PDA

Zobacz pełną wersję : Pobieranie i instalacja



buger13
20-12-2010, 14:21
Rome Total Realism VII


Instrukcja instalacji i mod do pobrania na:
RTR VII is Released! (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?479145-RTR-VII-Download-Mirrors-and-Installation-Guide)

Instrukcja instalacji:
1. Zainstaluj Rome Total War(Najlepiej Antologię).
2. Zainstaluj dodatek Barbarian Invasion.
3. Zainstaluj Patch BI v1.6 .
4. Pobierz i zainstaluj RTRVII do głównego folderu RTW.
5. Pobierz i wypakuj RTRVII Gold Patch do do głównego folderu RTW.

Link do Gold patcha dla RTRVII
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?580625-RTR-VII-Patch-Gold-Released

RTR VII: Fortuna Orbis

Instrukcja instalacji i mod do pobrania na:
Beta Release - FO 0.8! (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?494461-Beta-Release-FO-0-8!)

Spolszczona instrukcja instalacji i linki z Beta Release - FO 0.8!
1. Zainstaluj RTW 1.5 i BI 1.6 (a najlepiej Antologię)
2.Pobierz FO 0.6, a następnie wypakuj archiwum rar do katalogu RTW (np. Program Files \ Creative Assembly \ Rome - Total War \), za pomocą programów takich jak WinZip lub WinRAR.
Katalog FO wypakuj do folderu RTW w takiej kolejności jak pobrane poniżej części moda!!!
Fortuna Orbis 0_6_1.rar (268MB) (https://anonfiles.com/file/dac46a713e0652d7d8c3953dfb0053dd)
Fortuna Orbis 0_6_2.rar (223MB) (https://anonfiles.com/file/fb162e900885f2bafedd4c99913c4d39)
Fortuna Orbis 0_6_3.rar (241MB) (https://anonfiles.com/file/27c3abdc196747eae58726bb2dccb4a1)
Fortuna Orbis 0_6_4.rar (266MB) (https://anonfiles.com/file/252798c7df2d1cc2dd771e78b6655406)
3. Pobierz patch 0.8 i wypakuj katalog FO do folderu RTW podmieniając pliki.
FO_0_8 Patch.rar(37MB) (http://dfiles.eu/files/3affdcz84)
4. Po wypakowaniu plików 0.6.1-0.6.4 i patcha 0.8, utwórz skrót na pulpicie.
4.1.Jeśli masz zainstalowany RTR-VII , można użyć Launcher RTR (znajdź Rome Total Realism VII.exe i utworzyć skrót do niego, przeciągając go na pulpit . Następnie kliknij na nowo utworzony skrót prawym przyciskiem myszy, wybierz Właściwości i w Element docelowy po -mod:dopisz FO i gotowe!!
4.2. Jeśli nie masz zainstalowane RTR-VII, znajdź RomeTW-BI.exe i utworzyć skrót do niego, przeciągając go na pulpit . Następnie kliknij na nowo utworzony skrót prawym przyciskiem myszy, wybierz Właściwości i w Element docelowy wklej -mod:FO -show_err i gotowe!!

RTR VII: Fate of Empires

Instrukcja instalacji i mod do pobrania na:
RTR VII: Fate of Empires (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?308597-RTR-VII-Fate-of-Empires-1-4-Download-Mirrors-and-Installation-Guide)

Instrukcja instalacji:
1. Zainstaluj Rome Total War(Najlepiej Antologię).
2. Zainstaluj dodatek Barbarian Invasion.
3. Zainstaluj Patch BI v1.6 .
4. Pobierz i zainstaluj FOE v1.1 do głównego folderu RTW.
5. Pobierz i wypakuj FOE v1.4 Patch do do głównego folderu RTW.

KLAssurbanipal
21-12-2010, 15:23
Mi nie odpowiada objętość mapy. Rozmiar nie ma za dużo znaczenia. Wycięli najciekawsze regiony czyli cały wschód, Egipt. O monarchiach hellenistycznych można niestety już pomarzyć. Nie wiem skad ten krok.

bart945
26-12-2010, 17:09
Witam.
Mam pytanie odnosnie reform Mariusza w tym wlasnie modzie. Otoz mam juz kilka miast z imperial palace a reform jak nie bylo tak nie ma. Mam rok 241 p.n.e. Data chyba nie ma nic do rzeczy bo przeciez reformy mialy nastepowac tak jak w normalnym RTW czyli po wybudowaniu imperial palace. Prosze o jakas odpowiedz z rozwiazaniem. Z gory dzieki. Mam RTR Platinum.

BlackWood
26-12-2010, 17:54
;)

bart945
26-12-2010, 18:37
Ja wlasnie mam platinum 1.9. Wiem ze tak ze 2 miesiace temu gralem w tego moda i reforme mialem dosc szybko bo cos kolo 248 r.p.n.e

A tak pomijajac temat tych reform, to powiedz mi Blackwood czy ten mod ktorego wyzej polecales ten hero singing warty jest poswiecenia czasu? oraz czy lepiej sie na nim gra niz na rtr platinum? :D

Chciałem zapytać jak sie instaluje tego Heroes singing? Podmienilem pliki i bitwy gracza działaja ale jak kampania sie zaczyna wczytywac wywala do Windowsa. Prosze o pomoc

Edytuj posty, a nie pisz jeden pod drugim... Kyuzo

BlackWood
26-12-2010, 20:17
;)

bart945
26-12-2010, 20:23
Ok. To czekam do jutra na szczegóły instalacji

Ituriel32
27-12-2010, 13:20
Trochę szkoda, ale za żadne skarby nie umiem pobrać z tego linka http://www.zshare.net/download/74481468ece8c9f3/
Cały czas zrywa połączenie :cry:
Natomiast pacz 1.2 wszedł bez problemowo :?

Vornar
13-01-2011, 03:48
czy aktualizacja spolszczenia jest spodziewana? Pozdrawiam

Vornar
18-01-2011, 04:36
Witam wiem, że swego czasu było na forum spolszczenie do Rome total Realism, czy dostane je pod 19 platinium ? bo znalazlem na necie tylko do .0 ktore nie działa:(

sebek82
29-01-2011, 13:57
ja juz nie moge sie doczekac! jest to moj ulubiony mod obok EB ma ktos moze jakies dane na temat premiery

Mateusz Sz
18-05-2011, 15:34
Czy wie ktoś jak tam tępo prac nad modem. To co jest na youtube strasznie mnie wciągnęło i już nie mogę się doczekać premiery moda.

KLAssurbanipal
03-09-2011, 18:51
RTR 7 wczoraj wyszedł:
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=479146
Instalka:
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=479146

filippp69
03-09-2011, 19:08
Dzięki za info :D Już ściągam chociaż nie grałem w żadnego RTR ale filmik wygląda super wiec się skusze :P Jeden dzień minął a z torrenta całkiem prędko idzie :)

exar
03-09-2011, 22:20
Ja grałem w poprzednie wersje. Ciekawe czy i w tej starcia będą się kończyły wysokimi stratami w śród armii. Pamiętam, były rzędu nawet 30-50% strony wygrywającej. Odpychało mnie to. W EB lepiej jest to zbalansowane i w dobrze poprowadzonych bitwach zwycięzca wychodzi ze stratami góra kilku procentowymi. No ale jeśli już pogracie to opiszcie proszę wrażenia z bitew, ach no i czy komp robi spam armii.

lol1998
04-09-2011, 13:39
Czy RTR VII to to samo co RTR VII Fate of Empires?

filippp69
04-09-2011, 13:56
3 w 1. RTR VII, Fate of Empires i The Iberian Conflict.

filippp69
04-09-2011, 14:36
No to tak ... mod jest pod barbarian invasion z patchem 1.6 a ja mam Rome TW wersja gold (RTW + BI), ale na tą wersje nie da sie zainstalować patcha 1.6. Tak wiec podjarałem sie tylko menu :/

WielkodusznyBezduszny
04-09-2011, 16:45
Mod już mi się instaluje ;D Filip nie żebym był znawcą ale wersja gold to ze steam'a? jak tak to jest oddzielna instrukcja instalacji:

Run the RTR VII installer like normal, changing the install path to xxxx/steam/steamapps/common/rome total war gold
Ignore the launcher and short-cut prompts, they won't work
Open Steam, right-click on Rome: Total War Gold in the My Games menu
Select Properties
Under the General tab select Set launch options ...
Type in -mod:RTRVII -show_err -nm without quotations and click OK
Launch Rome: Total War Gold by double-clicking it in the My Games menu
Select Barbarian Invasion from the two-choice list and Launch.

filippp69
04-09-2011, 17:24
Spokojnie ... już wszystko działa :D. Pierwsze wrażenia bardzo dobre ale cóż będzie trzeba rozbudować opis moda w pierwszym poście bo Blackwood walnął focha i wszystko pousuwał ;/

WielkodusznyBezduszny
04-09-2011, 18:35
Mod bardzo ciekawy, jednostki b. ładne, ekonomia z FOE, więc jest ciężko, gram obecnie Illyrią i nie wiem gdzie za bardzo walnąć jednostki, bo gdzie nie uderzę, zaraz może przyjść reszta. Jedynym, dużym minusem jest to, że nie ma nacji wschodnich( a te rejony wręcz uwielbiam).
PS. Kto jak to ale po BW, bym się tego nie spodziewał walnął tu i tam mordki i się cieszy....

filippp69
04-09-2011, 20:35
Ja zacząłem grać ... no a jakże Kartaginą :D Jednostki super ale żeby jeden oddział świętego zastępu werbować 40 tur ! To przegięcie. Jutro grzebie w plikach i zmieniam to na 3 tury.
PS. Może i mały świat ale na tym obszarze w którym akcja sie toczy dali nam tak dużo prowincji, że rozgrywka szybko sie nie znudzi ;)

KLAssurbanipal
04-09-2011, 22:55
No to tak ... mod jest pod barbarian invasion z patchem 1.6 a ja mam Rome TW wersja gold (RTW + BI), ale na tą wersje nie da sie zainstalować patcha 1.6. Tak wiec podjarałem sie tylko menu :/

Wersja Gold zawiera patcha 1.6 ;)

lol1998
05-09-2011, 06:44
Czy bitwy są realistyczne?Jak duże są straty strony wygranej?

