PDA

Zobacz pełną wersję : Którą gildię uważacie za najkorzystniejszą dla was?



Presidente
13-01-2011, 16:29
Tutaj możecie, tak jak w temacie, powiedzieć, która gildia jest najkorzystniejsza dla was, która według was daje najlepsze profity. Będziecie mogli zagłosować na 2 gildię, jedną dostępną w mieście, drugą w zamku i w mieście (o wiele trudniej ją jednak wybudować w mieście).

P.S. Nie biorę pod uwagę gildii hodowców koni, bo jest trudno dostępna w krajach chrześcijańskich.

Draken
13-01-2011, 17:16
Moim zdaniem najlepsza jest kupiecka duży bonus do zysków i doświadczenia.
Zakony silne jednostki zwłaszcza w modach.

kuroi
13-01-2011, 18:27
Jako, że gram terytorialnie, to dla mnie priorytetami są gildie Handlowa oraz Teologów, następnie Szpiegów oraz Zabójców. W dalszej perspektywie odkrywców(gdy mam ochotę płynąć do Ameryki) oraz mieczników.
Nie buduję kapitularzy, ponieważ nie lubię jednostek zakonnych. (Chyba, że "udaję" państwo Jerozolimskie)

Avasil
13-01-2011, 18:29
U mnie to różnie, zwykle lubię czerpać sporo kasy z miast, więc teoretycznie kupiecka, ale jednak wolę zabójców, szczególnie kiedy gram takim Egiptem, pozwala na produkowanie naprawdę mocnej jednostki.

Czynczyl
13-01-2011, 18:33
W miastach to gildia kupiecka,a w zamkach to raczej Zakony,bo niezłe jednostki dają ;)

Adixis
13-01-2011, 19:31
mieczników, potem kupców i jakieś joannity czy templariusze ;p

Asuryan
13-01-2011, 21:17
Zakony ze względu na dobrą kawalerię, tym bardziej jeśli występują w miastach i oczywiście kupcy.

Ituriel32
13-01-2011, 21:57
Będę szczery podczas mojej gry w Medka (czyli od premiery), miałem tylko gildie zabójców i chyba odkrywców.
Hanza z dodatku nie liczę.

Samick
14-01-2011, 00:55
Kupieckie, kupieckie, kupieckie. Czemu?

Bo pieniądze pozwalają prowadzić wojny.

Knecht
14-01-2011, 01:59
Czemu napisałeś w ankiecie "zakonne (zamkowa)" apitularze też można budować w miastach. Ja osobiście lubię kapitularze, gildię kupców, mieczników i hodowców koni - te do wszystkich frakcji ale jak gram np. Anglią to przydaje się gildia drwali, która daje łuczników z sherwood, albo gdy gram np. Egiptem to staram się o gildię asasynów.

Presidente
14-01-2011, 14:40
Czemu napisałeś w ankiecie "zakonne (zamkowa)" apitularze też można budować w miastach. Ja osobiście lubię kapitularze, gildię kupców, mieczników i hodowców koni - te do wszystkich frakcji ale jak gram np. Anglią to przydaje się gildia drwali, która daje łuczników z sherwood, albo gdy gram np. Egiptem to staram się o gildię asasynów.

Bo o wiele łatwiej jest "zrobić" zakony w zamkach.

FOXGrabarz
14-01-2011, 15:37
A ja wybrałem gildie mieczników. Dla mnie najprzydatniejsze gildie to kupców, teologów i ta wyżej wymieniona.
Ps. Miał ktoś już gildie masonów?

kuroi
14-01-2011, 16:42
Ja wielokrotnie dostawałem ofertę jej wybudowania, ale jej nie przyjmowałem. Najczęściej ja dostaję w najprężniej rozbudowujących się miastach.

