PDA

Zobacz pełną wersję : Wiedźmin 1



Strony : [1] 2

Haller
05-09-2009, 12:47
Witam!

Mam pytanie dla tych którzy grali w Wiedźmina.
Mam problem:

Jestem w tej części, gdzie wychodzę z jaskini i prze de mną stoi tłum ludzi, którzy chcą spalic wiedźme Abigail i tu rodzi się pytanie:

Co lepiej: pozwolic ją spalic, czy uchronic? Po której decyzji łatwiej jest z Bestią walczyc? Czy np po pozwoleniu jej spalic przeklina mnie, więc będzie w dalszej grze trudniej, będzie się ktoś mścił, czy nie ma różnicy co wybiorę?

Wie ktoś?

Ronin
05-09-2009, 12:56
to może mała inicjatywa do moderatorów i prośba o utworzenie działu porady gracza. :)
Nie grałem w Wiedźmina ale zapewne ktoś się znajdzie z pomocą pozdro. :D

Janek
05-09-2009, 13:01
Witam!

Mam pytanie dla tych którzy grali w Wiedźmina.
Mam problem:

Jestem w tej części, gdzie wychodzę z jaskini i prze de mną stoi tłum ludzi, którzy chcą spalic wiedźme Abigail i tu rodzi się pytanie:

Co lepiej: pozwolic ją spalic, czy uchronic? Po której decyzji łatwiej jest z Bestią walczyc? Czy np po pozwoleniu jej spalic przeklina mnie, więc będzie w dalszej grze trudniej, będzie się ktoś mścił, czy nie ma różnicy co wybiorę?

Wie ktoś?

Jak bedziesz jej bronil to jest odrobine trudniej, bo ludize z miasta walcza przeciwko tobie (ale sa bardzo slabi, wiec roznica jest prawie niezauwazalna).
Co do konsekwencji wyboru - sa takie, ale nie dotycza poziomu trudnosci tylko przebiegu fabuly.

Haller
05-09-2009, 13:09
Ok, spaliłem Abigail :twisted:

Zawsze jej pomagałem, więc powiedziałem sobie: koniec z dobrym Wiedźminem! :twisted:

Dobrze że nie wykorzystałem jej w jaskini do wiecie czego, wtedy miał bym wyrzuty sumienia :D

Haller
05-09-2009, 13:32
Dzięki, można zamknąc temat!

Furvus
06-09-2009, 11:09
Jakbyś ją oszczędził, to by cię leczyła podczas walki z bestią, co mocno ułatwia sprawę...

Roland
06-09-2009, 12:07
i odblokował kartę ;)

Dagorad
06-09-2009, 14:05
Technicznie rzecz biorąc bestia jest słabsza gdy Abigail spalimy. Mścić się będzie jedna babunia pod koniec gry (będziesz miał inne zadanie ale rezultat ten sam), i sama Abigail na koniec gry. Kartę można tak czy siak odblokować.

Spoiler:
Wychodzi więc że to Abigail jest winna, podobno zresztą twórcy to potwierdzili.

Haller
06-09-2009, 15:21
Już nie ważne, i tak już w urnie leży ;p
A temu "Wielebnemu" też flaki wyprułem ;d

Piłsudczyk
06-09-2009, 16:07
Technicznie rzecz biorąc bestia jest słabsza gdy Abigail spalimy. Mścić się będzie jedna babunia pod koniec gry (będziesz miał inne zadanie ale rezultat ten sam), i sama Abigail na koniec gry. Kartę można tak czy siak odblokować.

Spoiler:
Wychodzi więc że to Abigail jest winna, podobno zresztą twórcy to potwierdzili.

Spoiler:
W takim razie mamy tu nieścisłość bo w IV rozdziale, gdy szukamy sposobu na odesłanie Aliny w zaświaty Pani Jeziora twierdzi, że nie możemy sami tego zrobić, bo mamy na rękach krew niewinnych, a Geralt stwierdza, że to z powodu Abigail. I ostatecznie zadanie kończy się śmiercią Adama. Jeśli zaś ocalilismy Abigail to w IV rozdziale Jaskier śpiewa, z mała pomocą Wiedźmina, Alinie, aż zobaczy ona ducha Celiny i odchodzi w zaśwaity.
Innymi słowy jesli ocalimy Abigail to wszystko nam potem pięknie pasuje do legendy o dobrym wiedźminie :P
No i jeszcze w Epilogu, gdy gonimy Wielkiego Mistrza na lodowym pustkowiu, otrzymujemy od niej kilka eliksirów.

Dagorad
06-09-2009, 16:29
Nie Pani Jeziora a stara wiedźma. Ale technicznie tak czy siak jest słabsza a zgodnie z notatką Berengara jest słabsza gdy dobrze skarzemy winnego.

ThorGal77
07-09-2009, 19:21
Ja ją uratowałem i bestie bez wiekszych problemów na normalnym ubiłem ;P o ile pamietam to bez eliksirów ale etentualnie z Zamiecią ( ta co szybkośc reakcji daje )

Piłsudczyk
08-09-2009, 07:35
Nie Pani Jeziora a stara wiedźma. Ale technicznie tak czy siak jest słabsza a zgodnie z notatką Berengara jest słabsza gdy dobrze skarzemy winnego.
To zależy do kogo pójdziesz po pomoc w tej sprawie.
Jak ze zwierciadłem Nehalleni (czy jak to się pisze) gdzie można dowiedzieć się tego tak od wiedźmy/Abigail (jesl ją uratowlaiśmy) jak i od Jaskra.

Spoiler:
Ale faktycznie jeśli chodzi o trudność pokonania bestii i notatkę Berrengara to wynika z tego, że Abigail była winna. (Choć jednym razem bestię udało mi się zabić jednym ciosem mimo ocalenia Abigail, bo szczęśliwie ogłuszył ją maksymalnie rozwinięty jak na tamten etap gry Ard)

Przy czym wydaje mi się, że twórcy akurat ten wątek zrobili trochę niespójnie.
Choćby obłęd Wielebnego w Epilogu i wiadomość, że Carmen jest jego córką, zgwałconą przez Mikula i spółkę, wyrzuconą z domu przez ojca. Tak, że przynajmniej tu wychodzą na jaw grzeszki tych dwóch postaci.

Czyli jak piszę, niespójnie cholera, niespójnie :?

Dagorad
08-09-2009, 15:13
Spoiler:

To o to chyba chodziło. Jesteś pewny że to Carmen została zgwałcona? To że Carmen jest jego córką potwierdza sama Hela (mówiąc że ją kapłan wyrzucił z domu gdy narobiła sobie brzucha) Shani chyba też o tym kiedyś wspomina. Z tą niespójnością i dowiadywaniem się ważnych faktów po śledztwie chyba miało tak być, jest też np. wzmianka Alvina że Wielebny go bił. Według tego wywiadu (sam go nie czytałem i znaleźć nie mogę) twórcy mieli powiedzieć że o to chodziło że Abigail jest winna ale ją ratujemy bo reszta to też skurwiele.

Z tym technicznym potwierdzeniem (to dla pewności ze dobrze zrozumiałeś) chodziło o to że psiunia ma mniej punktów życia.

Piłsudczyk
08-09-2009, 19:07
Spoiler:

Jesteś pewny że to Carmen została zgwałcona?
Spoiler:
Mówi to Geraltowi w Epilogu, jeżeli wcześniej zabiliśmy Vincenta

Haller
10-09-2009, 05:54
Ale się z tego poważna dyskusja zrobiła :shock: ja chiałem się tylko spytac czy ją spalic :lol:

Pop517
10-09-2009, 07:04
Ale się z tego poważna dyskusja zrobiła :shock: ja chiałem się tylko spytac czy ją spalic :lol:
Jak widać możesz zmienić nazwe tematu na wiedźmin
ludzią najwyraźniej bardzo podoba się gra!

Dagorad
10-09-2009, 11:36
Ale się z tego poważna dyskusja zrobiła :shock: ja chiałem się tylko spytac czy ją spalic :lol:

W sumie przedmiot dyskusji się nie zmienił ;) .

Janek
10-09-2009, 11:50
Az bede musial sobie Wiedzmina zainstalowac i jeszcze raz przejsc, bo mnie naszla ochota po tej dyskusji ;)

Furvus
11-09-2009, 15:27
To tak by zaognić dyskusję: kim wg was był zamachowiec próbujący zabić Foltesta w ostatnim filmiku gry?

Pop517
11-09-2009, 15:30
Gerald z rivi ten prawdziwy! :lol:
żartuje myśle żę inny wiedźmin(Vesemir wspominał o innych szkołach w prologu)

voitek
11-09-2009, 17:48
Wiedzmin z innej szkoly, pewnie Kota, skoro byl szybki i walczyl 2 krotkimi mieczami.
Albo tajny udany eksperyment Salamandry :)

Dagorad
12-09-2009, 13:26
Inny Wiedźmin inaczej Vesemir nic by o innych szkołach nie mówił (w książce nic o nich nie ma). Nie wiemy też co z Eskelem, Vesemirem i Lambertem. Eksperymenty i inną szkołę wiedzmińską ta się raczej połączyć . Ciekawy jest według mnie powód tego zamachu, kilka razy jest wspominane że coś się dzieje w Redanii i był tam zjazd królów ma to pewnie jakiś związek. Ciekawe jest to gdzie był Foltest pomiędzy zjazdem królów a dotarciem do Wyzimy (król Redanii przybył szybciej). Mam nadzieję że twórcy kontynuację będą robili według wybranego zakończenia ( raczej najlepiej neutralnego) niż żeby mieli na siłę je łączyć.

Pampa
12-09-2009, 16:52
A ja właśnie myślę że to był eksperyment salamandery, przecież wykradli eliksry i udało im sie tworzyć te różne mutanty w późniejszej fazie gry więc obstawiam na salamandrę.

A wiadomo coś o nowej części wiedźmina?

Dagorad
12-09-2009, 17:28
Nie. Ale został tylko jeden z 3 projektów które robią więc musi to być Wiedźmiń. Foltest nie był aniołkiem więc ten zabójca wcale nie musiał być po stronie zła :twisted: , a salamandry się skończyły, zakon też ale to wszystko mogło podlegać jeszcze pod coś (np. wywiad redański, Gon sam powiedział że Salamandry były nikim). No ale nie wiadomo co z Alvinem się dzieje (myślę że na śmierci się nie skończyło).

voitek
12-09-2009, 17:33
SPOILER


Przeciez Alvin byl Wielkim Mistrzem zakonu(Jakub de Aldesberg) i zginal w walce z nami

Dagorad
12-09-2009, 17:54
Ale tu jest coś pogmatwane Alvin się przenosi w czasie z powodu ataku zakonu, i wtedy zakłada ten zakon. Ale to koło musiało się kiedyś zacząć. Czyli musi być jakaś inna pewnie równie pogmatwana historia. Właśnie dlatego nie ciepię podróżny w czasie bo się wyklucza.

Piłsudczyk
13-09-2009, 08:53
Alvin, jako w pewnym sensie growy odpowiednik książkowej Ciri, może dowolnie przemieszczać się w czasie i przestrzeni, przez co jak dziwnie to nie zabrzmi, pogmatwanie kojejności etapów jego życia dodaje temu realizmu, a skoro już zginął, to raczej się nie odrodzi.
Jeśli chodzi o ewentualne kolejne części Wiedźmina, to podejrzewam, że akcja będzie rozgrywać się poza Temerią i Redanią, gdyż za bardzo te dwa państwa wyeksploatowano w pierwszej części, no a pewna nieliniowość gry utrudnia znalezienie wersji do której mogłaby się odwoływać.
Jeśli zaś chodzi o zamachowca to zapewne był to wiedźmin z innej szkoły, bo inaczej Vesemir nie wspominałby o innych szkołach wiedźmińskich w prologu, zwłaszcza, że jest to autorski pomysł twórców gry, a nie Sapkowskiego. Musieli więc mieć w tym jakiś cel.
Raczej nie był on udanym wynikiem mutacji przeprowadzanych przez Salamandry, bo przecież jako Geralt zniszczyliśmy ich laboratoria, w chwili gdy ich najbardziej udanymi tworami byli Bracia Więksi, a jak by nie patrzeć na wielu ich się nie natknęliśmy.
Zabiliśmy Magistra, Javeda i de Aldersberga, więc nie bardzo miał kto to dalej ciągnąć.

Spoiler:
Zasadniczo nie ma tu znaczenia po której stronie się opowiedzieliśmy, bo w wersji nieludzi zakon zlikwidowano, w neutralnej utracił wpływy na rzecz czarodziejek, a w wersji zakonnej, co prawda z Zygfrydem jako wielkim mistrzem ma się dobrze, ale też Zygfryd zreformował zakon i znając go raczej nie szedł by w ślady Jakuba.
Koniec Spoilera.

Wracając do ewentualnej drugiej części, to myślę, że dobrze by było, gdybysmy wcielili się w innego wiedźmina (Eskela, Lamberta, Vesemira) bo w końcu oni ruszyli w inne strony w poszukiwaniu Salamander i być może natknęli się na coś ciekawego, jak choćby inną szkołę wiedźmińską, gdzieś w głębi imperium Nilfgardu :D

ThorGal77
13-09-2009, 15:31
Tak wg. mnie to niekoniecznie musiał być wiedźmin z innej szkoły. Stworzenie wojownika na wzór wiedźminów nie udało się salamandrze ale mogło sie udać komuś innemu ;) Ale inna szkoła to całkiem ciekawy pomysł tylko ciekawe gdzie moglii by się ukrywać tak jak ci z Kaer Morhen. Najprawdopodobniej było by to jakieś zadupie w Nilfgaardzie ewentualnie jakiś zameczek na wzór tego w którym Vilgefortz miał kryjówkę ;)

Vasyshq
13-09-2009, 16:54
Z tego co pamiętam to w książce też autor wspominał o innych szkołach wiedźmińskich. Kota i węża. Na końcu sagi Ciri daje przecież Geraltowi medalion w kształcie głowy wilka a Yennefer i sobie bierze dwa inne. Ciri miała chyba kota a Yennefer węża. Lub były to dwa koty.

Bonhart pokazywał te medaliony, mówiąc, ze zdarzało mu się zabijać wiedźminów

Volomir
13-09-2009, 17:08
Mimo wszystko obstawiam innego wiedzmina. W grach i filmach nic nie jest przypadkowo! No bo po co by w takim razie wspominano o innych szkolach wiedzminskich?

Dagorad
13-09-2009, 17:47
Z tego co pamiętam to w książce też autor wspominał o innych szkołach wiedźmińskich. Kota i węża. Na końcu sagi Ciri daje przecież Geraltowi medalion w kształcie głowy wilka a Yennefer i sobie bierze dwa inne. Ciri miała chyba kota a Yennefer węża. Lub były to dwa koty.

