PDA

Zobacz pełną wersję : medieval II pytanie



Danielos
28-07-2010, 21:26
Porady

Porady Ekonomiczne - Jednym słowem - Kasa, jak ją mieć
- Buduj drogi, powiększają zasięg marszu oraz zasięg armii
-Ograniczaj armię
-Zatrudniaj kupców i stawiaj ich na towary egzotyczne(takie których nie ma w twoim kraju)
-Nigdy nie pozwalaj zarządzać podatkami, budynkami, wojskami kompowi
-Buduj zawsze kopalnie, drogi, farmy itp miastach.
-W środku trzymaj miasta, na granicach zamki
-Na początku gry opłaca się brać z każdym sojusz, dając mapę i handel-za 1000 albo 500 florenów oczywiście
-Plądruj i bierz okup lub wybijaj jeńców-będzie kasa i postrach.
-

Porady Wojskowe - Czyli jak zrobić abyśmy byli nie do pokonania
- Zatrudniaj szpiegów i wysyłaj ich do osad które są twoim celem
- Staraj się dostosowywać armię do oddziałów które atakujesz - jeżeli atakujesz zamek pełen konnicy miecznikami licz się z dużymi stratami
-Komp jest głupi, nie raz da się wystrzelać po prostu. Strzelaj w niego jak podejdzie to kawalerią od tyłu zjedziesz mu morale i pokonasz 1000 ze strata 30.
-Uważaj na wroga artylerie, komp rusza na "chama" wiec możesz generałem od tylu ściąć.
-W bitwie zawsze ustawiaj konnice po bokach i podziel ją na 3 części. Jedna część konnicy niech przebiegnie na tyły wroga, druga i trzecia na boki jego oddziałów, od przodu atakuj piechotą początkowo łucznikami.
-Gdy przeciwnik ma artylerię, wjedź w nią konnicą, nawet jeśli inna jednostka wroga jej broni. Artyleria może zadać Ci duże straty, więc lepiej poświęcić jakąś jednostkę i później grać spokojnie
Kiedy oblegane jest Twoje miasto, ustawiaj łuczników na mury+kilka oddziałów piechoty, jeśli wróg ma drabiny- ile drabin tyle piechoty na murach (nie licząc łuczników). Resztę armii podziel tak:
*piechota jak najbliżej murów, niech atakuje od razu kiedy ktoś przez nie wejdzie. Brama jest wąska, więc nawet kiedy ustawisz pod murami chłopów to mogą one zadać przeciwnikowi duże straty. Jednak pamiętaj!!! Nie wychodź poza mury dopóty dopóki wróg nie ucieka!!
*za piechotą, a najlepiej po bokach ustaw konnicę, w pewnej odległości, tak, aby mogła rozpocząć szarżę na wroga jeśli piechota przegra...
*co do artylerii, nie wiem, najlepiej nie trzymaj jej w miastach...


Porady na mapie kampanii - Czyli ogółem o kampanii
-Gdy masz szpiega/zabójcę wysyłaj go najpierw na dyplomatów, później armie bez generałów, takim sposobem szpieg/zabójca zdobędzie doświadczenie potrzebne do większych zleceń
-w kampanii nigdy nie czuj się zbyt bezpiecznie! Tzn. nawet jeśli jesteś na wyspie, zawsze ktoś przypłynie statkami i może Cię zaatakować! Nawet jeśli masz z kimś sojusz, zawsze może Cię on zdradzić! Miej tyle wojska na ile Cię stać!
-w najbardziej rozwiniętej prowincji oraz we wioskach ustaw niskie podatki, kiedy ludzie mało płacą, stać ich na rodzinę i populacja miasta wzrasta. Oczywiście nie rób tego za wszelką cenę! Kiedy Twój skarbiec będzie "upadał" musisz zwiększyć podatki.
-jeśli dostajesz misję, w której nagrodą są dodatkowe jednostki, po jej wypełnieniu otrzymasz je w stolicy. Jaki z tego wniosek? Zawsze tuż przed wypełnieniem misji, ustaw stolicę tam, gdzie wojska są Ci najbardziej potrzebne. Po misji od razu zmień stolicę na dawną i uważaj, aby była stolica po zmianie nie zaczęła się buntować!
-

