PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukiwanie modów do ETW, szukasz moda pytaj tu



Kajcio
06-09-2009, 15:27
Właśnie, jak w temacie czy istnieje taki mod ? Wiem że wcześniej był..ale czy na obecną wersję też taki istnieje ? Z góry dzięki za wszelkie info ;)

kretu19955
06-09-2009, 18:15
Właśnie uploaduję ten plik na filefroncie dam linka jak dojdzie do końca

http://www.filefront.com/14479289/startpos.esf

Opcja edytuj ;)

Kajcio
06-09-2009, 21:12
Dzięki Ci wielkie, dobry człowieku :D

piernik
26-09-2009, 22:25
Czy powstaje jakiś mod pod Empire o średniowieczu?
Do mnie epoka empire w ogóle nie przemiawia, ale nowy silnik super wygląda więc chciałbym zobaczyć swoje ulubione średniowiecze w nowej odsłonie.

Na Medka 3 chyba nie ma co liczyć, bo teraz wychodzi Napoleon, później pewno zrobią rome2, więc M3TW wjdzie pewno za 5 lat :/

Secret_Matrix
27-09-2009, 09:07
dla mnie super by bylo bo jestem fanem od empire takze rome i medieval sa dalekie dla mnie a takto cofnalbym sie do sredniowiecza nie kupujac meda 2

kamilcio
27-09-2009, 11:20
Zaręczam was że taki mod nie powstaje i prawdopodobnie nigdy nie powstanie ze względu na ogrom pracy który musiłby być wykonany. Pomyślcie tylko czy naprzykład do Medievala2 powstał mod w realiach Empire? Jak narazie to CA nie udostępnilo nawet narzędzi do zmiany modeli jednostek czy nawet mapy! Także nawet mody ktore powstaja w realiach XVIII wieku powstaja bardzo powoli bo CA tym razem olało moderów! Po co mamy robić im konkurencje skoro oni wydają płatne DLC?!

piernik
27-09-2009, 12:05
Tak roboty byłoby dużo, ale na pewno można by było wykorzystać modele jednostek z medka 2 - w końcu to tylko siatka 3D. Poza tym jeżeli ludzie zrobili third age to robota im nie straszna :)

Co do narzędzi. Mam nadzieję, że wypuszczenie teraz dodatku będzie krokiem w kierunku poprawy możliwości modowania, bo w końcu będzie to jakiś mod, który nie wszyscy będą musieli mieć czyli osobne katalogi itp. Mam po prostu nadzieję, że po tym dodatku modowanie będzie łatwiejsze - tym bardziej że NTW ma być osobną grą więc otrzmamy pełen tytuł - podstawkę+dodadek.
Oby, bo modderzy na pewno odwalą kawał dobrej roboty.
Mam nadzieję, bo jak wspomniałem M3TW wyjedzie pewno za 5 lat najwcześniej :(

kymon
07-10-2009, 17:58
Czy posiada ktoś linka do moda odblokowującego wszystkie nacje ponieważ link na stronie nie działa.

kretu19955
07-10-2009, 18:07
http://www.filefront.com/14479289/startpos.esf/

Secret_Matrix
10-10-2009, 09:15
Czy jest jakis mod pod Empire,ktory reskinnuje husarie no wiecie zamiast tych dzid prawdziwe lance itd.

Salvo
10-10-2009, 09:47
Są retextury husarii, ale żaden nie naprawia broni.

PrisonNeo
10-10-2009, 09:48
Nie stety nie. Wszyscy moderzy czekają na narzędzia do zmieniania modeli, które jak sądze nie pojawią się przed premierą Napoleona (jeśli wogóle się pojawią)

Salvo
10-10-2009, 09:53
Tylo Chińczycy umieją konwertować modele.
Teraz uprzedzę kilka pytań:
Nie, to nie są żarty.
Nie. nie wiem jak.
Nie, nie chcą powiedzieć.
Tak, znam ich :D

Secret_Matrix
01-11-2009, 16:16
Czy ten mod jest po polsku?

Salvo
02-11-2009, 10:39
Nie powinien zmieniać języka.
Zapraszam tutaj:http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=114&t=1764

KLAssurbanipal
03-11-2009, 00:02
Potrafią konwertować modele, ale do kopii jest potrzebna całkiem nowa animacja a nie model ''dzidy'' :)

Salvo
03-11-2009, 15:07
Modelu nie ma, ale podobny temat już jest.
Zamykam ten, zeby nie było dwóch równoległych dyskusji o tym samym ;)
Podobny temat:http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=17&t=1733

mistrzinho
15-11-2009, 13:22
Czy ktoś z was może wie gdzie mogę znaleźć mod umożliwiający budowę, rekrutację, odkrywanie technologii w jedną turę. Miałem go już kiedyś, ale musiałem reinstalować system i teraz nie mogę znaleźć. Z góry dzięki za pomoc.

kretu19955
15-11-2009, 21:02
Może to był OSM Napoleonic Mod???

