PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z uruchomieniem E:TW



Smoczek
08-09-2009, 21:25
Witam! Mam problem z poprawnym działaniem gry Empire total war. Po pomyślnie zakończonej instalacji wszystko działało jak należy, do momentu w którym gra postanowiła zawiesić się:cry: Zresetowałem komputer, a po ponownym jego uruchomieniu gra nie chciała mi się odpalić( po próbie jej uruchomienia wyskakuje klepsydra, która po chwili znika) :x Zrobiłem reinstal i było ok, ale po wyłączeniu gry i komputera oraz ponownym jego włączeniu, problem niestety powrócił. W dodatku Steam też nie reaguje. Czy wiecie może co jest nie tak?? Bardzo prosze o udzielenie mi pomocy :( I z góry dziękuje za pomoc :) Pozdro.

Ronin
08-09-2009, 21:48
No cały Empire :) To taka specyfika tej części niestety. Trudno coś radzić gdyż nie ma złotego środka. Miałem podobne problemy. Po pierwsze trzeba mieć dobry proc żeby ta gra chodziła bo bardzo obciąża procki AMD (Intel sobie lepiej radzi) po drugie karta graficzna musi być przynajmniej taka jak GeForce 9800 GT ze słabszą grafą to nie ma co się bawić będą przycięcia jak cholera więm po sobie :). Do tego Ram o też odpowiedniej objętości najlepiej 4GB.
Jeżeli masz sprzęt gorszy to mogiła a jak lepszy to są szanse na sukces hehe. Więc tak przycięcia będą mniejsze jeżeli będziesz uruchamiał grę bezpośrednio ze Steam-a ważne zaktualizuj go koniecznie. Następnie jeżeli gra się wczyta to w ustawieniach video musisz pokombinować z konfiguracją i odznaczyć dodatkowe bajery jak odbłyski efekt rozmycia gorące powietrze natomiast powinienneś zostawić włączone cieniowanie i to najlepiej na możliwie wysokim poziomie.
Jeszcze taka moja osobista rada jeżeli nie musisz grać online to wyłacz tą opcje wtedy troche procek odpoczywa wiem z mojego doświadczenia ja ide jeszcze dalej i na czas gry odłączam neta ale to już moja inicjatywa wbrew pozorom wydajność rośnie ale każdy musi sprawdzić na swoim przykładzie.
Nie wiem czy pomogłem ale mam nadzieje że nie zaszkodziłem oczywiście są tu bardziej doświadczeni gracze którzy przeszli całą tą grę (Ja przeszedłem Drogę do Niepodległości później mnie krew zalała) mimo licznych bugów i wywalaniu do Deskopu co kilka kilkanaście tur więc na pewno mają swoje pomysły i się nimi podzielą. Pozdro i powodzenia. :)

Smoczek
08-09-2009, 21:57
Hmm.. Czyli uważasz ze to wina sprzetu?? Wiesz ogólnie grałem na Ge Force px6800 GT 256 ram, 2 giga ram pamięci i na średnich detalach (bo takie tylko mogłem zaznaczyć) gra chodziła przyzwoicie. Powiem nawet, że bardzo przyzwoicie jak na 3 letni komputer :D

Ronin
08-09-2009, 22:30
U mnie na karcie Ge Force 8600 Gt gra mi chodziła tylko na mapie kampanii podczas wczytywania bitwy była albo zawiecha albo straszne przycięcia dlatego powiedziałem że grafa musi być dobra. Ale tak jak mówiłem jeżeli masz Intela to być może procek bierze więcej na siebie podobno są wydajniejsze o 10 % od procków AMD ale droższe o troszkę więcej niż 10 %.
Ja miałem jeszcze nie dawno konfiguracje taką Karta Ge Force 8600 gt Proc AMD Athlon X2 6000+ 3.0Ghz i 4GB Ramu i Empire działał okropnie zawiecha na zawiesze. Musiałem zmienić grafę na Ge Force 9800 Gt i podręcić proca do wartości 3.2 żeby móc grać płynnie. Być może to dlatego że mam AMD a nie Intela ale poradziłem co ja robiłem żeby móc grać u mnie działa. :D
PS oczywiście Empire ma mnóstwo bugów gdyż jak się okazało była to wersja beta co sam CA przyznał więc zawiechy są spowodowane zapewne po części z tego. Ma to rozwiązać finalna łatka która wyjdzie pod koniec miesiąca. :D

zbycho25
09-09-2009, 00:04
U mojego kumpla działo się identycznie!! Co ciekawe po dwóch dniach nie dotykania tego (żadnych reinstalacji) znów potrafił się normalnie odpalić - a dzień później zwiecha. Próbowaliśmy odinstalowywać i steama i grę - to samo. Używa WinXP - i nagle -u niego pomogło przeinstalowanie Microsoft NetFramework (chyba nawet jest na płycie z grą) - nie wiem czemu - ale pomogło!

