PDA

Zobacz pełną wersję : League Of Legends



Abu Yusuf
12-11-2010, 11:11
Gra którą chciałem Wam przedstawić, zwie się jak w tytule League of Legends, jest to MOBA (czyli Multiplayer Online Battle Arena) bazowany na rozwiązaniach DOT'y lecz sporo się od niej różniąca.
Zacznę może od Trailera, który mnie osobiście przekonał do tej gry, dość ładny, a i wszystkimi postaciami w nim się pojawiającym można zagrać, oczywiście to tylko trailer.
http://www.youtube.com/watch?v=saJixTQN ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=saJixTQNhVY&feature=related)

Co tu dużo mówić zasada jest prosta, 2 drużyny po przeciwnym krańcach mapy( po 5 graczy albo po 3 zależnie od mapy ) dążą do zniszczenia bazy drużyny przeciwnej. Czempioni są wspierani przez tzw. mobki czyli poprostu sterowane przez SI jednostki które ślepo prą przed siebie różnymi drogami (trzema dokładnie) na których są porozstawiane wieże obu drużyn. Cała zabawa polega na tym żeby się przepchać poprzez wieże moby i czempionów rywala do jego bazy, i ją zniszczyć. Jeżeli ktoś miał styczność z dot'ą to wie ocb :) Jak już wspomniałem gra jednak różni się od doty, przedewszystkim całą otoczką , ale o tym wszystkim się już sami przekonacie , jeżeli tylko spróbujecie zagrać!

Następnie odsyłam do znalezionego filmiku na yt pokazującego rozgrywkę z Polskim komentarzem, żeby unaocznić niejako rozgrywke.
http://www.youtube.com/watch?v=Z_phGBYIXBc
Co do grafiki, to ustępuje ona miejscu grywalności, ponieważ przy niektórych starciach 5na5 to naprawde wysokie detale nie są najważniejsze :P
aczkolwiek ja osobiście zarzutów do niej nie mam.

Jeżeli dalej to czytasz, drogi odbiorco, to możliwe że już się LoL'em zainteresowałeś, więc jeszcze zarzuce odnośnikiem do strony z filmikami o podstawach gry
http://eu.leagueoflegends.com/news/valo ... st-winners (http://eu.leagueoflegends.com/news/valoran-video-contest-winners)
Pokazuje się tam podstawy gry itp.

Więc, jeżeli ktokolwiek z Was będzie zainteresowanych ów grą, to serdecznie zapraszam, gorąco zachęcam czy też nawet proszę o rozpoczęcie swojej przygody z LoL'em poprzez ten link http://signup.leagueoflegends.com/?ref= ... c788530226 (http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4cdd1bcf3737c788530226) przez co będziecie graczami którym poleciłem ów gre ;) przy okazji jeżeli troche Was się zbierze to mogę coś w zamian otrzymać, ale to w sumie drugorzędne dla mnie , więc! Jak zaczynasz swoją przygode z lolem, to daj znać w grze , możemy razem zagrać np. mój nick FaithNoMore, do znalezienia poprzez wyszukiwarke znajomych w panelu gry :)

Jeszcze ogólnie, Polaków jest nawet troche, ale głównie mamy do czynienia z francuzami, niemcami i holendrami, raczej dominuje j. angielski, więc problemów nie ma, osobiście gram od lipca, i już osiągnąłem 30 level, najwyższy, pozwalający grać rankingowo.

Na koniec, jeszcze raz zachęcam! http://signup.leagueoflegends.com/?ref= ... c788530226 (http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4cdd1bcf3737c788530226)

glaca
12-11-2010, 11:15
juz dawno zalozylem o tej grze temat ;p

Abu Yusuf
12-11-2010, 11:24
A taki pełny?:D faux pas delikatne.. cóż, nie miałem pojęcia, a nuż ktoś nie widział !: D

zapomniałem dodać że chętnie na wszystkie pytania odpowiem ;)

mossin
12-11-2010, 17:35
Może bym i ściągnął, ale jakoś cięzko mi uwierzyć w to, że gra "LoL" może być ciekawa :P

Jarl
13-11-2010, 02:17
juz dawno zalozylem o tej grze temat ;p
Owszem, ale w innym dziale, więc Abu miał prawo nie wiedzieć.

Mój kumpel z grupy namiętnie w to napierdziela, przyjrzę się temu dokładniej, bo strasznie zachwala. W samo DOTA grałem przez chwilę ze współlokatorem, ale niestety musiałem zawiesić rozgrywkę z przyczyn niezależnych ode mnie. W każdym razie LoL brzmi interesująco.

