PDA

Zobacz pełną wersję : [ROZWIĄZANE] Problem z odpaleniem Rome Total War/Windows 7



loczek97
08-11-2010, 21:03
Witam, mam taki problem na Windowsie 7 64-bitowym, że po instalacji, chce sobie zagrać, pokazuje się czy chce odpalić grę, czy może usunąć, lub jakieś dodatki.
No więc, po kliknięciu na to, że chce grac, komputer zaczyna pracować i po chwili przestaje, jakby wogóle zapomniał co miał, zrobić.
Próbowałem reinstalowac i niestety nic :evil:
Prosiłbym o szybką i konkretną pomoc i z góry dziękuję :)

kirlan
09-11-2010, 08:50
Reinstalki gry raczej nic nie dadzą.

Nie wiem jakie masz wydanie gry ale
zobacz chociażby tu http://www.cdprojekt.pl/game/589/Rome_Total_War
- nie ma tam ani słowa o WIN 7 - gra powstała na dłuuuugo przed win 7 więc musisz się pogodzić że nie jest do niego przystosowana.

> Jeśli nie masz więcej niż 3 GB RAM to sugeruję reinstalować system do starszej wersji - najlepiej XP.

> Jeśli koniecznie chcesz męczyć się z niedopracowanym systemem (każdy Windows jest niedopracowany póki nie otrzyma drugiej paczki poprawek (Service Pack 2) to wypróbuj uruchomić grę w trybie zgodności z windows XP lub w trybie zgodności z windows 98

jak uruchomić w trybie zgodności ? Aby przeczytać kliknij poniżej "pokaż" :
[spoiler:3uzb274c]mniej więcej tak:
1) masz na pulpicie skrót i /albo pozycję w menu start - przez ten skrót lub menu odpalasz grę
2) tym razem kliknij ten skrót lub menu PRAWYM klawiszem myszy , z menu które się pokazało wybierz (normalnym kliknięciem) właściwości , przejdź na kartę skrót kliknij Znajdź element docelowy... otworzy się okno folderu a w nim JUŻ ZAZNACZONY I WIDOCZNY plik którego szukasz
3) kliknij ten plik PRAWYM klawiszem myszy , z menu które się pokazało wybierz właściwości przejdź na kartę zgodność w części tryb zgodności wstaw parafkę obok uruchamiaj ten programw trybie zgodności z , teraz z rozwijanej listy która się stała aktywna wybierz windows xp
4) kilknikj zastosuj a następnie kliknij OK, teraz możesz też zamknąć okno folderu
5) dla pewności wyłącz w normalny sposób komputer i po około 3 minutach odpal ponwnie
6) Jak system już w pełni zaskoczy, wykona się startowy skan antywirusowy (bo MUSISZ mieć dobry pakiet ochronny w tych czasach) , dysk twardy przestanie mruczeć i zapanuje spokój to dopiero wtedy normalnie odpal grę - jak zawsze przez skrót lub przez menu.
7) jeśli nadal są problemy to powtórz kroki 1-6 z tym ze wybierz inny tryb zgodności.[/spoiler:3uzb274c]

Pojęcia nie mam czy uruchomienie w trybie zgodności załatwi sprawę, ale spróbuj i KONIECZNIE napisz posta jakie były rezultaty (bez względu czy zadziała czy nie - opisz co się dzieje) podaj tez kilka podstawowych parametrów: RAM, karta graficzna, procesor, wolne miejsce na twardzielu.

Barbarianus
10-11-2010, 08:18
Ja mam Windowsa 7 -64 bitową i Romek mi chodzi jak z nut ... , Jak miałbym ci coś zasugerować to , zasugerował bym ci by przed włączeniem "romka" wyłączyć wszystkie otwarte okna , tzn chodzi mi o np okno przeglądarki itp ... Wiem z własnego doświadczenia że włączenie "romka" na win-7 z włączoną przeglądarką ( Zminimalizowanie przeglądarki nic nie da) graniczy z cudem . Więc jeżeli chcesz grać w rtw na win-7 to powyłączaj wszystkie otwarte okna ^^ . Jeżeli pomogłem to się ciesze i pozdrawiam .

Boniek
10-11-2010, 16:48
Proponuję tryb zgodności z XP (nie 98;p). Też mam Win 7 x64, ale z R:TW problemów nie mam, jednak zdarzało się że ratowałem się właśnie trybem zgodności.

