PDA

Zobacz pełną wersję : II Rzesza Niemiecka



Knecht
25-01-2011, 22:23
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/5b/Quaterionenadler_David_de_Negker.svg/544px-Quaterionenadler_David_de_Negker.svg.png

Witajcie na dworze Cesarza w Frankfurcie. Nasz Cesarz niezmiennie włada niemieckimi ziemiami Szwabi, Saksonii,
Bawarii, Frankfurtu oraz wieloma innymi, oraz rad jest z przybywania posłów o pokojowych zamiarach
a Cesarz przyjmie każdą zbłąkaną (kraj) owieczkę do swego stada, natomiast jeśli przybywacie w złych zamiarach
i będziecie grozić stadu zwanemu katolikami to zostaniecie wytępieni jak wilki !

Nie próbujcie stawiać czoła niezwyciężonej, świetnej armii Cesarskiej !

http://pcmedia.ign.com/pc/image/article/738/738809/medieval-ii-total-war-20061012065922636-000.jpg

Bo inaczej spotka was śmierć oraz czyściec u naszego Boga !

http://www.private-guides.com/newcountry/lithuania/guide-lithuania-777/the-hill-of-crosses-near-siauliai/hill_crosses_01_h.jpg

Sojusze:
Dania
Wenecja
Mediolan

Wasale:
Węgry

PON-y:
Litwa (do 20 tury)
Węgry (do 20 tury)
Francja (do 27 tury, niezrywalny)

Wojny:
Anglia

KRONIKI CESARSKIE:

1080.r. Tura 1 Lato
Zawarcie sojuszu z Cesarstwem Wschodnio-Rzymskim, Danią oraz z Księstwem Mediolanu.
Podpisanie pon-u z Królestwem Anglii, Francji, Węgier, Wlk. Księstwem Litewskim, Księstwem Wenecji oraz sprzedaż Bolonii Doży Weneckiemu

1080.r. Tura 2 Zima
Wojska Cesarskie zajmują Lubekę i Budziszyn.

1081.r. Tura 3 Lato
Wojsk Cesarskie zajmują Pragę, Brno i Antwerpię. Szwabskie wojska Cesarza rozbiły armię Szwajcarów w bitwie pod Bernem, nikt nie uciekł z pogromu.

1081.r. Tura 4 Zima
Wojska Cesarskie oblegają Berno, w krajach Niemieckich zapanował pokój i dostatek.

1082.r. Tura 5 Lato
Wojska Kaisera zdobywają Berno, ostatni bastion Szwajcarów oraz Węgry oddają się w opiekę Kaisera stając się jego lennikami.

1082.r. Tura 6 Zima
Królestwo Francji wypowiada wojnę Cesarstwu. Kolejne państwo stało się sojusznikiem Kaisera, tym razem są to Wenecjanie.

1082.r. Tura 7 Lato
Królestwo Francji po żadnej wlanej bitwie podpisuje pokój z Wielkim Cesarstwem, a na znak zgody ofiaruje Cesarzowi zamek Metz. Tymczasem Cesarz kontynuuje swoją politykę jednoczenia Europy pod jedną koroną w celu odrodzenia cesarstwa Rzymskiego i tym samym wypowiada wojnę Anglii.

Marat
25-01-2011, 22:27
Chyba wypadałoby, aby dwóch Cesarzy zawarło sojusz!!! Takoż propozycja aliansu od Basileusa.

Knecht
25-01-2011, 22:55
Cigodnie nam panujący Kaiser Henryk książe Bawarii, Szwabi, władca saksonii, czech... itd. przyjmuje propozycje od Cesarza Bizancjum

Haller
25-01-2011, 22:58
Witam Cesarza Niemieckiego! Ślę pozdrowienia od króla Anglii i proponuję Pakt o Nieagresji na 20 przyszłych tur, bądź sojusz w dobrej wierze.

Knecht
25-01-2011, 23:01
Posłaniec samego Cesarza zawitał w Londynie u króla Normańskiego Wilhelma oznajmić iż Cesarz rad jest z takiej propozycji i pon-a na tur 20 z umiłowaniem przyjmuje.

Milanos
26-01-2011, 09:06
Witaj Cesarzu, wy jako obrońcy naszej wiary i główny sojusznik naszego papieża macie wielkie uznanie i szacunek w oczach naszego narodu także chcielibyśmy wam zaoferować nasze towary z całego świata i pokój na tur 30

Sprawa druga to państwo nasze duże nie jest i bardoz byśmy byli zainteresowani wykupienie Bolonii za skrzynię złota wypełnioną 4 tysiącami florenów, sami na tym skorzystacie albowiem wsadzimy w te miasto ogromne fundusze dzięki czemu rozbudujemy tam handel do ogromnych rozmiarów a wasi kupcy będą mogli tam handlować bez żadnych ograniczeń i innych ceł.