MSZ
27-11-2009, 19:03
Nie jestem zbytnio obeznany w obecnych modach do E:TW a że grałem ostatnio w mod SS do Medievala to mam pytanie czy jest jakiś mod który by zmieniał dyplomację w E:TW tak , żeby nie było ciągłych globalnych wojen, tak jak jest w SS ?

kretu19955
27-11-2009, 19:17
Spróbuj European Wars 2 ;)

AgentMax
27-11-2009, 20:45
Albo najnowszego DarthModa. 8-)

MSZ
28-11-2009, 09:31
Dzięki :D , spróbuję European Wars 2

poplus
29-11-2009, 11:41
Szukam moda który zmienia AI na mapie i w dyplomacji (chodzi mi o to żeby nie było wojen globalnych wszystkie państwa walczą zemną) EW2 i DarhMod już miałem są super :) tylko że mają gigantyczne armie,(sprzęt też trzeba mieć porządny) kawaleria nie odgrywa tam większego znaczenia...
Mam zainstalowanego moda TROM armie normalne, jazda wreszcie jest przydatna (nie tylko do pościgu za wrogiem i neutralizowania artylerii)

kretu19955
29-11-2009, 12:18
Jak znasz angielski to poszukaj na TWC submodw darthmoda z mniejszą ilością jednostek, lub ustaw małe w opcjach.

poplus
29-11-2009, 12:45
Z moim angielskim tak średnio ale może coś znajdę. Tylko że mi bardziej chodziło o moda który zmienia Ai i dyplomacje i nic więcej.
TROM mod który już mam chce zostawić

Barsa
29-11-2009, 14:00
Nie będę zakładał nowego tematu... szukam moda, który polepsza AI i tylko tyle, nie chce ani historycznych mundurów, ani innych graficznych fana beli, ani zmian wielkości jednostek... Darth Mod będzie dobry?

AgentMax
29-11-2009, 14:23
DarthMod ma jednostki o liczebności 300 :twisted: :twisted:

Barsa
29-11-2009, 16:22
No to za to podziekuje... po co robic takie jednostki jak to jest gra komputerowa i na pewno nie oddadzą realnosci bitwy, nie mówiąc juz o tym, że mapy nie sa na to przygotowane oraz moralne itd....

Amrod
29-11-2009, 16:28
No to może po 40 żołnierzy lepiej jest? Bo akurat Darth jest jednym z najlepszych modderów odnośnie AI.

AgentMax
29-11-2009, 16:33
Barca, możesz ściągnąć DarthModa i samodzielnie DBeditorem poustawiać wielkości oddziałów. Jeśli nie umiesz posługiwać się DBeditorem to tutaj (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=291282) jest wszystko opisane.


No to może po 40 żołnierzy lepiej jest? Bo akurat Darth jest jednym z najlepszych modderów odnośnie AI.
Ja bym powiedział, że nawet najlepszym ;)

Barsa
29-11-2009, 16:53
Tak Amrod dla mnie po 40 jest lepiej, dużo lepiej... wtedy choć jakies znaczenie mają słowa taktyka i morale wojska. Gra komputerowa nigdy nie będzie prawdziwą bitwą, a drogą do lepszego odwzorowania bitwy na pewno nie jest podnoszenie na silę liczby wojaków na mapie... szczególnie na takim produkcie jak ETW.

AgentMax dzieki, pokombinuje w wolnym czasie.

Amrod
29-11-2009, 17:02
Nie rozumiesz. Darth nie poszedł na łatwiznę zwiększając tylko liczbę jednostek (to wręcz niedorzeczne, że tak wnioskujesz).
Po co grasz w TotalWar w takim razie?

Barsa
29-11-2009, 17:08
Czemu Amrodzie niedorzeczne... niektórzy chcieli grac na multi na max jednostkach na RTW ;) . Na modach się nie znam... dlatego tu napisałem i nie mam pojecia co daje nam jeszcze Darth, o jego zdolnosciach co do AI mam jakies tam pojecie.

Dlaczego gralem w Shoguna i MTW1? Klimat, jedyna w swoim rodzaju gra... Dlaczego RTW? Bo swietna gierka... ale umówmy sie nie symulator bitwy(tak samo jak inne), o bitewkach to lubie sobie w ksiazkach poczytac... Dlaczego MTW2? Siła rozpędu...

Dlaczego gram w ETW? Po tym co nam na singlu zafundowało CA poważnie się nad tym zaczełem zastanawiac(i na dluzszy czas rzucilem te gre, co jakis czas wracam na kilkanascie h), na multi juz przestałem sie zastanawiac, bo po prostu nie gram... choc to tez moze byc wina epoki.

ps. admin a czy to temat na takie sprawy? ;)

Salvo
02-12-2009, 11:46
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=300037-submod darthmoda, z normalną ilością jednostek.
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=260300-Mniej znany AI mod

Salvo
02-12-2009, 11:47
Dla Barsy:
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=17&t=2389

Wedge
02-12-2009, 19:12
Czy jest mod który pozwala sterować podczas bitwy dwoma frakcjami naraz?

