PDA

Zobacz pełną wersję : Najfajniejsza Frakcja



OskarX
05-04-2010, 15:34
Jaka frakcja sie gralo wam najfajniej, bo chyba wroce [zaczne 1 kampanie] w etw i nie wiem czym by pograc. Ameryka? Indie? Europa? Moze inwazja Indian na europe :D

Aro137
05-04-2010, 16:22
Oczywiście nasza kochana(niekochana?) Rzeczpospolita, szarża husarii na słonie bojowe to jest to :D Ciekawie się też grało Turcją i Maratami.

apollo7100
05-04-2010, 16:25
mi sie podobalo grac maratami a takze polska bo jest jednak cos w tym aby uratowac ja od rozbiorow...

Adamsky
05-04-2010, 16:26
Najbardziej realistycznie - Wlk. Brytania jeśli chodzi o całą mapę.
Najwięcej przyjemności w walkach w Europie - Francja (tropem Napoleona) i Prusy (al'a XIX wiek czy obszar zajęty przez Niemców w IIWW)
Trochę przyjemności może też dostarczyć Hiszpania - jednak mały wybór jednostek.

Inne nacje nie dają już takiej przyjemności gry. Zbyt mało realistyczne, by podbijać takimi Turkami Wyspy Brytyjskie, czy Polakami Italię.
A tak poza tym, to już skończyłem (wreszcie) grać w TW. Empire dość sporo czasu mi zabrał, dało się pograć, szczególnie po ostatnich łatkach. Napoleona ledwo liznąłem - ewidentnie nie potrafiłem się wczuć.

OskarX
05-04-2010, 16:32
Wroc do rtw czy mtw2 ;) Maratami tez mi sie fajnie gralo, dopóki mnie nie rozwalili [problemy z kasą i atakuje to miasto w srodku mojego kraju]

Konrad III
05-04-2010, 17:02
Mi najlepiej grało się Wielką Brytanią podbijając Indie ;) Polską też często próbowałem grać ale trochę pograłem i przestawałem ;)

OskarX
05-04-2010, 17:35
Oni maja tez w Ameryce i ruszaja na Indie, jak ogarniasz? Co najpierw atakujesz Ameryke, Francje czy Indie? ;)

kretu19955
05-04-2010, 18:38
W czyste ETW grałem na poważnie tylko Rzeczypospolitą. W EW2 również tylko RON. No i w OSM Napoleonic Mod także tylko państwem polsko-litewskim więc je polecam.

Krang
05-04-2010, 23:42
Mi najprzyjemniej grało się Polską. Podobała mi się perspektywa napisania nowej historii naszego kraju. :D Po za tym walczyłem trochę Wielką Brytanią i Szwecją. Tą ostatnią polecałbym na początek, bo ma wszystkie prowincje na jednym kontynencie, w dodatku dość mocno odizolowane od reszty państw, więc łatwo można wszystko ogarnąć. :)


Oni maja tez w Ameryce i ruszaja na Indie, jak ogarniasz? Co najpierw atakujesz Ameryke, Francje czy Indie? ;)

Wojen w Europie nie prowadze, kiedy dojdzie do wojny z Francją, po prostu blokuje im wszystkie porty, niszcze floty itp. Wysyłam 1 armię do Ameryki w celu spacyfikowania indian, a w nagrodę za to dostaję 13 kolonii. Natomiat 2 armię wysyłam do Indii, gdzie podbijam Majsur, a potem reszte kontynentu. Tak to mniej więcej wygląda w moim wykonaniu. ;)

Gajush
06-04-2010, 11:37
Najciekawsza kampania jaką rozegrałem była Imperium Osmańskim. Następnie Hiszpania, Rosja. Niderlandy - małe to a jakie potężne :)

Gaius Julius
06-04-2010, 13:14
tragedia to Imperium Osmańskie...wszystko tak zacofane, że szok....i jeszcze wszystko do okoła wypowiada wojnę to jeszcze fajniej...

Gajush
06-04-2010, 14:34
Zacofane i wielkie.
Zmudnie pracowałem by podnieść z kolan tą umierającą potęgę i zrobić postrachem mórz i lądów. Traciłem i odzyskiwałem. Victory zmianiała Pana raz na korzyść raz na niekorzyść dla basmanów.
Wymagająca, klimatyczna kampania. Piekna mapa. Jednostki jak strzelające tak i walczące na szable. Zdecydowanie najlepsza kampania jaką rozegrałem w ETW.

Salvo
05-01-2011, 20:05
Podobny wątek już istnieje, temat zamykam. (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=15&t=7432)