PDA

Zobacz pełną wersję : Visby - Kalmaren König Matt ap' Eric sedibt



Mefisto7
26-01-2011, 17:27
http://alehistoria.blox.pl/resource/kazimierzwlk4.jpg http://www.kalmar.ovh.org/flaga.bmp

Wilkommen eine emiss{ee}ren in mein sediben. Was winschen Sie bitte vom mich? Was sind ihre propozen bitte? Potrzebiren Sie unsere stahl, handelen dobren oder drakkaren?

Allianzen:
- Heilige Deutsche Reich
- Konigreich von Grossbritannien
- Mamelucken Weltreich


PoNen:
- Konigreich von Ungarn am 20 Jahren - honoraren. Bis 1108'.

Der Liste die Truppen:
- Die Litauen Menschen - tot.
- Maurische Kalifat
- Russische Zarenreich
- Ligurische Republik

Knecht
26-01-2011, 17:39
Wielki Kaiser proponuje sojusz walecznym Duńczykom.

Joopiter
26-01-2011, 17:48
Litwini prosza o potiwerdzenie sojuszu i odsprzedania Rewala.

Haller
26-01-2011, 17:51
Król Anglii, książę Normandii, Wilhelm I, przysyła mnie, abym złożył królowi Danii propozycję paktu o nieagresji na 15 tur.

Mefisto7
26-01-2011, 18:03
Wilkommen, wilkommen Die Keiser. Ich pomyslen uber innen scenarien nicht ;) Unseren przodken sind wspolen und wir sind Bruderen! Allianz!


EDIT: ENGLAND
Wilkommen... Nein! Wir sind potomken der Kanut die Gross und Er gwaranten uns prawen zu Brytanien. Neue K{yy}nig der Britanien ist uznanen nicht und zgoden wird nicht!

EDIT: LITAUEN ( co to ja mam ze wzrokiem ;) )
Ja, das ist eine gute Interesse. Ich kenne podpisen der Allianz mit euch, brav Litauen Prince. Ich will zu sprzedanen Die Rewel fur 2675 florenen.

Haller
26-01-2011, 19:06
Mało słów król nasz zrozumiał z barbarzyńskiego bełkotu. Trudno, więc nie dogadamy się. Żegnam

Mefisto7
26-01-2011, 19:21
Jak się uzurpator Brytanii nie umie wysilić by zrozumieć łatwy do zrozumienia, trochę podkolorowany tekst to:
"nie"


Ponoć znasz niemiecki. Połączenie jego pseudo-formuł i niby-zniemczonych polskich słów raczej objawia łatwy do zrozumienia przekaz.

Domen
10-04-2012, 14:50
Tak, witamy 4 kupców duńskich (a zwłaszcza ich nabrzmiałe sakiewki) w naszych stronach, serdecznie witamy. :)

Nasze państwo stoi przed wami otworem - z wyjątkiem prowincji Arguin i Timbuktu.

Cóż to jednak - czy duński władca nie ufa Kalifowi, że płynie do nas z eskortą okrętów angielskich :?: :!:

Mefisto7
11-04-2012, 21:05
Die englisch Floten ist bereich przypadkoven. Sie sind mit uns nicht. ;)

Domen
25-04-2012, 10:04
Kalif proponuje pona stalowego na 20 tur.

Mefisto7
25-04-2012, 13:10
Im die Postynowienen des der dänisch - maurisch Vertrag:

Das Seite maurisch ist obligieren zu:
-Langskip mit sechs Händleren im Freiden zostawiren. (Mit klauzuren nr.3244,5 das sagt: Wenn das Langskip war fluss unter das rownolyschnyk des Gibraltaren Zatoken auf der westlich seite des Europa - maurisch Seite kann das sinken.)

Das Seite dänisch ist obligieren zu:
-4544 Florinen bezahlen. ( Zwei Raten: 1. 800 Florinen fur Frankreich 2. 3744 Florinen fur Mauretanien)
-mit das Langskip im ein maurisch marine Territorium brużdżenen nicht. (ohne flussen im funfzehn milen vom Bregen des maurisch Provincien)

Domen
25-04-2012, 13:29
Zgadzamy się.

Przy czym rata dla Francji musi być wypłacona w tej turze, a dla nas w kolejnej.

janker92
25-04-2012, 20:47
MG potwierdza.