Sovereign21
14-01-2011, 17:20
Jak większość - Kupiecka i Kapitularze. Z tym, że na wybudowanie kapitularza zgadzam się tylko w miastach, dzięki czemu w zamku mogę w tym samym czasie zająć się rekrutacją innych oddziałów. Dodałbym jeszcze gildię złodziei, uwielbiam tworzyć całe siatki szpiegowskie, dzięki czemu nic nie ukryje się przed moim wszędobylskim wzrokiem :twisted: :twisted: :twisted: A zabójców nie używam. Wolę tradycyjne metody eksterminacji, z wyłączeniem tych upierdliwych kapłanów(bo na nich asasyn to jedyne lekarstwo), którzy stoją mi pod miastem w ilości 4-5 sztuk i nawracają ludność :evil: No, ale to już offtop.

Witold
15-01-2011, 23:25
A ja powiadam że kupiecka i zakony to niezbędniki państwa.

Sador
17-01-2011, 21:46
W miastach gildia kupiecka, potem odkrywców.
W zamkach to Kapitularze, rzadziej mieczników.

Nezahualcoyotl
25-01-2011, 17:39
W miastach zakladam przewaznie Gildie Zabojcow,Kupcow oraz oczywiscie(jedno miasto) Gildie Odkrywcow.Pozostale olewam ;)
Jesli zas chodzi o zamki to Gildia Miecznikow.Nie chodzi tutaj o ulepszenie uzbrojenia(przy debilnym AI to nie ma znaczenia :lol: ) lecz o...ladniejszy wyglad moich podkomendnych :lol:
Bardziej od ulepszonych pancerzy liczy sie doswiadczenie bojowe.Co do zakonow rycerskich to jakos mi nie odpowiadaja(w Kingdoms to inna sprawa) wiec w Medku preferuje jednostki etniczne ktore w zupelnosci zastepuja nawiedzonych krzyzowcow :lol: ;)

Cyrus
28-01-2011, 01:38
Ja zaznaczyłem gildie teologów i zakony. To podstawa dla mnie, kiedy gram polską. Zakony na wczesnym etapie zastępują rycerzy a gildia klechów daje bonus do pobożności. Szczególnie przydatna w jakimś mieście na bliskim wschodzie, gdzie nawracanie jest potrzebne. Ten układ przydaje się zwłaszcza do gry polską, gdzie trudno o dobrą jazdę na początku rozgrywki

Nezahualcoyotl
28-01-2011, 07:47
Ja zaznaczyłem gildie teologów i zakony. To podstawa dla mnie, kiedy gram polską. Zakony na wczesnym etapie zastępują rycerzy a gildia klechów daje bonus do pobożności. Szczególnie przydatna w jakimś mieście na bliskim wschodzie, gdzie nawracanie jest potrzebne. Ten układ przydaje się zwłaszcza do gry polską, gdzie trudno o dobrą jazdę na początku rozgrywki
Wybudowanie kosciola z pozniejszym jego rozbudowywaniem polaczone z "produkcja" klechow jest tak samo skuteczne jak Gildia Teologow ;)
Zartujesz chyba z ta kawaleria w polskiej frakcji :shock: Kto jak kto lecz wlasnie Krolestwo Polskie ma na starcie swietne konne jednostki(polish nobles i kusznicy) ;)
P.S.Powalcz na "custom battle" kusznicy vs jednostka zakonna a zobaczysz kto kogo zmiata z pola walki :twisted: :lol:

Michael_Marso
29-01-2011, 01:27
Handel=Kasa... Gildia Kupców+ Handel= Większa Kasa. Jakieś pytania? ;)

kluch
29-01-2011, 08:40
Myślę, że w państwie przydatne są różne gildie. Najlepiej mieć gildię kupców - jak tu kolega wspomniał - kupcy wykształceni w mieście mają wyższe ratingi, zatem generują więcej kasy z danego surowca i dają większe prawdopodobieństwo przejęcia majątku innego kupca.

Warto też mieć gildię teologów - księża efektywniej palą heretyków. Z kolei gildia szpiegów pozwala nam rekrutować lepszych agentów z tej profesji.