Bonhart pokazywał te medaliony, mówiąc, ze zdarzało mu się zabijać wiedźminów

Nie ma chyba nigdzie w książce napisane że wszyscy z Kaer Morher mieli amulet wilka, więc te inne też mogły pochodzić od uczniów z tej szkoły.

Piłsudczyk zauważ że w wersji zakonnej jest ucieczka nieludzi na południe a w neutralnej czarodziejki zdobywają wpływ na Temerię. Chyba tylko po elfickiej nie ma większych zmian. Bardzo prawdopodobne jest ze Zakon Płonącej Róży odrodzi się pod inną nazwą. Pomijając zakończenie jest także taki wybór czy żabiliśmy czy nie Addę dalsze losy pokazują ze miało to duży wpływ.

Obstawiam ze zamach był także na króla Redanii tylko ze udany i to tam będzie się działa II.

Mogło być coś jeszcze ponad zakonem np. wywiad Redańskii (według książki od Talara on by mógł mieć coś w Zakonie do powiedzenia), loża czarodziejek, albo Leuvader (pewnie źle napisałem) i jego banda.

Piłsudczyk
14-09-2009, 11:57
Cóż, po elfickiej, faktycznie większych zmian niema. Choć właściwie są na pewien czas, a potem komanda znów atakują ludzi i to z większą siłą bo sukces Yeavina przyciąga nowych chętnych do scoia'tel

Przyznam, że ze wszystkich trzech zakończeń, to nieludzkie najmniej mnie usatysfakcjonowało :?

Dagorad
14-09-2009, 12:21
Cóż, po elfickiej, faktycznie większych zmian niema. Choć właściwie są na pewien czas, a potem komanda znów atakują ludzi i to z większą siłą bo sukces Yeavina przyciąga nowych chętnych do scoia'tel

Przyznam, że ze wszystkich trzech zakończeń, to nieludzkie najmniej mnie usatysfakcjonowało :?

Droga elficka jest najlepsza dla tych co chcą eksterminacji nieludzi jest to oczywiste i widać to nawet po "zwycięskim filmiku", głupotą twórców jest moim zdaniem dodanie krasnoludów do wiewiórek w końcu w książce opuścili oni tą "organizację" a w grze powodują oni dodatkowe problemy moralne. Twórcy głupio zaszufladkowali istoty rozumne na ludzi i nie ludzi łącząc elfy z krasnoludami lepiej gdyby krasnoludy mogły zachować neutralność.

Piłsudczyk
14-09-2009, 19:44
Droga elficka jest najlepsza dla tych co chcą eksterminacji nieludzi jest to oczywiste i widać to nawet po "zwycięskim filmiku", głupotą twórców jest moim zdaniem dodanie krasnoludów do wiewiórek w końcu w książce opuścili oni tą "organizację" a w grze powodują oni dodatkowe problemy moralne. Twórcy głupio zaszufladkowali istoty rozumne na ludzi i nie ludzi łącząc elfy z krasnoludami lepiej gdyby krasnoludy mogły zachować neutralność.

Fakt, dziwna przyjaźń między krasnoludami a elfami w grze zgotowała mi niemały dosyonans poznawczy, gdy trzeba zadecydować po której stronie stanąć bo nagle po tej samej stronie barykady mamy tak Zoltana jak i Yaevina. :? Ostatecznie sprawia to, że najwłaściwszy wydaje się być wybór ścieżki neutralnej, co zdaje się, że było też zamiarem twórców gry obrzydzenie nam ekstremizmów. Choć w gruncie rzeczy jeśli opowiedzieliśmy się po stronie zakonu to w Temerii zapanuje największy porządek, bo ani nie będzie silnego scoia'tel, ani intrygantki z loży nie powiększą wpływów :D

Andsztal
15-09-2009, 18:59
Fakt, dziwna przyjaźń między krasnoludami a elfami w grze zgotowała mi niemały dosyonans poznawczy, gdy trzeba zadecydować po której stronie stanąć bo nagle po tej samej stronie barykady mamy tak Zoltana jak i Yaevina. :? Ostatecznie sprawia to, że najwłaściwszy wydaje się być wybór ścieżki neutralnej, co zdaje się, że było też zamiarem twórców gry obrzydzenie nam ekstremizmów. Choć w gruncie rzeczy jeśli opowiedzieliśmy się po stronie zakonu to w Temerii zapanuje największy porządek, bo ani nie będzie silnego scoia'tel, ani intrygantki z loży nie powiększą wpływów :D

Ja jeżeli przechodzę Wiedźmina to niemal wyłącznie na wersji pro zakonnej. ;) Neutralna też była ciekawa. Elfiej nigdy nie przeszedłem. Wybieranie opcji zakonnej wiąże się pewnie z tym, że zarówno do Loży, jak i do Scoia'tel czuje wyjątkową niechęć ;) .

Acha a tak w ogóle to zawsze ratowałem Abigail, bo wina mieszkańców wydawała mi się oczywista. Ale czytam ten temat a tu taki zonk przygotowali nam autorzy...

15-09-2009, 20:21
A ja wczoraj kupiłem dopiero Wieśmina i jeszcze w niego nie zagrałem :lol:

Piłsudczyk
15-09-2009, 21:19
A ja wczoraj kupiłem dopiero Wieśmina i jeszcze w niego nie zagrałem :lol:
to graj :!: graj :!: bo warto ;)

16-09-2009, 20:23
Gram, gram i naprawdę warto było jednak kupić ;)

Pampa
17-09-2009, 16:33
Który akt? mi osobiście najbardziej się 3 podoba, najbardziej rozwinięty jest.

Andsztal
17-09-2009, 20:34
Który akt? mi osobiście najbardziej się 3 podoba, najbardziej rozwinięty jest.

Mi najbardziej podobał się II akt. Jednak slumsy i bagna mają ten swój klimacik. Choć III akt też jest w porządku. No i zapomniałem o jednej z największych zalet II aktu. O rozmowach z Talarem :D

Pop517
17-09-2009, 20:46
No i zapomniałem o jednej z największych zalet II aktu. O rozmowach z Talarem :D
to rozmowy są damnie wypasione(powiem żeby nieprzeklinać)gość jest niezły szkoda że po akcie 2 traci znaczenie...
dlamnie najlepszy był 5 rozdział z powodu walk na ulicach starej wyzimy szczegulnie jeśli jesteśmy neutalni ;)

ThorGal77
17-09-2009, 21:36
A ja wam powiem, że dwa razy przeszedłem na wersji pro elfiej ;P zakon mnie odrzuca ;P a neutralności mi się nie chciało.

Raku
18-09-2009, 08:36
a neutralności mi się nie chciało.
Mi neutralność dawała największą frajdę. Pomogła wczuć się w postać wiedźmina, który wszystko robi po swojemu nie przyjmując rozkazów od jakiś śmiesznych frakcji :P Tacy samotnicy są po prostu badass ;)

Volomir
18-09-2009, 10:08
http://www.youtube.com/watch?v=JciyoGmn ... dded#t=322 (http://www.youtube.com/watch?v=JciyoGmnGyo&feature=player_embedded#t=322)

Widzieli?
Fizyka!
Grafika!!
Animacje!!!
Walka!!!!

Ciekawe jak bedzie to wygladalo fabularnie itd. No ale to co dalo sie pokazac na filmiku wyglada niesamowicie! Havoc robi wrazenie;) No i moze to nic odkrywczego ale ten koles z ostatniego filmiku to poprostu Assassyn jest (chyba).

ThorGal77
18-09-2009, 13:18
To jest po prostu genialne ! :mrgreen:

Ronin
18-09-2009, 13:20
http://www.youtube.com/watch?v=JciyoGmn ... dded#t=322
No wygląda to wszystko przecudnie paluszki lizać :D Tylko jestem ciekawy jakie wymagania trzeba będzie spełniać sprzętowo żeby sobie pograć w spokoju. Patrząc po filmikach i rozdzielczości tekstur to chyba spore będą wymagania sprzętowe :roll:

Volomir
18-09-2009, 13:25
No wlasnie, te wymagania... Czy mi sie wydaje, czy im sie tnie jak ten smok wali z powietrza? Wprawdzie CD-Project ma problemy z optymalizacja, ale dba o graczy i czestuje ich takimi patchami, ze pewnie jak nie od razu, to po jakims czasie kazdy sobie bedzie mogl spokojnie pograc;)
A ktos wie z jakiego silnika mo korzytsac Wiedzmin2? Ba Aurora to to na pewnoe juz nie jest (na szczescie;)

Dragonit
18-09-2009, 13:33
Eh uprzedziłeś mnie Volomir ;p Moim zdaniem wygląda fantastycznie. Fajnie pompki robili strażnicy/żołnierze :D Podobają mi się interaktywne wstawki filmowe, ciekawi mnie też jak to będzie z tym smokiem palący miasto.

Ronin
18-09-2009, 13:40
Eh uprzedziłeś mnie Volomir ;p Moim zdaniem wygląda fantastycznie. Fajnie pompki robili strażnicy/żołnierze :D Podobają mi się interaktywne wstawki filmowe, ciekawi mnie też jak to będzie z tym smokiem palący miasto.


A widzieliście jak podczas musztry żołnierzy jeden puścił spektakularnego pawia :lol: Chociażby dla takich smaczków warto mieć tą grę. Jedyne co bym zmienił to Sekwencję walki bo ta z Assassin,a bardziej mi przypadła do gustu.

Wielka szkoda że nie ma dobrej ekranizacji Wiedźmina ta którą zrobili w 2001 roku to po prostu wielkie Gówno. Serial był odrobinę lepszy ale to też nie to co książka. A przecież zamiast jednego filmu mogli zrobić serię 3 części kinowe i wtedy można by przynajmniej wątki jakoś odpowiednio poukładać.

Dragonit
18-09-2009, 14:47
Tego szczegółu akurat nie dojrzałem ;p Fajnie by było, jakby ekranizację nakręcił Jackson :twisted:

kamilcio
18-09-2009, 14:49
Heh, nareszcie kolejna czesc! Myslalem ze juz sie nie doczekam bo ostatnio cos slyszalem o problemach finansowych CDP.
Filmik fajny, zobaczymy jak to wszystko wypadnie w grze no i co z fabulom.
Co do tej ekranizacji Ronin to polakom przy robieniu filmu najwidoczniej braklo kasy. Mysle ze dobrej ekranizacji predzej doczekamy sie od tworcow zagranicznych niz polskich, chociaz tam Sapkowski jest zbyt malo popularny aby liczyc na taka inwestycje. Moze CDP cos zmieni popularyzujac go dobra gra?! :D

Ronin
18-09-2009, 14:58
Moze CDP cos zmieni popularyzujac go dobra gra?! :D

No to już się stało po premierze The Witcher było głośno o CD Project i o polakach. Miejmy nadzieje że Ktoś z USA sięgnie po sagę Sapkowskiego i nakręci wreszcie odpowiedni pełnometrażowy film. Wg mnie Sapkowski może konkurować nawet z Tolkienem i nie jest wcale na przegranej pozycji. :D

kamilcio
18-09-2009, 15:21
Wg mnie Sapkowski może konkurować nawet z Tolkienem i nie jest wcale na przegranej pozycji.
Tez tak mysle, w tworczosci Sapkowsiego nie dosc ze duzo poczucia humoru, to jescze wartka akcja i duzo smaczkow.... a sam Wiedźmin spelnia wszystkie hollywodzkie standardy(jako bohater oczywiscie), nic tylko czekac na pomysl jakiegos dobrego rezysera i nadzianego sponsora, byleby tylko znowu nie zrobili jakiejs nisko budzetowej produkcji!

Raku
18-09-2009, 15:39
Coś czuje, że w nowym Wiedźminie jedyną rzeczą, która mi się nie będzie podobać to fryzura Geralta :lol: Jak na razie wszystko sprawia dobre wrażenie, a szczególnie do gustu przypadły mi interaktywne filmiki w trakcie walki z bossami.

Vasyshq
18-09-2009, 15:49
http://gry.onet.pl/2045414,,Nadchodzi_W ... omosc.html (http://gry.onet.pl/2045414,,Nadchodzi_Wiedzmin_2,wiadomosc.html)

o ja go w pałe... :o czekamy ! "Assassins of Kings, już mamy pewien obraz na fabułę gry. Kto zna zakończenie jedynki, wie o co chodzi ;)

Dagorad
18-09-2009, 17:45
Mój ulubiony akt to IV ale za to że jest odmianą. Gdyby traktować go całkowicie oddzielnie to przegrałby z III.

Jak twórcy potwierdzili jest to filmik który ma już pół roku może więc fryz już zmienili. Szczerze mówiąc przeraziłem się lekko jak zobaczyłem smoka, pierwsza myśl jaka się pojawiła to to że idą w kierunku klasycznego RPG (jakiś smoczek, dobre elfy itd.). Mam nadzieję że teraz Sapkowski bardziej się zaangażował (tłumaczył się ze przy I często nie pomagał bo miał stracha po filmie że znowu jakiś badziew wyjdzie, no ale teraz już ten argument jest nieaktualny). Coś czuję ze dobrze przewidziałem ze zamach nie odbył się tylko na Foltesta, w końcu tytuł jaki i baza z filmiku na to wskazują.

Twórcy potwierdzając że jest to filmik z II, zapewnili że podadzą więcej danych jak oficjalnie potwierdzą ze II powstaje :lol:.

Mógłby ktoś przetłumaczyć co jest w filmiku (nie to co gada gościu)?

kamilcio
18-09-2009, 19:11
No to pięknie, skoro filmik pochodzi z przed pol roku to ciekawa jak bardzo zaawansowene sa obecnie prace nad wiedźminem?!
Widze ze panowie z CDP powaznie podchodza do kolejnej czesci, kawal dobrej roboty! i to jakiej Polskiej!
Czyli z tego co rozumiem to ten zamachowiec z Epilogu to byl zwykly zabojca?
Ciekawe jak rozwina watek z Alvinem?!

Dagorad
18-09-2009, 19:42
Jakby nie patrzeć to zwykły zabójca nie był. W tym filmiku Geralt rzuca tekst w stylu "zabiłem już jednego z twojego rodzaju".

Pampa
18-09-2009, 20:14
Czyli Wiedźmin to na pewno nie był...chyba że...teoretycznie można zabić Berengara...