Abu Yusuf
13-11-2010, 12:39
Nie no nie czepiajcie się skrótu :D
Gra jest naprawde wporządku, jest ciągłe wsparcie od studia, co jakiś czas nowa postać, a to jakiś event, a to jakiś bonusik dla aktywnych , a to jakiś konkurs. Przy okazji można na tsie grać i gadać z innymi graczami jak się znajdzie paru do gry ;] Ogólnie , jak dla mnie fajny nudozabijacz, chociaż ma pare mankamentów, przedewszystkim są płatne bonusy, ale bezpośrednio nie wpływają one na tych "co płacą" można kupić sobie tylko oficjalne skiny czy bonusy na pare partii dot. zdobywanego xp itp. reszta jest spokojnie osiągalna dla wszystkich, więc mikrotransakcje nie przeszkadzają, mnie osobiście troche początki gry nudzą ale potem się akcja rozkręca ;) Przy okazji gra ma spory portal społeczności LoL'a, www.leaguecraft.com (http://www.leaguecraft.com) , gdzie można znaleźć poradniki , opisy bulidów, fanowskie skiny , wszystko. ;)

Andzia
13-11-2010, 12:57
LoL jest w sumie jednym z obecnie głównych konkurentów WOW, wg. xfire jest na miejscu 3-4 pod względem zagranych godzin, zaraz pod WOW i COD4 (lub 6).

Natomiast ja zacząłem grać w LOL'a chyba rok temu i obecnie mam na karku 1016h (wg.xfire) zagranych godzin, prawie 800 wygranych meczów i chyba z 600 przegranych (nie wiem ile przegranych dokładnie bo riot games po jakimś patchu usunął licznik przegranych)

Abu Yusuf
14-11-2010, 19:37
Ulala, to stary wyga, grasz jeszcze? Zarzuć nickiem :) moze co pogramy?

Dragonit
15-11-2010, 01:04
Ja powróciłem po drugiej przerwie, około 150 rozegranych, niestety 90% przegranych jest przez team (nooby bądź ucieczka, raz 3(!) mi spierdzieliło z drużyny), ale game is brutal. Pykam głównie Mordkiem, który po patchu został trochę zmieniony na lepsze i jest ciekawiej, czasami też Kassadinem albo Pantheonem, ew. Kayle lub Morganą, jak jest w free rotation. Gra jest faktycznie mocno wspierana przez Riot'a, nie olewaja sprawy.

Andzia
15-11-2010, 12:50
Mój nick to LP Andzia gram na serwerze europejskim :P

Co do postaci to preferuję postacie robiące główne obrażenia np.Ashe,Olaf,Gankplank,Anivia

Abu Yusuf
15-11-2010, 20:29
No napewno nic im zarzucić nie można :)

To może skleimy team z orga? ja andzia dragonit , glaca i jarl mieli zacząć grać ponoć , nic tylko na tsa i cisnąć :P
Ja jestem głównie casterem,ze względu na runy, więc mój main to malzahar, więc i wszystkie mu pochodne, planuje kassadina kupić np, oprócz malza mam też mase casterów :P

Prawda że często ludzie znikają podczas meczów, mi też się pare razy zdarzyło, bo np ktoś dzowni czy coś,ale nie kminie ludzi co robią rage quity, oszaleć ze złości można..:P ja mam coś ~190 wygranych i koło 170 przegranych normal i pare rozegranych rankedów, jakoś 6:4 w/l więc nie jest źle :P teraz mam dość mało czasu na gre, ale staram się chociaż partyjke dziennie/na 2 dni zagrać żeby nie zapomnieć ocb :D

Witold
15-11-2010, 20:50
Mój nick Witold500

glaca
15-11-2010, 20:51
ja mogę grać, ale jeśli na europe to od nowa hehe, bo zawsze gubie hasło, a na mail nie chce przyslac ;/
tzn wszyscy europe?

Abu Yusuf
15-11-2010, 22:44
Ja tak, jeżeli ktoś kiedyś będzie chciał się ustawić na partyjke, to przez gg najlepiej i najsprawniej :)

Andzia
16-11-2010, 05:56
To czy się gra z noobami czy nie zależy od ilości wygranych i przegranych bo im więcej wygrywa się tym mniejsze szanse trafienia na dzieciaków, którzy nie wiedzą co to jest prawdziwa gra, chociaż nawet najlepszym zdarza się od czasu do czasu wyjść z gry....

Volfgan
28-12-2010, 15:20
Ostatnio rozpocząłem grać w dotę i kiedy już zacząłem ogarniać itemki i hero, to kumple pokazali mi właśnie LoLa. Dwa dni temu zainstalowałem i teraz narazie się uczę, jest kilka rzeczy, które mi się nie podobają. Po pierwsze - cukierkowa grafika, jeżeli ktoś grał w dotę to ciężko się przerzucić na taki bajkowy klimat. Po drugie - zupełnie inne itemy i czary, przez co kompletnie się gubię, natomiast jest dobra opcja, że są rekomendowane przedmioty do kupowania, a także czar recall, dzięki któremu można szybko wrócić do bazy. Ogólnie staram się przyzwyczaić do LoLa, natomiast szkoda mi zostawiać doty, bo już tam co nieco umiałem.