Knecht
26-01-2011, 09:16
Sehr gut ! (powiedział poseł Cesarski) Sam Kasier raduje się z takiej o to propozycji i przyjmuje ją umiłowanie.

Andzia
26-01-2011, 13:24
Duca di Milano chciałby otrzymać potwierdzenie zawarcia sojuszu z Kaiserreich

Joopiter
26-01-2011, 15:00
Litewscy poganie proponuja PON na 20 tur.

Knecht
26-01-2011, 15:28
Cesarz przyjmuje propozycję Włochów oraz Litwinów.

Pop517
05-03-2011, 22:55
Namiestnik republiki tureckiej pozdrawia KaSiera i proponuje prawa handlowe co by nie było że nasze liberalne poglądy dawały znak że mówimy tylko po to żeby mówić niczym egipscy autokraci i demagodzy

Knecht
09-03-2011, 10:12
Zapomniałem, ale oczywiście Cesarz się zgadza.

Pop517
09-03-2011, 15:04
knecht chodziło mi ogólnie o to że napisałeś KASIER a nie KAISER 8-) no chyba że cesarz trudni się w sztuce sprzedaży produktów jadalnych i niejadalnych co jest wielce mało prawdopodobne ;)

Knecht
09-03-2011, 15:58
aha :? to trza było pisać że Kaiser używa złego słowa :D bo te prawa handlowe mnie zmyliły :)

Lobo
18-03-2011, 21:48
posłaniec Węgierski do Cesarza Niemieckiego

Władca Węgierski myśląc o przyszłości swojego narodu ...
Uznaje naród Niemiecki za potężniejszy i po uprzednich pertraktacjach w prywatnych komnatach postanawia zostać wasalem Cesarza
co za tym idzie zobowiązuje się wypełniać wszystkie idące za tym obowiązki

oby historia oceniła to pozytywnie :lol:

Knecht
18-03-2011, 21:50
Kaiser rad jest że szlachetni Węgrowie kierują się zdrowym rozsądkiem i dobrem swoich poddanych oddając się w opiekę Cesarza Rzymu i Europy ! Oby ten związek przyniósł duże plony w przyszłości.

blackhand
28-03-2011, 16:24
Na Boga, czyżby Cesarz Niemiec nie miał krzty honoru, że atakuje swego, zdawałoby się, brata w tytule i w mądrości, Cesarza Bizantyjskiego? Widać, jednak tego drugiego zabrakło, a i to pierwsze niebawem będzie odebrane. Niechaj odrodzi się imperium Franków!

Zrywamy pon-a!

Knecht
28-03-2011, 17:49
Jest tylko jeden Cesarz w Europie jest nim KAISER ! Nasi bracia już dawno palili się na wojnę z żabojadami a tym czasem wojna sama przyszła do nich :twisted:

blackhand
28-03-2011, 18:11
Świetnie, miło, że została w Was resztka honoru. Wyjdźcie z tych swoich zaplutych zamczysk i stańcie w polu, jak zwyczaj rycerski przykazuje! Aż nas ręce świerzbią, i choć czekamy, to wiedźcie, że już wkrótce mało z was zostanie.
A co do żab, to są wcale smaczne, i mamy czym się chwalić przy stołach, w odróżnieniu od Niemców, którzy pewnie jadają to samo co polskie ludy pogańskie znad ich granicy.

Knecht
28-03-2011, 18:42
Bo stać nas na porządną pieczeń ze świni gdy tymczasem w biednej Francji szlachetni urodzeni ganiają po stawach i jeziorach w poszukiwaniu żab :lol:

blackhand
11-04-2011, 20:11
Niechaj jednak rycerze zarówno niemieccy i francuscy zasiądą przy jednym stole, częstując się wzajem żabami i świniami!

Proponujemy stalowy pon na 20 tur, tzn. do 27 tury, w czasie którego żadna jednostek żadnej ze stron nie może wejść na terytorium drugiej frakcji, chyba że ta frakcja wyda na to zgodę.

Knecht
11-04-2011, 20:46
Cesarz potwierdza.