Obi Wan
18-09-2009, 20:20
A powiedzcie mi tylko, odinstalowałem kiedyś grę a teraz mnie naszło żeby sobie pograć. Zainstalowałem i sprawdziłem aktualizację, są 1.4 i 1.5. Czy były jakieś wcześniej i ewentualnie czy są jakieś problemy z tymi łatkami podczas instalacji? Dzięki za pomoc,pozdrawiam.

18-09-2009, 20:46
A powiedzcie mi tylko, odinstalowałem kiedyś grę a teraz mnie naszło żeby sobie pograć. Zainstalowałem i sprawdziłem aktualizację, są 1.4 i 1.5. Czy były jakieś wcześniej i ewentualnie czy są jakieś problemy z tymi łatkami podczas instalacji? Dzięki za pomoc,pozdrawiam.

Zainstaluj 1.4 i jak będziesz miał wszystko w grze w porządku, to dobrze zastanów się, bo na niektórych konfiguracjach, najnowszy patch, powoduje bzdurne błędy...Ja skończyłem Wiedźmina na wersji 1.4, i jak poczytałem na forum tejże gry, jaki często @#$@ powoduje, to dałem sobie spokój, co nie oznacza że u wszystkich. Zrób sobie kopie gry i spróbuj... ;)

Andsztal
18-09-2009, 21:41
Ach... tylko tyle mogę na razie wykrztusić. Ten filmik udowodnił mi, że Wiedźmin II będzie grą która na pewno znajdzie się na mojej półce i to zaraz koło pierwszej części. Gameplay pokazał, że panowie z CD-project poważnie traktują swoje dzieło i przygotowują jego godną kontynuację. Można się przyczepić, że na tym etapie smok wygląda nieco nienaturalnie ale:
1. Na pewno to poprawią
2. Jest jeszcze fizyka, animacje i filmowe wstawki podczas walk z bossami, które w tym filmiku skutecznie mi to wynagradzają.

Co do wymagań... ja będę miał pretekst do zmiany komputera :D

Dagorad
19-09-2009, 10:29
Czyli Wiedźmin to na pewno nie był...chyba że...teoretycznie można zabić Berengara...

Zasadniczo to mógł być Wiedźmin w sensie człowiek po mutacjach (np. Bracia Więksi to też byli zakonnicy po mutacjach). Myślę że gdyby teraz ktoś stworzył sztucznego człowieka to też byśmy go nie traktowali na równi.

Piłsudczyk
21-09-2009, 07:51
A mnie nieco zastanawia, co Wiedźmin będzie miał zrobić z tym smokiem, bo przecież Geralt smoków nie zabija :P

Kajcio
21-09-2009, 08:28
Może to ten smok z ksiązki...Złoty Smok...tylko się pobrudził ;)

Dagorad
21-09-2009, 09:18
A mnie nieco zastanawia, co Wiedźmin będzie miał zrobić z tym smokiem, bo przecież Geralt smoków nie zabija :P

Ja tam bym wogóle nie parzył fabularnie na to co się dzieje w filmiku, w I też dużo pozmieniali. No ale ten smok był chyba po stronie Geralta, w końcu wróg mojego wroga ..... Oby tylko to był jedyny jakby co smok w końcu według książki malutko ich zostało.

Pampa
21-09-2009, 17:45
O przepraszam w książce ''Drużyna'' Geralta zabija smoka ;D

ThorGal77
23-09-2009, 21:14
Raczej wątpie bo w I była możliwość zabicia go i jeśli ktoś tak zrobił to to sie kupy trzymać nie będzie i troszke śmiesznie wyjdzie ;P Wyjdzie na to, że Berengar jest nieśmiertelny ;P ( a i chyba Berengar ginie tak czy siak w I części )

Kajcio
23-09-2009, 21:25
Owszem Barengar umiera...można go nawet zabić :D jakoż uczyniłem....

Dagorad
24-09-2009, 15:23
Może przeżyć są nawet filmiki na youtube to udowadniające.

ThorGal77
24-09-2009, 16:45
Ale z zalożenia miał zginąć ;P

Pop517
17-10-2009, 12:24
ehm...mam problem ostatnio chciałem sobie znowu pograć w re gierke ale o dziwo wciąż jest na moim komputerze :shock: otuż jak klikam autorun bądź setup włancza mi sie program deinstalacyjny usuwam znowu sie włancza deinstalacji a jak chce usunąć prze "dodaj lub usuń programy"to dzieje sie to samo teraz pytanie jak mam zainstalować? :|

Volomir
17-10-2009, 12:32
Sciagnij program regcleaner i pousuwaj wszystkie wpisy z wiedzminem. Potem mozesz spokojnie instalowac.

Pop517
17-10-2009, 14:42
dzięki volomir jestes wielki

Barsa
13-11-2009, 10:04
Dla mnie to kosmos.... jako zapalony fan gothica nie mogę sie w tym odnalesc, szczególnie chodzi o walke, sorry ale to troche porażka, że nie mozna sobie wyprowadzac ciosów jak się chce i kiedy sie chce tylko klikając na przeciwnika... a może jeszcze nie złapałem jak to sie robi, ale to mnie odrzuciło na początku ;)

Dagorad
13-11-2009, 19:08
Tak to chyba już jest :D . Jak ja zagrałem pierwszy raz w Gothic3 (Wiedźmina już wtedy kilka razy przeszedłem) to nie mogłem przerzucić się ze spokojnego klikania na bezmyślne klikanie ;). Teoretycznie ta się np. unikać ciosów ale jest to pozbawione sensu no ale w końcu to nie za system walki ludzie kochają Gothica albo Wiedźmina :D .

Kubson
13-11-2009, 19:53
Ale z zalożenia miał zginąć ;P

Jeśli pozwalasz mu przeżyć to pomaga ci w walce z Azarem.

Barsa
13-11-2009, 20:15
System walki wole z Gothica, albo lepiej z Risena, bo tu parowanie ma naprawde duzo znaczenie, walka podobała mi sie mimo tego, ze gre przeszedłem jako mag(nie rozwijalem walki)...to co w Wiedzminie, cóz dla mnie krok w tyl.

Szczerze spowiedzialem sie czegos lepszego po Wiedzminie, naczytalem sie troche o tym, widzialem oceny, nawet lepsze od Gothica... ale to chyba tylko za fabule i to, ze to Polska gra... + mi sie podobają dialogi(choc nie do koncao tym za chwile) i jakis taki klimacik.

Minusy w wiedzminie dla kolesia, który "wychował sie" na Gothicu:

1. nie mozna sobie isc pozabijac wilków, pozbierac ziólek itd... no linówka
2. dosyc mały swiat, co nie byloby wadą gdyby nie punkt 1
3. brak klasycznych podskoków i najsmieszniejsze(oraz najtragiczniejsze) wiedzmin porusza sie po jednej plaszczyznie, znaczy moze wejsc po schodach, ale nie moze z nich spasc, nie moze wskoczyc na skrzynke itd ... no ludzie to XXI wiek a tu takie cuda.
4. zamki niby fajnie dopracowane itd ale np. nie wejde sobie w jakos wierze, bo nie mogę(mowie o prologu) itd...
5. troche nuda, ze tak naprawde tylko mieczami walczymy, wiem, że to wymóg jakby fabuły, bo wiedzmin nie strzela z luku itd ale jednak dla mnie to minus....
6. slabo rozbudowana magia, a ja to lubie...
7. brak ogolnej mapy, wczytywanie poszczegolnych terenów, budynków, komnat... niektórzy pisali, że przez to, że Gothic 3 byl na tak wielkiej mapie to sie cielo itd... ja w trójke gralem pol roku po premierze, na kompie co mial procka kreconego na 2.2 ghz(sempron 3000+!), karcie graficnzej gf 5700 LE i 1 gb ramu... gralem prawie na najnizszych detalach, ale mi tam w grach nie o to chodzi, cielo mi sie tylko czasem kiedy pochodznie zapalałem, tak wiec panowie ogolna mapka jednak dla mnie lepsza niz to co w wiedzminie..
8. dialogi... czy nie mogli zrobic tak, jak w gothicu, ze z marszu z kims gadamy, a nie otwiera nam sie jakby filmik... jak w 3 punkcie to XXI wiek...

Będę dalej gral w Wiedzmina, bo fabula naprawde fajna, no i Polska gra, to slychac :)... ale jednak spodziewalem sie czegos lepszego.

Vedymin
15-11-2009, 11:07
No cóż Wiedźmin jest dla mnie najlepszym cRPG jaki kiedykolwiek postał (fakt nie grałem we wszystkie).
Oczywiście ma wiele minusów, ale dzięki genialnej fabule wsiąknąłem w niego na dłuuugo (i jeszcze przeczytałem całą sagę). Przeszedłem go już z 7 razy i zamierzam jeszcze raz Jestem wielkim fanem "Wieśka" (co można łatwo zauważyć choćby po nicku i awatarze :))tak "growego", jak i książkowego

farin
15-11-2009, 12:33
Barsa w swojej ocenie Wiedźmina zapominasz o kilku rzeczach ale to co się rzuca w pierwszej chwili to:
Wiedźmin to nie Gothic i odwrotnie :P

Barsa
15-11-2009, 22:07
Tak, bo seria Gothic(Risen) jest dla mnie wzorem w cRPG...

No pograłem juz wiecej.... jest coraz lepiej, ale jednak niektóre rzeczy rażą, po prostu czasem sie człowiek az dziwi, ze twórcy tej gry nie grali, nie kojarzą rozwiazan z innych gier? Fabuła jest super, polska gra to tez super... ale jednak ehhhh. Mam nadzieje, że bedzie kolejna odsłona Wiedzmina i tam doprowadzą tą gre do porządku.

Janek
15-11-2009, 22:54
Tak, bo seria Gothic(Risen) jest dla mnie wzorem w cRPG...


Gothic wzorem cRPG? :shock:
Chyba pod wzgledem ilosci bugow (vel G3), najgorszego voice-actingu (dowolna czesc), najbardziej dretwych animacji (znow dowolna czesc) ewentualnie najbardziej oklepanej fabuly ("Hello you nameless fella, pls go save the world") ;)
Oczywiscie Gothic to niezla seria i sam z przyjemnoscia przeszedlem wszystkie czesci (lacznie z G4, dla zmylki nazwanym Risen), ale mowienie o nich jako o wzorze cRPG to gruba przesada - troche to wygalda tak jakby PB "chcialo ale nie moglo" ;)
Wiedzmin dla przykladu fabularnie jest o 5 klas lepszy, niemniej trudno sie nie zgodzic, ze ma takze swoje braki.

Volomir
16-11-2009, 08:17
Dorzuce swoje trzy grosze;) Wiedzmina uwazam za jednego z najlepszych cRPG ostatnich lat, ale do rzeczy:


System walki wole z Gothica, albo lepiej z Risena, bo tu parowanie ma naprawde duzo znaczenie, walka podobała mi sie mimo tego, ze gre przeszedłem jako mag(nie rozwijalem walki)...to co w Wiedzminie, cóz dla mnie krok w tyl.

Szczerze spowiedzialem sie czegos lepszego po Wiedzminie, naczytalem sie troche o tym, widzialem oceny, nawet lepsze od Gothica... ale to chyba tylko za fabule i to, ze to Polska gra... + mi sie podobają dialogi(choc nie do koncao tym za chwile) i jakis taki klimacik.

Minusy w wiedzminie dla kolesia, który "wychował sie" na Gothicu:

1. nie mozna sobie isc pozabijac wilków, pozbierac ziólek itd... no linówka
2. dosyc mały swiat, co nie byloby wadą gdyby nie punkt 1
3. brak klasycznych podskoków i najsmieszniejsze(oraz najtragiczniejsze) wiedzmin porusza sie po jednej plaszczyznie, znaczy moze wejsc po schodach, ale nie moze z nich spasc, nie moze wskoczyc na skrzynke itd ... no ludzie to XXI wiek a tu takie cuda.
4. zamki niby fajnie dopracowane itd ale np. nie wejde sobie w jakos wierze, bo nie mogę(mowie o prologu) itd...
5. troche nuda, ze tak naprawde tylko mieczami walczymy, wiem, że to wymóg jakby fabuły, bo wiedzmin nie strzela z luku itd ale jednak dla mnie to minus....
6. slabo rozbudowana magia, a ja to lubie...
7. brak ogolnej mapy, wczytywanie poszczegolnych terenów, budynków, komnat... niektórzy pisali, że przez to, że Gothic 3 byl na tak wielkiej mapie to sie cielo itd... ja w trójke gralem pol roku po premierze, na kompie co mial procka kreconego na 2.2 ghz(sempron 3000+!), karcie graficnzej gf 5700 LE i 1 gb ramu... gralem prawie na najnizszych detalach, ale mi tam w grach nie o to chodzi, cielo mi sie tylko czasem kiedy pochodznie zapalałem, tak wiec panowie ogolna mapka jednak dla mnie lepsza niz to co w wiedzminie..
8. dialogi... czy nie mogli zrobic tak, jak w gothicu, ze z marszu z kims gadamy, a nie otwiera nam sie jakby filmik... jak w 3 punkcie to XXI wiek...

Będę dalej gral w Wiedzmina, bo fabula naprawde fajna, no i Polska gra, to slychac ... ale jednak spodziewalem sie czegos lepszego.

1. No moglo byc lepiej, ale mimo wszystko jakos nie brakowalo mi latania po ogromnym terenie bez ograniczen;)
2. Jest zamkniety, ale czy maly? NIe wydaje mi sie.
3. No tu tez moglo byc lepiej, ale tak jak w punkcie 1 nie za bardzo mi to przeszkadzalo;)
4. No nie mozna wejsc, ale co z tego? Nawet nie zwracalem uwagi na takie pierdoly;)
5. Na poczatku sie tego balem, ale po paru chwilach gralo mi sie znakomicie i tak juz zostalo do konca;)
6. Magia byla swietnie odwzorowana, Wiesiek to nie mag;)
7. Nie przeszkadzalo mi to.
8. Mamy wlasnie XXIw! Dlatego raduje sie ze nie zdecydowali sie na dialogi jak z Gothica, takie przerywniki budowaly klimat, filmowosc i byly na prawde mocnym punktem gry!

Generalnie mysle, ze z Wiedzminem jest taki problem, ze malo tu jest swobody. Na poczatku nie wybieramy plci, rasy, klasy, walczymy tylko mieczami itd. Ale wystarczy sie wczuc w ten swiat i mozemy sie doskonale bawic! Poza tym bardzo podobal mi sie system walki w Wiedzminie;)
Co do ocen to uwazam, ze sa w pelni zasluzone! A Gothic dostawal duzo nizsze noty niz Wiedzmin;) Gothica lubimy tylko my i Niemcy, a Wiedzmina wszyscy:P

Barsa
16-11-2009, 14:23
Który Gothic? Bo kilka gier i dodatków do nich wyszło, jedne lepsze drugie gorsze...


