PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić aby były słonie



Kingtiger100
29-12-2010, 13:30
Witam mam pewien problem otóż gram teraz Armenią i zająłem Arsakię-partyjską stolice bodajże kraina geograficzna Media i są tam słonie patrzałem też czy na późniejszych etapach stajni będą słonie i nie ma czy można je jakoś aktywować?Z góry dzięki za odpowiedź :)

Memnon[pl]
29-12-2010, 13:38
To zalezy kim grasz-jezeli Rzymem to sloni mial nie bedziesz nawet na najwyzszym poziomie stajni.Jedynie mozesz je nabyc jako najemnikow o ile sie takowe pojawia.Jezeli chcesz rekrutowac slonie to musisz grac Kartagina lub Seleucydami-bodajze tylko te dwie frakcje maja mozliwosc rekrutacji sloni.

eeerobert
29-12-2010, 13:56
]To zalezy kim grasz-jezeli Rzymem to sloni mial nie bedziesz nawet na najwyzszym poziomie stajni.Jedynie mozesz je nabyc jako najemnikow o ile sie takowe pojawia.Jezeli chcesz rekrutowac slonie to musisz grac Kartagina lub Seleucydami-bodajze tylko te dwie frakcje maja mozliwosc rekrutacji sloni.
...i Partia jeszcze ma słonie.

Gemellus
29-12-2010, 14:01
Jeszcze Partia ma słonie. Wszystkie jednostki jakimi dysponuje dana nacja możesz sprawdzić w bitwie gracza.

Kingtiger100
29-12-2010, 17:05
Ok dzięki za pomoc szkoda że grajac Armenią nie mogę mieć słoni ani żadna inna frakcja ;((

SkoQ
29-12-2010, 17:57
Szkoda nie szkoda, na tym po części polega realizm tej gry, że każda nacja ma swoje niepowtarzalne jednostki jak najbardziej zbliżone do tych które były w rzeczywistości gram obecnie Brutusami, i kiedy tylko nadarzy się okazja najmuję słonie ;) gauka gry nimi zajmuje wprawnemu dowódcy jedną bitwę ;)
jak to wygląda w praktyce, nie wysyłamy słoni nigdy i pod żadnym pozorem do ataku w asyście jakiejkolwiek innej jednostki na której nam zależy, najlepiej żeby słonie uderzyły jak najbardziej centralnie w możliwie jak najsłabszą jednostkę...w ten sposób słonie możliwie głęboko wejdą w szeregi wroga, piechota zacznie się gromadzić wokół naszych słoni (przynajmniej trzy oddziały) a reszta naszej piechoto/konnicy podchodzimy na pełnym luzie coraz bliżej... słonie robią masakrę w środku, i nawet jeśli dostaną szału to będziemy mieć na tyle czasu żeby rozluźnić nasze szeregi i drastycznie zminimalizować straty ;)

Maharbal
29-12-2010, 18:42
Jeśli chodzi o użycie słoni na polu bitwy to w zasadzie najważniejsza zasada brzmi: słonie nie są do eliminacji wrogich oddziałów, tylko do zmuszania ich do ucieczki i wyrządzania im strat. Dlatego też armia złożona z samych słoni będzie powodować mniejsze straty, niż powiedzmy armia, gdzie słonie to 5 jednostek, a cała reszta-kawaleria.

SkoQ
30-12-2010, 07:44
No najczęstszym błędem jest chyba używanie słoni jako głównej siły uderzeniowej, i wiara że... dadzą radę :D

Jak już gadka o słoniach to udało się komuś trafić kiedyś płonącymi świniami w słonie, i one uciekły ?? nigdy tego nie widzałem :D

eeerobert
30-12-2010, 10:44
Mi się raz udało, ale specjalnie ustawiłem bitwę, żeby zobaczyć jak to wygląda. Wziąłem chyba 5 jednostek świń przeciw jednostce słoni, ale nie pamiętam czy uciekły, czy wpadły w szał.

Raskolnikovv
07-01-2011, 20:58
no Panowie... nie wiem jak było w spatchowanej wersji, czy w modach, ale podstawowym romie słonie były imba... Kosiłem samymi słoniami dosłownie ALL... wystarczyło nagminnym umiejętnym klikaniem zmusić je do ciągłego biegania i bycia w ruchu, kiedy stały były łatwym łupem, ale gdy biegały tam i spowrotem - były nie do za.bania... Naprawdę nic je nie zatrzymywalo. Rozwalalem samymi sloniami full armie

Presidente
13-01-2011, 13:56
no Panowie... nie wiem jak było w spatchowanej wersji, czy w modach, ale podstawowym romie słonie były imba... Kosiłem samymi słoniami dosłownie ALL... wystarczyło nagminnym umiejętnym klikaniem zmusić je do ciągłego biegania i bycia w ruchu, kiedy stały były łatwym łupem, ale gdy biegały tam i spowrotem - były nie do za.bania... Naprawdę nic je nie zatrzymywalo. Rozwalalem samymi sloniami full armie


Może i tak, ale w końcu musiały ci wpaść w szał nawet atakując nie za dobre jednostki.