Aaa - i sprawdź czy przypadkiem nie zainstalowałeś Steama na dysk C:\ - tam też od razu zainstaluje się sama gra - z doświadczenia z kilku kompów wiem, że lubią się wtedy dziać dziwne rzeczy!

Jarl
09-09-2009, 15:02
Jeżeli wcześniej działało bez zarzutu, to - wykluczając przypadkowe uszkodzenie jakiegoś podzespołu - nie może być problem sprzętowy.

Poprawiam nazwę tematu, jest niezgodna z regulaminem.

Smoczek
09-09-2009, 17:44
No właśnie! Pytanie teraz co mogło się uszkodzić?? :D Jeśli chodzi o pierwszy przypadek, to jak najbardziej( resetowanie wbrew pozorom robi drobne spustoszenie), ale żeby po normalnym wyłączeniu gry i komputera ?? :D A i jeszcze jedno kiedy starałem się naprawić Steama, po zakończeniu procesu wyskoczył mi jakiś błąd :( Zdażyło się wam to kiedyś??

Ronin
10-09-2009, 16:36
A ten Steam to instalowałeś z płyty Empire czy z netu sciągnąłeś ?

Smoczek
10-09-2009, 17:21
Z płytki empire :D Aczkolwiek pamiętam, że mój brat też już kiedyś instalował steama a nawet non steama ( C.S 1.6) tylko,że usunąłem ;)

Ronin
10-09-2009, 17:37
Z płytki empire

Bo spotkałem się z taką opinią że Ten Steam na płytce Empire może powodowac takie zawiechy. Dlatego ja sciągnąłem sobie sam programik (Steam) z netu i najpierw go wgrałem i zrobiłem aktualizację a później wgrałem samą grę.
Od tej pory nie mam zawiech na wejście a i w grzę są rzadko. W każdym razie można grać. Jeżeli to nie wina konfiguracji to może to :D Spróbowac możesz.

Smoczek
10-09-2009, 21:42
A czy mógł byś podać link skąd najlepiej ściagnać Steama?? Mam złe wspomnienia związane ze ściąganiem z różnych źródeł ;)

Lesio
11-09-2009, 06:37
A czy mógł byś podać link skąd najlepiej ściagnać Steama?? Mam złe wspomnienia związane ze ściąganiem z różnych źródeł ;)

http://store.steampowered.com/
Powodzenia :)
Pamiętaj aby włączyć automatyczne aktualizacje STEAM-u i nie instaluj go na partycje systemową! Instaluj na partycję na której musisz mieć ze 20 giga wolnego miejsca. Wpierw aktualizacja STEAM i sprawdź ustawienia, w tym download - Poland i dopiero instaluj EMPIRE :)

Crawler
12-09-2009, 07:50
U mnie na karcie Ge Force 8600 Gt gra mi chodziła tylko na mapie kampanii podczas wczytywania bitwy była albo zawiecha albo straszne przycięcia dlatego powiedziałem że grafa musi być dobra. Ale tak jak mówiłem jeżeli masz Intela to być może procek bierze więcej na siebie podobno są wydajniejsze o 10 % od procków AMD ale droższe o troszkę więcej niż 10 %.
Ja miałem jeszcze nie dawno konfiguracje taką Karta Ge Force 8600 gt Proc AMD Athlon X2 6000+ 3.0Ghz i 4GB Ramu i Empire działał okropnie zawiecha na zawiesze. Musiałem zmienić grafę na Ge Force 9800 Gt i podręcić proca do wartości 3.2 żeby móc grać płynnie. Być może to dlatego że mam AMD a nie Intela ale poradziłem co ja robiłem żeby móc grać u mnie działa. :D
PS oczywiście Empire ma mnóstwo bugów gdyż jak się okazało była to wersja beta co sam CA przyznał więc zawiechy są spowodowane zapewne po części z tego. Ma to rozwiązać finalna łatka która wyjdzie pod koniec miesiąca. :D