Ja staram się także mieć gildię hodowców koni i mieczników - to w wiadomym celu.

Te wszystkie gildie warto zapraszać do siebie odpowiednimi działaniami, co nie jest takie trudne. Ostatnio ściągnąłem z TW Center plik, gdzie opisane były punkty za nasze działania, które przyciągają gildie do naszego państwa. Generalnie chodzi o to, że punkty dla gildii zbierane są w danej osadzie, niezależnie, kto jest jej właścicielem. Wystarczy szkolić ciągle kupców w jednej osadzie, a dostaniemy propozycję założenia w niej tej właśnie gildii.

tam
25-02-2011, 09:30
A tak przy okazji: czy jest sens budować w państwie dwie gildie tego samego rodzaju? Zakony - wiadomo, że tak, ale np. dwie gildie kupców - wiem, że dają jazdę, ale czy coś oprócz tego?

Presidente
25-02-2011, 09:42
Jest, jeśli mamy więcej gildii kupieckich mamy większe przychody z handlu.

tam
25-02-2011, 12:06
Tzn za samo posiadanie gildii kupieckich się zwiększają wpływy z handlu? w całym państwie, czy w miastach, w których stoją?

kuroi
25-02-2011, 13:55
Tzn za samo posiadanie gildii kupieckich się zwiększają wpływy z handlu? w całym państwie, czy w miastach, w których stoją?
Wydaje mi się, że tam, gdzie stoją. Możliwe, że wyższy poziom daje efekt globalny.

Andzia
25-02-2011, 14:02
3 poziom gildii kupieckiej daje globalny efekt (tak samo jak siedziba hanzy w teutonic) natomiast 1 i 2 poziom dają efekt regionalny

Pampa
25-02-2011, 17:19
Mi najabrdziej odpowiada kupiecka oraz teologów(łatwiej biskupów mieć)

Niebieski
27-02-2011, 19:36
Najczęściej korzystam z usług Gildii Kupców na drugim miejscu mieczników. Na trzecim miejscu wymieniłbym Gildię Teologów, bo choć nie jest niezbędna to szkolenie kapłanów z pewnym poziomem pobożności, a często z pomocnikiem jest użyteczne.
Jeśli chodzi o Zakony Templariuszy/Joannitów/itd to uważam je za niepraktyczne choć wyglądają nieźle a jednostki zakonne mają wyższe statystyki.

Marc d'Angers
05-04-2011, 18:06
Mogę śmiało powiedzieć, że gildia kupców jest najkorzystniejsza. Ogromnym plusem jest to, że dzięki niej mamy kupiecką milicję konną, która urozmaica garnizon miejski. Na drugim miejscu postawiłbym gildię złodziei, gdyż szpiegowanie jest chyba niezbędnym elementem gry, zarówno w czasie wojny jak i pokoju. Potem dam gildię zabójców. przydaje się na papieży, generałów, arystokratów nawet kupców a w krajach arabskich dodaje jednostkę asasynów.

demon 96
17-04-2011, 22:08
Moim zdaniem najkorzystniejsze są kupieckie oraz zakonne. Natomiast anglią staram się mieć drwali przynajmniej 2 poziomu, oczewiscie dla łuczników z sherwood a egiptem i wegrami zabójców. Innych staram się mieć po jednej.

robercik8211
18-05-2011, 12:30
Zakony Rycerskie zdecydowanie, najbardziej joancici bo daja premie do opieki medycznej

Mateusz Sz
01-07-2011, 12:32
Jeśli chodzi o Zakony Templariuszy/Joannitów/itd to uważam je za niepraktyczne choć wyglądają nieźle a jednostki zakonne mają wyższe statystyki.
Nie zgodzę się. Gildia Joannitów pozwala szkolić b. dobrą konnicę, którą można przezbroić w lepsze pancerze niż ma gildia Templariuszy. Podobnie jest z Krzyżakami. A co najważniejsze- jest mniejszy koszt powołania takiej gildii, niż rozbudowa stajni do uzyskania lepszej konnicy.