Salvo
03-12-2009, 09:51
Nie znam takiego.
Twórca musiałby sporo w skrpycie namiesczać żeby tego dokonać ;)

kretu19955
13-01-2010, 16:56
Czy jest mod w klimacie filmu "Patriota"?

temruk
14-01-2010, 00:34
Istnieje weather mod pod Empire? Chodzi o to, żeby słoneczko świeciło podczas każdej bitwy. 8-)

Secret_Matrix
13-02-2010, 16:16
Istnieje jakis samodzielny mod majacy na celu wlasnie odglosy strzalow z muszkietow?

kretu19955
17-02-2010, 18:56
Pewnie. Dawno temu ściągnąłem soud mod. W folderze były 2 pliki: weapon_FX i fifesdrum(coś takiego) pierwszy odpowiadał za dźwięk muszkietów, drugi za muzyczkę orkiestrową na bitwach.

Secret_Matrix
23-02-2010, 12:52
Moglbys podac link?

kretu19955
23-02-2010, 15:00
Masz szczęście, że znalazłem to na dysku. Jak wrzucę to link też będzie, bo szukać na TWC(bez angielskiego) nie chce mi się.
EDIT:
http://hotfile.com/dl/29796138/0b90116/ ... .pack.html (http://hotfile.com/dl/29796138/0b90116/WeaponFX.pack.html) wrzuciłem tylko odgłosy broni.

Mefisto7
09-03-2010, 20:30
Oooo , jeden z moich ulubionych filmów.. Przydałoby się coś takiego, zagrałbym z pewnością.

kretu19955
09-03-2010, 21:40
Niestety chyba tylko TAR to jest coś w ten deseń.

SpookS
18-03-2010, 07:43
Ja zapytam w tym temacie bo nie widzę tu takiego tematu przeznaczonego do szukania modów jaki jest w zbrojowni. Czy jest mod, który zmienia umundurowanie wojski i ewentualnie dodaje jakieś nowe jednostki. Kompa nie mam świetnego i w ETW gram na średnich także nowe jednostki nie muszą być jakoś fantastycznie zrobione. Zależy mi też, żeby mod nie zmieniał innych rzeczy w grze, ale jak takowego nie ma to się może przystosuje do tych zmian. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

kretu19955
18-03-2010, 13:23
AUM mod

power96
01-06-2010, 16:49
czy jest jakiś mod przenoszący do XVII wieku?

Gaius Julius
10-08-2010, 11:51
Witam,
w celu urozmaicenia rozgrywki poszukuję modykacji, która generalnie zwiększy trudność kampani, ale i też wprowadzi trochę nowych jednostek itp

Rue
10-08-2010, 12:10
Polecam TROM.
http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=1186

Salvo
14-08-2010, 15:20
Darthmod utrudni, ale tylko reskiny da, chociaż jest do niego sporo submodów z nowymi jednostkami.
Polecam ew2, ale od mojej ostatniej wersji 6 miesięcy temu KLA sam nie wydał nowszej wersji.

Vedymin
18-09-2010, 17:44
Czy istnieje mod, który nie doda żadnych nowych jednostek, nie zmieni żadnych statystyk itp., tylko zmieni tekstury istniejących już jednostek na te bardziej historyczne? Chodzi mi o to, żeby np. taka piechota liniowa różniła się czymś więcej niż kolorem mundurów, żeby jednostki miały różne style ubioru i żeby to po prostu działało pod multi i nie kopało w grze. Oczywiście dobrze by było, jakby ewentualny mod był kompatybilny z najnowszą wersją ETW.

Salvo
15-10-2010, 10:59
W multi możesz grać tylko na vanili, lub jeśli się z kimś umówisz na moda.

Gaius Julius
14-10-2011, 14:00
podczepię się pod temat

szukam moda, który usprawni AI w kampanii singlowej i na tym mi najbardziej zależy, jeśli jest mod, który oprócz tego dodaje nowe skiny jednostek, flagi itp to też nie odmówię :)

fajnie by też było by ten mod/y zwiększyły siłę nacji buntowniczych

czwarnom
31-10-2011, 16:59
Mam pytanie czy jest mod do empire który odblokował by takie opcje po zdobyciu miasta jak w napoleonie{okupacja,grabież,stworzenie protektora}

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Herod
31-10-2011, 17:02
Nie ma. Przynajmniej o takim nie słyszałem do tej pory.

Asuryan
31-10-2011, 19:28
Niestety nie ma, a przydały by się chociaż pierwsze dwie opcje. Na trzecią w ogóle nie ma co liczyć, emergency fraction powstają na innych zasadach niż w NTW.

czwarnom
10-11-2011, 10:45
To szkoda :( bardzo by mi się te opcje przydały w kampanii :D

[IG] Misiak
21-03-2012, 11:51
Witam. Ostatnio naszła mnie ochota by pograć sobie w warunkach XVIII. Jednak jak wszyscy zapewne wiemy gra w podstawkę nie ma zbytnio sensu, z tych czy innych powodów. Jako, że nie mam pojęcia o modach pod Empire, chciałbym się zapytać, który mod w tym momencie jest najlepszy? Chodzi mi o to by usprawnić rozgrywkę, AI kompa, bitwy itd. Będę wdzięczny za pomoc.