Yaevinn999
28-12-2010, 15:47
Właśnie przez grafikę nawet tego "czegoś" nie tknę, nienawidzę mangi a to "coś" mi ją przypomina. Dota to gra dla prawdziwych twardzieli a nie jakieś mumu czy nunu :D .

Volfgan
28-12-2010, 16:35
Możemy zawsze zagrać w dotę. ;) Boty się ustawi i będzie spoko. :D

Moje ulubione hero to Centaur Warchief, Strzelec i Stealh Assassin. :)

Dragonit
29-12-2010, 00:24
Grafika jest dobra, nie wymagająca, a schludna i nie mąci, wracaj do tych swoich męskich gier 8-)
muszą coś zrobić z tym systemem ucieczek nie w kontekście karania uciekających, tylko wynagrodzenia dla drużyny, bo to wkurzające, jak mam 81 wygranych i tyle samo przegranych przez to, że w co drugiej grze ktoś u mnie w drużynie wychodzi, raz uciekło trzech (!) graczy :?

glaca
29-12-2010, 10:04
ucieczki to rzeczywiscie największa bolączka, ale nie raz przegrywaliśmy teamem 5vs4 :D

a grafika anime... są takie postacie i inne (mhroczne). Gorsi są tylko Azjaci- istny Borg, który w 20minut potrafi rozniesc każdego i nie zna angielskiego ;/

Volfgan
29-12-2010, 10:19
Mnie najbardziej z tego wszystkiego odpycha grafika. Tak to nawet mogę zdzierżyć resztę, jest recall, są dwa czary summonera, też dobre... Jakoś się przyzwyczaję, ale mimo wszystko pierwotna dota z w3 nie do zajechania. ;)

Abu Yusuf
29-12-2010, 16:21
przecież grafika jest wzorowana na w3 :D mi tam nie przeszkadza, za dużo nie wymaga więc nie ma dużych lagów przy większych bataliach, chociaż w sumie troche nudno się robi na 30 levelu, bo na rankedach nie da sie grac samemu, trzeba z teamem, tak to ciągle ktoś wychodzi..a ile można normale grać.

Volfgan
29-12-2010, 16:27
przecież grafika jest wzorowana na w3

Przyjrzyj się raz jeszcze. :P DotA wygląda poważniej = lepiej, natomiast z tego co zdążyłem zauważyć, to LoL jest bardziej dopracowany i zbalansowany.

Abu Yusuf
29-12-2010, 18:03
i ma świetny support developera, wątpie zeby to jakoś raziło, taka grafika gwarantuje grywalność, gra hula i nie kłuje po oczach, to jest wg mnie najważniejsze

Volfgan
29-12-2010, 18:18
taka grafika gwarantuje grywalność, gra hula i nie kłuje po oczach

No właśnie mnie zniechęca grafiką, która właśnie bardzo kłuje po oczach. Cała reszta jest ciekawa i dobrze wymyślona, ale te bajkowe drzewka i krzaczki, creepy jak jakieś słodziutkie chochliki w kapturach, w tym jeden z nich ujeżdża pudełko ze strzelbą, to aż mnie krew zalewa. Jeszcze hero Kubuś Puchatek, żółw Franklin i mamy grę. Tak bym już wciągał się w świat LoLa, ale nienawidzę takich klimatów.

Volfgan
02-01-2011, 10:44
Pisałem, pisałem, ale się przemogłem. Jak narazie 6 lvl, 4 winy. Dobrze idzie. W tym tygodniu hero Tristana i Olaf rozpieprzają wszystko.

Volfgan
10-01-2011, 22:52
Już gram od paru tygodni i można powiedzieć, że już się zaznajomiłem ze wszystkim. Narazie 10 lvl summonera, chętnie dodam Abu i innych do znajomych, może zagramy jakiś mecz. ;)

Diego545
10-02-2011, 15:59
Nie wiem czy to tu ale to jest ogrze.No więc podczas gry jeżeli chodzę zostawiam za sobą taki czarny ślad.Jeżeli ruszam mapą to jest taka czerń.To wygląda jak ten błąd ze starych Windowsów,że przeciągamy ten komunikat i robi nam się ogonek.Co mogę z tym zrobić i co to jest?

Dragonit
10-02-2011, 20:29
Stawiam na sterowniki/directa, bo wątpię, żeby to był jakiś poważniejszy problem.

Diego545
10-02-2011, 20:51
Mam najnowszego DirectX więc myślę,że to nie to jest problemem.
EDIT:Słyszałem że jest polska wersja językowa.

Volfgan
10-02-2011, 21:51
Ja niestety nie pomogę.

Gram Sionem chyba trzeci tydzień i odkryłem świetny build pod tank:

Mercury Treads - Guardian Angel - Aegis of the Legion - Chalice of Harmony. Na tym momencie gra już się zazwyczaj kończy, jeżeli nie to Frozen Mallet. ;) Jest to build na zróżnicowany team przeciwny mianowicie dps'y i casterzy, w przypadku samych dps zmieniam Aegis na Thornmail, w przypadku casterów na Force of Nature. Polecam Siona, naprawdę wspaniały tank.

