PDA

Zobacz pełną wersję : Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej - Szwecja 2011



Marat
14-01-2011, 18:58
GRUPA A

Bahrajn
Egipt
Francja
Hiszpania
Niemcy
Tunezja

GRUPA B

Islandia
Norwegia
Austria
Węgry
Brazylia
Japonia

GRUPA C

Chorwacja
Dania
Serbia
Rumunia
Algieria
Australia

GRUPA D

Argentyna
Chile
Korea Południowa
Polska
Słowacja
Szwecja

---------------------------------------------------

Kolejne mistrzostwa czas zacząć! Już dziś, za kilka chwil, Polska gra ze Słowacją. Najgroźniejszym rywalem w pierwszej fazie są gospodarze, Szwecja - zagramy z nimi na sam koniec. W następnej fazie grupowej przyjdzie nam się zmierzyć najprawdopodobniej z Danią, Chorwacją oraz Serbią. Szykują się dwa tygodnie wielkich emocji!

Maharbal
14-01-2011, 19:15
Grupa A widzi mi się najmocniejsza.

Andzia
14-01-2011, 19:18
Bóg zapłać za 2 tygodnie ferii zimowych zaczynających się od dzisiaj :D Oczywiście stawiam na Polaków :P

Ronin
14-01-2011, 21:08
Pierwszy mecz planowo 35-33 dla Polski :), Choć Słowacja napędziła naszym stracha.

Dragonit
15-01-2011, 11:35
No, ja włączyłem to było 15:13 dla naszych, połowa skończyła się 17:15 dla Słowacji ... ale najważniejsze, że się udało 8-)

Ronin
15-01-2011, 22:08
Jak dzisiaj grali wie ktoś ?

Maharbal
15-01-2011, 22:11
Na onecie pisało, że wymęczyli, chociaż wynik po pierwszej połowie wcale na to nie wskazuje. Nie oglądałem, przekazuję czyjąś opinię.

Sareth4
15-01-2011, 22:12
Wygraliśmy 24-23 :P
Ktoś od nas , już nie pamiętam kto dostał czerwoną kartkę.Generalnie końcówka była mocna Argentyńczycy wylecieli do ataku lejąc na obrone na kole :D

Ronin
15-01-2011, 22:16
No to faktycznie musiało być gorąco. Ale grunt że mamy narazie komplet zwycięstw. :D

dawid96
16-01-2011, 08:12
Ktoś od nas , już nie pamiętam kto dostał czerwoną kartkę
Siódmiak dostał, w ogóle coś sędziowie w tym meczu byli przewrażliwieni np. gdy Bielecki dwa razy trafił a tu dla nas nagle faul odgwizdują. A te faule to pozwolę sobie zacytować jednego z graczy:

Oni ważą po około 20 kg mniej od nas, są od nas niżsi. I byli dzięki temu bardziej dynamiczni. Ciężko nam się broni takich zawodników. Stąd często dostawaliśmy te kary. Na początku Diego Simonet, który został później uznany najlepszym zawodnikiem w drużynie argentyńskiej, idąc do rzutu przy lekkim kontakcie z nami był odrzucany na dwa metry do tyłu. I dostawaliśmy kary, które jeszcze bardziej komplikowały nam sytuację w tym meczu.

16-01-2011, 15:03
Oglądać meczyk z nauczycielami na studniówce pijąc łyche, coś pięknego. :D A do tego te emocje na koniec.

dawid96
17-01-2011, 18:38
No w końcu ładnie zagraliśmy 38-23 z Chile. Tylko w pierwszej połowie stawiali opór a później mogliśmy tylko oglądać piękne bramki ;)

Ronin
18-01-2011, 20:20
Polska-Korea 25 :20 :)

Dragonit
18-01-2011, 21:20
To dobrze, mam nadzieję, że tym razem będzie złoto 8-)

Maharbal
18-01-2011, 22:04
Jeszcze lepsza sprawa, że Szwecja przegrała z Argentyną 22:27 :) Choć tak jak mówię: pierwszym ,,poważnym" meczem, będzie starcie z gospodarzami właśnie. Te drużyny, które pokonywaliśmy do tej pory to jednak nie ta klasa.

Ronin
20-01-2011, 20:55
No niestety porażka.Szwecja:Polska 24-21 :( Prawie zawał dostałem. Tyle okazji niewykorzystanych w całym meczu i głupie błędy spowodowały że wynik jest taki jaki jest. Sam mecz wyglądał jak prawdziwa bitwa. Polacy co do zaangażowania nie ustępowali w niczym Szwedom mimo że Szwedzi to klasa sama dla siebie. Ale żal tej porażki bo była szansa na remis.