Rue
21-03-2012, 13:23
Polecam TROM z submodem ornamentum.

[IG] Misiak
21-03-2012, 13:33
Rue a jak zachowuje sie AI w bitwach? w podstawce, wiadomo jest tragedia...

Rue
21-03-2012, 13:57
Nie narzekam nie jest aż tak tragicznie.W bitwach cav próbuje obchodzić z boku nasze oddziały.Nie pruje bezmyślnie na naszą liniówkę.

[IG] Misiak
21-03-2012, 14:04
Hmmm w sumie nic nie tracę. Chętnie wypróbuję tego moda. Poczytam tez troszkę temat o nim na naszym forum. Dzięki za sugestię;)


P.S temat nadal otwarty, jak macie inne propozycje to chętnie ich wysłucham.

Rue
21-03-2012, 14:45
Jest jeszcze zawsze przyzwoity Darthmod.

http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=1126

WOJOWNIKH
30-03-2012, 18:27
Jest jeszcze zawsze przyzwoity Darthmod.

http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=1126
Eee tam DM. Zainstaluj DarthMod Ultimate Commander(DMUC). Najpierw 6.2, później patch 7.0. Gram na tym modzie już od sporego czasu i po prostu wymiata. Jak zainstalujesz submod CAUSA BELLI 2.01 to możesz grać Mogołami z naprawdę sporą ilością jednostek.Nie wspominając o Persji, gdzie to ich jest jak lodu.
Jednostek w DMUC'u(samym)wbrew pozorom jest dosyć sporo - masz różne wersje dragonów itd., liniówki(patrz na starcie na Rosję i Szwedów), ale mi to właściwie wisi.Niestety RON jest praktycznie bez żadnych dodatkowych.
Znacznie usprawnia AI, ba!Zazwyczaj, po każdej bitwie naprawia swoje okręty(tylko Piraci i Berberowie tego prawie nie robią). Jak masz niezł sprzęt to ustawiasz po 250-300 ludzi w jednym oddziale liniówki - wystarczy zmiana ustawień gry. Poza tym - mnóstwo submodów związanych z krwią, widokiem prochu ....wbudowane w ten mod.
Jedyna wada taka, że mod nie nadaję na pod multi i musisz wtedy ciskać do ustawień i wyłączać tak by zostawić DM("wbudowanego"w DMUC).
MOD W 100% PO ANG!
Zrzuty ekranów z tego moda powrzucałem do działu z nimi.

31-03-2012, 09:08
To prawda, nie lubię specjalnie epok historycznych ociekających pyłem prochowym ale tak jak i przy innych odsłonach tej serii gier Darth Vader reanimuje grę, czyniąc ją zjadliwą :)
Pozwolę sobie podać namiary,
http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=1126
-------------------
stąd można sobie spokojnie ściągać, ja tak swego czasu uczyniłem
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=495624

Files:
01. DMUC_v62_Full_Installer.exe [1310MB]
02. DMUC_62_to_70_Patch.exe [556MB] (with 11/14/2011 hot fix)
03. DMUC_Music_Pack_v16.exe [369MB]
04. DMUC_DFM_v11_Setup.exe [48MB]
bo coś cicho o nim na tym forum, całość nie rozpakowana modyfikacji, to przeszło 2 GB :D

WOJOWNIKH
31-03-2012, 11:21
To prawda, nie lubię specjalnie epok historycznych ociekających pyłem prochowym ale tak jak i przy innych odsłonach tej serii gier Darth Vader reanimuje grę, czyniąc ją zjadliwą :)
Pozwolę sobie podać namiary,
http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=1126
-------------------
stąd można sobie spokojnie ściągać, ja tak swego czasu uczyniłem
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=495624

Files:
01. DMUC_v62_Full_Installer.exe [1310MB]
02. DMUC_62_to_70_Patch.exe [556MB] (with 11/14/2011 hot fix)
03. DMUC_Music_Pack_v16.exe [369MB]
04. DMUC_DFM_v11_Setup.exe [48MB]
bo coś cicho o nim na tym forum, całość nie rozpakowana modyfikacji, to przeszło 2 GB :D

Cicho, cicho. A nawet szkoda.
Pamiętaj, że możesz też pobrać betę tzn. tzw.wersję PLATINUM http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=520925. Jednak jak jest napisane w wątku - wymaga testów i zainstalowanej oczywiście wersji 6.2 z patchem 7.0.Jak masz problemy z tłumaczeniem z ang na pl guide'a jak zainstalować to pisz.
A co do Music Packa to chyba nie jest on obowiązkowy (ja go tam nie pobierałem - obecne łącze v rzeczywista 30kb/s, ale zwiększam na 256, więc niegługo looknę).