Faramir
11-02-2011, 13:14
Mam takie pytanie panowie mianowicie, po ostatnim problemie z trojanem jaki miałem , na chwilę obecną nie mogę zalogować się na LoL. Cały czas otrzymuje komunikat:Are you connected to the internet? Wie ktoś jak to naprawić?
Z góry dzięki za pomoc:)

Diego545
12-02-2011, 16:48
Mam takie pytanie panowie mianowicie, po ostatnim problemie z trojanem jaki miałem , na chwilę obecną nie mogę zalogować się na LoL. Cały czas otrzymuje komunikat:Are you connected to the internet? Wie ktoś jak to naprawić?
Z góry dzięki za pomoc:)
Skontaktuj się z dostawcą internetu.On może pomóc.Router czy USB?

Faramir
12-02-2011, 18:12
Internet mam przez router, ale wątpię żeby to miało związek z internetem bo, on sam działa dobrze

Diego545
13-02-2011, 17:12
Internet mam przez router, ale wątpię żeby to miało związek z internetem bo, on sam działa dobrze
No to skontaktuj się z dostawcą bądź teamem LoLa.

Faramir
13-02-2011, 17:40
Rzeczywiście rozmowa z dostawcą internetu wile pomoże nie ma co...........
Czytałem na forach związanych z LoL-em i znalazłem tylko tyle że może to być problem z firewallem, tyle tylko że nie wiem jak i co zrobić z nim

Milanos
07-12-2011, 14:06
Odswiezam troche temat. Gra ktos moze jeszcze? Jak ktos chce pograc jakies normale lub rankedy to pisac jako iz wrocila mi chec do grania w to. nick w grze milanos89

Andzia
07-12-2011, 15:06
Ja ciągle gram w to :P

LP Andzia z tej strony

Volomir
07-12-2011, 17:42
Tez gram, ale ostatnio mam mniej czasu:( jakby co to Volomir mam nick, a co!

Milanos
07-12-2011, 17:49
jakby co to Volomir mam nick, a co! ale chyba na east nord bo na west nic takiego nie znalazlo ;)

Volomir
10-12-2011, 20:51
Kurde ale mnie czasmi ta gra wkurza:P szczegolnie przez Rosjan (stop talking mordor:P) i niestety Polaków:/ Staram sie podchodzic do gry na luzie, czasem trace panowanie, jak akali z druzyny leci samemu atakowac wieze i konczy ze statami 0/7/0... Ale to co uskutecznia duza czesc naszych rodakow to jest straszne! Dzis gram Yi, na linii z Anna. Koles totalnie nie ogarnia. Leci pierwszy pod dwóch rangedow, ledwo za nim nadazam. On ginie ja jestem noobem... Nidalee wykarmiona ja gine i ja jestem noobem:P ech uroki gry w multi;) Za to ostatni meczyk bardzo przyjemny! Ladne taem fighty, luzne rozmowki i zdziwienie bo karma nie byla bezuzyteczna;) Po 45 min wygrana, w zabojstwach 20 vs 23 dla nich:P

Milanos
10-12-2011, 21:26
Hmm tak ponoc bywa na east dlatego wiekszosc sie na west przeniosla ale i tutaj debili nie brakuje ktozy majac 1500 elo mysla ze moga wszystko

william/kaszanka
25-03-2012, 10:22
http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4f2965d7aaa71967984639 Zapraszam do gry z linku nie ukrywam, że wspomożecie mnie ;)

Volomir
25-03-2012, 10:49
Nie klikne, bo juz gram:P
Generalnie rozruszajcie sie ludzie z tematem, bo nie wierze, ze juz nikt w to nie gra:P

william/kaszanka
25-03-2012, 12:52
Kto ma zamiar grać to klikać ;) Ja mam 15 lvl mam kupionych Nocturna Fizza ( main ) i Udyra ;)

Volomir
25-03-2012, 14:06
Ja preferuje APków tzn. "dobrze" mi idzie Malzaharem, Lux (main) i Mordekaiserem AP i do tego Sion AP;) Jeszcze pare miechow temu moim mainem byla Miss Fortune ale jakos mi sie znudzila i teraz trudno mi wrocic do wprawy z nia:P Ostatnio zas przekonuje sie do offtankow typu Shyvana i Irelia.

