PDA

Zobacz pełną wersję : Steam



Fallen
21-12-2010, 12:01
program wywołujący wiele kontrowersji ,jakie jest wasze zdanie na jego temat.Ja osobiście polubiłem steama :D .Bardzo fajne promocje gier np
BattelField:BC 2 za 54zł albo L4D 2 za 10 zł.

voitek
21-12-2010, 13:30
Mi tez Steam przypadl do gustu, maja bardzo duzo fajnych promocji.

Kupilem na przyklad GTA IV z dodatkami za 30 zl, Force Unleashed 2, HAWX2, Peggle Extreme :P

Gen.Anders
21-12-2010, 20:53
A ja nie wiem bo ceny są w euro :/

voitek
21-12-2010, 20:59
Rzeczywiscie, bardzo trudno jest pomnozyc 5 euro razy 4 8-)

Huzi
22-12-2010, 04:35
Mi tez Steam przypadl do gustu, maja bardzo duzo fajnych promocji. Kupilem na przyklad GTA IV z dodatkami za 30 zl, ...

Kiedy i z jakiej okazji tak tanio? (jeśli mogę wiedzieć). Zastanawiałem się nad kupnem tej gry, ale cena sklepowa to 130 zł. więc czekam na jakąś obniżkę.

W każdym bądź razie mi też Steam bardzo się podoba. Ostatnio słyszałem wiele opinii, jakoby twórcy gier zaczęli mieć pewne wątpliwości w kwestii wydawania gier na PC, a to z powodu piractwa. Myślę, że Steam da im trochę pewniejszego zysku.

Asuryan
22-12-2010, 11:22
Na steamie są często obniżki, Np teraz "Steam Holiday Sale" w której jeszcze przez 6 h można kupić Wiedźmina za 4 euro (około 16 zł). Sztuką jest tylko upolować maksymalną obniżkę poszukiwanego tytułu. Obniżki przeważnie wynoszą 25, 50 i 75%.

Aquila
22-12-2010, 19:31
hejtuje steama. juz wole wkleic co trzeba i sie nie jepac z tym dziadostwem.



W każdym bądź razie mi też Steam bardzo się podoba. Ostatnio słyszałem wiele opinii, jakoby twórcy gier zaczęli mieć pewne wątpliwości w kwestii wydawania gier na PC, a to z powodu piractwa. Myślę, że Steam da im trochę pewniejszego zysku.
:mrgreen: ojjjj.... nie. ;)

Adixis
22-12-2010, 19:39
Ja tam wchodze na steama jak się dowiaduje o jakiś promocjach typu: przez weekend za darmo coś tam i jeszcze czasami jak najdzie mnie ochota w L4D pograć

Hawkx
24-12-2010, 19:45
Steam jest super. Jeszcze nie miałem z nim problemów żadnych.

A jak się przez steama kupuje to można za pośrednictwem przelewu pocztowego czy trzeba mieć swoje konto w banku?

Janek
24-12-2010, 21:51
Trzeba mieć kartę kredytową, ew. przez PayPal'a można zapłacić.

Pampa
27-12-2010, 10:13
średnio bo zakosili mi jedno konto z black opsem :/ i problemy mam z odzyskaniem, na całe szczęscie z empire i napoleonem oraz codem mw2 mam na innym koncie

Kyuzo
27-12-2010, 12:05
Już od jakiegoś czasu używam steam`a i jak na razie nie mam powodów do narzekania. Ogólnie gierki drogawe, ale jak się czasem trafi na promocje to naprawdę można dostać porządne tytuły za grosze.

Hmm dziwne, że nikt w tym temacie nie podał linka do strony steam ;)

STEAM (http://store.steampowered.com/)

Szczególnie, że jak już wspomniano wcześniej akurat trwają promocję i co dziennie pojawiają się jakieś obniżki więc warto zajrzeć.