Jeśli to nic nie da, proponuję reinstalację.
I oczywiście mam nadzieję że masz najnowszego patcha, bo starsze wersje to nie wiem jak współpracują z 7, ale też nie powinno być problemów.
Dziwne.

loczek97
12-11-2010, 21:40
Wszyskim dziękuje za pomoc, reinstalnołem i wybrałem, że ma instalować na Pulpicie :D(rada dla innych) :P
Z góry dzięks dla wszystkich xD :D :D

Kyuzo
13-11-2010, 10:25
Hmm a miałeś wcześniej zainstalowane w program files, bo przy Win 7 i Vista sporo błędów wynika z instalowania gier właśnie w tych folderach :?:

kirlan
10-12-2010, 09:06
....... reinstalnołem i wybrałem, że ma instalować na Pulpicie ..........
Nie wiem jak to jest w WIN 7 ale spodziewam się że podobnie jak w XP i w starszych systemach czyli:
CAŁA ZAWARTOŚC FOLDERU "PULPIT" JEST WCZYTYWANA DO PAMIĘCI RAM lub do pliku wymiany (wirtualna RAM) jeśli w RAM fizycznym zabraknie miejsca. ( "pulpit" ma podwójna naturę - jest też folderem ) Jak po wczytaniu systemu masz jeszcze duuużo wolnego RAM fizycznego (co najmniej tyle ile folder gry + wymagania RAM napisane na pudełku) to można spróbować (choć to moim zdaniem zbyteczne, bezsensowne obciążanie systemu) . W każdym innym przypadku szczerze odradzam.

Pamiętaj że wszystko co leży w folderze pulpit obciąża RAM! Tym samym zmniejsza wydolność systemu. Także jak nie korzystasz z tego tylko na przykład działasz z innymi użytkami albo przeglądasz internet (leżące na pulpicie pliki i foldery zwłaszcza duże mam na myśli a nie skróćiki do folderów - one mają po kilka KB) . Dla tego zapisywanie bezpośrednio na pulpicie czegokolwiek to zły nawyk. Zaczyna się od niegroźnych plików notatnika o 100 znakach na krzyż a kończy na zarżnięciu systemu 17 plikiem instalacyjnym o objętości 100MB. Wiem co piszę bo sam z tym walczę u siebie. Gdybym wiedział wcześniej że tak jest, to od pierwszego kontaktu z kompem zapisywał bym wszystko gdzie indziej. A tak już machinalnie, z lenistwa nieraz coś sypnę na pulpit a potem mozolnie go czyszczę jak mi komp zwalnia. Ty łatwo możesz nabrać dobrych nawyków które ja z wielkim trudem zdobywam po latach błądzenia.
--------------
moja sugestia: utwórz folder "GRY" - najlepiej na innej partycji niż systemowa - tam instaluj wszelkie gry

syroppp
19-12-2010, 14:13
To i ja sprobuję zaciągnąc porady. Odkurzyłem Rome i chciałem na nowo zainstalowac na kompie.
Gdy odpalam instalacje pojawia sie napis:

"System operacyjny nie jest odpowiedni do uruchomienia programu Rome - Total War (TM)"

Mam system:
XP Professional x64 Edition
Version 2003
Service Pack 2

Co moge zrobic żeby wogóle zainstalowac?

Dzięki i pozdrawiam.

edit: juz sobie poradzilem, mam Antologie i dziala bez problemu. Widocznie mialem za stara wersje...

loczek97
24-04-2011, 17:10
Rada dla innych, w empiku od 8 kwietnia 2011r, można kupić Rome Total War:Antologia za 30 zł(w Empiku).
Płyta ta jest edytowana i konfigurowana, aby można było można grać na nowszych Win'ach.
Podziękujmy naszym Zachodnim kolegom za spotęgowanie tego problemu i wysłanie go do Activision ;)

greg1321
18-07-2011, 09:47
Witam, zainstalowałem R:TW na win 7. jw uruchomiłem ze zgodnością do win xp. kiedy włączam gre, pokazuje sie tylko 1 obraz (w środku: astivision published by activision na dole: total war, rome: total war ... i dużo tekstu u góry: developed by... i w tle walka: biegnący żołnierze.
u dołu jeszcze loga miles blaster gamespy i totalwar.
Bardzo proszę o pomoc. z góry dziękuję.