Andzia
25-03-2012, 14:15
Ja jestem bardziej mieszanym graczem w sensie takim że umiem dopasować siebie do swojej drużyny i wybrać taką postać jaką trzeba do kompletu bez żadnego trollingu lub narzekania. Oczywiście preferuję bardziej AD carry ale nie mam nic przeciwko temu żeby prowadzić mid lane jako AP, top lane lub jungle jako tank lub bruiser albo grać supportera

Volomir
25-03-2012, 14:24
Ja jestem bardziej mieszanym graczem w sensie takim że umiem dopasować siebie do swojej drużyny i wybrać taką postać jaką trzeba do kompletu bez żadnego trollingu lub narzekania. Oczywiście preferuję bardziej AD carry ale nie mam nic przeciwko temu żeby prowadzić mid lane jako AP, top lane lub jungle jako tank lub bruiser albo grać supportera

Nie no to oczywistosc! Stram sie dopasowac do druzyny i jak trzeba to i supportem zagram. Jednak, mimo że gram juz 7 miesiecy to nigdy nie junglowalem... chyba trzeba sie przelamac:P

william/kaszanka
25-03-2012, 14:25
Bardzo fajnie gra mi się Fizzem ale teraz zbieram na Malze ;) Może stworzymy lige legend org-a ;)

Volomir
25-03-2012, 14:52
Bardzo fajnie gra mi się Fizzem ale teraz zbieram na Malze ;) Może stworzymy lige legend org-a ;)

Fizza totalnie nie potrafilem ogarnąć. Mialem lepsze i gorsze mecze ale generalnie zawsze mialem wrazenie, ze w druznie przeciwnej zamiatal, a jak ja gralem to malo co robilem:P Malza bardzo fajna postac, aczkolwiek trzeba sie przyzwyczaic do specyficznego q. No ale E robi miazge;)

william/kaszanka
25-03-2012, 20:48
W Malzie fajne jest to że ma bardzo dużo skili i to mocnych i te stwoki ;)

http://img831.imageshack.us/img831/6377/fizz.png (http://imageshack.us/photo/my-images/831/fizz.png/)

Taki mały screen ;)


Po 45 min wygrana, w zabojstwach 20 vs 23 dla nich:P

Tutaj troszkę większa przewaga drużyny przeciwnej ;)

Volomir
25-03-2012, 21:59
Ostatnio mialem mecz, nie pamietam jaka byla dokladnie przewaga ale dwa razy wiecej zabojstw + wiecej zniszczonych wiez po stroni przeciwnej... i wygraismy bo udalo nam sie team fighta wygrac:P

Milanos
02-04-2012, 14:03
Kto ma zamiar grać to klikać ;) Ja mam 15 lvl mam kupionych Nocturna Fizza ( main ) i Udyra ;)

Jeżeli mogę coś polecić to jeżeli zamierzasz w to trochę dłużej pograć to nie wydawaj punktów na postacie graj tym co jest w rotacji i zbieraj punkty na runy które potem będą niezbędne.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 3oqRTnTUs# (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=J-3oqRTnTUs#)!

taki dość już stary filmik gry for fun ostatnio znowu wpadł mi w ręce gdy przeglądałem kwejka

william/kaszanka
02-04-2012, 16:58
Zbieram zbieram na runki;) Chcę tylko kupić Malze a potem runy na 20 kupywać ;)


A tak wgl może byście zebrali skład i zagrali przeciwko ludziom z Kruklanek tzn mnie i moim kumplom ;) chętnie byśmy się sprawdzili ;)

Milanos
13-01-2013, 04:23
Jako żeby nie zakładać nowego tematu dla zainteresowanych 18-20 Stycznia w Katowicach w Spodku będzie Intel Extreme Masters, więc okazja do zobaczenia jednych z najlepszych ekip na świecie na żywo (grać będzie polska ekipa MYM).

http://www.esl-world.net/masters/season7/katowice/


Impreza jest ułożona głównie pod LOL i SC2, ale będą tam także i turnieje innych gier CS, FiFa ,World of Tanks (sporo osób z tego forum chyba w to gra ;) )

Ensis
30-06-2013, 12:30
Szukam chętnych do gry, zainteresowanych proszę o PW.

Elizabeth
24-03-2014, 14:57
Niedawno zaczęłam grać w LoL, również poszukuję chętnych do gry. W razie zainteresowania proszę o PW. :)

Chaak
24-03-2014, 15:55
Wow, wcześniej nie namierzyłem tego tematu. W LoLa troszkę już gram (głównie na topie i jungli). Jakby ktoś był chętny na jakieś normale to dajcie znać. Najlepiej jakby piątka się zebrała, bo grając z losowymi ludźmi można trafić na naprawdę "specjalnych" graczy :D.

Andzia
24-03-2014, 23:04
Sezon 3 zakończyłem w platynie I
Po resecie wylądowałem w platynie II

Łącznie miałem 5 promocji z platyny do diamentu (1 w S3 a pozostałe 4 w S4)

5 KU*** RAZY próbowałem i dopiero przy piątej promocji, po decydującym zwycięstwie
http://1-media-cdn.foolz.us/ffuuka/board/vp/image/1380/68/1380687386221.jpg

Po czym:
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/t1.0-9/1236482_743780878974747_1846163602_n.png

Teraz tylko ma tyle do powiedzenia:

Welcome to the League of Andzia 8-)

Elizabeth
25-03-2014, 08:31
Wow, gratki!
Składam ukłony. ;)
Najdalej doszłam do brązu, ale zaniechałam gry w rankingowe, z tego względu, że jak nie ma się swojej drużyny to więcej tam trolli niż w normalnej rozgrywce ;)

Ituriel32
25-03-2014, 22:12
Ja szybko dałem sobie spokój z rankingowymi meczami, bo nie miało to sensu. Trafiałem na same trolle i afki. Niestety gra miła problemy z doborem graczy na podobnym poziomie umiejętności, i jak się nie miało problemów z własną drużyną, to pojawiał się jakiś "koks" który ustawiał cały mecz.