Gothica lubimy tylko my i Niemcy, a Wiedzmina wszyscy:P

Z tego co wiem Gothiców III(nie liczac dodatku) sprzedało sie wiele wiecej niz Wiedzminów.... nie wiem co to ma do rzeczy, ale jak juz kolega o tym wspomiał.

Co do ocen... porównując do G3(czyli gry dla mnie sredniej) Wiedzmin po za naszymi granicami nie wypadl az tak super na tle tej gry, chyba zblizone oceny, a pamietajmy jak na g3 wieszano psy na poczatku, po patchach dopiero bylo spoko.... w Polsce jak w Polsce, jak mozna inaczej oceniac naszą gre.

ps. kolega wyżej... napisalem "dla mnie", mi najbardziej pasuje, a to jest odczucie subiektywne....

ps2. wielbiciele ksiązki nie powinni sie wypowiadac na temat gry :P

Volomir
16-11-2009, 14:34
Który Gothic? Bo kilka gier i dodatków do nich wyszło, jedne lepsze drugie gorsze...

Zeby nie bylo, ja tez jestem fanem Gothica, jako dobrej gry, ale nie cRPG:)
Gothic 1 to mistrzostwo
Gothic 2 to do dobra gra +swietny dodatek
Gothic 3 to srednio/dobra gra;) z dodatkiem w ktorego nie gralem


Z tego co wiem Gothiców III(nie liczac dodatku) sprzedało sie wiele wiecej niz Wiedzminów.... nie wiem co to ma do rzeczy, ale jak juz kolega o tym wspomiał.

Co do ocen... porównując do G3(czyli gry dla mnie sredniej) Wiedzmin po za naszymi granicami nie wypadl az tak super na tle tej gry, chyba zblizone oceny, a pamietajmy jak na g3 wieszano psy na poczatku, po patchach dopiero bylo spoko.... w Polsce jak w Polsce, jak mozna inaczej oceniac naszą gre.

Oceny i nagrody Wiedzmin zbieral nieporownywalnie wieksze;) ale mniejsza o to, costam bylo wspominane o ocenach to nawiazalem. Taki szczegol ale zostawiam to.


ps. kolega wyżej... napisalem "dla mnie", mi najbardziej pasuje, a to jest odczucie subiektywne....

No ja to wiem, ale napisales to na forum, dla ogolu wiec ogol moze sie wypowiedziec;) Szanuje Twoje zdanie, moje jest troche inne i tylko do tego sie odnioslem.

Dagorad
16-11-2009, 16:42
To ze większość woli "rzekomo" blondynki nie znaczy że brunetki nie mają "fanów" albo rude są brzydkie. To samo tyczy się gier jakby ktoś nie zczaił.

Z tego co wiem to Wiedźmin zebrał lepsze oceny od G3. Na rzecz wieśka przemawia fakt że jest to gra jedyna w swoim rodzaju a to G3 jest podobny np. Oblivion. Wiedźmin rożni się od Gothiców pod wieloma względami więc nie da się tych gier porównywać jak np. 2 strzelanek.

Dragonit
16-11-2009, 17:08
Właśnie. Tym bardziej, że mimo wszystko Polska nie jest szczególnie znana na arenie gier komputerowych. Dopiero ostatnio coś rusza, choć opóźnienia w takim Chrome 2 czy Dead Island mnie trochę denerwują. Ale te gry + They + niedawno wyszły Call of Juraez 2 + Warhound + Temptation + za jakiś czas Wiedźmin 2 to nieźle jak na dość krótki okres czasu.

Janek
16-11-2009, 21:06
Co do ocen... porównując do G3(czyli gry dla mnie sredniej) Wiedzmin po za naszymi granicami nie wypadl az tak super na tle tej gry, chyba zblizone oceny, a pamietajmy jak na g3 wieszano psy na poczatku, po patchach dopiero bylo spoko.... w Polsce jak w Polsce, jak mozna inaczej oceniac naszą gre.


Za Metacritics:

Ghotic 3
63/100
Mixed or average reviews
Based on 39 critic reviews

Witcher, The
81/100
Generally favorable reviews
Based on 50 critic reviews

Witcher: Enhanced Edition, The
86/100
Generally favorable reviews
Based on 30 critic reviews

Barsa
16-11-2009, 22:06
Niech trzecia Wiedzmina zbierze takie noty i będzie ok ;) , choc czuje sie zaskoczony, chyba poprostu widzialem tylko czesc z ocen tych gier ...
Kazda kontynuacja gry crpg(w moim odczuciu) jest gorsza, to coś jak z kontynuacja ksiązek, np. trylogia Sapkowskiego o Wojnach Husyckich(czy jak to tam nazwac), albo Trylogia Sienkiewicza.... Chyba po prostu autorom konczy się już "natchnienie". Choc w przypadku Widzmina, to co dla mnie jest jego wadą, czyli " zaszufladkowanie, wyksiązkowanie i wysapkowskowanie go"(ale jest tez zaletą: jezyk, klimat, no za to lubie Sapkowskiego!), moze byc tu zaleta, bo podobnych historii co w jedynce mozna napisac wiele, jezeli autorzy ustrzega się przy tym przed bugami to naprawde kolejne gry będą swietne. W takich grach jak Gothic jest to trudniejsze, ile razy mozna ratowac swiat, ile razy mozna oslabiac bohatera na poczatku gry, w porówaniu do tego co bylo we wczesniejszej odsłonie.... Zmierzch Bogów nie byl dla mnie porażka ze wzgledu na bugi, nie ze wzgledu na to ze hinsusi nie znajacy sie na realiach go robili(choc to byly wazne czynniki), był porażka, bo koles co pokonał śniącego, rozwalil smoki, wysiulal dwa najwieksze bóstwa musial zabijac krowy na zlecienie albo zbierac chleb i zabijac jakiegos "człowieka ptaka".... bohater Myrtany :lol: .
Rozpisalem się, koncząc... "wychowałem sie" na Gothicach i to jest dla mnie wzór, i gra mi najblizsza, wiec porównuje inne do niej, niestety zawsze wypadną slabiej.

ps. Volomir o subiektywnych wrazeniach nie bylo do Ciebie tylko do Janka.

Janek
16-11-2009, 23:15
Niech trzecia Wiedzmina zbierze takie noty i będzie ok ;) , choc czuje sie zaskoczony, chyba poprostu widzialem tylko czesc z ocen tych gier ...


Zmartwie Cie 8-)

Gothic
81/100
Generally favorable reviews
Based on 14 critic reviews

Gothic II
79/100
Generally favorable reviews
Based on 20 critic reviews

Nawet G1 dostal mniej niz Wiedzmin wydanie rozszerzone a tyle samo co wydanie zwyczajne ;) Zreszta nie da sie ukryc, ze pod wieloma wzgledami Wiedzmin byl gra lepsza od dowolnego Gothica, choicaz za cene mniejszej swobody grania.

Niemniej zle by bylo gdyby wszystkie cRPG wygladaly jak Gothic ;)
Tak samo jak zle by bylo gdyby wygladaly jakby wszystkie wygladaly jak Baldur's Gate, Wiedzmin czy Morrowind ;) Dzieki temu, ze jest jak jest kazdy znajdzie cos milego dla siebie :)

voitek
16-11-2009, 23:36
Mnie Wiedzmin wciagnal bez reszty, ze wzgledu na swietna fabule i oczywiscie muzyke :)
Moj ulubiony kawalek http://www.youtube.com/watch?v=Q4yg73uusHo

Fragment od 1:30 mnie powala :) Czesto siedzialem jak idiota gapiac sie w menu zeby tylko to uslyszec :P

Muzyka naprawde potrafi wprowadzic napiecie w walce w tej grze :) http://www.youtube.com/watch?v=LfDih4Wa ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=LfDih4Wa--U&feature=related)

Barsa
17-11-2009, 09:43
Janek czym mnie martwisz? Jedynki maja taką sama ocene... edycja rozszerzona to inna bajka, ja to bym okreslił jako spaczowaną gre z dodatkami(widzialem jakies nowe przygody i edytor), wiec skoro podstawa miała 81/100 to ile ma miec spaczowana gra? Nawet Empire jakby byl oceniany po 1.5 dostalby na tym forum o wiele lepsze oceny od tego co mielismy przy premierze(pewnie z G3 byloby to samo).

Pewnie, ze zle by bylo gdyby gry byly do siebie podobne... ale dla mnie Gothic jest najlepszy i ciesze się, ze będą go robic teraz na dwa fronty(Risen i G) ;)

No Voitek ma racje, muzyczka jest super...


ps. zreszto te oceny.... jakie oceny mialo ETW? :lol: 90/100 ?? :lol: :lol: :lol:

Dagorad
17-11-2009, 16:39
http://www.cdaction.pl/news-9942/nowy-g ... ina-2.html (http://www.cdaction.pl/news-9942/nowy-gameplay-z-wiedzmina-2.html) dopiero mi się ładuje a już tu zamieszczam linka :D .

farin
17-11-2009, 17:38
Barsa, a jak według ciebie wypada Gothic w porównaniu do Baldurs Gate ? Albo IceWind Dale ?

Volomir
17-11-2009, 17:50
A co to ma do rzeczy?

Barsa
17-11-2009, 18:41
Farin wydawało mi się, że to temat o Wiedzminie....takze nie zaczne offtopu.

Ciekawe video... no teraz nie czekam tylko na Arcanie ale i na Wiedzmina II ;)

Dagorad
17-11-2009, 19:52
A mnie dla odmiany ta bestia (nic takiego w sadze nie było a prędzej jeszcze smoka pokazywali :( ) i ogólnie walka mocno podłamała.

Barsa
17-11-2009, 21:18
Hmmm chyba nie o to chodzi zeby wszystko było jak w ksiązce?

Volomir
17-11-2009, 21:48
Mam kisiel w majtkach :mrgreen: Pare drobnych bledow jest: kolizje z postaciami i ogolny chaos NPC podczas chodzenia. No ale to bardzo wczesna wersja Alfa wiec wierze, ze to naprawia. Walka wyglada swietnie, dynamicznie, a sekwencja walki z potworem zapiera dech w piersiach.
Co do sceptykow to tez nie rozumiem argumentów, ze niby takiego potwora nie bylo... No straszne, na prawde;) jakos mi to nie przeszkadza. Kucyk? Jak dla mnie jest swietny;) Podobaja mi sie takie fryzurki. Smok u Sapkowskiegio sie pojawia wiec spoko (nie pamietam czy ostatni czy nie, ale tez mi nie przeszkadza).
Na pewno zapowiada sie bardzo efektowna gra, mam nadzieje, ze w sferze fabularnej rowniez bedzie trzymac wysoki poziom!

Vedymin
18-11-2009, 12:33
A tu jeszcze informacje z konferencjihttp://www.cdaction.pl/news-9946/po-konferencji-cd-projektu-wiedzmin-2-to-nasz-priorytet-they-zawieszone.html

Dagorad
18-11-2009, 13:21
Mam kisiel w majtkach :mrgreen: Pare drobnych bledow jest: kolizje z postaciami i ogolny chaos NPC podczas chodzenia. No ale to bardzo wczesna wersja Alfa wiec wierze, ze to naprawia. Walka wyglada swietnie, dynamicznie, a sekwencja walki z potworem zapiera dech w piersiach.
Co do sceptykow to tez nie rozumiem argumentów, ze niby takiego potwora nie bylo... No straszne, na prawde;) jakos mi to nie przeszkadza. Kucyk? Jak dla mnie jest swietny;) Podobaja mi sie takie fryzurki. Smok u Sapkowskiegio sie pojawia wiec spoko (nie pamietam czy ostatni czy nie, ale tez mi nie przeszkadza).
Na pewno zapowiada sie bardzo efektowna gra, mam nadzieje, ze w sferze fabularnej rowniez bedzie trzymac wysoki poziom!

Aż taka bardzo wczesna już nie jest. A za to mi przeszkadza bo psuje to według mnie trochę klimat, a bestia wygląda dziwnie i dziwnie walczy. Walka wygląda dynamicznie :shock: ? Jak dla mnie to jest to straszne łatwe powtarzanie tej samej sekwencji z jeszcze głupimi przerywnika filowymi a bestia jest całkiem bezradna i ma tylko 2 ataki. Niechęć to umieszczania smoka i innych przepakowanych bestii wynika ze strachu ze zrobią z tego grę typu "idź i zatłucz smoka" a w książce nawet wampir był śmiertelnie groźnym przeciwnikiem.

Volomir
18-11-2009, 15:17
Aż taka bardzo wczesna już nie jest. A za to mi przeszkadza bo psuje to według mnie trochę klimat, a bestia wygląda dziwnie i dziwnie walczy. Walka wygląda dynamicznie ? Jak dla mnie to jest to straszne łatwe powtarzanie tej samej sekwencji z jeszcze głupimi przerywnika filowymi a bestia jest całkiem bezradna i ma tylko 2 ataki. Niechęć to umieszczania smoka i innych przepakowanych bestii wynika ze strachu ze zrobią z tego grę typu "idź i zatłucz smoka" a w książce nawet wampir był śmiertelnie groźnym przeciwnikiem.

Alpha zawsze jest wczesna;) Zreszta niedawno szukano wydawcy itd. Takze jest to dosc uboga wersja. Czeka nas pewnie jeszcze jakies 2 lata (wiem co pisze cd projekt, ale wiadomo jak to z terminami jest). Wydaje mi sie ze tu nawet chodzi bardziej o pokazanie silnika gry niz samej gry. Walki bardzo mi sie podobaja, sa dynamiczne, proste w obsludze ale dajace tez duzo radosci. Poza tym nie wiadomo czy ze smokiem mielibysmy sie bic? Bestia, ktora skojarzyla mi sie przez te macki z tym potworkiem zyjacym na smietniskach. MI sie podaba, swietnie wyglada i walka wyglada rowniez efektownie;) Poza tym troche wyluzuj, bo ogladamy jakis lipny filmik z kamerki. Inna sprawa, ze prawie nic nie wiadomo co bedzie Wiedzmin 2 w sobie zawierac. Maja jeszcze duzo czasu.

ThorGal77
18-11-2009, 21:01
Volomir chodziło Ci chyba o Zeugla ;) tyle, że on był chyba do jakichś 3m maksymalnie a to coś na filmiku to jak USS Nimitz wygląda ; P
Jednak mi zupełnie nie przeszkadza coś takiego w Wiedźminie 2 choć mało prawdopodobne, że sam wiedźmin ubije taką górę mięcha.