Herod
05-09-2011, 10:01
Cudzie Natury, przewiń kilka postów do góry i poczytaj. ;)

KLAssurbanipal
05-09-2011, 12:26
3 w 1. RTR VII, Fate of Empires i The Iberian Conflict.

Sprawdziłem i niestety tak nie jest. Plik zawiera sam RTR VII. 2 pozostałe są jedynie widoczne w Launcher, na wypadek jakbyś potem je zaintsalował uruchamiasz za pomocą tego pliku Launcher, którąś z 3 wersji. :)

filippp69
05-09-2011, 14:42
Tak wiem sam teraz zauważyłem ;/ Ale modzik przedni. Chociaż na chwile kuźnia odżyła :D

filippp69
06-09-2011, 16:28
Czy bitwy są realistyczne?Jak duże są straty strony wygranej?

Bitwy są długie i realistyczne. Bardzo podobne do tych z EB.

jantar
07-09-2011, 16:11
Podajcie link do spolszczenia dobrzy ludzie.

buger13
07-09-2011, 21:34
Podajcie link do spolszczenia dobrzy ludzie.

Przykro mi ale z tego co wiem aktualnie spolszczenia nie ma i raczej nie będzie.

Herod
08-09-2011, 08:35
Niestety, ale jako iż większość ludzi zna angielski w stopniu podstawowym, RTR to nie rpg, a na rynku jest zasyp modyfikacji mody praktycznie spolszcza się samemu. Nawet te wielkie. Aktualnie Filip męczy się ze spolszczeniem EB, ;) Na RTR nie liczyłbym.

jantar
08-09-2011, 11:55
Prosiłem o link bo ktoś wczesniej pytał o aktualizacje spolszczenia.
To najlepszy mod jaki wyszedł, moze warto troche pogrzebać w tekście?

filippp69
08-09-2011, 12:50
Spalszczanie modów pod Rome i tak za bardzo się nie opłaca bo mało ludzi w nie gra. A język agielski to nie jidysz i sądze, że każdy potrafi sobie wczytać, zapisać i pozmieniać ustawienia w grze a sam interfejs każdy fan Rome zna i tak na pamięć 8-)

Herod
08-09-2011, 12:53
To najlepszy mod jaki wyszedł, moze warto troche pogrzebać w tekście?
Jeżeli chcesz pogrzebać w tekście to nikt ci tego nie broni. ;) Ja nawet po rusku daję radę grać, z pamięci...
Czy mod jest najlepszy... kwestia gustu, zdecydowanie kwestia gustu.

filippp69
08-09-2011, 15:26
To najlepszy mod jaki wyszedł, moze warto troche pogrzebać w tekście?
Jeżeli chcesz pogrzebać w tekście to nikt ci tego nie broni. ;) Ja nawet po rusku daję radę grać, z pamięci...
Czy mod jest najlepszy... kwestia gustu, zdecydowanie kwestia gustu.

Co do gustu to masz 100% racje. Mod napewno jest rewelacyjny, ale każdy lubi co innego. Jednemu bardziej podoba sie EB, a drugiemu RTR VII zaś kolejnemu RS II. Ja EB i RTR VII nie porównuje. Oba podobają mi się tak samo :)

Scorpi80
08-09-2011, 21:15
Witam, moje pierwsze wrażenia całkiem pozytywne:) Bardzo ładna grafika,ciekawy rozwój miasta. Walki podobne do RSII czyli długie:) Nie wiem czy to bug ale z każdym kolejnym szpiegiem jak próbuje zlookać obce miasto to ginie za każdym razem... Gram Celtyberia i w okolicy póki co spokój:)

arturex8
23-09-2011, 21:54
Gram już w ten mod od tygodnia i mogę podzielić się pierwszymi wrażeniami:
1.To najtrudniejszy mod jaki wyszedł do RTW
2.Grając Rzymem nigdy nie nakombinowałem się aż tyle żeby zdobyć całą Italię i Kartaginę
3.W między czasie po sąsiedzku powstała potężna Sparta i Galia
4.Teraz moim zdaniem najlepszy smaczek tego moda, pokonanie takich potęg to nie typowe zdobywanie miasta po mieście bo wymagałoby to posiadania co najmniej 10 legionów, nie ma tyle kasy ani na produkcje ani na utrzymanie, więc potrzebna jest zupełnie inna strategia.
5. Jako stary weteran RTW opracowałem odpowiednią taktykę walki i muszę przyznać, że daje fenomenalną zabawę , faktycznie coś na miarę total realizm, jaką nie będę zdradzał bo zmarnowałbym zabawę
6.Niestety mod ma parę dotkliwych moim zdaniem niedoróbek:
- dowódcy po wyjściu z miast tracą swoje cechy i umiejętności oprócz doświadczenia wojennego
-spam armii lądowych i morskich np. przy jednym porcie sparty znalazłem 20 flot skupionych przy sobie niczym wyspa, lub na końcu mapy afryki przy hiszpanii z 7 armii przeciwnika skupionych w jednym miejscu nie wiadomo po co, no i za co zrobionych przez niewielkie państewko
-wady te częściowo wyeliminowałem poprzez poprawki w plikach tak jak w RS II
-największa wada dla mnie choć wielu miłośników historyczności na pewno się nie zgodzi ze mną to straszna długość budowy
budynków i oczekiwanie na reformę, ja oprócz poprawności historycznej stawiam na przyjemność grania i dokonałem zmian zmniejszając budowę budynków o połowę i weryfikując warunki reformy na tyle, że jestem mniej więcej w połowie rozgrywki i mam reformę, w wersji orginalnej po spełnieniu warunków reformy nie byłoby już poważnych przeciwników podobnie jak w EB
Podsumowując mod ma bardzo orginalną formę rozgrywki, jednostki w porównaniu do RS II słabiutkie ale za to orginalnie od nowa zrobione co oczywiście wpływa na grę bo nie oglądasz tych samych modeli co w większości modów, bardzo powiększona odległość poruszania się armii co wymusza dokładne planowanie ruchów wojsk np. wyruszając na spartę legionami po 8 turach marszu armii w przypadku ataku galów nie masz szans na powrót do italii na tyle szybki by odepszeć atak, poprostu wracasz do podbitego w większości przez barbarzyńców państwa, zauważyłem też dość ciekawą rzecz , choć może to być błąd, że wycofujący się mój legion bez dowódcy (poległ) po przegranej bitwie po 5 turach marszu zmalał o połowę, byłby to super smaczek demoralizacji armii i dezercji ale może to tylko błąd plików, polecam mod graczom którzy grali w EB i RS II
PS.
Mod idealny to nie jest ,według mnie byłby taki gdyby połączono: mapa RTR VII ,ale z podziałem prowincji jak w EB szczególnie galów, grafika środowiska i jednostek z RS II, rozwój postaci z EB, a cała reszta z RTR VII

jantar
25-09-2011, 17:54
Consul nie traci gwiazdek po wejsci w obce tyretorium a prator na wlasnym tyretorium. Jest submod ze srodowiskiem RSII.

BlackWood
01-10-2011, 18:50
Wiem że to dział o modyfikacjach pod RTW i najlepiej chcielibyście, aby zamieszczano tu jak najwięcej ukończonych modów. Jednak muszę przekazać smutną wiadomość, bo dotyczy kogoś wyjątkowego w tej dziedzinie. I właśnie jego praca nad modami dobiegła końca na zawsze.

25 Września 2011 r. Zmarł jeden z najbardziej utalentowanych projektantów, przerabiających RTW(wiem że dla wielu kompletnie nieznany,ale w swoich kręgach człowiek powszechnie szanowany za talent, pracowitość i [Ciach]!, oryginalne modele jednostek). Jeden z głównych twórców, pomysłodawców, grafików RTR(w obecnej formie RTRVII) znany na forum TWC pod nickiem Tony83 (Gordon Bowen) miał 28 lat!

Jak brzmi info. http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=484368 od jakiegoś czasu chorował na serce. Niestety przegrał walkę z chorobą i wczesnym rankiem odszedł do lepszego świata :( .
To Wielka strata dla wszystkich graczy i fanów RTW!!!! :( Spoczywaj w spokoju Gordon ( Tony83 ) Tyle z mojej strony pozdrawiam !
Wątek o tym Tonym idzie to stosownego tematu. - Martin "Bronn" von Carstein, Ojconatankowicz.