Głównie gram na boty dla przyjemności lub w Howling Abyss bo jest szybki i nastawiony na czystą walkę.
Zawodnikiem jestem raczej przeciętnym. Gram głównie na bocie, ale staram się nauczyć gry na topie.

Andzia
25-03-2014, 23:24
Prawda, ale z tego co widzę, czytam i słyszę to ilość takich przypadków zmniejsza się w raz z dywizjami, tak by być zerowe w diamencie I i challenger.

Prawda jest taka: Im wyższej dywizji jesteś tym mniejsze masz szanse na afk'erów, rage trolli i tych zwykłych, ale z drugiej strony, im wyżej jesteś ustawiony tym łatwiej otrzymać report za inne przewinienia (flame, feed, unskilled).

Po za tym osobom o randze Diament IV i wyżej po prostu nie opłaca się specjalnie na własne życzenie niszczyć sobie rozgrywkę.

Volomir
26-03-2014, 01:16
(flame, feed, unskilled)

Pamiętając, że bana można dostać tylko za flame i afkowanie.

Mnie się nie chce grać tych rankedów. Za stary na to jestem:P Nie chce mi sie sluchać tych dzieci obwiniających wszystkich (najczęściej cudze matki) tylko nie siebie. W ogóle coraz mniej mi się LoL podoba i to z wini RIOTu. Skupili sie na LCSach i w sumie olali problemy normalnych graczy. Chodzi mi tutaj właśnie o sytuacje z trudnymi graczami. Owszem daleki jestem od karania za feedowanie (bo każdy ma gorszy dzien, trafia na lepszego, a czesto jest to kwestia innych osób w drużynie - uwielbiam jak mój jungler daje kille na mojej linii gdy jestem "w miescie na zakupach") czy grania nie według mety. Ale jakiś czas temu widziałem profil gracza, chyba z diamentu, ktory grał tylko cassio, a gdy ktoś mu zarbał/zbanowal cassio to bral rammusa do jungli z revive, robił staty rzędu 0/30 i kupował np same buty. I ten koleś sobie nadal gra. I co gorsza takich ludzi jest mnóstwo. Tak same z tym flamem... Nie dziwię się że gracze śmieją się z reportów za flame. Trzeba chyba w kilkudziesięciu meczach powołyać się na Hitlera żeby dostać ban.
Z czepialstwa to uważam że Riot spoczął na laurach. Nowe champy wychodzą raz na kilka miesięcy - tak, niby mówili że od 2014 tak to będzie wyglądać ale czemu, to nie mam pojęcia. Miał być rok reworków, jeden pełen rework na miesiąc - mamy trzeci miesiąc i jedn rework Heimera, a sion, morde, taric nadal wyglądają jak z mario. A sorry, WW będzie zreworkowany w 2015 bo wymaga sporo pracy - padłem. Do tego masa dziwnych buffów/nerfów. Sprowadzmy kasse do poziomu gównixa a gruby niezmiennie sciąga adc na q+r. Zniszczmy potnecjał Xeratha i zrobmy z niego spluwaczkę tlumacząc, że chcieliśmy zrobić mu ciekawszy gamestyle (mój main którego musialem zostawić bo teraz nie nadaje się do niczego)... także dużo obiecanek - cacanek a mało się dzieje. Wiem że to trochę czepialstwo ale na prawdę jak gram od jakiegoś czasu to lubię wszelkie smaczki w grze, a oni sobie to po prostu olewają. Kurde, RIot to nie 10 osobowa firma! Zgarniają miliony na graczach a przygotowanie champa zabiera im kilka miesięcy.

Andzia
26-03-2014, 14:46
Pamiętając, że bana można dostać tylko za flame i afkowanie.

Nie każdy flame po pierwsze, ale prawdą jest taką patrząc na statystyki że są cholernie wysokie szanse na bany jeśli tworzy się konta z nickami nawiązujących do ludobójców, wysokie szanse są także w przypadku rasistowskich wypowiedzi ;)


Mnie się nie chce grać tych rankedów. Za stary na to jestem:P Nie chce mi sie sluchać tych dzieci obwiniających wszystkich (najczęściej cudze matki) tylko nie siebie.

