PDA

Zobacz pełną wersję : Praetorians



Maharbal
12-01-2011, 20:36
No właśnie...w moim odczuciu znakomita gra, z różnymi interesującymi rozwiązaniami(rekrutacja, zdolności specjalne, wpływ terenu etc.), ale niestety po przejściu kampanii pozostaje tylko grać przez internet albo w potyczkę z komputerem ;)
Ja sam przeszedłem kampanię kilka razy, w tym na pewno dwa razy zebrałem wszystkie sztandary przy wszystkich misjach (kto grał-wie o co chodzi).

Vornar
13-01-2011, 03:12
Zacna gra, lecz niestety na Win 7 wywala do windowsa:( Zna ktoś może radę na to?

Pampa
13-01-2011, 15:21
świetna gra, pamiętam jak grałem pare lat temu w to, później gdzieś mi się zapodziała...najbardziej lubiłem Egipt :)

Samick
14-01-2011, 01:07
A mnie to nie pod pasowało. Widocznie kwestia gustu odnośnie sterowania czy grafiki.

Fallen
31-01-2011, 19:22
wyczepista gierca

Hetman
06-03-2011, 22:51
Zacna gra, lecz niestety na Win 7 wywala do windowsa:

a którego bo u mnie na 3.11 xD - żarcik ;)

Gra zacna pamiętam jak się levelowało centuriona by móc wojem rozporządzać, szkoda że takie ograniczenie zrobili w posiadaniu wojska.

loczek97
10-05-2011, 16:50
Ja w to pykałem jak miałem 6 lat. Boże tak pięknej gry nie widziałem, szczególnie Audio jest piękne http://www.youtube.com/watch?v=Gw4uwXYd ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=Gw4uwXYd03Y&feature=related), boże mam 13 lat, a jak tego słucham to, aż się łezka w oku kręci :cry:

Czesio133
14-05-2011, 16:13
Mogliby odświeżyć tą grę, zrobić lepszą grafikę, nowe jednostki itp. Ogólnie gierka full wypas, ale troche stara.

Centi
14-05-2011, 17:55
Gierka niezła, szkoda właśnie że twórcy nie poszli za ciosem i nie zrobili kontynuacji. Co prawda jest zrobiony jeden mod dla odświeżenia rozgrywki, który dodaje m.in Kartaginę, Grecję - ale jakoś nie przykuwa na dłużej.

15-05-2011, 09:08
Zgadzam się, fajna gra, i faktycznie kontynuacja by się przydała, zaciekawiłeś mnie z tym modem, trzeba poszukać gry na półce, gdzie ona jest...? :D
mod :)
Wersja 4.1, wiem że jest już 4.2( jest?), a szykują 5.0.... :D
http://downloads.phpnuke.org/en/downloa ... ORIANS.htm (http://downloads.phpnuke.org/en/download-item-view-a-x-y-v-n/MOD%2BIMPERIAL%2BPRAETORIANS.htm)
drugi link
https://rs611tg.rapidshare.com/#!downlo ... FCD34DC067 (https://rs611tg.rapidshare.com/#!download|611tg|219499283|MoDImperiaLv4.1_www.mod-project.com_.exe|70562|R~D0DE38323DB7740738F50BFCD 34DC067)

MoD Imperial Praetorians is an excellent modification of the successful and world-known strategy game, Praetorians.

The game is carried out in ancient Rome, and your main goal is to eliminate all civilizations that are a threat to the empire. Your dangerous unit of Praetorian warriors is, therefore, the emperor’s main weapon.

This modification includes extremely useful changes that elevate the game experience to levels never before experienced in Praetorians, because it comes with new civilizations, new abilities, an improved artificial intelligence with an increased response action and a new, simpler menu that improves the application’s playability.

