Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : [ROZWIĄZANE] Teutonic Campaign - Co daje Hanza



Samick
09-11-2010, 01:36
Czołem!

Grając w Teutonic Campaign dostałem, w którejś turze informacje o powstaniu Hanzy z radą by zająć jak najwięcej miast jakie do niej mają przynależeć.
Dzierżę Gdańsk, Visby, Nowogród i Rygę.
Ostatnio dostałem komunikat, że Hanza wybrała na stolicę jedno z moich miast i że ma to przynosić mi obiecane wysokie dochody etc.
I tu powstają pytania:
1) Jak sprawdzić w którym mieście jest stolica tej organizacji? Jakiś budynek lub coś takiego?
2) Gdzie te dochody, tudzież jak po nie sięgnąć (poza tradycyjnymi metodami)?
3) Czy Hanza daje mi jakiś dodatkowy prestiż/bonusy do jednostek/handlu/możliwość rekrutacji specjalnych jednostek?

Gajush
09-11-2010, 06:26
1. na początku tury jest event z informacją w jakim mieście bedzie Hanza. Sprawdzasz w zakładce budynków.
2. chyba dostajesz bonus do globalnego handlu swojej frakcji. Coś jak Rodos w Rome TW
3. jak w pkt 2. chyba daje możliwość rekrutacji jazdy kupieckiej, nie jestem pewien.

chkaplan
18-02-2013, 17:47
dostałem komunikat, że jak zajmę te miasta to powstanie hanza - zajałem i .... nic !

Czy to może dlatego, że cżęść tych miast zamieniłem na zamki ???? - może w każdym tym mieście musi być miasto ???

Ale problem był inny - w końcu z powrotem przekształciłem z zamków w miasta, nawert z czasem w każdym z tych miast powstały gildie ale nie wiem czy ta hanza w końcu jest czy jej nie ma - bo żadne znaki nie mówią że jest !!!

- co prawda mogę w nich rekrutować jazdę kupiecką (która nota bene nie jest wcale taka rewelacyjna !) ale nadal nie wiem gdzie jest stolica hanzy ??? jak pisałem w każdym miescie jest jakś gildia - więc nie wiem co mogło by być wyróżnikiem że tam właśnie jest stolica ???

Reznow45
20-02-2013, 20:38
Hanza automatycznie daje ci bonus do handlu w tym mieście, i nie ma miasta będącego stolicą Hanzy.
A użytkownikowi to złota łopata się zależy :P

chkaplan
21-02-2013, 23:48
Hanza automatycznie daje ci bonus do handlu w tym mieście, i nie ma miasta będącego stolicą Hanzy.
A użytkownikowi to złota łopata się zależy :P


... ale jednak czytałem gdzieś, że jest "gówne miasto Hanzy" czy coś takiego - jak to znaleźć ???


Uzupełniam:

- spróbowałem poszukać w necie i oto co znalazłem:

http://totalwar.honga.net/building.php?v=m2twk_teut&f=teutonic_order&b=hanseatic_guild

wg. mnie to właśnie jest tzw. "stolica Hanzy" - co o tym sądzicie ???

Reznow45
22-02-2013, 13:42
LOL, nie ma stolicy Hanzy tylko główna siedziba Hanzy, budynek, jak każda inna gildia, który daje bonusy do handlu. Nie ma żadnej stolicy, bo to nie frakcja a tym bardziej "gównej".

chkaplan
23-02-2013, 14:07
LOL, nie ma stolicy Hanzy tylko główna siedziba Hanzy, budynek, jak każda inna gildia, który daje bonusy do handlu. Nie ma żadnej stolicy, bo to nie frakcja a tym bardziej "gównej".

... tak, ale zwróć uwagę na samą nazwę "główna" - dla mnie jest to synonim "stolicy" oczywiście nie w rozumieniu stolicy frakcji, ale jednak stolicy korporacji - Hanza w średniowieczu była samodzielna siłą gospodarczą i chyba o to chodziło twórcom gry !!!

... natomiast (mimo, że grałem wielokrotnie, aby to sprawdzić) nigdy nie wyskakiwał mi komunikat, że jakieś miasto wybrane zostało na "stolicę Hanzy" - jeżeli ktoś miałby taki to proszę o screen'a...

Reznow45
25-02-2013, 20:18
Główna siedziba pojawia się w rozwiniętych pod względem infrastruktury i handlu miastach ze zwykłą siedzibą. Mi kilka razy się udało ją mieć (brak screenów - wiem, słaby dowód :p)