31-03-2012, 12:25
Wersję platinium sobie daruje, obecna wersja ma tyle smaczków ( możliwość ustawienia wielkości czcionki- bezcenne, mimo że mod jest angielski, to trochę zostaje polskich opisów, że nawet ktoś nie chcący uczyć się angielskiego języka poradzi sobie ) :), że nawet ja co jestem sympatykiem wczesnego średniowiecza z przyjemnością odrestaurowałem Empire Total Bug War :D
Co do muzyki...warto, a za intro Vader ma pełen szacunku ukłon, wirtualny, po oglądnięciu jego, chciałoby się rzec CA do nauki czas zacząć się brać!!! :mrgreen:
-----
Jak mam trochę wolnego czasu to gram indiańcami, Irokezami na światowej dominacji :) Jest wesoło
howgh

WOJOWNIKH
31-03-2012, 14:23
Wersję platinium sobie daruje, obecna wersja ma tyle smaczków ( możliwość ustawienia wielkości czcionki- bezcenne, mimo że mod jest angielski, to trochę zostaje polskich opisów, że nawet ktoś nie chcący uczyć się angielskiego języka poradzi sobie ) :), że nawet ja co jestem sympatykiem wczesnego średniowiecza z przyjemnością odrestaurowałem Empire Total Bug War :D
Co do muzyki...warto, a za intro Vader ma pełen szacunku ukłon, wirtualny, po oglądnięciu jego, chciałoby się rzec CA do nauki czas zacząć się brać!!! :mrgreen:
-----
Jak mam trochę wolnego czasu to gram indiańcami, Irokezami na światowej dominacji :) Jest wesoło
howgh
Empire Double Bug War dodajmy. Kupiłem edycję premierową swego czasu.Wiesz, jak to się skończyło? :shock:

Ja tam już przestawiłem na ang sam i powiem, że jest lepiej - zniknęły różne dziwne błędy, które mi czasami żyć nie dawały. Niedawno miałem nawet reinstalcję steamu i podwójną gry - pomogło( :D ).
A co do Indian to zrezygnowałem właśnie dlatego z PLATINUM. Zacząłem 2 dni temu grać GB. Walka z Huronami polegała na tym, że PRUUULI na wzgórze, gdzie to jednakowoż stały moje oddziały wyposażone w broń palną. Nagle OSTRZAŁ !I wiadomo co dalej (na flankach 2 oddziały zwykła prowincjonalnej sprowadzonej z Europy i 2 Indiańskie oddziały wyposażonych w muszkiety). Przewidzieć łatwo, co się stało gdy nagle kawaleria wylazła z krzaków. :mrgreen: Ale w zwykłym DMUC'u już latają normalnie i próbują okrążać.
Jedna rada - polecam sobie ustawić 2x wolniejsze tempo badań - będzie jak w 2tpy i dla mnie to większy balans gry przy graniu 4tpy.

[IG] Misiak
18-04-2012, 14:44
Temat do zamknięcia:) Dziękuję za sugestię, okazały się one bardzo pomocne:)

Czarny_Pies
18-04-2012, 14:51
Bitwy w darthach są rownie proste na zwykłych poziomach co w podstawce. TROM tu stara sie bardziej kombinowac. Najlepsze są suwaki trudnosci. Wiele modów z nich korzysta a czasem je nawet psują ustawiając jakiś jeden poziom czy wszystko przesuwając tak ze juz nie ma co podkrecić:D Nie bojmy sie ich uzywac na vanilii, zwlaszcza jak narzekamy na latwizne. A raczej bójmy - na VH to juz wątpie zeby ktoś narzekal na łatwosc bitew.

Apropo TROMA fajnie wyglada poki nie robimy zblizen na jednostki. Niektore elity wygladają w tym modzie żałośnie. Pewnie nie estetyka byla priorytetem.

Na dzien dzisiejszy kiedy już znalazlem swoj mod na Empire ktory zakonczyl moje dlugie poszukiwania to ETF. To nie tylko otworzenie możliwosci grania innymi frakcjami. To mod znacznie poprawiający AI (w specyficzny sposob ktory moge wyjasnić gdyby ktoś pytal) a w czesci Late to już inna gra zupelnie. Taka jak to powinno wygladac od początku. Do tego AUM wzglednie samo Ornamentum i opcjonalnie gdyby kogoś pociągalo treścią Jakobite mod. Wszystko to dziala bez zarzutu, nie ma w tym fuszery i prob "poprawiania" Vanilii. Jest otwarcie nowych mozliwosci i zmiany ktore moga cieszyć wymagającego gracza. Te wiec mody mozna miec wszystkie razem. Darthy zawsze miały dla mnie coś z amatorszczyzny i smiesznego przereklamowania byle czego, jak choćby efektow świetlnych wystrzalow armatnich z dymkami niczym kółeczka z papierosa pod sztandarem rzekomego urealistcznienia, czy jak ktoś juz tu wspominal o tym zwiekszaniu liczebnosci ktore przy takiej grze jak empire może śmialo uchodzic za nieporozumienie. Natomiast TROM ma AI łatwe. Myk polega tu na tym że ruchliwosc armii ma zalatwiać zwiekszenie stanu liczebnego garnizonów mieszczan. Co w gruncie rzeczy podbicie anglii hiszpanami czyni mozliwym juz w pierwszych turach i zniecheca do grania taką hiszpanią bez swoich odwiecznych rywali.