Latest Modifications:

- 2 new races (Carthaginians and Persians)
- 5 new maps
- New game music
- Numerous corrections to the 3.0 and 4.0 versions
- Better balance among the races.
edit:

Jeszcze w to nie grałem.
Centi, dobrze podałem? :?:

Centi
15-05-2011, 10:12
Nie jestem pewien czy to ten bo dawno nie grałem ale całkiem możliwe bo nie zrobiono ich za wiele ;). Pamiętam że najbardziej w tym modzie irytowała mnie muzyka (być może w aktualnych wersjach zupełnie inna, nie wiem) - sama w sobie nie była zła ale zupełnie nie pasowała mi do gry jak ta z podstawki :)


edit:

Jak teraz się przyjrzałem to jestem pewny że to właśnie ten ;)

15-05-2011, 13:02
Co do muzyki w tej wersji, co juz zdążyłem sobie zainstalować, masz opcję custom i można mieć moda bez nowej, faktycznie innej muzyki...Domyślam się że reszta zmian itp. objawi się podczas pokonywania nowych etapów, znaczy się mapy, nacje itp...? Dobrze że ktoś pracuje nad modem, bo ciekawie się kiedyś grało, te starsze gry mają w sobie to coś, i graficznie nie jest tak źle, mi odpowiada :D
pozdrawiam

Centi
15-05-2011, 17:03
Masz na myśli kampanię? Szczerze powiedziawszy to nie wiem. Jak grałem w którąś ze starszych wersji to kampania w ogóle nie była dostępna, a te mapy i nacje dotyczyły trybu skirmish.

15-05-2011, 19:05
Jak dogram do końca to ci napiszę, bo chyba tylko część zmian występuje w kampanii, a reszta tak jak napisałeś w trybie skirmish, dopiero (chyba) w wersji 5.0 ma być inaczej, ale trzeba by z jakimiś fanami tej gry na ich forum porozmawiać. Póki co, powoli sobie gram, tzn. próbuję, bo jest wiosnaa!!! :D

loczek97
20-05-2011, 20:08
Ej no my chcemy Preatorians 2 !!!!!!!!!!!!

20-05-2011, 22:36
W najnowszej wersji moda jest nadzieja, może go skończą, kto to wie? ;)

Czesio133
22-05-2011, 14:24
A w tym modzie jest kampania z tymi nowymi frakcjami, czy tylko potyczki??

06-06-2011, 09:51
A w tym modzie jest kampania z tymi nowymi frakcjami, czy tylko potyczki??
Tyle co ugrałem, tylko potyczki, ale nie dokończyłem gry, bo nie mam czasu.

doliwaq
31-10-2011, 15:31
Fajna gra, aż się zdziwiłem, że aż tylu ludzi na tym forum w nią gra.

jan_boruta
11-11-2011, 09:42
Swego czasu ostro łoiłem w Pretorianów, chociaż moje ówczesne, szczylskie rozwiązania taktyczne nie były zbyt wyrafinowane i w efekcie nie przeszedłem kampanii :D Ale na pojedynczych bitwach mijały całe dnie... Z tego wszystkiego zostało mi ogromne zamiłowanie do muzyki z tej gry, jest genialna - w szczególności motywy rzymskie i celtyckie, mają niesamowity klimat.

Polakko
30-11-2011, 16:58
A myślałem że Praetorians jest znany małej liczbie osób a tu prosze :) . Ta gra była epicka, niestety gdzieś ją zgubiłem a w sklepach dawne tego nie ma :/

Pampa
02-12-2011, 17:23
na allegro można znaleźć ;)

Ezechiel
02-12-2011, 22:31
No sympatyczna gierka, trzeba troche pogłówkować żeby przejść ją.

26-12-2011, 14:19
powiem że bardzo ciekawa ale trochę za mało rozwinięta powinny być bardziej realistyczny tryb gry np jak w Ogniem I Mieczem Dzikie Pola gdzie sie wcielamy w rycerza , grafika średnia ale dobry pomysł mieli nazwy jednostek oryginalne Czasy starożytne mi się bardzo podobają

Pampa
28-12-2011, 09:15
Zauważ ile ta gra ma lat, nie ma co narzekać na grafikę i możliwości techniczne tamtych czasów ;)

Neron
28-12-2011, 12:12
Gra jest super,ale czy są do niej kody?
Jeśli tak, to gdzie je wpisać?

Rue
29-12-2011, 14:23
http://lmgtfy.com/?q=praetorians+kody

Neron
30-12-2011, 08:49
Która misja sprawiła wam najwięcej kłopotów?