Wzór na poradę:


Porady Ekonomiczna:
Porady Wojskowa:
Porady o mapie:


Witam, zastanawiacie się pewnie- o co tu chodzi?
Otóż dziś zamierzam stworzyć zbiór porad dla nowych graczy, I prosiłbym starych graczy MTW II o dodawanie porad.
Po prostu skopiujcie wzór na poradę i wypełnijcie go swoimi poradami dla nowych, a ja postaram się codziennie edytować post w, aby wasze porady znajdywały się na pierwszej stronie



Poradnik jest jeszcze mały, ale proszę - skopuj wzór, uzupełnij go swoimi poradami i dodaj do tematu

OskarX
28-07-2010, 21:33
No dobra, jak mod zatwierdzi to mogę napisać poradnik dobry-ale stary nie jestem ;)

Danielos
28-07-2010, 21:51
,,Stary" w przenośni, chodzi mi o graczy którzy już trochę pograli i mają jakieś pojęcie o grze ;) . I chodzi mi bardziej o porady do podstawki

I chodzi mi tylko o porady, ja to będę zatwierdzał i tak stworzymy wspólnie zbiór porad

OskarX
28-07-2010, 22:36
No przecież wiem xD.
Dobra

Nigdy nie pozwalaj zarządzać podatkami, budynkami, wojskami kompowi
Prawie zawsze miej bardzo wysokie podatki, jak będzie czerwona mina to daj chłopa.
Buduj zawsze kopalnie, drogi, farmy itp miastach.
W srodku trzymaj miasta, na granicach zamki
Na poczatku gry oplaca sie brac z kadym sojusz, dajac mape i handel-za 1000 albo 500 florenow oczywiscie :D
Zmien w pliku tury na lata i 1 rok=1 tura umili gre
Komp jest glupi, nie raz da sie wystrzelac po prostu. Strzelaj w niego jak podejdzie to kawalerią od tyłu zjedziesz mu morale i pokonasz 1000 ze strata 30.
Uwazaj na wroga artylerie, komp rusza na "chama" wiec mozesz gienkiem od tylu ściąć.
Plądruj i bierz okup/badz wybijaj jencow-bedzie kasa i postrach.
Nigdy nie bij Polski 8-)

Jak cos se przypomne to napisze

Maximus XI
28-07-2010, 22:45
W zasadzie w Podzamczu większość porad została udzielona. Jeśli jednak chcecie zrobić taki zbiór, to nie będę przeszkadzał.
Macie moje błogosławieństwo. ;)

OskarX
28-07-2010, 23:12
Moim zdaniem to też średni pomysł :D Opcja szukaj, nie boli ;) Ale można na wiki wrzucić xP

JacobQ
28-07-2010, 23:52
pare dni temu buszujac na YT wpadlem na niejakiego Attile16. Filmiki co prawda z 2007 roku (holy roman empire cronics by attila16). gosciu jest pro, gra na vh/vh i w kazdym miescie ustawia automatyczne zarzadzanie budynkami. jednostkami NIE, ale budynkami tak. Jak sobie cche cos postawic to wchodzi do miasta, odznacza zarzadzanie, daje buduj i znow zaznacza zarzadzanie. miasta mu sie buduja a on ma wiecej czasu lda siebie. oczywiscie to sie tyczy graczy z jakims juz stazem, ktorzy gre znaja. mlodym odradzam bo nigdy sie nie naucza co do czego i jak sluzy :D

Witold
29-07-2010, 09:41
Gracz pro potrafi grać na pełnym zarządzaniu przez komputer, bez jego(gracza) ingerencji.

EDIT:Znałem gościa dawno temu.

