PDA

Zobacz pełną wersję : Kampania amerykanska



Nezahualcoyotl
06-09-2009, 18:02
W tym dziale prosze zamieszczac Wasze wszelkie porady,uwagi oraz spostrzezenia odnosnie tej Kampani ;)

OskarX
06-09-2009, 18:15
W tej kampani lubie grać tylko Hiszpanią. Chociaż ,że gram tylko tą jedną frakcją xD to lubie tą kampanie. Bicie tubylców Konwistadorami :twisted: muszkiety, dziala, potem dragoni. Wszystko ograniczone i trzeba sobie wsparcia sprowadzac ;) W ogóle fajna kampania 8-)

Soul of Night
07-09-2009, 19:16
W tej kampani lubie grać tylko Hiszpanią. Chociaż ,że gram tylko tą jedną frakcją xD to lubie tą kampanie. Bicie tubylców Konwistadorami :twisted: muszkiety, dziala, potem dragoni. Wszystko ograniczone i trzeba sobie wsparcia sprowadzac ;) W ogóle fajna kampania 8-)

Próbowałeś użyć modu i grac Anglia lub Francją? Gorąco polecam :)

Nezahualcoyotl
07-09-2009, 20:04
Tylko Mexicas lub Mayas :twisted: :twisted: ...Total HC ;) :twisted: :lol:

Haller
07-09-2009, 20:38
W tej kampani lubie grać tylko Hiszpanią. Chociaż ,że gram tylko tą jedną frakcją xD to lubie tą kampanie. Bicie tubylców Konwistadorami :twisted: muszkiety, dziala, potem dragoni. Wszystko ograniczone i trzeba sobie wsparcia sprowadzac ;) W ogóle fajna kampania 8-)

Próbowałeś użyć modu i grac Anglia lub Francją? Gorąco polecam :)


Skąd wziąśc ten mod :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Soul of Night
08-09-2009, 17:43
Ooo... jacy ciekawscy :P A jak coś wrzucam to nawet nie spojrzą :P
Będzie dziś do pobrania w uzupełnieniach :)

Soul of Night
08-09-2009, 18:07
Proszę Mod wstawiony ;)

Tutaj :) (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=32&t=767)

Liczę na odrobinę zainteresowania, bo im więcej go będzie tym później mnie Roman wywali ;)

Haller
08-09-2009, 18:33
Dzieki!!!!

A te nowe państwa mają Historycznych władców?

OskarX
08-09-2009, 19:58
No, ja napewno sciągne i zagram, ale póki co muszę znaleźć czas ;) Dzięki ;)

Soul of Night
09-09-2009, 15:38
No niestety autor był gnojkiem i podłożył plik wzmacniający komputerowe nacje w GKM :/
Jak znajdę nowy, dobry mod to od razu go wstawię. Już kiedyś grałem Francją i Anglią, więc na pewno istnieje ;)
Ostatecznie można nawet ręcznie to zrealizować. Mianowicie:
1. Przełożyć Francję i Anglię do grywalnych frakcji.
2. Zmienić datę wejścia Francji i Anglii do Nowego Świata.
3. Ustawić im początkowe miasta (dla utrudnienia 1 małe i dużo oddziałów ;))
4. Dać im oddziały z podstawowej kampanii + modów o Nowym Świecie.
5. Gotowe :)

Proste nawet jak się ma malutkie pojęcie o modowaniu :)

Krzyzak
10-09-2009, 14:10
Ja podobnie jak Oskar gralem i gram tylko Hiszpania, ale moze skusze sie zeby zagrac kims innym :) Ale póki co, kampania najmniej mnie interesowala. Gra Hiszpania jest prosta, a rozwalanie Majów i Azteków to coś co uwielbiam robic :D :mrgreen: :ugeek:

OskarX
10-09-2009, 15:21
Gralem apaczami, ale tubylcami nudno :-S

Soul of Night
10-09-2009, 15:33
Gralem apaczami, ale tubylcami nudno :-S
Na E/E na pewno :P
Ja grałem i przez cała grę się nie nudziłem :) A Apaczami, i Aztekami, i Cichmecami, i Tarasakanami (lub jakoś tam jak się pisze 2 ostatnie :roll:)
Polecam grę Aztekami na VH/VH z dodatkowym patchajem trudności :) Można znaleźć na TWC :) Gra naprawdę ciekawa :)

