PDA

Zobacz pełną wersję : Siedziba Sułtana Egiptu



Sayeer
25-01-2011, 22:39
Tutaj Sułtan Al-Sayeer przyjmuje dyplomatów z obcych krajów

http://th.interia.pl/40,b1c6adf162859205/egipt_1076.jpg

HYMN KRAJU (http://www.youtube.com/watch?v=7SSCjk8zcEQ)

SOJUSZE:
IMPERIUM NIEMIECKIE
KRÓLESTWO DANII

PON:

WOJNY:
WIELKIE KSIĘSTWO KIJOWSKIE
KSIĘSTWO MEDIOLANU
REPUBLIKA WENECKA
KRÓLESTWO FRANCJI
KALIFAT MAURYJSKI
KRÓLESTWO WĘGIER

Abu Yusuf
26-01-2011, 15:06
Przybywszy z dalekich gór kaukazu na swych dzielnych baranach gruzini sojusz egipcjanom, spadkobiercom faraona, proponują! Aby budować nowy, lepszy, pełen owiec i szerokich pastwisk świat!

Volfgan
26-01-2011, 15:31
Pon na tur 30 od Sycylii.

Sayeer
26-01-2011, 15:55
Propozycje zostały zaakceptowane

Pop517
26-01-2011, 17:29
Turcja proponuję pakt o nieagresji liczba tur zależna od zachcianki waszego władcy

Marat
26-01-2011, 17:50
PoN na 20 tur od Bizancjum.

Sayeer
26-01-2011, 19:11
Turcja proponuję pakt o nieagresji liczba tur zależna od zachcianki waszego władcy
W myśl tej propozycji, władca Egiptu pragnie zaoferować Turkom 5 tys florenów za prawa do ziem arabskich Antiochii, Damaszku i Akki. Ambicje narodu egipskiego zostałyby w pełni zaspokojone.


PoN na 20 tur od Bizancjum.
Chcielibyśmy wykupić wyspę Cypr, która znajduję się w naszej strefie handlowej za 2 tys florenów.

Marat
26-01-2011, 19:22
Nie jesteśmy zainteresowani sprzedażą naszych ziem.

Pop517
26-01-2011, 20:10
turcja zaakceptuje ofertę lecz z małymi korektami Namiestnik bardzo chce mieć na własność port a antiochi gdyż otworzy mu to drogi handlu z tymi włosami(włochami) którzy ponoć bardzo chciwi na nasze wschodnie towary są Namiestnik chciałby również zapytać na ile tu ów pakt miałby być

Sayeer
26-01-2011, 20:34
Sułtan nie może zgodzić się na te korekty, będzie jednak gotów dopłacić jeszcze 2 tys florenów, co daje w sumie 7 tys, wszak będzie to ostateczna propozycja. Egipt gwarantuje pełną nietykalność zapieczętowaną paktem o nieokreślonej długości, chyba że władca Turcji zażyczy sobie na ile lat miałby opiewać.

Pop517
26-01-2011, 21:37
Namiestnik po przemyśleniu akceptuję propozycje z ponem na nieokreśloną długość

Marat
27-01-2011, 17:50
Czyli sułtan nie chce paktu o nieagresji z Bizancjum?

Sayeer
27-01-2011, 20:52
Czyli sułtan nie chce paktu o nieagresji z Bizancjum?

Ucieszy nas sojusz. Cyprem nie jesteśmy już zainteresowani.

Marat
27-01-2011, 21:22
Wolimy pakt o nieagresji, sojuszu nie potrzebujemy. Nie musicie się nas obawiać, póki nie podniesiecie ręki na naszych sojuszników z Turcji.

Sayeer
27-01-2011, 21:28
Póki będę Sułtanem, żaden kraj islamski nie powstanie przeciw drugiemu. Radujemy się z tego, że Cesarz broni naszych braci w wierze, gdy zajdzie potrzeba sam Sułtan wesprze Turków w boju. Przyjmujemy zatem pakt o nieagresji do 20 tury.

Pop517
05-03-2011, 18:54
W imię pokoju i demokracji wypowiadamy wam wojnę!(czyli zrywamy pon żeby nie było)

Sayeer
05-03-2011, 19:05
Nim zerwiecie pakt, opuście moje ziemie, na które chytrze weszliście (mówię tutaj o Antiochii i Damaszku).