Errichto
31-07-2011, 21:46
Król Anglii uznaje wyższość Cesarza i pragnie złożyć hołd lenny, oddając się jednocześnie pod protektorat Cesarstwa.
1) Wasal nie może wypowiedzieć posłuszeństwa seniorowi.
2) Senior może anulować pakt - wtedy zmienia się on w zwykły sojusz.
3) York i Londyn wracają do Królestwa Anglii.
4) Wasal jest zobowiązany do wspomagania seniora finansowo i militarnie w stopniu ustalanym przez seniora, chyba że będzie to niemożliwe (np. nie wystawi armii jeśli nie jest w stanie jej zrekrutować/utrzymać; nie da więcej pieniędzy niż ma).
5) Polityka zagraniczna wasala jest ustalana przez seniora. [może być bez tego punktu]

Knecht
01-08-2011, 00:02
Ok.

Cesarz rad jest z owej decyzji władcy angielskiego, bo wiem urzeczewistnia wizję Cesarza uniwersalistycznego Cesarstwa, wspólnie wraz z innymi narodami możemy położyć kres wszystkiemu co zagraźa naszym zjednoczonym królestwom, każdy człek może się czuć bezpiecznie w nich.

Mnil
02-08-2011, 16:35
Co myśli Kajzer o przedłużeniu PoN'a?

Knecht
05-10-2011, 13:36
Od dziś Królestwo Węgierskie zostaje zjednoczone pod wspólnym berłem Cesarza niemieckiego !

Dziś w pałacu frankfurckim nad Menem zebrany Reichstag i Bundesrat proklamowali utworzenie II Rzeszy Niemieckiej z rodowitych ziem niemieckich i z niemieckiej Austrii, od dziś potęga Cesarstwa wzrasta !

Joopiter
16-11-2011, 22:32
Czy Kaiser wciaz zainteresowany jest PONem z Litwinami? Jesli tak, proponujemy na 15 tur (a wiec do 34) w tym 10 niezrywalne (a wiec do 29). Oczywiscie oferta obejmuje rowniez waszego wasala, Wegry. Jednoczesnie jesli wladca Niemiec wyraza taka chec, mozemy podpisac osobne pakta zobowiazujace obie strony do zaprzestania "wojny agentow". Beda one stanowic, ze w czasie obowiazywania PONa ani Niemcy, ani Wegrzy, ani Litwini nie beda wysylac zadnych agentow poza kupcami na swoje tereny, a wykrycie takiego agenta na wlasnych terenach moze skutkowac natychmiastowym zerwaniem wszelkich umow (takze tych niezrywalnych). Co odpowie Kaiser?

Mnil
17-11-2011, 16:10
My ino jedne bracia z Litwiakami, toże to samo proponujem!

Knecht
19-11-2011, 13:53
Proszę o cierpliwość, Kaiser naradza się z radą cesarską.

Knecht
20-11-2011, 15:40
Niestety Cesarz odmawia propozycję władców ze wschodu. Nie będziemy dłużej tolerować waszego istnienia, pora to zakończyć !

Mnil
21-11-2011, 01:16
stepy rusi, kijowszczyzny bułgarii gruzji i nowogrodu drza juz pod stopami tysiecy mezów kijowskich!

WOJNA!!!

Joopiter
21-11-2011, 09:48
Ja tak tylko niesmialo przypominam, ze nie mozesz Knechcie zaatakowac Wegrami ani mnie ani Kijowa, jesli nie zostaniesz zaatakowany pierwszy. Tak jak sie umawialismy i bylo w innych KO - jesli wykonujesz tury za inne panstwo bo nie ma na niego gracza, nie mozesz wypowiadac wojny. Chyba, ze znajdziesz gracza na Wegry, wtedy spoko.

Swoja droga ostatnio kolega AleCzemuNie brak w innych KO panstwa, moze bylby chetny na Wegry?

Zachar
21-11-2011, 10:59
ja chętnie bym zagrał pod małym warunkiem zamienienia układu wasalnego na sojusz

Sayeer
21-11-2011, 14:15
Jeśli nie znajdzie się gracz na Węgry, kontynuujący układ taki jaki obowiązuje, bez zmiany wasalizacji na sojusz, to Knecht sterując Węgrami powinien mieć prawo atakować kogo chce.

Knecht
21-11-2011, 16:13
Ja tak tylko niesmialo przypominam, ze nie mozesz Knechcie zaatakowac Wegrami ani mnie ani Kijowa, jesli nie zostaniesz zaatakowany pierwszy. Tak jak sie umawialismy i bylo w innych KO - jesli wykonujesz tury za inne panstwo bo nie ma na niego gracza, nie mozesz wypowiadac wojny. Chyba, ze znajdziesz gracza na Wegry, wtedy spoko.