Seba Fallus III Wielki
15-01-2011, 16:43
To dlatego że komp nie umie walczyć ze słoniami. Wystarczy 1,2 odziały oszczepników (lekkie auxiliares albo ciężkich peltastów bo reszta ma za niskie morale) i ustawić w luźnym szyku. Słonie przebiegną miedzy nimi dostaną 2,3 salwy i kilka dead reszta szał albo ucieczka ;)

gpr
04-11-2012, 17:55
Gdzie można rekrutować słonie i jak to zrobić?
Nie gram nacją która może produkować słonie jednak nająć je w odpowiednich miejscach na mapie chyba mogę?
Zaargumentuje to tym że przecież łuczników i wojowników samickich również produkować nie mogę za wynająć a i owszem.
Są punkty na mapie w których niby jest to możliwe. Np obok Cirty, Tingi czy Thapsus anie wiem czy kiedykolwiek udało mi sie tam coś zwerbować.


"Słonie: możliwość rekrutacji jednostki wykorzystujących słonie.
Przytrzymaj klawisz alt i kliknij prawym przyciskiem myszy by ustanowić punkt zborny w tym miejscu."

Co to jest punkt zborny?
Dodam ze taki komunikat pojawia się również na dzikich zwierzętach i innych przedmiotach handlu.

CinekH
04-11-2012, 18:38
Punkt zborny oznacza, że wszystkie jednostki poza miastem będą się kierować w to miejsce. Można to wszędzie ustawić.
Co do "Słonie..." To np. grając Kartaginą, w okolicach Rzymu nie ma tej ikonki słoni, więc CHYBA nie będziesz mógł ich tam rekrutować, wielbłądy itp. to samo.

gpr
04-11-2012, 19:21
Okej To może zapytam jaśniej.
Są na mapie miejsca gdzie można rekrutować słonie.
Czy grając np Rzymianami można w tych miejscach je rekrutować czy zarezerwowane jest to tylko dla nacji które mogą je produkować w swoich stajniach.

Asuryan
04-11-2012, 19:50
Nie gram nacją która może produkować słonie jednak nająć je w odpowiednich miejscach na mapie chyba mogę?
Zaargumentuje to tym że przecież łuczników i wojowników samickich również produkować nie mogę za wynająć a i owszem.
Są punkty na mapie w których niby jest to możliwe. Np obok Cirty, Tingi czy Thapsus anie wiem czy kiedykolwiek udało mi sie tam coś zwerbować.
Te punkty to zasoby - oznaczają, iż w danej prowincji nacja mogąca rekrutować słonie może je "wyprodukować". Zasoby nie mają najmniejszego wpływu na rodzaj najemników. Najemnicy są zależni tylko i wyłącznie od rodzaju regionu (zbioru sąsiadujących ze sobą prowincji) i tego czy jakichś w danym regionie już nie rekrutowałeś w nieodległym czasie. Tak więc jeśli nie grasz nacją która może produkować słonie, to możesz je nająć tylko i wyłącznie jeśli istnieją w jakimś regionie jako najemnicy (a nie przypominam sobie by takowe istniały).

CinekH
05-11-2012, 11:21
Najemników na słoniach można rekrutować w okolicach Kartaginy i Numidii. Tam udało mi się, a po raz kolejny ta sztuka udała mi się w pobliżu Petry i Alexandrii.

Asuryan
05-11-2012, 14:22
Sprawdziłem w pliku. Można je rekrutować w:

- regionie Syrii (prowincje: Asyria, Syria, Babilonia, Coele Syria*, Fenicja, Judea)

- regionie Północnej Afryki (prowincje: Mauretania, Numidia, Gaetulia*, Sahara).

Aby móc je nająć, nie można przez dłuższy czas rekrutować żadnych innych najemników na tych terenach.



*nie znalazłem w słowniku tłumaczenia tych wyrazów, więc zostawiłem je w oryginalnym brzmieniu. Jako że gram w wersję angielskojęzyczną, nie wiem jak te prowincje zostały nazwane w naszej rodzimej językowo wersji.

gpr
05-11-2012, 15:24
Sprawdziłem w pliku. Można je rekrutować w:

- regionie Syrii (prowincje: Asyria, Syria, Babilonia, Coele Syria*, Fenicja, Judea)

- regionie Północnej Afryki (prowincje: Mauretania, Numidia, Gaetulia*, Sahara).


To by się zgadzało bo właśnie tam są ikonki słoni ale jakoś nie mogę ich wynająć.
Dodam że żadna armia która jest na tych terenach nie posiada słonia także nikt nie mógł ich już wynająć (pewnie dużo kolejek musiało by minąć by raz jeszcze było można)

gpr
05-11-2012, 15:56
Najemników na słoniach można rekrutować w okolicach Kartaginy i Numidii. Tam udało mi się, a po raz kolejny ta sztuka udała mi się w pobliżu Petry i Alexandrii.

A jaką nacją wtedy grałeś?

CinekH
05-11-2012, 16:20
Juliuszami, ale Asuryan ma racje, w pobliżu Kartaginy najemnicy są raczej słabi, więc nic nie rekrutowałem i po około 10turach w okienku rekrutacji najeminków pojawiły się słonie. Postaw gdzieś tam generała i patrz co turę co można nająć.

Asuryan
05-11-2012, 21:06
Dodam że żadna armia która jest na tych terenach nie posiada słonia także nikt nie mógł ich już wynająć (pewnie dużo kolejek musiało by minąć by raz jeszcze było można)
Wystarcza że Twoja, bądź inna armia wynajęła tańszych i bardziej badziewnych najemników na tych terenach - i wtedy można zapomnieć o słoniach na baaaardzo długi czas, bo odliczanie odnawiania się najemników zaczyna się od nowa.