Empire to takie dziwne zjawisko, mi na przykład gra chodzi płynnie na wysokich ustawieniach, grafa 9600gt a procek również AMD Athlon x2 z tym że 2.6 ghz, ram 2giga, grałem na początku na takiej samej grafie jak podałeś, czyli 8600gt i chodziło wszystko na średnich, kampanie, bitwy, bez większych problemów. Także jak kolega Ronin powiada, ciężko cokolwiek doradzić, bo ETW chodzi na różnych konfiguracja sprzętowych jak chce, jednym w cale innym wywala innym na High a jeszcze innym na Medium :?

Dąbrowski
17-09-2009, 17:45
Po pierwsze trzeba mieć dobry proc żeby ta gra chodziła bo bardzo obciąża procki AMD (Intel sobie lepiej radzi)
Witam.
Powiem krótko... bzdura!
Mam procesor AMD 6000+ z grafą ATI HD3850 512mb i 2BG ramu. Co prawda procesor jest dość obciążony i miałem trochę problemów z grafą. Resetowało, zwieszało itp. Ale wystarczyło sterownik zmienić w moim przypadku do karty graficznej. Bo Empire ,,kłócił się" niesamowicie z oficjalnymi sterownikami do ati. Teraz gra chodzi mi na ultra(wszystko na ultra z dodatkowo zaznaczonymi: cieniami sprzętowymi i efektem gorącego powietrza. Anti Aliasing 8x i Filtrowanie Anizotropowe x16.)
Dopóki nie wyszedł patch 1.4 gra jest nadal pełna bugów i niedoróbek. Tym co się gra zawiesza, mają problemy z grafiką i już nic nie pomaga to niech sobie zainstalują nieoficjalne sterowniki do swojej karty graficznej i w ustawieniach sterowników wszystkie efekty typu; AA, Filtrowanie Anizotropowe zostawią pod kontrolą aplikacji.
Pozdr0 ;)

Ronin
17-09-2009, 20:31
Powiem krótko... bzdura!

No dla ciebie bzdura ale dla mnie nie bzdura bo tak jak napisałem u mnie się cieło na maksa. I tak jak kolega tutaj wcześniej zacytował że to zależy od konfiguracji na każdej konfiguracji Empire działa inaczej. Więc nie ferowałbym na twoim miejscu takich mocnych osądów.

;) U mnie dopóki nie zmieniłem grafy na klasę lepszą oraz nie podkręciłem (OC) mojego AMD Athlona 6000+ o 7 % TO grać mogłem tylko w kulki bo na pewno nie w Empire.

Dąbrowski
17-09-2009, 21:57
Tylko jest taka jedna sprawa. Nvidia z AMD nie będzie dobrze współpracować, być może dlatego Ci cięło.
Ale wiadomo Empire na razie jest totalnie zbugowane i u każdego chodzi inaczej.
Pozdro.

Ronin
18-09-2009, 13:04
Tylko jest taka jedna sprawa. Nvidia z AMD nie będzie dobrze współpracować, być może dlatego Ci cięło.

To raczej mało prawdopodobne mam Grafe na silniku NVidia od samego początku w pudle jeszcze jak była wersja Ge Force MX 440 czy jakoś tak i procka AMD używam cały czas tyle że teraz z jednordzeniowca przeszedłem na dwurdzeniowca i nie tną mi się inne gry. A teraz przy grafie Ge Force 9800 GT to nawet GTA San Andreas chodzi na najwyższej możliwej rozdzielczości mojego monitora 1440x900 przy full detalach i nawet na momencik nie przytnie. Tylko przy serii Total War mam zawsze jakieś problemy co ciekawe jak sięgam pamięcią to już Shogun mi kiedyś przycinał bardzo dawno temu jak jeszcze mogłem w niego grać i trzeba było szukać jakiś sterów pod niego. Wydaje mi się więc że to twórcy tej serii coś kombinują. Bo skoro Fifa 09 śmiga na full to samo Assassin Creed, GTA, SA , NFS Carbon i pare innych jeszcze a tylko Seria Total War ma jakieś problemy to moim zdaniem nie jest to kwestia przypadku.