WOJOWNIKH
29-04-2012, 22:44
Bitwy w darthach są rownie proste na zwykłych poziomach co w podstawce. TROM tu stara sie bardziej kombinowac. Najlepsze są suwaki trudnosci. Wiele modów z nich korzysta a czasem je nawet psują ustawiając jakiś jeden poziom czy wszystko przesuwając tak ze juz nie ma co podkrecić:D Nie bojmy sie ich uzywac na vanilii, zwlaszcza jak narzekamy na latwizne. A raczej bójmy - na VH to juz wątpie zeby ktoś narzekal na łatwosc bitew.

Apropo TROMA fajnie wyglada poki nie robimy zblizen na jednostki. Niektore elity wygladają w tym modzie żałośnie. Pewnie nie estetyka byla priorytetem.

Na dzien dzisiejszy kiedy już znalazlem swoj mod na Empire ktory zakonczyl moje dlugie poszukiwania to ETF. To nie tylko otworzenie możliwosci grania innymi frakcjami. To mod znacznie poprawiający AI (w specyficzny sposob ktory moge wyjasnić gdyby ktoś pytal) a w czesci Late to już inna gra zupelnie. Taka jak to powinno wygladac od początku. Do tego AUM wzglednie samo Ornamentum i opcjonalnie gdyby kogoś pociągalo treścią Jakobite mod. Wszystko to dziala bez zarzutu, nie ma w tym fuszery i prob "poprawiania" Vanilii. Jest otwarcie nowych mozliwosci i zmiany ktore moga cieszyć wymagającego gracza. Te wiec mody mozna miec wszystkie razem. Darthy zawsze miały dla mnie coś z amatorszczyzny i smiesznego przereklamowania byle czego, jak choćby efektow świetlnych wystrzalow armatnich z dymkami niczym kółeczka z papierosa pod sztandarem rzekomego urealistcznienia, czy jak ktoś juz tu wspominal o tym zwiekszaniu liczebnosci ktore przy takiej grze jak empire może śmialo uchodzic za nieporozumienie. Natomiast TROM ma AI łatwe. Myk polega tu na tym że ruchliwosc armii ma zalatwiać zwiekszenie stanu liczebnego garnizonów mieszczan. Co w gruncie rzeczy podbicie anglii hiszpanami czyni mozliwym juz w pierwszych turach i zniecheca do grania taką hiszpanią bez swoich odwiecznych rywali.
1.Ustaw poziom bitewny na vh i wygraj bitwę morską 1:1;).
2.Ja narzekałem i nadal narzekam.
DMUC to świetna zabawa i tyle.Obecnie gram w Napka na LME 3, ale niedługo chyba odkopię moją kampanię Brytyjską :P .
NTF - gdzie tu historyczność jest?Szkocja, a obok Wielka Brytania jako osobna nacja.

Niko
18-09-2012, 09:55
Szukam moda który eliminuje ostrzał sojuszniczych jednostek w ich plecy. Chodzi mi o to że jeżeli ustawi się dwie jednostki jedna przed drugą i podejdzie przeciwnik to jednostka która jest z tyłu strzela w plecy swoich kolegów. Ten problem nie występuje już w "Zmierzch samurajów" a ja poszukuje moda który by to także poprawiał w napoleonie lub w empire.

Dragon44
11-12-2012, 18:33
Witam
Czy jest lub jest tworzony mod dodający więcej prowincji do Empire Total War?
Pozdrawiam

JanHetman
11-12-2012, 20:24
Nie, nie ma takiego moda.
Również pozdrawiam

Salvo
12-12-2012, 16:01
Nie ma i nie będzie do obecnego żadnego TW od Empire w górę, bo nie ma narzędzi, a moderzy sami ich nie stworzą :(

Dragon44
12-12-2012, 19:23
No cóż wielka szkoda :cry:
Temat do zamknięcia

Ignas
14-12-2012, 20:41
Witam,

mam pytanie dotyczące modów do Empire. Zastanawiam się nad DarthMod Empire a Empire Realism. Który bardziej polecacie?
Dodatkowo, które mody działają dodatkowo z nimi? Mam tutaj namyśli dodatkowe jednostki lub lepsze AI, muzykę itd.

Z góry dziękuję za pomoc:)

Rostel123
15-12-2012, 20:50
Ja polecam Darthmod'a
Ponieważ dodaje nowe jednostki polepsza grafikę i inne :].

Ignas
20-12-2012, 13:34
Dzięki wielkie:) A są może jakieś mody dodatkowe do tego? Mam tutaj na myśli ulepszenie pola bitwy, zwiększenie AI albo ilości jednostek? Lub coś innego fajnego? Przepraszam, że tak głupio się dopytuje, ale jeżeli chodzi o modowanie itd to jestem całkowicie zielony i nowy:)

JanHetman
20-12-2012, 14:35
AI, pole bitwy, ilość jednostek - to wszystko jest w darthmodzie ulepszone znacznie. ;)
Jeżeli chodzi o jednostki -
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=576707
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=250655

Pozdrawiam i polecam. ;)

kauczuk999
02-01-2013, 14:06
czy on dziala tez w kampanii ameryka? bo probuje tam podniesc iq kompa jakos

Salvo
02-01-2013, 14:56
Tak, działa.