Domen
14-06-2012, 14:44
[quote:3aqe3f6e]Przy czym rata dla Francji musi być wypłacona w tej turze, a dla nas w kolejnej.
MG potwierdza.[/quote:3aqe3f6e]

Mefisto zapomniał wysłać w poprzedniej turze drugiej raty (3744). Ale propozycję wymiany informacji o mapie o dziwo wysłał. :mrgreen:

Pisał, że przeprasza i że wyśle w tej turze o 5% więcej (czyli 3932 zamiast 3744). Może teraz gracz, który będzie robił turę za Danię, niech zostawi te 3950 - 4000 w skarbcu aż do końca tury (jak nie zostawi to nie będzie można przyjąć oferty) i niech pod koniec robienia tury nie klika klepsydry tylko wyśle sejwa do MG. Oczywiście niech też nie używa dyplomaty. MG wyśle kasę (3932) dyplomatą, kliknie klepsydrę i pośle turę dalej na forum.

Wtedy będę miał pewność, że nikt nie zapomni i wreszcie dostanę kasę. :)

====================================

Albo na początku tury może MG wejść i wysłać. A potem przesłać turę dalej do robienia Duńczykowi.

Tylko nie może Duńczyk wydać tych 3932, musi tyle zostać w skarbcu na koniec tury.

maryniasz
14-06-2012, 21:49
A w czym jest problem bym to ja wyslal ci tą kase dyplomatą??? po co ci ten Mg i dalsze opoznianie tury?
PS: nie musisz mi tlumaczyc bym zostawil te pieniadze w skarbcu, wiesz dobrze ze to ja bede robil za niego ture i juz zreszta o tym rozmawialismy a teraz szczerze mowiac zasmiecasz temat... pisalem ci zebys mi tylko przypomnial jak dojdzie tura do Danii.

Domen
14-06-2012, 23:29
pisalem ci zebys mi tylko przypomnial jak dojdzie tura do Danii.

Mam mało czasu ostatnio, nie codziennie zaglądam na forum - jeszcze zapomnę przypomnieć, przegapię turę Danii - i co wtedy? Niech MG to wyśle na początku tury Danii, już rozmawiałem z Jankerem. Nie opóźni ta "operacja finansowa" tury, przynajmniej nie tak bardzo żeby ktoś odczuł różnicę.

Mefisto7
20-06-2012, 18:37
Po co te ceregiele to nie wiem. Rownie dobrze Marynka moglby Ci nic nie wyslac i zgodnie z umowa moglbys mi zatopic statek. A MG nie ma nic do tego. Nie zacznij mnie przypadkiem rozsmieszac, ze robilbys bunty, zeby Janker Ci ta kase wyplacil... Umowa jest prosta. Kasa za spokoj. Nie ma kasy - nie ma spokoju. Jednak nie zobowiazuje ona w zadnym przypadku do bezwzglednego wyplacenia pieniedzy. (Pisze nieladnie przez niemiecka klawiature)

Andzia
20-06-2012, 19:01
Mefisto

1.Zawsze idzie wgrać polski słownik :P
2.Czy będziesz prowadzić Danie czy Maryniasz nadal ma cię zastępować ?

maryniasz
20-06-2012, 19:40
Ja go zastepujemozliwe ze nawet nie przez kolejna ture, mozliwe ze Meff wroci do tego czasu bo tura się ślimaczy.

Domen
21-06-2012, 12:02
Po co te ceregiele to nie wiem.

Skoro już tacy strasznie ciekawscy jesteście - to odpowiem, po co. :P

Ano po to, że chciałem żeby komu innemu tą kasę przesłać - a nie Maurom. Dlatego prosiłem MG o działanie. ;)

Gdybym dostał tą kasę w poprzedniej turze, tak jak było umówione, to sam bym w tej turze przesłał ją dalej tej osobie. Bo i tak przesłałem tej frakcji część swojej kasy - ale gdyby do mnie doszła kasa od Danii w poprzedniej turze, to przesłałbym jej o 3744 florenów więcej.

Ale trudno - nie będę narzekał. A 3744 prawdopodobnie pójdzie do adresata w kolejnej turze.

Tyle, że kosztuje mnie to 2 ruchy dyplomaty, a tak przesłałbym całość kasy w 1 ruchu - a dyplomata mógłby wykonać teraz jakąś inną akcję.

Mimo to, dzięki Wam, Mefisto + Maryniasz, za przesłanie tej kasy. Ja teraz ze swojej części umowy też się wywiążę.