KLAssurbanipal
07-10-2011, 09:05
Chciałem to właśnie napisać. Aż trudno uwierzyć, taki spoko facet. Poza RTR zapamiętałem go jako kogoś z dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie. Miał 28 lat :(
W ostatnim czasie odeszło paru ludzi ze sceny Total War - Tony83 i Calvin z TWC, TosaInu - administrator z totalwar.org i z naszego forum Krzysztof Kowalski. Młodzi, pełni pasji ludzie.

sebek82
15-10-2011, 18:58
Witam szanownych graczy,mianowicie mam problem :!: u mnie konsul po wejsciu na obce terytorium traci gwiazdki :? a co do pretora to go nawet nie mam mimo tego ze mam dosc sporo czlonkow rodziny,prawie wszyscy sa TribunumMiliti lub Qestor.Czy ktos wie o co w tym chodzi :?: prosze o pomoc

KLAssurbanipal
29-10-2011, 01:20
Czytajcie! Zszokowało mnie to: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=487150

BlackWood
02-11-2011, 12:33
Mnie jeszcze bardziej!!!I nie tylko ja się nabrałem, co za pokręcona sytuacja. Nie wiem kompletnie co napisać i jak dobrać słowa.Najwidoczniej świat już całkiem oszalał :| :| Pozdrawiam

Herod
02-11-2011, 12:35
Oto jest internet. Tak już w nim niestety bywa, co smuci. Przykro mi z tego powodu iż ten Tony zawiódł tak wielu.

Uruk haj
03-04-2012, 21:43
Chciałbym zapytać jaka jest siła jazdy w tym modzie :?: mam nadzieje że nie padają jak muchy z RTR.

odi.profanum
12-04-2012, 11:53
Co prawda gram w RTR gold ale nei chciał omi się zakładać osobnego tematu
Piekny widok
http://images50.fotosik.pl/1505/e0aba1c1538d6276m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e0aba1c1538d6276.html)

BlackWood
12-04-2012, 14:10
Z tego co wiem, temat o starym RTR istnieje(Ja bym ci polecał 1.9 Platinum z kilkoma modami które czynią go naprawdę grywalnym), ja dodam od siebie że RTRVII to obecnie najlepszy mod po EB, który trzyma naprawdę świetny poziom, no i graficznie jest odpicowany.Oczywiście są dwie nowe łaty!!! Więc warto sprawdzić. Pozdrawiam

odi.profanum
12-04-2012, 15:52
Pykałem kiedyś w Platinum ( Na BI hula co nie? ), fajnie mi się grało.
Co do RTR VII to pograłem w niego 10 sekund i wylądowałem na pulpicie; jak na razie moge na + ocenić menu, trochę jednostek, mapę kampanii ( całej nie zdązyłem zobaczyć ) :lol:. Wygląda smakowicie, rozumiem, że chodzi na antologii ( na drugim, kompie mam zainstalowaną antologię właśnie ) ;) więc pewnie coś pyknę.
Teraz gram Macedonią + 3 rody rzymskie zamiast jednego Rzymu. Trochę w tych wszystkich modyfikacjach ( zwłaszcza w EB, i też RTR ) Republice brakowało powera; tutaj niestety komp idiota rzuca się na mnie armie zielonych ( podczas gdy jeszcze Tarent jest w rekach Greków
http://images49.fotosik.pl/1451/0a26e7ba1bf945f8m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0a26e7ba1bf945f8.html)
trochę czerwoni ssą, ale usprawniłem Galów, dając im 0 czasu rekrutacji dla Warbandów
http://images39.fotosik.pl/1442/4440dd088b3a01abm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4440dd088b3a01ab.html)

BlackWood
12-04-2012, 16:15
Spróbuj na nowych łatach, zainstaluj tak jak tam napisali a powinno chodzić. RTRVII działa na silniku BI , mało polskich graczy ma świadomość że Limes (nasz rodak, zwany inaczej skarbem narodowym na scenie RTW) wspierał artystycznie tego moda ;)

odi.profanum
27-04-2012, 22:17
Popykałem Macedonią i mod bardzo prosty tą frakcją. Utrudnienie ma Rzym bo ma samych generałów debilów dzięki nowym modelu robienia kariery :roll: Odstraszyło mnie to od grania Rzymem.
mod bardzo, bardzo fajny ;)

BlackWood
28-04-2012, 09:58
Właśnie cały system karier dodaje smaku rozgrywce, ja np. postacie "generałów"(choć większość z nich generałami nie są!) lokuje nie w miastach głównych ale w przybocznych osadach, system ten jest jeszcze bardziej rozwinięty niż ten z EB . Mod nie należy do prostych i to w nim jest dobre, trzeba kombinować.

Rozgrywka Rzymem jest na tyle udana, że przeciwników niszczymy poprzez szybkie zdolności rekrutacyjne, musimy też pamiętać że do prowadzenia legionów potrzebujemy odpowiedniego człowieka!!! Już nie wystarczy jak to ma miejsce w większości modyfikacji(czy podstawce) że mamy jakiegoś tam urzędasa i aby do przodu, w RTRVII jego cechy przekładają się na wszystkie aspekty gry od zarządzania danym miastem, miasteczkiem kończąc po wpływ na morale żołnierzy na polu bitwy! Dlatego trzeba obrać sobie jakąś postać z odpowiednim stanowiskiem w senacie i inwestować w nią ;) !

RTRVII jest kompletnie przemodelowany jeśli chodzi o starcia, bitwy często kończą sie przełamaniem szyku co praktycznie kończy walkę, raz trwa to dłużej raz szybciej.
Modyfikacja kompletnie odróżnia sie od reszty z tego typu, jest bardzo realistyczna, przemyślana, choć i zdarzają sie drobne błędy. Pozdrawiam

odi.profanum
28-04-2012, 12:16
Rozgrywka Rzymem jest na tyle udana, że przeciwników niszczymy poprzez szybkie zdolności rekrutacyjne, musimy też pamiętać że do prowadzenia legionów potrzebujemy odpowiedniego człowieka!!! Już nie wystarczy jak to ma miejsce w większości modyfikacji(czy podstawce) że mamy jakiegoś tam urzędasa i aby do przodu, w RTRVII jego cechy przekładają się na wszystkie aspekty gry od zarządzania danym miastem, miasteczkiem kończąc po wpływ na morale żołnierzy na polu bitwy! Dlatego trzeba obrać sobie jakąś postać z odpowiednim stanowiskiem w senacie i inwestować w nią ! Dokładnie tak, z tym, że jak się ma debila generała to twoje jednostki ( nawet triarii na srebrnych beleczkach ) zaczynają uciekac od razu przy zwraciu linii piechoty :shock: .
Bez przesady, akurat z tym to jest przegięte. Wszak armią rzymską dowodziło więcej urzedasów niż prawdziwych strategów ;) Ale utrudnia rozgrywkę i to znacząco.. Właściwie wszystkich generałów trzymam w stolicy - rozsyłając ich póxniej po miastach.

RTRVII jest kompletnie przemodelowany jeśli chodzi o starcia, bitwy często kończą sie przełamaniem szyku co praktycznie kończy walkę, raz trwa to dłużej raz szybciej.
Modyfikacja kompletnie odróżnia sie od reszty z tego typu, jest bardzo realistyczna, przemyślana, choć i zdarzają sie drobne błędy. Pozdrawiam Komp też nie lubi szturmować od czoła falangi, stara się od boku jakoś się przemknac na tyły ( dzięki czmeu moi hypaspiśći mieli pełne ręce roboty ).
Fajny też motyw z elitarnymi oddziałami ( hetajrowie, hypaspiści, słonie - czas produkcji 40 tur ;) - koszt jakieś 30 000 od oddziału. Przez to siłą rzeczy gracz zmuszony jest do grania słabszymi formacjami.
Kampania Macedonią bardzo mi się podobała. Na plus tez rozdział na miasta GŁÓWNE, i te mniejsze, dużo gęściej się zrobiło na mapie kampanii ;) Dodatkowo mocno przebudowany system finansów ( miasta przynoszące 15k dochodu na turę, to norma + drogie jednostki i budynki ). Bardzo mocny nacisk na handel + dodano rozbudowaną asymilację regionów ( coś jak w EB, podział na prowincję, których asymilacje stopniowo można podnieść do maks poziomu, by rekrutować jednostki właściwe danej frakcji i terytoria na zasadzie państw klienckich czy to sojuszniczych z jednostkami regionalnymi ). Jednostki też bardzo ładne; hypaspiści, Pezhetairowie mi się bardzo podobali ;)
Minus to brak Seleucydów, Ptolemeuszy czy w ogóle teatru wschodniego, przez co - grając Macedonią, znudziłem się po prostu brakiem przeciwników - poza Rzymianami, którzy w tym modzie mają powera - czego nie można powiedzieć o EB, gdzie praktycznie ze smutkiem obserwowałem - pykając Macedonią ostatnimi czasy jak Epir leje ich, co śmieszniejsze - to Epir miał więcej woja...

BlackWood
28-04-2012, 14:58
Dobre spostrzeżenia, lepiej bym tego nie ujął. Nie wiem czy wiesz, że ważnym elementem na polu bitwy przy starciach, jest zaznaczanie trybu strażniczego. Jednostki nasze wtedy mogą więcej przetrzymać ;) i całe starcie najlepiej rozegrać kontowaniem i zamykaniem wrogich jednostek, dopiero w decydującym momencie wyłączając kilku ważnym oddziałom tą funkcje możemy sprawić spoty cios przeciwnikowi.