Nie wiem jak z tobą, ale będąc już kilka miesięcy w platynie I, ekstremalnie rzadko zdarzyło mi się to zjawisko "cudzych matek", owszem obwinianie jest powszechne ale nie w 100%, od czasu do czasu mam mecze w których pojawiają się ludzie honoru i współczucia i wtedy nawet przegrywając mecz mam wrażenie że i tak to był dobry mecz bo ekipa była dobra z charakteru.


W ogóle coraz mniej mi się LoL podoba i to z wini RIOTu. Skupili sie na LCSach i w sumie olali problemy normalnych graczy. Chodzi mi tutaj właśnie o sytuacje z trudnymi graczami. Owszem daleki jestem od karania za feedowanie (bo każdy ma gorszy dzien, trafia na lepszego, a czesto jest to kwestia innych osób w drużynie - uwielbiam jak mój jungler daje kille na mojej linii gdy jestem "w miescie na zakupach") czy grania nie według mety. Ale jakiś czas temu widziałem profil gracza, chyba z diamentu, ktory grał tylko cassio, a gdy ktoś mu zarbał/zbanowal cassio to bral rammusa do jungli z revive, robił staty rzędu 0/30 i kupował np same buty. I ten koleś sobie nadal gra. I co gorsza takich ludzi jest mnóstwo. Tak same z tym flamem... Nie dziwię się że gracze śmieją się z reportów za flame. Trzeba chyba w kilkudziesięciu meczach powołyać się na Hitlera żeby dostać ban.

To prawda, LoL zaczął bardziej uważać na opinie e-sportowców niż na powszechne wnioski społeczności. A co do przykładu z graczem z diamentu i 0/30, no cóż ja jestem za banowaniem takich toksycznych ludzi. W ogóle nie rozumiem zjawiska specjalizacji się w 1 postaci lub 1 linii (lub oba na raz), to jest absolutny bezsens, w wyższych grach rankingowych 3vs3 i 5vs5 gracze robią rozpoznania w czym przeciwnik się specjalizuje i banują (dobry przykład zeszłoroczny IEM [chyba] gdzie banowano nietypowe postacie z tego powodu że drużyna przeciwna ma zajebistego np. corkiego czy maokai), przy grach typu solo queue jest to zbyt ryzykowna rzecz ze względu na niewiadomą jaką są ludzie z własnej ekipy. Oczywiście o możliwości kontrowania już nie powiem.

Wniosek: Chcesz grać spokojnie rankedy ? Naucz się grać na wszystkich pozycjach i miej zawsze w rezerwie drugą postać w razie banu czy kontry


Z czepialstwa to uważam że Riot spoczął na laurach. Nowe champy wychodzą raz na kilka miesięcy - tak, niby mówili że od 2014 tak to będzie wyglądać ale czemu, to nie mam pojęcia. Miał być rok reworków, jeden pełen rework na miesiąc - mamy trzeci miesiąc i jedn rework Heimera, a sion, morde, taric nadal wyglądają jak z mario.

Jestem za reworkami graficznymi, co do technicznych to ograniczałbym jedynie to podniesienia/zmniejszania odpowiednich parametrów


A sorry, WW będzie zreworkowany w 2015 bo wymaga sporo pracy - padłem.

Podaj źródło bo WW jest moją docelową postacią dla jungli


Sprowadzmy kasse do poziomu gównixa a gruby niezmiennie sciąga adc na q+r.

Nie rozumiem tego hejtu na nowego kassadina, szczerze powiedziawszy że dobry gracz zrobi teraz większą jatkę nowym niż starym kassadinem, szczególnie ze względu na zbuffowane ulti.
Co do Gragasa → Mercuries, Scimiter, Wit's End, GA, Frozen Mallet | Są sposoby na uchowanie się przed nim ale fakt, jego AOE powinno zostać osłabione.


Zniszczmy potnecjał Xeratha i zrobmy z niego spluwaczkę tlumacząc, że chcieliśmy zrobić mu ciekawszy gamestyle (mój main którego musialem zostawić bo teraz nie nadaje się do niczego)... także dużo obiecanek - cacanek a mało się dzieje.

A to poprę z tego powodu że stary Xerath miał swoje zaklęcia prosto skonstruowane i był de facto ani OP ani za słaby, a wybierając Xeratha kierowano się potrzebami drużyny i wrogiej drużyny.

Volomir
26-03-2014, 15:12
Jakie miłe i konkretne odpowiedzi;)


Nie każdy flame po pierwsze, ale prawdą jest taką patrząc na statystyki że są cholernie wysokie szanse na bany jeśli tworzy się konta z nickami nawiązujących do ludobójców, wysokie szanse są także w przypadku rasistowskich wypowiedzi ;)

Wiadomo, że za jeden mecz z flamem nie dostanie się bana, raczej RIOT stawia na ilość i częstość.


Nie wiem jak z tobą, ale będąc już kilka miesięcy w platynie I, ekstremalnie rzadko zdarzyło mi się to zjawisko "cudzych matek", owszem obwinianie jest powszechne ale nie w 100%, od czasu do czasu mam mecze w których pojawiają się ludzie honoru i współczucia i wtedy nawet przegrywając mecz mam wrażenie że i tak to był dobry mecz bo ekipa była dobra z charakteru.