SirZielarz
03-07-2011, 12:32
Joannici mają jeszcze jedną zaletę, o czym jakoś nikt nie wspomina. Są bardziej zdyscyplinowani niż templariusze, co oznacza, że sami z siebie nie ruszą do szarży na jednostki wroga. Poza tym mają lżejsze (lżej opancerzone) konie, a to, jeśli się nie mylę, oznacza nieco większą prędkość.

Optymista24
31-07-2012, 07:56
Hej a nie wiecie co trzeba osiągnąć by stworzyć Gildie masonów gram Maurami i tam są dwie fajne gildie drugiej zapomniałem nazwy i nie wiem co zrobić by je mieć porobiłem masę kupców to dostałem propozycje Gidli kupców i ciekawi mnie co z tymi Masonami.

Piter
31-07-2012, 08:35
Hej a nie wiecie co trzeba osiągnąć by stworzyć Gildie masonów gram Maurami i tam są dwie fajne gildie drugiej zapomniałem nazwy i nie wiem co zrobić by je mieć porobiłem masę kupców to dostałem propozycje Gidli kupców i ciekawi mnie co z tymi Masonami.
Trzeba cały czas budować, nie wiem czy ma znaczenie co, ale pewno jakieś kamienne budynki, przydatna rzecz, bo dzięki tej gildii koszty budynków się obniżają.

Martini54
01-08-2012, 13:32
Medieval bardzo dobrze odwzorowywuje jeden z cytatów ukazanych na ekranach ładowania
"Do prowadzenia wojny potrzeba trzech rzeczy... pieniędzy pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy"

Czyli gildia kupiecka, chociaż czasami ma irytujące misje. Kapitularze niezbyt lubię, bo staram się grać państwem i jego jednostkami od początku do końca i nie chce mieszać żołnierzy :D

tengri
02-08-2012, 18:34
Hej a nie wiecie co trzeba osiągnąć by stworzyć Gildie masonów gram Maurami i tam są dwie fajne gildie drugiej zapomniałem nazwy i nie wiem co zrobić by je mieć porobiłem masę kupców to dostałem propozycje Gidli kupców i ciekawi mnie co z tymi Masonami.
rozpiskę wszystkich gildii masz na tej stronie pod "List of Guilds": http://www.twcenter.net/forums/showpost ... ostcount=4 (http://www.twcenter.net/forums/showpost.php?p=1431533&postcount=4). zwróć uwagę na kwestię "normalizacji".

seba225
03-08-2012, 20:33
Najbardziej lubie gildie kupiecką,kapitularze.

Pytanie do was, co zrobić żeby grając turkami mieć gildie assasynów?

Chce nimi kolonizować nowy świat :D

tengri
03-08-2012, 22:14
Pytanie do was, co zrobić żeby grając turkami mieć gildie assasynów?
patrz post wyżej. ...niektórym trzeba wszystko pod nos podetknąć ;)

seba225
03-08-2012, 22:19
Nie zauważylem , ale dzięki !!

selwek
04-08-2012, 13:22
Wita. Czy gildia Drwali dodaje punkty dla łuczników itd ?

seba225
04-08-2012, 13:58
Tak

Niebieski
04-08-2012, 14:12
Gildia drwali
- rekrutacja łuczników: +10-25 lokalnie
- budowa tawerny: +10-30 lokalnie, 0-5 globalnie
- rycerskość zarządcy większa od 4: +5 lokalnie

Efekty gildii drwali:
I poziom: +1 do doświadczenia łuczników lokalnie
II poziom: +1 do doświadczenia łuczników lokalnie, +1 do doświadczenia łuczników globalnie, rekrutacja: Łucznicy z Shaerwood (Anglia, 2 jednostki)
II poziom: +1 do doświadczenia łuczników lokalnie, +2 do doświadczenia łuczników globalnie, rekrutacja: Łucznicy z Shaerwood (Anglia, 3 jednostki)

adriankowaty
04-08-2012, 14:38
Kupców = wzrost dochodów. A do tego konna milicja na całkiem przyzwoitym poziomie.