Taka jeszcze mała podpowiedź jeśli chodzi o ucieczkę jednostek, warto mieć podczas bitwy generała w ważnych strategicznie odcinkach(nawet tego niedoświadczonego) linie wtedy się mocniej trzymają. Naprawdę fajnie to twórcy zrobili, nawet jak uciekną ci jednostki i bitwa będzie przegrana te doświadczone wojsko nie będzie miało takich wysokich strat, jeśli generał w swojej świcie będzie posiadał jakiegoś medyka lub inną postać która daje nam taki bonus.
Pozdrawiam

odi.profanum
28-04-2012, 15:15
Dobre spostrzeżenia, lepiej bym tego nie ujął. Nie wiem czy wiesz, że ważnym elementem na polu bitwy przy starciach, jest zaznaczanie trybu strażniczego. Jednostki nasze wtedy mogą więcej przetrzymać Akurat w przypadku Macedonii to w sumie nie miało znaczenia; falanga brała na klate wszystko co się chciało na nią nadziać ( no może poza słoniami ). Ale fakt, ze tak robiłem Rzymianami; hastati mieli opcję guard+ za ich plecami jakieś odwody by rzucić jak już wróg się przez nich przemiele ;) . Ta opcja tez jest fajna bo oddziały się prawie w ogóle nie męczą, albo męczą się dużo, dużo wolniej.

i całe starcie najlepiej rozegrać kontowaniem i zamykaniem wrogich jednostek, dopiero w decydującym momencie wyłączając kilku ważnym oddziałom tą funkcje możemy sprawić spoty cios przeciwnikowi. Najlepiej jak się już uda przebić na skrzydłach i komp próbuje się odwracać i podsyłać siły z centrum ;)


Taka jeszcze mała podpowiedź jeśli chodzi o ucieczkę jednostek, warto mieć podczas bitwy generała w ważnych strategicznie odcinkach(nawet tego niedoświadczonego) linie wtedy się mocniej trzymają. Zwykle to u mnie generał tylko patrzy albo gania niedobitków; ale fakt faktem, że jak komp przytarga jakieś słonie czy rydwany to trzeba generałem podjechać, w to miejsce, gdzie komp nimi zamierza atakować.
W przypadku konkretnych idiotów s umie to nie ma znaczenia; triari mi uciekali przed balearskimi procarzami i się trochę zezłościłem.

nawet jak uciekną ci jednostki i bitwa będzie przegrana te doświadczone wojsko nie będzie miało takich wysokich strat, jeśli generał w swojej świcie będzie posiadał jakiegoś medyka lub inną postać która daje nam taki bonus.
Pozdrawiam Z tym doświadczeniem to nie wiedziałem, że zmniejsza straty, z medykiem - i owszem.
A jak sobie zrobić konsula? Na początku gry faction lider jest konsulem i następca tronu a później jak oni umierają? Jest jakaś kariera urzędnicza by takiego osiągnąć? Ciekawy smaczek i bardzo mi się podoba ale coś nie umiem go opanować ;)

BlackWood
28-04-2012, 15:49
Z bitwami to trzeba uważać aby nie nastawić poziomu trudności na hard lub wyżej, komputer niepotrzebnie dostaje bonusy. Najlepiej ustawiać poziomy na H\M kampania\bitwa , to modyfikacja więc i tak komp ma "dodatki".
Odnośnie konsula to z tego co się orientuję co jakiś czas są wybory i często postacie zmieniają stanowiska. Warto się zapoznać z tym co opisali twórcy, jeśli ci jakiś ginie to kolejny przejmuje jego stanowisko, oczywiście nie zdolności :) .

Warto sprawdzić cechy jakie posiadają nasze postaci i ludzie jakich mają do pomocy, gdyż to będzie ważne w wielu aspektach, takich jak rany w bojach, kult religijny, asymilacja podbitego regionu( mniej sie buntują jak mamy odpowiedniego człowieka), od możliwości tańszego rekrutowania(utrzymania) czy zasięgu ruchu jednostek na mapie kampanii ;)

odi.profanum
28-04-2012, 22:53
Z bitwami to trzeba uważać aby nie nastawić poziomu trudności na hard lub wyżej, komputer niepotrzebnie dostaje bonusy. Najlepiej ustawiać poziomy na H\M kampania\bitwa , to modyfikacja więc i tak komp ma "dodatki".
Odnośnie konsula to z tego co się orientuję co jakiś czas są wybory i często postacie zmieniają stanowiska. Warto się zapoznać z tym co opisali twórcy, jeśli ci jakiś ginie to kolejny przejmuje jego stanowisko, oczywiście nie zdolności .
No moje standardowe ustawienia to Vh dla kampanii i medium dla bitew. W sumie to zawsze tak gram ( o ile twórcy moda nie zalecają innych ustawień )

Warto sprawdzić cechy jakie posiadają nasze postaci i ludzie jakich mają do pomocy, gdyż to będzie ważne w wielu aspektach, takich jak rany w bojach, kult religijny, asymilacja podbitego regionu( mniej sie buntują jak mamy odpowiedniego człowieka), od możliwości tańszego rekrutowania(utrzymania) czy zasięgu ruchu jednostek na mapie kampanii To wiadomo, warto poprzerzucać fajną świtę (dającą gwiazdki, bonusy do morale, medyków ) pod dobrego generała.
Ciekawi mnie opcja,mianowicie "że nie można ich mieć za wielu" ( w poradach jest coś takiego ), czym się ich zbyt wielka ilość objawia. :?:

BlackWood
29-04-2012, 11:20
Domniemam że odpowiednimi cechami charakteru danej postaci, możliwe że stanowiskiem oraz stanem materialnym, powodów może być wiele, ale najważniejszym elementem to używanie postaci w grze. Częste przemieszanie, udział w wyprawach, kierowanie do większych miast na kilka tur jako zarządce, uziemienie danego senatora w jednym miejscu i pozostawienie do samemu sobie, może go skierować na ścieżkę dekadencji czyli pod skrzydła zaborczej matki, pijaństwa, drogich tancerek. Możliwe też że zacznie żywot mistycznego filozofa, wtedy w jego świcie będą sie pojawiać nawiedzeni kapłani, filozofowie, którzy umówmy się nie zawsze naszej postaci ułatwią drogę do kariery ;) a jeszcze bardziej będzie nam cierniem w oku, gdyż miasto kompletnie będzie na minusie a do tego wzrośnie niezadowolenie. Pozdrawiam

odi.profanum
29-04-2012, 12:57
Domniemam że odpowiednimi cechami charakteru danej postaci, możliwe że stanowiskiem oraz stanem materialnym, powodów może być wiele, ale najważniejszym elementem to używanie postaci w grze. Częste przemieszanie, udział w wyprawach, kierowanie do większych miast na kilka tur jako zarządce, uziemienie danego senatora w jednym miejscu i pozostawienie do samemu sobie, może go skierować na ścieżkę dekadencji czyli pod skrzydła zaborczej matki, pijaństwa, drogich tancerek. Możliwe też że zacznie żywot mistycznego filozofa, wtedy w jego świcie będą sie pojawiać nawiedzeni kapłani, filozofowie, którzy umówmy się nie zawsze naszej postaci ułatwią drogę do kariery ;) a jeszcze bardziej będzie nam cierniem w oku, gdyż miasto kompletnie będzie na minusie a do tego wzrośnie niezadowolenie. PozdrawiamW sumie zwykle nie stosowałem taktyki, by gdzieś przemieszczać zarządców; o ile miał skille do zarządzania na odpowiednim poziomie - jak i wpływ na nastroje to gnił w mieście aż do śmierci ( chyba, że miałem akurat kogoś lepszego na podmianę ).
Staram się im budować też akademie - zwłaszcza w EB element ten był konieczny, by w miastach nie siedziały same debile albo - w miarę ogarnięci kolesie, po kilku turach, od razu nie głupieli.

BlackWood
30-04-2012, 10:41
Dla przypomnienia, do modyfikacji wyszły dwie łatki z oznaczeniami a i b http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=527827
Patch 2a instalujemy łatwo, wystarczy rozpakować go do głównego katalogu z grą\modem i zamienić istniejące foldery.

Natomiast patch 2b, po pobraniu wypakowujemy w takiej kolejności RTRVII\data i zamieniamy, musimy pamiętać o poprawnej instalacji gdyż to ma Wielki wpływ na grę.
Kolejnym elementem po wprowadzeniu łatek jest skasowanie pliku map.rwm, który znajdziemy w katalogu "base", czyli chcąc odszukać folder klikamy: RTRVII\Data\world\maps\base i w tym ostatnim kasujemy plik map.rwm!!

Jeśli graliśmy bez poprawek wcześniej w kampanię i zainstalowaliśmy łatki, niestety grę musimy zaczynać od nowa!!! Pozdrawiam

BlackWood
25-08-2012, 12:26
Widzę że wątek osiadł na mieliźnie a szkoda, gdyż RTRVII to bardzooo zacna modyfikacja. Która naprawdę skupia się na jak najdokładniejszym odwzorowaniu danej epoki i ówczesnych cywilizacji. Jak już wcześniej opisałem wyszły dwie łatki, które to poprawiają masę bugów(oczywiście nie załatwia ich wszystkich).

Jest też takowa poprawka, która to wymienia modele drzew na mapie strategicznej, aby nam podczas przemieszczania się po swoim imperium gra nie przymulała!Oto ona http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=550837 (wbrew temu co twórca napisał, że grafika na mapie z powodu wymiany drzewek jest trochę brzydka, to moim zdaniem wcale taka nie jest! A co za tym idzie nie przymula i płynnie wszystko chodzi) Instalacja łatki jest prosta wystarczy ściągnięty plik umieścić w katalogu "data" oczywiście w folderze RTRVII/data i zamienić(kampanię lepiej zaczynać od nowa).

Moim zdaniem, RTRVII w obecnej formie jest numerem jeden w świecie modyfikacji. Ma wszystko to co mieć powinien,klimat i oryginalne pomysły(nie jakieś tam z kosmosu, ale opierały się na historycznych odniesieniach) oraz trzyma prawdziwy realizm rozgrywki. Na tą chwilę ograłem sie w EB, oraz nadal czekam na najnowszą wersje AEE. Wiec nic innego nie pozostaje jak powrócić do tego cudeńka, które to nie wiadomo dlaczego jest tak mało popularne na naszym forum! Gdzie na anglojęzycznym odpowiedniku bije rekordy popularności, i jest zdrową konkurencją dla EB i RSII.

Więc do rzeczy, gram Rzymem na poziomie trudności Hard/Medium. Tak aby komputer miał niewielki bonus(w RTRVII nie jest tak przegięte jak w RSII, gdzie poziom Hard daje kopa AI na niezłe spamy armii) oraz stosował desanty morskie, a stany niezależne(tzw.buntownicy) nie tylko stali na szklakach jak krowy na wyrżnięcie, ale co kilka tur potrafili atakować i oblegać miasta.

Po klęsce pod Herakleją, musiałem wycofać legiony w drogę powrotną na Rzym, aby powołać pod broń nowe siły i uzupełnić stare. Tu taka rada dla graczy, grając rzymianami gdy dojdzie do bitwy z Pyrrusem, którą to skrypt nam zaplanował, przyjmijcie ją bez automatycznego rozstrzygnięcia. Radzę tak, gdyż komputer na automacie straci mniej, a wy więcej sił. Postarajcie się w bitwie oszczepnikami, wybić mu jak najwięcej słoni.

UWAGA! NIE MOŻECIE DOPROWADZIĆ ABY PYRRUS W TEJ BITWIE ZGINĄŁ< GDYŻ JAKIMŚ SPOSOBEM SKRYPTY NIE BĘDĄ WAM POTEM DZIAŁAŁY< WIĘC NICI Z REFORMY I INNYCH BAJER! Najlepiej zrobić tak jak ja robię,
postarać się zniszczyć jak najwięcej słoni, trochę powalczyć a gdy widzicie że król rzucił się do walki, po prostu wyjść z gry przyjąć porażkę i cieszyć się nadal płynnością SKRYPTÓW. Potem to już gracie jak chcecie.

Po wspomnianej klęsce, zająłem się budową drug, oraz ściągnąłem dodatkowy legion z północy Italii do Rzymu,aby go tam dozbroić i uzupełnić. Zajęło mi to trochę czasu, ale miałem względny spokój gdyż Pyrrus odniósł ciężkie straty i nie kwapił sie najwidoczniej do dalszej inwazji, zapewne wolał utrzymać już zdobyty teren. To dało mi dużo czasu na odbudowę legionów. Które to wysłałem na miasto "TARENTUM".

Po zdobyciu Tarentum, amia grecka zbiera siły i całkiem prawdopodobne że będzie chciała odbić stracone miasto. Jak będzie pokażą to kolejne tury ;)
http://img844.imageshack.us/img844/8653/beztytuujuv.jpg

Pozdrawiam

BlackWood
26-08-2012, 20:22
Oto jak obecnie przedstawia się moja kampania. Po zajęciu Tarentu i niewielkiej osady na wschodzie, postanowiłem wyprzedzić uderzenie przeciwnika i skierować się ponownie pod Herakleję.
Tam podczas oblężenia miasta z niewielkim garnizonem, grecy nie czekali na zaproszenie do walki. Postanowili wydać mi bitwę uderzając jednymi z głównych sił z południa na miasto.
http://img33.imageshack.us/img33/1741/iibitwapodheraklej.jpg

Druga bitwa pod Herakleją zakończyła się dla moich legionów zwycięsko, a generałowie wroga albo polegli albo zostali schwytani, a los ich był przesądzony ;)
Oto kilka ujęć z bitwy
http://img694.imageshack.us/img694/8177/zanimprzemwimiecze.jpg
http://img716.imageshack.us/img716/5708/starciei.jpg

Oczywiście zwycięska bitwa otworzyła mi drogę do bram miasta, jednakże już z południa zaalarmowany król Pyrrus na czele swoich najlepszych sił z południa gna na moje spotkanie.Oczywiście zebrałem resztki wojska z Tarentu i co tylko mogłem aby uzupełnić legiony. Szykuje sie decydująca rozprawa z królem, który to ośmielił się podnieść rękę na orła ;) Jaki wynik będzie tej bitwy ....

Pozdrawiam !!

BlackWood
27-08-2012, 10:52
Witam w ostatnim na tą chwilę raporcie z mojej kampanii. Jak pisałem wcześniej czekałem na rozstrzygnięcie z królem Pyrrusem. Myślałem że uderzy bezpośrednio na mój legion nieopodal Heraklei, jednak zdecydował się oblegać osadę.

Tym razem ja musiałem wydać mu bitwę. Mając na uwadze że niewielki garnizon z moim generałem wesprze mnie w boju.
Doszło do bitwy, ustawienia kohort nie zmieniałem, gdyż w RTRVII są one dobrze wkomponowane, jedynie zmieniłem nieco szyki harcowników.
http://img26.imageshack.us/img26/5239/przedwyzwaniem.png
Powoli wysłałem swoje oddziały w kierunku wroga. Kiedy wojska moje doszły na odległość rzutu pilum, zaatakowały słonie(mocno postrzępione liczebnie po wcześniejszej bitwie, ale nadal niebezpieczne), wyskoczyły z lewego skrzydła wroga, uderzając na skos, też na moją lewą flankę.Prosto na linię hastati mocno ją przerzedzając. Jednak formacja wytrzymała napór a harcownicy których wcześniej zdążyłem wycofać za szeregi, obrzucali biedne zwierzęta oszczepami, co dało rychły ich koniec.

Następnie uderzyła piechota wroga, wsparta jazdą. Hoplici zwarli się z moimi pierwszymi liniami. Pyrrus miał niewielką przewagę w ludziach, więc nie rzucił wszystkich sił do ataku. Zastosował taktykę dwóch linii oporu.
http://img52.imageshack.us/img52/4710/krewipot.jpg

Walka był krwawa, mój sojusznik choć posiadając mało wojska uderzał na drugą linię Pyrrusa i odskakiwał, jednak jego ludzie nie wytrzymali i na polu bitwy zostały mu same jednostki miotające. Mi poszło całkiem dobrze, choć poniosłem straty, zdążyłem zabić mu generała i przełamać pierwszą linię. Po krótkim odpoczynku ruszyłem na drugą linię zuchwałego Pyrrusa, modląc sie do bogów aby moje już mocno nadwątlone siły dały jeszcze ten ostatni opór. A byli to mocni ludzie, trzon rzymskiej armii.
http://img268.imageshack.us/img268/3636/nadruglini.jpg


Uderzyłem, natarcie skoncentrowałem na moim lewym skrzydle, a jego prawym. Tam grek ustawił lekką piechotę Samnitów, a z prawego mojego skrzydła blokowałem mu ciężkie oddziały falangi na wzór Macedoński, swoimi skromnymi rezerwami. Opłacało się gdyż Samnici nie wytrzymali ataku trzech jednostek mojej piechoty (Hastati, książąt i trariuszy) , do boju włączył się już mój "przywódca frakcji", który do tej pory tylko zagrzewał ludzi do walki, jako jedyny dotąd nie brał bezpośredniego udziału w bitwie. Posiadał za to liczny oddział jazdy konsularnej. Łamiąc prawą flankę grecką uderzyłem na jazdę Pyrrusa, który to krył się za plecami swoich wojsk.
http://img13.imageshack.us/img13/9900/osaczonykrl1.jpg

Osaczony Król wsparty jedynie swoimi łucznikami, spadł z konia ginąc pod ciosami mieczy i włóczni
Widząc to jego żołnierze, oraz to że wszedłem na ich tyły i siekąc mocno ich flanki rzucili się do ucieczki!
http://img818.imageshack.us/img818/9448/panika.jpg

Tak skończyła się III bitwa pod Herakleją grzebiąc na polu tego który ośmielił się podnieść rękę na republikę rzymską, a wiadomości o klęsce króla obiegły wszystkie miasta w Italii. Teraz tylko już została wyprawa na resztę zbuntowanych osad greckich, które to Pyrrus zjednał do walki z Rzymem!

Podsumowując RTRVII na nowym patchu jest bardzo dobrą modyfikacją! Zawiera naprawdę dużo realistycznych rozwiązań, dużą zmianą jest system bitewny,którego w żadnej innej modyfikacji nie znajdziecie.
Tu oddziały muszą walczyć z włączonymi trybami strażniczymi(tarcze) ,gdyż wyłączenie tej funkcji w symulacji gry oznacza jakoby wolną walkę i rozproszenie sił(wiem że wizualnie to brzydziej wygląda, gdyż jednostki walczą w takich sztywnych liniach i ścierają się kontami, jednak jeśli chodzi o realizm, jest na bardzo wysokim poziomie i tylko ograniczenie silnika daje taki efekt). Co skutkować może słabszym oporem i w rezultacie ucieczką żołnierzy.

