PDA

Zobacz pełną wersję : wariacja z sejvami



chochlik20
21-11-2010, 20:12
Mam dość nietypowy problem, moje sejvy wariują! Ukończyłem niedawno grę Galia i Grecją na h/h, postanowiłem odtworzyć imperium Aleksandra dlatego też kontynuowałem grę grecka. Po odpaleniu sejva zamiast niedawnej gry mam stan sprzed dobrych kilkudziesięciu tur, mimo iż zapisywałem za każdym razem jak kończyłem stan gry. Podobny problem dotyczy sejva galijskiego?? co jest tego przyczyną, stary sejv tracki jest ok tylko coś się dzieję z najnowszymi po ukończeni kampanii. Jak mogę temu zaradzić??

kirlan
30-11-2010, 14:10
>> Czy przypadkiem nie ma ograniczenia ilości zapamiętywanych save'ów ?
(w Shogun 1 i w Medieval 1 o ile pamiętam wyświetla ile miejsc pozostało do zapisu gry)
Możliwe że limit jest "ukryty" i jak przekroczysz to - no właśnie wraca na początek kolejki - tyle że wtedy powinien raczej zmazać stary save i zastąpić go nowym.

>> A jak masz ustawione wirtualne RAM (= plik wymiany) bo jeśli tak żeby system rządził to może plik wymiany jest za duży: na czas gry rozrasta się sam do monstrualnych rozmiarów i w efekcie nie ma miejsca na twardzielu na prawidłowy zapis?
Albo odwrotnie - za mały plik wymiany, brakuje RAM'u wirtualnego żeby prawidłowo przeprowadzić proces zamiany

>> Stosowałeś przypadkiem ostatnio jakiś cudowny program do "usprawniania" rejestru windows? Jeśli tak to spróbuj przywrócić tamten stary "zaśmiecony" rejestr - możne jeden ze wpisów błędnie uznano za niepotrzebny?

chochlik20
30-11-2010, 23:34
Na pewno nie mam ograniczenia w zapisywaniu, jedynymi kampaniami jakie ostatnio grałem to: Galia(skończona), Grecja(skończona), Tracja(skończona) oraz Kartagina( niedokończona). Tak jak już pisałem sejvy greckie i galijski zwariował, reszta jest ok.
Na razie nie mogę Ci podać parametrów ponieważ padł mi zasilacz w lapku i jestem czasowo odcięty od romy :(
Nie, nie bawiłem się z żadnym z takich programów.