PDA

Zobacz pełną wersję : Plynnosc na dosc dobrym sprzecie.



Pasjonat
14-11-2010, 12:20
Witam, wczoraj kupilem sobie egzemplarz gierki, troche palenia, i dzisiaj mialem wczuc sie w jej klimat, no ale okazalo sie inaczej. Gra starsznie przycina na full, bez zmian na srednich i dopiero na maxymalnie niskich ustawianiach przy wylaczonych bajerach, dziala w miare, choc tez nieelegancko. Przed zakupem zrobilem tescik na Can You Run It, ktory wyglada tak:

CPU Speed
Recommended: 2.6 GHz Dual Core CPU
You Have: 3.19 GHz Performance Rated at: 6.38 GHz
PASS

RAM
Recommended: 2 GB RAM (XP), 4 GB RAM (Vista®/Windows® 7)
You Have: 6.0 GB
PASS

OS
Recommended: Microsoft® Windows Vista®/XP®/Windows® 7
You Have: Microsoft Windows 7 Home Premium Edition (build 7600), 64-bit
PASS

Video Card
Recommended: 256 MB DirectX® 9.0c shader model 3 compatible GPU
You Have: GeForce GT 320
PASS
Features: Recommended attributes of your Video Card
Required You Have
Video RAM 256 MB 3.7 GB
Hardware T&L Yes Yes
Pixel Shader version 3.0 4.0
Vertex Shader version 3.0 4.0

DirectX version
Recommended: DirectX® 9.0c
You Have: 10.0
PASS

Free Disk Space
Recommended: 15 GB free space
You Have: 413.9 GB
PASS
Dodam, ze zainstalowane nowe strowniki do wszytskiego, wiec gdzie jest problem?

kirlan
30-11-2010, 13:35
1) Jaką masz częstotliwość odświeżania monitora? - jeśli powyżej 60 Hz to ją zmniejsz do 60 HZ
2) jaką masz FIZYCZNĄ rozdzielczość/wielkość monitora ( nie NIE chodzi o tę w pixelach !!! tylko o tę w DPI - ja na przykład mogę ustawić 92 albo 120) - jeśli masz takie opcje to wybierz mniejszy rozmiar
Gdzie znaleźć te opcje? - kliknij "pokaż" poniżej:
[spoiler:1sizy2ya]prawy klik myszą na pustym miejscu pulpitu > właściwości > ustawienia > zaawansowane
zwykle na karcie ogólne powinna być część dotycząca monitora i jego "rozmiaru" czy czegoś w tym stylu MIERZONA w DPI właśnie !![/spoiler:1sizy2ya]
3) To ma raczej drugoplanowe znaczenie ale: Jaki masz system plików / wersję systemu operacyjnego : 32 bity czy 64 - jak masz 32 bitowy to system wykorzystuje maksymalnie ok 3 GB RAM - reszta jest dla niego "nie do ogarnięcia" Czyli możliwe że tak naprawdę masz dostępne 3GB ram a dla Win7 to już nie taki komfort
4) Jak napisali że wymagany jest DX 9 to nie znaczy że mając DX 10 pograsz płynniej - być może wręcz przeciwnie DX 10 może być źródłem problemów, a co gorsza nie są mi znane mechanizmy jakiegoś normalnego cofania wersji DX - z tego co wiem Microsoft nie widzi takiej potrzeby więc nie przewidział odpowiedniej opcji - są sposoby ręczne ale bardzo uciążliwe i dluuuugo bym musiał je opisywać żebyś mógł skorzystać, no i musiałbym znać więcej szczegółów o parametrach kompa i systemu
5) - analogicznie (jak juz to n razy , x użytkowników pisało na tym forum)
NOWSZY NIE ZAWSZE ZNACZY LEPSZY!!!
(dotyczy zarówno sprzętu jak i sterowników , oprogramowania itd.) - spróbuj cofnąć sterowniki do starszych
-----------------------
PS Zadziała czy nie zadziała - w każdym przypadku koniecznie napisz czy coś z powyższego zastosowałeś, co zastosowałeś i w jakiej kolejności, opisz jakie to dało efekty. Jeśli efekty żadne to też to napisz.

Boniek
05-12-2010, 15:07
Masz kartę GeForce, a ja zdążyłem już zauważyć że seria TW, a w szczególności Empire i N:TW nie lubi kart Nvidii. Jak miałem GTX 295 to w Empire w ogóle grać nie mogłem, a demo Napoleona chodziło płynnie dopiero na średnich detalach. Karta ta była dużo potężniejsza od Twojej. Teraz kupiłem Radeona HD6870 (2 razy tańszego od mojego starego GeForca) i jest super - wszystko na maxa. Także radzę zmienić kartę graficzną, a będzie świetnie.