PDA

Zobacz pełną wersję : Gospodarka/finanse



zyraf
26-11-2010, 14:07
Bondziorno

Każdym państwem jakim gram dochodzę do momentu gdy moja gospodarka ledwo zipie przychód na turę to około 1000/2000...wojska nie mam dużo powiedziałbym że dwie solidne armie i garnizony składające się głównie z dwóch trzech oddziałów dragonów aby poziom zadowolenia w prowincjach był pozytywny.
Gram na vh/vh i jeszcze ani razu nie udało mi się wygrac.
Raz komputer rozwija się szybciej i to zdecydowanie tak jakby na początku miał więcej kasy i technologii.
Bardzo proszę o podpowiedzi na czym się skupic jak skutecznie i efektywnie prowadzic finanse.
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Annasz
26-11-2010, 15:41
Dbaj o handel oraz bezpieczeństwo okrętów handlowych, ważny jest także odpowiedni rozwój miast, budowanie dochodowych budynków na koloniach (jak plantacje herbaty itp), które potrafią naprawdę nieźle wzmocnić gospodarkę i bogactwo poszczególnych regionów. Logiczne, że na vh będziesz miał spore problemy, ale dużych dochodów powinno dostarczyć zajęcie kilku miast w Indiach, które niemal zawsze stanowią stabilne i względnie bezpieczne źródło dochodów. Jeżeli Maraci nie pokonali jeszcze Mogołów, doradzam wysłanie chociaż kilkunastu oddziałów w celu zajęcia bogatych regionów jak Akbarabad czy Kalkuta. Bazą wypadową w Indiach może być np. Majsur, ponieważ ma na ogół słabą armię, zaś region sam w sobie jest potężny i niezwykle bogaty.
Ponadto pomocne z pewnością okaże się wywołanie rewolucji, co jak zapewne zdążyłeś się przekonać, zredukuje niezadowolenie.
Komputer na początku oczywiście będzie nad tobą górował, ale z czasem przepaść będzie się zmniejszała. Grając europejskimi państwami lub Turcją chyba nigdy jeszcze nie udało mi się przegonić prestiżowo Maratów, którzy mają wręcz banalne warunki do rozwoju.

Salvo
29-11-2010, 09:52
Zainwestuj w farmy i umowy handlowe. Po 5 turach będziesz miał kasy pod dostatkiem, po zdobyciu dwóch prowincji przeciwnika masz już pół Europy i nie musisz martwić się o kasę :P