Maharbal
20-01-2011, 21:30
Do porażki w tym meczu(w mojej opinii) najbardziej przyczyniło się to, że grając gdzieś w okolicach 52 minuty w przewadze nie wykorzystaliśmy trzech kolejnych akcji(w bodajże drugiej Jurecki miał wykładaną sytuację). Wtenczas była szansa na wyrównanie, bo przegrywaliśmy chyba już tylko dwoma bramkami, no ale cóż...trochę irytujący był fakt, że chłopy na upartego próbowali grać do Jureckiego na koło. Przez takie podania spartaczyliśmy sobie kilka akcji, i już nie pomogły znakomite obrony Szmala. W tym meczu zwyczajnie popełniliśmy za dużo błędów.

Ronin
21-01-2011, 10:19
Wie ktoś kiedy się zaczyna kolejna faza rozgrywek?

Maharbal
21-01-2011, 12:06
Jutro gramy z Danią, 23-go z Serbią, a 25-go-z Chorwacją.

Ronin
21-01-2011, 13:03
Jutro gramy z Danią, 23-go z Serbią, a 25-go-z Chorwacją.

Dzięki za info. ;)

Maharbal
23-01-2011, 20:59
No to pojutrze nasze ostatnie spotkanie na tych mistrzostwach. Dziś udało się pokonać Serbię, choć można to było osiągnąć dużo spokojniej. Tylko jak się ze stanu 20:15 robi 20:20 to cóż zrobić :?:
Dobrze, że to wygrane jest.

Ronin
23-01-2011, 21:15
Kluczowym meczem do dalszej gry była przegrana walka ze Szwedami bo tam graliśmy zbyt nerwowo i przegraliśmy mecz który można było wygrać albo zremisować. No i po ptokach możemy grać o 5-7 ale czy to sukces ? Chyba nie o to chodziło.

Maharbal
23-01-2011, 21:39
W meczach niestety wychodzi to, że optymalną formę osiągnęli w zasadzie tylko Jurkiewicz i Tłuczyński. Reszta towarzystwa gra na zasadzie: ,,ze Słowacją gram lepiej ja, ze Szwecją Mariusz a z Chorwacją Piotrek".

24-01-2011, 09:30
Swego czasu sam zakładałem temat o piłce ręcznej, ze wzgląd na sentyment do niej, bo kto grał i widział na żywo wie, że transmisje nie oddają w całości jej ducha i specyfiki...
Podsumowując wyniki naszych, powtórzyć mogę to co poprzednik napisał, a dodałbym do tego że skład mimo że chwalić można Wentę za stabilność jest zbyt "zgrany", nie mam myśli o zrozumieniu na boisku, a o wypaleniu mentalnym meczami o stawkę. Podobnie jak w siatkówce, ci zawodnicy, bez względu na swój wiek osiągnęli - moim zdaniem- maksymalnie to wszystko na co ich stać, i chwała im za to, bo życzyłbym sobie by w każdej dyscyplinie zespołowej reprezentacja osiągnęła takie wyniki i nie schodziła poniżej pewnego poziomu :D Pytanie zasadnicze, czy ma Wenta kim zastąpić obecnych graczy? Powtarzam, nie chodzi o wiek graczy, daleki jestem od tego by zaglądać w jakiekolwiek dyscyplinie w metrykę, pytanie, co dalej z piłką ręczną?

Ronin
24-01-2011, 14:19
W metrykę generalnie nie wypada zaglądać niezależnie od tego czy ktoś jest sportowcem czy portierem ale fakt faktem że dla kilku naszych "Gladiatorów" to raczej był ostatni event że tak to ujmę. ;) Tym bardziej spodziewaliśmy się lepszych wyników a przynajmniej mniej głupich niewymuszonych błędów własnych a takie przydarzyły nam się znowu. Rozumiem że można przestrzelić ale nie mogę zrozumieć dlaczego przy grze w przewadze nie potrafimy dokładnie podawać. Ktoś powie nerwy stress ale jakoś innym drużynom to aż tak fatalnie nie wychodzi a przecież stress mają obie strony bo gramy w identycznych warunkach. Czyż nie ?

Chorwacja-Polska 28:24 Co tu dużo mówić Żenada. :(

Dragonit
25-01-2011, 19:01
Dupa, panowie. Nieudane te mistrzostwa, i to na własne życzenie.

Aquila
25-01-2011, 19:47
Juz mnie wkrwialo to gadanie, ze jada po medal minimum :lol: