PDA

Zobacz pełną wersję : Rome Total War zamraża mi system



Szymong33
07-12-2010, 19:25
Witam, jestem nowym użytkownikiem forum. Chciałbym was prosić o pomoc. Otóż mój brat dostał na urodziny Rome Total War Antylogia. Oczywiście obaj lubimy tą gierkę(stara ale ma swój urok i nadal mnie wciąga :D ). No i niestety ale po około 2 godzinach gry system się zamraża i koniec. Można tylko zrobić restart systemu. Jednak po restarcie jak uruchomię ponownie grę to po 5 minutach znów występuje zamrożenie systemu. Muszę odczekać z godzinę i znów mogę 2 godziny grać i tak dalej i tak dalej. Dodam jednak, że nie mam problemu z innymi grami(np. Spore, Need for Speed Most Wanted). Robiłem formata kompa, wyczyściłem dyski, zrobiłem partycje od nowa. Pożyczyłem nawet starszą wersję tej gry i wyskoczył mi tylko raz błąd. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Zapomniałem dodać mam Windowsa XP.

kirlan
09-12-2010, 11:11
"system się zamraża" to znaczy co DOKŁADNIE? - obraz zatrzymuje się czy znika? dźwięk - przestaje dźwięczeć" czy pojawia się krótka pętla (w kółko jeden krótki fragment)

komp? laptop czy PC? ile RAM (fizycznego)

Jak masz ustawioną "wirtualną RAM" = plik wymiany - rozmiary dla poszczególnych partycji, jedna wartość czy przedział, czy wolna ręka dla systemu, czy bez pliku stronicowania
jak to sprawdzić czytaj:
[spoiler:33ikjicq]Prawy klik myszy na "mój komputer >> właściwości>> zaawansowane >> wydajność >> ustawienia>> zaawansowane >> pamięć wirtualna >>zmień - jak chciałeś tylko sprawdzić to "anuluj jak zanotujesz WSZYSTKO z tej strony[/spoiler:33ikjicq]

Jeśli PC to ile masz kurzu w środku?

Szymong33
09-12-2010, 13:19
PC-kurzu w nim za dużo nie ma bo potraktowałem go powietrzem z odkurzacza i takie tam. A poza tym jakby się przegrzewał to w innych grach też miałbym ten problem.
Zamraża to znaczy wszystko staje(obraz, dźwięk), dysk HDD nie pracuje i tylko restart można zrobić nic więcej.
Planowane użycie procesora->Program
Użycie pamięci->Program
Pamięć wirtualna->768Mb

kirlan
10-12-2010, 08:24
Jednak zajrzyj do obudowy dla spokoju (odkurzaj raczej patyczkiem higienicznym tak żeby naprawdę ściągnąć kurz z WSZELKICH radiatorów i wiatraczków
W jakim stanie masz krążek instalacyjny? (rysy, zabrudzenia?) W jakim stanie stacja CD (DVD)
PODAJ RAM fizyczny?
Pisałeś że grając na innej instalce miałeś jakiś błąd 1 raz - jaki błąd - ten sam? Inny- jaki? opisz jak najdokładniej, napisz też ile grałeś na tamtej instalce (mniej więcej tur , godzin, bitew - określ cokolwiek)
dźwięk - dokładniej proszę, to bardzo ważne -
a) pętla (powtarzanie krótkiego dźwięku w nieskończoność) czy
b) cisza czy też
c) muzyczka z tła leci dalej "normalnie" ale żadnych nowych dźwięków (brak nowych uderzeń miecza, tętentu kopyt itd)

Sprawdź co masz w panelu sterowania w ustawieniach zasilania. Spróbuj trochę pozmieniać. Ustaw wstrzymanie systemu na "nigdy", wyłączanie "twardziela" też na "nigdy" , jak masz parafkę przy hibernacji to ją usuń - niech hibernacja w ogóle nie będzie dostępna


.... dysk HDD nie pracuje ... znaczy się co dokładnie - dioda -zapis-odczyt nie mruga i nie słychać "trzasków" zapisu czy też słychać ewidentnie że dysk twardy stanął / nie obraca się (wyłączanie się dysku zwykle słychać , jest dość charakterystyczne dźwiękowo - jak je słyszysz to kiedy? czy w momencie owego "zamrożenia" czy może parę minut wcześniej albo chwilkę PO tym jak zamarznie obraz) - podaj możliwie dokładnie to pomoże namierzyć przyczynę
==================
Przepraszam że tyle pytań i przeróżnych wariantów ale przyczyn może być wiele i rozwiązania przeróżne w związku z tym.
---------------------------
PS. Zacznij od sprawdzenia ustawień zasilania i KONIECZNIE zablokuj możliwość hibernacji jeśli jest dostępna. Powodzenia! Odpisz też jakie rezultaty.