Matisek
29-07-2010, 11:32
może dodam swoje 3 grosze xD

*Gdy masz szpiega/zabójcę wysyłaj go najpierw na dyplomatów, później armie bez generałów, takim sposobem szpieg/zabójca zdobędzie doświadczenie potrzebne do większych zleceń ;)

*W bitwie zawsze ustawiaj konnice po bokach i podziel ją na 3 części. Jedna część konnicy niech przebiegnie na tyły wroga, druga i trzecia na boki jego oddziałów, od przodu atakuj piechotą początkowo łucznikami.

*Gdy przeciwnik ma artylerię, wjedź w nią konnicą, nawet jeśli inna jednostka wroga jej broni. Artyleria może zadać Ci duże straty, więc lepiej poświęcić jakąś jednostkę i później grać spokojnie.

*Kiedy oblegane jest Twoje miasto, ustawiaj łuczników na mury+kilka oddziałów piechoty, jeśli wróg ma drabiny- ile drabin tyle piechoty na murach (nie licząc łuczników). Resztę armii podziel tak:
-piechota jak najbliżej murów, niech atakuje od razu kiedy ktoś przez nie wejdzie. Brama jest wąska, więc nawet kiedy ustawisz pod murami chłopów to mogą one zadać przeciwnikowi duże straty. Jednak pamiętaj!!! Nie wychodź poza mury dopóty dopóki wróg nie ucieka!!
-za piechotą, a najlepiej po bokach ustaw konnicę, w pewnej odległości, tak, aby mogła rozpocząć szarżę na wroga jeśli piechota przegra...
-co do artylerii, nie wiem, najlepiej nie trzymaj jej w miastach...

*w kampanii nigdy nie czuj się zbyt bezpiecznie! Tzn. nawet jeśli jesteś na wyspie, zawsze ktoś przypłynie statkami i może Cię zaatakować! Nawet jeśli masz z kimś sojusz, zawsze może Cię on zdradzić! Miej tyle wojska na ile Cię stać!

*w najbardziej rozwiniętej prowincji oraz we wioskach ustaw niskie podatki, kiedy ludzie mało płacą, stać ich na rodzinę i populacja miasta wzrasta. Oczywiście nie rób tego za wszelką cenę! Kiedy Twój skarbiec będzie "upadał" musisz zwiększyć podatki.

*jeśli dostajesz misję, w której nagrodą są dodatkowe jednostki, po jej wypełnieniu otrzymasz je w stolicy. Jaki z tego wniosek? Zawsze tuż przed wypełnieniem misji, ustaw stolicę tam, gdzie wojska są Ci najbardziej potrzebne. Po misji od razu zmień stolicę na dawną i uważaj, aby była stolica po zmianie nie zaczęła się buntować!

Na razie tyle, jak coś jeszcze wymyślę to dopiszę.

kuroi
29-07-2010, 11:53
Wystarczy przeczytać to, co jest w temacie "pytania początkujących" odpowiedzi i wskazówek jest tak od groma. :roll:

grj
24-12-2010, 11:40
Witam:)
Problem mam taki ze nie podoba mi sie w grze sytuacja na mapie kampani po jakims czasie, otoz mam na mysli, ze po jakims czasie gry na mapie zostaje kilka najsilniejszych frakcji ktore obejmuja znaczne czesci mapy ; / i nie ma takiej roznorodnosci jak na poczatku, wiem ze taki jest zamysl tworcow tej gry, ale czy nie ma jakiegos moda ktory moglby temu zapobiec? po prostu wkurza mnie to ze po jakims czasie gry zalozmy gdzies na polwyspie iberyjskim napotykam angielskie miasta i w tej czesci mapy znowu zalozmy zostaly tylko dwie frakcje strasznie mnie to zniecheca ; / mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi.. czy mozna ograniczyc agrecje innych panst czy podboje terenow, nie wzgledem do mnie ale miedzy frakcjami ktorymi gra komputer? czekam na odp ; D

Krzyzak
24-12-2010, 12:15
U mnie zazwyczaj nie ma mocarstw 8-)

Maximus XI
24-12-2010, 12:16
Zły dział, ale ze względu na święta poczekam. ;)

grj
24-12-2010, 13:19
ja tez zaczekam do konca swiat ;) hmm moze jakies jeszcze odpowiedzi?