Dużą rolę odgrywają generałowie i ich cechy(coś podobnego do EB, ale według mnie jeszcze bardziej to zostało rozwinięte). Podczas bitwy musimy często kierować generała w miejsca zagrożone, trąbić o utrzymanie szyku itd. niekiedy nawet rzucać go do walki. Dla ludzi którzy kochają realizm w RTW mod powinien być strzałem w dychę.
Oczywiście rozmiar mapy może pomijać wschodnie zakątki, ale to co mamy do dyspozycji też wymaga swoistego zaangażowania od gracza i umiejętności strategicznego myślenia. Terenu mamy dużo do podbicia a główne miasta które podbijamy, często musimy zasilać swoimi zabójcami,szpiegami,dyplomatami aby sie nam nie buntowały. W razie jakiś pytań o moda piszcie, gdyż ma tyle zmian, klimatu, tej miodności że wciągnie was na wiele godzin!

Mam nadzieję ze spodobała wam się ta krótka relacja z mojej kampanii. POZDRAWIAM !

sebek82
29-08-2012, 15:47
Mógłbyś pisać książki,dobra ta kampania narobiłeś mi ochoty na granie bardzo lubię tego moda jest bardzo szczegółowy! zawsze wracam do niego jak mi się znudzi EB ale ty właśnie przyspieszyłeś ten proces. Ja zwykle podczas starcia z Pyrrusem robiłem odwrót już na mapie kampani ale z tego co się dowiedziałem od ciebie że coś sypie się w grze spróbuje tak jak pisałeś pozdrawiam i życze udanych kampani

BlackWood
29-08-2012, 21:15
Dziękuję, w przygotowaniu mam plan wypuścić skromny AAR. Jak będzie, jak wyjdzie, się okaże ;) (Tu z góry pragnę podziękować Eutychesowi za pomoc w technicznych sprawach, ten człowiek to naprawdę skarb na tym forum, dlatego trzymajmy go rękami i nogami, aby znowu gdzieś nie zniknął :cry: )

Tym czasem warto zassać najnowsze łatki do RTRVII.

Oto krótki opis instalacji.

-Ściągamy patch 2a i wypakowujemy bezpośrednio do folderu RTW zamieniamy,
-kolejno robimy tak z patchem 2b,tylko tym razem musimy wypakować do RTW/RTRVII/data i zamienić,
-kolejnym krokiem to wymiana drzew na mapie kampanii z tych z MTW2 na te z RTW, wklejamy ten pliczek (który wcześniej podałem) do folderu RTW/RTRVII/data,zamieniamy(mapa wtedy chodzi płynnie i nie laguje),
-BARDZO WAŻNYM KROKIEM JEST, ABY PO TYCH ZABIEGACH wejść do folderu, RTW/RTRVII/data/world/maps/base i usunąć plik map.rwm (powinien zajmować 0 bajtów, jeśli tego nie zrobimy możemy mieć krasza)
-odpalajcie też moda z ikonki RTRVII, nie RTRVII Launcher!

*Warto też w ustawieniach graficznych, detale trawy ustawić na medium, jeśli posiadacie karty od 256 ramu do 512(to samo tyczy się procesora, jeśli jest dosyć słaby ważcie ustawienia detali, gdyż wysokie mogą wam zepsuć grę w postaci wywałki do windy), powyżej tych wartości(czyli 1g) możecie spokojnie zostawić wysokie. Nie wiem czemu ale ustawienia wysokich traw, powodują niekiedy wywalanie. Ustawienie poziomu na medium niweluje ten problem ;)

Resztę moich porad znacie, dacie sobie radę. Aha kiedy odpalacie skrypty, czy też uruchamiają się na początku świeżej kampanii samoczynnie, warto klikać krzyżyk zamiast portretu pani. Ale jeśli już uruchamiamy grę od zapisu, to klikamy na miasto,potem na portret a pod koniec na krzyżyk, zamknięcia porad. To powoduje że skrypty nadal chodzą prawidłowo.

RTRVII jest nadal testowany i wiele skryptów, zachowań AI wymaga jeszcze sporo testów, ale już na tym nowych łatach gra się o niebo lepiej. Pozdrawiam

EDIT: Jeśli jesteście zainteresowani losami mojej kampanii zerknijcie tu : viewtopic.php?f=70&t=11126 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=70&t=11126) (mam nadzieję że się wam spodoba)

BlackWood
31-08-2012, 12:49
UWAGA DOSYĆ NIEOCZEKIWANIE, DOSYĆ SPONTANICZNIE WYSZŁA NAJNOWSZA WERSJA ROME TOTAL REALISM PLATINUM EDITION v2.0!

*Najnowsza wersja zawiera wszelkie poprawki które do tej pory musieliśmy dogrywać! Najważniejszą zmianą jest chyba to że ta wersja działa na silniku Alexander!

Oto lista nowości(sorry że tak chamsko skopiowałem z TWC) :
- 100% mod foldered(czyli nie zamienia oryginalnych plików gry)
- Updated to be playable with RomeTW-ALX.exe
- Revised cavalry/missile units requirement to prevent CTD when viewing units from building panel.
- Changed internal roman faction to prevent 66BC CTD (*) when playing as Rome Republic.
- Enabled original RTR 6 Gold Intro.
- Includes CTD Fix version2 (for RTR Platinum 1.9) by Salvor Hardin.
- Some bug fixes here and there.
- Make provinces with timber (and ports) only able to recruit naval units.
- Enable BI style Name Legion (refer Roman Legion Guide for reference).
* There are still some CTDs. Please ensure that you save a lot.

Additional mods included:
- Include Force Diplomacy Mod.
- Becksim's Gladius Loading Bar for RTR (optional option for RTR Platinum 1.9).
- Sinuhet's AI Battle Formations Mod (optional option for RTR Platinum 1.9).
- Includes RTR 6 Music (Marcus Camillus Remix).
- Includes Roman Leadership Mod for RTRPE 1.9 by Marcus Camillus (part of Marcus Camillus' 4 Turns-per-Year Mod for RTR Platinum).
- Added DAVIDE.COOL Servian & Greek Walls.
Download: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=559467

Lepszej nowiny fani starego Rome Total War chyba ostatnio nie słyszeli... Pozdrawiam !!

Araven
31-08-2012, 14:06
Pobrałem, zainstalowałem, zagrałem kilka bitew. Polukalem na mapę i budynki. No czad, animacje walk jak na silnik Rome super. Masa świetnie dopracowanych jednostek, świetna muzyka. Ja mam Alexandra, nie bardzo kumam czy te opcjonalne mody dla Aleksa 1.9 jakoś się uaktywnia, czy nie trzeba ich uaktywniac i mam je po instalacji?

Edit: Budynki i ceny są chyba podobne albo identyczne jak w Alexandrze? Czy są jakieś nowe.

Edit2: Sorki za nawał pytań i niektóre banalne, ale słaby jestem w modach pod Rome i dodatki do niego. :mrgreen:

BlackWood
31-08-2012, 14:45
Wszystkie dodatki są już w grze. Gra działa na silniku Alexander 1.9. Więc jak już zainstalujesz moda i posiadasz owy dodatek wystarczy że nadpiszesz do skrótu z podstawowego Alexandra to -mod:rtrpe -show_err -noalexander i zamiast Alexandra masz RTRPE. Tyle wystarczy do zabawy.Pozdrawiam

Araven
31-08-2012, 15:51
Tak zrobiłem i śmiga, tylko nie bylem pewny tych dodatków, jak są aktywne to super. Dzięki za info. Pozdrawiam.

arturex8
07-09-2012, 18:58
Wiem, że mamy dział moderski, ale ostatnio tak słabo odwiedzany, że postanowiłem napisać moją prośbę również w tym temacie, a mianowicie chciałem wprowadzić dwie, trzy jednostki rzymskie Limesa do RTR VII, głównie chodziło mi o AEE_AUXILIA_INFANTRY aby urozmaicić po mariańskie legiony i tu szok.Według poradnika nie odnalazłem w modzie np. plików:export_descr_unit_enums.txt, descr_strat.txt w pozostałych zrobiłem wszystko według poradnika i za cholerę nie działa, ma ktoś może własny wzór dodania nowej jednostki do tego moda?

21-10-2012, 21:18
Jeden z lepszych w jakich grałem a grałem w wiele :)

Ezechiel
31-10-2012, 23:17
A ja mam bardzo ważne pytanie... Czy jest możliwość zagrania w tego moda jeśli posiadam (oryginalną Antologię? RTW+ALX+BI)

BlackWood
31-10-2012, 23:46
Jasne, ja np. gram tylko na Antologii!

Samick
01-11-2012, 13:21
Potwierdzam - też grałem na Antologii.

Ezechiel
01-11-2012, 22:59
Dzięki wielkie chłopaki, wcześniej zainstalowałem go i jakiś błąd wyskakiwał stąd moje pytanie. Może dlatego że miałem zainstalowane dwa inne mody (Classical Age i TGAW). Teraz znów powróciłem do RSII w wersji 2.5. Ale na bank zagram w Total Realism, z tego co widzę spoko mod. Ludzie narzekają na zbyt słabą jadzę w tym modzie, rzeczywiście ją schrzanili?
i jeszcze pytanie, jest dość sporo jednostek w jednej frakcji ?