Samick
28-12-2010, 00:04
Ja zaś jestem starym fanem pierwszej części Cossacks. Cieszyła mnie myśl o tym, że będzie nowe miejsce do grania. Tym bardziej, że pełen support na najnowsze rozwiązania techniczne i systemy operacyjne (oficjalna łatka na Windowsa 7 nie wyszła!).
4 dolary nie dużo, ale przyszło rozczarowanie. Okazuje się, że chłopaki chcą wydać w formie DLC kampanie z Europejskich Bojów i Sztuki Wojny do Powrotu na Wojnę (ta wersja jest na Steamie, co ciekawe występuje z dwoma numerkami - 1.36, tak jest oryginalnie, ale na żądania fanów zrobiono "patch" na wersję 1.35, więc jest to jedyna gra, która ma na STEAM'ie dwie wersje ;]) i tu wampir jest pogrzebany. Ponieważ w sieci od pewnego okresu czasu jest już dostępny taki pliczek z tymi kampaniami. Wszelkie próby wrzucenia linka kończą się skasowaniem posta, więc darowałem sobie i przeszedłem do partyzantki.
Niestety, chłopaki ze STEAM'a to ciągle osoby łaknące zysków, nawet na grze, która ma 10 lat i która ma rzesze użytkowników na darmowym Game Spy. ;/

Długo bym mógł pisać, więc na tym poprzestanę co by i sobie i innym humorów nie psuć.

Maximus XI
28-12-2010, 01:02
Nienawidzę Steama. Kupuję oryginały i czasami trafię na średni tytuł np. Empire, a potem nie mogę sprzedać takiego cholerstwa. Ponadto w jakimś stopniu dodatkowo obciąża komputer. Steam służy jedynie powstrzymaniu handlu używkami, piraci obchodzą zabezpieczania.

voitek
28-12-2010, 01:31
Oczywiscie, ze mozesz sprzedac, trzeba tylko wiedziec co zrobic

Pampa
28-12-2010, 10:35
tylko razem z kontem, pytanie czy warto...

voitek
28-12-2010, 14:52
Niektorzy robia oddzielne konta dla kazdej z gier

Aquila
28-12-2010, 15:01
no wlasnie, jakim prawem narzucaja mi, ze musze miec konto zeby grac... chce zainstalowac gre i grac, a nie sie jepac ze steamem, czekac caly dzien az sie jeszcze sciaga...

dlatego nie kupuje gier ze steamem, no niestety...

kuroi
28-12-2010, 15:06
Gdybyście widzieli, jaką dostałem Kur....icę jak parę lat temu kupiłem sobie grę Red Orchestra.... Instaluję z płytek, spoko. Potem patrzę - steam. A co to? A następnie.. K*RWA! Z nieznanych przyczyn muszę ściągać grę, którą właśnie zainstalowałem z płytek.. WTF?!
Najlepsze jest to, że wtedy miałem neta 56kbps... 1% na pół godziny... :x

Aquila
28-12-2010, 15:11
znam to uczucie.... po co instalowac gre, jak jeszcze musisz sciagac... debilizm.

Maximus XI
28-12-2010, 15:59
Oczywiscie, ze mozesz sprzedac, trzeba tylko wiedziec co zrobic
Nie można sprzedawać również konta. Regulamin Steama zabrania, a jeśli wykryją proceder, to banują konto. ;)

www.steampowered.com/agreement (http://www.steampowered.com/agreement)
You may not sell or charge others for the right to use your Account, or otherwise transfer your Account.

Pampa
28-12-2010, 18:43
to sie nazywa maksymalna kontrola i zero wolności.

Janek
28-12-2010, 19:59
Po prostu kupując program nie kupujesz prawa własności tylko licencję na jego użytkowanie, którą sprzedawca może Ci ograniczyć - nic się w tej sprawie nie zmieniło od dawien dawna. W większości gier nie można sprzedawać, tyle że jest to prawo zupełnie nie egzekwowalne.

Aquila
28-12-2010, 22:28
to kto tworzy takie idiotyczne prawo ?

Amrod
28-12-2010, 22:55
To jest umowa między Tobą a wydawcą gry. A prawem jest to, że pacta sunt servanda.

Pampa
30-12-2010, 20:13
powiem krótko : pier*****... po prostu chcą zarobić więcej na ludziach zmuszając do kupowania nowych kopii.