Szymong33
20-12-2010, 17:48
Dziękuję bardzo za twoje zaangażowanie, ale znalazłem chyba przyczynę(muszę jeszcze dokładnie przetestować, czy nic się nie dzieje). problemem były stare sterowniki do płyty głównej(z góry założyłem, że jeśli inne gry działają to stery można wykluczyć, szczególnie do płyty głównej). Co do pytań to dyska dioda nie mrugała, ale dysk chodził. nie było żadnego dźwięku(nic nie było słychać). A w panelu miałem wszystko co należy powyłączane, a to co należy było powłączane. Dzięki jednak jeszcze raz za twoje zainteresowanie.

EDIT:

Przez pewien czas już myślałem, że się udało. Jednak niedawno problem wrócił. Jednak teraz jest trochę inaczej. otóż po 2h gry gra się zamraża tak jak poprzednio. Po restarcie działa przez około 10 minut, następnie zamraża się znowu. Po kolejnym restarcie można dalej cieszyć się grą(jednak od czasu do czasu, ale nie zawsze wyskakują błędy wysyłaj/nie wysyłaj). Jak zwykle zanim napisałem tę wiadomość to wyczyściłem cały komputer z kurzu (nawet zasilacz rozkręciłem i wyczyściłem). Sprzęt się nie przegrzewa to pewne bo temperatury są w normie. Proszę o ponowną pomoc.

Amrod
20-12-2010, 17:51
Na płycie powinny być kodeki Windows Media Playera. Spróbuj je zainstalować jeszcze raz. Powinien tam być też plik z pomocą techniczną, możliwe, że to gdzieś uwzględnili.

Szymong33
12-01-2011, 19:45
Sorry, że się nie odzywałem, ale w święta byłem z rodzinkom. Zobaczę co z tymi kodekami. Ale wątpię, bo wtedy miałbym problemy z filmikami, a one działają najlepiej z tego wszystkiego.

EDIT:

Hmm, dziwna sprawa bo owych kodeków nie odnalazłem. Spróbuję wymienić zasilacz (kolega mi skołuje). A problem z tym zamrożeniami jest cykliczny, ale zmienia się jego częstotliwość. Teraz regularnie co około 45 minut zamraża mi się gra.

EDIT:

Znalazłem starego procka Celerona i włożyłem go do kompa. Póki co Rome na tym procku działa bez zamrożenia. Ale po włożeniu z powrotem Pentiuma 4 problem wraca. Tak się zastanawiam co może być powodem. Wykluczam uszkodzenie i nie kompatybilność z podzespołami, ponieważ problem występuje tylko w RTW. Co może być powodem?

Kto zna się trochę na podkręcaniu. Bo kiedyś bawiłem się w podkręcanie karty graficznej troszkę przesadziłem i ekran migał tylko. Ale po zrestartowaniu kompa wszystko wróciło do normy.
PS. Sorry za posta pod postem

Widzę, że brak pomysłów. Chyba mój komputer ożył i po prostu strajk robi.
Zapomniałem podać konfigurację mojego kompa(proszę się tylko nie śmiać :D )
Procesor- Intel Pentium IV Northword 2.66Ghz
Płyta główna- Shutlle AV42
Pamięć RAM- 2x256MB Nanya
Karta graficzna- Nvidia Zotac GeForce 6200 256MB
Karta dźwiękowa- Zintegrowana Realtek AC'97
Dysk twardy- Samsung SV4012H 37GB :D (nie potrzeuje więcej)
Zasilacz- Impet 300W.
Sorry, że teraz dopiero podaję konfigurację, ale zapomniałem (dobrą mam pamięć, ale czasami krótką :D )

Witam ponownie
Przepraszam za długą nieobecność, ale nie miałem czasu na wchodzenie na forum. Chciałby się dowiedzieć czy ktoś ma jakiś pomysł co do tego problemu. Bo jeśli nie to można go zamknąć, a ja będę musiał się pożegnać z myślą, że w spokoju pogram sobie w Rome Total War. No cóż mam jeszcze inne gry. :D