Wiesz, zagrałem wczoraj dwa pierwsze rankedy w duo. Niestety oba z rage quitem po naszej stronie - a były to mecze do wygrania! Do tego oczywiście jungler narzekający na wszystkich wokół z zarzutem że nie mógł gankować bo wszystkie linie były pushnięte. Oczywiście wytknęła mu to vayne z przeciwnej druzyny, która sama przyznała że ciągłe pushowała linię, a ja (bo grałem adc) spushowałem tylko raz jak była się cofnąć. Także inaczej bym na to patrzył gdyby były to mecze na luzie, nawet przegrane, ale w tej sytuacji to chyba zostanę przy normalach. A co do flame'u jeszcze to slyszałem wiele opinii, że najgorzej jest właśnie w playtynie, że ludzie się bardzo spinają i albo robią flame albo mega często trollują.


Wniosek: Chcesz grać spokojnie rankedy ? Naucz się grać na wszystkich pozycjach i miej zawsze w rezerwie drugą postać w razie banu czy kontry

To jest oczywista oczywistość. Z postaciami nie mam problemu, ogarniam kilka na każdą pozycję, ale do spokojnego grania brakuje mi normalnych ludzi;)


Podaj źródło bo WW jest moją docelową postacią dla jungli

Kurde, nie znajdę tego teraz, wiem że przewinęło się to na którejś ze stron większych o lolu. tak czy inaczej jemu jest na pewno potrzebny wizualny rework (oczywiscie jest parę brzydszych champów) ale i ze skillami trzeba coś zrobić bo w tej chwili bardzo odstaje. Do 6lvl ganki bardzo słabe, ten buff attac speeda średni i ten buff do ms to bardzo malo przy elicie jungli która po prostu się pojawia na linii:P Jungli też nie czyści jakoś szybko, na plus na pewno life steal. Także trochę się dziwię że akurat nim grasz w jungli. No ale jak Ci nim idzie to luz;)


Nie rozumiem tego hejtu na nowego kassadina, szczerze powiedziawszy że dobry gracz zrobi teraz większą jatkę nowym niż starym kassadinem, szczególnie ze względu na zbuffowane ulti.

No nie wiem, przedtem Kassa był zmorą na midzie a teraz? Trzebo go ogarniać bardzo dobrze, do tego jest melee i bez silence dużo łatwiej spuścić mu łomot.


Co do Gragasa → Mercuries, Scimiter, Wit's End, GA, Frozen Mallet | Są sposoby na uchowanie się przed nim ale fakt, jego AOE powinno zostać osłabione.

No tak, wiem że jest sposobów na skontrowanie, ale ile z tych itemów zbudujesz na adc? jeden i tak na prawdę nie da Ci to wiele. Furorę ostatnio robił filmik z lCSów jak chyba XPeke tak sciągnął adc...

w ogole czasami mam wrażenie, że w RIOT zespół zamjmujący się samą grą to 10 osób, a ludzie od marketingu i wszystkiego innego stanowią 100 osób.

Aztec
29-07-2015, 20:38
Widzę, że lata mijają, a nic się nie zmienia. Zacząłem grać w lol w zeszłym roku we wrześniu i trochę się ograłem do tego czasu. Strasznie mnie denerwuje system przyznawania punktów zwycięstw w meczach rankingowych. Za wygraną możemy otrzymać od 13 do 22 chyba, przy czym za wygrane inkasuję średnio te 16 punktów, podczas gdy przegram zawsze jest to +20. Boli to zwłaszcza gdy mam dobre statystki i ocenę za mecz S. Nie mówię, że jestem wybitnym graczem, ale zdecydowanie zbyt często trafiam na team, który muszę ciągnąć za uszy by wygrać mecz. O systemie banowanie nie powiem nic bo to porażka.

Volomir
31-07-2015, 11:30
No ja też wróciłem, po roku przerwy. Do rankedów nawet nie wracam, szkoda mi nerwów ;) Doszło sporo nowości, także korzystam ile się da, natomiast nic się nie zmieniło z community... W sumie to mnie nie dziwi, bo nie spodziewałem się żeby Rito cokolwiek z tym zrobił. Nadal mamy wyzywanie matek, nadal mamy afkerów itd. Cóż, są ważniejsze sprawy jak kasa za skiny :P

Samick
31-07-2015, 11:58
Przez rok to zdążyli przemodelować kilka postaci, zmieniając umiejki, dodać parę nowych postaci i jakieś nowe tryby rozgrywki.

Volomir
31-07-2015, 12:01
No widziałem właśnie. Zniszczyli mi Ryze to po pierwsze :P Tak samo jak zniszczyli mi Xeratha (ale wtedy jeszcze grałem). No widziałem już większość zmian. Teraz dorzucili nowy tryb gry - parę innych mnie ominęło.