Dragonit
18-11-2009, 22:53
Ambicje twórców niezłe. Szkoda, że They idzie w odstawkę, ale silnik ma nowoczesny i jest już w dużej mierze ukończony, więc faktycznie lepiej by rzucili się wszyscy na Wieśka 2 i go dopieścili, a fps'a dokończą zaraz po zabójcy królów. Trailer obejrzałem, odczucia podobne jak u Volomira.

Ronin
19-11-2009, 13:45
Po prostu nie można się już doczekać na to cudeńko mniam ;)

Dagorad
19-11-2009, 15:10
No to wychodzi że jako jedynemu na świecie mi się trailer nie podobał :lol: . Volomir jestem bardzo wyluzowany kiedy słyszę o tej grze ale tego monstrualnego (większej bestii w żadnej grze nie widziałem) słabiaka którego łatwo jak widać rozwalić nie zniosę :D (no ale możliwe że go wcale w grze nie będzie albo chociaż na sam koniec go zepchną, w jedynce też w końcu sporo bestii na końcu "upchali"). A te filmiki QTE (chyba tak to się pisze) spierdoliły już wiele gier.

farin
19-11-2009, 17:13
A co to ma do rzeczy?
Jestem ciekawy jego opini. Stwierdził, że się wychował na Gothicu. Ja w to nie grałem. Za to dużo grałem w BG itp. Więc jestem ciekaw jakie tutaj nastąpią rozbieżności w ocenie.
Jeśli szukałeś ukrytego motywu to nie ten adres :P


Codo filmiku się nie wypowiadam, bo jakość można między pośladki wbić, a i w sumie już więcej wiem odnosnie wiedźmina z tego materiału co wyciekł niż z tej pokazówki :P

Haller
02-12-2009, 20:39
Mam takie pytanko:
Da się trzymac jednocześnie pochodnię i miecz? Bo widziałem że niektórzy tak maą, np ten Zygfryd w kanałach. Jeśli tak to nie obraże się jeśli ktoś powie :D

ThorGal77
04-12-2009, 00:46
Mam takie pytanko:
Da się trzymac jednocześnie pochodnię i miecz? Bo widziałem że niektórzy tak maą, np ten Zygfryd w kanałach. Jeśli tak to nie obraże się jeśli ktoś powie :D

Nie, nie da się. Zresztą po co ;) wiedźmin świetnie sobie radzi z samym mieczem, a w ciemnych miejscach wystarczy wypić eliksir Kot ;), ale zawsze jeśli ci szkoda czasu na przygotowanie eliksiru możesz walczyć samą pochodnią zamiast mieczem ;P

Haller
04-12-2009, 22:42
Mam jeszcze jedno pytanie:
W II Rozdziale, jak ubic te stwory na wyspie wywern? No jak sama nazwa wskazuje są to wywerny :D
Jaki sposób jest najlepszy do ubicia ich?
Stalowym i sprebnym próbuje i nic. Znak Ingi coś tam daje, ale ich jest tyle i wszystkie się na ciebie rzucają...
Potrzebna mi wolna wyspa, bo tam lezą te zwłoki i list dotyczący o niewinności lub winności kupca Leuvandeera czy jakoś tam...
Był bym wdzięczny za pomoc :D

Janek
04-12-2009, 22:52
Wyverny da sie wyciagac po 1-2 jesli troche pokombinujesz. Poza tym jezeli zainwestowales w styl grupowy to staraj sie walczyc z 3 przeciwnikami lub wiecej - wtedy o ile pamietam masz dodatkowe szanse na ich ogluszenie w stylu grupowym.

Haller
06-12-2009, 20:09
Dzięki Janek ;)

Hmm do kogo lepiej oddac Alvina? Do Shani czy Triss?
Będzie to miało wpływ na fabułe gry i inne aspekty? Trudnośc?
Bo nie wiem komu oddac :P

Janek
06-12-2009, 20:47
To tylko wybor fabularny - na trudnosc wplywu nie ma.

Dagorad
07-12-2009, 14:54
Oddaj tej której chcesz a jak nie możesz się zdecydować to się zastanów kto lepiej zajmie się magicznym dzieckiem które może łatwo wybuchnąć ;) .

Mefisto7
09-12-2009, 20:38
Bardzo fajny element gry :lol: :lol: , jak i to "przyjęcie"- taka odskocznia fajna. Zresztą uwielbiam całą grę jak i jeszcze bardziej książkę .
Filmik rzeczywiście średniawy,ale jeszcze duzo czasu. Niestety chyba nie kupię, bo za słabego kompa mam. Assasin's Creed 1 na full wszystkie detale to maks mozliwości (że się nie tnie)no i CoD MW2 też na full, ale no już z takim Empire to problem dać cokolwiek na high bo tnie niemiłosiernie, a bez high to jest masakra dla oczu. A jak Wiedźmin 2 wyjdzie "za 100lat" to będzie nowy engine i lipa :(

Haller
13-12-2009, 21:34
Hej, koniec III rozdziału jest nie do przejścia :(
Walcza tam ze mną 3 potężne kikimory i Magister
Jest jakichś łatwy sposób zeby to przejśc?
Bic pierw magistra czy kikimory?
Był bym wdzięczny za odpowiedź ;)

Barsa
16-12-2009, 16:57
Hmmmm ja tam od pocżatku głownie rozwijałem magie, szczególnie te temat z ogniem, puszczyk w dziuba i rozwala sie all + rozwiniety styl grupowy... od 4 rozdziału wzielem sie mocniej za style silne.

Pampa
19-12-2009, 10:05
ja tam zawsze inwestowałem najpierw we wszelkie księgi a później już jest zabawa :D

Haller
24-12-2009, 10:43
Własnie zakończyłem główną kampanię w Wiedźminie i musze powiedziec że lepszej tego typu gry nie widziałem :D Czekam teraz na drógą częśc :D:D

No i mam problem:

Mam edycję rozszerzoną wiec chciałem pograc w te dodatkowe kampanie, ale jest jakiś błąd:
Nie ma głosu postaci :? otwierają gęby ale nic nie mówią ;(
Wie ktoś dlaczego?

Vedymin
24-12-2009, 10:50
To normalne, w przygodach stworzonych przez fanów nie ma podkładanych głosów. Są one jedynie w dwóch misjach wydanych przez CDPR (Cena Neutralności, Efekt Uboczny)

Mefisto7
24-12-2009, 13:10
Właśnie szkoda, bo ten ślub na przykład jest bardzo jajcarski i fajnie by było usłyszeć dubbing. :(

Vedymin
24-12-2009, 13:40
Rzeczywiście, "Wesele" to chyba najśmieszniejsza przygoda w jaką grałem :)
No ale wiadomo, że do fanowskich przygód twórcy nie zatrudnią wszystkich aktorów do podkładania głosu

Haller
24-12-2009, 16:00
Sami by mogli :D

I tak jak czyta się to można samemu sobie głos dawac :D :D :D

Argaleb
26-12-2009, 22:55
Może się wstydzą? A co do Wiedźmina to Polacy stworzyli ładną i składną grę. Zamknięta całość i dobra, mocna produkcja. Nie było tam jakiś specjalnych bugów czy niedomówień. Poza tym fajny wątek z tym śledztwem w Wyzimie i zaskoczenie tym IV rozdziałem. A jeżeli chodzi o walkę z magistrem to na początku lepiej kikimory bić żeby potem nie przeszkadzały. Ogólnie w grze podobały mi się te filozoficzne monologi, takie moje klimaty:D

Pop517
27-12-2009, 08:06
A jeżeli chodzi o walkę z magistrem to na początku lepiej kikimory bić żeby potem nie przeszkadzały
a poco wystarczy dobre pare ciosów i ignii(czy cuś) a magister gryzie ziemie i z resztą nietrzeba walczyć :D

Krzyzak
29-12-2009, 11:17
Ja tam Magistra zawsze do takiej groty zaprowadzałem, kikimory AArdem wywalałem bo potem tam nie wlaziły :roll: No i trochę Magistra pociachałem i było po nim :D Bardziej się natrudziłem uciec przed tą królową Kikimor niż samym zabiciem Magistra :D

Haller
20-01-2010, 21:09
Jest może jakiś sposób na ubicie Łowcy głów? :?
Paruje moje każde ciosy, a on jak udeży to zabiera całą energie.
Litości ja mam 10 lvl dopiero, nie dam mu rady xD
A płacic nie mam zamiaru :D chodzi mi jak go ubic :)

Vedymin
21-01-2010, 12:54
Prosta odpowiedź: nie da się. Normalnie. Jedyny sposób, to wejście na bagna i zabicie go sposobem z pylonami, tak jak golema. Niestety, nawet jak go zabijesz, to niedługo spotkasz następnego, więc....

Haller
21-01-2010, 15:43
Więc nie warto :D
No nic, zapłaciłem gnojowi niech się odczepi xD
Dzięki za odpowiedź ;)

Andsztal
21-01-2010, 20:20
Panowie a ja mam problem. Kupiłem nowy komputer zainstalowałem Wiedźmina i chce grać ale gdy już rozpocznę nową rozgrywkę to zaczynają mi na ekranie migać łączące się z postaciami paski (kolor zależy od tego jakiego koloru jest ubranie postaci).
Konfiguracja mojego komputera to: Athlon 2 dwurdzeniowy 3Ghz na rdzeń, Radeon 5750 1GB i 4GB RAMu.
Miał ktoś coś takiego? Z góry dziękuję za pomoc.

Janek
21-01-2010, 20:44
Proponuje na forum wiedzmina napisac - tam jest dzial helpowy. Tak na moje to cos ze sterownikami.

Haller
22-01-2010, 09:23
Panowie a ja mam problem. Kupiłem nowy komputer zainstalowałem Wiedźmina i chce grać ale gdy już rozpocznę nową rozgrywkę to zaczynają mi na ekranie migać łączące się z postaciami paski (kolor zależy od tego jakiego koloru jest ubranie postaci).
Konfiguracja mojego komputera to: Athlon 2 dwurdzeniowy 3Ghz na rdzeń, Radeon 5750 1GB i 4GB RAMu.
Miał ktoś coś takiego? Z góry dziękuję za pomoc.


Ja mam czasem to samo ;)
Przyzwyczaiłem się :D
Ale zawsze tak jest? U każdej postaci?
Bo ja jak mam, to żadko i tylko u jednej osoby ;D

Andsztal
22-01-2010, 09:49
Ładuje mi się dziedziniec Kaer Morhen i od razu wyskakują te paski. Do każdej osoby.

Volomir
24-03-2010, 10:10
Widzieliscie nowy trailer Wiedzmina2?

http://www.gametrailers.com/video/exclu ... cher/63501 (http://www.gametrailers.com/video/exclusive-debut-the-witcher/63501)

Ja mam mieszane uczucia... Wsyzsko jets za barzo hmm komiksowe:/ Wiedzmin mial bardzo poważny sposob przedstawiania świata, od postac, przez potwory, nawet wodotryski! A tutaj to mi wyglada jak dojrzalszy Warcraft:/ No i ta twarz Wieska! Kurde ten poprzedni trailer byl swietny, a tutaj? Niepodoba misie to wszystko:/

voitek
24-03-2010, 10:57
Poprzedni trailer? A jaki to, bo z tego co wiem to jest pierwszy

Volomir
24-03-2010, 11:25
Chodzi mi o ten pierwszy filmik, ktory "wyciekl" do sieci;) To tez byl trailer.

Vedymin
24-03-2010, 14:12
Był nawet drugi wyciek z Rosji, ale o tym mało kto wie :)
Mnie tam się większość tego co jest w trailerze podoba, może trochę mniej twarz Geralta, ale CDPR zapewnia, że nad tym (i innymi rzeczami) będą jeszcze pracować. TO nawet nie jest bet, tylko wciąż alfa, ukończona podobno w 60%. Myślę, że drugi wiedźmin zdeklasuje wszystkie inne RPGi jakie powstały i jakie powstaną, ma przynajmniej na to ogromną szansę :)

Volomir
24-03-2010, 14:32
Myślę, że drugi wiedźmin zdeklasuje wszystkie inne RPGi jakie powstały i jakie powstaną, ma przynajmniej na to ogromną szansę

Zdeklasowac BG to moze tylko pewna gra z 3 w tytule;)
Zobaczaymy co z tego Wiedzmina bedzie, jedynka byla swietna, niech tylko ulepsza pre rzeczy i powinno byc dobrze.

Mefisto7
24-03-2010, 16:34
Nie mogę się doczekać, co też nowego ujrzymy.
Powiem jedno co do filmiku: Anglicy mają beznadziejnego lektora na Geralta :D zresztą reszta też nie brzmi mi najlepiej. Nasz dubbing i slang/klimat z powieści Sapka jest nie do przebicia i żaden dubbing obcojęzyczny nie może się z nami równać. MOżę najwyżej lizać buty.

Haller
25-03-2010, 11:46
Mam takie pytanko: pierwszy raz gre ukończyłem na patchu 1.4 Czy warto jest grac na tym 1.5? Bo z tego co czytałem nie wiele dodaje. Mozliwośc granie bez płyty i te poboczne misje robione przez fanów. Ale ja na wersji 1.4 mam wszsytko to samo...

Vedymin
25-03-2010, 14:38
Wiesz co? Jak dla mnie nie warto, po instalacji 1.5 zaczęły się drobne problemy z dźwiękiem w intrze (dźwięk w stosunku do obrazu od pewnego momentu zaczyna się spóźniać o 0.5 sekundy), ale w sumie nie każdemu musi się taki błąd przytrafić, może ten patch coś poprawia, w każdym razie ja niczego takiego nie stwierdziłem, mimo to decyzja należy do Ciebie, może będziesz zadowolony.

kretu19955
16-04-2010, 13:12
Mogę tą grę pożyczyć od kumpla. Warto czy nie?

voitek
16-04-2010, 13:51
Warto, warto :) Jesli kumpel ma jeszcze stara edycje to lepiej sciagnij pliki do edycji rozszerzonej, bardzo duzo poprawia

buras
26-04-2010, 16:03
A ja mam takie pytanie- w kazdym akcie zadanie "zlecenia" trzeba aktywowac poprzez wzięcie i przeczytanie odpowiedniego ogłoszenia. Gdzie znajduje się tablica z ogłoszeniami w V akcie, bo nalatałem się już zdrowo i nie mofe jej znaleźć :?

Pop517
26-04-2010, 16:30
przed przednim wejsciem do szpitala w starej wyzimie

buras
26-04-2010, 17:02
Dziekuję bardzo :)

kretu19955
27-04-2010, 12:25
Przeszedłem przed chwilą i chyba przejdę raz jeszcze. Tym razem tylko postaram się zdobyć zbroję Kruka.