Równie dobrze Marynka moglby Ci nic nie wyslac i zgodnie z umowa moglbys mi zatopic statek.

Taaa, bo uciekłeś statkiem już poza zasięg - więc bym nie zatopił. :roll:

Mylisz się - MG zatwierdził umowę, więc obowiązuje tak jak te przewidziane w regulaminie.

Co innego, gdyby MG nie zatwierdził tej umowy na forum. Wtedy byłaby tylko jak te nieoficjalne uzgodnienia z "prywatnych komnat".

Oczywiście można protestować - tak jak to się działo w WKO 31, gdzie MG z tego powodu zrezygnował z funkcji.

Jeśli ktoś mi taki numer wywinie w KO, gdzie ja jestem MG - czyli będzie kwestionował moje decyzje -, to też podam się do dymisji.

Tylko, że ja nie będę taki dobry jak Sayeer i podając się do dymisji w jakiejś KO przy okazji wykasuję wszystkie PW z hasłami z tej KO.

Skoro rezygnuję z funkcji MG, to z funkcji trzymacza haseł też. I niech gracze radzą sobie sami.

Mefisto7
21-06-2012, 15:19
Ale ja nie chcialem wcale bys mieszal w to MG. Sie zdziwilem, widzac jego potwierdzenie. To normalna umowa miedzy graczami, tylko zatwierdzana klimatycznie, na forum. Ja tam chcialem sie wywiazac, ale od tego sa takie numery, zeby je wywijac. ;)

W umowie bylo: 800 dla Francji i 3744 dla Ciebie, wiec gadanie o zmianie preferencji wyslania jest chyba od parady.


Andzia: To nie moj laptop. Jestem goscinnie, wiec niczego wgrywac nie bede. ;p A te zamienione klawisze y z z sa tragiczne. (Na klawiaturze sa przestawione - zeby nikt mi o shift-ctrlu nie pisal)
Jak zalatwie kompa sobie to bede gral. Na dniach, na dniach... Tutaj to taniocha.

Domen
21-06-2012, 16:46
W umowie bylo: 800 dla Francji i 3744 dla Ciebie, wiec gadanie o zmianie preferencji wyslania jest chyba od parady.

No niby tak. Ale kasa dla mnie miała być wysłana o turę wcześniej, niż została. ;)

maryniasz
21-06-2012, 23:29
Kase dostałeś tak jak sie umawialiśmy, ne marudź.

Domen
22-06-2012, 22:00
Spoko, dzięki za kasę.

GRUHA
12-07-2012, 11:43
My wznoszące się Królestwo Węgier zrywamy Sojusz z wami, nie widzimy w nim żadnych korzyści!

Mefisto7
18-07-2012, 22:23
Traiteren. Wir haben euch gebroniren im krieg mit den ruskien holoten und jetzt ihr wbijanent uns ein Meßer in Plecen?! Das war sehr idiotisch...
Der germanisch Kraft wird zmieciet alle Oporen. Dort ist nichts so stark zu uns preciwiren und eure kleine, scheisse Nation wird nur Ziarenken des Sanden auf unsere Weg zu Gewinnen. Das sag ich!

Domen
19-07-2012, 15:13
Jak zwykle klimatyczna odpowiedź Mefista. :) ;)

Ale ja w innej sprawie - tak w ogóle to Węgry zerwały przecież już sojusz z HRE, więc chyba nie muszą zrywać z Danią - już po zerwaniu sojuszu z HRE przez Węgry, Dania powinna wybrać, czy sama chce zerwać sojusz, czy zamienić go na 5-turowy pon. Wg. regulaminu:


2. i) W przypadku wojny pomiędzy dwoma sojusznikami, gracz jest zobowiązany opowiedzieć się po jednej ze stron. Musi on wybrać czy chce zerwać sojusz (z wszystkimi tego konsekwencjami) czy też zamienić go na 5-turowy PON.
:?:

maryniasz
20-07-2012, 23:17
Domen skoro juz taki z ciebie zacięty dyplomata to czytaj ze zrozumieniem....



i) W przypadku wojny pomiędzy dwoma sojusznikami,

Wypowiedzenie sojuszu nie bylo rownowazne z wypowiedzeniem wojny skoro ja tego nie uczynilem.. mialem mozliwosc ataku, nie zaatakowalem. Wegry wypowiedzialy sojusz Danii, jak to mówią - słowo się rzekło, tak więc krótko na twoje pytanie.