OskarX
10-09-2009, 16:03
Taaa e/e :lol: Dla mnie są nudne, bo poprostu tubylcy to "łajzy" takie ludziki uzbrojone w pały, które biegną i giną masowo :twisted: Nie to co profesjonalny muszkieter bądź...dragon :twisted:

Soul of Night
10-09-2009, 16:11
No tak... Pewnie Niemców podczas mordowania Żydów też byś popierał? W końcu po jednej stronie takie małe ludziki, wystrychane, a po drugiej cała Armia Niemiecka...? Wyobraź sobie, że to jest tak samo jak teraz mówisz.

OskarX
10-09-2009, 18:57
No masz racje, pewnie wolałbym pograć Niemcami na chorde Żydów. Podkreśliłem coś, więc się zastanów...
edit:

Nie wiem w czym masz problem...Dla mnie nudne jest miec na poczatku imperium i przez cala gre szkolic mass tych samych jednostek ;)

Soul of Night
10-09-2009, 19:13
No masz racje, pewnie wolałbym pograć Niemcami na chorde Żydów. Podkreśliłem coś, więc się zastanów...

Pewnie nie zauważyłeś, ale Twój post przedstawiający rodowitych mieszkańców Ameryki jest przedstawiony tak samo jak moja ironia. Oni byli w o wiele gorszej sytuacji, nie znali prochu, nie oni pierwsi zaatakowali, nie widzieli w przybyszach przeciwników. Zostali napadnięci przez o wiele bardziej zaawansowana technologię, ale militarną. To świadczy o tym, że w Europie od lat nie działo się nic innego poza wojnami (to jeszcze gorzej świadczy o nas, Europejczykach). Spójrz np: na zniszczoną przez konkwistadorów medycynę Majów, Inków, Azteków. Mimo nie możliwości używania takiego sprzętu jak dzisiaj mamy, potrafili prowadzić skomplikowane operacje. Dodatkowo cała ich kultura, tak bogata, została zniszczona przez przybysz z Europy. Tak samo teraz ich naturalne ziemie są zajmowane przez innych ludzi. Wykaż choć odrobinę szacunku dla ludności, która mimo ogromnej przewagi militarnej przeciwnika, potrafiła tak mężnie stawać do boju przeciwko najeźdźcy.
A jak masz wątpliwości to wyobraź sobie siebie ubranego w przepaskę z jedną drewniana włócznią, a przed sobą człowieka w żelaznej zbroi, zasiadającego na koniu, z mieczem, który z łatwością może Ci odciąć głowę... Fajnie nie?

OskarX
10-09-2009, 19:46
No, ale do czego dokładnie zmierzasz ? Bo nie wiem co juz ci pisac...gra to gra.

Soul of Night
10-09-2009, 20:39
No, ale do czego dokładnie zmierzasz ? Bo nie wiem co juz ci pisac...gra to gra.

Trochę szacunku dla Indian ;) Spróbuj nimi zagrać na jakimś modzie - w większości przypadków, przy dobrych ustawieniach gra jest naprawdę ciekawa :) I wciąga ;) Wyszedł taki mini mod do Cichmeców -> może nie za dużo zmian, ale genialnie się nimi potem grało :) W niedziele postaram się wstawić na forum :) Wbrew pozorom, porządny Indiański wojownik jest często więcej wart niż oddział konkwistadorów. Do dziś pamiętam niesamowite zasadzki na Hiszpan :)

OskarX
11-09-2009, 13:33
No żałosne jest to, że komp nie potrafi grać Hiszpanią. Tak żałosne jest również to ,że Cortés i Pizarro podbili Indian......Indianami :)

Soul of Night
11-09-2009, 20:29
No żałosne jest to, że komp nie potrafi grać Hiszpanią. Tak żałosne jest również to ,że Cortés i Pizarro podbili Indian......Indianami :)

No niestety... komputer lekko mówiąc ssie pod względem dowodzenia... No ale cóż zrobić :( Nie ma gier idealnych ;)
A co do Indian :) Mimo wszystko ludy indiańskie były skłócone, a dodatkowo konkwistadorzy byli na tyle sprytni, ze napuścili ich na siebie ;) Niezły plan i niestety zabójczo skuteczny :(