Pop517
27-04-2010, 12:29
najlepiej przechodź wszystko zlecenia misje poboczne daje to wiecęj czasu grania i jest git :D ja mialem neutralna zbroje bo wziolem neutralnosc tylko dla zbrori hehe jakos elficka mi nie odpowiadala:)

Hetman
07-05-2010, 17:58
A ja wam powiem, że jak kupiłem Wieśmina to wiązałem większe nadzieje na fajną zabawę a tu tak wiało nudą, że w połowie 2 aktu wolałem wrócić do Obliviona.

Haller
07-05-2010, 19:53
Czy to normalne, że na patchu 1.5 gra wywala na pulpit co jakiś czas? Nie grałem na poprzednich wersjach, ale to denerwujące, że człowiek nie wie kiedy go wyrzuci. Jeśli to nie jest normalne to jaka może być przyczyna? Kiedyś wyskoczyło mi, że sterownik ekranu przestał działać. Czy to też może mieć na to wpływ?


Ja nie grałem nigdy na patch 1.5 i nie miałem żadnych problemów z takim czymś :)

Vedymin
07-05-2010, 20:03
Ja akurat mam 1.5 i są niewielkie problemy, których nie było, gdy miałem 1.4 np. w intrze, dźwięk lekko rozjeżdża się względem obrazu, czy odgłosy gwaru miasta w budynkach, ale żadnych crashy z powodu tej łatki nie uświadczyłem. Najlepiej zrobisz kasując grę i instalując ją do Edycji Rozszerzonej.

Haller
07-05-2010, 20:10
Bo mnie się zdaje że edycja rozszerzona ma ten patch 1.5 w postaci 1.4 :D
Niby pisze że 1.5 dodaje nowe misje dodatkowe, ale ja ich już mam na 1.4 :)

Vedymin
07-05-2010, 21:05
1.5 ma niby coś tam poprawiać z EAXem oraz wprowadza 5 przygód fanowskich, które można spokojnie ściągnąć osobno, więc jeśli ktoś nie ma żadnych problemów z grą, to niech lepiej nie aktualizuje, bo się one pojawią :)

Grogmir
26-05-2010, 21:08
Mam pytanie, bo będę instalował na świeżo premierową edycję Wiedźmina, czyli jeszcze bez żadnych patchy, a nie jestem kompletnie w temacie, więc: aktualizacja uruchomi się samoczynnie, albo instalator ją zaproponuje? Co to jest ta Edycja Rozszerzona, i gdzie można ją ściągnąć? Pozdrawiam ;)

Haller
27-05-2010, 05:27
Edycja rozszerzona nie jest do ściagnięcia a do kupna :)
Wprowadza wiele poprawek, np:



- nowe animacje Geralta w scenach dialogowych,
- poprawiona mimika twarzy,
- poprawiony mechanizm walki,
- przyspieszony czas ładowania o 80%,
- nowa torba na składniki chemiczne - nowy inwentarz,
- włączanie/wyłączanie opcji autosave,


W pakiecie dostępne są materiały dodatkowe a w nich:
- narzędzie to tworzenia własnych przygód,
- dwie zupełnie nowe przygody,


Jesli chodzi o patche, to musisz je sam ściagac i instalowac, ale ja polecam edycję rozszerzoną, ponieważ żadnych patchy ściągac nie musisz ;)

Vedymin
27-05-2010, 15:38
Edycja rozszerzona nie jest do ściagnięcia a do kupna :)
Mylisz się, można ściągnąć legalnie, link jest gdzieś na oficjalnej stronie gry

Haller
27-05-2010, 19:27
A to pardą, nie miałem pojęcia :)

Grogmir
31-05-2010, 15:59
Już spoko, wszystko zainstalowane i gram ;) Kiedy zdobywa się srebrny miecz?

Vedymin
31-05-2010, 16:23
Na początku II aktu, gdy... no może nie będę Ci psuł zabawy, ale na samym początku ;)

Radowid Srogi
03-07-2010, 07:51
Tylu fanów wiedźmina a żaden moder się nie zainteresował. Ciekawe kiedy ktoś zrobi Wiedźmin total war ;) .

Mefisto7
03-07-2010, 08:29
hehe, no Nilfgard, Redania, Temeria, Keadwen, Lyria, Aedirn, rozwijający się Kovir, Cintra i wiele innych krajów...może jeszcze te które stały się prowincjami nilfgardzkimi,hmmm Zagrałbym chętnie. Krasnoludów by się z TA wzięło, elfów trza by przemodelować.

Radowid Srogi
03-07-2010, 10:38
Moim zdaniem jeśli by już by takiego moda zrobili to powinien być tuż po wielkiej wojnie, najlepiej w momencie osiągnięcia pełnoletności przez Radowida V Srogiego. Wtedy Cintra musiała by odpaść, ale można by było wprowadzić Dol Blathanna jako państwo elfów. Co do krasnoludów to trzeba by było od nowa robić jak wszystkie frakcje ponieważ za równo w sadze jak i w grze krasnale ma ją krótkie brody i włosy, poza tym uzbrojenie się nie zgadza.

Mefisto7
03-07-2010, 11:30
Co racja to racja, różnią się od Tolkienowskich.

Krzyzak
03-07-2010, 14:04
Krótko mówiąc, żeby wykonać takiego moda potrzeba, by było dużo osób, a przede wszystkim chęci . I zapewne zanim byśmy się doczekali tego moda, to minęło by dużo czasu, a jeśli już to ludzi wytykali, by błędy i prosili o patche ...

Radowid Srogi
03-07-2010, 14:48
Jednak gdyby ktoś zainteresował się tym pomysłem mogę pomóc.

Krzyzak
04-07-2010, 05:03
To może teraz ja wylecę z jakimś nowoczesnym pytaniem :D Macie jakąś swoją ulubioną postać, historię ( czyli zadanie :D ) ? Co do postaci to oprócz Geralta, oczywiście bo spodziewam się, że dla większości to on jest najlepszą postacią :P
Mi oprócz tego pana wyżej przypadł bardzo do gustu pełen tajemniczości na początku kiedy jeszcze nie wiemy kim tak naprawdę jest Jakub de Aldersberg . No i oprócz tego Talar z tymi swoimi tekstami :D

Radowid Srogi
04-07-2010, 07:41
Talar to chyba każdemu przypadł do gustu ;) . A ja polubiłem Jaskra, Zoltana, Shani i Yaevina.

Krzyzak
04-07-2010, 08:50
Ja z 'bohaterów dziewczyn' to zdecydowanie Triss :D Za tą jej magię xd . Shani jakoś mi nie przypadła do gustu :P

Pampa
04-07-2010, 08:57
Shani cholerna sztywniara, Najlepszy był nic nie mówiący rycerz na tej imprezie :lol:

Vedymin
04-07-2010, 10:42
Zygfryd, sympatyczny i mądry rycerz wyróżniający się spośród tej zgrai fanatyków, no i oczywiście piękna Triss :)

Krzyzak
04-07-2010, 21:23
Może się czepiam szczegółów ale Zygfryd również zapatrzony był w Aldersberga jak cały Zakon i wierzył, że to co robią jest słuszne :P

Vedymin
05-07-2010, 13:08
Tak, ale Zygfryd w jednym z wyborów staje po naszej stronie przeciw Wielkiemu Mistrzowi, poza tym nawet będąc zakonnikiem, był bardzo tolerancyjny dla innych.

Radowid Srogi
05-07-2010, 13:18
Tak, ale Zygfryd w jednym z wyborów staje po naszej stronie przeciw Wielkiemu Mistrzowi, poza tym nawet będąc zakonnikiem, był bardzo tolerancyjny dla innych.
Rzeczywiście. Uwaga! Cytuję "Albo my albo oni" jedna z kwestii Zygfryda w Banku ;) .

Vedymin
05-07-2010, 14:01
Fajnie nie wiem czemu to miało służyć, ale Scoia'tael to zwykła banda terrorystów więc nie dziwnego, że Zygfryd ich nienawidził bo pod przykrywką walki o wolność robili takie rzeczy, że szkoda gadać (uwięzienie ludzi w krypcie na ten przykład).

Radowid Srogi
05-07-2010, 19:33
Fajnie nie wiem czemu to miało służyć, ale Scoia'tael to zwykła banda terrorystów więc nie dziwnego, że Zygfryd ich nienawidził bo pod przykrywką walki o wolność robili takie rzeczy, że szkoda gadać (uwięzienie ludzi w krypcie na ten przykład).
Tyle że oni naprawde walczyli o wolność! Ci co uwięzili ludzi w krypcie niewiele różnią się od zakonników którzy w 5 rozdziale zaczęli mordować kobiety i dzieci!

Vedymin
05-07-2010, 21:09
Ano widzisz, ci co uwięzili ludzi w krypcie, byli tacy sami jak ci zakonnicy mordujący, a Elfy z IV aktu, można porównać do Zygfryda tzn. nie byli do końca dobrzy (zresztą chyba nie ma do końca jednoznacznie dobrej postaci w Wiedźminie i za to go lubię :)), ale ogólnie na plus.

Dagorad
06-07-2010, 12:41
W grze popsuli Scoiatael w książce byli bardziej bezwzględni zwłaszcza Yaevin no i nie było z nimi krasnoludów.

Vedymin
06-07-2010, 13:36
Krasnoludy były i w sadze, i w grze, podczas podróży Geralta przez Kaedwen razem z Yarpenem i jego ludźmi zostali zaatakowani przez Scoia'tael. W ich szeregach były krasnoludy ze związanymi brodami, przez co jeden z kolegów Zigrina zginął, bo się zawahał podczas cięcia.

Dagorad
06-07-2010, 13:45
Następnie krasnoludy odłączyły od Scoia'tael, poza tym nigdy wszystkie krasnoludy nie popierały tej organizacji ani nie lubiły elfów. Krasnoludy miały prawo traktować elfów jak elfy ludzi poza tym krasnoludy zaczynały żyć w pokoju z ludźmi do czasu aż elfy nie zaczęły swojej partyzantki.

Krzyzak
06-07-2010, 16:33
No i to widać czasami w grze . Bo np, taki Vivaldi mimo, że wspomaga pieniężnie Wiewiórki to niezbyt popiera ich działania, podobnie jak krasnoludzki kowal z I aktu :D Tylko, że tego tak w pełni nie widać bo oni mieszają nieco . Mówią, że popierają i nie popierają zarazem ( oczywiście nie mówią tego wprost ale można się domyślić ;) )

Radowid Srogi
06-07-2010, 18:32
Vivaldi nie wspiera wiewiórek. Bo po pierwsze jest bankrutem, a po drugie mówi nam, że nawet gdyby miał [pieniądze] to i tak by nie dał.

Krzyzak
21-07-2010, 08:59
Ale tak czy siak ma jakieś kontakty ze Scoiat`ael ( czy jak to się pisze ;) ). I podejrzewam, że stanął by w obronie nieludzi gdyby musiał ...

MaciekSoad
22-07-2010, 14:50
witam. postanowiłem sobie zagrac ponownie w wiedźmina i po zainstalowaniu gry (rozszerzona edycja orginal) i przy probie odpalenia wyskakuje mi komunikad zebym wlozyl plyte do napedu ;/
powodem moze byc to ze mam wirtualne napedy zamontowane ?

Krzyzak
28-07-2010, 09:18
Spróbuj inne płyty powkładać i takie rzeczy różne porobić . To może być wina napędu, u mnie jak tak było w innych grach i wymieniłem napęd to problem zniknął ;) Co do wirtualnego napędu, to być może tak. Odinstaluj go i w razie czego zainstaluj ponownie :P

voitek
28-07-2010, 09:20
Spatchuj gre, po ktorymstam patchu plyta przestala byc wymagana

Vedymin
28-07-2010, 10:14
Najnowszy jest patch 1.5 i to on usuwa DRM

MaciekSoad
29-07-2010, 11:55
oprocz patcha 1.4 i 1.5 sa jakis inne ? bo nie moge znalesc

Vedymin
29-07-2010, 15:28
Nie ma

MaciekSoad
29-07-2010, 17:01
dzieki :)

lofdi
01-09-2010, 14:34
Nie wiem czy czytaliście o tym i widzieliście co pokazali CD Projekt Red na Gamescomie. Zapowiada się bardzo ciekawie. Skradanie i spora nieliniowość - I like!

Tutaj artykuł GOL'a na ten temat http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=6801&STR=2

Vedymin
01-09-2010, 15:12
Jeśli już o tym mowa....

Screeny
http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/by ... hot-36.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/by6440_The-Witcher-2-Screenshot-36.jpg)
http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/sm ... hot-37.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/sm3221_The-Witcher-2-Screenshot-37.jpg)
http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/hs ... hot-38.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/hs9069_The-Witcher-2-Screenshot-38.jpg)
http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/pk ... hot-39.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/pk6595_The-Witcher-2-Screenshot-39.jpg)
http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/mh ... hot-40.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/mh3881_The-Witcher-2-Screenshot-40.jpg)
http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/xy ... hot-41.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/xy203_The-Witcher-2-Screenshot-41.jpg)
http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/ir ... hot-42.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/ir8501_The-Witcher-2-Screenshot-42.jpg)
http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/ko ... hot-43.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/ko2384_The-Witcher-2-Screenshot-43.jpg)
http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/vd ... hot-44.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/vd6891_The-Witcher-2-Screenshot-44.jpg)
http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/dg ... hot-45.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/dg9605_The-Witcher-2-Screenshot-45.jpg)
http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/bp ... hot-46.jpg (http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/bp9998_The-Witcher-2-Screenshot-46.jpg)

Arty
http://www.kaermorhen.ru/modules/Galler ... _feta8.jpg (http://www.kaermorhen.ru/modules/Gallery/Files/arts_tw2/port_feta8.jpg)
http://www.kaermorhen.ru/modules/Galler ... antyna.jpg (http://www.kaermorhen.ru/modules/Gallery/Files/arts_tw2/MISC_koncept165-namiot-kantyna.jpg)
http://www.kaermorhen.ru/modules/Galler ... -wieza.jpg (http://www.kaermorhen.ru/modules/Gallery/Files/arts_tw2/MISC_koncept102-wieza.jpg)
http://www.kaermorhen.ru/modules/Galler ... f_mine.jpg (http://www.kaermorhen.ru/modules/Gallery/Files/arts_tw2/dwarf_mine.jpg)
http://www.kaermorhen.ru/modules/Galler ... giew16.jpg (http://www.kaermorhen.ru/modules/Gallery/Files/arts_tw2/bura-chorgiew16.jpg)
http://www.kaermorhen.ru/modules/Galler ... 6-port.jpg (http://www.kaermorhen.ru/modules/Gallery/Files/arts_tw2/ACT1_koncept106-port.jpg)
http://www.kaermorhen.ru/modules/Galler ... 4-port.jpg (http://www.kaermorhen.ru/modules/Gallery/Files/arts_tw2/ACT1_koncept104-port.jpg)
http://www.kaermorhen.ru/modules/Galler ... ncient.jpg (http://www.kaermorhen.ru/modules/Gallery/Files/arts_tw2/tw2_concept_art_05_ancient.jpg)

http://polygamia.pl/Polygamia/12,95387, ... .html?bo=1 (http://polygamia.pl/Polygamia/12,95387,8272423,PTV__odcinek_specjalny___ten_o_Wi edzminie_2.html?bo=1)
http://www.gram.pl/news_8QjiGey2_GC_201 ... am_pl.html (http://www.gram.pl/news_8QjiGey2_GC_2010_Wywiad_z_tworcami_Wiedzmina_ 2_na_gram_pl.html)
http://www.gamezilla.pl/content/gc-2010 ... edzminie-2 (http://www.gamezilla.pl/content/gc-2010-nowa-twarz-geralta-i-morze-nowych-waznych-faktow-o-wiedzminie-2)

http://www.dailymotion.pl/video/xehvfn_ ... videogames (http://www.dailymotion.pl/video/xehvfn_the-witcher-2-gamescom-presentation_videogames)
http://www.gamezilla.pl/content/gc-2010 ... -gamescomu (http://www.gamezilla.pl/content/gc-2010-wiedzmin-2-nowy-gameplay-z-gamescomu)

lofdi
02-09-2010, 19:04
http://www.gametrailers.com/game/the-wi ... s-of/12906 (http://www.gametrailers.com/game/the-witcher-2-assassins-of/12906)

Te 7 filmików z Gamescomu. Warto obejrzeć:). Widać chłopaki z CDP Red chcą oprócz sprzedaży gry sprzedać engine. Swoja drogą mam nadzieje, że w ramach wiedzmina albo jakiegoś dodatku udostępnią te toolsy w jakiejś formie.