Marat
05-03-2011, 19:10
A co już zdobyłeś?

Pop517
05-03-2011, 19:13
nie no szybki jesteś ja wymiękam

Sayeer
05-03-2011, 19:51
Naruszyłeś tereny, które się zrzekłeś w pakcie o PON. Na taki pakt przystaliśmy, więc nie możesz oblegać wojskami prowincje które należą do mnie bo w ten sposób łamiesz postanowienia paktu. Mogę więc uznać, że złamałeś go, dlatego daje Ci szansę wycofania się z tych ziem.

Marat
05-03-2011, 19:53
A zapłaciłeś za te prowincje?

Pop517
05-03-2011, 20:05
co ja regulaminu nie znam?
zresztą tak jak napisał marat do tego kierując się twoją logiką mogę uderzyć od razu jako że pakt nie wszedł w życie ale sobie daruje

Sayeer
05-03-2011, 20:16
To tak samo, jak ustalasz oficjalny podział granic przypieczętowany PON, a podbijasz prowincje których się zrzekłeś i atakujesz mówiąc że pakt nie wszedł w życie.
Pieniądze czekają by je wpłacić, tylko uniemożliwiasz mi zajęcie prowincji, których się zrzekłeś.

Pop517
05-03-2011, 20:20
miałeś mi je wpłacić w pierwszej turze potem na gg zgodziłem się w 2 ratach ale pieniędzy ani widu ani słychu mimo że samo splądrowanie jerki w pierwszej turze daje ci 7k
:roll:

Marat
05-03-2011, 20:33
I wszystko jasne, dopóki nie wywiążesz się ze swojej części umowy, Pop nie musi się wywiązywać ze swojej.

Sayeer
05-03-2011, 20:37
Pieniądze były przygotowane w 2 turze, ale widząc jak oblegasz Antiochię, co wydało mi się dziwne napisałem Ci żebyś mi ją przekazał w zamian za 7 tys. W następnej turze rozpocząłeś oblężenie Damaszka.

Pop517
05-03-2011, 21:56
z naszej umowy forumowej miałem dostać 7k w 2 turze(bo jestem przed tobą) dogadaliśmy się na gadu że dasz mi w 2 ratach czyli miałem dostać 3,5k tymczasem kaski ani widu ani słychu

Sayeer
05-03-2011, 23:19
Gdybyś nie złamał PON i nie oblegał Antiochii to byś dostał te 7 tys, a że milczałeś na gg od tamtej pory, to wskazuje na to, że nie miałeś zamiaru mi oddać tych prowincji mimo iż podpisałeś umowę.
Nikt nie lubi takich zagrywek, teraz jestem nieco w potrzasku bo tury wykonywałem nie spodziewając się takiego obrotu sprawy, więc jeśli MG nie zabierze głosu, napisz mi Pop ile mogę wykonać ruchów zanim możesz atakować.

Pop517
05-03-2011, 23:28
ale ty miałeś mi wysłać 7k w pierwszej turze a nie w trzeciej... :roll: zresztą tylko dlatego się zgodziłem
pisałeś mi coś? jak nic mam czyste archiwum gadu pod zakładką sayeer poza wątkiem "siema tu pop"

Sayeer
05-03-2011, 23:40
Gdyby było napisane w umowie, że mam Ci wpłacić od razu 7 tys to bym to zrobił. Zgodziłeś się w ratach, w drugiej turze chciałem wysłać pierwszą ratę - widzę oblężenie Antiochii i od tamtej pory nie odpisywałeś, nawet tury na gg mi przestałeś wysyłać. W 3 turze już zerwałeś Pakt i oblegasz Damaszek, wszystko więc jest jasne.
Dyskusja jest bezowocna, bo ja swoje i ty swoje, przypomnę tylko, że według regulaminu mogę wykonać 2 ruchy, nim mnie zaatakujesz.

Pop517
05-03-2011, 23:46
bożesz pisz do mg

Marat
06-03-2011, 10:42
Ale przecież nawet jeżeli zerwał umowę, to mógł to zrobić, bo mu nie wypłaciłeś pieniędzy ( co innego gdyby już dostał, wtedy należałaby się kara ), więc miasta są neutralne i może je sobie oblegać kto chce.

