PDA

Zobacz pełną wersję : NPD



Pampa
05-09-2009, 17:18
czyli ultra nacjonaliści z naszej zachodniej granicy, co sądzicie o tej partii. Ma pewne powiązania z NSDAP, nienawiść do Polaków np.

Sam Fisher
25-09-2009, 17:20
NPD

http://wiadomosci.onet.pl/2049062,12,za ... ,item.html (http://wiadomosci.onet.pl/2049062,12,zatrzymac_inwazje_polakow_npd_przegralo ,item.html)

Liczące się poparcie mają tylko na wschodzie, na zachodzie nie lubią ich. Chociaż oczywiście też się zdarzy coś na zachodzie. Byłem kilka miesięcy w Niemczech w tym roku i słyszałem, że w Mainzu był organizowany pochód komunistów i neonazistów jednego dnia :lol: Chciałem pojechać tam, ale nie udało mi się niestety.

Hunter23
25-09-2009, 17:34
Moim zdaniem niech robią w Niemczech co chcą.
Połowa obywateli Niemiec to Turcy.
Niemcy są już teoretycznie stracone.
Już się nie odrodzą - jak za czasów Adolfa.

Pampa
25-09-2009, 17:43
Chyba że znowu dojdą do władzy naziści, co prędzej czy później się stanie.

P.S sorry mój błąd, już poprawiłem.

Hunter23
25-09-2009, 17:53
Chyba że znowu dojdą do władzy naziści, co prędzej czy później się stanie.
Przez demokratyczne wybory raczej nie dojdą do władzy (Większość dzisiejszych Niemców to albo pacyfiści, albo Turcy)
Wątpie by objeli rządy w niemczech..
Chyba, że poprzez zamach stanu...

Ogólnie myślę, że nie stanowią dla nikogo większego zagrożenia.

Furiusz
25-09-2009, 18:18
Chyba że znowu dojdą do władzy naziści, co prędzej czy później się stanie.

P.S sorry mój błąd, już poprawiłem.
Znaczy wiesz, że dojdą do władzy bo ...? Wiesz? :D To mało prawdopodobne kolega wyżej już to wyjaśnił.

Ot po prostu kolejna ekstremistyczna partyjka która zdobywa popularność w czasach kryzysu i około kryzysu.

Pampa
25-09-2009, 19:13
Hitler też zaczynał od praktycznie zerowych wyników w wyborach, a turków jest za dużo i Niemcy też się burzą. Są pewne granice przy napływach obcych ras(np. 3 mln turków to o conajmniej 2,5 mln za dużo)tak samo Francja duuużo murzynków bambo :)

Furiusz
25-09-2009, 19:20
Właśnie dlatego, że Niemcy juz mieli swojego Hitlera raczej słabo widzę u nich dojście do władzy kolejnej porcji nazioli ale nie mówię nie.

Pampa
25-09-2009, 19:30
Pamiętajmy że historia lubi się powtarzać, przecież tak samo to wyglądało na początek jak bł hitler, wszyscy myśleli że wcale nie dojdzie do władzy itd. a jednak przeliczyli się o 200%

Hunter23
25-09-2009, 19:39
tak samo Francja duuużo murzynków bambo
Jeżeli chodzi o Francję to murzyni nie są najważniejszym problemem (nie mieszają się z naszymi i nie jest ich aż tak dużo). Problem stanowią muzułmanie :(

Załóżmy nawet, że objęli by władzę.
Do czego by dążyli :?:

Pampa
25-09-2009, 19:44
do wygnania turków z ich kraju, a później będą zadowoleni z obecnego stanu, a zresztą kto wie

Amrod
25-09-2009, 19:52
No cóż, nigdy nie wiadomo jak Francja zareaguje. Skoro byli zdolni w 1961 do masakry Algierczyków w Paryżu...

25-09-2009, 20:05
Powinno się tępić ludzi z takimi poglądami. Nic więcej nie można powiedzieć, bo to jest chore.