Swoja droga ostatnio kolega AleCzemuNie brak w innych KO panstwa, moze bylby chetny na Wegry?
Ciekawe czemu nie mogę zaatakować ? Regulamin nic o tym nie mówi, po za tym to nie jest frakcja sojusznicza która mi przypadła bo nie ma gracza. To jest zwasalizowana frakcja a to coś więcej niż zwykły sojusz, równie dobrze mogłoby nie być Węgier po bym je zniszczył i przejął ale nie jestem typem gracza "niszczyć, palić, zdobywać" i wolałem zwasalizować frakcję, a to że Lobo sobie olał to nie moja wina. Po za tym z tym że nie mogę zaatakować was Węgrami powstaje wiele nieścisłości które będą przez was haniebnie wykorzystywane. Bo załóżmy że nie będę was nimi atakował a po pewnym czasie jak np. mnie podniszczycie to z niczego sobie zaatakujecie Węgry bo sobie stoją tak bezbronnie, albo np. Węgrami będę mógł walczyć tylko z Kijowem a Ty po pewnym czasie wbijesz się od tyłu w Węgry, a przypominam że pakty pon-u proponujecie razem dla mojej frakcji i dla Węgier, to czemu teraz ja nie mógłbym nimi atakować ? :? więc wychodzi na to że pon proponujecie razem, a na wojnie Węgry będą sobie stały osobno bez pon-a od was bo go odrzuciłem i później tak od niczego je sobie zaatakujecie, naprawdę godne to i sprawiedliwe...

Joopiter
21-11-2011, 19:45
No wlasnie sie zdziwilem, ze nie ma tego w regulaminie, wydawalo mi sie, ze glosowalismy nad czyms takim. A skoro tak, to ok, nasza strata. Ale od dawna byla taka umowa, ze gracz sterujacy innym panstwem w zastepstwie (a tak jest teraz) nie moze wywolywac nowych wojen, bez znaczenia czy miedzy jego panstwem a "zastepowanym" jest sojusz, wasal czy nie ma zadnych paktow.

PON byl proponowany dlatego, zeby zapewnic o pokojowych zamiarach, ze to MY nie zaatakujemy Wegier gdy Ty zgodzisz sie na stalowy PON.

Mimo wszystko nalegalbym na znalezienie gracza.

Knecht
21-11-2011, 20:03
Już pisałem, to jest wasal, mógłbym równie dobrze go wcześniej zniszczyć i ziemie Węgier byłby moje, ale wspominałem że nie jestem ślepym graczem który musi wszystko do okoła niszczyć i nie moja wina że Lobo olał KO. Gdyby to jeszcze było tylko sojusznicze państwo to bym nie atakował ale to jest zwasalizowane przeze mnie.

Jak się znajdzie gracz który się zgodzi na te warunki jakie są, czyli wasalizacja, to może być. Zacharowi nie dam niestety na takich warunkach jakich chce.

Mefisto7
22-11-2011, 01:23
< Że tak wtrącę... To wy wypowiadacie wojnę Knechtowi = całemu konduktowi jego wasali, więc o co gadka? Mówiło się o tym, że wypowiedzenie wojny seniorowi = wypowiedzenie wasalom i odwrotnie... A Knecht jakby co, to odmówił przedłużenia PoNa, a nie - wypowiedział wojnę...>

Marat
22-11-2011, 03:02
To dziwne, bo jak Mefisto miał tam gdzieś unie, to nie mógł atakować państwem sojuszniczym, a wasalizacja jest w sumie bardzo podobna do unii.
Tak zacytuje post z przed kilku miesięcy:



Cytuj:
6. Umowy nieprzewidziane regulaminem (takie jak wasalizacje), na które zgadzają się strony konfliktu, MG musi zatwierdzić i są one ważne.

Trochę to nieprecyzyjne. Rozumiem, że umowa ta dotyczy tylko zainteresowanych państw, czy też np. atak na czyjegoś wasala oznacza automatyczne wypowiedzenie wojny seniorowi? To istotne, bo w pierwszej sytuacji jestem na tak, a w drugiej na nie.


O wszystkim decyduje MG w konkretnym przypadku. Nad czyms takim glosujemy.

Czyli decyduje w tej sytuacji Janker.

PS: Wiedziałem, że będą kłopoty z tą nieprecyzyjną zasadą 8-)
PS2: Zachar, nikt ci nie broni zerwać stosunku wasalnego.