Asuryan
24-12-2010, 14:00
Pewno w plikach związanych z dyplomacją trzeba by było pomieszać.

Avasil
24-12-2010, 15:11
Zawsze możesz starać się doprowadzić do tego, aby inne nacje przeżyły, np. oddając im regiony. Moda nie znam.

Samick
24-12-2010, 18:16
Jeśli pragniesz takich rzeczy to raczej nie da rady. Nawet Europa Universalis pod tym względem nie była święta. Dlatego obawiam się, że jedyna opcja to zainstalowanie Kingdomsów, (tudzież modów) gdzie ściślej określono region akcji.

Matisek
24-12-2010, 19:03
nie wiem, czy to coś da ale może pomoże:

D:\medek\data\world\maps\campaign\imperial_campaig n

Przy czym:
D:- dysk na którym JA mam zainstalowanego medka,
medek- folder Medievala

Wejdź do tego folderu i tam otwórz plik descr_strat, a następnie zjedź na dól w nim aż znajdziesz takie coś:


; >>>> start of factions section <<<<
faction england, balanced smith
ai_label catholic
denari 10000
denari_kings_purse 2500
settlement
{
level large_town
region London_Province

Zauważ, że każdy napis za coś odpowiada (prawdopodobnie [piszę prawdopodobnie, bo nie próbowałem!] jeśli zmienisz napis catholic na default to frakcja [a w tym wypadku Anglia] stanie się islamska).

Cb powinien interesować napis "balanced smith".
Od razu zastrzegam, że nie wiem czy to działa!
Myślę, że to on odpowiada, czy polityka państwa nastawiona jest na podbój czy nie. Czemu tak sądzę? Otóż w Rome: Total War tak było. Nie wiem jaki tam wstawić napis, by frakcja zajmowała się rozwojem, ale przypuszczam, że to ten właśnie napis z to odpowiada.

Poszukam jeszcze w Rome: TW, to Ci dam znać.

kuroi
24-12-2010, 20:30
Cb powinien interesować napis "balanced smith".
Od razu zastrzegam, że nie wiem czy to działa!
Myślę, że to on odpowiada, czy polityka państwa nastawiona jest na podbój czy nie. Czemu tak sądzę? Otóż w Rome: Total War tak było. Nie wiem jaki tam wstawić napis, by frakcja zajmowała się rozwojem, ale przypuszczam, że to ten właśnie napis z to odpowiada.

Poszukam jeszcze w Rome: TW, to Ci dam znać.
Niestety, ale gadasz brednie ;)
Balanced smith, i temu podobne parametry oznaczają preferencje frakcji do budowania i rekrutowania konkretnych budynków/jednostek. Nie wpływa to na ich agresję.

Matisek
24-12-2010, 21:06
ok pisałem, że nie jestem pewny ;)

PakoThugLife
22-11-2012, 12:11
Witam mam pare pytan na temat Medieval'a 2

1. W ktorym pliku zmienic nazwy miast? Lub czy da sie miec spolszczenie wgrane i zachowac nazwy miast w Angielskiej wersji.

2. Czy jesli bede toczyl wojny z chrzescijanami to Papiez mnie Ekskomunikuje? Czy jak to sie tam zwalo... Juz mialem powiadomienie gdy atakowalem Anglie ktora zniszczylem calkowicie i dalej nic... Portugalia zniszczona i dalej nic , Teraz hiszpanie zniszczylem i teraz wyskoczylo to samo i dalej nic...

3.Jaka polecacie najciekawsza i najtrudniejsza frakcje? Bo gram Francuzami i jest zdecydowanie za latwo...