Rafalbuc1
11-01-2011, 20:19
witam, mam problem ad konta steam. napisałem do nich w sprawie odzyskania konta (wysłałem zdjęcie kodu etc) odpisali mi tu cyt. ,,== Please enter your reply ABOVE this line =========

Hello,

Thank you for submitting your question to our staff. We will respond to your question by email.

Anytime you wish you can view your question online:
https://support.steampowered.com/view.p ... -YXVM-6719 (https://support.steampowered.com/view.php?ticketref=3378-YXVM-6719)


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~
This message was sent by the Steam Support helpdesk.

Have a question we can help you with? Visit our knowledgebase for a list of questions and answers:
https://support.steampowered.com/kb.php

Alternatively, ask our staff a question:
https://support.steampowered.com/newticket.php

Steam Support :: https://support.steampowered.com <=== 3378-YXVM-6719 --- 86ad1752 ===> ''


z czego zrozumiałem, że przejrzą e mail i odpiszą.

Pojawia się pytanie, ile trzeba mniej więcej czekać? Ma ktoś jakieś pojęcie?

Amrod
11-01-2011, 20:30
To różnie, z największym oczekiwaniem jakim się spotkałem to 2-3 tygodnie ale zazwyczaj jest krócej.
Zajrzyj do tego tematu na PCLab
http://forum.pclab.pl/topic/459282-Steam-Temat-Główny-FAQ\

kuroi
11-01-2011, 20:36
Ja, jak miałem problem z jedną grą, to dostawałem informacje nie dłużej niż jeden dzień po zadaniu pytania ;)

Kyuzo
24-11-2011, 18:26
Kolejna seria wyprzedaży na steam (http://store.steampowered.com/)

Dziś dali np. Total War Mega Pack za 12,49€ (http://store.steampowered.com/sub/11657/?snr=1_4_4__617)

KrystianBorys
19-12-2011, 12:27
Chcę żeby Steam upadł. Jeżeli nie zmienią formy w jakiej jest czyli, konieczność załadowania się Steama, żeby zagrać w jakąś grę, a jak ktoś nie ma neta w danej chwili to nic nie może zrobić :evil:

voitek
19-12-2011, 12:37
To sobie wlacz w trybie offline i graj, lol

Ensis
19-12-2011, 21:05
Do 2 stycznia warto regularnie przeglądać steama bo rozpoczęła się promocja "Holiday Deal", dzięki której na pewno trafi się parę bardzo ciekawych ofert.

Andzia
19-12-2011, 21:24
m.in. portal 2 jest za 6 euro

Rue
20-12-2011, 13:56
Chcę żeby Steam upadł. Jeżeli nie zmienią formy w jakiej jest czyli, konieczność załadowania się Steama, żeby zagrać w jakąś grę, a jak ktoś nie ma neta w danej chwili to nic nie może zrobić :evil:
Może jakąś petycję wystosuj :roll:

kuroi
20-12-2011, 16:51
Poproś Anonymous o pomoc. :P

Pampa
21-12-2011, 13:08
A mi się steam coraz bardziej podoba, a wszystko dzięki tej promocji na święta :D

Andzia
21-12-2011, 13:58
A mi się steam coraz bardziej podoba, a wszystko dzięki tej promocji na święta :D

Popieram, już Portal 2,Super Meat Boy oraz Limbo doszły do mojej kolekcji, teraz tylko czekać aż from dust stanieje :P

voitek
21-12-2011, 14:32
From Dust jest strasznie slabe. Gra miala ogromny potencjal a wyszlo jak wyszlo

Pampa
21-12-2011, 21:22
Ja póki co zakupiłem orcs must die :P

Rue
21-12-2011, 22:02
Ja tam do steama nic nie mam,co najwyżej mogła by być opcja wymiany gier między graczami.

Ja chyba się skuszę na Operation Flashpoint: Red River za 6,99€

Neron
28-12-2011, 15:42
Witam.