Polakko
10-01-2012, 16:04
Jak sięgam pamięcią to nigdy nie przeszedłem misji gdzie żeśmy musieli uciekać przed jakimiś wojskami, to było gdzieś na bliskim wschodzie i trzeba było przejść przez całą mape z punktu A do B a mieliśmy dosłownie garstke ludzi a przeciwnik był....no liczny.

Salvo
12-01-2012, 19:20
Bez przesady, jeśli sam do nich nie poszedłeś spokojnie dało się dojść do wioski i rozbudować wojsko.

Ja do gry mam/miałem wielki sentyment, mimo wielu braków misje naprawdę wciągały. Przeszedłem prawie całą, pod koniec dopiero zaczęła nudzić ;) . Na pewno zagram w najbliższej przyszłości, o ile okoliczności pozwolą na chwilę wytchnienia...

Neron
02-03-2012, 12:40
Bez przesady, jeśli sam do nich nie poszedłeś spokojnie dało się dojść do wioski i rozbudować wojsko.

Ja do gry mam/miałem wielki sentyment, mimo wielu braków misje naprawdę wciągały. Przeszedłem prawie całą, pod koniec dopiero zaczęła nudzić ;) . Na pewno zagram w najbliższej przyszłości, o ile okoliczności pozwolą na chwilę wytchnienia...

Ja też pogram,ale dlaczego Preatorians mogą się znudzić waszym zdaniem?

Pampa
02-03-2012, 18:20
Mało jednostek, i w sensie ilości na mapie jak i ogólnie do rekrutowania do tego jeszcze czasami mocno denerwujące AI

Czarny_Pies
18-04-2012, 22:13
Pamietam jak entuzjazmowalem sie obrona jakiejś fortecy, gdyż w tym akurat czasie gdy docieralem Praetorians, kuzyn dostarczyl mi świezutkiego pirata Rome TW, i patrzył z wynioslym lekcewazeniem na przedmiot moich zachwytów kiedy instalował mi Rome. Potem faktycznie nie wrocilem już do tej gierki. I tak do dzis nie moge znaleźć juz po TW czegoś co by mnie wciagnęlo. A kiedyś cieszylo niejedno. Szkoda ze wojowanie w totalwarach nie dzieje sie na takich obszernych mapach. Epizod z zasadzką na Warrusa w bitwach historycznych w Rome ma w sobie jakąs namiastke podobnej wizji niegdysiejszego wojowania. Tym wieksze robil ongis wrazenie.

Kacpermen
17-10-2013, 16:13
Siema. Co sądzicie o tej grze.
Według mnie fajna gierka wciąga na długie godziny. Sporo misji na w miarę ciężkim poziomie,epicka muzyka oraz dobra grafika i oczywiście epickie starcia.
Ale są też minusy.Jednostka nie może się wycofać z walki,mało nacji (tylko 3 Rzym,Barbarzyńcy,Egipt),koniec misji po śmierci generała.

Bronti
19-10-2013, 21:24
viewtopic.php?f=24&t=7509 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=24&t=7509)


szukanie nie boli

Gajusz Mariusz
17-01-2014, 23:18
Łza w oku się kręci od wspomnień. :)

Eutyches
25-01-2020, 22:13
Praetorians: HD Remaster PC

https://www.gry-online.pl/gry/praetorians-hd-remaster/z15804#pc

Pozycja obowiązkowa jak dla mnie, dawnych wspomnień czar. To był moment, że CA z Segą mogły mieć konkurencję, a wyszło jak wyszło...
Na pewno kupię :P

XymqjuDvzIY

Il Duce
26-01-2020, 19:12
Swego czasu mocno się zagrywałem i ta gra naprawdę ma swój urok,niestety remaster nie zachęca do zakupu. Z tego co widać to oferuje jedynie większą rozdziałkę i lekko odświeżoną grafika ale różnica jest naprawdę minimalna,polecam kupić starą wersję która wcale nie zestarzała się tak bardzo a kosztuje w tej chwili 5 złotych na steam ;). Gdyby poszli śladem Age of Empires i dodali jakąś nową zawartość to bym pewnie kupił ale tak spasuję.