jego czytelności.

Z ostatniego względu pozytywne, mieszane i negatywne cechy postaci wyróżnione będą odpowiednio kolorami zielonym, żółtym i czerwonym. Na przerobionym ekranie prezentującym sylwetkę charakteru widoczne będą opisy członków świty i jego cech. Powyżej nich będzie można znaleźć wykaz tego, jak wpływają one na np. autorytet, czy umiejętności w zarządzaniu generała.

Ekran postaci w całości obejrzycie tu (http://www.feralinteractive.com/en/news/848/).

Screeny:
http://www.feralinteractive.com/data/news_images/rtw-comparison/settlement-screen-iphone.jpg
http://www.feralinteractive.com/data/news_images/rtw-comparison/settlement-screen-iphone2.jpg
http://www.feralinteractive.com/data/news_images/rtw-comparison/map-screen-iphone.jpg

Hadvar
02-02-2018, 22:41
Czemu tylko na IPhony? :(

Polemajos
02-02-2018, 22:47
Są jeszcze dostępne wersje na Maca i iPady.

Polemajos
06-03-2018, 21:24
Premiera wersji Rome: Total War na iPhon'y opóźni się i gra zostanie wydana na te urządzenia latem 2018 roku (według pierwszych założeń RTW miał ukazać się na iPhon'ach na wiosnę).

Opublikowany wczoraj trailer iPhone'owej wersji Rome: Total War i zarazem przegląd efektów pracy wykonanej przez Feral Interactive:

GtrrZ9BhngE

Polemajos
17-03-2018, 15:19
Studio Feral Interactive przedstawiło następną część interfejsu Rome: Total War, której wygląd ulegnie zmianie w wersji tego tytułu na iPhony. Są nią prostokąty, które mają pojawiać się nad walczącymi oddziałami i informować o ich bitewnych statusie, czyli o: przynależności frakcyjnej (wroga symbolizują czerwony prostokąty, oddziały własne – niebieskie), typach jednostek i ewentualnych ich ucieczkach (odpowiadają im białe flagi). Morale i zdrowie jednostek oraz to, na jakim poziomie znajduje się ich amunicja (jeżeli ją posiadają), mają określać paski.
Przez następne miesiące dokonywanych będzie więcej prezentacji, których punktem kulminacyjnym zostanie premiera Rome 1 na iPhonach latem 2018 roku.

Obecnie trwa obniżka na kolekcję iPadowego Rome: Total War wraz z dodatkami Barbarian Invasion i Alexander. Wynosi ona 30%. Strona sklepu (https://itunes.apple.com/us/app-bundle/rome-total-war-collection/id1298609025?mt=8) z ofertą dla przecenionej kolekcji Rome 1.

Polemajos
06-04-2018, 20:44
Feral Interactive dodało następną prezentację zawartości szykowanej pod adapcję Rome 1 na iPhony.
Dotyczy ona zoomu'u pozwalającego zniżyć się nisko do poziomu mapy kampanii i nowej metody umożliwiającej przybliżenie armii i miast przy użyciu jednego dotknięcia; ich oddalenie następuje po tej samej czynności.

Gify przedstawiające te elementy znajdziecie zamieszczone w powyższej kolejności tutaj: http://www.feralinteractive.com/en/news/861/

Polemajos
02-05-2018, 10:12
Jak Feral Interactive informuje w najnowszym przeglądzie, UI bitewne ma się automatycznie chować, gdy gracz rysuje ścieżki poruszania się jednostek oraz je wybiera, kreśląc koła.
Przystosowany do wielkości iPhone'a panel bitewny można też wysuwać i zamykać za pomocą dwóch stuknięć.

Prezentacja interfejsu bitew: http://www.feralinteractive.com/en/news/864/

Polemajos
02-06-2018, 18:10
Rome 1 w iPhone'owej wersji ma korzystać z oprogramowania Metal 2 firmy Apple. Korzyści płynące z zastosowania jego najnowszej wersji w stosunku do poprzedniej, to m.in. zwiększona płynność gry, ulepszone efekty graficzne oraz mniejsze zużycie baterii.

KLAssurbanipal
22-09-2019, 13:40
Rome obchodzi dziś 15 lat! :)

Wespazjan
27-09-2019, 16:36
A gdyby wydzielić partycję na dysku i wgrać starego xp to wtedy by RTW może szło jak należy? Pytam, bo może ktoś próbował?

Eutyches
27-09-2019, 16:51
Wespazjan (http://forum.totalwar.org.pl/member.php?7750-Wespazjan)



http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?17472-15-urodziny-Rome-Total-War&p=467983&viewfull=1#post467983