4.Warto zagrac Polska?

Jesli jakies pytania z tych byly juz na forum to z gory przepraszam

Pampa
22-11-2012, 12:14
1.Można zmieniać ręcznie nazwy miast które zdobyłeś

2. Możesz dostać ekskomunikę jeśli będziesz prowadzić wojny z chrześcijańskimi frakcjami które nie zostały wcześniej wyklęte. Zależy od stosunków z papieżem.

3. Polecam Egipt, ciekawa rozgrywka ;) ewentualnie Biznacjum też fajnie się gra ;)

4. Polską też się fajnie gra i zdecydowanie warto zagrać ;)

jutrzenki
22-11-2012, 14:11
W żadnym pliku nie zmieniasz nazwy miast, robisz to klikając dwukrotnie na nazwę miasta i wpisując własną nazwę chyba. Jak atakujesz chrześcijan to możesz być ekskomunikowany. Najcięższa frakcja według mnie Sycylia lub Szkocja chodź bardziej Sycylia, a najciekawsza to nie wiem, ale ja lubię Hiszpanie. Opłaca się zagrać polską. :D

Lwie Serce
22-11-2012, 14:24
3. Może Sycylia? Spory minus na dochód ma i trudna ekspansja bo na papę się nie rzucisz :D Trzeba inwestować w drogą flotę.

PakoThugLife
22-11-2012, 14:55
No wlasnie grajac w Third Age zmienilem nazwy miast w folderze text w Medieval'u takowego nie ma a z tymi miastami to mogl by ktos tak to szczegolowiej wytlumaczyc? Z gory dzieki

jutrzenki
22-11-2012, 15:23
Piszę ci że naciskasz dwa razy na nazwę miasta i ją po prostu zmieniasz. Jak nie zadziała to napisz.

PakoThugLife
22-11-2012, 16:43
Nie no dziala tak jak trzeba hehe zagralem ta Polską i troche za latwo 70 tura chyba i Niemcy zniszczone , Rosja tez 3/4 Turcji tez , Wegry i Wecenzja rowniez :P

Lwie Serce
22-11-2012, 16:45
To jak za łatwo zagraj Sycylią tak jak radziłem, może być trochę trudniej oczywiście na vh.

jutrzenki
22-11-2012, 18:14
Jeszcze na jakim poziomie grasz?

PakoThugLife
23-11-2012, 16:57
Trudny/Bardzo trudny a trudnosc bitew to bardzo trudny chcialem wgrac Mod'a tego ktory zmienia Polskie jednostki husaria i tak dalej ale cos nie dziala.. Albo cos zle robie albo nie wiem :P jedyny mod jaki wgrywalem to Third Age

Lwie Serce
23-11-2012, 17:02
Jeśli istnieje temat o tym modzie to jak jeszcze tego nie zrobiłeś przeczytaj go, jak nie ma tam Twojego problemu to napisz. Co mod to inny sposób instalacji, coś o tym wiem, tyle kląłem przez to :lol: Ale zazwyczaj jest instrukcja instalacji.

PakoThugLife
23-11-2012, 17:10
Mniejsza o ten mod i ten ostatnie pytanie hehe Daj przyklad gram ta kampanie Polska i jak toczyc wojny z frakcjami Europy z chrzescijanami tak zeby papiez nas nie ekskomunikowal? Istnieje takowy sposob? Bo wlasnie pogralem jeszcze troche i jakies panstwo bylo ze mna w stanie wojny to wyslalem trzy pelne armie zdobylem jedno miasto cisza atakuje dalej drugie cisza i jak juz trzecie podbijalem to wyskoczyl komunikat z ekskominuka a to oni pierwsi zaatakowali i oni nie stracili nic u Papieza a ja odpowiedzialem atakiem na atak i ekskomunika ...

