PDA

Zobacz pełną wersję : Komnaty Królewskie w Sycylii



Volfgan
26-01-2011, 15:24
Zapraszamy. Wysłuchamy cię, co chcesz nam zaproponować?

Sojusz:
Wenecja
Milan

PoN:
20 tur - Egipt
30 tur - Turcja
30 tur - Bizancjum
30 tur - Francja

Wojna:

Sayeer
28-07-2011, 09:29
Sułtanat Egiptu zdecydował się zerwać wszelkie umowy dyplomatyczne z upadającym Królestwem Sycylii.

Sayeer
26-11-2011, 01:07
Kilkutysięczna egipska armia dotarła pod mury Tarentu. Słabo bronione miasto poddało się praktycznie bez walki, rozpoczęła się inwazja na Półwysep Apeniński.

Domen
09-01-2012, 13:45
Kalif Maurów proponuje Sycylijczykom koniec rozlewu krwi z nimi oraz z ich sojusznikami Genueńczykami, a jako gwarancję tego pokoju stalowego pon-a z Sycylią i z Genuą na 20 tur, w zamian za zaniechanie przez Królestwo Sycylii okupacji naszego miasta Tunisu i przekazanie władzy nad nim prawowitemu władcy, Kalifowi Maurów.

Ewentualnie zamiast Tunisu Król Sycylii może przekazać Kalifowi w ramach tej samej umowy Kairouan, o ile okoliczności na to pozwalają i nikt nie ma nic przeciwko.

Sayeer
09-01-2012, 16:35
Sycylia nie może przekazywać prowincji podczas kiedy prowadzi ze mną wojnę. Wyżej wymienione miasta są obiektem mojego zainteresowania.

Domen
09-01-2012, 17:50
Witaj sojuszniku.

Wiem, że Kairouan jest obiektem twojego zainteresowania, o tym mówiłeś w prywatnych komnatach. Ale o Tunisie nic mi nie wiadomo :?: Tunis nie leży wszak bezpośrednio w strefie przyfrontowej egipsko-sycylijskiej, leży za to na froncie Sycylii z Maurami, z którymi też prowadzi ona wojnę - mało tego jest w zasięgu 1 ruchu moich jednostek z fortu obok.

Czyli mogę chyba domagać się polubownego rozstrzygnięcia mojej wojny z Sycylią o panowanie nad Tunisem, bez niepotrzebnych strat po obu stronach.

Andzia
09-01-2012, 17:56
Wielcy filozofowie znaleźli się, MG wydaj osąd !

Domen
10-01-2012, 21:20
To niech MG się wypowie bo ja już kończę turę a nie wiem z jaką propozycją wysłać dyplomatę do Sycylii.

I czy Kairouan czy Tunis.

========================

Edit:

Podałem turę dalej do Turcji, wysłałem z propozycją z Tunisem (niech Sycylia w swojej turze zaakceptuje albo wyśle swoją kontrofertę).

janker92
11-01-2012, 13:33
Oferta oddania samego Tunisu jest i na nią udzielam pozwolenia.

blackhand
08-03-2012, 20:44
My, Król Francji, prosimy Króla Sycylii o dostęp wojskowy.

Andzia
08-03-2012, 20:52
Królestwo Sycylii jest obecnie w trakcie pokojowego oddawania władzy nad prowincjami między Księstwem Mediolanu a Republiką Wenecji dla usprawnienia,ujednolicenia i wzmocnienia wszelkich aspektów m.in. bardziej przejrzystej polityki zagranicznej,rozwoju gospodarczego i zwiększenia bezpieczeństwa militarnego.

Jeśli Króla Francji interesuje pozwolenie na przemarsz wojskowy to radzimy mu tą ofertę powtórzyć w ambasadach Mediolanu i Wenecji