Avasil
30-01-2012, 22:44
Wbrew swym obietnicom dotyczącym nieprowokowania Republiki Weneckiej do wojny z Sułtanatem Egiptu, inwazja na półwysep apeniński za taką prowokację uchodzi!

Wobec tego jesteśmy zmuszeni wypowiedzieć pakt o nieagresji w obronie szczątek królestwa Sycylii, gdyż wspomniana inwazja bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu naszych obywateli. Niech egipcjanie wracają do domu, zanim w ich najemnikach obudzi się miłość do narodu i obrócą się przeciw sułtanowi!

Sayeer
03-02-2012, 16:37
Być może wojska zostaną wycofane, bo walka na tylu frontach jednocześnie jest niemożliwa, jednak przed tym chcielibyśmy negocjować warunki opuszczenia ziem sycylijskich z władcą tegoż królestwa, a nie chcemy tego czynić w komnatach weneckich, w tej sytuacji wiadomo dlaczego.

maryniasz
19-06-2012, 12:41
Wygąda na to że Sułtan szuka kolejnej zwady ulokowując swoje wojsk blisko Naszej granicy. Szala zwycięstwa w Wojnie Kijów/Litwa vs Dania/HRE/Węgry została już nieodwracalnie przechylona, wszystkie siły Niemieckie zostały wysłane do zajęcia wschodnich miast, których już nic nie uratuje. Jeśli nie szukasz Sułtanie kolejnych przeciwników w tej wojnie, rodzimy bys oddalił swe wojska od granicy Węgierskiej nim mały ruch stanie się początkiem wielkiem wojny.

Sayeer
19-06-2012, 19:47
Wspólna granica nie musi być przedmiotem sporów, egipskie chorągwie przebywają w miastach, które zgodnie z prawem podboju należą teraz do Sułtanatu. Egipt nie ma zamiaru prowadzić wrogich działań przeciwko Węgrom. Jeśli w intencji Węgrów jest pokój, wojsk nie musicie się obawiać, jeśli jest przeciwnie, to polecenie o wycofaniu naszych wojsk z własnych miast jest bezpodstawne, a z obawy przed węgierską inwazją ich liczba może ulec jeszcze zwiększeniu.

maryniasz
19-06-2012, 23:09
Wasze wojska swym zasięgiem stanowiom zagrozenie dla naszego miasta, z racja wielkości wojsk jaka stacjonuje w Waszym mieście nasze oddziały musza jednoczeniśnie zwiekszyć swą liczebność. Jesli jednak jest tak jak to Sułtan mówi, a wojska wasze nie stanowia dla Nas zagrozenia, to tez pokój między Nami jest niezagrozony. Jednoczesnie uprzedzamy że w poblizu granic Waszych toczą się spory wojenne między Węgrami a Kijowem, tym samym prosimy byście w tym regionie nie wkraczali na pole bitewne, jak juz wczesniej wspomnieliśmy moze być to przyczyną kolejnego konfliktu.

Sayeer
20-06-2012, 10:52
Wytyczanie egipskim wojskom zakresu ich działań i polecenie o opuszczeniu ich własnych miast, za gwarancje pokoju odbierane nie będzie. Sułtan oczekiwał innego stanowiska ze strony Węgier, na miejscu byłaby oferta pokoju w postaci paktu, a nie pogróżki. Front kaukaski również się załamał i nasze działania wojenne skupione są w tamtym rejonie.

Domen
19-07-2012, 15:43
Skoro Sułtan wypowiedział Kalifowi sojusz, to niech bezzwłocznie usunie z naszych ziem swój fort koło Tunisu, wraz z garnizonem. Jednocześnie my bezzwłocznie wycofamy się z powrotem na nasze ziemie generałem, który w chwili wypowiedzenia sojuszu był 2 pola od granicy po waszej jej stronie.

Mefisto7
09-09-2012, 00:39
Grosen, Sultanen...
Baltic Konigreich demandet die Rekompensaten fur seine Kupcen - welche sind auf Mediterranesee zatopiren gewesen bei Piraten Mameluken... Das ist unglaubig, das Mameluken Weltreich zatopiret die Statken von Nationen, welche haben die Kriegen mit solche Landen wie das Weltreich.
German Nationen möchten wissen, wie Attituden zu ihnen Mameluken Weltreich hat. Eure Aktionen sind nicht auf Platz...
Wie eure gute Wolen Geste - wir oczekiwiren 2500 florinen fur diese Acte barbarinen. Das würdet genug.

Sayeer
10-09-2012, 09:16
Cena za pokój z mocnymi ludźmi z północy nie jest wysoka, jednak mimo iż znamy konsekwencje odrzucamy ją.

Mefisto7
10-09-2012, 10:01
Niemand spricht über unseren Ochoten zu den Krieg mit Euch haben. Pe prostenem - Wir oczekiwiren Explenazionen des diese Acte barbarinen auch. Sind Kapitänen mameluken so sensitiv auf allen Statken auf Mediteransee?!
Wie Targeten können wir haben zu euch szpiegiren mit vier Kupcen?! Ist frei Handelen im Süden nicht kennen?

Wir sehen das diese Weltreich will mit alle Nazionen den Krieg haben! Ist das so?!

Sayeer
10-09-2012, 11:14
Napędzanie machin wojennych innych krajów, zwłaszcza z tak dużym potencjałem, przekazując im złoto i udostępniając zasoby naturalne, nie leży w polityce Sułtanatu. Wasi kupcy i tak nie mieli czego szukać w Afryce, zasoby tych ziem są już odpowiednio zarządzane przez rodzimych kupców.

Mefisto7
10-09-2012, 19:20
Ich sehe keine Antworte uber die Attituden von Sultanaten zu unsere Nazionen... Wenn Ihr wollen den Krieg...Komm.

Sayeer
11-09-2012, 09:16
Nasi żołnierze zaangażowani są w różne konflikty, w różnych częściach świata, większości których nie byli inicjatorami. Nikt nie przygotowuje wojsk do marszu na północ.

maryniasz
06-12-2012, 15:29
Witajcie Sułtanie. W końcu nadszedł ten dzień kiedy nasze granice na wschodzie zbliżają się ku sobie. Jak wysłannik koalicji północnej przychodzę do ciebie w owej sprawie. Nie jest zarówno Nam jak i Tobie walka na dwóch frontach na rękę... Nasze wojska mógłby już spokojnie odpierać działania wojenne na zachodzie gdzie zachłanny Tyran z południa przy pomocy kilku pachołków próbuje zawładnąć Europą... Nasi bracia w wierze zdradzili Nas i pobratali się z szaleńcem... Los wszystkich ludzi jest Nam cenny dlatego wolimy podzielić Europę pośród kilku mądrych władców niż ma nim władać Jeden szaleniec który na piękne oczy i smukły tyłek zwiądł umysły Kilku Europejczyków.
Składamy Ci propozycje pokoju... Nich ten pokój panuje między Narodami na wieki i razem stańmy w obronie ludzi z tego świata. Niech prawdziwi ich grupa kilku mądrych niż jednego głupiego!!! Czekamy na twoją odpowiedź Sułtanie.

Domen
06-12-2012, 16:01
Salam alejkum,

Nie słuchaj Wielki Sułtanie tego innowiercy :!: Maurowie szerzą Islam - naszą wspólną religię - w błądzącej Europie! Niech to Sułtana raduje. A co do Afryki, to dobrze Sułtan wie, że my wyłącznie bronimy naszych ziem - i ziem sojuszników - przed ludźmi Sułtana. Chętnie podpiszemy pokój z Egipcjanami, pod warunkiem, że taki sam pokój Egipcjanie podpiszą z Wenecjanami, Kijowianami, Węgrami, Genueńczykami, Francuzami i Aragonią. W takim wypadku nawet udostępnimy Sułtanowi korytarz by mógł bezpiecznie przejść do germańskiej części Europy i tam wspólnie z nami szerzyć Islam wśród niewiernych Niemców i Duńczyków.



dlatego wolimy podzielić Europę pośród kilku mądrych władców niż ma nim władać Jeden szaleniec