Coś w tym jednak jest co mówisz bo pamiętam że przy podstawce v.1.0 to Empire mi wywalało na starcie a teraz już można grać ale trzeba mieć stalowe nerwy bo wywala co kilka kilkanaście tur więc CA z każdą łatką porusza się na przód poza kwestią multi bo ta jest coraz bardziej partolona ale najwyraźniej Sega ma to gdzieś.

Crawler
18-09-2009, 16:22
Tylko jest taka jedna sprawa. Nvidia z AMD nie będzie dobrze współpracować, być może dlatego Ci cięło.
Ale wiadomo Empire na razie jest totalnie zbugowane i u każdego chodzi inaczej.
Pozdro.

AMD z Nvidia nie będzie dobrze współpracować? pierwsze słyszę, od zawsze używam procków AMD i kart na chipsecie Nvidia i nigdy nie miałem najmniejszych problemów, właśnie zakupiłem Resident Evil 5 wymagania następujące: Core 2 Quad 2.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP/Vista, gra chodzi na najwyższych ustawieniach z rozdzielką 1280/1024, mam 9600gt i jedynie z ETW miewam problemy, choć wszyscy wiemy że niby ma mniejsze wymagania, tzn nie chodzi na ultra do tego potrzeba na prawdę bogatego sprzętu, nie narzekam bo chodzi płynnie na wysokich z efektami oraz Anti Aliasing x4, Filtrowanie Anizotropowe x4, dodam że procek dwurdzeniowy AMD tylko 2,8ghz system XPsp2, wszystko chodzi płynnie tak i na mapie kampanii jak i podczas bitew, lecz według wszelkich prawideł powinien chodzić na ultra, no ale niestety tak tu już jest z Empire to gra pełna cudów.

WojtekR
24-09-2009, 15:16
Ja już mam dość tej gry. Wcześniej miałem taki sobie sprzęt z zainstalowanym system XP. Gra się zacinała, opcje grafiki orznięte były do minimum ale jakoś działała. Teraz mam mocną maszynę (system Vista, grafika GF 130M/512M DDRIII, 3GB DDRIII, procek też mocarny) na której, owszem, gra chodzi płynnie ale niestety w trakcie przechodzenia do kolejnej tury wywala mnie do Windowsa. Nie pomogły aktualizacje, reinstale itd. Coś mi się wydaje, że wywaliłem ponad stówę w błoto ;(

theo
25-09-2009, 08:02
Po pierwsze trzeba mieć dobry proc żeby ta gra chodziła bo bardzo obciąża procki AMD (Intel sobie lepiej radzi)
Witam.
Powiem krótko... bzdura!
Mam procesor AMD 6000+ z grafą ATI HD3850 512mb i 2BG ramu. Co prawda procesor jest dość obciążony i miałem trochę problemów z grafą. Resetowało, zwieszało itp. Ale wystarczyło sterownik zmienić w moim przypadku do karty graficznej. Bo Empire ,,kłócił się" niesamowicie z oficjalnymi sterownikami do ati. Teraz gra chodzi mi na ultra(wszystko na ultra z dodatkowo zaznaczonymi: cieniami sprzętowymi i efektem gorącego powietrza. Anti Aliasing 8x i Filtrowanie Anizotropowe x16.)
Dopóki nie wyszedł patch 1.4 gra jest nadal pełna bugów i niedoróbek. Tym co się gra zawiesza, mają problemy z grafiką i już nic nie pomaga to niech sobie zainstalują nieoficjalne sterowniki do swojej karty graficznej i w ustawieniach sterowników wszystkie efekty typu; AA, Filtrowanie Anizotropowe zostawią pod kontrolą aplikacji.
Pozdr0 ;)

ehm... Takie rzeczy to tylko w erze :) Może i udało ci się to ustawić ale jak grasz na tych ustawieniach to przynajmniej wiadomo kto z twojego teamu laguje niesamowicie na multi :)

grumsha
03-01-2012, 15:17
ja mam amd phenoma II 4x 3,2ghz 8 gb ramu i wlasnie gf8600 gts 256.. gra niby mam ustawione opcje na ultra wszytko ale jak zmieniam filtrowanie grafiki to nie widze roznicy miedzy trilinearnym a x16 a tak pozatym to nic mi sie nie zwiesza i gra dziala plynnie