Raku
03-09-2010, 09:32
http://thatguywiththeglasses.com/bt/ben ... ewgamescom (http://thatguywiththeglasses.com/bt/benzaie/dg/27641-thewitcher2interviewgamescom)

Tu też dosyć ciekawy wywiad/prezentacja naszego "non-linear hardcore RPG" ;) Na pewno zakupię wraz z premierą, tak jak jedynkę.

Krzyzak
04-09-2010, 19:31
A podali gdzieś wstępne wymagania sprzętowe ? :P Lub są jakieś podejrzenia ? :D

Vedymin
04-09-2010, 20:24
Twórcy nie znają jeszcze wymagań, ale na chwilę obecną odpalali W2 na komputerach z wyższej średniej półki, w dniu premiery mają one być już po prostu średnie.

Volfgan
05-09-2010, 01:10
Dwójka zapowiada się ciekawie, gdzieś na przełomie stycznia i lutego muszę przejść jeszcze raz jedynkę, żeby sava sobie przygotować. ;) Grafika powala, nieliniowość fabuły zachwyca, jest wszystko czego trzeba. Zastanawia mnie tylko, jak rozwinięta musi być gra, żeby decyzje podjęte podczas "kampanii" prowadziły Cię do innych lokacji, innych przeciwników... Ciekaw jestem czy o taką nieliniowość chodzi, czy będzie to tylko zmiana na zasadzie części pierwszej. Tak czy inaczej, gra będzie hitem.

Mefisto7
05-09-2010, 10:02
O, to jeśli przejdziesz jedynkę po stronie Zakonu, to jakbyś mógł - wyślij save'a :) Byłbym bardzo wdzięczny. Ja nie będę miał czasu na przechodzenie gry od nowa.

Krzyzak
05-09-2010, 10:05
Hitem na pewno ale, żeby nie tylko w Polsce i na wschodzie ale także na Zachodzie, a może i w Stanach :D

exar
16-11-2010, 14:32
Data premiery Wiedźmina 2 już znana.
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=55159


„Zdecydowaliśmy się przesunąć datę premiery o kilka tygodni z końcówki pierwszego kwartału 2011 na 17 maja, aby zyskać dodatkowy czas na jak najlepsze dopracowanie gry.[...]"

Pop517
17-11-2010, 15:46
dość ciekawe zdjęcie edycji kolekcjonerskiej się ukazało ;)
http://bi.gazeta.pl/im/2/8671/z8671512X,Edycja-Kolekcjonerska-Wiedzmina-2.jpg
gamecornerowe zdjecie :P (http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,8672528,Wiedzmin_2_w_maju__w_zestawie_z___ _glowa.html)

Vedymin
17-11-2010, 16:45
Ta wersja EK, zostanie wydana w USA, możliwe, że u nas będzie inna.

Volfgan
17-11-2010, 17:45
U nas dodadzą farby dla małego artysty. Ten kto najlepiej pomaluje swoją głowę wygrywa główną nagrodę w postaci modelu Geralta w skali 1:1!

Szkoda, że premiera skoczyła na maj, ale można było się tego spodziewać, dość często się tak dzieje... Ale szykuje się polskie arcydzieło. ;)

Pop517
17-11-2010, 17:50
nie znaczy to natomiast że u nas będzie gorsza w końcu to polska gra ;)

exar
19-11-2010, 10:37
U nasz będzie identyczna edycja kolekcjonerska oraz edycja premium czyli zwykła.
Kolekcjonerka będzie dostępna tylko w sklepie gram.pl (http://www.gram.pl/news_8QrjGuq1_Edycja_Kolekcjonerska_Wiedzmin_2_Zab ojcy_Krolow_przedsprzedaz_w_sklepie_gram_pl.html). Wersja zwykła będzie dostępna także na steamie.
[spoiler:otlj2nhx]http://www.gram.pl/upl/news/120101118110243.jpg[/spoiler:otlj2nhx]

18.11.2010 Odbyła się konferencja CD Projectu.
Oto najciekawsze informacje według gry-online.pl
[spoiler:otlj2nhx]Najciekawsze informacje z konferencji (najnowsze u góry).

* Po kilkudziesięciu minutach prezentacji, konferencja dobiega końca.
* Rozpoczął się pokaz grywalnej wersji gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Prezentowany jest etap ucieczki z więzienia znany z jednego z dzienników dewelopera oraz targów gamescom.
* Na stronie internetowej z pre-orderami na bieżąco można sprawdzać ilość pozostałych egzemplarzy Edycji Kolekcjonerskiej, jakie można jeszcze zamówić.
* Zawartość Edycji Kolejconerskiej będzie jednakowa na całym świecie. W Polsce do sprzedaży trafi 9999 jej egzemplarzy i wysyłana będzie na kilka dni przed premierą.
* Cena Edycji Premium w Polsce – sugerowana 119.99 złotych. Edycja Kolekcjonerska do zdobycia jest za 229.90 złotych. Są to najniższe ceny spośród światowych wydań.
* W Polsce Edycja Kolekcjonerska dostępna będzie tylko w sklepie gram.pl. Nie dostaniemy jej więc w pozostałych sieciach sprzedaży.
* Cena w serwisie GOG.com wynosi 44.99 dolarów i tyle samo euro dla graczy z Europy. Za wartość różnicy kursowej zakupimy gry w serwisie GOG.com.
* Już teraz możemy złożyć zamówienie przedpremierowe także na GOG.com, a zapłacić dopiero po premierze. Od razu dostaniemy kilka bonusów (4 utwory muzyczne, tapety, awatary i materiał filmowy o powstawianiu gry) oraz darmową grę RPG z oferty GOG-a.
* Wiedźmin 2 będzie dystrybuowany także w serwisie GOG.com, od 17 maja 2010 bez jakichkolwiek zabezpieczeń DRM w specjalnej, cyfrowej wersji. Przypomnijmy, że do tej pory na platformie elektronicznej dystrybucji CD Projektu pojawiały się starsze tytuły, przystosowywane do działania na nowych wersjach systemów operacyjnych.
* Wiedźmin 2 zostanie pozbawiony zabezpieczeń DRM.
* Już teraz można składać zamówienia przedpremierowe na Steamie.
* Wiedźmin 2 zawita na platformę Steam, wraz z obsługą Osiągnięć i zapisów przechowywanych na serwerach Steama (Steam Cloud). Gra będzie dostępna także w systemach Direct2Drive oraz Impulse. Na wszystkich platformach pre-ordery dostępne będą z dziesięcioprocentową zniżką.
* Pojawi się również specjalna edycja cyfrowa zawierająca między innymi grę, ścieżkę dźwiękową, poradnik, instrukcje i inne bonusy.
* Już dzisiaj ruszają zamówienia przedpremierowe dla klientów największych sklepów z grami takich jak Gamestop, Amazon, czy HMV.
* W Edycji Kolekcjonerskiej oprócz poniższej zawartości znajdziemy również 200-stronicowy artbook, kości, drugą monetę, naklejki, talię kart z wizerunkami z postaci z gry, poradnik do gry w kości i karty, kolejną papierową figurkę, głowę Geralta stworzoną na podstawie modelu z gry oraz unikalne DLC poprawiające statystyki w walce. Całość zapakowana w duże, kartonowe pudło.
* Sugerowana cena edycji Premium w Europie to 49.99€.
* Edycja Premium (pełniąca rolę standardowej) będzie zawierała płytę z grą, płytę z muzyką, płytę z materiałami o powstawaniu gry, instrukcję, Pamflet Jaskra, specjalną monetę, mapę świata, papierowe figurki do samodzielnego złożenia (Geralt + losowa figurka), oficjalny, 96-stronicowy poradnik oraz unikalne DLC, różne dla innych części świata i sprzedawców (np. unikalne bronie, finishery).
* Pudełkowy Wiedźmin 2 na całym świecie trafi do sklepów w dwóch edycjach: Premium oraz Kolekcjonerskiej.
* Na początek potwierdzono informację, którą znamy od jakiegoś czasu – światowa premiera Wiedźmina 2 odbędzie się 17 maja 2011 roku. Dowiedzieliśmy się również, że gra zostanie przetłumaczona na 11 języków.
* Rozpoczyna się ostatnia część konferencji CD Projektu, w trakcie której doczekamy się prezentacji gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Jeszcze przed rozpoczęciem pokazu mogliśmy obejrzeć dziennik dewelopera sprzed kilku tygodni.[/spoiler:otlj2nhx]

Ronin
19-11-2010, 13:35
To przyjdzie nam poczekać sobie dość długo na tego nowego Wiedźmina :(

Pampa
19-11-2010, 18:34
Ale przynajmniej lepiej go dopracują, wole żeby premiera się opóźniła niż żeby to był totalny niewypał na szybko :?

Volfgan
19-11-2010, 20:08
A gdzie tam niewypał odrazu. Gop powiedział, że gry dobre od gier wspaniałych odróżnia dopracowanie szczegółów, dlatego ma nadzieje, że ludzie cierpliwie poczekają półtora miesiąca dłużej.

Bessieres
01-12-2010, 14:37
http://www.gram.pl/sklep/pc/wiedzmin-2-zabojcy-krolow-1
Na gram.pl można już zamówić grę. Sześć miesięcy do premiery ale jest :D
Wypasione wydanie kolekcjonerskie za 230zł, zaczynam się już przyzwyczajać że na gry trzeba będzie wydawać powyżej dwóch stów. Ciekawe jak będzie wyglądała Edycja Specjalna Shoguna II :)

Volfgan
01-12-2010, 15:28
To jest cena edycji kolekcjonerskiej. Wersja Premium (standardowa) będzie kosztować 119zł. A w to wliczone są dodatki jak mapa, czy poradnik do gry. ;)

Bessieres
01-12-2010, 15:58
Na taką klasykę jak Wiedźmin 2: Zabójcy Królów nie będzie mi żal wydać kasy a edycję kolekcjonerską muszę mieć :D
Na marzec zaplanowano premierę Dragon Age II, coraz ciekawiej zapowiada się rok 2011 ;)

Volfgan
01-12-2010, 16:09
Chodzi plotka, że właśnie dlatego przełożono premierę Wiedźmina z marca na kwiecień. Wiadomo, że gra może sprzedać się gorzej jeżeli będzie na rynku konkurencja.

Asuryan
01-12-2010, 17:51
Tym bardziej, że jeszcze miesiąc wcześniej - w drugiej połowie lutego - ma odbyć się premiera na PC gry Assassin's Creed: Brootherhood.

exar
02-12-2010, 14:19
nowy(a może i nie) trailer (http://www.gry-online.pl/gol_video.asp?ID=15872)

Mateusz18121995
10-12-2010, 16:39
Grzech nie zamówić kolekcjonerki Wieśka 2. Ja swoją zamówiłem jakiś czas temu. Narazie pozostaje tylko czekać...

Maximus XI
11-12-2010, 01:31
Kupienie Wiedźmina 2 jest niemalże obowiązkiem patriotycznym. Trzeba swoich popierać (zwłaszcza, gdy odwalają dobrą robotę) :) .

Volfgan
11-12-2010, 09:24
Kupić to i kupię, ale nie kolekcjonerkę. Nie rajcują mnie gipsowe głowy czy monety z Temerii. :P

Janek
11-12-2010, 09:49
Ja mam podobnie - co ja zrobię z tą badziewną głową? :) Nie ukrywajmy, że dzieło Michała Anioła to nie jest, tylko odlew z Chińskiej fabryki za 50groszy ;)
Raczej wolę zaoszczędzić i kupić potem DLC do gry (bo na pewno będą). Nie wspominając o tym, że nawet standardowa wersja jest lepsza niż wiele kolekcjonerek.

Lena
11-12-2010, 12:04
Głowę sprzedasz na Allegro. Na pewno znajdzie się ktoś, komu wyda się potrzebna.
Ja z kolei szykuję się na wersję podstawową, bo tak naprawdę wszystkie te gadżety będą mi się później walały po pokoju lub szufladach i pożytku z nich nie będzie.

exar
11-12-2010, 17:52
Ja również jeśli w ogóle skusze się na wieska to jedynie wersję zwykłą. Na te duperele szkoda mi trochę pieniędzy.

WOJOWNIKH
16-07-2012, 21:34
Czy ktoś jeszcze pogrywa w część 1.? ;)
Dla mnie ma ona swój klimat.
Gra zyskała drugie( u mnie już trzecie :p ) życie dzięki FCR modowi. Flash przebudował grę całkowicie - to już nie jest ten sam Wiedźmin...znany z np. filmików na yt. TEN MOD SPRAWI, ŻE GRA NIGDY NIE BĘDZIE NUDNA.
Jeśli już ktoś grał w tę zacną część I, to zachęcam do w.w. moda.
Link do tematu:
http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/25394-w1mod-full-combat-rebalance-v16/
W razie pytań - tutaj lub tam, na forum - najlepiej w temacie.
Dodatkowo, można jeszcze skorzystać na przykład z tej modyfikacji:
http://www.moddb.com/mods/witcherextremeimmersion
Zmienia całkowicie interfejs, upodabniając do do tego z W2.