Przypominam tylko, że do rozmów o modach został stworzony ten dział
http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=17
w którym można otrzymać szybką i fachową pomoc od fachowego fachowca, a przez pisanie tutaj fachowiec będzie bezrobotny (a już teraz jest zły)!

Temat przenoszę. Następnym razem jak macie pytania piszcie w odpowiednim dziale ;)
Przypominam też, że używanie kropek i dużych liter nie boli ;)

Ignas
04-01-2013, 11:19
Dziękuje bardzo za pomoc i w przyszłości będę pamiętał o odpowiednim dziale:)

Co do Darthmod'a to faktycznie świetny i lepszy od TROM:)

Pozdrawiam:)

Salvo
04-01-2013, 11:29
TROM jest bardziej pod multi z tego co kojarzę robiony.

Jakby co o Darthmodzie mamy całe subforum:
http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=479.

Polecam również submod z polskimi jednostkami austorstwa Szwajcara ;)

maxcezar5
11-03-2013, 16:17
Szukam moda na przedłużenie kampanii

Salvo
11-03-2013, 18:27
4 tury na rok
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?240277-4-Turns-Per-Year-Mod

maxcezar5
11-03-2013, 20:20
Fajne dzięki!
A coś podobnego do napoleona?

Salvo
11-03-2013, 21:11
A samemu to już poszukać nie łaska :P ? 4 years był w temacie lista modyfikacji E:TW, przykładowy Endless napoleon campaign jest w lista modyfikacji N:TW, ale linka nie podam, bo mnie wkurzyłeś, zajrzyj tam sam :D

robercik8211
28-04-2013, 13:46
Poszukuję modyfikacji, która głównie poprawiłaby AI komputera na bardziej inteligentne, oraz (co już nie jest konieczne) rozszerzyła by roster jednostek dla Polski. Coś w stylu European Wars (które z tego co pamiętam nie ma linka do najnowszej wersji). Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam

Salvo
30-04-2013, 08:59
Po prostu nie ma najnowszej wersji :D

Twoja odpowiedź na dziś - Darthmod razem z submodem szwajcara ;) W dziale z DM wszystko ładnie opisane ;)

AnotherWorld
05-08-2013, 12:57
Witam wszystkich, jestem tu nowy, na wstępie chciałem powiedzieć że tydzień temu zagrałem w serie pierwszy raz i siedzę teraz po 14h/d :P , poza EU2/3 i HoI2/3 to na mój gust najlepsza współczesna gra. Jednak do rzeczy, gram sobie w kampanie w ETW Holandią i zauważyłem że gra ma jeden poważny minus... jest za krótka :P Moje pytanie brzmi czy są jakieś mody umożliwiające grę dłużej niż te 99lat i podbicie więcej niż tylko 40 prowincji w trybie "światowa dominacja". Najlepsze by było coś co znosi ograniczenia czasowe w ogóle (coś jak No Time Limit Patch w serii EU), ale wydłużonym do jakiś 250lat czasem rozgrywki też bym się zadowolił. Proszę doradźcie coś bo dopiero odkryłem serię i gram na gołej wersji. Pozdrawiam serdecznie.

towarzysz_pancerny
05-08-2013, 21:28
Szukaj prosego w obsłudze programiku o nazwie "ETW Turns editor". Albo tego co na tym forum o tym było. Można zmienić obroty tur w roku znacznie przedłuzając rozgrywkę. Popularna i pozyteczna modyfikacja, majaca uznanie wielu z podobnym do Twojego życzeniem

Tu jest link do niego:

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=240167

Obsługa banalnie prosta:

1) open startpos esf
2) turns per year (np 4 albo nawet i 12)
3) Save

Jaki jest max ilości mozliwych tur w roku nie pamietam, ale chyba coś pisali o 24 tylko nie pamietam czy ze to idzie bez problemu czy już z problemami. 12 t i tak duzo. Idzie bez probleu. Miałbyś 12 X 99 a wiec raczej do znudzenia w kampanii jedną frakcją :mrgreen:

AnotherWorld
05-08-2013, 22:25
A będzie to działało jak zainstalowanego mam DarthMod Empire ?

towarzysz_pancerny
05-08-2013, 22:51
Jeśli o mnie chodzi to nie wiem bo nie miałem tak. Ale powinno działać. Z tym ze bedziesz musiał uważac którego startposa zmieniasz. W sensie wybrać ten własciwy. O ile w wersji moda którą masz jest w jakims innym folderze czy położeniu innym jak domyslny. Ogolnie to działa na kazdych startposach (w sensie z kazdego moda) - Tylko trzeba wybrać ten własciwy. Wiem ze to moze skomplikowanie brzmi. Na podstawce byłoby po prostu "startpos". w modzie też...ale rózne mody, rózne rzeczy, mogą mieć różnie

AnotherWorld
06-08-2013, 18:07
Dzięki wielkie - na DM działa nawet na 1rok=24msc. :P , chciałem się jeszcze zapytać , jest może jakieś pełne spolszczenie do DM, bo połowę mam po polsku, a połowę po angielsku ? I drugie pytanie - czym różnią się poziomy trudności w rozgrywce (nie chodzi mi o opcje trudności bitwy) - dodają jakieś premie PC , że szybciej rozwija technologie ? Czy tylko zmniejsza nam dochód ? Pozdrawiam.