Haller
11-09-2009, 22:19
Właśnie pograłem Majami 75 tur :P no i powiem że Hiszpania padła w 21 turze pod naporem Azteków :D

PS: Kiedy kończą się najazdy Angolów na Jukatan?
Odparłem ich ataki 3 razy, będą jeszcze kolejne?
Wnerwia mnie to, bo wystawiają po 4 pełne armie :evil:

iroon
12-09-2009, 17:31
Ja miałem jakoś 3-5 najazdów

Sherab
18-01-2010, 13:53
Ja dopiero co zacząłem pykać w tą kampanię. Gram Apaczami i mam takie pytanie - od czego zależy dostęp do nowych "budynków"w tej frakcji. Niektóre moje wioski mają już ponad 3000 populację, a możliwości budowlane nie rozwinęły się ani trochę od początku gry. Zbudowałem już wszystko, co było do zbudowania. To co jest wystarcza do rekrutacji jednostek do podbijania sąsiednich plemion (rebelianci), ale jak mam potem walczyć np. z Nową Francją, to sami Psi Wojownicy i Śmoałkowie Apaczów mogą nie wystarczyć.

Czy "budynki" umożliwiające szkolenie lepszych (rodzimych) jednostek odblokowują się po jakimś czasie, czy jak?

Pozdro!


Już nieaktualne - rozgryzłem!
Niestety moja instrukcja do gry nie raczyła tego dobrze wyjaśnić. Ogólnie pomysł wydaje mi się udany. Co do samych wrażeń z gry, to na razie nie jest specjalnie emocjonująco - bardzo rozległe terytoria i przy puki co pasywnym zachowaniu sąsiadów z południa praktycznie brak zagrożeń. Powoli jednak zaczyna brakować stref buforowych, więc podejrzewam, że niedługo może zrobić się trudniej.

Pozdro!

Radek120
15-06-2010, 17:20
mam problem gram w tą kampanie Hiszpanią nie mogę wygrać wtopiłem drugi raz Aztecy mnie jadą żeby było śmieszniej gram na easy bez modów i kodami i wptapiam zawsze w 12 turze albo jadą minie aztecy albo mam bunty we wszystkich prowincjiach poza hawaną i i odechciewa się grać.

Evanger
16-06-2010, 11:33
mam problem gram w tą kampanie Hiszpanią nie mogę wygrać wtopiłem drugi raz Aztecy mnie jadą żeby było śmieszniej gram na easy bez modów i kodami i wptapiam zawsze w 12 turze albo jadą minie aztecy albo mam bunty we wszystkich prowincjiach poza hawaną i i odechciewa się grać.

Odpowiednia taktyka to klucz do zwycięstwa ;)
Jak chcesz porad pisz na PW.

Ituriel32
01-07-2010, 21:57
Mam pytanko?
Wiecie czy indianie mogą rekrutować statki (łodzie)?

Olafinh0
23-08-2010, 11:10
niestety nie mogą.

Anymous*
23-08-2010, 18:48
ituriel32--> raczej nie mogą rekrutować łodzi

Ituriel32
24-08-2010, 06:10
Szkoda bo aby zdobyć Kalifornię muszę zagrać Hiszpanią :(

Krzyzak
24-08-2010, 07:46
Zawsze można ją kupić :P

Ituriel32
25-08-2010, 07:24
Od buntowników?
Tylko Europejczycy ze statkami mogą się tam dostać.
Gdyby nie to że zagrałem raz z kodem na mapę to nie wiedziałbym że tam jest jakaś prowincja.

Krzyzak
25-08-2010, 09:37
To poczekaj aż ją zdobędzie Hiszpania albo Francja i Anglia :D

Idill`a (MZ)
26-08-2010, 10:33
Floryde

Z tego co pamietam floryda ma polaczenie ladowe z kontynentem, po co Ci statki? Problem polega na tym tylko, ze wojujac z Hiszpania nie mozna zdobyc Havany.
Ja grajac Apaczami np. po 10-15 turach mam juz floryde.