NIE

Domen
20-07-2012, 23:18
Ok, takiej zwięzłej i konkretnej odpowiedzi oczekiwałem :!:


Wypowiedzenie sojuszu nie bylo rownowazne z wypowiedzeniem wojny

Nie śledziłem wszystkich postów w ambasadach, więc nie byłem właśnie co do tego pewien.

Sayeer
21-07-2012, 13:22
Egipscy marynarze stacjonujący na wodach Morza Śródziemnego, uznawani przez niektórych za piratów, uprowadzili duński statek handlowy. Jako, że relacje między Egiptem a Danią nie są uregulowane, przyszły los kupców jest niepewny i mogą zostać posądzeni o szpiegostwo.

maryniasz
22-07-2012, 00:25
Zatem jako namiestnik Danii pozwól nad Sultanie, że owe sprawy załatwimy na osobności. Wolelibyśmy aby Państwa które wojny ze sobą nie prowadzą nowej nie zaczynały gdyż może to tylko napsuć krwi zarówno nam jak i Tobie.

GRUHA
21-08-2012, 11:39
zadam by fort nad suczawa zostal usuniety ( z tej strony wegry jbc) ;]

Mnil
20-02-2013, 18:51
Proponujemy zawieszenie broni i sojusz wojskowy ;)

Mefisto7
20-02-2013, 21:37
Guten Taaag!

Na ja! Wresten etwas gut im diesem Tagem von Krieg... Mit der beste Pryjemnen Ich akzeptiere diese Offerte! ;)
Wir können odsapiren... Uff.

PS: Wir werden im unsere Mappe diese "Zdrajcenschaft" schnell zamaziren. :D

Domen
20-02-2013, 22:03
To teraz, Panie Mefisto, Pana sojusznicy ze sobą walczą (Węgry z Egiptem).

Wobec tego proszę się opowiedzieć po jednej ze stron - czy zrywacie (lub zamieniacie na 5 tur pona) sojusz z Węgrami, czy z Egiptem.

ProNoob
20-02-2013, 22:05
Sam mówiłeś, Mefisto, że jasne jest to, że GRUHA gra, a przyjmujesz propozycje od Mnila... Poza tym mamy wgląd do tury Węgier bez większego kłopotu. :D

Domen
20-02-2013, 22:12
A w ogóle można podpisać sojusz z frakcją, która ma wojnę z innym sojusznikiem danej frakcji :?:

Bo to trochę bez sensu - nawet jeśli można, to teraz i tak jeden z tych sojuszy muszą zerwać (lub zamienić na 5 tur pona) - patrz wyżej.

Mefisto7
21-02-2013, 17:34
Sam mówiłeś, Mefisto, że jasne jest to, że GRUHA gra, a przyjmujesz propozycje od Mnila... Poza tym mamy wgląd do tury Węgier bez większego kłopotu.

<<<Tylko, że Gruha od razu się zrzekł frakcji po tym, jak to napisałem... stąd nie wiem do czego pijesz. Nie zrzekł się wprawdzie oficjalnie, ale wystarczy to, że się nie odzywa w "Kolejce" by uznać, że olał temat.
A co do drugiej kwestii, to nie wiem z czego zacieszasz ryło... Takie sytuacje w ogóle nie powinny występować, ale tak to jest, jak się porozdaje hasła.>>>


So... Wir werden PoNen honoraren machen, am 20 Jahren. Potwierdziren bitte, Herr Mnilosz.

Mnil
21-02-2013, 19:26
fogadunk!

Mnil
15-07-2013, 19:54
cofamy prawa przemarszu, gdyz staliscie sie przyjaciolmi naszych wrogow.

Domen
01-08-2013, 11:24
Wiadomość dla Króla Danii, który chwilowo jest też namiestnikiem Królestwa Anglii:

Mauryjskie bomby gazowo-biologiczne podłożone przez szpiegów właśnie wybuchły w mieście "Gas to Islam" i w pobliskim forcie: :D

Cała ludność miasta o rasistowskiej nazwie "Gas to Islam" teraz sama została zagazowana i zarażona, podobnie jak armia w forcie:

[youtube:1nw8lr30]http://www.youtube.com/watch?v=wuEhhPbAAdA[/youtube:1nw8lr30]

Tekst piosenki ułożył - naczelny Mułła Fakhir (tłumaczyć znaczenia tego imienia na język parszywych Anglików nie trzeba :D):

http://s12.postimg.org/6fe8njiod/Fakhir.jpg