Hunter23
25-09-2009, 20:37
Powinno się tępić ludzi z takimi poglądami. Nic więcej nie można powiedzieć, bo to jest chore.
Na początku to powinno się wytępić socjalistów (wystarczy tylko popatrzeć na Szwecję - To już u nas za komuny było lepiej ;)

PS. Najważniejsze jest by nie mylić nazistów z nacjonalistami.

25-09-2009, 20:39
Za socjalizmem też nie przepadam, ale chyba nacjonalizm może prowadzić do nazizmu ?

Hunter23
25-09-2009, 20:47
Za socjalizmem też nie przepadam
Mam tu filmik o ustroju szweckim 3 częściowy.
http://crusadenr.com/index.php?option=com_hwdvideoshare&task=viewvideo&Itemid=300&video_id=40


ale chyba nacjonalizm może prowadzić do nazizmu ?
Od nacjonalizmu do nazizmu jest bardzo długa droga.

tomsn
25-09-2009, 20:55
(wystarczy tylko popatrzeć na Szwecję - To już u nas za komuny było lepiej

no. podobno mają właśnie wprowadzić kartki na mięso i cukier.

Pampa
26-09-2009, 06:12
Gorbaczow chciał nam wcisnąć że jak się jest nacjonalistą to od razu nazistą...a ja nie żywię uraz do innych narodów tylko niech siedzą w swoich krajach jak im Bóg dał :mrgreen:

rhey
26-09-2009, 11:44
Za socjalizmem też nie przepadam, ale chyba nacjonalizm może prowadzić do nazizmu ?
Nacjonalizm i socjalizm to dwie połówki nazizmu. :P



Pamiętajmy że historia lubi się powtarzać, przecież tak samo to wyglądało na początek jak bł hitler, wszyscy myśleli że wcale nie dojdzie do władzy itd. a jednak przeliczyli się o 200%
Kryzysy zwykle sprzyjają radykalnym poglądom a przy obecnym modelu gospodarki Europejczycy mogą liczyć na masę kryzysów. Inna sprawa, że większość Niemców widzi lekarstwo na swoje problemy w dziełach Marksa.

Furvus
30-09-2009, 17:37
Kryzysy zwykle sprzyjają radykalnym poglądom a przy obecnym modelu gospodarki Europejczycy mogą liczyć na masę kryzysów. Inna sprawa, że większość Niemców widzi lekarstwo na swoje problemy w dziełach Marksa.
Chyba nie taka większość, skoro w wyborach wygrała CDU/CSU, liberałowie odnieśli ogromny sukces dzięki hasłom obniżki podatków. Kryzysy raczej sprzyjają polaryzacji społeczeństwa i dążeniu do bardziej radykalnych rozwiązań - tym też można tłumaczyć porażkę SPD i ich stratę poparcia na rzecz bardziej radykalnych partii lewicowych.

Erwin
03-10-2009, 15:18
NPD ma jedną wadę - zbyt bardzo patrzy w przeszłość zamiast w przyszłość ,a świat się zmienił troszeczke od 1945 roku. Dziwi mnie też pierwsze słowo nazwy Nationaldemokratische (narodowodemokratyczna) - tak mi się nasuwa skojarzenie z naszą endecją.

MateuszKL
03-10-2009, 18:22
W Niemczech po prostu jest taka moda, że każda partia se daje "demokratyczna" w nazwie. :lol: Socjaldemokratyczna Partia Niemiec, Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna, Wolna Partia Demokratyczna...

rhey
03-10-2009, 23:30
hyba nie taka większość, skoro w wyborach wygrała CDU/CSU, liberałowie odnieśli ogromny sukces dzięki hasłom obniżki podatków.
Bez przesady CDU/CSU to bardziej centrum. Miło zaskoczył mnie wynik FDP. Niestety widać też pewną niepokojącą tendencje - rosnące poparcie dla Linkspartei czyli radykalnej lewicy (w sumie bliżej im do Samoobrony niż Honeckera).