Salvo
06-08-2013, 19:13
chciałem się jeszcze zapytać , jest może jakieś pełne spolszczenie do DM, bo połowę mam po polsku, a połowę po angielsku ?
Po angielsku masz to co mod zmienił. Jeśli chcesz mieć w jednym języku zmień na steamie wersję językową całej gry. Spolszczenia nie ma.

czym różnią się poziomy trudności w rozgrywce (nie chodzi mi o opcje trudności bitwy)
Na pewno większy przychód, pewnie też jest sporo innych podobnych bonusów.

AnotherWorld
06-08-2013, 20:15
Dzięki wielkie wszystkim, a mam jeszcze 1 pytanie - na jakich wy poziomach trudności gracie, ja przerzuciłem sie na najtrudniejszy dla gry i bitwy - o ile bitwy wcale nie stały się jakoś niesamowicie trudne, to na mapie kampani dzieje się szał, cały czas zewsząd mnie grabią , atakują i inne chamstwo i drobnomieszczaństwo :D Pozdro.

towarzysz_pancerny
07-08-2013, 18:36
Poza tym poziomy trudności to głownie owo właśnie słynne AI. Powiedzmy jest jakiś parametr określony liczbowo 3.50, poziom wyżej wzrasta o np. 50 do 4.00 itd. (Stąd miedzy innymi kiedyś moje "polemiki" ze Salvo o Darth modzie i przenoszeniu "czegoś dokądś")

Do tego stopnia że można nawet wręcz wyrazić w "sentencji" ( ;) ) :

"AI to głównie suwaki. Suwaki to głównie AI"

Puma
04-03-2015, 18:07
Witam,Mam Pytanie Czy istnieje modyfikacja np . mod który ukazuje konflikty Rzeczposplitej w XVII wieku Z góry dzięki za odp

Wonsz
05-03-2015, 13:37
Na pewno nie pod Empire. Jeśli zaś chodzi o Medieval 2 to są mody takie jak Potop:Total War, Ogniem i Mieczem 2, Renesans:Total War.

Generał12
26-03-2015, 16:59
Witam! Właśnie rozpocząłem kampanię Rzeczpospolitą i pierwsza rzecz to niestety jednostki, nie dość, że mało to na dodatek nieco ahistorycznie. I mam pytanie, czy istnieje jakiś samodzielny mod, który dodaje nowe jednostki, wiem, że są submody do Darthmoda, ale niestety ten tylko wywala do pulpitu, po za tym wolę oryginalną mechanikę gry, a konkretnie odległość oddawania strzałów. Ale nie o to chodzi, czy może dało by się ten submod zainstalować bez DM?

sadam86
26-03-2015, 17:11
Np. ten http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?8144-Polish-Regiments-Unit-Pack-v-1-1-for-IMPERIAL-DESTROYER

Generał12
26-03-2015, 18:11
A czy istnieje wersja bez potrzeby instalowania innych modów?

sadam86
26-03-2015, 18:19
http://forum.totalwar.org.pl/forumdisplay.php?83-Mody-uzupe%C5%82niaj%C4%85ce przejrzyj ten wątek, coś powinno się nadać

Generał12
27-03-2015, 10:33
Jest nawet jeden stworzony przez szwajcara. Problem w tym, że pod vanillę jak instaluję to: kiedy wrzucę do folderu data to nic się nie dzieje, za pomocą mod managera wywala do pulpitu. Oczywiście wersja 1.

sadam86
27-03-2015, 10:38
To już przejrzyj wątek moda i tam poszukaj rozwiązania lub pytaj dalej.

hussar
06-02-2016, 19:11
Witam, Chciałbym prosić o polecenie mi modyfikacji z grubsza spełniającej te kryteria:

- jak najwierniej oddane realia historyczne, gdyż nie lubię sytuacji kiedy jest balans za wszelką cenę kosztem realizmu.

- lepsze zachowanie SI w bitwach i na mapie kampanii

- realistyczne dźwięki, np. wystrzałów (kiedyś czytałem że w modyfikacji Darthmod są najlepsze dźwięki ale sam jej nie testowałem więc pytam tu na forum)

- ewentualnie nowe efekty graficzne (jedyna modyfikacja jaką testowałem - Minor Faction Revenge - dodawała nowe piękne efekty jak wybuchy, czy bitwy w nocy)

- spotkałem się z opisami modów gdzie napisane było że dodają elementy z Napoleon: Toal War jak np. mechanizm strzelania, więc miło by było gdyby modyfikacje o których polecenie proszę zawierały te elementy.