************
Patrzymy za interesującym nas wątkiem, nim założymy nowy, nawet jeśli musimy cofnąć się o 5 stron. :)
Samick
Samick, powinieneś otrzymać złotą łopatę :D.

Kobrax
31-01-2014, 15:25
Ja się dziś zaopatrzyłem w W1 i będę grał w grę. Najpierw w wersję bez modów, a jeżeli mi się znudzi to wezmę mody również.

Wonsz
31-01-2014, 15:43
Czy ma ktoś sejwa po stronie ze strony Scoiatel?W1 dziwnym trafem wyłącza się przy przejściu z 4aktu bądź 5 aktu do epilogu?Chodzi o save końcowy gdyż chciałbym sobie grać w W2 z importem z W1.

Bronti
20-12-2014, 18:53
II Rozdział

Muszę zebrać jeszcze 2 sefiry. Jeden z nich miał wypaść z kuroliszka, którego musimy zabić na samym początku rozdziału.

Czy jest możliwe, że nie zebrałem sefiru z jego ciała? Na początku rozdziału nie miałem pojęcia, że coś takiego będzie mi potrzebne w trakcie rozwoju fabuły i istnieje ryzyko, że go nie podniosłem...

Dagorad
20-12-2014, 20:20
Nie wiem czy to możliwe, ale jeżeli tak to wówczas nadal powinien on w nim być. Takie przedmioty są raczej kodowane jako nieusuwalne więc jeżeli grasz w aktualną wersję nie powinno być problemu. Jakby co zawsze możesz poszukać na forum redów. Szukałeś w kanałach (możliwe że z kuroliszka została już tylko plama, jest chyba jednak jakiś przycisk podświetlający wszystkie możliwe interakcje) i sprawdzałeś czy aby nie umieściłeś go już w obelisku?

Bronti
27-12-2014, 17:28
sprawdzałeś czy aby nie umieściłeś go już w obelisku?

Oczywiście okazało się, że już go umieściłem w obelisku... :P

Jak to się w sumie stało, że ostatecznie w walce Zakonu Płonącej Róży z Scoia'tael ostatecznie wybrałem naturalność? :P

voitek
27-12-2014, 17:42
ostatecznie wybrałem naturalność? :P

Może po prostu lubisz biegać nago po lesie i tulić drzewa.

Arroyo
15-01-2015, 15:55
Mam problem poważny z odpaleniem Wiedźmina 1 w wersji Steam.
Przy uruchomieniu wyskakuje mi błąd, że niby nie spełniam minimalnych wymagań gry. To niemożliwe, że mi się to wyświetla, ale się wyświetla. Specyfikacja mojego laptopa:
i3 1.9GHz
8GB RAM
GT830M 2GB
Windows 8.1
Tym bardziej, że taki Rome II gra na ultra...

Pop517
15-01-2015, 16:23
Stary wiesiek nie czyta twoich bebechów, odpal go z komendą -dontforceminreqs

Arroyo
15-01-2015, 17:52
Niestety to nie pomaga :(

FireFighter
15-01-2015, 17:54
Może poszukaj na oficjalnym forum jakiś informacji

Arroyo
15-01-2015, 18:31
Dobra, problem rozwiązany, wystarczyło ...dodać myślnik przed wpis Popa xD

Arroyo
13-04-2015, 15:49
Dobra, muszę odświeżyć temat prośbą o pomoc - gram niby w tego Wiedźmina, ale grafika jakimś cudem ustawia mi się na niskie i mam rozmazane tekstury, gdy chcę przestawić na wyżej, to wyskakuje ciąg jakiś znaków etc. Od razu mówię, mam z NVIDII, nie z Radeonów kartę graficzną.

Pampa
09-09-2016, 09:09
Wróciłem po tylu latach do wiedźmina 1...i... no nie jestem w stanie przebrnąć nawwet przez pierwszy akt. Po prostu te dialogi są tak naiwne. xD No nie jestem w stanie. :P Szkoda, myślałem że będzie fajny powrót do przeszłości, a tu się trochę zawiodłem. Może jeszcze się przekonam, dziś posiadówka z wiechem 1. ;D Dawno temu, tuż po premierze przechodziłem go raz za razem,a teraz taka katorga.

Samick
09-09-2016, 20:37
Bo to słaba gra. Jej jedyną mocną stroną to ekonomia. Rozumiem że polskie do potegi, ale achow i ochow nie rozumiem.

Pampa
10-09-2016, 05:05
Ja też. Minęło sporo lat żeby sobie to uświadomić. :)

Ituriel32
10-09-2016, 06:15
Tak się składa że ja też chwilowo gram w 1, sił starczyło mi do 3 rozdziału.

Nie zgodzę się z wami że to słaba gra. W1 to była dobra gra jak wychodziła te kilka lat temu, niestety teraz wygląda i działa już tak sobie.

Mnie wpienia ta liniowość w zadaniach, przez parę godzin włóczyłem się bez celu bo nie wiedziałam które zadania mam ruszyć. I w taki głupi sposób pare zadań nie zrobiłem.

Co do ekonomi to dziwna jest. Niby złota jest dużo ale nie udało mi się kupić lepszego miecza czy lepszego pancerza. Co jest dziwne bo ja głównie nocą sobie hasam i tłukę potwory...


Nic to trza się zmotywować dalej i skończyć w1 by spokojnie zagrać w2, spokojnie kupić sobie w3 który jest już mega.

Shay Ruan
10-09-2016, 07:29
Wiedzmin 1 to bardzo dobra gra. Dużo lepsza niż wiedzmin 2.

Wonsz
10-09-2016, 08:30
Wiedźmin 1 baaaardzo bardzo mi się podobał, ale nie mam motywacji, żeby go przejść kolejny raz. Taki 8/10
Wiedźmina 2 przeszedłem chyba z 16 razy, większość jeszcze na starym kompku, świetna w mojej opinii 10/10
Wiedźmin 3 to bezapelacyjnie najlepszy RPG w jaki grałem, ogromny, zapełniony soczystą zawartością, 10/10 bez wahania.

Volomir
10-09-2016, 09:00
Wiedźmin 1 był na swoje czasy grą bardzo dobrą! I ja byłem pod ogromnym wrażeniem tego co udało się Redom wyciągnąć z starutkiego i słabego silnika Neverwintera.
Wiedźmin 2 był jednym z najlepszych cRPGów, który ocierał się o podium i leżeć obok tych największych osiągnięć w gatunku czyli: BG1&2, Fallout 1&2 oraz Planescape
Wiedźmin 3 jest nadal poza moim zasięgiem :P

Pampa
11-09-2016, 07:54
Wiedzmin 1 lepszy od 2? W czym? Zgodzę się tylko że w 1 jest bardziej słowiańsko, ale to tyle. Dialogi to drewno, mechanika taka sobie. Dla porównania, niedawno przechodzilem w2 z przyjemnością, czego nie mogę powiedzieć o 1. :) Nawet nostalgia nie uczynia tej gry lepszą.

Shay Ruan
11-09-2016, 11:09
Dialogi są bardzo podobne, mechanika to kwestia gustu- ja wole na ten przykład taką bardziej rpgową mechanikę od tej siekaninki. W2 gdyby był skończoną grą to mógłby przebić W1 ale niestety ilość wyciętego contentu jest olbrzymia.

Asuryan
11-09-2016, 11:13
W dwójce nie podobały się mi tylko tzw QTE. Bez tego gra moim zdaniem była by jeszcze lepsza.

Wonsz
11-09-2016, 12:21
Można je ograniczyć do minimum w opcjach, chyba tylko z 2 lub 3 na całą grę

Samick
11-09-2016, 20:01
Tak się składa że ja też chwilowo gram w 1, sił starczyło mi do 3 rozdziału.

Nie zgodzę się z wami że to słaba gra. W1 to była dobra gra jak wychodziła te kilka lat temu, niestety teraz wygląda i działa już tak sobie.

Mnie wpienia ta liniowość w zadaniach, przez parę godzin włóczyłem się bez celu bo nie wiedziałam które zadania mam ruszyć. I w taki głupi sposób pare zadań nie zrobiłem.

Co do ekonomi to dziwna jest. Niby złota jest dużo ale nie udało mi się kupić lepszego miecza czy lepszego pancerza. Co jest dziwne bo ja głównie nocą sobie hasam i tłukę potwory...


Nic to trza się zmotywować dalej i skończyć w1 by spokojnie zagrać w2, spokojnie kupić sobie w3 który jest już mega.


Ituriel, mnie grafika obchodzi tyle co śnieg w zeszłym roku. Oceniam pod względem fabuły, dialogów, klimatu, muzyki. I wspomniana przez Ciebie liniowość (realizujemy zadania poboczne bo inaczej nie ruszymy głównej fabuły), na siłę dialogi, na siłę klimat, badziewna walka i taka sobie muzyka z której nie pamiętam nawet jednego utworu. Po latach wróciłem na Wybrzeże, przemierzyłem Amn, napiłem się siwuchy patrząc z Grzbietu Świata i odwiedziłem stare kąty w Mieście Drzwi. Nie omieszkałem przy okazji wyskoczyć do Nory, wszcząć burdę w Reno, obić gębę legionistom i zapewne jak skończę to postaram się wrócić i zabijać kilku jarlów i przejąć władzę w Grani. A wiecie czemu? Bo tam jest klimat, tam człowiek czuje świat. W Wieśminie 1 tego nie ma i dlatego nie wrócę do tej gry.

W3 mega według Ciebie. Z tego co wiem, nie lubisz takiego Skyrima za otwarty świat i w ogóle nie lubisz otwartych światów, więc pytanie brzmi: czy naprawdę jest według Ciebie "mega"? ;>

Volomir
11-09-2016, 20:29
Ituriel, mnie grafika obchodzi tyle co śnieg w zeszłym roku. Oceniam pod względem fabuły, dialogów, klimatu, muzyki. I wspomniana przez Ciebie liniowość (realizujemy zadania poboczne bo inaczej nie ruszymy głównej fabuły), na siłę dialogi, na siłę klimat, badziewna walka i taka sobie muzyka z której nie pamiętam nawet jednego utworu. Po latach wróciłem na Wybrzeże, przemierzyłem Amn, napiłem się siwuchy patrząc z Grzbietu Świata i odwiedziłem stare kąty w Mieście Drzwi. Nie omieszkałem przy okazji wyskoczyć do Nory, wszcząć burdę w Reno, obić gębę legionistom i zapewne jak skończę to postaram się wrócić i zabijać kilku jarlów i przejąć władzę w Grani. A wiecie czemu? Bo tam jest klimat, tam człowiek czuje świat. W Wieśminie 1 tego nie ma i dlatego nie wrócę do tej gry.


Nie będę się tutaj zagłębiał zbytni w rozkładanie dialogów czy zadań na czynniki pierwsze, bo w W1 grałem dosyć dawno. Ale to co pamiętam: grałem pierwszy raz to bawiłem się świetnie. Grałem kolejny raz jakieś 3 lata temu i... gra w żaden sposób mnie nie odrzuciła. System walki może dziwny ale nie bolał mnie! Przy zadaniach bawiłem się świetnie, przy questach bawiłem się świetnie. To na prawdę dobra gra, jej problemem jest właściwie tylko to, że już w momencie wydania miała słaby silnik z którego wyciśnięto 200%. Także, kiepsko się starzeje.
Ale napisać, że nie ma klimatu... MA! Żadna gra nie miała tak Słowiańskiego i swojskiego klimatu. Tego się nie da podrobić i to się chyba nigdy nie zestarzeje. Można się o wiele rzeczy sprzeczać, ale klimat jest. I mówię to też jako fanatyk serii BG, Planescape, Arcanum itd.


W3 mega według Ciebie. Z tego co wiem, nie lubisz takiego Skyrima za otwarty świat i w ogóle nie lubisz otwartych światów, więc pytanie brzmi: czy naprawdę jest według Ciebie "mega"? ;>

Nie znam się ale się wypowiem... w tym przypadku nie grałem ale słyszałem :P Ludzie chwalą, że otwarty świat wiedzmina 3 jest wypchany wszystkim w przeciwieństwie do Skyrima. A że w Skyrima grałem, i wiem że jest kiepski i nie każdemu odpowiada to im wierzę;) Szczególnie, że można zrobić ciekawszy otwarty świat jak w Gothicu.

Pampa
11-09-2016, 20:53
Wiedźmin 3 to dla mnie jest jeżeli nie gra dekady to przynajmniej 5 lecia. Grafika w wiedźminie 1 nie jest jakaś tragiczna, ma swój klimat ta szarobura oprawa. :) Najgorszy są głosy postaci... No Triss działa mi tak strasznie na nerwy (BTW Lambert jest chyba jedyną postacią z innym głosem w 3) i Rozenk dopiero w 2 moim zdaniem się rozkręcił. Gdyby nie to to bym ścierpiał tą QTE walkę (bo jak nazwać klikanie na czas ikonki?). Ale niestety dialogi to esencja wiedźminów. Przejdę 1 akt i mam nadzieję że będzie lepiej (głos wielebnego... tak bardzo sztampa :D). Oby! Bo kiedyś mi sprawiała masę radochy.

Ituriel32
12-09-2016, 06:20
W W1 dobija mnie to że zadania trzeba robić w ściśle określonej kolejności. Najlepiej zrobić 1 zadanie główne, a później patrzeć co można popchnąć z pobocznych, i jak nie da się nic to znowu główne. U mnie część zadań leżała w zawieszeniu bo nie było (nie pojawiły się jeszcze postacie od tych zadań).

Ja nie do końca lubię otwarte światy, bo się gubię i nie wiem co robić. Dlatego Skyrmin mi nie podszedł, znaczy zrobiłem te wprowadzenie i koniec.
Natomiast w Wieśku coś dla sobie znajdę, nawet jeśli nie zadania, to nocami po cmentarzach będę sobie chodził.

Bronti
12-09-2016, 19:18
W dwójce nie podobały się mi tylko tzw QTE. Bez tego gra moim zdaniem była by jeszcze lepsza.

Co to jest to QTE?

Asuryan
12-09-2016, 19:30
Quick Time Events. Czyli naciśnij szybko jakiś tam klawisz, czy ich odpowiednią kombinację na klawiaturze (lub padzie).