Grost
09-08-2012, 08:24
teologów - poprawia stosunki z papieżem
zakonne - dobra jazda
złodziei - lepiej wyszkoleni kilerzy
kupiecka - wzrost dochodów
asasynów - ciekawa piechota

pozostałe z reguły odrzucam

David67
13-08-2012, 23:30
Zakony i kupiecka ;). Oferta od Templariuszy zawsze przychodzi do Krakowa na początku gry ;)

Corleone1980
14-08-2012, 22:15
Jak można uzyskać Loże Masońską ? Ja raz na 10 kampanii dostaje od nich oferty

radwanski
15-08-2012, 07:44
Ja akceptuje 3
gildie kupiecką, zakony i mieczników

VirQuiIrrumatOmnes
16-08-2012, 19:43
Dla mnie najlepsza jest gildia zabójców - dobrze wyszkoleni zabójcy są nie do przecenienia jeśli: AI zaczyna spamować kapłanami i nawracać prowincje gracza, poza tym wydaję mi się, że zabójcy są bardziej skuteczni w eliminowaniu wrogich kupców (szczególnie na wysokim lvl) niż moi właśni , na medievalu bez aktualizacji zabójcy byli też najlepszą obroną przed niezoptymalizowaną Inkwizycją, która zabijała wszystko co się jej napatoczyło .

radwanski
18-08-2012, 19:59
A ja mam pytanie. Czy gildia drwali pojawia się w jakimś szczególnym momencie. Wygrałem kampanie główną anglikami i ani razu nie miałem propozycji jej wybudowania.

Corleone1980
18-08-2012, 20:56
Na pewno powinieneś w tym zamku dużo rekrutować strzelców, szczególnie łuczników

ProNoob
18-08-2012, 22:39
masz tutaj taki plik w którym są zapisane te wszystkie premie: http://speedy.sh/kUWZD/Gildie.odt

radwanski
19-08-2012, 13:35
Ok dzięki. Następnym razem spróbuje ich rekrutować i zobaczymy czy się uda.

Strunin
19-08-2012, 14:09
Zagłosowałem na mieczników. Przydaje się. Akceptuję też kupców, zakony i często teologów - na terenach, gdzie akurat potrzebuję dobrych misjonarzy. O gildii Masonów pierwsze słyszę.

HunterPL
08-11-2012, 20:54
Kupcy,teolodzy,zakony i asasyni to według mnie najbardziej przydatne gildie.

jutrzenki
12-11-2012, 19:26
Gildia Joanitów jest fajna, mieczników też ale najlepsza jest chyba gildia kupców. Większe dochody, tam mi się wydaje.

Lwie Serce
12-11-2012, 19:58
Siedziby wszelkich zakonów, dostajemy do dyspozycji świetną kawalerię, najlepszą można powiedzieć.

Gajusz Mariusz
19-01-2014, 23:09
Gildie kupców i zakonów-podstawa. Potem zabójców.

diesirae92
20-01-2014, 02:27
Myśle że każda gildia jest użyteczna w mniejszym lub większym stopniu lecz do moich faworytów należy gildia mieczników jak i zabójcow. Nie ma to jak martwy wrogi generał o poranku :]

Arroyo
20-01-2014, 17:30
Jak dla mnie każda ma swoje plusy i minusy, choć głównie uważam za najkorzystniejsze Zakony i Gildię kupiecką. Pewnie zapytacie "dlaczego"?
Otóż Gildia kupiecka pozwala na polepszenie handlu + daje więcej kasy do skarbca. Natomiast Zakony pozwalają nam na rekrutację świetnej, choć nawet drogiej jazdy. Na multiplayer jeźdźcy z zakonów są wręcz najsilniejszą jazdą (obok Polskich Pancernych). ;)