BlackWood
02-11-2012, 15:03
Dzięki wielkie chłopaki, wcześniej zainstalowałem go i jakiś błąd wyskakiwał stąd moje pytanie. Może dlatego że miałem zainstalowane dwa inne mody (Classical Age i TGAW). Teraz znów powróciłem do RSII w wersji 2.5. Ale na bank zagram w Total Realism, z tego co widzę spoko mod. Ludzie narzekają na zbyt słabą jadzę w tym modzie, rzeczywiście ją schrzanili?
i jeszcze pytanie, jest dość sporo jednostek w jednej frakcji ?

Jeśli chodzi o instalację RTRVII, to w którymś z postów opisałem prawidłowy jej proces. Natomiast jeśli chodzi o mieszanie modów, to są takie które jakieś pliki podmieniają i takie które tworzą samodzielne foldery. Najlepiej instalować te drugie, jeśli jednak decydujemy się na taki który coś podmienia z podstawowej gry, zostaje nam tylko on. Nie warto nanosić na niego inne mody, to spowoduje konflikt w plikach.

Odnośnie siły jazdy, "ci ludzie" nie odróżniają zapewne epok od siebie, czy to średniowiecze czy starożytność, jazda ma być dla nich miazgą. Tu niestety wielu "tych ludzi" wychodzi z błędnego przekonania, gdyż nie wszystkie frakcje w antyku słynęły z mocnej konnicy. Warto się zapoznać z odpowiednimi artykułami czy książkami o bitwach w starożytności i jaką w starciach odgrywały jednostki konne(te na wschodzie i zachodzie). W wielu modyfikacjach, jazda ma dużo bonusów do szarży jeśli natomiast jej impet sie zatrzyma i szyki nieco się rozluźnią powoduje to większy procent strat. Jednak o tym co piszesz miało miejsce raczej w starszej wersji RTR 6, natomiast RTRVII jest kompletnie inną modyfikacją. Nastawiona jest na większy realizm i zmianę morale jednostek, poczytaj wątek była o tym mowa.

Podsumowując, jednostki jazdy w modach nastawionych na realizm nie są sobie równe, wszystko zależy od frakcji jaką grasz. Czy to będzie RTR czy EB, RSII zobaczysz różnicę, a na rezultat walki będzie wpływała taktyka jaką zastosujesz na polu bitwy. Niespodziewany atak z ukrycia na wroga, z boku czy na jego tyły. Rzadziej szarża od frontu. Pamiętajmy że RTW jest mimo wszystko grą strategiczną a poddana modyfikacji, jeszcze bardziej zbliża nas do prawdziwego balansu starożytnego starcia.

EDIT: Odp o ilość jednostek, to jest ich dosyć sporo, szczególnie greckich, jednak nie ma ich aż nadto. Więc większością pograsz, nie będziesz sie zastanawiał które w tak wielkim wachlarzu jaki posiadają niektóre modyfikacje, powołasz pod broń(a tak naprawdę w praktyce, gracze rekrutują może pięć rodzai maksymalnie)! Pozdrawiam !

Ezechiel
02-11-2012, 20:50
Dzisiaj instalowałem kolejny raz, na czystą Antologię, żadnych modów wgranych nie było. Instalacja przebiegła ok...Gra odpala ukazuje się obrazek jak jakiś hoplita przebija rzymianina :D i dalej nie ruszy...czekam i czekam i nic... Grę odpaliłem nie z Lanchera tylko ikony i nie wgrałem żadnego patcha.

BlackWood
02-11-2012, 22:12
Oto krótki opis instalacji.

-Ściągamy patch 2a i wypakowujemy bezpośrednio do folderu RTW zamieniamy,
-kolejno robimy tak z patchem 2b,tylko tym razem musimy wypakować do RTW/RTRVII/data i zamienić,
-kolejnym krokiem to wymiana drzew na mapie kampanii z tych z MTW2 na te z RTW, wklejamy ten pliczek (który wcześniej podałem) do folderu RTW/RTRVII/data,zamieniamy(mapa wtedy chodzi płynnie i nie laguje),
-BARDZO WAŻNYM KROKIEM JEST, ABY PO TYCH ZABIEGACH wejść do folderu, RTW/RTRVII/data/world/maps/base i usunąć plik map.rwm (powinien zajmować 0 bajtów, jeśli tego nie zrobimy możemy mieć krasza)
-odpalajcie też moda z ikonki RTRVII, nie RTRVII Launcher!

*Warto też w ustawieniach graficznych, detale trawy ustawić na medium, jeśli posiadacie karty od 256 ramu do 512(to samo tyczy się procesora, jeśli jest dosyć słaby ważcie ustawienia detali, gdyż wysokie mogą wam zepsuć grę w postaci wywałki do windy), powyżej tych wartości(czyli 1g) możecie spokojnie zostawić wysokie. Nie wiem czemu ale ustawienia wysokich traw, powodują niekiedy wywalanie. Ustawienie poziomu na medium niweluje ten problem ;)

Resztę moich porad znacie, dacie sobie radę. Aha kiedy odpalacie skrypty, czy też uruchamiają się na początku świeżej kampanii samoczynnie, warto klikać krzyżyk zamiast portretu pani. Ale jeśli już uruchamiamy grę od zapisu, to klikamy na miasto,potem na portret a pod koniec na krzyżyk, zamknięcia porad. To powoduje że skrypty nadal chodzą prawidłowo.

Tak opisałem instalację z łatami. Patche są konieczne do gry!! Musisz też wiedzieć że okno powitalne czasem trwa dłużej, zależy to od sprzętu na jakim grasz. Jeśli jest średni, to ładowanie trochę zajmuje.
Ps. Ja też odpalam moda z ikony... Pozdrawiam

Kobrax
04-02-2013, 23:24
Wyszedł patch 3.0. Zasysam go razem z RTR i mam nadzieję sobie pograć jutro(a w zasadzie dziś ale jak pójdę spać i wstanę, może pogram jeszcze teraz) i wtedy powiem czy mi się podoba.

buger13
05-02-2013, 16:37
Wyszedł patch 3.0. Zasysam go razem z RTR i mam nadzieję sobie pograć jutro(a w zasadzie dziś ale jak pójdę spać i wstanę, może pogram jeszcze teraz) i wtedy powiem czy mi się podoba.
Dzięki za info. To może pochwalisz się swoją kampanią wrzucając kilka screenów.
Pozdrawiam

Kobrax
05-02-2013, 20:19
Mod jest boski. Po początkowej niechęci spowodowanej przyzwyczajeniem do podstawki i innych modów byłem sceptycznie do niego nastawiony. Budżet -3500, armia teoretycznie około 2 razy mniejsza niż wszystkich dookoła. Pierwsza próba zagrania Spartą zakończyła się niepowodzeniem bo nie miałem ochoty nią grać. Później na YT zobaczyłem jak kolo Spartą w tym modzie na VH/VH atakuje armie, które ja na M/M nie atakowałem bo myślałem, że nie dam im rady. Słowa This is Sparta wypowiedziane przez niego podziałały jak kubeł zimnej wody. Odpaliłem RTR, wybrałem Spartę i przystąpiłem do natychmiastowego podboju świata. To obecna sytuacja:
http://s12.postimage.org/cv37t8o65/SPARTA.jpg
Zacząłem od podboju megalopolis, następnie Phigaleia i Messene. W między czasie podpisałem sojusz z antygonami, rozejm z Aitolią(jakoś tak). Po podbiciu tych miast zaatakowałem ELIS należące do Achajów, zdobyłem miasto i poprosili mnie o rozejm, na który przystałem z myślą, że gdy tylko uzupełnię jednostki wypowiem im wojnę. Jednak antygonii mnie zdradzili więc się wkurzyłem i się nimi zająłem. Gdy na peloponezie został im tylko Korynt z rekrutowałem parę jednostek i z 1 generałem wysłałem na Achajów by nie cofać mojej właściwej armii i by nie narażać się na atak państw greckich, którzy po ataku Macedonii zerwali ze mną sojusz(ten co jest od początku gry). W między czasie dochód na poziomie 8k pozwolił na doszkolenie spartan(za 17k) i na poprawę ekonomii miast. Obecnie przychód jest gdzieś na poziomie 5k-6k.
http://s7.postimage.org/osj5qm3nf/Sparta.png
To moja rodzinka. Środkowy syn króla prowadzi armię główną bo jest młody i w miarę doświadczony. Syn dziedzica frakcji w nagrodę za spłodzenie 2 synów prowadzi małą armię przeciwko Achajom. Jak widać na screenie Sparta nie ma warunków zwycięstwa, nie wiem czy coś źle zainstalowałem czy twórcy wyszli z założenia, że Sparta musi rządzić całą mapą.
http://s8.postimage.org/cs8jovhkl/Kr_l_sparty.jpg
Tu widać mojego najlepszego generała, a jednocześnie króla Sparty obecnie urzędującego w megalopolis. Nie prowadzi wojsk(mimo, że by chciał) bo prędzej niż później umrze, a jak on będzie prowadził armie to po jego śmierci ten obowiązek spadnie na jakiegoś kretyna nie wiedzącego jak zbroję założyć, ani do czego ona służy. Zamiast walki jak widać po jego towarzyszach i przydomku szkoli zabójców.
Po opanowaniu Koryntu, Dyme, Aigionu jedną armię skieruje na Ateny, które śmiały zerwać ze mną przymierze, a drugą na Kretę i inne wyspy by zwiększyć zasobność skarbca. Jeżeli kasa pozwoli to 3 armia ruszy na Aitolię, która na pewno mnie zaatakuje.

buger13
05-02-2013, 20:24
Nieźle się zapowiada twoja kampania.