Lwie Serce
23-11-2012, 17:15
Jeśli przychodzi nakaz przerwania wojny od papieża obie frakcje nie mogą atakować drugiej, a jako że to Ty pierwszy zaatakowałeś to Ty otrzymałeś ekskomunikę. Jak oni by ruszyli byłoby na odwrót. Ale zaraz, oni zaatakowali po nakazie i nie dostali ekskomuniki? Dziwne...

Asuryan
23-11-2012, 20:33
Ale zaraz, oni zaatakowali po nakazie i nie dostali ekskomuniki? Dziwne...
Nie jest dziwne. Wystarczy że mieli wysokie notowania u papieża. Wtedy zamiast ekskomuniki to poparcie leci ostro w dół.

PakoThugLife
24-11-2012, 15:02
A da sie jakos prowadzic wojny bez ekskomuniki? Czy jest to a wykonalne?

jutrzenki
24-11-2012, 15:27
Ja tam zawsze atakuje nawet jak jest ekskomunika. Nie obchodzi mnie zbytnio ona.

Lwie Serce
24-11-2012, 16:12
Można prowadzić wojny z innowiercami ;) A jeśli z chrześcijanami cóż, można doprowadzić że papież ekskomunikuje wroga i stosować się do zakazów a kiedy wygaśnie walczyć ponownie.

jutrzenki
24-11-2012, 16:39
Fakt można. Ale lepiej się sprzeciwić papieżowi i wprowadzić dominacje w Europie :D

Asuryan
24-11-2012, 21:04
Można prowadzić wojny z innowiercami ;) A jeśli z chrześcijanami cóż, można doprowadzić że papież ekskomunikuje wroga i stosować się do zakazów a kiedy wygaśnie walczyć ponownie.
Ewentualnie poprzez dyplomatę dbać o to by mimo łamania zakazów nie spadało nam poparcie u papieża. Od czasu do czasu po prostu dać Państwu Kościelnemu w prezencie z jakiś tysiąc florenów, czy zdobytą ziemię.

kapifili
27-02-2013, 17:15
Wczoraj zacząłem grać w Medka2 (super gra :D POLECAM) dlatego jestem początkujący chociaż grałem w Roma to i tak dużo się zmieniło. Mam parę pytań:
1. Gdy moje księżniczki osiągną pełnoletność czemu mogę sterować tylko niektórymi? W drzewie genealogicznym narysowane są tak jakby były ożenione. Jak nimi sterować.
2. Co daję wasalizacja? Kiedy i poco można jej użyć?
3. Właśnie skończyła się krucjata. Mam pozostałe z niej jednostki (Chyba z 10). Czy one znikną? Czy będę mógł nimi grać do końca gry?
4. Na opakowaniu gry piszę: Władaj średniowiecznym światem - Europą, Bliskim Wschodem i AMERYKĄ - JAKĄ AMERYKĄ?!?! Na mapie kampanii chyba nie ma Ameryki.
5. Ostatnio na mapie kampanii pojawili się Mongołowie w okolicach Bagdadu. Czy zagrażają oni miastu Kraków? Czy będą jeszcze takie inne ludy? Słyszałem coś o Tatarach i Aztekach
Na razie to tyle. Proszę o odp.

Reznow45
27-02-2013, 17:29
1. Sterować można tylko córkami króla lub księcia
2. Można ją zaproponować wrogiemu państwu, które dostaje od nas ostre lanie a nam się nie chce go dobijać. Jest wtedy twoim sojusznikiem, musisz je chronić i dostajesz część jego dochodów (osobiście nie stosuję)
3. Jeśli nie zginą ci w kolejnych bitwach - tak
4. A w średniowieczu to tak każdy wiedział o istnieniu Ameryki? Poczekaj, pograj, zobaczysz ;)
5. Skoro słyszałeś o Aztekach, skąd poprzednie pytanie? A poza tym Mongołowie pojawiają się albo północy albo na południu, w twoim przypadku Kraków jest bezpieczny (przynajmniej narazie :P)
Proszę bardzo ;)