Ituriel32
26-08-2010, 12:54
Floryda ma połączenia lądowego.
Połączenia lądowego nie ma półwysep Kalifornijski. Który na mapie kompani jest wyspą. I to o niego mi się rozchodziło.
Co do Hiszpanii to jest ona prawie nie zniszczalna pod warunkiem że nie straci wszystkich generałów.

Pawian
19-09-2010, 22:16
W kampanii amerykańskiej grając tubylcami po prostu jest niemożliwe podbicie całego znanego świata....

Sador
16-11-2010, 21:40
Cóż, granie tubylcami jest nastawione na odparcie przybyszów ze Starego Świata i okazyjne podbicie sąsiadów. NIe w głowie więc im Hawanna kiedy masakrują się nawzajem :twisted:.

Ituriel32
16-11-2010, 21:51
Ale od rozpoczęcia kampanii, to jest historia alternatywna.
I ja bardzo bym chciał zrobić np. wjazd w Europe moimi apaczami. :twisted:

Sador
17-11-2010, 07:15
Fajnie było by zobaczyć Indian w Kanu płynących na podbój Europy :D . Tatarzy pokonani przez gości z pałkami :lol:.

Czynczyl
27-12-2010, 13:40
Gra Hiszpanią jest moim zdaniem dość łatwa,ale jest jeden znaczący minus.Osady położone w głębi lądu mają bardzo mały przyrost ludności,przez co osady te bardzo wolno się rozwijają.

Ale i tak najlepszą frakcją są Tarascanie :D

Sador
27-12-2010, 21:36
To jest wyjaśnione w instrukcji. Hiszpanie polegają na dostawach z Europy, więc dostęp do wybrzeża jest ważny

Marc d'Angers
10-01-2011, 19:12
Szkoda bo aby zdobyć Kalifornię muszę zagrać Hiszpanią

Z tego co pamietam floryda ma polaczenie ladowe z kontynentem, po co Ci statki? Problem polega na tym tylko, ze wojujac z Hiszpania nie mozna zdobyc Havany.
Ja grajac Apaczami np. po 10-15 turach mam juz floryde.

Floryda a Kalifornia to dwie różne rzeczy. Na Florydę można dostać się lądem i jest ona najbardziej wysunięta na wschód, a Kalifornia jest okrążona wodą i czarną granicą mapy, więc tylko statkiem da się tam dotrzeć. No i jest na drugim końcu mapy względem Florydy :) Nie da rady zdobyć Kalifornii Indianami w walce. Co najwyżej można wykupić ją od Europejczyków, tak jak wcześniej wspomniano.

robercik8211
08-05-2011, 14:21
No niestety autor był gnojkiem i podłożył plik wzmacniający komputerowe nacje w GKM :/
Jak znajdę nowy, dobry mod to od razu go wstawię. Już kiedyś grałem Francją i Anglią, więc na pewno istnieje ;)
Ostatecznie można nawet ręcznie to zrealizować. Mianowicie:
1. Przełożyć Francję i Anglię do grywalnych frakcji.
2. Zmienić datę wejścia Francji i Anglii do Nowego Świata.
3. Ustawić im początkowe miasta (dla utrudnienia 1 małe i dużo oddziałów ;))
4. Dać im oddziały z podstawowej kampanii + modów o Nowym Świecie.
5. Gotowe :)

Proste nawet jak się ma malutkie pojęcie o modowaniu :)
ja kiedy ustawiam żeby weszli w pierwsza turę to się pojawiają w 2

eeerobert
08-05-2011, 14:59
Chyba musisz całkowicie wykasować tą część o ich pojawieniu się i tak jak u innych frakcji dać im na początek osady, wojsko i generałów.

Mesiek
10-10-2012, 19:16
czy można odblokować/dodać jednostki do (własnej bitwy)? chodzi o to że w trakcie gry np Hiszpanami mamy dostępne jednostki muszkieterowie czy dragoni . A własnej bitwie wybrac ich juz nie mozna. jest jakis sposób na to ?:)

Przemysł II
10-10-2012, 19:20
Jaki okres czasu masz ustawiony? Te jednostki raczej w późnym okresie się pojawiają, więc w wczesnym nie będą dostępne.

Lwie Serce
10-10-2012, 19:21
Ustaw na wszystkie okresy wtedy będzie ok.

Mesiek
10-10-2012, 19:27
ooo dzięki ustawiłem wszystkie okresy i gra .