Fałszywe oszczerstwa. To Maurowie walczą o pluralizm w Europie - bronimy słabych przed agresją silnych. Wspieramy finansowo wszystkich naszych sojuszników, aby mogli utrzymać granice swych państw. Maurowie nie żądają więcej ziem - mają ich dosyć i takie granice nas zadowalają. To Cesarz i jego duński sługus nie chcieli, by Kalif odstępował zdobyte miasta swoim sojusznikom :!: Jedyne, czego Kalif pragnie od swoich sojuszników w zamian za oferowaną pomoc wojskową oraz finansową w walce z tyranią germańską, to możliwość szerzenia Islamu na ich ziemiach i zapoznawania ich narodów z Wiarą Mahometa.

Kalif rozpoczął dżihad przeciwko Niemcom i germańskim Duńczykom, bo gnębili oni pokojowo nastawione narody Europy - w tym Kijów. Nasi bracia w wierze Egipcjanie toczyli z Księciem Kijowskim sprawiedliwą wojnę jeden na jednego. Wtedy zdradziecki Cesarz i Król Duński wdarli się od tyłu na jego ziemie. Duński Król nawet publicznie głosił teorie rasistowskie i duńskie szwadrony śmierci rozpoczęły eksterminację ludności kijowskiej. Król Duński i Cesarz Niemiecki znieważyli też nasz naród, nazywając "brudnymi muzułmanami". Teraz ci sami obłudnicy chcą obłaskawić naszych braci w Islamie. Co za dwulicowość :!:

Teraz Cesarz chce pokoju z Egiptem bo boi się, że Egipcjanie zdobędą ziemie Kijowa zanim on przebije się przez linię obronną silnych fortów kijowskich wzdłuż Dniepru :!: Tym sposobem Sułtan Egiptu zagarnąłby cały kraj, a dla Niemiec i Danii zostałyby tylko marne ochłapy. Ale Kijów bynajmniej nie oddaje pola Sułtanowi - walczy dzielnie na obu frontach, mimo tak zdradzieckiego ataku germańskiego :!: Tyle tylko, że wojska Egiptu są bardziej zaprawione w wojaczce niż armie niemiecko-duńskie i Kijowianie mają tam na wschodzie w walce z Egiptem więcej okazji do honorowej śmierci na polu walki :!:

Ale to jeszcze nie koniec zbrodni germańskich w Europie.

Dla podbitego narodu Polan, do którego Kalif odczuwa silny sentyment, ponieważ czytał dzieła kronikarza Ibrahima-Ibn-Jakuba, opisujące ów kraj nad Wartą - władca Niemiec założył Generalne Gubernatorstwo, a kartograf z Danii wytyczył jego granice na mapie. To Generalne Gubernatorstwo jest jednym wielkim obozem koncentracyjnym, w którym ściśnięto niegdyś wielki naród Polan, a ludność polska jest tam głodzona i wykorzystywana do pracy przymusowej :!:

Wyzwolimy Polan i przywrócimy na tron w mieście Schinesghe dynastię Piastów. Nawrócimy też Polan na religię naszą i braci w wierze z Egiptu :!:

Maasalama.

maryniasz
06-12-2012, 16:42
STo Maurowie walczą o pluralizm w Europie - bronimy słabych przed agresją silnych.
Maasalama.

Kolejnymi kłamstwami próbujecie zbałamucić kolejnego Władcę??? Powiedź no heretyku którego z Ówczesnych, wymienionych państw Niemcy zaatakowali jako pierwsi?? Może właśnie Was - Mauretańskich głupców z chorymi pomysłami nad dominacją świata??? A może biednych Włochów, którzy zerwali z nami paktya potem swe wojska razem z Wami wprowadzili na nasze Ziemie??? A może biednych Węgrów, których zwolniliśmy z Wasalizacji, żeby to ich władca mógł sam o wszystkim decydować po czym ten glupiec natychmiast w wasze bajki uwierzył i swe wojska w twoje ręce oddał, a Nam wojnę wypowiedział???
Walkę między Kijowem, a Niemcami zapoczątkowali Nasi poprzednicy.
Propozycje rozejmu to wy żeście odrzucili kiedy ją składaliśmy bo żeście nie chcieli oddać terenów które i tak już straciliście...