Aztec
27-02-2013, 17:31
viewtopic.php?f=98&t=716 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=98&t=716)
Masz cały temat, ale z racji tego, że nie chciało by mi się przez to przekopywać spróbuję CI pomóc :D
1.Ożenione księżniczki siedzą już w domu z mężem i nie możesz nimi sterować:D Bawią dzieci. Za każdym razem gdy zgadzasz się na ślub tracisz księżniczkę, zyskujesz generała.
2.Kraj, który podbijasz staje się Twoim wasalem, oznacza to, iż zabierasz część jego przychodu, masz nieograniczony dostęp na jego ziemię, a w razie wojny jest zobowiązany dołączyć do Cb. (To się w grze w ogóle nie sprawdzało) A i dostajesz od niego jednostkę.
3.Jeśli krucjata się kończy to znikają te krzyżyki przy oddziałach, krucjata zakończona ale jednostki zostają.
4.Jest tylko musisz osiągnąć odpowiedni poziom portu i wybudować statki, które umożliwiają podróże zamorskie, nie pamiętam jak się zwały, na zachodzi znajduję się chyba z 3/4 prowincję oraz na południe od Sahary są jakieś wioski z tego co pamiętam.
5.Tatarzy najadą i jeśli ekspansja będzie szła w odpowiednią stronę to tak, Kraków może być zagrożony, Aztekowie nieeee... My spokojni.

Lwie Serce
27-02-2013, 17:33
Nieźle, trzy osoby chciały odpowiadały w tym samym czasie, dobrze że się skapnąłem :mrgreen:
Dodam jeszcze że Mongołowie na Kraków uderzą, mi zdobyli raz ;)

Reznow45
27-02-2013, 17:38
Ale oni pojawiają się raz "wyżej" raz "niżej", czyli albo idą na Ruś i Europę Wschodnią albo na Lewant i Egipt. Jeśli są koło Bagdadu zakładam że na południe, czyli opcja nr 2.

kapifili
27-02-2013, 17:42
Dzięki za odp. :) - nie wiedziałem że ktoś jeszcze gra w tego total wara :D
No to włączam Medieval2 i idę miasta uzbrajać przed Mongołami i Tatarami itp. itd.
Lecz najpierw zadam jeszcze 2 pytania
1. W poprzedniej turze pojawili się Mongołowie. A kiedy będą Tatarzy?
2. Pisze mi że do końca gry zostało sto ileś tur. Ja nie chce kończyć gry :( Czy da się jakoś w plikach to zmienić? Jeśli tak to proszę o linka do poradnika lub link do pliku ze zmienioną datą ;)

kapifili
27-02-2013, 17:43
Ale oni pojawiają się raz "wyżej" raz "niżej", czyli albo idą na Ruś i Europę Wschodnią albo na Lewant i Egipt. Jeśli są koło Bagdadu zakładam że na południe, czyli opcja nr 2.
Czyli w tym przypadku nie zaszarżują na Kraków?

Samick
27-02-2013, 17:55
Tak ciężko poszukać odpowiedniego tematu? Udzielam ostrzeżenia. Temat zamykam.

PakoThugLife
22-04-2013, 18:34
Dzięki za odp. :) - nie wiedziałem że ktoś jeszcze gra w tego total wara :D
No to włączam Medieval2 i idę miasta uzbrajać przed Mongołami i Tatarami itp. itd.
Lecz najpierw zadam jeszcze 2 pytania
1. W poprzedniej turze pojawili się Mongołowie. A kiedy będą Tatarzy?
2. Pisze mi że do końca gry zostało sto ileś tur. Ja nie chce kończyć gry :( Czy da się jakoś w plikach to zmienić? Jeśli tak to proszę o linka do poradnika lub link do pliku ze zmienioną datą ;)

1. Na to pytanie odpowiedzi nie znam.
2. Nie musisz zmieniać, jak skończy się czas na daną kampanie wyskoczy Ci powiadomienie w stylu zakończ grę oraz graj dalej coś w ten deseń.