No ja nie mam o Steamie dobrego zdania, ponieważ utrudnił mi korzystanie z mojej nowej gry [Shogun2].
I od razu rodzi się pytanie, czy już każda gra będzie możliwa tylko przez Steam?...

Ensis
28-12-2011, 16:42
Miejmy nadzieje ze tak, ponieważ steam to automatyczne aktualizacje, naprawianie gry, gra bez płyty, alternatywne źródło wgrania gry i promocje.

Janek
28-12-2011, 20:24
Szkoda właśnie, że wszystkiego pod steamem nie da rady uruchomić - bo w tej chwili mam Steam, uPlay (Assassins Creed) i Origin (BF3). Nie obrazilbym sie gdyby wszsytko sie dalo wrzucic na jedna platforme.
Ogolnie to jednak z pewnoscia zmiana na lepsze i docelowo pewnie wszystkie gry tak beda dzialac + to co wskazywal przedmowca.
A ze czasami nie dziala? Kupilem kiedys Dragon Age 1 i w opakowaniu mialem tylko 1 plyte (CD2) - musialem nastepnego dnia wymieniac. Mialem kiedys oryginal Baldur's Gate ale przez te wszystkie lata mi sie plyty popsuly i nie dalo sie juz potem zainstalowac. Tylko czy z tego powodu warto narzekac, ze plyty sa zle?

Maximus XI
29-12-2011, 21:00
Miejmy nadzieje ze tak, ponieważ steam to automatyczne aktualizacje, naprawianie gry, gra bez płyty, alternatywne źródło wgrania gry i promocje.

Również brak możliwości odsprzedania gry (sprzedaż konta w świetle regulaminu jest niedozwolona) i obciążanie kompa, choć z tym jest trochę lepiej. Dziękuję, postoję. Wolę gry bez Steama i temu podobnych, niestety już prawie wszystkie tytuły na peceta mają taki system :?.

Ensis
29-12-2011, 21:37
Do jutra do godziny 19 na Steamie obowiązuje promocja – 75% na wszystkie gry Total War (pojedyncze i pakiety), z Shogunem 2 włącznie! Pełna oferta dostępna: http://store.steampowered.com/sale/TotalWar

KrystianBorys
01-01-2012, 18:13
To sobie wlacz w trybie offline i graj, lol
Włączyłem sobie ten cały tryb offline. To kicha jakaś. Jak któregoś razu chciałem se zagrać w trybie offline to pisze że nie może wczytać informacji o koncie. Poczytałem o tym problemie na forach i to nic nie daje. Raz tryb offline działa a raz nie.

Ituriel32
29-12-2013, 08:34
A ja już do stema przywykłem, nawet polubiłem. Mam bardzo silny instynkt posiadania, więc w odsprzedaż się nie bawię.
Irytuje mnie tylko jedno: aby jednocześnie grać i pobierać (aktualizować) inną grę potrzeba posłużyć się kombinacją alt+ctrl+delete, i ręcznie ruszyć pobieranie.
Chyba że po prostu nie znalazłem jeszcze opcji co to reguluje.
No i mogły by być połączone te wszystkie platformy (stemy, orginy), bo moc kompa spada

Krecik1218
30-12-2013, 20:24
Niedawno wprowadzono możliwość jednoczesnego grania i pobierania. Musisz wejść we właściwości danej gry i w zakładce "Ogólne" zaznaczyć "Pozwól na pobieranie aktualizacji do innych gier podczas grania". Nie testowałem tego ale myślę, że tyczy się to nie tylko patchy ale też całych gier.

Samick
13-02-2015, 16:45
Stanąłem przed zagadką jakiej rozwiązać nie potrafię. Nie mogę robić screenów ani wywoływać okna społecznościowego w trakcie gry... Właśnie... Bo nie wszystkie szwankują. Rome 2 owszem, ale już taki Duel of Champions nie. Próbowałem różne kombinacje klawiszy (screeny i okno zaptaszkowane w opcjach) i najzwyczajniej w świecie nie działa.
Sprawdzałem spójność plików gier i to co się zmieniło to tylko przywrócenie ustawień standardowych.