Joopiter
22-11-2011, 11:55
< Że tak wtrącę... To wy wypowiadacie wojnę Knechtowi = całemu konduktowi jego wasali, więc o co gadka? Mówiło się o tym, że wypowiedzenie wojny seniorowi = wypowiedzenie wasalom i odwrotnie... A Knecht jakby co, to odmówił przedłużenia PoNa, a nie - wypowiedział wojnę...>
Na razie jeszcze nikt nikogo nie zaatakowal. Knecht nie zgodzil sie na PON, wiec przypuszczam, ze mnie zaatakuje, rozwazamy ten przypadek ;) Post Mnila byl troche pochopny :P

To dziwne, bo jak Mefisto miał tam gdzieś unie, to nie mógł atakować państwem sojuszniczym, a wasalizacja jest w sumie bardzo podobna do unii.
Tak zacytuje post z przed kilku miesięcy:



Cytuj:
6. Umowy nieprzewidziane regulaminem (takie jak wasalizacje), na które zgadzają się strony konfliktu, MG musi zatwierdzić i są one ważne.

Trochę to nieprecyzyjne. Rozumiem, że umowa ta dotyczy tylko zainteresowanych państw, czy też np. atak na czyjegoś wasala oznacza automatyczne wypowiedzenie wojny seniorowi? To istotne, bo w pierwszej sytuacji jestem na tak, a w drugiej na nie.


O wszystkim decyduje MG w konkretnym przypadku. Nad czyms takim glosujemy.

Czyli decyduje w tej sytuacji Janker.
A widzisz, szukalem wczoraj w regulaminie, bo bylem pewny, ze taki zapis tam jest i nie znalazlem. Ogolnie to tak zauwazylem, ze ostatnio mam straszna skleroze, chyba czas do lekarza sie przejsc :mrgreen:

PS2: Zachar, nikt ci nie broni zerwać stosunku wasalnego.
No wlasnie tyle, ze ta wasalizacja nie ma zadnych warunkow, nie wiadomo wiec w jaki sposob moglby ja Zachar zerwac. A jakby tak po prostu przejal frakcje i zerwal wasalizacje to byloby to troche niesprawiedliwe w stosunku do Knechta ;)

W sumie fajnie, jakby wypowiedzial sie o wszystkim janker jako MG. Tylko Panowie, prosze bez naciskow na niego! ;) Ja sie podporzadkuje kazdej decyzji.

janker92
22-11-2011, 12:02
Przeanalizuję dogłębnie sytuację, werdykt wydam jutro.

Mnil
22-11-2011, 16:51
znaleźc człeka i grac po ludzku ;)

Zachar niech przejmie np.

Mefisto7
22-11-2011, 22:07
< Załóżmy że pozostaje warunek "zwyczajowy", czyli, że można hołd zerwać, gdy senior straci połowę swoich prowincji. O czymś takim od razu mówiliśmy, gdy rozmawialiśmy o wasalizacjach, gdyż bez takiego warunku - ten rodzaj aktu dyplomatycznego straciłby połowę sensu.>

Knecht
23-11-2011, 16:47
znaleźc człeka i grac po ludzku ;)

Zachar niech przejmie np.
Co cieszyłbyś się jakbyś miał sojusznika, potem gracz, twój sojusznik rezygnuje z KO i przychodzi nowy gracz zrywa wszystkie pakty i cię atakuje ? Fajnie by ci było ? więc nie zabieraj głosu w sprawie kto ma przejąć frakcję.

Mnil
23-11-2011, 21:44
czemu od razu mialby zerwac??

wg zasad zreszta nie moze, tylko monopolizowanie kampanii nie jest fajne ;/

Knecht
23-11-2011, 23:40
Nie widziałeś co napisał ?

ja chętnie bym zagrał pod małym warunkiem zamienienia układu wasalnego na sojusz
No to mógłby zerwać potem jakbym się zgodził na to...

Marat
24-11-2011, 02:17
wg zasad zreszta nie moze, tylko monopolizowanie kampanii nie jest fajne ;/

Oficjalny regulamin nic o tym nie mówi przecież.


No wlasnie tyle, ze ta wasalizacja nie ma zadnych warunkow, nie wiadomo wiec w jaki sposob moglby ja Zachar zerwac. A jakby tak po prostu przejal frakcje i zerwal wasalizacje to byloby to troche niesprawiedliwe w stosunku do Knechta

O takich rzeczach trzeba myśleć jak podpisuje się pakt, bo teraz to jest po prostu jak zwykły sojusz. Zresztą Zachar się nie pali do przejęcia tej nacji, więc dyskusja jest czysto akademicka.
W następnych KO trzeba to określić jasno na starcie, żeby potem nie było kłopotów.