Kobrax
05-02-2013, 20:52
Nom. I by ją ukończyć muszę podbić wszystko:) W miarę możliwości chcę jak najdłużej unikać walki z tymi jasno niebieskimi na mapie, z którymi też mam sojusz, a którzy pomogli mi zdobyć ELIS. A dokładniej wykorzystałem fakt, że ich armia stała obok miasta i zaatakowałem miasto, które murów nie miało. Poczekałem aż oni ich zaatakują i wezmą ich wszystkich na siebie(generał na koniu + jacyś hoplici) i zaatakowałem ich od tyłu dzięki czemu straciłem tylko 1 żołnierza. Zresztą widać tą armię na mapie, jest taki ludek z jasnoniebieską flagą nad AIGION.

buger13
05-02-2013, 20:57
Chciałem ściągnąć patcha 3.0, ale niestety linki już nie działają może jutro się uda.
Od dzisiaj dzięki uprzejmości Eutychesa przejmuję temat.
Jak uda mi się ściągnąć patch to wrzucę alternatywny link.

Kobrax
05-02-2013, 21:10
Ja ściągnąłem z tej strony. Udało mi się to za 2 razem.
http://www.filefactory.com/file/4mr6l8a6uur/n/RTRVII_Patch_3.rar

buger13
05-02-2013, 21:12
Dziękować, już umieszczam twój alternatywny link.

Kobrax
05-02-2013, 21:45
To nie mój link. Jest na TWC ale w temacie tylko o patchu 3.0. Swoją drogą trochę głupie, że tam umieścili 4 linki, a w temacie ogólnym tylko 2. Tak czy siak cieszę się, że pomogłem.

buger13
05-02-2013, 21:52
Spoko zostawię tak jak jest, żeby inni zainteresowani nie musieli szukać.

Kobrax
06-02-2013, 14:15
Pytanko. W EB są reformy, w tym modzie też są? Czy czegoś takiego tu brak? Z ciekawości pytam.

06-02-2013, 14:19
Masz o Czcigodny Sympatyku Rome wspomniane o tym w pierwszym poście, zerknij w spoiler ;)
Możliwe że wraz z pokazanie m się nowego pacza mogło coś ulec zmianie;)

Kobrax
06-02-2013, 14:43
Aaa. No tak, nie zauważyłem ich jak teraz patrzyłem:) A jak wygląda sprawa machin oblężniczych? Są bardziej realistyczne tzn. trudniej je zniszczyć(w podstawce 2 salwy ognistymi często starczały do zniszczenia tarana)? I czy tak jak w Darth modzie wieże oblężnicze strzelają? Bo tam to było strasznym utrapieniem, nic na murach nie stawiałem bo jak nawet postawiłem najlepsze oddziały to zanim wieża dotarła to moich ludzi już tam było tylko kilku.
Z tego co się doczytałem to Kartagina ma banalnie proste te warunki reformy.

buger13
06-02-2013, 18:23
Teraz masz zaktualizowane wyjaśnienie reform wojskowych po polsku. Frakcje też są mam nadzieję, że zachęci to niezdecydowanych do tego moda.

Kobrax
06-02-2013, 19:02
Dzięki i tak jak myślałem Kartagina ma najłatwiejsze warunki reformy. A ja się pytam dlaczego by mieć reformę w Sparcie mam przegrać jakąś bitwę? Nie przegrałem jeszcze żadnej, a te dwie na screenie to wycofałem wojsko bo chciałem sobie do głównej armii dosłać posiłki i ciągle nie mogłem ich wysłać tak by nie zahaczyły o czerwone pole naokoło oddziału wroga. W końcu się wkurzyłem i przerwałem oblężenie, odstraszyłem oddzialik , połączyłem armię i wróciłem do oblężenia.

buger13
06-02-2013, 21:52
To wynika z tego, że twórcy moda stawiają na historyczność. A wymienione reformy następowały przeważnie po niepowodzeniach.
Nic na to nie poradzisz, a skoro wygrywasz to reformy są Ci niepotrzebne.
Pozdrawiam

Kobrax
07-02-2013, 13:57
Nom. Reformy mi niepotrzebne tak jak te "elitarne" oddziały za 30k i 40 tur tworzenia się. Uważam, że to jest przegięcie bo nie są oni jakoś wybitnie lepsi od podstawowych jednostek Sparty, a ich koszty są strasznie duże. Na polu bitwy zawsze muszę ich szukać gdzie są bo się nie odznaczają niczym specjalnym, tzn. nie niszczą wroga szybciej od innych.

08-03-2013, 08:49
Aktualizacja, uzupełnione polikwidowane posty :evil:

Ezechiel
29-03-2013, 15:22
Ostatnio zainstalowałem tego moda i zrobił na mnie wielkie wrażenie, te pierwsze... Niestety gdy uruchomiłem kampanię, (po kilku turach doszło do bitwy między moja Spartańską armia a Arkadyjczykami)... wyrzuciło mnie do pulpitu wyskoczył błąd BI exe... wszystko działało do momentu kiedy po bitwie stoczonej na mapie, ładowała się kampania. Pasek dochodzi do końca i buch wywaliło :( Mógłby mi ktoś pomóc zaradzić co jest grane ?

Gram na Antologii wszystkie dodatki zainstalowane, nie wgrałem tylko patcha 3.0. Ale to chyba nie przeszkoda?
Próbowałem instalować 2 raz na nowo i odpalać z ikonki lub z lunchera...nic dalej to samo. albo wywala po stoczonej bitwie, albo kampania się nie załaduje i w kółko to samo...

29-03-2013, 17:19
Zainstaluj całość modyfikacji, zacznij od nowa kampanię, wcześniej skasuj map.rwm. Jak będzie winda, to pokombinujemy... ;)
pozdrawiam

Ezechiel
29-03-2013, 18:38
Dzięki wielkie właśnie instaluje jeszcze raz. Mam nadzieję zadziała, ściągnąłem patch ze strony głównej:

Alternatywny link do patcha 3.0(dzięki pomocy Kobrax):
http://www.filefactory.com/file/4mr6l8a ... atch_3.rar (http://www.filefactory.com/file/4mr6l8a6uur/n/RTRVII_Patch_3.rar)

EDIT: Dziwne...wypakowałem plik z patchem 3.0 do folderu RTRVII i pojawił się jeden plik :RTRVII Patch 3.rar którego nie mogę otworzyć. Nie było pytania czy zamienić pliki lub coś w tym stylu...

Ok zainstalowałem moda na nowo, niestety nie rozumiem o co chodzi z tym patchem i jak go trzeba zainstalować... wypakowuje tylko plik który zajmuje 23KB i nie da się go otworzyć ani nic z nim zrobić... Gra tak jak zawsze uruchomiła się bez problemu, załadowała się kampania, wykonuje ruchy doprowadzam do pierwszej bitwy na mapie, wychodzę z niej, pasek ładuje się do końca i wywala mnie... :( aha no i dałem delete rwm.map

Ezechiel
05-04-2013, 09:49
Wiem że piszę posta pod postem, ale to dlatego by zwiększyć szansę na ewentualna odpowiedź.

Pytanie czy jeśli chcę grać na Antologii (wszystkie dodatki zainstalowane ALX +BI) to czy muszę zainstalować (BI v1.6 Patch.) ?
może dlatego nie działa mi ta gra poprawnie? no i oczywiście z tym patchem 3.0 też nie rozumiem...

jantar
05-04-2013, 13:45
Kolego, antologia ma wszystkie poprawki.
Skrypty trzeba włączać.

StefanK8
15-12-2013, 21:30
Aktualizacja potrzebna od zaraz :D

Patch 0.9
(10/06/2013)

-Revised and added to the strat map resources for the final 66 regions (this is vital for the game’s mechanics)
-Completed the mercenary recruitment groupings for all regions
-Fixed a bug in the ports’ coding and lessened their (still considerable) impact
-Redid the projectile ranges of units
-Some tweaks to the map, the most significant of which the enlargement of the northern Terra Incognita (Hyperborea)
-Eastern Satrapies made rebel
-Some tweaks to the machinery of the Barbarian Minifaction

BlackWood
29-12-2013, 12:52
Witam~wszystkich! Dziś wyszedł ostatni patch do RTRVII o nazwie Gold!
Łatka zawiera wszystkie starsze poprawki oraz te najnowsze, wiec po instalacji RTRVII wgrywamy tylko tego patcha(gold).
Pozdrawiam wszystkich starych fanów RTW!Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

http://www.twcenter.net/forums/showthre ... d-Released (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?580625-RTR-VII-Patch-Gold-Released)!

buger13
29-12-2013, 20:56
Ave
Dzięki z info, właśnie zaktualizowałem pierwszy post.
Również życzę wszystkim wszystkiego najlepszego i szczęśliwego Nowego Roku.
Pozdrawiam

buger13
15-10-2014, 21:13
UWAGA
Miesiąc temu padł mi komputer i straciłem wszystkie pliki.
Jak ktoś ma pliki udostępnione wcześniej w tym temacie, to proszę o umieszczenie ich na jakimś serwerze i info.
Inaczej nie będę miał możliwości zaktualizowania linków w pierwszym poście.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam

Luminare
27-07-2015, 10:26
Witam czy istnieje spolszczenie do wersji RTR VII ? Ponieważ po instalacji moda gra zmieniła język na Angielski .

buger13
27-07-2015, 20:15
Witam czy istnieje spolszczenie do wersji RTR VII ? Ponieważ po instalacji moda gra zmieniła język na Angielski .
Niestety nie ma.