Przestańcie samymi kłamstwami przemawiać!!!!
Pokój między północnymi narodami a Sułtanem jest realny i prawdziwy oparty na prawdzie i zaufaniu a nie na kłamstwach i praniu mózgów jak to Maurowie robią...

Domen
06-12-2012, 16:52
Kijów :!: Natomiast Węgry i Anglię zniewoliliście (a Polskę podbiliście i prześladujecie). Anglię później wyzwoliliście, jednak tylko pod presją działań Kalifa.


A może biednych Węgrów, których zwolniliśmy z Wasalizacji,

Słucham :?: :!: Węgrzy sami zrezygnowali z wasalizacji zgodnie z przyjętymi zasadami, po tym jak nowy władca zasiadł na tronie Węgier.


Walkę między Kijowem, a Niemcami zapoczątkowali Nasi poprzednicy.

Cesarz jest spadkobiercą i następcą tronu poprzednich Cesarzy - ponosi więc odpowiedzialność za ich działania, jeśli ich skutki nadal trwają.

Zresztą po tym jak zasiadłeś na tronie, mogłeś zakończyć inwazję rozpoczętą przez poprzednika. Miałeś na to czas.

Mefisto7
06-12-2012, 17:41
Nur Fälschung und Fälschung...

Polen war gerozbiren gleichzeitig bei Dunlande, Litauen und Kiev, so bitte... ohne "polnische Argumente", weil wir werden rzygiren... Die Hälfte des Polen waren bei eure "Biednen Russische Heroen" genohmen. Polen ist wie ein jetzt.................. Tfu! Dass maurische Odpaden uns Wymoven machen śmielen... Tfu!

Im Gross östlich Krieg - Slovanen Scheisse war erste zu kämpfen. Nicht uns. Sie zerstörten alle Deutschland mit ihre Killeren barbarinen! So dort ist Strafe jetzt.

Wtedy zdradziecki Cesarz i Król Duński wdarli się od tyłu na jego ziemie.

Und was ist noch... Wir waren erste im Krieg mit Litauen und Kiev. Nicht Mameluken Weltreich... Studieren dem Geschichte erst, bevor Sie werden Bullscheisse sprechen!...


jego duński sługus

Baltic Gewerkschaft seht keine Situazionen - im welche wir sind im schlimmer Zustand für Keiser... Wir sehen mehr situazionen im Gross östlich Krieg, wo wir haben etwas dank zu Reich... Aber ja - das is eure Propaganda, so was ist zu oczekiwiren sein...
German Kraft! Immer zusammen ins besser Futur...


Also grosse Wilkommen für unsere neue Freund - Sayerap Shi'lac - Gross Mameluken Sultan! Viele Grüße!

Sayeer
06-12-2012, 18:34
Salam alejkum,

Nie słuchaj Wielki Sułtanie tego innowiercy Maurowie szerzą Islam - naszą wspólną religię - w błądzącej Europie! Niech to Sułtana raduje. A co do Afryki, to dobrze Sułtan wie, że my wyłącznie bronimy naszych ziem - i ziem sojuszników - przed ludźmi Sułtana. Chętnie podpiszemy pokój z Egipcjanami, pod warunkiem, że taki sam pokój Egipcjanie podpiszą z Wenecjanami, Kijowianami, Węgrami, Genueńczykami, Francuzami i Aragonią. W takim wypadku nawet udostępnimy Sułtanowi korytarz by mógł bezpiecznie przejść do germańskiej części Europy i tam wspólnie z nami szerzyć Islam wśród niewiernych Niemców i Duńczyków.



Od lat do Sułtana napływają pogłoski, o domniemanym obłąkaniu Kalifa, wydawało się to niedorzeczne, jednakże teraz informację te muszą zostać jak najprędzej sprawdzone... Kalifie jeśliś nie obłąkany, to słowa te dyktuje Ci albo nadworny kucharz, albo francuski kochanek w miłosnym uniesieniu. Sułtan nie będzie wizytował krajów, które Kalif mu wskaże kreśląc je na swojej liście, by prosić o pokój.


W odpowiedzi na pismo Cesarza, Sułtan bezradny wobec obłąkania Domena I jest za utworzeniem Koalicji.